Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dany007


Dany007
veterán

Sony Xperia S útmutató kezdőknek:

A doboz tartalma (hivatalos magyar kiszerelésben):

- A készülék, benne az akkumulátorral
- Általános "agybadugós" Sony-headset, hívásfogadó gombbal
- Bőrtok és HDMI-kábel* (IM820)
- Hálózati töltőfej (EP800*) + USB kábel (ez szolgál a töltő zsinórjaként is)
- Szokásos papírok (rövid használati útmutató, jótállási feltételek stb.)

Online használati útmutató

*Előfordulhat egyes viszonteladóknál, hogy a doboz tartalma változhat attól függően, hogy hova szánták a telefont, például EP850-es gyorstöltőt adnak némelyikhez, némelyikhez bőrtok helyett 2 db NFC Smart Tag-et, stb.)

A készülék specifikációi részletesebben, lényegre törően:

- Méretek: 128 x 64 x 10,6 mm

- Súly: 144 g

- SIM-foglalat: microSIM (!)

- Operációs rendszer: Korai modellek esetén Android 2.3.7 (Gingerbread), ami június 21. óta frissíthető Ice Cream Sandwich-re (4.0.4), az újabb modelleket már ezzel a rendszerrel szállítják.

A Jelly Bean (4.1.x)-frissítés április környékén várható legkorábban.

- Kijelző: Hátsó LED-megvilágítású TFT, 16 millió szín megjelenítésére képes, kapacitív, HD felbontású (1280 x 720 pixel > háttér: 1280 x 1440 ajánlott felbontás) és 4,3" átmérőjű panel (342 ppi), amit kép- illetve videónézéskor a Mobile Bravia Engine javít fel (ez persze kikapcsolható, ha valakit zavarna). A kijelző betekintési szögben, kontrasztban elmarad a konkurencia csúcstechnológiáitól (SAMOLED+, NOVA, IPS), de ez a különbség csak akkor jön ki, ha egymás mellé tesszük a készülékeket, a mindennapi használatban így is bámulatos, amit tud. Összesen 10 egyidejű érintést tud hiba nélkül feldolgozni.

- Hardver / SoC (System On Chip): Az Xperia S szívét egy 45nm-en gyártott Qualcomm MSM8260 alkotja, melyben egy kétmagos, 1,5 GHz-es órajelen dolgozó Snapdragon processzor van egy Adreno 220-as grafikus gyorsító társaságában.

- Memória: 1 GB RAM és a 32 GB hivatalos tárhelyből ~25 GB használható saját célra. Figyelem! NEM bővíthető microSD-kártyával közvetlenül, kizárólag akkor, ha USB OTG-kábellel csatlakoztatunk egy kártyaolvasót!

- Kamera: Hátul egy 12 MP-es, maximálisan 4000x3000 pixel felbontású képek készítésére képes, autófókuszos elsődleges kamera Exmor R szenzorral és elöl 1,3MP-es felbontású másodlagos kamera áll rendelkezésünkre. Az elsődleges kamera dolgát egy LED-vaku segíti rossz fényviszonyok mellett, valamint többek között variálhatjuk az ISO-érzékenységet, fénymérést végezhetünk, geotag-elhetjük a képeket (GPS-koordináták hozzárendelése), a kameragombot készenlétben hosszan nyomva azonnal (a lenyomás után 1,5 mp-el) exponálhatunk. Videókat maximálisan 1080p-ben képes rögzíteni a készülék 30 képkocka/másodperces sebességgel.

- Csatlakozók: A készülék bal oldalán foglal helyet a fedett microUSB(A)-csatlakozó, ami a töltésen és adatátvitelen kívül OTG (USB On-The-Go) képességgel is bír. Ezzel szemben a másik oldalon van a szintén fedett microHDMI-csatlakozó, a tetején pedig rögtön a bekapcsológomb mellett a 3,5" jack-csatlakozó.

- Adatkapcsolat / kommunikáció: Bluetooth 2.1, USB 2.0, NFC

(Near Field Communication), GPRS, EDGE, HSPA 14.4 Mbps/5.76 Mbps, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, DLNA, Wi-Fi hotspot.

- Akkumulátor: Li-polimer 1750 mAh.

