Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4001) patakidr válasza vipnolf (#3963) üzenetére


patakidr
aktív tag

Mikroszálaaaas??? Hát persze, hogy megkopott!!! Annak idején, amikor megjelent az első mikroszálas kendő idehaza (1995 körül) folyamatosan próbálgattuk a haverokkal, hogy mire jó. A krómozott dolgokról leszedi a vakrozsdát. Hát persze, hogy felszedi a műanyagról azt a vékony gumihártyát, amivel bevonták....

Szóval NE tedd mikroszálas kendőbe. Az enyémhez hála Istennek járt a gyári tok:) Megaigényes bőr, tényleg szép...

(#4002) szimike79


szimike79
őstag

Akinek nem sürgős a teló vásárlás, de SXS-re fenni a fogát, az talán várhat az Acro S-re.
Lényegében egy SXS, csak kicsit más dizájnnal, bírja a vizet és a port, hardver szinte ugyan az, leszámítva a belső memóriát, ami 16 giga, viszont bővíthető micro SD-vel. Ja és nagyobb aksi lesz benne. SE portálon találtok bővebb infót a telóról. Bocs hogy linket nem dobok, de telóról vagyok.
Reméljük annak nem sárgul a kijelzője. :DDD

Sony Xperia S 4.0.4 ICS --> Samsung Galaxy Note 3 --> S7 Edge-> S9+

(#4003) patakidr válasza Jaffa75 (#3985) üzenetére


patakidr
aktív tag

Kollégák!

Egyszer elmondaná már végre valaki, hogy miből állapítjátok mrg, hogy éppen hány fokos a kijelző???

Folyamatosan hőmérőzitek, vagy a levegőt nézitek? Mert mindenki olyan magabiztosan állítja, hogy az övé ennyi meg annyi fokos!:)

(#4004) Lasy válasza Frost82 (#3966) üzenetére


Lasy
veterán

simán melyik flashtool-t használod?
próbáld a 0.8.0.0-ással.

+36702778032

(#4005) Jamesb2 válasza Lasy (#4004) üzenetére


Jamesb2
aktív tag

PCC-vel próbálta szerintem, az ajánl fel javítást.

Flashtool nem frissít, romot cserél :)

Szeretem a választási kampányt. Olyankor tele vannak a villanyoszlopok politikusokkal.

(#4006) Maxentius válasza patakidr (#4003) üzenetére


Maxentius
addikt

A legegyszerűbb akkuwidget is megteszi.

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#4007) Lasy válasza Jamesb2 (#4005) üzenetére


Lasy
veterán

ki minek nevezi.


kibírtam 9 órát vele. folyamatos mobilnettel.

+36702778032

(#4008) Jaffa75 válasza patakidr (#4003) üzenetére


Jaffa75
őstag

Pl Battery solo widget jó, alapból a főképernyőn mutatja a %-os töltöttséget, ha ráböksz, akkor a hőmérsékletet :))!

Szimike: az e-bayen elérhető, kb 190- ben fáj! Legalábbis pár hete ennyi volt. Eredetileg csak a japán piacra szánták... :W

[ Szerkesztve ]

(#4009) l3ssth4nz3r7


l3ssth4nz3r7
csendes tag

20 nap alatt megjavítatta a tré szervíz és visszakaptam a kicsikét, amivel több probléma is volt a kijelzo sárguláson túl. A már túltárgyalt sárguláson kívül még a hangszórójával volt probléma (fél hangerő felett recsegett és torzítzott, de annyira, hogy nem lehetett hallani mit mondanak a másik oldalon) és a jack csatlakozóval (olykor meg meg akadt a zenelejátszás, stb bármilyen fülessel).

A kijelző mellett ezek is cserélve lettek (16 alkatrészt cseréltek összesen!!!), de most legalább olyan a telefon, mint amilyennek lennie kellett volna vásárláskor, igaz három hetet kellett rá várnom, de úgy tűnik megérte.

A fehér szín egyébként az új kijelzőn érzésem szerint egy sokkal melegebb fehér, mint volt - hogy azt ne mondjam, kicsit sárgásabb :) de még így is rendkívül szép és az élvezeti értékét szerintem nem rontja.

Remélem a jövőben már nem lesznek nézeteltéréseink a drágasággal, szerintem megéri kicseréltetni a kijelzőt, részemről maximálisan elégedett vagyok a telefonnal.

