Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17) ngabor2


ngabor2
nagyúr

homeopátia... hááát, tudnék róla logikusakat írni. érdekes módon még egyetlen elvakult homeopata se írt irodalomlistát klinikai körülmények között végzett, megbízható eredménnyel járó vizsgálatról. mindenesetre mikor egy kérdéssort felteszek nekik, a végén csak azt mondják, hogy "dehát vannak bizonyítékok, mert egy homeopátiás újságban olvastam...". oké, én meg olvastam a herri pottert, tehát vannak varázslók, meg egyszarvúak, meg minden ilyesmi...
egyrészről azt mondják, hogy nincs mellékhatás, hisz olyan kevés benne a hatóanyag. akkor mi hat? hát az információ! naccerű. mutasson már nekem valaki információt, ami nem anyaghoz, vagy energiához (hullám/részecske) kapcsolódik. a "leghatásosabb" készítmények esetén adagonként 2-3 molekula(!) van. ennyi a levegőben is van. ha elvakult lennék, azt mondanám, hogy aki meglévő akut betegség esetén homeopátiás bigyókat szed, az egyrészt nézesse meg magát értelmes(!), hozzáértő orvossal, másrészt ne csodálkozoon, ha felülfertőződik.

információ az immunrendszernek... persze. küldünk neki egy e-mailt, hogy figyuzzá, itten van ez a baci, győzzed le, mer az jó.

érdekes módon 2 kört hirtelen kivesznek a homeopátiás körből: az inzulinos cukorbetegséget, és a rákot. hogy miért? mert ezeknél valóban hatni kell a gyógyszereknek, különben a beteg rövid úton elpatkol. itt nem lehet mismásolni. a többinél meg az immunrendszer vagy elég erős, vagy se.

de aki a gyermekorvost (amennyiben megbízható, és esetleg több is ugyan azt mondja) felülbírálja, az a gyermeke életével, vagy további életében az egészségével/életminőségével játszik. igenis, azért vannak a megfelelő antibiotikumok, hogy a kialakult bakteriális fertőzéseket gyorsan lenyomják, ne legyenek szövődmények. csak az a lényeg, hogy mindig csak akkor, és csak annyit szabad adni, amikor és amennyi kell. se a túl sok, se a túl kevés nem jó. a homeopátia meg maradjon meg azoknak, akik szeretnek a semmiért sokat fizetni.

a téli megfázástól nem az oscilloizébigyó fog megvédeni, hanem hogy felöltözök rendesen, és megfelelő táplálkozással rendben tartom az erőnlétemet. aki naponta 5x be tud venni egy 1000ft-os placebót, az valszeg ezekre is odafigyel. hurrá, "hatott" a "szer".

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.