[Hivatalos oldal] [Összehasonlítás a HTC One S-szel]

Vásárlás előtt:

Sok fórumon, többek között itt is panaszkodik sok tulaj a kijelző besárgulására. Ez akkor fordulhat elő, amint a készülék hőmérséklete 40 fok fölé emelkedik és a kijelző legfelső és legalsó részén jelenik meg kisebb foltként, ami vagy eltűnik a lehűlés után, vagy rosszabb esetben ott marad (bár tapasztalatok szerint teljesen el is tűnhet a probléma idővel). Ez a Samsung Galaxy S II és Apple iPhone 4 modellek esetében is problémát okozó ragasztótípus miatt van. A Sony tud a problémáról és garanciálisan javíttatja, amennyiben rendelkezünk hivatalos gyári garanciával. Ezzel a problémával azonban csak a legelső szériás készülékek küzdenek - nem szolgáltatófüggő a dolog -, ezt onnan lehet megtudni, ha levesszük a hátlapot és megvizsgáljuk az akkura ragasztott címkén a négybetűs kódot (pl. AAAB) és a gyártás idejét (pl. 12W11), illetve magán a készüléken a tesztmenüt előhozva (Telefon > *#*#7378423#*#* > Service info > Software info) a Touch Firmware Version-t (TFV), ami 6 vagy 7 - Általánosságban elmondható, hogy a legtöbb hibás példány az AA kezdetű és 12W04-10 közötti, 7-es TFV-s szériából került ki. Ha ezektől eltér a vásárolt példány, nyugodtan megvehető, ellenkező esetben viszont nem árt gyári garanciával kérni a készüléket, ami egyébként mindhárom szolgáltatónál és a Sony webshop-jában is megvásárolható.

Általános kérdések és válaszok:

- "Az akkumulátort ki kell-e sütni vagy sem? / Meddig töltsem az akkumulátort elsőre?" - A Li-polimer akkumulátorokat nem kell, sőt nem is szabad kisütni. A totális lemerítés rossz esetben akár az akkumulátor életébe is kerülhet, amennyiben lehet, ezt kerüljük el. Tölteni csak 100%-ig tölt a készülék, utána lekapcsol a töltés, amit 1-2% merülés után újra elindít.

- "A készülék támogatja-e a magyar nyelvet?" - Igen, támogatja, de amennyiben nem ebbe a régióba szánt készülék az alany és nincs a magyar a listában, akkor az sem baj, mert a Play Store-ban megtalálható egy MoreLocale 2 nevű alkalmazás, ami kisegíthet ebben az esetben.

- "Hogy tudom némára tenni a telefont?" - Két módszerrel: a lezáró képernyőn a jobb oldali hangerő-ikont húzod balra (2.3.7)/Power gomb hosszan nyomása után a bal alsó ikonra bökéssel (4.0.4) vagy "hangerő le" gombbal vedd le teljesen a hangerőt és ott lesz a rezgő mód is.

- "A három érintőgomb nehezen/sokadik érintésre reagál csak. Hogy lehet ezen változtatni?" - Van a készüléken egy nagyon vékony, elsőre nehezen észrevehető fólia, ezt óvatosan lehúzva a tapasztalatok szerint nő a gombok érzékenysége. Ha ez sem segít, irány a hivatalos Sony márkaszerviz.

- "Hamar felmelegszik a telefon felső része/túl gyorsan merül az akku." - Ez amiatt van, hogy a kétmagos processzort normál használat közben is a maximumra húzta a Sony (1512 MHz a benchmark-programok szerint), így a gyors akkumerülés is ezzel magyarázható. Két megoldás van, vagy megvárjuk, amíg a Sony készít egy frissítést, amiben lejjebb veszi az órajelet, vagy kioldjuk a bootloader-t, root-olunk és mi magunk felteszünk egy CPU-szabályzó progit. Feltehetünk még egy Juice Defender-t, amivel az egyes fogyasztó egységeket (Bluetooth, WiFi, 3G, stb.) szabályozhatjuk, akár időzítve is. Ha nincs szükségünk a 3G-re, akkor Beállítások > Vez. nélk. és m.hálózatok > Mobilhálózatok > Hálózati üzemmód > Csak GSM-et válasszuk, ezzel is növelve az akku rendelkezésre állási idejét.

- "A telefon hangereje maximumon van, de az ébresztők mégis halkan szólnak." - A Beállítások > Hang > Hangerő menüpont alatt tudod külön beállítani a Riasztás-nál.

- "Szeretném, ha az E-mail és az SMS értesítés is más dallammal szólalna meg. Mit tegyek?" - A Setting Profiles programmal be lehet állítani ezeket, plusz időzítéseket és egyéb hasznos apróságokat az üzemmódokkal kapcsolatban.

- "Lefagyott a telefonom, hogyan kelthetem újra életre?" - Mivel beépített akkumulátora van a készüléknek, a Sony egy szoftveres kapcsolót rakott a ROM-ba, ami úgy működik, hogy 5 mp-ig lenyomva kell tartani a Power gombot és a "hangerő fel" gombot egyszerre és ezután egy rezgéssel adja tudtunkra, hogy újraindult. 10 mp-es lenyomás esetén simán kikapcsolható.