(#4010) rento válasza l3ssth4nz3r7 (#4009) üzenetére


rento
őstag

na ezt jó hallani, hogy kicseréltek mindent ami rossz volt, és nem szívóztak, habár a 3hetet soknak tartom. ebben a samsung prémium garanciája verhetetlen. az s2-esem kameráját otthon nálam cserélték 20perc alatt :K azóta akkor gondolom nyoma sincs a sárgulásnak igaz? próbáltad már megizzasztani azóta hogy visszakaptad?

[ Szerkesztve ]

(#4011) q2w3


q2w3
senior tag

A " can't find your location"-re van még valami tipp? Sajna nem vált be. Kikapcsoltam minden facebook alkalmazásban, időjárás jelentős cuccban a locationt, ds így is 10 percenként feldobálja ezt az üzenetet.

(#4012) l3ssth4nz3r7 válasza rento (#4010) üzenetére


l3ssth4nz3r7
csendes tag

Tegnap este felvittem 44 fokra a GTA III-al, amivel az előző kijelző hozta a hibát és semmi jele sárgulásnak... A 20 nap egyébként szerintem is nagyon sok, de így utólag nem bánom, hogy kivártam. Csak az utolsó pár nap nagyon nehéz volt :D

(#4013) Maxentius válasza q2w3 (#4011) üzenetére


Maxentius
addikt

És ha repülőgép-üzemmódba teszed, akkor is kérdezi?

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#4014) rento válasza l3ssth4nz3r7 (#4012) üzenetére


rento
őstag

akkor ezek szerint az új kijelző tökéletes. ez jó hír, mert akkor én is bátran fogom vinni a szervizbe a telót.

(#4015) Jaffa75 válasza q2w3 (#4011) üzenetére


Jaffa75
őstag

Szia!

esetleg más Google szolgáltatás (maps...)? Én nemigen használom őket, sőt alapból minden kérést megtagadok amiket fr után feldob! Lehet hogy vmelyik adatszolgáltatás engedélyezése miatt van... :U

(#4016) Lasy


Lasy
veterán

Nos egy pici sárga foltot sikerült elővarázsolnom nekem is, de ehhez hozzá kell tenni, hogy majdnem 4 óra játék kellett.
és csak egy 1cm-es kis folt.

+36702778032

(#4017) Ben96 válasza Maxentius (#3541) üzenetére


Ben96
tag

Most kaptam meg a kábelt. Biztos jó ez Xperia S-hez? A csatlakozó alakja eltér a hagyományos microusb-hez képest. Csak este 11kor tudom megnézni a saját telefonomhoz.

(#4018) Lasy válasza Ben96 (#4017) üzenetére


Lasy
veterán

szia, igen jó hozzá.
microUSB(b)

+36702778032

(#4019) patakidr


patakidr
aktív tag

A Pc companion valamit frissített: most 6.O.A.3.73. van rajta.

Ez pontosan mit frissített?

(#4020) kasaf1 válasza patakidr (#4019) üzenetére


kasaf1
tag

Független, igaz?

(#4021) Lasy válasza Lasy (#4007) üzenetére


Lasy
veterán

He he he.
Most nézem, hogy a 4órás képet linkeltem be, és nem a 9órásat. :W


ott nem volt töltés, amikor szépen felfelé ível. ott csak nem volt használatban.

+36702778032

(#4022) q2w3 válasza Maxentius (#4013) üzenetére


q2w3
senior tag

Ezt még nem próbáltam. Majd megnézem.

A telefonba le van tiltva a helyzetmeghatározás és a google mapsnál nincs olyan beállítás, hogy location vagy valami hasonló. Az adatforgalom be van kapcsolva ha wifin vagyok.
Most mobilnetről vagyok fent már több mint 10 perce, adatforgalom kikapcsolva és most nem írja.

(#4023) komoramazsi


komoramazsi
tag

Sziasztok !

Hol tudnám nyomon követni a hívásaim forgalmát, mennyiségét, időtartalmát ?
Mivel ha a hívásnaplót törlöm, már egyik menüpontban sem érhető el ?? Valamint SMS számláló ?

Válaszokat előre is köszönöm !!!

