Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#28) quailstorm válasza st3v3np3t3r (#27) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Valóban, ez az Atom épp nem átnevezett PowerVR SGX alapú GPU-t tartalmaz, hanem tényleg Intel. (nekem van kép eeePC-m, azok SGX-esek, bocs ezt most benéztem)
Bár igazán sokkal nem vagy előrébb mert a driver támogatás az csak egy lehelettel jobb, a teljesítmény meg még rosszabb is.

Elolvastam a cikket, másodjára is. Belekötöttél abba a pongyola, elmúlt 10 éves megfogalmazásba (jobb helyeken az ilyen eeePC-ket kb. 2-3 éves korukban kukázták, mert nem voltak jók semmire), tehát valóban találtál egy egzotikumot, ami nem felel meg a követelményeknek, de az ajánlásban benne van.

A végkövetkeztetéssel viszont nem tudok egyetérteni. Jót akarsz, de nem az jön át belőle, aminek kellene.

Az legalábbis nagyon nem jön le belőle, hogy egy kb. második generációs i széria vagy újabb gép, SSD-vel, RAM-mal megtámogatva már elég lehet kb. bármire, ami nem 3D grafika. Bizonyos esetekben meg korábbiak is.
Beletoltál egy csomó fejlesztést egy gépbe, ami újkorában is hurka volt CPU-ban, és kb. nem tud előnyt kovácsolni az SSD-ből.
Miközben ugyanezt a törődést megadtad volna egy Lenovo T410-nek, akkor kaptál volna egy online oktatással kompatibilis gépet.
Na ez ami hiányzik a cikkből. Ehelyett belőttél egy ilyen 2017-es dátumot, ami már inkább a Win11 kompatibilis gépek dátuma. És nagyon durván overkill.
Konkrétan szerintem a cégnél nálunk senkinek nincs annyira új gépe. Pedig beágyazott (ARM) és WinForms-WPF fejlesztés megy nemzetközi piacra.

És igen, használunk Teamset, Zoomot, Skype-ot, meg GoToMeetinget is.

Telefonos, tabletes része az rendben van.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.