Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) #19617792 válasza eladogeppc (#38) üzenetére


#19617792
törölt tag

az tudod, hogy a Gigabyte ezen háza megegyezik a Cooler Master Elite szériás papírdobozaival? :DDD jobb helyeken az ilyen kategória házakat bádogbódénak hívják. :DDD

(#44) eladogeppc: "De tudod mit , igazad van ! Mindíg jobb volt az SP ház meg a Codegen mint egy fos Gigabyte. Remélem csak Codegen házat ajánlasz mindenkinek, és lehetőleg Codegen táppal, mert ugye az a legkirályabb a földön !"

az összes papírból van, a Gigabyte is. :DDD

"Ha igazad lenne, akkor mindegy lenne, hogy milyen márkájú videokártyát, alaplapot és például HDD-t veszel."

pont hogy mindegy. :DDD

"Nem beszélek itt a Gigabyte újításairól, ami tömkelegével létezik. Szolid kapacítások,
az újfajta tekercsek használata, plusz rézréteg az alaplapnál."

bravó, bekajáltad a marketing rizsát. :DDD a szolid kondenzátorok nem mindig jobbak (sőt), újfajta tekercsek, amiknek nem sok haszna van PC-n belül. plusz rézréteg meg aztán nagyon kellett a lapokba. :DDD

"Valószínűleg balfék banda ez a gigabyte, hogy a nevét adja egy 0,6-os rozsdamentes acél házhoz."

igen, balfék, mert egy 0.6-os papírhoz adta a nemlétező nevét. :DDD

"Horganyzott lemezből csinálnak házakat, ami szar"

és azt tudod mi a SECC?

(#52) eladogeppc válasza #19617792 (#51) üzenetére


eladogeppc
veterán

SECC alapanyag: Horganyzott acéllemez

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#53) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Pontosabban akit érdekel: The case has been constructed from SECC (Steel, Electrogalvanized, Cold-rolled, Coil)

A HAFF 922 is ebből készül méghozzá 0.8-1mm-es anyagból.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#54) beefjeez


beefjeez
senior tag

Szép!
Nekem is ilyen házam van, még érintetlenül, lehet kitalálok majd valamit :)

(#55) fondorlatos


fondorlatos
aktív tag

Nagyon ötletes ez a lila mod. :C

(#56) XtremLor


XtremLor
őstag

"Csini" kis kucko, biztos orult baratnod neki :)

"Legen...Wait for it...Dary"

(#57) #43960832


#43960832
törölt tag

Jól indult, kár érte. Na mindegy ez csak az én véleményem.

(#58) Apika


Apika
Közösségépítő

Gratulálok a munkádhoz! :C Régen nekem is volt egy ugyanilyen házam...

(#79) Engineer086


Engineer086
Modder

Először is köszönöm mindenkinek, hogy elolvasta az írásom, és köszönöm azt is, hogy elmondtátok a véleményeteket, örülök, hogy kaptam hideget és meleget is.
Modder munkásságom során találkoztam már én is jópár számítógépházzal és a tapasztalat mondatja azt velem, hogy a belépőszintű kuckók között ez még egy viszonyleg jó anyagokból összerakott ház. Nem egy, ma forgalomban levő ház minősége rosszabb ennél a háznál. Egyre inkább azt veszem észre, hogy -mint minden másnáll is- egyre silányabb minőséget adnak egyre drágábban. Számítógépeknél (is) az újrahasznosítás híve vagyok, a régi házak sztem sokkal jobb modding alapok, számomra vonzóbbak, mert sok esetben sokkal masszívabbak, tartósabbak, mint a mai társaik.
Logikusnak tűnik hát számunkra, hogy nem fogunk beruházni egy drágább, de silányabb minőségű házba, mikor amúgyis egy, maximum két éven belül barátnőm szeretne áttérni mobil eszközre.
A dvd előlapját azért nem sikerült lefesteni, mert elfogyott a festék itthon. Természetesen a hiányosság pótolva lesz, amint lesz időm a dologra :)

A bekapcs. gomb és az előlapi usb port vezetékeit azért nem sikerült harisnyázni, mert nem akartam olyan nagy átmérőjű harisnyával behúzni őket. Időhiány miatt nem tudtam megtoldani a vezetékeket, Így most ebben a formában rontják kissé az összképet..

Az előlapon fluoreszkáló csillagok láthatók, ezért nem lettek lefestve lilára.

