Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gdi


Gdi
senior tag

Technikai részhez csak annyit böfögnék hozzá, hogy az N400as Atom procinak biztos, hogy nem szabadna opcióként felmerülnie. De ez biztos, hogy inkább a felületes tájékoztatás eredménye.
Gondolom ez a poszt alapján jutottál erre a következtetésre.

Modern webes szolgáltatásokhoz belegondolni is rossz milyen szenvedés lehet :)

De egy (akkor 10) mostanában már 12. évet taposó első gen Core i5, megfelelően körítésben összeválogatva nem kellene hogy ilyen nyűgökkel küzdjön.

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#2) Luck Dragon

Ez egy szuper poszt. Classroomot használunk mi is . Eleinte döcögős indulás után pozitívum volt a használata . Külön plusz a saját kóddal való belépés , ami megakadályozza a sok troll közrejátszását.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#3) st3v3np3t3r


st3v3np3t3r
veterán

Önmagában maga Classroom-hoz elég az Intel Atom N4xx-as proci, viszont egy teljes egész digitális oktatáshoz a Meet-el már nagyon karcsú, ezt le is írtam :)

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#4) st3v3np3t3r válasza Luck Dragon (#2) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

:R Köszönöm...

Én még csak most fogom megtapasztalni az rosszat, amire sok ismerősőm nem győz panaszkodni :)) Kréta idegi jótékony hatásai, Digitális Oktatás mint kellemesebb időtöltés :))

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#5) Luck Dragon válasza st3v3np3t3r (#4) üzenetére

Kréta az maga a katasztrófa volt. Hamar el is hagytuk . :D
Bár a legtöbb iskola ez nem teheti meg.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#6) st3v3np3t3r válasza Luck Dragon (#5) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Hova a kislányom fog járni, az Classroom+Kréta rendszert használja...

A kolégám fia, 3 helyről kapta a leckéket. Ők Teams-eznek... jött a teamsen, krétán és emailben... aztán fésülhették össze, ja és ugyan oda kellett visszaérkeznie a feladatnak, különben karót kapott a gyerek.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#7) szaszayanou


szaszayanou
aktív tag

Ubuntu és teams kombóhoz én egy tinédzser korú laptopot használtam i5-520m procival. Bőven jó volt videokonferencia alatt is.

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#8) UnA


UnA
Korrektor

Nem akarlak elkeseríteni, de a probléma nem a szoftverrel vagy a hardverrel lesz.

Ha tényleg megint bevezetik a digitális oktatást, akkor ez első osztályban egyszerűen értelmezhetetlen. :N

(#9) st3v3np3t3r válasza UnA (#8) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Igen, ezt mondta az osztályfőnök is, hogy rohadt nehéz videón oktatni az írást is. Sajnos nem nagyon dícsérte a módszert az osztályfőnök.

De ha nincs megfeleő felszerelés, még nehezebb.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#10) st3v3np3t3r válasza szaszayanou (#7) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Ez pozitívum... Köszi a tapasztalatod :R

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#11) Luck Dragon

Ezen a terén a Classroom+Kréta kombó jobb megoldás sokkal.
Classroom azért is jó , mert legtöbb felhasználó Google kompatibilis alkalmazásokat használ.

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#12) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

az ilyen atom procis gépek, 2 giga ram és társai leginkább a kukába kéne dobni. több gondot okoz mint örömöt. tényleg csak igazán hozzáértőknek valamiféle hobbiprojektre megfelelő.
a gyereknek össze kell rakni egy normális gépet és nincsen gond amíg tart ez az időszak.
Szerintem monitorral együtt 75 ezer forintból egy csúcsszuper gépet lehet összerakni, egy iskolás igényeinek. (kivéve természetesen játékok)

(#13) st3v3np3t3r válasza Krugszvele (#12) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Kap egy Lenovo Yoga Smart Tab tabletet. Ha figyelmesen elolvastad, akkor rá kellett volna jönnöd, hogy lényegében én a Google Meet-el nem számoltam, csak a Classroom-al, amihez valójában elég lett volna.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#14) st3v3np3t3r válasza Luck Dragon (#11) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Ez az egész össze vissza alkamazás hasznàlat is azért alakult ki, mert ezt is olyan találta ki, akinak fingja nem volt az egészről. Amúgy szerintem a MS Teams a legjobb, mert minden egyben van, van minden platformra. A Google-ös megoldással az a baj, hogy PC-re nincs kliens, így a böngésző miatt több erőforrás kell neki. A Teams-hez viszont valóban elég egy 1.generációs Core i(ahogy szaszayanou is írta) proci , meg 3GB rammal, egy ismerősöm lányának ilyen gépe van és nem panaszkodnak rá.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#15) UnA válasza st3v3np3t3r (#14) üzenetére


UnA
Korrektor

Sőt a Teams fut Linuxon és Macen is rendesen.

