Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zdanee


zdanee
őstag

Várom a véleményeket :D

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#2) eziskamu


eziskamu
addikt

Tudod, hol használják még ennek a tesóit? Itt Hajdú-Biharban, a buszokonilyesmikkel kezelik/nyomtatják a jegyet. Egy fémház elejébe raktak egy hasonló sharp számítógépet, így megoldva a kijelzőt és billentyűzetet is, és ugyanebben a házban van egy nyomtató is. A hátuljában pedig a c64-ekhez hasonlóan egy bővítő kártya/doboz, gondolom vagy a progi van rajta, vagy csak tárolja a jegyeladásokat, és nem műanyag hanem fémdoboza van ennek is.

(#3) htibor válasza eziskamu (#2) üzenetére


htibor
tag

Csak nem az EMKE jegykiadókra gondolsz? :)

[link]

http://htibor.freeweb.hu(Járműfotók Volán autóbuszokról)

(#4) eziskamu válasza htibor (#3) üzenetére


eziskamu
addikt

Ja, az ap455 amit használnak, így kép alapján

(#5) dabadab


dabadab
titán

Nekem meg egy PC 1403H (meg tobb specko)
van, boldogult iskolaseveim hu tarsa volt :)

DRM is theft

(#6) JoeYi


JoeYi
őstag

CS fut-e rajta? :DDD

(#7) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Gratulálok írásodhoz, nagyon kimerítő módon írtad le a gépet. :)
Nekem sajnos elég érthetetlen a szakmai rész, mivel soha nem tanultam programozást.

Kérdéseim lennének.
-Létezik-e hasonló szintű, az eredeti programnyelvet értő számítógépeknek
emulátora mondjuk PDA-kra?
-Hozzáférhetőek-e ezekhez a gépekhez anyagok magyarul, amelyekből
programozást lehetne tanulni?
-Érdemes-e szerintetek ilyennel bajlódni ma, vagy felesleges, inkább valamelyik
modernebb egyszerűbb nyelven kell tanulni?
-Milyen szintű matematikai tudás kell, az ilyen programnyelvek használatához?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#8) zdanee válasza philoxenia (#7) üzenetére


zdanee
őstag

-Emulatort nem erdemes ilyen geprol futtatni, hiszen rengeteg kotottsege van, de BASIC interpreter nagyjabol barmilyen eszkozre elerheto. C64 emulatort is talalsz szep szammal PDA-ra, sot, java mobilra is.
-Kezelesi utmutatobol magyart nem tudok, de angolt igen: http://pocketcomputerworld.free.fr/Manuals/PC-8.pdf
-Hat, latod, ez jo kerdes. Ha csak egy pofonegyszeru feladatot akarsz megoldani, talan egyszerubb egy par soros BASIC rutinnal megcsinalni, elsosorban szamolasokhoz javasolnam. De a BASIC semmikepp nem a programozas alfaja es omegaja, gyorsan megtanulhato, de erosen korlatolt nyelv. Nagyobb, bonyolultabb feladathoz inkabb C/C++ es a celeszkozhoz valo SDK-t javaslom.
- Semmikeppen sem egyetemi szintu :D Jomagam 10 evesen tanultam programozni, es eleg sok mindenre ra lehet jonni a negy alapmuvelet ismeretevel (tapasztalat). Ugyanakkor illik elore megtervezni, mit is akarsz csinalni a programoddal, illik nagysagrendileg ismerni, hany lepes alatt hajtja vegre a feladatot, de elmeletileg egy A4es papir es a kocka-trapez-ovalis eleg sokmindenre elegendo.

Figyelmedbe ajanlom tovabba, hogy mig a regi programozasi nyelvek a ki es bemenetek kezeleset is elvarjak toled, sok modern programozasi kornyezet megirja a teljes GUI kodjat helyetted, es neked csak a tenyleges szamitasok kodjat kell bevinned.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#9) zdanee válasza dabadab (#5) üzenetére


zdanee
őstag

Jol hangzik :D Az proba kedveert lefuttatnad rajta a "Benchmarkot"? Kivancsi vagyok a teljesitmenyere :D

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#10) neduddki válasza dabadab (#5) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

KOSZI ezt kerestem!!!!!!!
Nekm enenk votl az egyel komojabbja, aminek nem tom a szamat:- (
mod: meg lett a szam: 1475 /pedig nem erre emlekeztem!/
ilolen  vot:- )
majd pedio a sharp pc-e500-as ami meg maig megvan es muzik csak neha fayogat:- (((
e vot:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#11) a_tesz


a_tesz
Korrektor

jó kis olvasmányos cikk, tetszik :) meg is hozta a kedvemet az EL-9000-emben rejlő lehetőségek alaposabb kiaknázására. mivel leselejtezettként került hozzám (bár semmi baja), ezért nincsen hozzá kézikönyvem, eddigi kereséseim eredménye egy koreai (:D), valamint egy fizetős angol nyelvű kézikönyv. ami eddig kiderült, hogy ebben egy lényegesen egyszerűbb (mármint kevesebb lehetőséget kínáló) programnyelv van, de tud diagrammot rajzolni, valamire majd csak jó lesz. ha esetleg valaki tudna bármi anyagot hozzá, ne tartsa vissza :)

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#12) dabadab válasza zdanee (#9) üzenetére


dabadab
titán

Aha, ha lesz egy kis idom, elokeresem es tesztelem. Aztan meg majd overklokkolom, jol :D

DRM is theft

(#13) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Höhö. Én már a modernebb korban találkoztam ilyen tenyérkütyükkel először. Osztrákiából hozott családi Spectrum ZX81-esünk után faterom hozott haza egyszer egy ilyet, dolgozott is vele ami aztán már az övé is lett. Már kőkemény 16 bites proci, és brutális 256k RAM pihen benne. :) De azért van hozzá egy üres 512k-s kártya is, határtalan lehetőségeket biztosítva.
A távolsági buszainkon meg ilyet látok sokat. Nógrád Volán.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#14) Rover623


Rover623
félisten

A kijelző 24 karakteres 5x7-es mátrixon.

A kijelző egy sorban 16 alfanumerikus karaktert jelenít meg egy 5x7-es mátrixban

Akkor most mennyi az annyi...:F

primus inter pares

(#15) Rover623 válasza Rover623 (#14) üzenetére


Rover623
félisten

Hülye vagyok...1211 vs 1247...:B

primus inter pares

(#16) dani0907


dani0907
csendes tag

Nekem van egyolyan casio ami szétnyithatós és érintőképernyős:D

(#17) zdanee válasza dani0907 (#16) üzenetére


zdanee
őstag

Casio Cassiopeia A10? kep

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#18) glutamin válasza zdanee (#17) üzenetére


glutamin
őstag

Nekem pedig egy ilyenem van:

Ez is fogalommá vált alig pár év alatt. Mondjuk a fémburkolat tette igazán elegánssá a régebbi gépeket. Ez a stílus teljesen eltűnt sajnos mára, pedig nekem is baromira tetszettek még anno azok.

[ Szerkesztve ]

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#19) glutamin válasza a_tesz (#11) üzenetére


glutamin
őstag

Most nézem csak, hogy jobb oldalon az egy billentyűzet. Nem semmi egy megoldás.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.