Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Lauda


Lauda
félisten

Na ennyit ért az a geológiai előrejelző rendszer. Az emberiség csak próbálkozik megfejteni ezt a bolygót, de az ilyen esetek is mutatják, hogy még nagyon messze járunk.

[ Szerkesztve ]

(#2) Eastman


Eastman
őstag

Az onkológián ötven-hatvan évesen elpusztulni mennyivel jobb?

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#3) t72killer válasza Eastman (#2) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Végülis:)). Ez mondjuk kétségkívül látványosabb, biztos csak a Madagaszkár 2-t akarták szerepjátékban letolni.

#1: így van. Az 1-2napos időjáráselőrejelzéssel (fog-e esni) személyesen is sokszor vagyok hadilábon, a geológia

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#4) KISDUCK válasza Lauda (#1) üzenetére


KISDUCK
addikt

Elovastad a hírt? Dec 3.-án már jelezték hogy "baj" lesz csak úgy látszik valakiket jobban érdekelt a látnivaló mint a saját életük...

(#5) Lauda válasza KISDUCK (#4) üzenetére


Lauda
félisten

Elolvastam. A geológiai előrejelzés ezt írta: "the current level of activity does not pose a direct hazard to visitors".

Erre írtam, hogy Na ennyit ért az a geológiai előrejelző rendszer.

(#6) KISDUCK válasza Lauda (#5) üzenetére


KISDUCK
addikt

Hát nem tudom, számomra valahogy hangsúlyosabb a bekezdés első része: "On 3 December, geological hazard monitoring website GeoNet warned "the volcano may be entering a period where eruptive activity is more likely than normal".

(#7) Lauda válasza KISDUCK (#6) üzenetére


Lauda
félisten

Elhiszem. Neked a jelenlegi aktivitási szint nem jelent közvetlen veszélyt a látogatókra nem azt jelenti, hogy a jelenlegi aktivitási szint nem jelent közvetlen veszélyt a látogatókra?

Nekem azt jelenti. Ebben az esetben pedig teljesen nyugodtan mehetett oda bárki, hisz nem volt mitől félnivalója. A geológiai előrejelzés szerint.

(#8) t72killer válasza KISDUCK (#6) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Meteorológusnyelven ez ÉS a Lauda kolléga által idézett mondat együtt azt jelenti: elkezdődött a nyári zivatarok ideje, de holnap még nem kell esernyőt vinni.

A türelmetlen turista/turistaipar meg egyetlen boldog ájfónkattingatós túrát sem akar bebukni. Előző mert már egy éve befizetett az útra, és mekkora gáz lenne már, ha lemaradna egy füstölgő kőrakás meglátogatásáról, utóbbi meg xNZ$ profittól esne el.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#9) KISDUCK válasza Lauda (#7) üzenetére


KISDUCK
addikt

Rákerestem a korábbi hírekre, a bejegyzésben említett "the current level of activity does not pose a direct hazard to visitors." rész szerintem félre vezető. A teljes bekezdés: This fountaining is regularly throwing mud and debris 20-30 metres into the air above the vent. The level of activity is variable and remains within the range expected for moderate volcanic unrest. While the activity is contained to the far side of the lake, the current level of activity does not pose a direct hazard to visitors. Ezt én úgy értelmezem, mintha a forrásra vonatkozna, hogy adott ponton a tó "sár kitörése" nem veszélyes. December 3.-án 2-es szintű riasztás volt már érvényben és írták is, hogy erősebb és aktívabb lett a vulkán.

forrás: www.geonet.org.nz

t72killer: azért egy geológiai jelentést az időjárás jelentéssel összehasonlítani nem az igazi... ha azt mondják, hogy lehet hogy esni fog és elmész sétálni akkor max. vizes leszel. Ha azt írják egy vulkánra hogy aktívabb mint előtte és odamész hát már tudjuk mi lesz. Értelmes ember ilyen helyre nem megy, ahogy írtad is Darwin díjas a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#10) Lauda válasza KISDUCK (#9) üzenetére


Lauda
félisten

Okés, másképpen értelmeztük a híreket.