(#16) st3v3np3t3r válasza UnA (#15) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Linuxon tudom...Volt szerencsém látni :))

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#17) Tommee


Tommee
aktív tag

Mi idén elsőben Powerpoint-ban kaptuk az offline feladatokat. Igy ajánlom első körben a diákok számára ingyenes,5 gépre telepíthető Office365 regisztrációját és telepítését.
Eleinte Krétán próbálták az online órát,majd Google Meet-en ment. Ismerem a Microsoft Teams-t is. Szerintem egyszerűbb a Meet használata. Classroom-ot nem ismerem, nem használtuk.
A gépünk egy Toshiba Z20t-b 5.gen-es CoreM-es gép, ami tablet és laptop 2 az egyben. Kisgyermeknek megfelelő lehet egy nem lassú tablet is. Olyan online matekos játékokat kaptunk amik érintővel is kezelhetők voltak.
Volt az osztályban aki telefont használt és panaszkodott hogy nem látja a kivetített tananyagot, igy ajanlott minimum 10 colos, de inkább nagyobb kijelző szerintem!
Valamint esetleg összefogás, hátha valakinek nincs lehetősége megfelelő eszközt biztosítani gyermeke részére: pl felajánlani kölcsönbe vagy örökre a megfelelő, de már nem használt pc-t, laptopot,tabletet.
Segítség nyújtás is fontos lehet: eleinte én is segítettem a tanító néninek a Meet funkciók használatában.

[ Szerkesztve ]

(#18) Alex91


Alex91
félisten

Ha az also tagozatot bent tudjak megint tartani legalabb az elso felev vegeig (mondjuk esetleges 10 napos digitalis osztaly kintlettekkel), akkor mar nem lesz nagy gond. Az enyem is megtanult irni, olvasni, szamolni. Az teny, hogy szulonek is fel van adva a lecke, es a tanitoknak is elegge toppon kell lenni, es jo, ha az egesz osztalyban megvan a technikai feltetel, mert ha allandoan szakad valaki online ora kozben…)
Tapasztalatom szerint jobb, ha online (meet, zoom stb.) megy az oktatas, megosztott konyvvel, esetleg tablaval. Ha kikuldik a tanulandot, az szulonek, gyereknek is sokkal nehezebb. Online oran meg az 1. osztalyos is par ora utan egyedul hagyhato. (Fel ev offline oktatas utan!)
Ha az iskola egy platformot (ClassRoom, Teams stb.) hasznal, akkor szinten egyszerubb az elet, minden egy helyen lesz.
A technikai feltetelekhez annyit, hogy jo internet, valamint ha vezetek nelkul megy a kapcsolat, akkor jo wifi kell. Notebook a praktikusabb talan. Telefon kijelzoje kicsi, 10”-os tablet talan meg hatareset. Meet, Zoom 2014-es kiadasu iPad Air 2-on tokeletesen fut. Nagyobbaknal MS Office alap, de ezt a diakok ingyen megkapjak.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#19) szabonagyur válasza szaszayanou (#7) üzenetére


szabonagyur
félisten

Az 520M erősebb, mint a cikkben említett Atom.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#20) szaszyka


szaszyka
senior tag

Az mennyire lehet járható út,hogy telefon képét kirakni egy 32-40"-os tv-re? Vagy a magyar digitális oktatás annyira előre haladott, hogy egyszerre több appot is kell használni óra alatt? Mi is most kezdjük majd az elsőt, és tanakodunk, hogy merrefelé induljunk fejlesztésileg. Van 2 10 éves notebook, illetve 2 okostelefon ios14-el. Notebookcsere, tablet, vagy egy PC esetleg?

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#21) st3v3np3t3r válasza szaszyka (#20) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Az iOS-es eszkőz képét elvileg csak AirPlay komptibilis TV készülékre lehet tükrözni. A 10éves notebook-ok hardver felépítéséről lehetne tudni egy kicsit többet? Illetve hogy az iskola milyen platformon oktat digitális oktatás alatt?