(#4024) sdd2 válasza Lasy (#4021) üzenetére


sdd2
veterán

Lasy te szuperuser vagy így nem csoda hogy az üresjárat csak 2% :DDD

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#4025) 1stror válasza Lasy (#4021) üzenetére


1stror
csendes tag

"ott nem volt töltés, amikor szépen felfelé ível. ott csak nem volt használatban."

Akkor gyorsan hívd fel a Sony-t és irány Stockholm, mert ezért az akkumulátor technológiáért tuti jár egy nobel díj.
UI: Bárcsak az én akkumulátorom is töltődne ha nem használom.

[ Szerkesztve ]

(#4026) patakidr válasza kasaf1 (#4020) üzenetére


patakidr
aktív tag

Szia,

igen, független.

(#4027) patakidr válasza komoramazsi (#4023) üzenetére


patakidr
aktív tag

Sms számláló: telepítsd pl. a GOsms-t. Az egyéb más szolgáltatások mellett az sms forgalmadat is számolja.

(#4028) patakidr válasza q2w3 (#4022) üzenetére


patakidr
aktív tag

Láma kérdés: de nem tudom beállítani a maps-ben, hogy ne kapcsolja ki a képernyőt navigáció közben?

Desire-nél nem volt gond, itt nem találom a módot.

(#4029) wlandroid válasza patakidr (#4028) üzenetére


wlandroid
tag

A play-ből szedd le a Keep Screen nevű progit, be lehet vele állítani, melyik programnál ne kapcsoljon ki.

(#4030) patakidr válasza wlandroid (#4029) üzenetére


patakidr
aktív tag

Köszi!

Másképpen nem megy amúgy?

(#4031) Ljózsef válasza patakidr (#4001) üzenetére


Ljózsef
csendes tag

Az a mikrószálas nem az amiről a kolléga írt, félre értetted. Amit ti használtatok valószínű polirkendő volt. Nekem is van olyan amiről a srác írt, a Nokiában ezeket használják kijelzők tisztítására, én is használom, tökéletes. A bobozná felsorolják hogy mire javasolt a használata, szemüvegek, optikák, kijelzők karc mentes tisztítására használtató, ez egy nagyon finom agyag sokat használom és valóban karc nélkül tisztít, erre találták ki. Amit ti használtatok nem ilyen volt. :K

(#4032) patakidr válasza Ljózsef (#4031) üzenetére


patakidr
aktív tag

Az optikatisztító, így is hívják.

A mikroszálasat nem keverem semmivel sem, az mikroszálas kendő és kész:) Szal: ha mikroszálasban tartod tönkreteszi, pedig tapintásra puha. De pl. ha megtörlöd a kezed vele, úgy kiszárad a bőröd, hogy csodálkozol, mert a mikroszálak miatti óriási felület, leszedi a zsírt a kezedről. Próbáld csak ki!

Mikroszálas kendő:
[link]

Optikatörlő
[link]

(#4033) Ljózsef válasza patakidr (#4032) üzenetére


Ljózsef
csendes tag

Akkor ezek szerint a dobozára nem jól írták, ugyanis itt van előttem és nem kis betűkkel rajta a felírat "Szuper mikrószálas optikai törlőkendő" ha akarod tudok küldeni fotót a dobozáról is, ott van a nevében "Mikrószálas" Lehet hogy létezik olyan amiről Te írsz de amiről a srác írt az viszont olyan ami nekem is van és valóban optikai kendő, de szuper mikrószálas, ez a lényeg :K

(#4034) Ljózsef válasza szimike79 (#4002) üzenetére


Ljózsef
csendes tag

Hm... kösz hogy írtál erről, jónak tűnik, ez lehet a megoldás :R

(#4035) q2w3 válasza Ljózsef (#4033) üzenetére


q2w3
senior tag

Az általad írt leírás szerint üveg törlésére alkalmas. Az üvég jóval keményebb mint a műanyag vagy a gumi, ezért elképzelhetőnek tartom, hogy az üveg tisztítására alkalmas, de puhább anyagokat megsérthet. Nem vagyok jártas a dologban de én elhiszem hogy képes levinni a gumi réteget a műanyagról.

(#4036) Sterilzona


Sterilzona
senior tag

sziasztok. van a kijelzőjén gorilla glass ?

