Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) r-chee válasza Swami (#447) üzenetére


r-chee
őstag

Én úgy fogom megoldani majd, ha egyszer odakerülök, hogy MyPhoneExplorer nevű progival lementettem a névjegyzéket egy .vcf fájlba, ami feltölthető (importálható) a Google Címtárba (pl. gmail-es fiókban a Levélírás gomb melletti legördülő menüből elérhető), és onnan letölthető a névjegyzék az androidos telón való Google fiók szinkronizáció után.
Ez egy baromi jó dolog. Neten elérhetők s szerkeszthetők a számok, bármilyen telóra visszatölthetők, nem kell gépen vagy épp jegyzetfüzetben kutakodni a nevek-számok után.

[ Szerkesztve ]

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#452) #74266624


#74266624
törölt tag

A képernyőzár gomb egykezes használattal mennyire érhető el?! Esetleg mutatóujjal?!
Nekem így képek alapján elég fura helyen van, jobban tetszene jobb felül, mint Samuéknál.

(#453) Swami


Swami
senior tag

Köszi a tippet (ket), próbálkozom; lehet, hogy még túl izgatott vagyok és azt sem tudom "hová kapjak". Gondolom ilyen az is, amikor az ember megveszi az első Porsche-ját (na nem a kőgazdag csávónak, mert az nem érez semmit, hanem az ilyen egyszerű pesti csókának, mint én...) :))

Vannak emberek, akik eljátszák a halálukat. Én eljátszom az életemet... (Julia Leigh)

(#454) attika89 válasza dvk79 (#446) üzenetére


attika89
senior tag

:R

Swami Gratula! :C

[ Szerkesztve ]

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#455) Swami válasza szimike79 (#450) üzenetére


Swami
senior tag

Nem hogy adaptert nem adtak hozzá, de rám is kerek szemekkel néztek, amikor azt kérdeztem, hogy mégis hogy fogom beledugni a régi kártyát a telóba. Azért az irek nem túl okosak..... :N

Vannak emberek, akik eljátszák a halálukat. Én eljátszom az életemet... (Julia Leigh)

(#456) Swami válasza attika89 (#454) üzenetére


Swami
senior tag

Kivánok neked is 1 XperiaS-t! :)

Vannak emberek, akik eljátszák a halálukat. Én eljátszom az életemet... (Julia Leigh)

(#457) szimike79 válasza Swami (#453) üzenetére


szimike79
őstag

Na az biztos, ha itthon ilyen áron menne, már rég meglenne nekem is.(Helyesbítek) Vagyis ahogy megjelenik a T-nél már venném is.

Akkor marad a előző két megoldás. De Bluetooth-tal műkődnie kell.
Az hogy valaki telefont árul egy boltban, sajna nem azt jelenti, hogy ért is hozzá. Ez nem csak ott van így, nálunk is.

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia S 4.0.4 ICS --> Samsung Galaxy Note 3 --> S7 Edge-> S9+

(#458) attika89 válasza Swami (#456) üzenetére


attika89
senior tag

Köszi! Rajta vagyok a témán :DDD

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#459) Swami válasza #74266624 (#452) üzenetére


Swami
senior tag

Ja az is nagyon fura, hogy a képernyőzár felül van. Egyelőre nekem kétkezes a dolog. Szerintem ergonómiailag rossz helyen van, bár ha balkezes lennék, bizonyára örülnék neki, de igy szokni kell. Főleg Wave után...

Vannak emberek, akik eljátszák a halálukat. Én eljátszom az életemet... (Julia Leigh)

(#460) szimike79 válasza Swami (#459) üzenetére


szimike79
őstag

Tény hogy oldalt jobb lenne a képernyőzár gomb. Majd ha tölteni kell, az is mokás lesz.
Amúgy minőséggel elégedett vagy Wave után?