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#22) szaszyka válasza st3v3np3t3r (#21) üzenetére


szaszyka
senior tag

Van apple tv, az nem gond. Az egyik notebook egy 15,6-os Packard Bell 4Gb ddr3, i3-2310 vagy ilyesmi, a másik egy Tp x220 i5-2520 8Gb ddr3, mindkettő SSD-vel. De ha már van egy iPhone 8, és egy iPhone se 2020, akkor inkább kiraknám tv-t a képet, csak ugye ha több program/app megy egyszerre, akkor mi lenne a jobb. Inkább teszek egy íróasztalt a tv elé, a tv alá a telefonnal, mint 12,5"-on egérmozizzunk. Az iskola által használt platformról sajnos nincs infóm.

[ Szerkesztve ]

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#23) st3v3np3t3r válasza szaszyka (#22) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

A laptopok elegek lesznek szerintem. Ha a TV-k nem AirPlay kompatibilisek, akkor azok képét nem tudod kirakni TV-re!

Az "nulladik" szülőin nem közölték? Esetleg ismeretségben olyan szülő akinek a gyereke ugyan abba a suliba jár?

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#24) szaszyka válasza st3v3np3t3r (#23) üzenetére


szaszyka
senior tag

Sajnos ott még nem mondtak semmit róla, de első nap "beköltözéskor" rákérdezek. Bár az lenne a legjobb, ha megúsznánk már ebben az évben ezt a "bezárkózást"... Mindenesetre köszönöm a választ :)

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#25) Alex91 válasza szaszyka (#24) üzenetére


Alex91
félisten

Valoszinuleg teljes kikuldes nem lesz. Osztalyonkenti, iskolankenti esetleg. Persze, ha beut egy olyan varians, amelyek ellen nem ved az oltas, akkor sajna elkepzelheto..

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#26) quailstorm


quailstorm
nagyúr

i5-2400, i5-3317u, i5-520m tulajként jelentem, hogy azért azokkal bőven lehet konferenciázni és dolgozni. (minden gépben SSD, 3317-es gépben 4GB RAM, 520m-ben 8GB, 2400-ban 16GB)

Azt nem értem, hogy ilyen "elmúlt tíz év gépe jó" gépigényre honnan a fenéből jött az N450-es Atom? Az új korában sem támogatott PowerVR SGX535-tel.

Ez kb. olyan, mintha mondanák, hogy az autós túrára bármivel jöhetsz az elmúlt 20 év autóiból, te meg megjelennél egy Velorex-szel, vagy Aixam-mal.

VS 520m

N450 az konkrétan a hetedik leggyengébb CPU a userbenchmark oldalán, és még a leggyengébb listázott Celeron M is lekörözi. Celeron M meg 2004-es.

N450 teljesítménye az kb. egy 20 évvel ezelőtti közepes asztali gépnek felel meg, nem egy 10 évvel ezelőttinek.

Telefont tekintve meg 30-40k között kapsz egy Snapdragon 835-öt, 50k körül már SD845-öt. 4GB RAM-mal meg többel.
Ne mondja senki, hogy nem elég... Androidból is legalább 9-es, ha nem 10-es ami ezeken van.
Most a 480 5G meg a 720G amik kb. ugyanazt hozzák, és az bőven 100k felett van újonnan.

Aki távoktatásra megveszi a 2GB RAM-os lagdroidot meg az újkorában is botrányos netbookot, az magára vessen kizárólag.

[ Szerkesztve ]

(#27) st3v3np3t3r válasza quailstorm (#26) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Ha figyelmesen elolvastad amit írtam, akkor rájössz, hogy hogyan került szóba nálam. De látom nem ment àt részedre a lényeg.

A cikk nem csak rólam szól, hanem minden olyan leendő első osztályos diákú szülőnek, aki most kezdi az általános iskolàt és ha teheti időben készüljön fel a digitális oktatásra.