(#11) t72killer válasza KISDUCK (#9) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Így van, értelmes ember ezeket távolról kerüli a legeslegelső aggasztó jelre. Van egyébként időjárási analógia: hurrikán. Az mondjuk kemény ügy, nem feltétlen tudsz elmenekülni az útjából.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#12) KISDUCK válasza t72killer (#11) üzenetére


KISDUCK
addikt

(#13) kraftxld válasza t72killer (#3) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nincs ezzel semmi gond, a Geonet felnyomta 2-re a jelzést pár hete, a túraszervező honlapján ott van, hogy csak saját felelőségre lehet menni. Ez most nem jött be, mint ahogy 100 éve pár kénbányásznak sem.
Pár hete én is néztem a túrát, hogy a fiúkkal majd megcsináljuk, de maradunk szerintem a Rotorua-i büdös gödröknél :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#14) kemotox válasza kraftxld (#13) üzenetére


kemotox
addikt

Ha büdös gödrös hely kell akkor ajánlom fővárosunkat :DDD

(#15) kraftxld válasza kemotox (#14) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Azért a körúti kutyaszaros, emberi ammóniás húgyos, hányásos, rotható szeméttel keveredő buké más mint a záptojás szag a Wai-o-tapu thermal wonderland-ben :DDD
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#16) gban válasza Lauda (#7) üzenetére


gban
Közösségépítő

Az a baj hogy a turisták is így értelmezték.
De a 'jelenlegi'-t az nekem mostanra értendő, és nincs odaírva hogy így is marad x ideig, akkor szerintem 1 perc múlva is változhat.

Postázást nem vállalok.

(#17) Lauda válasza gban (#16) üzenetére


Lauda
félisten

Én úgy értelmezem, hogy amíg nem adnak ki más jelzést, addig a korábban kiadott van érvényben.

(#18) gban válasza Lauda (#17) üzenetére


gban
Közösségépítő

Igen, ez is jogos, csak ezzel az a baj hogy a módosításról tuti nem értesül aki épp már odaért vagy úton van.
Szerintem eszükbe nem jutna friss infót nézni, mert ugye tegnap mondták hogy minden oké, akkor tuti úgy van ma is meg úgy lesz holnap is.
Hát nem úgy volt...

Postázást nem vállalok.

(#19) Lauda válasza gban (#18) üzenetére


Lauda
félisten

A geológiai előrejelzés nem változott az utolsó infó (hogy nem jelent közvetlen veszélyt) és a kitörés között (a cikk nem említi, hogy változott volna).

[ Szerkesztve ]

(#20) gban válasza Lauda (#19) üzenetére


gban
Közösségépítő

Az pláne gáz akkor.

Postázást nem vállalok.

(#21) Lauda válasza gban (#20) üzenetére


Lauda
félisten

Nem tudom mit olvastál, de épp ezt jegyeztem meg én is, hogy nem ért sokat az előrejelzés.

[ Szerkesztve ]

(#22) gban válasza Lauda (#21) üzenetére


gban
Közösségépítő

Tudom hogy ezt jegyezted meg.
Csak az nem volt teljesen egyértelmű hogy az előrejelzést nem módosították, vagyis ez volt az aktuálisan érvényes a kitöréskor is.
Ezért is merült fel bennem, hogy attól még hogy most ez a helyzet, és ezt adják ki, attól még 2 perc múlva is változhat a helyzet - de ha nem szólnak róla, csak 'utólag', amikor úgyis látja aki ott van, az gáz.

Postázást nem vállalok.

(#23) kraftxld válasza Lauda (#21) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A White Island pár hete 2-es vulkanikus előrejelzésen volt, ilyenkor a túraszervező dönt, hogy viszi-e a népet. Az elmult pár évben csak a White Island meg a Ruapehu volt néhányszor 2-es (az 5-ös skálán) de kitörés nem volt.
Simán lehetett síelni a Ruapehu-n, de pl. a Tongariro 0-n volt 2012-ben és simán kitört. A vulkánoknál nem lehet tudni :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#24) D1Rect


D1Rect
félisten

Szerintem az aznap odalátogató turistáknak fogalmuk sem volt arról, hogy aktív lehet a vulkán.