Sony Xperia S 4.0.4 ICS --> Samsung Galaxy Note 3 --> S7 Edge-> S9+

(#461) Swami válasza szimike79 (#460) üzenetére


Swami
senior tag

A töltéshez a Wave töltőjét használom, az meg ugye egyenes, tehát nem zavar a telón lévő usb "ajtaja". Magyar ember megold mindent. :D
Na átvette a Wave-ről a telszámokat, de nem találom, hol lehetne egyszerre kijelölni az összeset, hogy importálja a simre

[ Szerkesztve ]

Vannak emberek, akik eljátszák a halálukat. Én eljátszom az életemet... (Julia Leigh)

(#462) Swami válasza szimike79 (#460) üzenetére


Swami
senior tag

Még nem mernék felelősségteljesen nyilatkozni, de az biztos, hogy szép a telefon. Kicsit fura, hogy amikor megfogod, nem érzed azt a hűvösséget, amit az ad a Wave-nél, hogy fémből van. Azért akárki akármit mond, az hogy fémből van egy teló burkolata, az azért nagyot dob a minőség-érzeten. Persze tökéletes az anyagminőség és az összeszerelés és logikus, hogy ekkora telónál minden gramm számit, de nekem még kicsit fura - persze csak néhány órája van meg....

Vannak emberek, akik eljátszák a halálukat. Én eljátszom az életemet... (Julia Leigh)

(#463) szimike79 válasza Swami (#461) üzenetére


szimike79
őstag

Ha a kezemben lenne meg tudnám mondani. Párom minijén be kell menni a telefonkönyvbe jobb oldali érintőgombra beadja a lehetőségekt, ott keresgélj.

Töltőhasználat nyerő. :K
Akkor ott a móka stornózva.

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia S 4.0.4 ICS --> Samsung Galaxy Note 3 --> S7 Edge-> S9+

(#464) Swami


Swami
senior tag

Na hoztam magamnak fish & chips-et vacsorára, de nem is ez az érdekes, hanem hogy a gyári zenelejátszó tényleg jól szól, de a hangerő elég gyengécske. A sima utcán is kevésnek tűnt, valszeg a metrón meg tényleg nem igazán lehetne élvezni a zenét. (Ha csak nem lettek halkabbak a metrokocsik; 6 éve nem utaztam velük, talán azóta javult valamit a helyzet...)

Vannak emberek, akik eljátszák a halálukat. Én eljátszom az életemet... (Julia Leigh)

(#465) Dunbar válasza Swami (#464) üzenetére


Dunbar
senior tag

Ezen szerintem szoftveresen biztos lehet javítani.

(#466) NexperiaS


NexperiaS
csendes tag

sziasztok

tudja vki (aki esetleg járt arra), h a Media Marktban lehet-e kapni?

kösz

(#467) Swami


Swami
senior tag

tudja valaki, honnan tölthetnék le magyar nyelvű használati útmutatót? Vagy angolt? A hivatalos weboldalon nincs magyar, ha meg az angolt akarom letölteni, héberül jön le a cucc. Nem is értem az egészet; valamiből kimaradtam?

Vannak emberek, akik eljátszák a halálukat. Én eljátszom az életemet... (Julia Leigh)

(#468) smassz válasza Swami (#467) üzenetére


smassz
csendes tag

Hello!

Innen letölthető[link]

[ Szerkesztve ]

(#469) Swami válasza smassz (#468) üzenetére


Swami
senior tag

Hálásan köszi! Én valahogy nem találtam... :R

Vannak emberek, akik eljátszák a halálukat. Én eljátszom az életemet... (Julia Leigh)

(#470) Swami


Swami
senior tag

Tudtok ajánlani valami jó feladatkezelőt? Olyanra gondolok, amit megnyitva látom az éppen futó alkalmazásokat, be tudom zárni őket, stb.
Amúgy még mindig szokatlan a teló. Néha sirok a Wave-emért... :) (Parasztsamsungosok - ha törődtek volna a badával meg az appokkal, kis túlzással az életben nem cseréltem volna le a Wave II-t, mert amúgy a bada logikusabb, felhasználóbarátabb, mint az Android -legalábbis nekem...)
Van valakinek tapasztalata, hogy mire lehet használni a mellékelt NFC tag-eket? Ebben igy nem vagyok képben.