- "Hogy tudok alkalmazásokat telepíteni a készülékre?" - Először is szükséged lesz egy Google felhasználói fiókra (Google Account), hogy használni tudd a Play Store-t*. Ezt a legegyszerűbben egy Gmail-fiókkal tudod létrehozni. Ha megvan, adja magát. Amennyiben a belső tárhelyről akarsz valamit feltelepíteni, szükséged lesz az Astro File Manager-re (ezt a gyári ROM alapból tartalmazza) esetben csak annyit kell tenned, hogy a Beállítások > Alkalmazások menüpont alatt kipipálod az "Ismeretlen forrás" jelölőnégyzetet.

*Play Store: az Android Market, azaz az alkalmazások piacterének új neve. Korai szoftverekben még az előző néven szerepel, de első indítás után lefrissíti magát Play Store-ra.

- "Bluetooth-on szeretnék valamit átküldeni, de nem találom, hogy kell." - Képet a Galériából, hosszan rajta tartod a kiválasztott képen az ujjad, majd menügomb > Megosztás > Bluetooth. (4.0.4: Album > képen hosszan nyomva > fenti megosztó ikonnal középen > Bluetooth). Ugyanez zenével a Zene lejátszóban (4.0.4: Walkman-ben): Saját zene fül > Zeneszámok > a kiválasztott számra hosszú érintés > Küldés > Bluetooth. Szerintem érdemesebb egy fájlkezelőt használni vagy a Play Store-ból egy Bluetooth fájlküldő alkalmazást telepíteni.

- "Nem tudok saját csengődallamot beállítani. Mi lehet a baj?" - Nincs semmi baj. Gépre csatlakoztatás után hozd létre a következő mappákat a belső tárhelyen: "Ringtones", ebbe kerülnek a csengődallamok, "Notifications", ez az üzenetjelző hangok mappája és az "Alarms", ami az ébresztőké. Ezek után csak másold be a kívánt mp3-aidat a megfelelő mappákba és megjelennek a listában.

- "A zenelejátszó olyan hangokat is lejátszik, amik nincsenek is a zenéim között. Ez mitől van?" - A készülék automatikusan indexeli a média fájlokat az összes mappából és ezért bekerülnek a zenéid közé az oda nem kellő hangok is a lejátszókban. Amennyiben azt szeretnéd, hogy ez ne történjen meg, annyit kell tenned, hogy azokba a mappákba ahol nem szeretnéd, hogy indexelje a média fájlokat (zene, képek, videók) egy ".nomedia" kiterjesztésű fájlt beillesztesz (erre jó egy üres .txt is, aminek a kiterjesztését átírod .nomedia-ra).

- "Az Album tele van Facebook-os képekkel, csak a saját képeimet szeretném látni." - Menj a Beállítások > Fiókok és szinkronizálás > Facebook az Xperia telefonon (4.0.4: Facebook photo extension) menübe és távolítsd el a fiókot, majd vedd fel újra, de ekkor gyorsan vedd el a pipát az "Albumok a galériában szinkronizálása" elől, ha elég gyors vagy, akkor már nem jelennek meg szinkronizáláskor a FB-os képek.

- "A szövegdobozra kattintva nem jön elő a billentyűzet." - A menügomb (jobb szélső pötty) hosszan nyomva kényszerítetten előhozza, illetőleg a főképernyőn a hiányzó keresőgomb funkcionalitását pótolja, azaz egyből bejön a Google Instant kereső a pötyögés kezdetekor.

- "Szeretnék külső billentyűzetet használni. Lehetséges?" - Igen, akár Bluetooth-on, akár egy USB OTG-kábelen keresztül csatlakoztatjuk, felismeri, de alapesetben csak angol kiosztással lehet használni (elvileg az External Keyboard Helper progival át lehet állítani, nekem viszont nem működött). Ugyanígy egeret is lehet, egyből meg is jelenik a kurzor a képernyőn. PlayStation Controller-t, pendrive-ot, HDD-t szintén lehet csatlakoztatni USB OTG-n (utóbbit 300 mA felett tápkábellel), de csak akkor használhatóak a készülékkel, ha előtte FAT32-es fájlrendszerre lettek formázva.

- "Látom, hogy néhány program fektetett módban fut. Lehet használni a főképernyőt is fektetve?" - Igen, de csak HDMI-re kötve, ez esetben az egész menürendszer fektetett módban fog futni, amit a legtöbb TV-távirányító képes kezelni. De vannak kivételes programok, mint pl. a tárcsázó vagy a Temple Run, ezek csak álló módban futnak.