(#25) t72killer válasza D1Rect (#24) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha valaki veszélyes helyre megy és annyi intelligenciával rendelkezik, hogy nem néz utána saját magától/profitorientált túraszervezőtől függetlenül IS, hogy mi a real-time szitu, az bizony Darwin-aspiráns.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#26) D1Rect válasza t72killer (#25) üzenetére


D1Rect
félisten

Vagy egyszerűen megbízik abban, hogy csak nem teszik ki életveszélynek a szervezők.

(#27) t72killer válasza D1Rect (#26) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Persze, és ez a vége annak, ha 5perc utánaolvasásra lusta az illető. Utólag lehet pereskedni - ja, koporsóból macerás.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#28) total90 válasza t72killer (#25) üzenetére


total90
veterán

Abszolút egyet értek...

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#29) joey04 válasza t72killer (#8) üzenetére


joey04
titán

Az előrejelzést olvasva én is mentem volna. Minimális kockázatot sugallt.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#30) D1Rect válasza t72killer (#27) üzenetére


D1Rect
félisten

Az van, hogy utólag és jó messziről fotelszakértesz.
A valóságban a világ nem ilyen.

(#31) kemotox válasza D1Rect (#30) üzenetére


kemotox
addikt

Majd minden posztja ilyen. Szerintem nyugdíjas :DDD

(#32) t72killer válasza kemotox (#31) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hűha, a síron túlról szólok hozzátok:P

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#33) #90088192


#90088192
törölt tag

Szerintem informatikusok voltak, és csak Vulcan-ra akartak valamit porolni :R

(#34) t72killer válasza #90088192 (#33) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Béke poraikra:R

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#35) Eastman válasza t72killer (#34) üzenetére


Eastman
őstag

Fél füllel hallottam a tegnapi hírekben, hogy már nov. közepén jelezték a hatóságok, hogy mocorog, instabil a vulkán. :U

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#36) t72killer válasza Eastman (#35) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Közeledünk a végeredményhez: "Tizenhatra emelkedett az új-zélandi vulkánkitörés hallottainak száma"

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#37) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Egy honfitársunk készített videót még a helyszínről, nem rég töltötte fel youtube-ra.
[18 EMBERT ÖLT MEG EZ A VULKÁN NÉHÁNY NAPJA – ilyen volt sétálni rajta (Mini-világjárás, 4. rész)]

(#38) updog válasza KISDUCK (#37) üzenetére


updog
senior tag

Nem kicsit prosztó clickbait címadás a wannabe influenzia csávókámtól. :W

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#39) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Mondjuk ilyen alapon mindenki érdemel egy Darwint, ha működő vulkán környékén él, a nápolyiak is, hiszen akár már ma is kitörhet a Vezúv. Ja nyilván minek mentek oda. És akkor lehetne folytatni, hurrikánok Florida, Oklahoma tornádók,San Francisco földrengések stb...

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#40) t72killer válasza Cyberpunk (#39) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kicsit más azért. Egy hurrikán megfelelő óvóhelyen gond nélkül túlélhető. Földrengésekre bizonyos fokozatig lehet építészetileg készülni - konkrétan sokkal nagyobb biztonságban érezném magam Japánban egy 6os rengés alatt, mint az olaszoknál egy 4es rengésben.

A Vezúv tényleg necces környék, nem értem, miért engedélyezték százezreknek a közvetlen veszélyzónában élést.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#41) updog válasza t72killer (#40) üzenetére


updog
senior tag

Tenerifén azt mesélte az idegenvezető (egybecseng a Wikivel) hogy lassan félezer éve kb. 100 évente "megbízhatóan" kitör a Teide. Nos, az utolsó nagy kitörés 1909-ben volt, számolgattunk is feleségemmel (jópár éve voltunk már).