[ Szerkesztve ]

Vannak emberek, akik eljátszák a halálukat. Én eljátszom az életemet... (Julia Leigh)

(#471) Paca2 válasza Swami (#470) üzenetére


Paca2
senior tag

egyetértek, én 1 hónap után nem tudtam megszeretni/megszokni az androidot wave/bada után

Kindle Paperwhite 2. 2013. nov. | HP Probook 450 G3 2016. febr. | iPhone 6s 2016. ápr. | Opel Crossland X 1.2 110LE 2018. nov. | Apple Watch 7 2022. aug. | iPhone 13 2022. szept. | Apple MacBook Air M2 13.6" 2023. okt.

(#472) TomWexX válasza Swami (#470) üzenetére


TomWexX
addikt

A gyári feladatkezelő nem jó? Hosszan nyomd a középső (home) érintőgombot!

(#471) Paca2: Nem vagyunk egyformák, én már alig várom hogy leváltsam a badát androidra. ;)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#473) Swami válasza Paca2 (#471) üzenetére


Swami
senior tag

Nem értem, hogy miért nem lehetett egyazon időben, minden országban, minden szolgáltatónál elérhetővé tenni a firmware frissitést és hogy miért nem lehetett a badába rakni egy jó navigációt meg mondjuk egy jobb böngészőt flash playerrel. Nekem ennyi kellett volna. Persze nem siránkozom, mert eszméletlen az Xperia S, de nem értem a Samsungot. Persze a világ másik felén vannak, ki tudja, hogy gondolkodnak ott? (Pl a japánok mangára verik... ennyit erről)

Vannak emberek, akik eljátszák a halálukat. Én eljátszom az életemet... (Julia Leigh)

(#474) LouiS22


LouiS22
veterán

Ha valaki nagyon nyomkodni akarjam akkor a Westendben lévő Sony boltban van demo példány. A hátlapját már sikerült leharcolnia a sok észkombájnak...

Elkértem a dobozt is, a kártyafüggetlenekhez biztosan lesz füles, usb, töltőfej, hdmi kábel és a bőrtok is. A rigó azt mondta, hogy jövő héten érkezik újabb szállítmány, de egyelőre csak fekete színben.

Amúgy nagyon szép a telcsi, vagy 20 percig tapiztam, nem volt akadás, nekem, aki HTC-s, kicsit szokatlan a felület, de nem vészes. Van benne jópár frappáns megoldás. Szerintem a kijelző feloldó teljesen rendben van :)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#475) szimike79 válasza Swami (#473) üzenetére


szimike79
őstag

Egy időben én is nagyon bíztam a Samu-bada történetben. Láttam is benne rációt (bár így utólag visszagondolva lehet hogy csak látni akartam). Az utóbbi pár hónapban annyira kiábrándultam, belefáradtam a sok várakozásba, hogy elég volt. Nincsenek nagy igényeim, csak kb. annyi amennyit te is leírtál, plusz én szeretek játszani. De arra is rájöttem, hogy a várakozással eltöltött rengeteg időt nem fogja senki visszaadni. Míg más boldogan használja az okostelóját, én addig csak telefonálok, kínlódom a böngészővel, (ami egy híg f.s). A Droidot nagyjából megismertem párom minijén. Bonyolultabb a használata kicsivel, mint a bada, de kit érdekel! Köröket ver minden téren Samuék saját rendszerére tudásban. Ha meg egy jó vas is van alatta, mint az Xperia S, nem kérdéses hogy váltani fogok. :U

