Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

Szerencse, hogy a srác megúszta. Nem biztos, hogy bennem lett volna ennyi hidegvér, és józan ész, ha egy ilyen esettel találkozok.

A kérdésedre pedig szerintem a választ valahol ott kell keresni, hogy a magyarok az egészségükre (szerintem) eleve csak legvégső esetben költenek. Drágák a gyógyszerek, amikor csak lehet magukat kúrálják. Ha valaki beteg, akkor a munkahelyén sem vesz ki szabit, mert kell a pénz... Így szerintem valahol a mentő hívása is valahol egy bizonyos félelmet kelt, hogy "Ez mennyibe fog már megint kerülni nekem?".
A másik oka pedig az is lehet, hogy fogalma sincs, hogy kell a mentőt kihívni.

A mentősökre meg No Comment. Úgy tűnik nem csak a rend éber őreinél vannak taplók, de ott is, ahol az empátiának, és segítőkészségnek alapvetőnek kéne lennie.

Menj és aludj egyet, megérdemled. Megmentettél egy életet.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#2) Dr. Oid


Dr. Oid
aktív tag

Bocha, nem tudsz mást tenni, emelkedj felül ezen az aljas szemét hozzáálláson, amit a mentősöktől tapasztaltál. Biztos nekik is szar az életük, sokat dolgoznak, keveset kapnak, de semmi nem indokolja, hogy egy ilyen hivatást űző személy ilyen hozzállással, ilyen stílussal éljen.
Te viszont megtetted, amit kellett, segítettél valakin, aki rászorult. Pedig a szemetet is otthagyják ;)

(#4) wolfnet


wolfnet
tag

Hát ez szép. Nálunk a részeg szomszéd aki a másodikon lakik, akart bejönni éjjel 1:00 óra körül a mi ajtónkon. Tudni illik mi a negyediken lakunk... valami zavar volt az ürgében :D:D

Privátban érdeklődj! :)

(#5) cyanide

Én bőrszíjjal hurkásra csapkodnám a csupsz seggét, annak aki egy normális, emberi gesztust nem tud értékelni. Az emberek nagyrésze másnap már nem dolgozik ott, ha pofákat vág egy vevőnek, ügyfélnek, főnöknek. Kivéve közalkalmazott, boltos picsa.
Engem az ilyen úgy le tud döbbenteni, hogy szólni sem bírok. És a végtagjaimat sem mozgatom, mert valakinek eltörik valamilye.

[ Szerkesztve ]

Ha ezt olvasod a topik meghalt...

(#6) Geffry


Geffry
aktív tag

Mindenek előtt le a kalappal. Kb pontosan azt tetted amit ilyenkor kell, se többet, se kevesebbet és mindezt úgy, hogy még fel is kellett ébredni közben. Én, mint eü dolgozó akit "kiképeztek" ilyesmi helyzetekre, nem vagyok benne biztos hogy a reggeli kávé nélkül ilyen hamar boot-oltam volna...
Aztán a mentősök.... Felesleges taglalnom, leírtad, nem mind bunkó, sőt. De sajnos a szakmájuk azzal jár hogy az ember egy idő után befásul és ez egyeseknél lehet hogy így üt ki, hiszen mégsem egy közúti baleset vagy hasonló... egy többnyire ellátott sebhez mentek. (hozzátenném hogy elég kényelmesen, a 20perc elég lett volna ahhoz is hogy a srác elvérezzen ha szerencsétlenebbül vágja meg magát) Ettől függetlenül elfogadhatatlan. Sajnos márpedig ez olyan hogy ha tetszik, ha nem, menni kell és csinálni. A személyes érzelmek minthogy "pedig épp műszakváltás előtt voltunk" majd a mentőállomáson előjöhetnek... (és ezt úgy mondom, hogy vannak mentős ismerőseim)

És végül egy nagy off:

"a segítséget, amit nyilván egy vadidegen járókelő is nyújtott volna"

Engem októberben elütöttek. biciklivel nyargaltam melóba mikor egy terepjárós úriember a kisutcába kívánt behajtani igen nagy sebességgel. Egyértelműen láthatta hogy megyek, de valószínűleg nem figyelt.
Mikor szedtem össze az alkatrészeimet a bukfenc után, a kb 3méterre levő pizzéria teraszán étkezők bambán figyeltek kb olyan képpel hogy "a francba, még él... milyen unalmas ez a nap" mellettem két fiatal srác kedélyesen továbbment ileltve egy idős bácsi is csak annyira méltatott hogy "hát ez befordult" Mint később kiderült a sofőrre gondolt, aki az egyetlen segítőkész ember volt.

Nem szaporítom tovább, így is elég sokat halandzsáztam, csak kicsit felkavart....

A lényeg: Büszke lehet magára az, aki képes ennyire törődni az embertársaival! :R
Ne foglalkozz a kellemetlenségekkel, az maradjon meg emlékül hogy segítettél valakin.

[ Szerkesztve ]

A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

(#7) rudi válasza Geffry (#6) üzenetére


rudi
nagyúr

Éppen hasonlót akartam írni, hogy mentős szemmel nézve ez a csukló "Omiat vagy Nokia 6300-at vegyek?" szintű probléma, és 6 körül jó eséllyel műszakváltás van. Mindenesetre akkor sem kellene így viselkedni, de lényegében a megrökönyödésen kívül ezzel a helyzettel mást nem lehet kezdeni. Mert bepanaszolni fene tudja, van-e értelme, beszólással meg minden bizonnyal csak igazoltad vona Bocha a negatív érzéseiket.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#8) bullseye


bullseye
addikt

"Aki egy embert megment, az egész világot menti meg" :R

Te már megtetted a magadét, az érintett mentősök meg hátha észbekapnak majd egyszer.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#9) BloodyEddie


BloodyEddie
őstag

Ez a baj az országgal... nem csak a mentősök, a rendőrség, az ellenőrök, a vezérigazgatók, mindenki ilyen itt, akire számíthatna, vagy legalábbis számítani szeretne az ember.

