Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Dany007 válasza k. (#199) üzenetére


Dany007
veterán

Na rólad ezt aztán nem képzeltem volna! :R
Még a végén kiderül másmilyen vagy, mint amilyenre következtettem ;)

(#202) Lotusomega


Lotusomega
senior tag

Akkor ez már retina display+ revolutionary :DDD
Nagyon bejön kinézetre is, és belsőleg is, árban ha jó lesz akkor lehet számításba fog jönni, 2 mag elég mindenre, 4magos telükat nem pártolom továbbra sem. Ics pedig becsülendő :K
Hajrá sony, stílusos telefonokat tudtak régen is csinálni, úgy tűnik ez most sem lesz másképpen!

(#203) stbtamas


stbtamas
aktív tag

Szerintetek mit érdemes inkább venni? Galaxy Nexus vagy Xperia S?

Kell a nagy felbontás, mert elég sokat olvasok, twitter/facebookozok telefonon, néha még programozok is, vizsgákon is jól jön.. Rengeteget smsezek és beszélek. Fényképezek is néha néha de ha komoly képeket kell csinálni akkor van fényképezőgépem, szóval az nem elsődleges szempont. Jelenleg árban mindkettőt kb ugyan annyiért tudom megszerezni. Az üzemidő is fontos.

ZTE F101, Samsung Galaxy Mini S5570 GT -> Motorola Atrix -> Lenovo P780 -> Meizu MX4 > Oneplus 3 > iPhone 6/6s/7Plus/X > Blackberry KeyOne Black > Nokia 7.1 > Oneplus 6T > Pixel 4 XL 128GB Just Black > Samsung Galaxy S21 > Motorola Edge 20 Pro > Pixel 6 Pro > Nokia X30 5G > Samsung Galaxy S23 Ultra

(#204) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

Így kell ezt csinálni! :R

PS4

(#205) FragMaster


FragMaster
addikt

Amúgy a készülék ami a tesztben szerepel már a végleges itthoni kereskedelmi forgalomba kerülő csomagolásban van? Ha igen akkor sajnálattal látom, hogy kimaradt a hdmi kábel és/vagy legalább pár darab smarttag a dobozból.

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#206) SirDöme


SirDöme
tag

Megérte várni a telefoncserével, remélem minél hamarabb landol itthon a készülék. :C

SAMSUNG Wave I

(#207) szimike79 válasza SirDöme (#206) üzenetére


szimike79
őstag

+1.

Már csak az anyagiak kellenek, és mehet a csere. :K

Sony Xperia S 4.0.4 ICS --> Samsung Galaxy Note 3 --> S7 Edge-> S9+

(#208) r-chee


r-chee
őstag

Így, a tesztet elolvasva, tucatnyi YouTube videót megnézve, külföldi oldalakat átböngészve is azt mondom, hogy ez egy frankó teló :).

Nem lettem rosszul a közzé tett képek minőségétől, lévén az eddigi telóimban mindig a maxtól egyel kisebb kamera felbontást használtam (ennél 8 megapixelt használnék), na meg a képek minősége függ a beállításoktól is, attól, hogy mennyire remeg a kezed, de azt sem szabad elfelejteni, hogy kétszer egymás után nem csinálsz ugyanolyan képet.
Jut eszembe, én még egyszer sem mentettem el full felbontásban se teló képeét, sem kompakt géppel készültet. Mindig átméretezem/lekicsinyítem őket. Hiába, nem vagyok profi fotós sem :).

4 magot istenítőknek: azok a telók majd nem 10 óra alatt merítik le az akksit, hanem 4 óra alatt. Sőt, erős túlzással le sem kell húznod őket egész nap a töltőről :)
Már talán több, mint egy éve köztünk vannak rövid akkuidős okostelók, nem is értem, miért kell azon meglepődni, hogy az egyre gyorsabb, többet tudó telókban nem bírják a fejlesztésekről lemaradt akksik a szuflát....

Képek galériában való lassú betöltődését kifogásolók nyilván még sosem nyitottak meg PC-re kötött digi gép kártyáján lévő képeket Win-ben. Mert ott nyilván szemvillanásra betöltődik pl 50 kép, nem kell várni két másodperccel többet.... Nevetséges siránkozás. Nincs időtök, nem értek rá, rohantok valahová...? :U

Ha nem halt volna meg múltkor a K850i-m, szerintem akkor is megvenném ezt a telót. Csak legyen már kapható :).

Szerk.: USB OTG-t tud? Egyik kommentben sem láttam konkrétumot róla...