Bocs a többieknek a nem ide vágó témáért, de ez most kibukott belőlem. :O

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia S 4.0.4 ICS --> Samsung Galaxy Note 3 --> S7 Edge-> S9+

(#476) szimike79 válasza Swami (#470) üzenetére


szimike79
őstag

NFC tag-ekhez a telefonban hozzá tudsz rendelni általad meghatározott funkciókat. Pl zenelejátszó indítása, WiFi bekapcsolása. Ha hozzáérinted a telót, a megadott funkciók automatikusan elindulnak. Igazából kényelmi funkciót lát el.
Youtube-on biztos találsz bemutató videót, de szerintem a gyártó honlapján is lesz leírás, bemutató.

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia S 4.0.4 ICS --> Samsung Galaxy Note 3 --> S7 Edge-> S9+

(#477) fury71 válasza Swami (#470) üzenetére


fury71
aktív tag

"Van valakinek tapasztalata, hogy mire lehet használni a mellékelt NFC tag-eket? Ebben igy nem vagyok képben."

Van egy promo videó a használatáról, de nem tudom mennyire érthető számodra, azt hiszem annyi, hogy a Smart NFC tag-ekben van egy chip amit fel lehet a telóval programozni és ha közel tartod hozzá a telefont akkor chipről az infót leszedi és az eltárolt beállításokat végrehajtja. Úgy mint program indításokat, leállításokat és egyéb funkciókat.
Na ezt jól leírtam. Nem tudom értettél-e belőle valamit.
Amúgy 2 tag-et kaptál hozzá?

Az élet valójában egyszerű, csak mi ragaszkodunk hozzá, hogy bonyolulttá tegyük.

(#478) fury71 válasza szimike79 (#476) üzenetére


fury71
aktív tag

Kicsit megelőztél :DD

Az élet valójában egyszerű, csak mi ragaszkodunk hozzá, hogy bonyolulttá tegyük.

(#479) Swami válasza fury71 (#477) üzenetére


Swami
senior tag

Köszi a linket, abszolút érthető volt. Már ki is próbáltam őket; jópofa dolog. Amúgy ugyanúgy négyet kaptam, mint a videoban.

Vannak emberek, akik eljátszák a halálukat. Én eljátszom az életemet... (Julia Leigh)

(#480) fury71 válasza Swami (#479) üzenetére


fury71
aktív tag

Nincs mit. Hát ez nagyszerű. Nekem kell egy ilyen telefon. :C
Kicsit ......áá nem kicsit nagyon irigykedem. :)
Használd egészséggel.

Az élet valójában egyszerű, csak mi ragaszkodunk hozzá, hogy bonyolulttá tegyük.

(#481) SirDöme válasza Swami (#479) üzenetére


SirDöme
tag

Ez tök jó, hogy alapból mellékelik a telefonhoz őket. Pirospont a sonynak!

SAMSUNG Wave I

(#482) pit stop válasza fury71 (#477) üzenetére


pit stop
addikt

Ezek a Tag-ek szerintem irtózat hasznosak; legalábbis én jól tudnám hasznosítani úgy ahogy promó videóban is van; és 4-et is adnak... Ahogy mondták előttem nagy piros pont :)

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#483) stbtamas


stbtamas
aktív tag

Nem tudom eldönteni milyen telefont vegyek, szeretném a segítségetek kérni.
Fontos hogy dual core legyen, 1GB ram és hd kijelző és viszonylag jó kamera illetve aksi. A belső tárhely jó ha tovább bővíthető..
Galaxy Nexus nagyon bejön, viszont a gyenge kamera és a csupán 16GB tárhely elég aggasztó.. Szóba jöhetne még a Galaxy Note illetve az Xperia S-is, jelenleg árban is nagyon egymás mellett járnak.. Szerintetek melyiket éri meg jelenleg megvenni inkább?