A blog lényegében egy tesztről is szól, amit szintén leírtam, hogy mi alapján csináltam. Szerintem olvasd el mégegyszer az egészet :))

Azt nem értem, hogy ilyen "elmúlt tíz év gépe jó" gépigényre honnan a fenéből jött az N450-es Atom?
Le van írva ez is!
Az új korában sem támogatott PowerVR SGX535-tel.
Nem ezzel van szerelve, hanem Intel GMA 3150-el.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#28) quailstorm válasza st3v3np3t3r (#27) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Valóban, ez az Atom épp nem átnevezett PowerVR SGX alapú GPU-t tartalmaz, hanem tényleg Intel. (nekem van kép eeePC-m, azok SGX-esek, bocs ezt most benéztem)
Bár igazán sokkal nem vagy előrébb mert a driver támogatás az csak egy lehelettel jobb, a teljesítmény meg még rosszabb is.

Elolvastam a cikket, másodjára is. Belekötöttél abba a pongyola, elmúlt 10 éves megfogalmazásba (jobb helyeken az ilyen eeePC-ket kb. 2-3 éves korukban kukázták, mert nem voltak jók semmire), tehát valóban találtál egy egzotikumot, ami nem felel meg a követelményeknek, de az ajánlásban benne van.

A végkövetkeztetéssel viszont nem tudok egyetérteni. Jót akarsz, de nem az jön át belőle, aminek kellene.

Az legalábbis nagyon nem jön le belőle, hogy egy kb. második generációs i széria vagy újabb gép, SSD-vel, RAM-mal megtámogatva már elég lehet kb. bármire, ami nem 3D grafika. Bizonyos esetekben meg korábbiak is.
Beletoltál egy csomó fejlesztést egy gépbe, ami újkorában is hurka volt CPU-ban, és kb. nem tud előnyt kovácsolni az SSD-ből.
Miközben ugyanezt a törődést megadtad volna egy Lenovo T410-nek, akkor kaptál volna egy online oktatással kompatibilis gépet.
Na ez ami hiányzik a cikkből. Ehelyett belőttél egy ilyen 2017-es dátumot, ami már inkább a Win11 kompatibilis gépek dátuma. És nagyon durván overkill.
Konkrétan szerintem a cégnél nálunk senkinek nincs annyira új gépe. Pedig beágyazott (ARM) és WinForms-WPF fejlesztés megy nemzetközi piacra.

És igen, használunk Teamset, Zoomot, Skype-ot, meg GoToMeetinget is.

Telefonos, tabletes része az rendben van.

[ Szerkesztve ]

(#29) st3v3np3t3r válasza quailstorm (#28) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Várj egy kicsit, Én ezt a gépet nem vettem, hanem mondjuk úgy egy munkámért kaptam mint "munkadíj hozzájárulás"+0Ft... Gondoltam nem dobom ki, hanem megpróbálom hasznosítani, , gondolván hátha jó lesz majd a digitális oktatás alatt és elkezdtem olvasgatni, mivel már májusban ismertették a digitális oktatási platformot amit az iskola használ. Mint ahogy a cikkben is írtam a gyári hardver felépítéssel kaptam meg... sokat nem költöttem rá(csak kijelző kellett bele másik,ram meg az SSD). Maga a Classroom-hoz valóban elég lett volna, de ugye arról nem esett szó, hogy a Classroom mellett valójában milyen videós platformot használnak az élővideós órákhoz. Gondoltam, ha már Classroom, akkor biztos a Meet lehet az, hát leteszteltem, mint ahogy a cikkben is írtam.Igazából a Meet-en vérzett el csak N450. A többi dolog rendben volt vele igazából. Még a kislányomnak is tetszett, ahogy mondta "cuki pici" :DDD .

A 2017-es dátumot a Teams alapján lőttem be, mivel ott kiírták, hogy javasolt a Intel Kaby Lake, ami 2016/17-es, mínusz 1-2év..., szerintem még túloztam is, mivel írták páran, hogy 2.gen Intel Core i procival is szépen fut a Teams. Ezért is írtam, hogy akinek van tapasztalata, az írja le nyugodtan. Meg azért na, nagyon öreg gépet már ne vegyen az ember hosszabb távra. Amúgy a gépet eladtam(mondjuk úgy, kb.0ásan jöttem ki, mert a kijelző meg ram ára visszajött), az SSD megmaradt, mert visszaraktam bele a gyári HDD-t, lesz helyette majd egy Lenovo Yoga Smart Tab(2020).