A videókártya hűtése egy fél napos használat (internetezés, szövegszerkesztés, filmnézés...) után is kicsit több, mint kézmeleg volt, nem gondolom, hogy komolyabb baja lenne a festéknek a későbbiekben is. A chipset hűtése is tökéletesen működik..

A vezetékek és az optikai meghajtó nekem is szúrják a szemem, amin lehetőségem lesz megcsinálom őket :)

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#80) Kiki18


Kiki18
őstag

Láttam 1-2 képet a fórumba, de mégjobb elejétől a végéig a cikket végigböngészni. Nagyon faintos lett a ház,büszke lehet a barátnőd is! :))

(Te voltál az,aki Veletech-en nekiültél harisnyázni a tápot?:D )

(#81) Zodicus


Zodicus
senior tag

Ez de k..va jo! Gratulalok! :C Szep munka.

(#82) Engineer086 válasza Kiki18 (#80) üzenetére


Engineer086
Modder

Zodicus: Köszönöm, örülök, hogy tetszik! :R

Kiki18: Igen, jól emlékszel, én voltam az az elvetemült :D

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#83) Engineer086 válasza kiskaktusz (#27) üzenetére


Engineer086
Modder

Ő ki nem álhatja az én desktopjaimat, ő az a hagyományos "mindent az asztalra mentek, mert ott megtalálom". Bepróbálkoztam nála, de azonnal elutasított :))

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#84) Honkydoo


Honkydoo
őstag

A cikket még nem olvastam el, csak a képeket néztem végig.
Két szó: lila, fehér :D

Én még belevittem volna a feketét is.

Amúgy grat, szép munka! :R

Szerk.: vagy a szürkét. :K

[ Szerkesztve ]

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#85) blackydan


blackydan
senior tag

Csini lett, jó munka :K

(#86) Timyyy


Timyyy
őstag

Még sosem volt ilyen pasim, aki ilyen kreatív meglepire lenne képes, nemhogy kivitelezni, de kitalálni sem. :N

(#87) Namelesske


Namelesske
addikt

Milka

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#88) pr1mzejEE


pr1mzejEE
addikt

Le a kalappal :)

Football More Than Just a Game .. Calisthenic is way for life..

(#89) Buster17


Buster17
addikt

Szép vó't :C

(#90) 04ahgy válasza Timyyy (#86) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Itt válogathatsz a fórumon. :D

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#91) Kolondrum

Én már kérdeztem, de törölték (nem tudom miért), hogy mit kapott a gépért cserébe a lovag, illetve van é kép a házról és a tulajdonosáról. Ezek úgy feldobnák a cikket. ;]

(#92) XtremLor válasza Kolondrum (#91) üzenetére


XtremLor
őstag

Toroltek jopar commentet igaz, oka is egyszeru legalabb tizen szoltak hogy nem mennek a kepek, teged is hozza csaptak ezek szerint :DDD

04ahgy: Megvan a tokeletes tarskereso oldal, ha ilyen igenyei vannak :U

"Legen...Wait for it...Dary"

(#93) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Jaj. A színvilág nem az én ízlésem, de a kivitelezés megint : :R

@eladogeppc : A SECC valódi jelentése : "Harmatgyenge, ujjal hajtogatható, gagyi fémlemez. " :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#94) Kolondrum válasza XtremLor (#92) üzenetére

Személyes nem szeretem miatt, biztos. ;) Én amúgy még láttam a képeket.

(#95) BaluC


BaluC
Modder

Szia

én is "beszólok" :P Szép lett! :) de többet érdemelt volna :DD (saját tapasztalat)

De lenne pár észrevételem, ill. fejlesztési javaslatom:
- ha már világító csillagokat tettél az elejére, akkor miért nem toltál mögé 2-3 UV ledet? ( szűrőt is illene, de ezt már más is jelezte) Illene a ház színéhez is :) Természetesen egy kapcsolóval.
- a világító csillagok a tetőn is elfértek volna (kis peremet hagyva, hogy azért még be lehessen látni)
- ha imádja a csillagokat akkor lehet, hogy a tetőre tettem volna egy csillagos eget. Ide van több ötletem is:
plafonra vetíteni a csillagos eget,
üvegszállal tenni oda egy égboltot amit csak este lát (bár plafonon szokták, de látványos)

Én csak egy ilyet dobtam össze neki annó, mert sem a laptopját dem a Sonata-ját nem engedte :DDD