ZTE F101, Samsung Galaxy Mini S5570 GT -> Motorola Atrix -> Lenovo P780 -> Meizu MX4 > Oneplus 3 > iPhone 6/6s/7Plus/X > Blackberry KeyOne Black > Nokia 7.1 > Oneplus 6T > Pixel 4 XL 128GB Just Black > Samsung Galaxy S21 > Motorola Edge 20 Pro > Pixel 6 Pro > Nokia X30 5G > Samsung Galaxy S23 Ultra

(#484) SirDöme válasza stbtamas (#483) üzenetére


SirDöme
tag

Akkor neked a Motorola XT928 kéne, de az csak Kínában érhető el tudtommal. Amúgy meg az Xperia S-t mondanám, elfogultságból is. :DD

SAMSUNG Wave I

(#485) szimike79 válasza stbtamas (#483) üzenetére


szimike79
őstag

A Note-ot először vedd kézbe. Egy irdatlan nagy valami, mert telefonnak nem nevezném. Gyors, meg szép a kijelzője, de maximum otthoni használatra tudnám elképzelni. Telefonnak biztos nem, akkor inkább az SGSII ha már Samsung. Vagy várd meg azSGSIII-at. Szerintem az Xperia S is jó választás. Teljesítményre szinte hozza az SGSII szintjét, de nekem külsőre bejövősebb. Ez a privát véleményem, de neked kell tudni mit választasz.
Bocs, a HD kijelzőt elfelejtettem mint kikötést, akkor az SGSII kiesett.

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia S 4.0.4 ICS --> Samsung Galaxy Note 3 --> S7 Edge-> S9+

(#486) stbtamas válasza szimike79 (#485) üzenetére


stbtamas
aktív tag

Ettől tartok én is, hogy azért az a méret már nagyon határeset.. nem mondom hogy nem jönne jól egy tablet, ezért is gondolkodtam a note-on, viszont a mindennapi használatban lehet mégse lenne jó választás, végülis rengeteget használom 1 nap a telefont.. Viszont ha ezt venném akkor csak 1 kütyüt kellene cipeljek magammal mindenhova.. elég bizonytalan vagyok ezen a téren, viszont mindenképp meg akarom nézni személyesen is mekkora ez a cucc, csak nem nagyon van hol itt..
Az Xperia S nagyon bejön, viszont ekkora ár mellett nekem felejtős, vagyis nem éri meg szerintem. Ha 20k-val olcsóbban adnák akkor gondolkodás nélkül azt választanám..

ZTE F101, Samsung Galaxy Mini S5570 GT -> Motorola Atrix -> Lenovo P780 -> Meizu MX4 > Oneplus 3 > iPhone 6/6s/7Plus/X > Blackberry KeyOne Black > Nokia 7.1 > Oneplus 6T > Pixel 4 XL 128GB Just Black > Samsung Galaxy S21 > Motorola Edge 20 Pro > Pixel 6 Pro > Nokia X30 5G > Samsung Galaxy S23 Ultra

(#487) szimike79 válasza stbtamas (#486) üzenetére


szimike79
őstag

Tablet-nek kicsi. Telefonnak viszont böhöm nagy, szerintem a mindennapi használatban már akadályozó tényező. Már ezek a 4 inch környéki okosok is határesetek, de még használhatók a mindennapokban. Nincs kis kezem, de a Note-tal hirtelen nem tudtam mit kezdeni akkora.

Sony Xperia S 4.0.4 ICS --> Samsung Galaxy Note 3 --> S7 Edge-> S9+

(#488) stbtamas válasza szimike79 (#487) üzenetére


stbtamas
aktív tag

A méretet leszámítva melyik készülék az ajánlott kategória a fent leírt tulajdonságok alapján?