Az Asus eeePC-ről csak annyit tudok írni, hogy 1 volt nálam egyszer, ha jól emlékszem egy 701-es talán, az nekem arra jó volt, hogy XP alatt régi DOS-os játékokka játszak unalmamban :DDD

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#30) quailstorm válasza st3v3np3t3r (#29) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Akkor a géppel jól jártál legalább anyagilag.

Szoktak írni marhaságokat. TIA Portal is írja a nem tudom melyik i generációt (6 vagy 7), aztán az is elmegy az i5-2400-on simán, csak a 16GB RAM a lényeg.

A teszt mindenképp érdekes volt, de én kiegészíteném a cikket, hogy laikus számára is érthető legyen.
Hogy érthető legyen, hogy a 10 éves Atom N450 az nagyon nem egyenlő a 10 éves i5-520m-mel, de még a Core2Duo T7500-zal sem.
Hogy SSD legyen, meg lehetőleg 4GB-nál több RAM, és kései erős Core2, vagy annál jobb/újabb proci, és akkor kb. rendben vagyunk.

Meg hogy az ilyen pici cuki gépekkel vigyázni, főleg ha valami nagyon gyenge AMD APU vagy Intel Atom van bennük. Meg hogy az Nxxxx az akkor is Atom, ha Celeron vagy Pentium. (de mondjuk 2016 és újabbak már abból is elegendőek, ha RAM és SSD is van)

Ennyi még kéne hozzá, így most a laptopos PC-s része félreérhető és magasra teszi a lécet.

eeePC nekem mindkettő azért lett direkt, mert a PowerVR SGX grafika annyira rossz, hogy már jó. Utóbbi 1 év termése.

Amúgy nekem a cikkből az se jött le, hogy ez ilyen kukagép, amit full ironikusan próbáltál ki (tudtad előre hogy gond lesz).

[ Szerkesztve ]

(#31) quailstorm válasza st3v3np3t3r (#29) üzenetére


quailstorm
nagyúr

"nagyon öreg gépet már ne vegyen az ember hosszabb távra"

Van egy elég erős anyagi korlát. Ott ahol több gyerek van, még 10 éves normális állapotú laptopokból is kb. 50 ezer Ft volt darabonként.
2017-es gépekből meg bőven 100 fölött lenne darabonként, még a leggagyibb is.

Sokaknál a túlélés a cél, szóval nem hosszú távra terveznek, hanem a következő (aktuális) félévre. Ezért az abszolút minimum a cél.
Amibe a régi eeePC nem tartozik bele. Más hasonló korú meg beletartozhat.

Sajnos nagyon sok régi netbook és Core2 vacak kezdett el újra forogni a járvány miatt. De a járvány előtt igazából már az i-széria első és második generációja is kezdett eltűnni, azóta meg visszakapaszkodtak az akár 50k HUF fölötti tartományba is.

(#32) szabonagyur válasza quailstorm (#31) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hát igen elvitték azokat a gépeimet is ami évek óta csak hirdetve volt (csokiért kb).

Venni meg nem tudok új laptopot, mert amit megvettem szó szerint tavaly március 10-én, épp a járvány előtt fullos használt üzletit 100-ért, most 150 alatt nincs (ennyit nem adok ki érte hiába beleférne).

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#33) quailstorm válasza szabonagyur (#32) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ugyanez, csak asztali géppel nálam. Még Januárban raktam össze a Ryzenem+GTX1070.

Utána a laptop fejlesztése (az i5-3317u volt a fő laptopom 2015-től) már abból állt, hogy az ingyen kapott telibehányt törött kijelzős HP 450 G1-et kipofoztam Aliexpresses kijelzővel, SSD-vel, meg raktam még bele RAM-ot.
Így van most i3-4000M-em, 8GB RAM-mal és fullHD TN kijelzővel az i5-3317u, 4GB RAM és HD+ IPS helyett (inkább mellett, mert a Samsung maradt, néha kell hogy annyira picike)...