- "Nincs Mass Storage-mód, nem látja így a Total Commander, hogy másolhatok rá így fájlokat a gépről?" - Használhatod a Sony PC Companion program Fájlkezelőjét, ami tulajdonképpen egy Xperia S-linket rak a Sajátgépbe, ami Windows XP esetén USB-n keresztül, Windows Vista/7 esetén WiFi-n keresztül is működik. De ha ragaszkodsz a Total Commander-hez, rakd fel a Mi File Explorer-t a mobilra, majd abban az FTP fülön a Szolgáltatás elindítására bökj, majd a megadott FTP-címet a Total Commander-ben add meg az új FTP-kapcsolatnál (FTP-kapcsolat > Új kapcsolat... > Kapcsolat neve: akármi; Kiszolgáló neve: az előbb megadott FTP-cím; Felhasználói név és Jelszó: Akármi; majd Kapcsolódás).

крокодил javaslata

- "A telefon felkínált valamilyen frissítést, ez most mi?" - Ez valószínűleg egy hivatalos OTA (On The Air) frissítés. A Sony ilyen módon (is) ad ki újabb szoftver verziókat. A frissítés megbízható, csak arra kell figyelni, hogy az akkumulátorban legyen szufla, a telefon megcsinál mindent maga. Ha automatikusan nem kínálja fel valamilyen okból, akkor kézzel is rá lehet keresni a Beállítások > A telefon adatai > Szoftverfrissítés menüpont alatt. Illetve lehet Flashtool segítségével is frissíteni a telefon szoftverét, de ebben az esetben az egész ROM újra lesz húzva, ergo mindent lehet újra beállítani.

- "Lehet-e screenshot-ot készíteni a telefon kijelzőjéről?" – Igen, a készülék tetején levő Power gomb hosszan nyomása > Képernyőfelvétel készítése menüponttal, ilyenkor a Galériába menti a készült képet (4.0.4: Power gomb + hangerő le gombok lenyomása 2 mp-ig, a képek az Albumba kerülnek), vagy a Play Store-ból le lehet szedni külön alkalmazást. A legtöbb ilyen root-hoz van kötve, de elvileg van olyan is, amihez nem kell root.

- "100 megás mobilnet csomagom van, mire elég?" - Sok mindenre, de a gyári böngészőt ez esetben érdemes lecserélni. Talán az egyik legjobb megoldás az Opera Mobile, amiben be kell állítani a "Turbo" módot, vagy csak az Opera mini-t használni. Ilyenkor az Opera saját szerverén keresztül tömörítve töltődik le az oldal a telefonodra, ami így sokkal kevesebb adatforgalommal jár.

- "Láttam, hogy az Xperia U-n változik az alsó átlátszó csík színe, ha új alsó lemez kerül rá. Lehet itt is változtatni a színét?" - Nem, ez a fícsör csak a U sajátja, de ha mindenképp akarsz más színű világítást, akkor csak szétszerelés utáni LED-cserével oldható meg, de emiatt értelemszerűen ugrik a garancia.

A romolásról és pár egyéb apróságról a Tippek és trükkök című cikkben találhatsz további információkat.

Szerkesztette: Maxentius

[ Módosította: CoolMan ]

(#2) saviola55 válasza Dany007 (#1) üzenetére


saviola55
tag

Durva kis jószág.
Nekem egy gond van csak, az üzemidő, dehát ez midnen mai érintős telefon hátulütője.
150e Ft-os kezdőár teljesen korrekt szerintem.

(#3) HawerKing válasza saviola55 (#2) üzenetére


HawerKing
őstag

Korrekt egy francot.... drága :Y

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#4) spawn21


spawn21
veterán

Szép készülék, de az akkuidő :U

Ezért adom el az én telefonom is, és visszatérek a jó 5 napos üzemidejű telefonokhoz. Majd ha az aksiban is domborítanak visszatérek. :R

iPhone 13p

(#5) Dany007 válasza saviola55 (#2) üzenetére


Dany007
veterán

Egyetértek. Nem vészes az ár egy ilyen csúcskategóriától.
Én amúgy a P-re pályázok. Az remélhetőleg ennél olcsóbb lesz.

Amúgy a gyárilag beépített és nem módosítható memória nem gond. iPhone is ilyet. Mégis szeretik és veszik az emberek. Plusz én azt is megtudom érteni, hogy a Sony előre eldöntötte, hogy melyik készüléket milyen felhasználási területre szánja és ahhoz mérten kaptak memóriát. Szerintem ez teljesen korrekt. Nem a legjobb, de bőven elfogadható hozzáállás.

szerk.: az akkuidő résznél még nem tartok... majd mindjárt...