(#10) luw2win válasza BloodyEddie (#9) üzenetére


luw2win
őstag

Most ez nem idevaló, de teganp 6 fele mentem kisvárosomból egy másik faluba kocsival kb 6 óra fele, látom hogy ott áll a rendőr a lakott terület vége tábla előtt, és egy ismerős öregasszonyt büntet meg. Mentem tovább viszafele kíváncsiságból beugrottam hozzá, és mondta hogy 5000 forintal büntették meg mert lakott területen kívül nem szabad láthatósági mellény nélkül biciklizni...., (de ez lakott területen belül volt...) A néni öreg kb 70-75 éves szóval nem hadakozott 2, 20onéves rendőrrel. 2 rendőr helyébe azt montam volna h figyeljen asszonyom, itt egy láthatósági mellény ha még egyszer enélkül megy megbüntetjük, és kész, nem azonnal lehúzni 5kval :U .
Ez engem nem érintett, csak hát akkor is az ember levonja a véleményét :U

Érdekes történet, jó reggeled lehetett :D
Ne foglalkozz velük, megmentettél valakit, és csak ez számít! :R

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#11) Tüzi

A mentős is ember. Neki is lehetnek (sokkal) rosszabb napjai, meg jobb napjai. Az, hogy így viselkedett ahogy, sajnálatos, de azért értsd meg őket is. 100-110ezerért csinálják amit csinálnak, magasról szarva van a fejükre, és csakis és kizárólag hivatástudatból, elkötelezettségből vannak ott.
Bunkóságra, és méregetésre nincs mentség, talán annyi azért mégis magyarázat lehet, hogy az anyagi megbecsülés hiánya miatt neki nem biztos, hogy futná olyan berendezésre.
Meg ugye... hát... Pest.

Ennyi.

Meg ahogy rudi mondja, valszeg szolgálat-váltáskor jött a riasztás nekik. Ami elég szar érzés :) Mennél haza, vár az asszony (kölök) stb, és akkor még ráhúzni egy-két órát, meg a papírok...

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#12) finest


finest
őstag

A mentős az esetet úgy látta, h egy ittas hülyegyerek elvágta a csuklóját, igazi Darwin-díjas húzás, képzeld ha a fejét is bedugja! Miért kellene egy béna zsúrpubi bajához jópofát vágni?

Lehet, h a konyhát azért méregette, mert nem voltak benne biztosak, h nem valami más áll a dolog hátterében. Ja, és a legjobb, számos esetben verik meg a segítséget nyújtó mentőst, már nem egy ilyen eset volt, és éppen a napokban is történt ilyen. ki tudja, lehet, h pont ezt a komát rúgták mellkason legutóbb. Sz'al ennyit a jótett helyébe jót várj dologról.

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#13) rudi válasza luw2win (#10) üzenetére


rudi
nagyúr

Ez már nagyon off, de nyugaton biza ez a helyzet. Mármint hogy adnak mellényt, ha nincs, vagy adnak izzót, ha kiégett. Ott a biztonság a cél, és nem a kvázi őket fizető polgárok szivatása. Nálunk meg az a nagy helyzet, hogy saját szemmel láttam, ahogyan a kocsmából a határi úton hazabicajozó bácsika mellett halad lépésben a rendőrautó, megvárja, míg átkel az országúton, és ott jól megbünteti... emellett meg csillió pénzeket ölnek a rendőrség reklámozásába. Az agyakat kellene helyretenni...

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#14) Nunder


Nunder
őstag

Pontosan ugyanilyen szituációban találtam magam úgy kb egy hónapja. Bulit tartott egyik ismerősöm, és persze jött boldog-boldogtalan. Faluhelyen meg főleg nem úgy van, hogy minden héten van valami nagyobb esemény, így hát én - kis naiv - is hívtam pár ismerősömet (leányzókat), hogy majd egy jót bulizunk. A lényeg az egészben az, hogy minden buliban vannak bunkók, akik azért érkeznek, hogy elrontsák a másik jókedvét. Az egyik ilyen "ember" egy véletlen, tánc közbeni oldalba lökésen felbuzdulva, állcsúcson vágta az egyik barátomat, aki majdnem közvetlen mellettem táncolt a barátnőjével. A srác 5 éve kick-boxozik, de azonnal elterült, aláírom, nem volt józan. A földre éréskor felrepedt a szemöldöke, és rögtön elvesztette az eszméletét. Mindenki csak állt, és nézett. Mivel én a lányok fuvarozása miatt szinte semmit nem ittam, csak az autó letétele után, így én voltam az egyetlen józan ember a teremben. Egyből vállra kaptam, és kivonszoltam a terem szélére.

Láb fel az egyik székre, feje az ölemben, és szó szerint ömlött a vér, ahogy ugye a repedt szemöldökből szokás. Próbáltuk élesztgetni, de nagyon nehezen sikerült belé életet lehelni. Látszott rajta, hogy sokkban van, hiszen egy értelmes mondatot nem bírt összehozni. Ezután egyből jöttek a nagy "haverjai", hogy húzzál innen kisgyerek, majd mi ápoljuk. Nem vagyok kis ember, de rájuk hagytam. De az ápolás náluk kimerült azzal, hogy a támadó kilétéről érdeklődtek, és nyugtatgatták, hogy megverik. Én felvetettem, hogy amíg lemosom magamról a srác vérét, valakinek esetleg mentőt kéne hívni. Meg is történt, mivel úgy hajnali fél 3 körül lehetett, nem is hibáztattam őket, hogy 12km-re lévő helyre 3-ra értek ki. Nem volt súlyos eset, de ránézésre 6-7 öltés. Mikor megérkezett a mentő, úgy éreztem, hogy köteles vagyok beszélni velük, mivel mindenki csak a sráccal volt elfoglalva. A mentőben 3 középkorú férfi ült, látásból ismertem is őket, nem olyan nagy az a Kalocsa. Éppen elkezdtem volna ecsetelni a dolgokat, egy Jó estét, elnézést a késői hívásért párosítással, amikor félrelökött, a srác fejét két kézre kapta, ránézett, és azzal a lendülettel penderítette be a mentőbe. Rávágta az ajtót, és már szállt volna be. A srác barátnője könyörgött a mentősnek, hogy hadd menjen velük, mire közölte a mentős, hogy a mentő nem taxi. A 3 leányzó, akiket az elején említettem, halálra vált arccal nézték az egészet, és azóta nem akaródzik eljönni, kis falumba, akár csak egy beszélgetésre sem.

