Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#44) quailstorm válasza st3v3np3t3r (#42) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nekem nagyon egyoldalú és torzító volt, hogy csak az N450 volt teszttel bemutatva, de ezt írtam is már. N450 kontextusa sem lett megemlítve, hogy az már újkorában is csak 5-7 évvel volt lemaradva a jelentől. Neked jogod van azt írni, amit szeretnél, amíg nem ütközik fórumszabályzatba, addig nekem is jogom van kritizálni, meg tévedni is, legfeljebb magamból csinálok hülyét.
Én is írtam tapasztalatot, tehát afelől nem lehet panasz.

Kétségtelen tény, hogy öreg az a HP Mobile Workstation, de valakinek most egy olyan életmentő lehet. Korona alatt volt egy jó beszerzésem, az i5-520m-es gép, 13k HUF, dokkolóval és párperces akkuval, ráadásul 1600x900-as kijelzővel, nem 1366-ossal. +4GB RAM meg egy SSD kellett bele, de akkori árakhoz képest sokkal kevesebből kijött egy élhető gép.

Core2Solo ULV amit qqcqqc említett, sajnos az is kb. az Atom kategória, egyszerűen túl kevés a CPU bármire.

Videó kódolásról meg...

Akkor legyen direkt tapasztalat, tessék, azt kértél.
Intel HD2000-rel (i5-2400) szoktam a mai napig a telekonferenciákat felvenni, OBS Intel QuickSync enkóder, NightMayor-féle mod driver, Win10 21H1. Teljesen rendben van. (1680x1050-es felbontás)

i5-520m meg még a 720p youtube-ot simán kiköhögi, 1080p-t is h264-ben.

Ha meg nem mindenáron webes lejátszót akarsz, hanem lokálisan h264... Évekkel ezelőtt gstreamerrel Athlon XP-n próbálgattam a határokat, a Nokia 808 által készített videó volt kb. amíg bírta.

Az meg igen sok nagyságrenddel alatta van az i5-520m-nek. Nyilván nem Blu-ray bitrátával, de 1080p az elvárható egy Core2Quad-tól is, és egy első generációs mobil i-szériától is, csak CPU-ból.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.