[ Szerkesztve ]

(#6) Drbonci


Drbonci
aktív tag

A T oldalán is szerepel a hamarosan megjelenő készülékeknél , csak sajna ár az nincs még mellé :((

(#7) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Impresszív, az önállósodott Sony frankó készüléket tett le az asztalra.
De számomra nem túl szimpatikus trend, hogy a memória és az akksi fix. Ez már nagyon almás...

<< Heimdal >>

(#8) Zoz


Zoz
őstag

Kár, hogy a Sony interjú alapján már nem lesz ebben az új készülékcsaládban QWERTY model, pedig ha lenne egy "Xperia S Pro" az ütős Droid 4 ellenfél lehetne.

(#9) toldy


toldy
őstag

Az az átlátszó csík nem kellett volna oda. És akkor nagyon tetszene. :(

Az élet nem habostorta.

(#10) Dany007 válasza Dany007 (#5) üzenetére


Dany007
veterán

Na megvagyok vele. Az akksiidő tényleg elég gyengusz. Max 1 nap azért necces. De szerintem a jelenlegi átlagoz hozza.

Nekem a tesztfotók nem tetszettek. Olyan kicsit homályos. Mint amikor egy zajos képről Photoshopban leakarom szedni a zajt. Furcsa. Annyira nem jön be.

Néztem a pontozást is. Üzemidőre a 6 pont okés. De ár / érték arányra miért csak 6 pont? Inkább 7-8-at adtam volna. Persze nem túl olcsó, de ahogy olvastam megállja a helyét a jelenlegiek között. És tartalmaz sok extrát is. És még így is nagyjából egy árban van a hasonló kategóriás telefonokkal.

Jó volt megtudni ezt a sok infót. Már csak a P-t várom nagyon. :)

(#11) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Há' nemtom. Elég gyengus a kamera szerintem, hiába lett dicsérve... Kicsit többet vártam volna. A képeken a zajszint elég zavaró, cserébe a zajszűrő algoritmus is mos, nem jó ez így. Illetve a hajós, vagy milyen képen látszik, hogy a dinamika se az igazi. Egy N8 még mindig lepipálja bőven, hiába a sok hangzatos Sony feature. Amúgy korrekt telefon, a kijelző nagyon szép lehet, nekem a Sony kijelzői jönnek be a legjobban. Emellett gyors, mindent tud, amit kell, csak piszok drága. Egy jó 20 ezerrel olcsóbban kéne kezdenie személyes véleményem szerint.

Picit félve kérdezem meg, mert mindenki ezen röhög már itt a fórumon, de a DAC-ról tudunk valamit? :DDD

(#12) donceleger8


donceleger8
őstag

Ez a rész érdekes számomra!

"a képek megjelenítésével már molyol kicsinykét, ez a felbontás még a kétmagos processzor gyomrát is megfekszi csöppet."

Nekem N8 van, szintén 12 mpx, így a felbontás ugyanakkora! De van egy camera mod-om, amivel tömörítetlen képeket lövök, így egy kép mérete 10 mb körüli. És ha rámegyek, akkor azonnal megjeleníti, nincs szüksége molyolásra, holott csak 680 MHz-es a proci.
Úgyhogy az inkább valami bug, mintsem gyomorfekvés!

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

(#13) keIdor válasza Dany007 (#5) üzenetére


keIdor
titán

Hát, mindenképpen jobb, mint a Galaxy Nexus pl. a maga 16GB-jával, ami nevetséges. És drágábban is kezdett. A sok 8GB WP7 készülékről nem is beszélve.

Egyébként drága a 150k, de hamar lezuhan úgyis. Én személy szerint egyelőre a HTC One X-re pályázom. De ha nem lenne az, vagy a One S, akkor ezt venném.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#14) norti


norti
addikt

Két kérdés, ha még ott a készülék:

- a bal felső LED zölden nem világít? Egy videóban piros és zöld fénye volt, ezért kérdem, hátha tudja az összes alapszínt :)
- GPS egy perc alatt? az kicsit sok, aGPS nem elérhető vagy cold startot néztetek?

Köszi.

(#15) #13260800


#13260800
törölt tag

hááát a 2 magot elég kevésnek érzem, nekem jobban kellene 4 vagy 8 maggal. Így elég lassú.

Amúgy ha a mobilarénának elment egy napig akkor nálam kb délelőtt 11 óráig bírná. Hááát...

[ Szerkesztve ]

(#16) Sundesz


Sundesz
őstag

Tetszik a telefon, örülök, hogy a Sony visszatért a bizniszbe. És van benne "retina display" is. :)

Amúgy a telefon nem PlayStation certificate, vagy ahhoz kellenek fizikai gombok is?