(#34) st3v3np3t3r válasza quailstorm (#30) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Azért itt én belekalkultam azt is, hogy adatbiztonsági okból sem szerencsés már használni túl öreg gépeket. Meg, számolni kell azzal is, hogy idővel nem csak oktatásra kell, hanem egy kis kikapcsolódásra, számítógépes játékokra. Arra már egy Core i-520m viszont nagyon kevés. De viszont jó ötlet, kiegészítem a leírást, de a 2017 és -1-2 évet még tartom attól függetlenül. Sőt, még a mobilos részt is tervezem kiegészíteni.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#35) st3v3np3t3r válasza quailstorm (#31) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

a leírásom csak egy javaslat, nem ajánlás. Ez csak egy támpont, hogy honnan merre fele kell elindulni.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#36) st3v3np3t3r válasza szabonagyur (#32) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Én minden eszközömet ami otthon van, szolgáltatón keresztül vettem. A tablet is így érkezik majd.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#37) szabonagyur válasza st3v3np3t3r (#36) üzenetére


szabonagyur
félisten

Kevés új dolgot veszek, mert nem éri meg :)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#38) st3v3np3t3r válasza szabonagyur (#37) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Én meg úgy vagyok ezzel, nekem jobban megéri az új mint a használt. Az újra van 1-2-3 év jótállás, mígy egy használt műszaki termékre alig pár helyen adnak pár hónapnál többet. Ha a használt cikk tönkremegy pár hónap után, akkor újra meg kell venni, vagy még megéri, vagy már nem egy újhoz képest. De ezt mindenki maga dönti el, hogy mi éri meg neki.

Én sok használt cuccba belebuktam már 18év alatt(most vagyok 36), egyszer megfogadtam, ha van rá lehetőségem, akkor kizárólag újat veszek és eddig bevált, kivéve pár esetet pár márkával.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#39) szabonagyur válasza st3v3np3t3r (#38) üzenetére


szabonagyur
félisten

Jót kell használtból is venni és nincs gond, meg olyanból aminél megéri :)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#40) Egon


Egon
nagyúr

Nálunk a kisebbik gyerek alsó tagozatos, nekik Google Classroom és Meet volt terítéken. Az asszony ezeréves böngészős laptopján (Lenovo b590, Pentium B980-as proci, 4 GB RAM, SSD-vel felturbózva) működött rendesen (nyilván nem volt gyorsvonat). Win7 van még mindig fenn neki.
Aztán a gyerek asztali gépéhez vettünk egy webkamerát, az már komolyabb vas (i5-4460 proci, 8 GB RAM stb.), ott nyilván még kevesebb gond volt.
A gimis nagylányomnak modernebb laptopja van (pontosan nem is rémlik hogy mi), nála sem volt gond a vassal (szerencsés helyzetben vagyunk ilyen szempontból).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#41) quailstorm válasza st3v3np3t3r (#34) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Érdekes kérdés az adatbiztonság. Nekem az i5-520m-es gépem kapott Spectre elleni BIOS mikrokód frissítést. A legtöbb hiba, ami kihasználnak, az pedig felhasználói, vagy oprendszer nem frissítős.

Az kétségtelen tény, hogy az első generációs Intel HD (ami mint kiderült, egy CPU-ba integrált GMA4500), az nem jó kb. semmire játék terén. De ez miért szempont? Van konzol, vagy akár nincs is rá igény.
ThreeJS beadandómat anno HD4000-en csináltam (az i5-3317U). Akadt keményen, de működött. Így is jobb volt, mint a benti gépek, mert ott se SSD nem volt, se 3D gyorsítás, csak CPU-n futtatott szoftveres OpenGL.

Tulajdonképp ha visszanézek mérnökinfón, mire kevés az a gép, akkor CUDA programozás egyértelműen (de ez nem volt kötelező). 4GB beforrasztott RAM kevés volt már web+adatbázis fejlesztéshez, meg MatLab elbír egy gyorsabb gépet, de ott is ha sokáig kell futtatni egy genetikus algoritmust, akkor bizony az algoritmus volt hibás.
8GB RAM + i3-4000M + SSD-vel illik most kijárni egy infós egyetemet is.

Leglassabb az úgyis az ember. És nem azok teljesítettek jobban, akik behozták az Asus ROG-ot, meg a mittudom én milyen gamer gépeket. Sőt, nekem az még előny volt, hogy ha akarom sem tudom elvonni a figyelmem, mert úgysem fut el semmi :DDD

[ Szerkesztve ]

(#42) st3v3np3t3r válasza quailstorm (#41) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Nem csak játék terén kell a GPU, hanem videóhoz is, ha gyenge a GPU grafikusnfeldozása, akkor még egy VGA videó kódolás/dekódolás is nehéz neki.