(#4037) Gáben81


Gáben81
senior tag

Pár makró képecske,elég durca képet csinál a masina xD

[link]

[link]

[link]

[link]

(#4038) Ljózsef válasza q2w3 (#4035) üzenetére


Ljózsef
csendes tag

patakidr szerint a mikrószálas és az optika tisztító kendő két különböző dolog, neki már elküldtem róla a fotót ami bizonyítja hogy nem egészen így van. De a lényeg, aki elindította ezt a témát ő nem ezzel tisztogatta csak ebben tartotta, én is használom és tisztogatom is vele minden probléma nélkül. Állítom hogy az "optika szuper MIKRÓSZÁLAS tisztító kendő" semmiféle problémát nem okoz . Ha polírozná a felületet (ami a kopást előidézheti) akkor a nem üveg kijelzőket matt átenné, vagy pl a műanyag szemüveg lencséket, de nincs ilyen.

(#4039) bcrics válasza Gáben81 (#4037) üzenetére


bcrics
tag

Bazz, ott a gyikon egy kullancs:-ő
Amugymeg derék dolog volt ilyen közelről fotózni a darazsat. زةمن

(#4040) Gáben81 válasza bcrics (#4039) üzenetére


Gáben81
senior tag

Jah az egy kullancs...szerencsére miután megfogtam,utána beparázott picit nem mozdult és tudtam lőni pár képet,persze nem lett baja gyíknak nem bántanám soha.
A darázs az viszont futott a hernyóval,az macerásabb volt,szaladtam utána én is és mégsem lett homályos a kép.

(#4041) patakidr válasza Ljózsef (#4033) üzenetére


patakidr
aktív tag

Rendben van, létezik mikroszálas optika tisztító ezek szerint...Ott a pont nálad!:)

DE!:)
Alap esetben az optikatisztítók (mert ezek szerint nemigen találkoztál még igazival) kissé bőrszerű tapintású, selyem alapú kendők.

A mikroszál kifejezetten a por/piszok "megkötésére", felületek tisztítására van kitalálva. A mikroszál valójában egy "érdesített" műszál, amelynek ezáltal sokszorosára növekszik a felülete.

Mellesleg nem értem, hogy miért nem szilikon vagy gyári tokban (jár hozzá) tartjátok, s miért kell kendőbe bugyolálni?

MÁS!

Mondjatok lécci olyan böngészőt nekem, amin ki lehet kapcsolni a mobil nézetet, azaz a meglátogatott oldalak nem dobnak azonnal a mobil nézetű verziójukba.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#4042) rento válasza patakidr (#4041) üzenetére


rento
őstag

az opera mobile-ban ki lehet kapcsolni a mobilnézetet. beállítások-haladó-user agent-desktop.

(#4043) Ljózsef válasza patakidr (#4041) üzenetére


Ljózsef
csendes tag

Én nem tatok kendőben telefont azzal csak tisztítok. Gyári tok az SXS -hez tudomásom szerint csak a függetlenekhez jár pl a T-mobiloshoz tuti hogy nem.

(#4044) pusihusi


pusihusi
addikt

Sziasztok, erre a telefonra még nem jött ki a4.3 Android? T-Mobilos. Köszi

Üdv. Feri!!

(#4045) Maxentius válasza pusihusi (#4044) üzenetére


Maxentius
addikt

Maximum 3 hét, a 25. hét környékén várható.

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#4046) punky10 válasza pusihusi (#4044) üzenetére


punky10
addikt

Arra még sokat kell várni,még a 4.1 sem jött ki... :)
A 4.0.3-as most indult el,de hogy a Tré mikor adja ki az övét,az még titok...

Samsung Xcover6 Pr0/Samsung Tab A9+

(#4047) Maxentius válasza punky10 (#4046) üzenetére


Maxentius
addikt

4.0.4 lesz, 3.0.8-as kernellel.

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#4048) punky10 válasza Maxentius (#4047) üzenetére


punky10
addikt

OK.Tényleg frissebb lessz eggyel... :B

Samsung Xcover6 Pr0/Samsung Tab A9+

(#4049) Lasy


Lasy
veterán

Azt mondtátok, nem tűnik el a sárgásodás?
Ezt meg kell cáfolnom. ugyanis ma már semmi nem látszódik belőle még ha nagyon erősen is nézem akkor sem.
Igaz nem fogom megint kipróbálni a 4 órás játékot töltőn. :D

+36702778032

(#4050) patakidr válasza rento (#4042) üzenetére


patakidr
aktív tag

Nagyon köszönöm! Szuper!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.