Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#23) Rive válasza #64791808 (#11) üzenetére


Rive
veterán

A szülőnek joga van azt tenni, amit akar, és úgy gyógyítatni a gyerekét, ahogy akarja.
Csak bizonyos határok között. Senki se csodálkozzon, ha extrém esetben kimegy az illetékes szakember, oszt' kirakja a szülőket a francba a gyerek közeléből.

A homeopátiás cuccokhoz: ja, hatnak. Minden kornak megvan a maga placebója. Ami hatásában általában annál erősebb, minél többe kerül. Egy pszichológus bizonyára meg is tudná magyarázni, talán valamiféle befektetés-önigazolás alapú gondolatmenettel, hogy miért is van ez így - mindenesetre így van.

Antibiotikum: nyakra-főre történő alkalmazása vezetett odáig, hogy ma már vagy lórugást vesz be az ember, vagy alig van hatása. És ez nem is annyira az egyén adottságain múlik, hanem azon a bacitörzsön, amit épp beszerzett az ember. Ugyanakkor az immunrendszer edzettségének meg jól be tud tenni.
Szóval egyre többen ajánlják, hogy azonnali antibiotikum-hegyek és utána gyors ujraterhelés helyett inkább tisztességesen feküdje ki az ember a dolgot. Ha teheti.
Gyerekeknél persze a szülői aggodalom jól be tud kavarni a hidegfejűségbe. De annál inkább érdemes megkérdezni az orvost erről.

Hasonlóan a láz is. A láz a szervezet egyik alap védekezőmechanizmusa. Megfelelő ellátás - elegendő folyadék, pihi - mellett csak akkor kell ellene tenni, ha túl magas, vagy túl hosszú ideje tart. A rendszeressé váló lázcsillapítózás inkább káros, mint hasznos.
Erről is orvossal tessék konzultálni.

Tüdőgondok: évekig nyűglődtem mindenféle kraháccsal, hörghuruttal. Egy sima megfázás után is egy-két hónapig tartott, mire feltisztult a tüdőm. Két dolog segített végül:
- kiköltöztünk Pestről a hegyek alá
- rácuppantam az ecetes tormára. Én speciel az Univer-félét csípom, de biztos jó másik is. Meg ugyanaz a hatóanyag van a retekfélékben is, csak azok nem annyira vadak. Megfázás alatt/után 2-3 üveg, és rendben a dolog.

Ui.: lázra meg effélékre amúgy nekünk a bodza-majoranna teakeverék jött be. De erről - gyerek dolgában - mesmeg érdemes (természet)gyógyászt megkérdezni, mer' se az izzasztókúra, se a majoranna nem egy enyhe dolog.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.