[ Szerkesztve ]

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#209) attika89 válasza r-chee (#208) üzenetére


attika89
senior tag

Gsmarena:
"The Sony Xperia S has a microUSB port with USB On-The-Go support. We tried hooking up various accessories - flash storage worked, but hooking up other phones in Mass Storage mode was problematic (especially if the second phone supports USB OTG too), we even tried a USB keyboard and it worked (but a USB mouse didn't)"

Elvileg PS3 controller is működik. videó is van valahol

[ Szerkesztve ]

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#210) rinbanbo


rinbanbo
tag

Szerintem nem egy nagy szám..! elmegy kategória..!

Samsung infuse 4g 4.5" super amoled plus...

(#211) Hanon válasza Dany007 (#165) üzenetére


Hanon
tag

Dehogy lehet. És P-ben sem lehet majd, eddigi infók alapján.
És ez elég szar dolog.

Sony Ericsson Xperia neo > Sony Xperia SP > Sony Xperia Z3 Compact | Superlux HD681 EVO; JVC HA-SZ1000

(#212) punky10 válasza Hanon (#211) üzenetére


punky10
addikt

Az attol függ,hogy müködik.Az Active-ban például tökéletes,teszi a dolgát,de nem vibrál.Ha sötétebbet érzékel,akkor vár pár pillanatot,majd lejjebb veszi a fényeröt.Ha világosabb lessz,akkor vár pár pillanatot,majd emeli a háttérvilágitást...Mi vele a baj?Az,hogy benne van,még nem azt jelenti,hogy nem jol müködik... :F

Samsung Xcover6 Pr0/Samsung Tab A9+

(#213) SirDöme válasza szimike79 (#207) üzenetére


SirDöme
tag

Így van! És akkor könnyes búcsút vehetünk a Wave-einktől ;)

SAMSUNG Wave I

(#214) Dany007 válasza Hanon (#211) üzenetére


Dany007
veterán

Most "hallottam" benfentes infót, hogy mégis lehet fixre is állítani a kijelzőfényerőt :) :P

(#215) k. válasza Dany007 (#201) üzenetére


k.
őstag

Attól, hogy nekem az felelt meg a legjobban, még el tudok képzelni olyat, hogy valakinek más tetszik.
Szimplán azt nem szeretem, amikor valaki annyit tud kinyögni, hogy szar az iPhone, mert és kész. Na akkor elborul az agyam. Az, hogy valakinek más tetszik, hát szíve joga, ettől még nem lesz rossz ember, csak észérveket szeretek olvasni. :)

(#216) szimike79 válasza SirDöme (#213) üzenetére


szimike79
őstag

Nem is lesz az olyan könnyes búcsú. Már nagyon szabadulnék tőle. (bár magát a készüléket a mai napig szertem, a Samu a töketlenkedésével nagyon elvette a kedvem a badától) Most végre eljöt az a teló ami tetszik is, és hardveresen is megfelelő.

Sony Xperia S 4.0.4 ICS --> Samsung Galaxy Note 3 --> S7 Edge-> S9+

(#217) Hanon válasza punky10 (#212) üzenetére


Hanon
tag

A neo a "vibrálós" fajta. Félhomályban teljesen meghülyül és remeg össze-vissza, marha idegesítő. De ha nem vibrálna, akkor is ott a tény, hogy fektetve tartva pont az ember ujja alatt van a szenzor.

@Dany007: Úuuu, ez mennyire komoly?

Sony Ericsson Xperia neo > Sony Xperia SP > Sony Xperia Z3 Compact | Superlux HD681 EVO; JVC HA-SZ1000

(#218) xors


xors
senior tag

Na ezt nagyon eltalálták! :DD végre egy mobil a Sensation után amire azt tudom mondani, h HŰHA! :DD
amúgy ez a képbetöltési sebesség sztem csak ideiglenes. nekem is volt ilyen még anno az x8 amnál, hogy amikor először nyitottam meg a galériát, akkor várni kellett egy csomót amíg betöltöttek a képek, de aztán a későbbi megnyitásoknál már azonnal ment a dolog :D

(#219) joey04 válasza Dany007 (#201) üzenetére


joey04
titán

Nem?
Powered by Sony aláírással? :D
jó, már nem, de sokáig volt neki.
de ezek tényleg ütős gépek lettek, bár én ha váltanék, akkor HTC-re inkább, továbbra is.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#220) k. válasza joey04 (#219) üzenetére


k.
őstag

Na hallod.
Most könnybe lábadt a szemem. Hát emlékszel rám. Hát zsírkirály ;]

Egyébként sokmindenben megváltoztam, mostanában is ez a 2 kedvenc márkám-Apple és Sony- de mostmár csomó mindenben a Design lett az elsődleges.(Igen, lehet fikázni, de ez van :) ) Ha valami tetszik, és az adott márkákból nincs alternativa, szemrebbenés nélkül megveszem. 1-2 éve még biza nem igy viselkedtem. De hát változunk :D