Szerintem jobb, hogy nem lehet bővíteni a memóriát, mert akkor biztos valami Sony formátum lenne 2x árral és lassú sebsséggel - ha a Vita-ból indulok ki... :U

[ Szerkesztve ]

Hörcsög Powa'

(#17) Youri válasza #13260800 (#15) üzenetére


Youri
veterán

egészségedre...

RTX ON

(#18) Lacces válasza kolosanyi (#11) üzenetére


Lacces
őstag

Egyetértek veled, meg a másik kollégával is.

Nekem is N8-am van és ledöbbentem, amikor ezeket a fotókat néztem.
Igaz videóban félig jobb a Sony, mert tényleg színesebb, élesebb... de ha mozogsz vele, akkor már az N8 a nyerő.

Szívesen vettem volna egy jó kamerával rendelkező Android mobilt de még várnom kell. Hiába jó érzékelők és minden feature.
Ha az algoritmust elhanyagolják.
(Nokia több mint 1 évig fejlesztette az algoritmust és ez meg is látszik. Lehet életem végéig megtartom a telót, elvégre ingyen GPS is jár mellé :D)

Amúgy nem rossz teló, de kamerában még erősíteni kell :)

(#19) EczkE


EczkE
addikt

Konkrétan mi volt az a pár idegesítő apróság?

A tesztet köszi, nagyon jó gép lett!

Asszem mindenféleképpen!

(#20) SQX_Barto


SQX_Barto
addikt

Vártam már nagyon a tesztet. Nyáron veszek kb telót, meglátom akkor mi lesz a kínálat de ez a Sony is benne lesz szerintem a "kalapban".
Az átlátszó csík tulságosan nekem sem jön be, de ezt élőben kellene látni.
Akuidő gáz, dehát csodákat tenni ilyen szinten gondolom nem lehet...
Még nem volt androidos telóm, nyugtassatok meg, hogy a szociális marhaságokat le lehet zúzni? Meg úgy általában a dolgokat, amik nem kellenek..

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#21) Integra


Integra
titán

ezek a világitó alsó piktogramok.. óriási ergonómiai hiba, epic fail..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#22) Lacces válasza SQX_Barto (#20) üzenetére


Lacces
őstag

Egy vírusírtó mindenféleképpen kell majd rá :D

(#23) kolosanyi válasza Lacces (#18) üzenetére


kolosanyi
veterán

Egyébként az Android egy rakás sz@r a képalkotás terén. Meg úgy alapból a multimédia terén is. Akkor kezd alakulni a kép, ha vagy a gyártó, vagy a modderek hekkelnek valamit. Ékes példája a Gakaxy S, illetve a Wave esete. Elvileg ugyanaz a kameramodul, mégis a Wave érezhetően jobb képeket lő. Voodoo nélkül meg a Galaxy S sokkal kevésbé szól jól, mint a Wave, igaz ha alkalmazod az utóbbi kis appot, akkor baromi szépen tud szólni a kütyü. (Telefonokhoz képest.)

(#20) SQX_Barto
Naná, nálam is alap volt a GT540-en, hogy a sok szemetet kiszórtam, Nexuson mondjuk nem kellett semmit kidobálni (a vanilla droid előnyei). Viszont a rendszerben előretelepített alkalmazások törléséhez root jogosultságok szükségesek.

[ Szerkesztve ]

(#24) Klemice


Klemice
senior tag

Ha már ennyit kiad az ember egy telóra, megfontolandó, hogy inkább iphone-t vegyen.

(#25) saviola55 válasza kolosanyi (#23) üzenetére


saviola55
tag

Voodoo-val mondjuk nexus ott van az élmezönyben, nem sok telefon van ami megverné hangzásban.

(#26) sdd2


sdd2
veterán

Köszi, olvasom :C

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#27) donceleger8 válasza Klemice (#24) üzenetére


donceleger8
őstag

és ugyan miért? csak mert iphone? a név nem elég.
Azért ezzel még mindig többet lehet csinálni, mint egy iphone-nal. És ugye testre szabhatóbb, mert ma ez egy fontos szempont a mobil megítélésében.

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

(#28) kolosanyi válasza Klemice (#24) üzenetére


kolosanyi
veterán

Miért is? Mert az ájfón a legjobb, epül a király, a zandroid meg különben is monnyonle? :DDD Jó cucc az iPhone is, de nem mindenkinek jön be, van akinek ez jobban tetszik.

(#25) saviola55
Valóban. :K

-------------------------------------------------------------

Srácok, el ne kezdjük megint a szokásos flamet könyörgöm! Tök jó az iPhone, tök jó a droid, hasonló igényeket szolgál ki, de kicsit másképp. Mindegyiknek van előnye, hátránya, kész. Nem kell ezt túlragozni.