Nekem voltnegy muteális 12éves HP Mobile Workstation-öm, 1.gen i5 volt benne, de szerencsére cserélhető volt, így tuningoltam azt is, így kapott egy i7-720m-et, 2x2Gb ddr3 helyett kapott 4x4gb ddr3-t(mert 4 slotos volt), a GPU meg MXM3-as volt, de akkoriba amire kellett elég volt az 1GB-os Quadro ami benne volt :DDD de akár honnan is nézem, ÖREG... 12év... haladni kell a korral és a technikával.

De még mindig nem tudatosult benned, hogy a blog nem ajánlás, nem kőbe vésett a 2017-es hardver dátum. Ezért írtam(hogy megint magamat ismételjem)... Hogy akinek van tapasztalata, ossza meg bátran...
De te inkább kritizáltad, ami igazából nem baj, nem vagyunk egyforma gondolkodásúak :DDD

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#43) qqcqqc


qqcqqc
őstag

Nálunk a nagyobb gyermek volt elsős az első bezárás idején. Egy elég koros core2solo ulv-s laptop volt csak kéznél. Teams lett a fő csatorna. Hát, ezen a gépen katasztrófa, recsegő hang, lassú reakció, egy elsősnek csak kudarc élmény. Tavaly szeptemberre vettem egy T460-as lenovót (I5-6300, 8 GB, SSD) na ezen már gond nélkül ment a Teams, szóval hiába írják a minimumot, tökéletes volt a hatodik generáció is.
A kisebbik fiam most lesz elsős és azon tanakodunk, hogy neki is kéne egy laptop?
Elég szar a szitu.

(#44) quailstorm válasza st3v3np3t3r (#42) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nekem nagyon egyoldalú és torzító volt, hogy csak az N450 volt teszttel bemutatva, de ezt írtam is már. N450 kontextusa sem lett megemlítve, hogy az már újkorában is csak 5-7 évvel volt lemaradva a jelentől. Neked jogod van azt írni, amit szeretnél, amíg nem ütközik fórumszabályzatba, addig nekem is jogom van kritizálni, meg tévedni is, legfeljebb magamból csinálok hülyét.
Én is írtam tapasztalatot, tehát afelől nem lehet panasz.

Kétségtelen tény, hogy öreg az a HP Mobile Workstation, de valakinek most egy olyan életmentő lehet. Korona alatt volt egy jó beszerzésem, az i5-520m-es gép, 13k HUF, dokkolóval és párperces akkuval, ráadásul 1600x900-as kijelzővel, nem 1366-ossal. +4GB RAM meg egy SSD kellett bele, de akkori árakhoz képest sokkal kevesebből kijött egy élhető gép.

Core2Solo ULV amit qqcqqc említett, sajnos az is kb. az Atom kategória, egyszerűen túl kevés a CPU bármire.

Videó kódolásról meg...

Akkor legyen direkt tapasztalat, tessék, azt kértél.
Intel HD2000-rel (i5-2400) szoktam a mai napig a telekonferenciákat felvenni, OBS Intel QuickSync enkóder, NightMayor-féle mod driver, Win10 21H1. Teljesen rendben van. (1680x1050-es felbontás)

i5-520m meg még a 720p youtube-ot simán kiköhögi, 1080p-t is h264-ben.

Ha meg nem mindenáron webes lejátszót akarsz, hanem lokálisan h264... Évekkel ezelőtt gstreamerrel Athlon XP-n próbálgattam a határokat, a Nokia 808 által készített videó volt kb. amíg bírta.

Az meg igen sok nagyságrenddel alatta van az i5-520m-nek. Nyilván nem Blu-ray bitrátával, de 1080p az elvárható egy Core2Quad-tól is, és egy első generációs mobil i-szériától is, csak CPU-ból.

[ Szerkesztve ]

(#45) st3v3np3t3r válasza quailstorm (#44) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Most mondjam azt, hogy egy Matebook D15(2020-as model) R7 3500U-n 8GB rammal meg tökéletes volt a Meet? mivel ez az egy laptop volt ami éppen kéznél volt, így személyes tesztel csak ezt tudtam tesztelni, mint céleszköz. De ha lett volna a szekrényben kb. 6 másik más-más hardverrel akkor azok is bekerültek volna. Megint ismétlem magam: Pont ezért írtam a blog végére, hogy akinek van már tapasztalata, az írja meg nyugodtan. Nem tudom miért kell még mindig az N450-nel leragadni, mikor már többször is leírtam már ugyan azt?! :))

Én az elsődlegesen igénybe vett platformból indultam ki kezdetben, a Classroom+Meet, ami csak Weben érhető el számítógépről. A többi csak ráadásként jártam utána.