Mindennek az a tanulsága, hogy baj akármikor történhet. A mentős, főleg ugye a mentőorvos, a Hippokratészi eskü terhe alatt köteles ellátni a dolgát, bármilyen körülmények között. De az esküvel nem mellékelnek gerincet.

Bocha te jót cselekedtél, büszke lehetsz magadra, nem mindenki tette volna meg ezt a helyedben, mint ahogy ezt írtad.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#15) mephi666


mephi666
nagyúr

nekem is van pár mentős sztorim, kezdem azzal, ami engem felháborított... dolgoztam még 2002 nyarán 1hónapot 3műszakban xy településen a hűtőgépgyárban... albérletben laktam végig 20-25 sorstárssal (5-6 elég nagy szoba volt 3ágyastól 8ágyasig) egyik este arra ébredtem, hogy nagy kiabálás van, hogy: "xy átvágta az ereit... hívjátok a mentőt!" először azt hittem, hogy csak szórakoznak részegen, de nagy volt a hangoskodás és kimentem a szobából... a szobám a konyhába nyílt, onnan szembe volt mégegy szoba, jobbra a fürdő, balra az előszoba, ahol a bejárati ajtó is volt... az előszobától a fürdőig nyomon lehetett követni a vértócsákból, hogy valakinek tényleg át lett vágva az ütőere, mert pár deci vér simán volt a padlón... ne mondjam felébredtem azonnal, ekkorra már nagyban telefonáltak, hogy hívják a mentőket, de a mentősök első reakciója az volt, hogy: "majd megyünk, ha tényleg vérzik a gyerek" és lenyomták... nem vették komolyan... erre a telefonáló srác megint hívta őket kicsit keményebb hangnemben, mire hajlandók voltak elindulni... szerencsére egy másik gyereknek ott volt a kocsija elsősegélydobozzal, lefektette a srácot a kanapéra, szorítókötést alkalmazott, meg amit kell... a mentősök amikor kijöttek, meg voltak lepődve, hogy "tényleg vérzett a srác" (a telefonáló gyerek végig is vezette őket a lakáson, hogy nézzék meg milyen nyomokat hagyott) de aztán ellátták és mondták, hogy a másik srácon múlt az élete, mert ha ő nem látja el, lehet, hogy ők már későn érnek ki...
a lényeget elfelejtettem: ez is ilyen "ajtós eset" volt... pórul járt srác részegen jött vissza az albérletbe és elvétette lendületből a kilincset és átnyúlt az üvegen... a kézfején szabdalta szét az ereit...

2esetben pedig én hívtam mentőt itt kecskeméten... mindkétszer részeg volt az illető... az egyik egy forgalmas útkereszteződésben feküdt a járdán (könnyen kigurulhatott volna a kocsik elé is), de mire hívtam a mentősöket, a diszpécser csaj mondta, hogy ezt már jelentette más és úton vannak a mentősök...
másik esetben pedig fent az 5. emeletről láttam, hogy valaki elég durván kicsavarodva fekszik a földön... páran nézegették, de nagyívben sz@rtak rá... azt hittem, hogy hívnak is valakit, de amikor az ürge 15perccel később is ugyanúgy/ugyanott feküdt, akkor kihívtam hozzá a mentőket... az egyik mentős adott neki 2 akkora sallert, hogy majdnem leszakadt a feje, de ettől feléledt, aztán bevitték gondolom a detoxba...
hülyék az ilyen esetek, mert nem lehet messziről tudni, hogy mitől esett össze az illető? csak beb@szott, vagy agyvérzés/infarktus/bármi lehet a rosszullét okozója... meg mellette ott van a lelki dilemma, hogy: "mi van ha csak részeg és a mentősök őt pátyolgatják pl. egy balesetet szenvedett család helyett?" :F

on: mindenesetre dicséretre méltó, amit tettél... sajnos nem sokan tették volna meg ugyanezt... sok másik ember kinézett volna a kukucskálón, aztán visszament volna aludni :(

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#16) Csemike


Csemike
csendes tag

finest, Tüzi: Nincs semmilyen mentség a bunkó hozzáállásra. Normális hangnemért cserébe elvárható a normális hangnem. Én a posztíró helyében talán ki is kértem volna magamnak a személyeskedést. "Mi maga, talán a bátyja, vagy az apja?"
Én is szarér'-hugyér' dolgozom, rengeteget túlórázom, amit ki se fizetnek, saját benzinköltségen, munkaidőn kívül melózom még, hogy a kétéves kislány kórházba kerüljön, mert az OEP-nek már annyira se fontos egy 2 éves gyerek, hogy sürgős műtéthez kórházba szállítsa. De ezért eszemben sincs mást hibáztatni, pláne nem a gyereket, vagy az anyját...

Sokszor hívtam már mentőt, általánosságban elég pozitív a tapasztalatom. Olyan volt, hogy a diszpécser a legképtelenebb helyzetben leállt kötözködni, hogy miért mentőt hívok egy egyéves, fuldokló gyerekhez. Ekkor fogyott el a cérna és beszóltam, hogy azért b*zmeg, mert ha nem vagytok itt 5 percen belül, a kezem közt fog meghalni... 3 perc alatt odaért a mentő, és a mentőorvos mondta, hogy ilyen súlyos asztmarohamot csecsemőnél még nem látott.
A történethez hozzátartozik, hogy előzőleg a gyerekorvos, aki egyben az ügyeletes is volt, közölte, hogy nem tud kijönni, hívjam a felnőttügyeletet. Ott azt mondták, hogy az orvos infarktusnál van, hívjam a mentőt. És ezek után (a gyerek már kb. 15 perce fuldoklott) a diszpécser kikérte magának, hogy egy fuldokló csecsemőhöz mentőt hívok. Nem, és nem értem meg, hogy kiégett, meg be van fásulva, meg várja a zasszony meg keveset keres. Rengetegen vagyunk így ebben az országban.