[ Szerkesztve ]

(#29) Dany007 válasza Klemice (#24) üzenetére


Dany007
veterán

Nekem speciel design-ban jobban bejön ez, mint egy iPhone.

(#30) SQX_Barto válasza Klemice (#24) üzenetére


SQX_Barto
addikt

Mennyit szajkózzátok ezt a nyomoronc zártrendszerű gayphone-t.... :(
No offense, külsőre nekem is tetszik, de akkor sem tud annyit, amennyien voksolnak mögötte...

Elvileg a nyáron lesz (kint) céges előfizetésem, szóval valami fasza telefon lesz kivéve, megnézem majd élőben ezt a Sony-t is meg amiket kihoz a konkurencia addigra...
Bár amennyit mostanában a telefont használom vehetnék egy Nokia 6303-at is :U

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#31) knyitogato


knyitogato
őstag

Külső: Nekem ez túl szögletes. Nem tetszik az alsó csík sem.
Kijelző: Super Amoled Plus a nyerő nálam.
Többi: prémium csúcskategóriás okostelefon, de semmi kiugró. 150k-t nekem nem érne, viszont leviheti a kategóriájában kiváló Arc S árát.

(#32) Youri válasza knyitogato (#31) üzenetére


Youri
veterán

Külső: Nekem ez túl szögletes. Nem tetszik az alsó csík sem.
Kijelző: Super Amoled Plus a nyerő nálam.

Tehát neked Samsung kell :P

#34: Szerintem egyik telefon sem tud olyan kiugrót az egyel előtte lévőhöz képest, hogy érdemes legyen cserélni.

[ Szerkesztve ]

RTX ON

(#33) Klemice válasza SQX_Barto (#30) üzenetére


Klemice
senior tag

Félre ne értsd, zte bladem van, nekem több mint tökéletes, nem moddolom agyon, de ha már vált az ember, akkor az iphone mellett ott a jobb kamera meg a jobb kijelző.
Nem mélyedtem be nagyon az iphone-ba, ezért felületes róla a véleményalkotásom.
Bocsánat ha sokaknak szemet szúrt az előző kommentem.

(#34) knyitogato válasza Youri (#32) üzenetére


knyitogato
őstag

Igen, elismerem, elfogult vagyok. S2 után S3 jön (majd, egyszer, valamikor... :P )
De szerintem pl az ARC S-t felesleges lenne cserélni pl erre.

(#35) Dany007 válasza Klemice (#33) üzenetére


Dany007
veterán

A kamera meg a kijelző tényleg jobb, de pl az a kijelző jóval kisebb is. Van akinek ez is szempont. Plusz az iPhone 4S, amiben tényleg jobb kamera van, jóval drágább függetlenül, mint amennyire ennek az árát saccolják a fiúk.

Sony X S elvileg 150k körül függetlenül
iPhone 4S szintén 32GB-os ~ 200 körül függetlenül.

Nyilván a független árak figyelembe vételével alakul majd az előfizetői ár is.

[ Szerkesztve ]

(#36) donceleger8 válasza Klemice (#33) üzenetére


donceleger8
őstag

Azért a kamera teljesítményétől sem kell eldobni az agyad!
Ha a kettő közül kéne választani, akkor biztosan a Sony mellett döntenék. Akár még drágább is lehet, akkor is. De ez csak elmélet. Valójában egyik sem kéne.

Egyébként szép telefon, de az az alsó csík szerintem is érdekes.

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

(#37) Retekegér válasza Klemice (#24) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Ezzel most kiengedted a szellemet a palackból, ugye tudod? :DDD
Nekem pölö akkor is ez a teló kéne és nem az ájfon. :U

[ Szerkesztve ]

<< Heimdal >>

(#38) mfranky


mfranky
őstag

A GSMArena-n is "csak" azt írják, hogy scratch resistant display, karcálló kijelző. Ez most akkor nem Corning Gorilla Glass? Nem azzal csinálják már csak a felsőkategóriás telefonokat? :F

PSN ID: Franky_Hun_33 -- S20+

(#39) bok92


bok92
addikt

Nekem tetszett... :)

(#40) FeherMate


FeherMate
csendes tag

Szep es jol nez ki meg minden meg sony is, de konyorgom egy S 2 a valagara ver rendesen, es 150000-ert??? bukott telefon...