BaluC

Megszállott MODDER -> http://black-mod.com -> Modder Toborzó Központ! Ujabban itt vagyok aktív

(#96) Sennalacy


Sennalacy
aktív tag

Csak egy baj van vele, ez nem pink hanem lila.. :DDD Egyébként gratulálok, de szerintem a célközönségnek jobban megfelelt volna, ha simán lefested valami gyöngyházmetálpinkkel az egészet ahogy van, és kevesebb fémmunkát teszel bele.. a nőket többnyire nem érdekli mitől megy a gép.. úgyhogy talán overkill a betekintő ablak és társai, arról nem is beszélve mennyivel több plusz munka..

Pssszt, csendet kérek BIOS-t frissítek!

(#97) Kiki18 válasza Sennalacy (#96) üzenetére


Kiki18
őstag

Nembaj az,nekünk is tetszenie kell! :U

(#98) Bari válasza Engineer086 (#83) üzenetére


Bari
Modder

Gratulálok a géphez :C , Barátnőd meg használja sokáig egészséggel.
Bár a színvilág nem az én izlésem, de a kivitelezésért elismerésem, szépen megcsináltad.
A dvd olvasó előlapja meg festékért kiált, de majd csak sor kerül arra is.

Várom a következő átalakításod és róla az írásodat.

Üdv: Bari

(#99) Engineer086


Engineer086
Modder

Egy kis háttérsztori a házhoz: Eredetileg úgy volt, hogy az újjáéledő radikalmod részére készül egy több részes sorozat, amiben alapvető modding.műveletek lesznek bemutatva. Ezért került a házra ablak, valamint ezért készült el a táp harisnyázása is. Az újraindulásról szövögetett tervek aztán szertefoszlottak, de az ablak maradt :)

SymbianOS: Mint ahogy az sejthető volt, pénzbeli juttatásokat nem fogadtam el ezért a melóért, a többi pedig magánügy. :) Legyen annyi elég, hogy bőven megtérült a befektetés :U

BaluC: Természetesen mindezt meg lehetett volna valósítani. De, mint azt a cikkben is írtam, barátnőm nem szereti az ilyen túldíszített dolgokat. A csillagok esténként szépen világítanak, délután agyig süti őket a nap, nincs szükség még plusz fényforrásra ezek hátterében.
Biztos szebb lenne az összhatás, ha elkészül az az öntapadós festőminta, melyet az oldallap azon sarkának festéséhez használtam volna, ahol az előlap és a tetőlemez találkozik. Ez az ötlet még nins elvetve, ha elkészül, bemutatom azt az állapotot is.

Bari: :R

[ Szerkesztve ]

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#100) DanielK


DanielK
addikt

Szép munka.
Nekem is ilyen házam van (szerelés előttről beszélek :DDD ), csak Etopmay néven fut és fekete színű, az előlapja meg fehér. Úgy érzem ezeket a házakat egy valaki csinálja és a végén kerül rá a név.

(#101) pr1mzejEE


pr1mzejEE
addikt

Valamiért mindig a számitógép a barátnőm ugrik be a cím láttán :DDD

Football More Than Just a Game .. Calisthenic is way for life..

(#102) D1Rect válasza Engineer086 (#79) üzenetére


D1Rect
félisten

Aprók között van kábelharisnya. Ha más nem, a fehér is illik a képbe.
3mm-es 150Ft/m szóval nem egy komoly befektetés. ;)

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#103) korion


korion
senior tag

az óntapadós csillagok az elejére nem kellenének,de minden más tetszik nekem!(nagyon!!)
csak így tovább!
üdv!

+3670-365-3097 Inkább sms vagy viber!;)

(#104) Buster17 válasza korion (#103) üzenetére


Buster17
addikt

Az nekem sem tetszik :)

(#105) Kolondrum válasza Engineer086 (#99) üzenetére

;]

(#106) kovy79


kovy79
őstag

Csatlakozok Barihoz: a színvilág nem az én ízlésem, de a kivitelezés nagyon korrekt, nem túlcsicsázott! :R

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#107) MiAFak


MiAFak
tag

Nézd már a mek mestert :R :C

Gondold meg 2x is , mielött írsz egy levelet. :)