(#17) Huma


Huma
addikt

Nekem egyszer volt dolgom mentősökkel.

Nem írom le a történetet csak a konklúziót. Bunkók voltak.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#18) arpii


arpii
aktív tag

Az eredeti cikkből idézve: "A társadalom ültette ezt belénk?" - Igen, de okkal. Mert mindahányszor szükség van rájuk, olyan ímmel-ámmal jönnek ki. Én nem azt mondjam, hogy vigyorogjanak mint a mekiben a pultnál az eladó, de azért nem olyan ábrázattal kéne ott jönni kifelé a helyszínre, hogy: az isten b****a meg, már megint egy öreg nyanya, miért nem hal már meg, aztán ide sem kell többet kijönnünk. Ők választották ezt a hivatást, ők kapnak érte pénzt, közvetve tőlünk. Elvárná az ember, hogy normálisan lássák el a feladatukat.
Másrészt, hogy bunkók -e? A legnagyobb bunkók az egészségügyben. Ami azt illeti, ahol én ismerek mentős szakos hallgatókat, évről-évre más kocsmában rendezik meg a szakestjüket, mert minden egyes buli végére ki lesznek tiltva. Szétvernek mindent, összetörnek mindent, balhéznak, vergődnek. Bunkó parasztok. Ezekből lesznek a mentősök... (tisztelet a kivételnek)

[ Szerkesztve ]

(#19) #43960832


#43960832
törölt tag

Nem akartam kommentelni, de úgy látom muszáj lesz, ugyanis van ellenpélda.
Nem mindig bunkók a mentősök.

Lassan egy éve történt, hogy saját magamhoz kellett mentőt hívni, kb 5 percen belül ott voltak (igaz nem volt messze a kórház), és nagyon segítőkészek voltak, egyáltalán nem voltak lekezelőek. Miután elvégezték az alap vizsgálatokat kérdezgettek, beszélgettünk amég beértünk a sürgősségire. Mondhatni, tartották bennem a lelket, amit ezúton is köszönök a Dunaújvárosi OMSZ dolgozóinak. :R

(#20) partymaci


partymaci
aktív tag

Kb 2 hónapja, a gyereket vittem dokihoz és megláttam egy földön fekvő embert, egy masik meg segiteni probált neki. Közelebb érve kiderult hogy két hajléktalan srác az akik a téren szoktak néha felbukkanni. Odaérve kérdeztem, hogy hivjam e a mentőket. A földön fekvö szabadkozott hogy ne, de a társa aki segiteni probált neki az nagyon beijedt mondta hogy epilepsziás rohama volt barátjának aki valoban eleg rosszul nezett ki. Erre én kihivtam a mentőt és mikor kiért, kb 10 perc alatt, a mentős csavó egyből olyat szólt hogy nemlátom hogy hajléktalanok, ha nem akarja hogy bevigyék nem tehetnek semmit ...meg biztos részegek....

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#21) daninet


daninet
veterán

Érdekes szituáció, nagyon éber voltál. Ha magamból indulok ki, nem biztos, hogy kelés után 20 percig valamit is felfogtam volna a történtekből. :)

Egy kis OFF:
Menj át pipázni hozzájuk. Ha nem fű van benne, nagyon jó kis dumálós szórakozás. Nálunk szinte kötelező tartozék. :)

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#22) Tikakukac


Tikakukac
titán

Nagy gratula neked, alapvetően nyugodt vagyok, de az ilyenek nekem is felpumpálják a vérnyomásomat.
Édesanyámnak 42 éves fejjel el kellett mennie fősulira, és utána kijelentették hogy kap 10k-s emelést, 5 év kőkemény tanulásért :C Így összesen kőkemény 80k-ért dolgozik éjjel-nappal, a lehető legdurvább környéken (szabolcsi kisvárosok, nyócker az itteni helyzethez képest megváltás) a legalja néppel, ha kifizetik akkor kap 250ft/liter térítést a benzinből, ami már a bunlóság legteteje, és karácsonykor meg szilveszterkor is lazán bekellett mennie a **** gondnokoltja miatt akinek abortusz kellett mert hát miért ne, magánélet vagy ünnepek nem számítanak, ha valaki hülye akkor idd meg a levét te, szilveszter este 11-kor faterékat is elhívták mert nem égett valahol a közvilágítás már 2 HETE!!!, és persze hogy valamelyik baromnak pont most kellett az a fény, és hát akkor csak betelefonál úgysincs jobb dolga otthon meg a szám is ingyenes. Rengeteg ilyen van és ő már 3 évtizede tűri nyugalomban, holott rendőrökkel kell néha kimenniük villanyszerelni, mert kaszákkal jönnek rájuk, hogy miaz hogy kikötik a villanyt lakatoséknál...
Mai napig atomnyugodtan foglalkozik mindenkivel, holott már késelés is volt egyszer mikor segélyt osztott. Ha valaki nem képes megemésztenie amivel dolgozik menjen máshova, nem lesz jobb később sem, pláne itt...