ZTE F101, Samsung Galaxy Mini S5570 GT -> Motorola Atrix -> Lenovo P780 -> Meizu MX4 > Oneplus 3 > iPhone 6/6s/7Plus/X > Blackberry KeyOne Black > Nokia 7.1 > Oneplus 6T > Pixel 4 XL 128GB Just Black > Samsung Galaxy S21 > Motorola Edge 20 Pro > Pixel 6 Pro > Nokia X30 5G > Samsung Galaxy S23 Ultra

(#489) Chris2k válasza SirDöme (#481) üzenetére


Chris2k
csendes tag

Mármint Írországban, nem?
Nálunk az "extra" tartozékok, úgytudom a bőrtok és a HDMI kábel meglétében kimerülnek. Javítsatok ha tévedek!

[ Szerkesztve ]

(#490) S_xperia_S válasza Chris2k (#489) üzenetére


S_xperia_S
aktív tag

hát rövidesen kiderül, rendeltem egy ilyet...

meg elvileg kapható lesz külön is például, bár jó lenne, ha vele adnák...

Sony Xperia™ S

(#491) szimike79 válasza stbtamas (#488) üzenetére


szimike79
őstag

Mindkettőt tudom ajánlani, ha a méret nem számít. Az általad támasztott mindkettő megfelel, A Note és az Xperia S is felső kategóriás cucc a gyártójánál.Ami számottevő különbség van, az a méret, és kinézet. Valahogy old meg a próba lehetőségét, és amelyik jobban tetszik azt vedd meg. Minőségre, hardverre egyikkel sem jársz rosszul. :U

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia S 4.0.4 ICS --> Samsung Galaxy Note 3 --> S7 Edge-> S9+

(#492) S_xperia_S


S_xperia_S
aktív tag

Itt (pixmania.hu) kapható fehérben, kb. 148.000-ért

régebben volt dolgom velük garancia ügyben, igaz h kissé macerás volt (Franciaország), de szó nélkül visszaadták a pénzt

Sony Xperia™ S

(#493) S_xperia_S


S_xperia_S
aktív tag

francba :((( azt mondta a S Center, h hó végéig nem lesz..., na mindegy, addig spórolok még:)

Sony Xperia™ S

(#494) SirDöme válasza Chris2k (#489) üzenetére


SirDöme
tag

Tényleg, átsiklottam afelett, hogy Swami Írországban él. Sorry. Nem tudom, hogy csak Mo.-on hagyták-e ki, de a SONY helyében egy ilyen árú készülékhez adnék SmartTag-et, már csak reklám céljából is. :(((

SAMSUNG Wave I

(#495) S_xperia_S válasza SirDöme (#494) üzenetére


S_xperia_S
aktív tag

Az Xperia Soloban lesz 2 db SmartTag forrás

ill. azt is írják vhol, hogy a későbbiekben jövő S-eken már alapból ICS lesz, talán már a hó végén/ápr. elején jövőkön is... :U

Sony Xperia™ S

(#496) attika89 válasza S_xperia_S (#495) üzenetére


attika89
senior tag

Hol olvastad, hogy már ICS lesz? Én még nem olvastam ilyet sehol, bár kellemes meglepetés lenne!

[ Szerkesztve ]

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#497) S_xperia_S válasza attika89 (#496) üzenetére


S_xperia_S
aktív tag

"A legelső Xperia S piaci sorozatok Android 2.3.7-tel jelennek meg, várhatóan 2012. márciusától, április elejétől elérhető lesz az Android 4.0.3 (Android 4.x = ICS = Ice Cream Sandwich) frissítés, majd ez követően az újabbak már ezzel érkeznek"

forrás

bár sztem az áprilisi szériákon még a 3-as android lesz

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia™ S

(#498) zso79 válasza S_xperia_S (#497) üzenetére


zso79
őstag

3-as biztos nem, max 2.3-as :D

(#499) S_xperia_S válasza zso79 (#498) üzenetére


S_xperia_S
aktív tag

oké oké, persze, h 2,3-asra gondoltam :DDD

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia™ S

(#500) sdd2 válasza S_xperia_S (#499) üzenetére


sdd2
veterán

GB az a legegyszerűbb :DDD

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.