(#41) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Uhh, nem semmi kis teló. Kéne, de nagyon.
A képek is jól sikerültek. Androidban ezek a képek tetszenek a leginkább eddig.
s60 az más persze..... :)

FeherMate S2, miben vág alá? 150K kezdő ár. Az s2 már nem mai gyerek, még is 120K az ára. Nem jól látod..... 2-3 hónap múlva ott lesz az ára mint az s2-nek. természetesen nem azt mondtam, hogy az S2 rossz lenne, de ez is van olyan jó. :K

[ Szerkesztve ]

(#42) Lacces válasza SQX_Barto (#30) üzenetére


Lacces
őstag

Én meg egy Nokia C2-01-et akarok venni :D Telefonálásra ez is bőven jó. :D

Okostelóm most van, de az N8 sem az igazi még.(De a többi telót még is kiüti az igényeim miatt: jó kamera, ingyen gps, térkép, energiában sokáig bírja) :D.

Bár az Iphone5 lehet nagy durranás lesz :) Kitudja. A Siri - nagyon bejön :)

De ez a Sony is megfogott. De szerintem valami laza 20K-sat szerzek be fejlesztések teszteléséhez :D

(#43) amanoba


amanoba
őstag

nagyon tetszik a hajós tesztkép, jó a témaválasztás! :C

a telefon külseje is tetszik, viszont az akkuidő siralmas, egy napot végig kellene bírnia gond nélkül, nálam emiatt kiesne...meg egyelőre még az ára miatt is. :B

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#44) Lacces válasza Klemice (#33) üzenetére


Lacces
őstag

Amúgy igaz. De csak azért mert szoftver jobban van optimalizálva Iphone-ra. (pedig szenzorokban tényleg nem jobb mint a Sony)
Androidnak még ez a hátránya...
Itt látszik meg, hogy miért jobb a zárt rendszer a nyílt helyett.

Én is láttam Iphone-os képeket és le a kalappal, de azok inkább hobbi fotózásra való, vagy családi pillanatok, mert igazából nem a hardver dolgozik (mint a Nokia esetében), hanem a sok-sok szoftver támogatás. De szép, elismerésem!

(#45) SQX_Barto válasza donceleger8 (#36) üzenetére


SQX_Barto
addikt

Ezek a kamerás bohóckodások....
Mikor fogják fel végre az emberek, hogy egy mobilos kamera a büdös k... életbe nem fog olyan képet adni, mint egy középkategóriás digitális fényképező... :U
Én a kamerás teszttapasztalatokat át sem futom, mert nem arra veszek telefont. Ez egy jó feature telefonban, hogyha látsz valami jó kocsit pl az utcán csinálsz róla egy képet telóval (ha fb/g+/iwiw/anyámkinja fan vagy, akkor fel is töltheted netre azonnal képet, úgyis ez a divat mostanában...).
De egy ilyen képpel nem fogsz nevezni egy fotós versenyen... (max mobilfotó kategóriában :P )

[ Szerkesztve ]

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#46) donceleger8 válasza SQX_Barto (#45) üzenetére


donceleger8
őstag

Ne kezdjük ezt most el, de egyébként csak szerinted van ez így!
Lehet nekem nincsenek igényeim a te szemszögedből, de az N8-am simán kivált egy kompakt gépet. Csináltam vele már vagy 1000 képet és bizony össze is hasonlítottam korábbi képekkel, amiket még kompakttal lőttem.
Nem akarlak meggyőzni, a te döntésed. Viszont van, akinek ez is fontos, és van olyan telefon, ami megfelel erre a célra.
Ha gondolod add meg az email címedet privibe, este küldök fényképeket amiket az N8-al készítettem. Kíváncsi lennék a kifogásaidra, hogy miért is nem felel meg. De küldhetek kompaktal készült képeket is és ez lehetne egy teszt is, hogy vajon meg tudod-e mondani, melyik készült telefonnal és melyik kompaktal.

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

(#47) Sanyi.mTs válasza knyitogato (#31) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

de jó is lenne, ha lemenne az arc s ára.

(#48) Integra válasza FeherMate (#40) üzenetére


Integra
titán

és még használhatatlan is

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#49) domperke


domperke
HARDVERAPRÓD

Szerintem picit drága... :W

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#50) SQX_Barto válasza donceleger8 (#46) üzenetére


SQX_Barto
addikt

Annyira nem fontos, meg benne van pakliban az is, hogy tévedek...
Nem állt szándékomban vitát indítani (be is fejeztem :P )
Lényeg az hogy valami fotózásra telefon is jó, ami ugyis mindig az embernél van, és bármikor napközben láthat valamit, amit egyszerűen megörökíthet :)

domperke: minden új telefon drágaként indul, meg ugye ott a drágalátos forint árfolyam stb... Lesz az még olcsóbb is.
Zolesz007: egyetértek, fólia mindig jó, bár haver multkor mutatott valamilyen HTC videót, amiben csávó szikével karcolgatta a kijelzőt és kis törlés után semmi nem látszott... :U

[ Szerkesztve ]

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.