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#23) mephi666 válasza #43960832 (#19) üzenetére


mephi666
nagyúr

mindig van ellenpélda... egyébként valakitől olvastam egy ilyesmi mondást itt a fórumon: "ha valaki elvállal x összegért egy munkát, akkor végezze is normálisan... ne sírjon, hogy sz@r/kevés a pénz... ő választotta... és ha nem tetszik neki, keressen mást..." én is, ha motiválatlan vagyok a munkában, erre gondolok és utána jobb kedvvel végzem... nem elégedetlenkedek, mert igazából nincs is miért... másnak munkája sincs, vagy hasonló munkáért kevesebbet kap... oké, hogy mindenhol vannak "csókosok", akiket apu/anyu berak valami nagyon jól fizető seggmeresztő munkakörbe, de az más...
a mentősök is maguk választották a hivatásukat, innentől pedig végezzék normálisan... ha nem bunkó parasztok, akkor a többi ember hozzáállása is más lesz és sokkal jobban telnek még a legsz@rabb napjaik is... ilyen "egyszerű"... persze nem akarok általánosítani egyáltalán... mindenhol vannak normális emberek és parasztok is... rendőrökkel is van pozitív/negatív élményem egyaránt... de szerencsére ott is a pozitív élmények vannak túlsúlyban...

ui: jah, mellesleg itt kecskeméten egyik benzinkúton jártam úgy, hogy csak néztem a pultos csaj bunkó hozzáállásán... cigipapírt akartam venni, mert kézzel sodrom magamnak a cigit... csak valami hosszúfajta ocb papír volt... kérdezem az árát... bunkón odamondja... kérdem, hogy mennyi van benne, mire a válasz: "mit hiszel? ezt szoktam munkaidőben számolgatni?" kb. ennyit mondtam: "b@zdmeg, rá van írva, csak el kellene olvasni... de inkább tartsd meg akkor és ide se jövök többet... hello!"

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#24) Nunder válasza #43960832 (#19) üzenetére


Nunder
őstag

Hozzám is kellet már mentőt hívni deformált csuklótöréssel, és akkor normálisak voltak. De az nappal volt. Lehet, hogy az esti műszakban van mindig az ilyen súrlódás. :F

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#25) citkar


citkar
addikt

Jó kis írás, egészen korrekt, életszerű, de a mentősökön különösebben nem lepődöm meg. Igen sok a munka, kevés a fizetés, azért havi 70-80 ezer forintért nem sokan csinálják. Veszélyes és felelőségteljes munka, ennyiért nem találni kizárólag együttérző, lelkiismeretes embert...ez van.
Másik oldal, nem csak vérzéshez hívnak embert, korrekt volt h kihívtátok, de pl az ügyelet( nem mentő, hanem orvosi ügyelet) legnagyobb hányada indokolatlan eset, és a mentősöknek ezért szintén sok fölös munka jut, ők meg ennyi pénzért morogva tűrik el nap mint nap azokat, h a család elsuvasztja a nagymamát/papát az ügyeletre, kórházba, vagy valaki egy hete köhög és most hívta ki őket (mert a háziorvoshoz nem akart elmenni), másik beteg lázas és miután elmúlt a lázcsillapító hatása ismét lázas lett meg hasonlók (a részegeket, hajléktalanokat nem is említem). Nem jó, h így viselkednek, de amennyit le kell nyelniük, ennyi pénzért, sokkal rosszabbra is számíthatnánk (lehet nem is kell sokat várni rá), vagy választhatjuk azt, hogy nem jön ki senki ennyi pénzért.

Valljuk be, ha annyit keres, mint egy pénztáros, vagy eladó egy üzletben, csak itt leköpik, lehányják, feljelentik a legjobbindulatú embereket is, egyszerűen talál elviselhetőbb állást, ugyanannyiért, miért maradna?

(#26) citkar válasza mephi666 (#23) üzenetére


citkar
addikt

Igazából örülnek, hogy valaki ennyi pénzért is megcsinálja és kimegy, ha ezt mondogatnád nekik (ennyiért nem muszáj itt dolgozni), valószínűleg gyakorlatilag megszűnne a magyar egészségügy.

(#27) #43960832 válasza citkar (#25) üzenetére


#43960832
törölt tag

Egészségügyben e dolgozol, hogy ennyire tisztában vagy a dolgokkal? Hallottál-e olyasmiről, hogy elhivatottság?
Szerintem semmi szükség egy _címlapos_ mentőspocskondiázó írásra, valahogy sejtettem, hogy ez jön majd le a végén, mindenki idegyűlik okoskodni, megmondja a frankót.

(#28) citkar válasza #43960832 (#27) üzenetére


citkar
addikt

Igen, egészségügyben dolgozom, mentőn is dolgoztam, ügyeletben is most épp kórházban dolgozom.

Hallottam elhivatottságról, és erre értettem, a lelkiismeretet, nem találsz ennyi pénzért elég embert, akiben van elhivatottság és elég türelem. Személy szerint én még örülök, hogy annyira el tudják látni az országot, amennyire még ellátják. Ha Te lennél a főnök, választhatnál, hogy az így is kevés létszámot leveszed 30%-ra (hogy mindenki elhivatott legyen) és hagyod a betegek 70%-t magára, vagy kiküldesz egy olyan embert, aki ugyan nem elhivatott, nem is lelkiismeretes, de legalább ellátja a beteget.

Senki sem örül ennek a helyzetnek, arra akartam célozni, hogy teljesen mindennapos az ilyen helyzet, amiről a cikkíró írt és nem is olyan borzalmas (ettől persze még jobb lenne ha legalább a beteg előtt visszafogná magát a kivonuló egység), vannak akikkel sokkal bunkóbban bánnak (ami szintén nem elfogadható), de még ők is ellátják a pácienst legalább.
(de elárulom, hogy sokhelyen nemhogy a jómodor rovására vesznek fel embert, hanem a szakmai tudás rovására is kénytelenek sajnos és ez a legszomorúbb)

[ Szerkesztve ]

(#29) #43960832 válasza citkar (#28) üzenetére


#43960832
törölt tag

Értem, akkor van tapasztalatod a témában. Több sote-ra járó és frissen végzett ismerősömben is csodálatra méltó elhivatottságot látok, lehet, hogy ez csak kezdeti lelkesedés, ami később belefásulásra változik...nem tudom. Tény, hogy vannak, akik lelkiismeretesen végzik a dolgukat, még ha nem is mindegyikőjük ilyen.

(#30) citkar válasza #43960832 (#29) üzenetére


citkar
addikt

Mint minden szakmában itt van sokféle ember, jómodorú, lelkiismeretes és az ellenkezője is épp elég akad. A probléma, ha itt ha kirúgsz vkit, valószínűleg sokáig nem találsz a helyére mást, így abból (az emberi munkaerőből) kell gazdálkodni ami akad (aki bevállalja ezt a melót) és hát ezeknek jó része hasonló, mondhatni általános a hasonló eset.