Én a HP-t is csak azért cseréltem le, mert a GPU-ja már gyenge volt az igényeimhez, de abban is jól ment szinte minden 1gen i5-tel 4GB rammal meg 1gen i7-el és 16GB rammal SSD-vel. Mondjuk volt is súlya, de az egy nagyon jó gép volt, az egy okosórámba került csak 😁 meg némi utiköltségbe. De megérte. Mert a 10en éves akkuval is elment 1.5órát Win10Pro-val.

Végre kilyukadtunk a lényegnél, a tapasztalatodnál :C Köszönöm, hogy megosztad. Ha lesz időm, a blog legvégére fogok írni egy tapasztalat megosztást.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#46) quailstorm válasza st3v3np3t3r (#45) üzenetére


quailstorm
nagyúr

"Nem tudom miért kell még mindig az N450-nel leragadni, mikor már többször is leírtam már ugyan azt?!"

Mert te meg még mindig azon pattogsz, hogy belekötöttem az N450-be.

Igyekszem átadni amit tudok, de szerintem más már nem maradt. Esetleg YT benchmarkolást tudnék csinálni az i5-520m-en, ha kell valakinek.

De ha engem kérdez valaki, akkor harmadik generációs Intelnél (Lenovo T430, Dell E5530) régebbi gépet már nem vennék. Csak ha nagyon olcsó.

[ Szerkesztve ]

(#47) st3v3np3t3r válasza quailstorm (#46) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Hagyjuk végre azt a roncs 450-et :DDD

Az Core iX-3xxx kb.2013/14-a(e)s évjáratú proci ha jól sejtem, akkor az olyan, hozzávetőlegesen 2014/15-ös szériás gép lehet szerinted, amire minimum érdemes még befektetni?

Hát erős határeset

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#48) quailstorm válasza st3v3np3t3r (#47) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem egészen. Nekem az i5-3317u-s gépem alján a 2012.12. dátum szerepel. E5530-on meg 2013. Január. van asszem. Szóval 2013-tól felfelé, de akkor ha 2013, legyen legalább egy i3, ne Celeron, ne Pentium, és végképp ne BayTrail Atom. Bár kétségtelen, hogy a BayTrail Atom volt kb. az első igazán használható, de mára már elavult.
2014-15 az már Haswell-Braswell éra.

Miért erős határeset? Nálunk a cégnél még csomó T430 van használatban. Attól függ mire kell. Ha MS Teams-re, Eclipse-re, Visual Studio 2019-re, meg Office 365-re, akkor elég.

Ami a legfontosabb, hogy harmadik generációs Inteltől kezdődően van DirectX11, és viszonylag friss Win10 driver.
GMA4500, HD2000, HD3000, oda bizony tákolt driver kell Win10-re, ha kell a teljes teljesítmény.

Nyilván Win11 kiesik ezeknél a gépeknél, de itt a következő 2 évről van szó mondjuk, W10 meg még 2025-ig mehet.

Sokkal több értelme van egy T430-nak, mint venni egy Medion 10 inches Atomos izét, eMMC-vel.

[ Szerkesztve ]

(#49) st3v3np3t3r válasza quailstorm (#48) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Holnap ennek jobban utána járok...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#50) AxBattler


AxBattler
félisten

"Beszereztem egy Google Classroom-hoz előírt gépet a kislányomnak, egy Samsung NP-N150-et. Ez egy elég karcsú masina, a gyári felszereltsége: Intel Atom N450 processzor, Intel HD Graphics 3150 integrált videókártya, 1GB DDR2 memória, 160GB Sata1 merevlemez, VGA kamera, 1 sávos wifi. Ezt egy kicsit felturbóztam amennyire csak lehetett, kapott 2GB ramot, 120GB-os SSD-t és egy 2sávos Wifit."

Mit vétett az a gyerek? ;]

HP 2540p, 2530p, TP X201, X220 utánad repül apróról, és az SSD-s treatment után kiszolgálja ballagásig. Vagy Dell E7240 - 60k HUF, mindennel.

(#8) UnA
Az meg a másik. 6 éves gyerek életéből 1.5 évet elvett a járvány. Brutál. :(

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.