(#108) staccato


staccato
tag

jól sikerült.gratula. :K

üdv

(#109) laceeeboy


laceeeboy
tag

Tényleg szép lett! Szeretem az ilyen lépésről-lépésre cikkeket :K

(#110) Takemoto válasza Engineer086 (#99) üzenetére


Takemoto
tag

Szépen megcsináltad, grat! :R

Én anno a menyasszonyom húgának készítettem házikót, jó nagy plusz pontot kaptam érte :)

A csillagok nekem se tetszenek az elején, de ez egyéni szoc problem

Én a helyedbe a dvd-írót nem festeném le, hanem (hogy egységesebb legyen az előlap) az eredeti műanyag takarólapot ragasztanám fel az író tálcájára.
- besüllyeszted a meghajtót ~4mm-t
- a takaró oldalán lévő tartópöcköket levágod
- a leesett darabokat felragasztod a belső oldalra a tálca magasságában, ha kevés pótolod még
- plusz ragasztasz még valamit a kiadó gomb helyéhez is, itt is pótolod, ha kevés
- bekened a tálca elejét ragasztóval
- felrakod az előlapot az író elejére
- tűket szúrsz körbe, hogy a ragasztó száradása után körbe rés maradjon, ne akadozzon nyitáskor és záródáskor.
A ragasztáshoz FBS ragasztót használtam/használok. Fontos, hogy megfelelő vastagságban legyen kipótolva a tálca (valamint a gomb) és az előlap hátoldala közötti rés, egyébként nem fog jól működni a dolog. Végleges felragasztás előtt jól belehet lőni felpróbálgatásokkal.

Csak meg kell nyomni a takarólapka jobb alsó sarkát és a belső oldalára ragasztott műanyag darabka megnyomja a kiadó gombot. Nekem így volt megoldva a régi gépemen, plusz hasonló módon működik a két fa házamnál.

Képeket mutatnék még róla, de a picasa valamiért nem akarja behozni a feltöltött képeimet a cikkeimnél :F

Bocsi a hosszú hsz-ért :U

Üdv.: Takemoto

[ Szerkesztve ]

"Bringázás közben előbukkan belőlem az a lény, aki ebből a bolygóból lett; a vándor, aki este tiszta lélekkel pihenhet meg..."

(#111) Engineer086


Engineer086
Modder

Ismételten szeretném megköszönni a hozzászólásokat, örülök, hogy ennyi embert megmozgatott a munkám, jó olvasni a véleményeteket! :R

Takemoto: Tetszik ez a fa kocka, szép munka :) Az előlapi panel ötlete nekem is eszembe jutott, egy a bökkenő: nincs több műanyag panel a tulajdonomban, így ezt nem tudtam megvalósítani :(

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#112) krisztofer55


krisztofer55
tag

Grat! Télleg szellemes.

"A békés felkelés az, ami szabaddá tesz!"

(#113) Vukmir


Vukmir
aktív tag

Szép munka bár a végeredmény számomra bűnronda :D

De ez nem a munka hibája hanem a barátnőd ízléséé :DDD

"Ha egyvalaki szenved téveszmében, azt őrültségnek mondjuk. Ha sokan, azt vallásnak." Robert M. Pirsing

(#114) krisztofer55 válasza Vukmir (#113) üzenetére


krisztofer55
tag

:DD :DDD

"A békés felkelés az, ami szabaddá tesz!"

(#115) Ygg


Ygg
senior tag

:R

(#116) Kiki18 válasza Vukmir (#113) üzenetére


Kiki18
őstag

Huh,te aztán nem kímélted a maestro-t. :DDD
Jobban mondva a barátnőjét. :)

(#117) Engineer086 válasza Vukmir (#113) üzenetére


Engineer086
Modder

Nah, majd tolmácsolom felé ezt a véleményt :P Izlések és pofonok, magamnak én se tudnám elképzelni ezt a színösszeállítást.

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#118) dzsuva


dzsuva
tag

Jó kis ház ez, régen nekem is ilyen volt :)

(#119) sutyesz96


sutyesz96
őstag

Karaj lett! Grat!! ;)

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#120) Milgram1


Milgram1
aktív tag

Nagyon jó lett :DDD grat

(#121) siti


siti
senior tag

hát, izé, a csillagokat loptam. Miután csillagok kerültek a sötétítő függönyre, a bejárati ajtómra dekorációnak, valahogy mégse jutott eszembe, hogy legalább ennyit rátegyek egy lánynak készülő gépre:

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#122) eladohardver


eladohardver
őstag

Újpest xD :DD

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.