(#221) joey04 válasza k. (#220) üzenetére


joey04
titán

Mondjuk nálam pont a Sony az, aki design-ban még ott van az Apple környékén. notebook meg telefon vonalon is szépet tudnak alkotni nagyon. :R
meg TV-nél is, bár ott nem minden esetben.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#222) k. válasza joey04 (#221) üzenetére


k.
őstag

Nekem is nagyon tetszenek, meg amiben lehet tényleg előnyben részesítem ezeket a cégeket, sőt minimális kompromisszumra is hajlandó vagyok, de most pl szeretnék majd füllhallgatót venni, és nincs olyan ami tetszene.
Tudom, most az összes audiofil nekemesik, de tény, hogy elektronikus zenét hallgatok, igy lett a Beats By Dre a választás. Olyat fogok venni. Tudom a hátrányait, de az tetszik nagyon. Itthonra Sony V700DJ van-eredeti! :D-, azt a szintet amúgy is nehezen hozza egy ilyen kis cucc.

No de zárjuk le az offot, ez az Xperia S topicja, nem az Apple és tsai-é. :D

(#223) Dany007 válasza joey04 (#219) üzenetére


Dany007
veterán

Erre látod nem emlékszem. Valami rémlik, de nem ugrik be :)
Én úgyis csak jövőre fogok váltani. Ezért az a terv, hogy megvárom a következő iPhone-t.
Aztán ha nem dobbantanak valami számomra is nagyot, akkor veszek egy ilyen Sony-t. Már ha addig nem jön egy harmadik gyártó aki levesz a lábamról valamivel.

Nekem (is) a design tetszett meg ebben a Sony-ban. A korábbi modellek se voltak rosszak, de ez nálam most mindent visz. Először az MWC-s videókban láttam, azóta vágyakozok rá :)
Szóval igen, nálam is elsőként a design volt a szempont. Az már csak plusz, hogy a specifikációi is megfelelőek.
Hiszen tudásra a jelenlegi alsó-közép LG-m is megfelel (na jó, jó lenne a HD felvétel és nagyobb tárhely, de semmi több).

A mostani HTC-k nekem nem jönnek be (külsőre). Olyan tucat telefonnak néznek ki. Na meg hetente dobnak ki két új típust... =/

szerk.: off

[ Szerkesztve ]

(#224) SirDöme válasza szimike79 (#216) üzenetére


SirDöme
tag

Ironikusan értettem én is, őszintén szólva megváltás lesz végre egy rendes okostelefon gazdája lenni.

SAMSUNG Wave I

(#225) fury71 válasza Dany007 (#223) üzenetére


fury71
aktív tag

Nekem (is) a design tetszett meg ebben a Sony-ban. A korábbi modellek se voltak rosszak, de ez nálam most mindent visz. Először az MWC-s videókban láttam, azóta vágyakozok rá :)
Szóval igen, nálam is elsőként a design volt a szempont. Az már csak plusz, hogy a specifikációi is megfelelőek.

Én is pont így vagyok vele. Régen láttam olyan telefont ami így tetszett volna mint a mostani Sonyk.
Sokan fikázzák a S-t mert ez vagy az nincs benne, nem túl jó a kamerája, nem bővíthető a memóriája, gyenge az aksija. Én megértem, hogy mindenki a tökéletes telefont hajkurássza, de sajnos azt még készített egyetlen gyártó sem. Akkor meg mit várunk, tökéletes telefont szemtelenül olcsón. Olyan nincs, legalábbis 2012-ben. A Sony legalább elindult valamerre. Igaza van Bognak
Nekem az S kinézete bejön, a ficsúrok is. 32GB nekem elég, kamera nem annyira fontos, zene és videólejátszás megvan, kellően nagy a kijelzője.
Az biztos ez a teló vagy bejön valakinek vagy nem. Szerintem meg ez volt a cél, mint egy jó reklám, megosztó. :Y

Az élet valójában egyszerű, csak mi ragaszkodunk hozzá, hogy bonyolulttá tegyük.

(#226) fury71 válasza Bog (#179) üzenetére


fury71
aktív tag

A Sony-hoz adott gyári extrák (liveware, nfc, bravia, trackid, energy saver, psp certifikáció) között nyilván lehet, hogy pont nem használnál egyet sem, de más viszont igen és ez számít.
Az pedig tényleg csak halkan jegyzem meg, hogy erre tutira lesz ICS.

Na erről beszéltem :DD

Az élet valójában egyszerű, csak mi ragaszkodunk hozzá, hogy bonyolulttá tegyük.

(#227) Klemice válasza fury71 (#225) üzenetére


Klemice
senior tag

Igaza van Bognak
Nekem az S kinézete bejön, a ficsúrok is.

wat?

(#228) fury71 válasza Klemice (#227) üzenetére


fury71
aktív tag

Bocs, de rosszul írtam nem függ össze a kettő.

Az élet valójában egyszerű, csak mi ragaszkodunk hozzá, hogy bonyolulttá tegyük.