Nem azért, én is imádtam a helyet magát, és simán meg tudom érteni, hogy miért él ott valaki, és gondolom ők is tudnak a dologról, és vannak rá szcenárióik, ha ez megtörténne (?), meg valószínű, mindenhol ahol aktív vulkán van a közelben.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#42) t72killer válasza updog (#41) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Apropó Kanári, a La Palma-i vulkán még durvább forgatókönyvekkel kecsegtet. Annak a tetején amúgy egy nagyon komoly csillagászati obszervatóriumcsoport van.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#43) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Egyébként az okok elég egyszerűek. Az embereket (legalább is egy részüket) vonzza a szép, különleges, vagy akár veszélyes helyek. Ezért megy az a sok ember megnézni a Grand Canyont is, pedig millió és egy kép/videó van már róla. A Fuji hegyet is sokan másszák meg, pedig az is veszélyes. A balesetek benne vannak a pakliban csomó értelmetlen dolog miatt halhat meg az ember, általában senki sem megy úgy ilyen helyekre, hogy na meghalok, de sokszor tisztában vannak vele, hogy akár így is alakulhat. Pech rosszkor rossz helyen.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#44) t72killer válasza Cyberpunk (#43) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Lehet választani, sajnos ha nincs szerencséje az embernek, könnyen így járhat.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#45) Narxis válasza t72killer (#44) üzenetére


Narxis
nagyúr

Sajnos ez benne van az élet nevű pakliban.

Thanos was right.

(#46) t72killer válasza Narxis (#45) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Erősen különböző esélyekkel. Figyelmeztetés után, működő vulkánon mondjuk pármillióX nagyobb az esélyed ilyen családi tragédiát szervezni, mint egy normál kiwisimogató túrára befizetve. A follow-up sem lényegtelen: itt ugye "saját felelősségre" mentek = a túraszervező v bárki más egy kanyi vas kártérítést se fog adni az igencsak nehéz helyzetbe került túlélőknek. Míg ha pl egy őrült Germanwings pilóta kinyírja a családom, akkor perelhetem őket a családtagok következő x évnyi bevételének értékében.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#47) Narxis válasza t72killer (#46) üzenetére


Narxis
nagyúr

Én ezt máshogy látom, szerintem vannak olyan helyek ahova ha elmegyek akkor bizony benne van a pakliban a dolog, most az, hogy mennyire volt hivatalos a vulkánban sétálgatás nem egy fontos kérdés, mert azzal se vagy kisegítve ha azt mondják a hatóságok, hogy teljesen biztonságos aztán meg mégsem. A kártérítés megint egy másik dolog. A világ legérdekesebb helyei egyben a világ legveszélyesebbjei is. Lehet biztonságosra játszani a dolgot, ilyenkor utólag okos az ember de ha belegondolsz egy sima tengeri hajós kirándulás is ugyanilyen veszélyes lehet.

Thanos was right.

(#48) t72killer válasza Narxis (#47) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mindennek megvan a kockázatszintje. Amikor egy túraszervező kiteszi a korábban nem kiakasztott "saját felelősségedre" táblát, az jelzésértékű. Tengerre szállva pedig k.vára nem mind1, hogy egy ladikban műholdas jeladó, mentőmellény, szárazruha nélkül mész neki az előjelzett viharnak - vagy az eszed is használod.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#49) Narxis válasza t72killer (#48) üzenetére


Narxis
nagyúr

Így van de akkor most min vitatkozunk? :D

Thanos was right.

(#50) t72killer válasza Narxis (#49) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Magaddal nem értettél egyet ezekszt :DDD

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#51) Narxis válasza t72killer (#50) üzenetére


Narxis
nagyúr

A kockázatszinttel tisztában vannak azok akik olyan helyekre mennek, nagyjából ez lett volna a lényeg. :)

Thanos was right.

(#52) t72killer válasza Narxis (#51) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Értem :R . A szervezők amúgy ezt nagyjából máshol is szokták közölni (szafarin ne simogasd az oroszlánt, stb).

Az mondjuk kérdéseket vet fel, hogy engednek emelkedett veszélyességi szintű területre gyereket: a szülő uis nem veszélyeztetheti akármilyen szinten még a saját gyerekét sem (lásd pl vannak kötelező oltások is, ahol elvileg nincs apelláta)

Anyukának mindemesetre van egy kis gondolkodnivaló a kórházi ágyba, hogy megérte-e.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.