[ Szerkesztve ]

(#31) Bocha


Bocha
HÁZIGAZDA

Mindenkinek, aki rossz néven vette a bejegyzést: egy pillanatig sem állítottam, hogy minden mentős paraszt, sőt. Nekem hála az égnek csak egyszer volt dolgom velük, akkor például tündériek voltak az ott lévő mentősök. A mostani helyzetben viszont az húzott fel, hogy minimális tiszteletet sem tanúsítottak irányomba. Egyértelmű volt, hogy én a szomszéd vagyok, nem a haverjuk, akivel együtt voltak bulizni és iszogatni — egyszerűen az állampolgári kötelességemet teljesítettem, nem akarom, hogy szobrot emeljenek egy ilyen apróság miatt nekem, csak legalább ne kiabálja le a fejem egy fáradt mentős, amikor legjobb belátásom szerint segítenek egy pórul járt embernek. Nem azért kérdeztem, hogy menjek-e a sráccal, mert jobb dolgom nem lévén ingyen akartam egy fuvart a kórházba, hanem azért, hogy biztos legyek benne, hogy hazajut.

Az pedig véleményem szerint nem kifogás, hogy "fáradtak, műszakváltás előtt voltak". Aki emberekkel foglalkozik a munkájában, az lehet fáradt, de nem mutathatja ki. Egy pincért ilyenért kirúgnak, egy recepcióst ugyanúgy, és még sorolhatnám — a különbség itt az, hogy nem fogják fel, hogy mi is fizetünk nekik, csak nem készpénzben, hanem a társadalombiztosítás formájában. Elhiszem, hogy péntek éjjel lévén ezelőtt már húsz részegnél voltak kint, akikből tizenötöt a detoxba vittek. Pont ezért... hogy is mondjam... "örülhettek" volna, hogy most ide kellett jönniük, nem az utcára a mínusz fokokba.

Apropó, a történetnek még közel sem volt vége, mindjárt frissítem a bejegyzést...

[ Szerkesztve ]

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#32) rekid


rekid
addikt

Szia Bocha!

Előszöri gratulálok az éberségedhez és a tettrekészségedhez. Igazán, szívből szeretnék ilyen szomszédokat.

Igaz nekünk nem ilyen jutott....

Kb 2 honapja... Regelem ugyan ugy kezdődött mint az összes többi párom mellől ki 13 kerből hajrá cinkotára melo kávékortyolgatás előző napi melő felidézese stb....
Hív kedvesem (csörgetni szokott mert nekem joval olcsobb) sajat telefonomon..jo hivnam vissza erre hiv cegesen..hmm..mondom mi a szosz persze visszahivni nem tudtam mert vagy az egyiket vagy a masikat hivta... na mondom mivan ég a ház? Csak felvette - zokogva kétsegbeeseten sír s mondja hogy beverte a fejet a szekreny sarkába és minden hot vér.... Na mondom remek... (ilyen meg sohasem torten előtte vele igy elegge bepanikolt) mondom neki futas szomszedhoz nezze meg....ok.. szomszedok sehol...megnagyobb pánik... Jön az ötletem -elsőn lakunk- főldszinten non stop karbantarto szolgálat- mondom rohanj le-- ok lemegy, sirva, véres hosszu szoke hajjal..s mondja hogy megkene nezni... mire a válasz (2 ember):

ŐK ezt nem nézik meg mert nem szeretik a vért!!!! Nezese meg massal....
Ez anynira nem volt benne a parancskeszletemben hogy köpni nyelni nem tudtam.. (persze ekkor mar "rohanás" hazafelé)
Parom visszament a lakasba.. közben kerdezgettem szedül e kettös latas van -e. Szerencsere nem volt es a verzes is kezdet alabb hagyni..
Míg haza nem ertem folyamatosan beszeltunk telefonon.. majd bementunk a árpád korházba..
Portas elso kerdese: Eszmeletvesztes volt? Mondom nem de verzzett es csuna megkene nezni. Erre a nö nyomott egy fintort... Mivan ha nem vagyok a halalomon minek megyek korhazba vagy miafax?? Aztan jött a várakozás.... 3 orat ultunk ott a verzes teljeen elallt..3 ora utan hoztak a egy surgos esetet orvos estig nem varhato..remek...megkerdeztunk egy apolofeleseget hogy akkor mivan..ő megkerdezte a rutin kérdéseket (eszmeletvesztes hanyinger stb... monduk nincs) mire azt mondta hogy akkor o hazamenne de hivatalbol azt kell mondania varjuk meg az orvost... Ez egy elvileg ügyeletes korhaz...Gratulalok.....
Vettünk hazafele jódot aztan otthon megoldottuk....
Halisten nem lett komoly baj csak felszakadt a bör dehat a fejen sok a kapillaris es az ugye negyon verzik. Aki ezt nem tudja azmeg bepanikol....

Otthon gondolkodtam el hogy mivan ha miutan b--tak foglakozni bnömmel a "karbantartok" neagyjisten otthon összeesik és eszmeletetveszti.... hihetetlen....

Emberi nemtorodomseg2:
Másik..miközben vártunk orvosra ugye meghoztak a surgos esetet.. szegeny fiatal nőn atmentek kocsival.... csövek minden kilog.tiszta veszhelyzet feeling..
Ra 15 percre megjött az anyja... ekkor adtak at a mentosok egy teremben a benti orvosoknak a csajt kötöttek at mitomen...Egy mentös ápolo -vagy nemtom milyen rangu- mukso épp kint varta a papirokat a néni -az anya- kb előttünk omlott össze..zokogott remegett meg ami ilyenkor jön... A mentős annyit nem mondott nyugi jó kezekben van a lanyod ne aggodj..semmi...Mi probaltuk nyugtatni a többi serulttel...hihetetlen--Majd egy 45 perc mulva jött az orvos aki elmondta hogy meg kell muteni... Addig az anyuka tuti oregedett 15 evet... Nem azt hianyolom hogy nem küldtek egy pcihiatert..hanem hogy alapvetö emberi dolgok hianyoznak pl egy jo mondat jokor..Nem többb....

