Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#30) quailstorm válasza st3v3np3t3r (#29) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Akkor a géppel jól jártál legalább anyagilag.

Szoktak írni marhaságokat. TIA Portal is írja a nem tudom melyik i generációt (6 vagy 7), aztán az is elmegy az i5-2400-on simán, csak a 16GB RAM a lényeg.

A teszt mindenképp érdekes volt, de én kiegészíteném a cikket, hogy laikus számára is érthető legyen.
Hogy érthető legyen, hogy a 10 éves Atom N450 az nagyon nem egyenlő a 10 éves i5-520m-mel, de még a Core2Duo T7500-zal sem.
Hogy SSD legyen, meg lehetőleg 4GB-nál több RAM, és kései erős Core2, vagy annál jobb/újabb proci, és akkor kb. rendben vagyunk.

Meg hogy az ilyen pici cuki gépekkel vigyázni, főleg ha valami nagyon gyenge AMD APU vagy Intel Atom van bennük. Meg hogy az Nxxxx az akkor is Atom, ha Celeron vagy Pentium. (de mondjuk 2016 és újabbak már abból is elegendőek, ha RAM és SSD is van)

Ennyi még kéne hozzá, így most a laptopos PC-s része félreérhető és magasra teszi a lécet.

eeePC nekem mindkettő azért lett direkt, mert a PowerVR SGX grafika annyira rossz, hogy már jó. Utóbbi 1 év termése.

Amúgy nekem a cikkből az se jött le, hogy ez ilyen kukagép, amit full ironikusan próbáltál ki (tudtad előre hogy gond lesz).

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.