Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stanlee

    őstag

    @total90: Jelen pillanatban Freising-ben lakunk, München nincs messze, alkalmazotti létre a lehetőségek tárháza van itt, de ahogyan azt már írtam, meguntuk, hogy sokat dolgozzunk más üzletének a felvirágoztatásán. Ha már szét akarjuk magunkat dolgozni, akkor azt a sajátunkért akarjuk tenni.

    Nekem 3-6 hónapon belül el kell döntenem, hogy mit kezdek a munka területén. Az az iparág amiben eddig dolgoztam, megszűnt létezni. Hiába dolgoztam az elmúlt 10 évben Mo-n, Szerbiában, Csehországban, Németországban és Angliában, van tapasztalatom és ismeretségi köröm, mindenkinek hasonlóan megy. A többség már rég elveszítette a munkahelyét és elkezdett valahol máshol dolgozni (én pl. iparból az állami szférába kerültem), vagy mivel a mezőgazdaság mellett csinálta, így most őrlángon elvan a gazdaságában és az elmúlt években felhalmozott nyereségéből éldegél. Mivel én mindig is alkalmazott voltam, nem tudtam túl sokat összegyűjteni. Szóval váltanom kell. Jobban örülnék neki, ha a saját kezembe vehetném a dolgaim, minthogy megint alkalmazott legyek.

    @xxmen: Nem vicc, ahol a földek vannak az tényleg nagy krumplitermelő övezet. Ekkora területen, mégha valami mást is csinálnánk mellette, nem éri meg vele foglalkozni :-)

    @pit stop: mi is így gondoljuk ahogy írod, a nagy kérdés még mindig a mit? :-) Most pl. K+F-ben dolgozom. Volt egy oldalhajtás, amit pátyolgattam a szabadidőmben, lett is belőle termék, jó pár hét aktív piacfelmérés után viszont rá kellett jönnünk, hogy hiába jó, valószínűleg olcsóbb is, mint a jelenleg használatos technológiák, az előnyei miatt ennek az értékesítéséből nem lehet megélnie 2 embernek. A lehetséges felhasználók száma kb. 50. A termékkel az éves kiadásuk kb. 5000 euróval csökkenthető, ami valljuk be nem sok pénz, főleg, hogy jelenleg jól bejáratott beszerzési rendszerük és üzemvitelük van. Ezzel szemben áll nekem üzemenként valahol 4000 euró hasznom, ha minden jól megy. Ahhoz, hogy nullszaldós legyek, kb. 25 üzemet kellene felhajtanom és folyamatosan ellátnom, ami kb. mission impossible. A piacfelmérés során végigkérdeztem a lehetséges 50 felvevőből 10-et, aminek nagyobb része a korábbi munkám miatt ismer. Ők is azt mondták, hogy hiába a jó kapcsolat, nem váltanának 5000 euró miatt, mivel szinte mindegy, hogy a kiadási oldalon 2 000 000 € vagy 1 995 000 € áll :-)

    “Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

Új hozzászólás Aktív témák