Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9) Szten Márs válasza Vakegérke (#7) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

No, valójában másfél poén került a linkjeid közé.

A Country Boy Can Survive-ot Hank Williams Jr énekli és ő nem más, mint annak a Hank Williams-nek a fia, akiről a Midnight in Montgomery szól Alan Jacksontól. Ez az egyik legismertebb száma, ha nem a legismertebb. Ami azt illeti az idősebb Hank Williams is igen nagyhatású country-zenész volt, de ez a fiáról is maximálisan elmondható. Igen erősen gondolkodtam azon, hogy bizony írok róla is bejegyzést, és akkor ez lett volna az egyik szám, ami teljesen természetes, hogy bekerül - na ez a fél poén :)

A Sugarland abszolút a mostani country-pop vonulat tagja, a Lady Antebellum-mal (ami a neve ellenére egy együttes) együtt a country-pop felé húzó country rádiók egyik leggyakrabban játszott együttese, mert ugye a Sugarland is az, pontosabban egy duó. Engem bevallom, igazán nem fogtak meg soha, viszont ezt a számukat, a Very Last Country Songot nem ismertem, és nagyon szép, szóval köszönöm a linket :K Ha csinálnék egy "akik kimaradtak" búcsúbejegyzést, biztos ezt a számukat raknám bele :K (Népszerűségük miatt legalább az "akik kimaradtak"-ban ott a helyük, ha lesz ilyen bejegyzés persze :D )

A teljes poén George Strait. Ugyanis ő ide fog kerülni a blogba, ez egészen biztos, ő az egyik, akiről beszéltem, hogy régi vonalas, de még élő előadó, akivel átvezetem a blog két részét. És a duetteket kifejezetten szeretem, főleg, ha olyan emberrel van a duett, akiről már szól bejegyzés a sorozatban, szóval ez a George Strait és Alan Jackson szám már a tarsolyba van készítve egy ideje, nemsokára viszont is fogod látni :K

Na, a The Notorious Cherry Bombs együttest nem ismertem, viszont erről esett le, hogy mondod, nem érted a szövegét... akkor az eddigiek szövegét sem értetted?
A country, legalábbis a jó country igencsak szövegközpontú. A jó country-nál a szöveg nem csak valami kínunkban írt kíséret a hangszerekhez, hanem akar is mondani valamit, lényegi, fontos eleme annak, ami zenévé áll össze a végén. Anélkül is lehet élvezni, de tényleg igencsak fontos része, központi eleme a szöveg, így nagyon sajnálom, ha ez kimarad nálad, azt hiszem úgy még jobban tetszenének ezek.

Ahogy előzőleg is mondtam, minden linknek örülök, de most a Brayton Mountain-t különösen köszönöm, csodálatosan jó zene :R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.