Szóval a lenyeg az hogy jól jol tetted amit tettel kedves cikkíró és tartsd meg jó szokásodat!

Gyáva népnek nincs hazája!

(#33) citkar válasza Bocha (#31) üzenetére


citkar
addikt

Alapvetően teljesen igazad van, legalább a beteg előtt kellene visszafogniuk magukat, már ezzel is megelégedhetnénk, de ez sem sikerül mindig.

De te egy olyan embertől vársz el tiszteletet, akit az állam nem becsül meg, hisz azt látja h csóró, míg mások akármilyen diplomával többet kapnak anyagilag is, és valszeg emberileg is , nem sok szakmában várják el hogy hányadékban, ürülékben dolgozzál és indulatos, finoman fogalmazva pszichésen sérült emberek tömegeit lásd el, azért h annyi pénzt kapj, h épp éhen ne halj.
Nem véletlen, hogy fiatal orvos jött ki akkor is. Ugyanis addig csinálják amíg kezdők, a főállásban kb. 100 ezret kapnak kézhez és egy 6 éves egyetem után -hiába mondták nekik, h szar lesz, kevés a pénz- akkor érzi h tescós zsemlét kell vegyen ha ki akar jönni ebből a fizuból. Pár év múlva szakorvos lesz, és elmegy magánba melózni, egyéb nem állami céghez, vagy külföldre, hogy valamikor autót, házat vehessen és családot alapíthasson.

Erről persze nem Te, nem is a szomszédod tehet, és mindig a betegek húzzák a rövidebbet, mert az állami szférában dolgozók legalább idővel lelépnek (míg a beteg nem biztos hogy le tud)...és kevesen maradnak akik megélnek ennyi fizuból is és lelkiismeretesen dolgozhatnak, aztán emellett marad a sajnos egyre nagyobb hányad akik pl a "jómodoruk" miatt nem találtak egyebet (de a helyükre se találnak a szakmának és a hivatásnak megfelelőbb embert).

[ Szerkesztve ]

(#34) Vassili


Vassili
tag

Mondok én is egy mentős sztorit, fociztunk haverokkal egyetemi bajnokságban, egyik haveromnak aláfordult a bokája, mentőt hívtunk hozzá! Nem mintha nem tudtuk volna bevinni a 10 percre levő korházba kocsival, de akkor ha bevisszük járóbetegnek minősítik és ott alszunk a korházban, így meg mivel mentős beteg (sürgősségi) ellátják... Mentőt hívtunk. A mentő nem tudott bejönni az öltözőig, így kb 30 métert kellet vinni a srácot, mert a mentős urak ki sem szálltak a járműből, ja a srác nem kis darab és nem tudta a lábát használni. Végignézték, hogy kivisszük nagy szenvedve! Felfújhatós sín elő se került onyekciót nem kapott pedig nagyon fájt neki! Azt nem is mondom már mentővel 3 perc sincs a korház a pályától és 15 óra volt míg kijöttek, mikor meg utolértük a korházban, otthagyták a folyosón, mert akkor jött be a vizitdíj és nem látták el amíg nem volt kifizetve! Hozzáteszem kutya nem volt benn a sürgősségin nem volt semmi dolguk látszólag... Tudnék még mesélni pár furcsaságot saját bőrön is, de most pont ez illett ide! És ez a baj, hogy ezek nem egyedül álló esetek, hanem majdnem mindenkinek van hasonló története, vagy durvább is a magyar egészségüggyel kapcsolatban!

[ Szerkesztve ]

(#35) Csemike válasza Vassili (#34) üzenetére


Csemike
csendes tag

Szerintem a mentő arra van, hogy életveszélyes helyzetben - amikor minden perc számít - a sérült vagy a rosszulétes állapotát stabilan fenntartsa, amíg át nem adják a kórháznak. Bocs, de akkor legközelebb a náthádhoz is mentőt hívsz, mert sokat kell várni a háziorvosnál?

(#36) Bocha válasza citkar (#33) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Nagyon szépen megfogalmaztad a lényeget, természetesen igazad is van, köszi, hogy hozzászóltál a topichoz! ;)

Ne aggódj, nem vettem a szívemre a dolgot, tudom, hogy nem engem minősít. A "háborgásom" is kimerült ebben a bejegyzésben, inkább fortyogok egy kicsit a világnak, mint hogy panaszt tegyek emberek ellen, akik egy olyan munkát végeznek, amire én (és még sokan) képtelenek lennének. Háromszor ennyi pénzért sem tudnám csinálni, amit ők csinálnak, szóval alapvetően respect nekik, tényleg. :R

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#37) Bocha válasza Csemike (#35) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Jól is néznénk ki, ha csak erre lenne a mentő — a példa, amit írtál, mondjuk szerintem is helyénvaló, de összességében kicsit sarkos a hozzászólásod. Ha Te szakember vagy és meg tudod állapítani, hogy mi a baja a vadidegen embernek, akkor jó neked. :) Én a magam részéről annyit tudok mondani, hogy nem vagyok egészségügyi szakember, tapasztalatom sincs ilyen dolgokban, fogalmam sincs, hogy pl. mennyi vért kell veszteni ahhoz, hogy valaki eláruljon, azt sem tudom, hogy a padlóra folyt vér hány deciliter, tehát csak annyit tudok csinálni, hogy felhívom a 112-t, elmondom az esetet és kikérem a szakember véleményét.

Ha pedig mondjuk a kedvesem itthon kificamítaná a lábát egy szerencsétlen eséssel, valószínűleg ugyanígy tennék. Laikusként úgy gondolom, hogy nagy kárt okozhatok azzal, ha lesétáltatom a harmadikról és taxiba ültetem, lehet, hogy emiatt kétszer annyi ideig kell vele dolgozniuk az orvosoknak, ami szintén nem jó.

[ Szerkesztve ]

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#38) citkar válasza Csemike (#35) üzenetére


citkar
addikt

Ez is egy létező probléma, és van aki köhögésre hív vasárnap sürgősségi ügyeletet, ráadásként, annyit jajong az orvosnak, hogy bekéresse magát a kórházba és mentővel kell bevigyék :D
(ne kérdezd meg, miért jó neki h kórházba menjen, ha nem indokolt, a legtöbb ember inkább otthon pihenne, de sokfélék vagyunk :D )

(#39) Eastman


Eastman
őstag

Én egyszer egy elveszett, részeg vagy drogos német srácot szedtem össze a Déli-pályaudvaron. Mind a két csuklóján kb 5-5 öngyilkosságra utaló forradás. Teljesen zavart volt. Néhol agresszív, néhol magába omlós-zokogós, nyáladzós romhalmaz volt az ember. Megnyugtattam, vigyáztam a holmijára - már rárepültek a lenyúlós hiénák a váróban. Mentőt hívtam. Megnézték, elvitték a mentőautóhoz, majd otthagyták a Déli mellett a flaszteren.
Nem értem a mai napig sem.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#40) Csemike válasza Bocha (#37) üzenetére


Csemike
csendes tag

Nem, nem vagyok egészségügyi szakember, de azt tudom, hogy egy bokaficam nem életveszélyes sérülés, és azt is, hogy a mozgatás gerincsérülésnél komoly probléma. :)

(#41) Bocha válasza Csemike (#40) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Akkor nagyjából ugyanannyira látjuk át a dolgot! Nyilván nem a legetikusabb dolog a sorban állási idő csökkentése miatt mentőt hívni, ugyanakkor az érem másik fele az, hogy a magyar kórházakban a fél életed eltöltheted várakozással — én tehát megértem azokat, akik ezt szeretnék elkerülni, még ha kiskapukhoz is folyamodnak. :U

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#42) Kantorpe


Kantorpe
tag

Maximalis respect neked. Amennyiben ez velem tortenik meg, valoszinuleg meg jol meg is verem a parasztot, amiert osszebaszta az ajtot, fokepp ha az egyetlen szombati pihenonapomon hajnalban felkelt.
Termeszetes szelekciot sajnos ez a nagy civilizaltsag kiszoritotta, kb. ez az eset bizonyitja, hogy nagy valoszinuseggel az ember "tajgetosz pozitiv" , es meg szarul valaszt "cimborakat" is, lasd part 2 resze a dolognak.

Mentosokkel meg egyetertek, hova siessenek, ha mar 1-2 orat kibirt, az a kicsivel tobb meg mar nemszamit.

Minden élő megöregszik, minden tulajdon elenyészik...

(#43) Thrawn


Thrawn
félisten

Legalább kijöttek egyből, én kb 5 órát vártam rájuk :(
A kórházban viszont felpörögtek a dolgok és rövid időn belül a műtőasztalon találtam magam.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#44) citkar válasza Kantorpe (#42) üzenetére


citkar
addikt

Nem akartam írni h ez már nálam közelít az "Aki hülye, haljon meg" kategóriához.
Szép ajtó, esetleg csempe...kevés vér is soknak tűnik és nem könnyű takarítani.

(#45) Bocha válasza citkar (#44) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Szerintem meg ez az a kategória, ami fiatalon megesik — nem velem, plusz a hozzászólásaitok alapján Veletek sem, de azért sok emberrel igen, akik egyébként normálisak. Ezerszer rosszabb szomszédaim is voltak már, mint ők.

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#46) proof88


proof88
addikt

Amúgy nem kritizálásképpen írom, de nekem a mentős csajszi azt mondta, hogy ne a 112-t hívjuk, mert azt olyankor kell, ha valami nagyobb probléma van, ami nem egyszemélyes, stb. Ilyen esetben 104 elég.

[ Szerkesztve ]

(#47) tildy


tildy
nagyúr

Egy kicsit fordított történet:U
Amikor azert kap az ember lebaszast mert nem mento vitte be...

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#48) CsiguszMaxim válasza rudi (#13) üzenetére


CsiguszMaxim
senior tag

Ez is szintén nagyon off de néha Pesten is vannak még "csodák". Anno egy éve történt, hogy pont új BKV bérletet vettem, (Mindig megveszem) aztán beraktam a zsebembe. Szállok fel a 86-osra és jön az ellenőr. Túrok a zsebembe... semmi. Mondom király. Jön az ellenőr látja hogy iszkolnék a távolabbi ajtó felé. Odajön. Felmutatom az előző havit. Kiszúrja. Akkor már nem volt mit tenni, mondtam neki, hogy kb 1 órája vettem meg az újat nézze meg itt az összes eddigi bérlet amióta pesten vagyok nem szándékom bliccelni. Emellett marha jól jönne ha a frissen elhagyott bérletem mellé még kapnék egy pót díjat is. A válasz az volt, hogy megkérdezte hová igyekszem és adott annyi jegyet amivel eljutok. Csak bámultam.

Lényeg, hogy mindenki próbálja meg kihozni magából a legjobbat ahogyan Bocha is tette függetlenül attól, hogy milyen a fogadtatás és akkor talán majd egyre többször csalódunk pozitívan a másikban.

Best teaparty evaaaaaaaaa!

(#49) citkar válasza Bocha (#45) üzenetére


citkar
addikt

hát nekem a normálisba már nem esik teljesen bele, de azért is írtam h még nem teljesen az a kategória, csak majdnem

aki hülye dolgot csinál viselje a következményeket
mondjuk neki sok nem lesz, inkább kellemetlen valószínűleg

(#50) citkar válasza Bocha (#41) üzenetére


citkar
addikt

Ha vki pl járásnehezítettség miatt nem tud bemenni, vagy lábra se tud állni hívhat mentőt nyugodtan, más kérdés h a család/barátok is bevihetik.
Annyi h ha a mentő nem sürgősséggel lett megkérve órákig eltarthat míg kiér.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.