(#229) G.FeT


G.FeT
tag

Én a magam részéről sajnálom, hogy a Sony Ericsson, mint olyan, megszűnt létezni (micsoda véletlen, épp itt hever előttem az asztalon egy T68i), de ez a készülék tetszik. Az átlátszó rész nagyon bejön, bár igazán az lett volna jó, ha az érintőgombok abban lennének, vagy ha nem ott, akkor inkább ne is érintőgombok legyenek, hanem rendes gombok.
Arra, hogy nem bővíthető a memória, tudok egy (gonosz) magyarázatot adni: régen ugyebár M2 volt, ami a Sony saját szabványa. Erről már rég leszoktak, most tettek egy racionális lépést, hogy majd a nagy fenét fogsz te memóriakártyát venni a telefonodba. ;]

[ Szerkesztve ]

90-es évek? Az nem tavaly volt?

(#230) Enci1983


Enci1983
senior tag

Remek teló, remek teszt. Röviden ennyi. Nem nekem tervezték az fix, méretei alapján és az én méreteim alapján nem az én kacsómba való :D . Megvárom a Pepper kódnevű telójukat, hátha az majd beváltja a reményeim, mert képek alapján az közelebb áll hozzám.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal.

(#231) exelsior1


exelsior1
senior tag

Jó teló lenne, kár, hogy a középkategóriás Xperia P kapja az alumínium unibody készülékházat, ez meg műanyagot. Szerencsére az is elég jónak tűnik, de a 4 colos kijelző már nem elég nagy, és a 16 giga memória is elég sovány.

Galaxy S10

(#232) petymeg


petymeg
addikt

használható offline navigációs program van hozzá?

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#233) pisze válasza petymeg (#232) üzenetére


pisze
tag

Sygic ! A kompatibilis készülékek listáján rajta van a honlapjukon, csak ők még Nozomi néven ismerik ! :R

[ Szerkesztve ]

(#234) Dany007 válasza exelsior1 (#231) üzenetére


Dany007
veterán

Ez szerintem is furcsa. Főleg azért, mert így a P ára valószínűleg jóval drágább lesz, mint amúgy műanyag házzal lenne. Közben meg továbbra is a középkategóriát képviseli.

A 4 colos kijelző meg relatív. Én pl direkt ilyet szerettem volna. A 4,3 tokkal-vonóval már kicsit nagynak érzem. Nem szeretnék úgy telefonálni az utcán, hogy a fél pofámat eltakarja a telefon. Plusz a P nekem arányaiban is jobban tetszik. : ) De persze meg kell nézni élőben, kézben kipróbálva.

(#235) kenwood


kenwood
veterán

ha vki androidos csucstelot akar vasarolni,ennel jobb opcioja nincs.
mivel az akku teren ( ez volt a cikk egyetlen olyan kritikus pontja,ami engem is erdekel) nem varhato semelyik gyartonal a meret drasztikus novelese nelkul attores,honapokig nem lesz ellenfele.

picit off,de ez az ICS tema kezd kinossa valni.
az oke,h 1-2 gyarto meg az uj a teloit is 2.x-el arulja,de az,hogy MINDEGYIK?
Lassan be kellene avatkoznia a google-nak.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#236) Zolesz007 válasza kenwood (#235) üzenetére


Zolesz007
őstag

Ja de még idén jön az 5.0 (vagy 4.1)...

Fold 5

(#237) zack


zack
nagyúr

"Ha bővíthető lenne a memória, tovább bírná az akkumulátor és két hét után nem nyúlnék még mindig félre az érintőgombokat keresve"

Ez a három tulajdonság igen nagy negatívum. De talán ebből a legnagyobb a fix. 1750mAh aksi. Ha már alulméretezik miért nem oldották meg cserélhetőre? Még plusz bevételt is jelentett volna nekik, mert mindeni rohant volna egy 2300mAh tartalék aksiért vétel után. :U
Adott egy jó készülék, és ilyen apróságokon csúszik el. :(
Ha maradnak ill. tartani tudják ezt a szintet, rövidesen beérik a konkurenciát, amivel szemben jelenleg még mindig nagy a fáziskésés hardveresen. Most jönnek ki a 2 magos procival, amikor a többiek már 4-nél tartanak.
Az viszont nem világos, hogy miért nem hagyták ki a dula core-t...Kijött az Arc és az Arc S ami vállalható volt még a dual core mezőny mellett is, ezzel lényegében áthidalva ezt az időszakot. Miért nem lépték meg inkább a quad core-t? Gyártástechnológiailag és költséghatékonyságban is jobban jártak volna, a mellett, hogy jóval nagyobb bevételre tennének szert egy többi gyártóval is azonos versenyképesebb hardverrel.
Jó vétel lesz ez, ha Xperia Arc S szintre fog sülyedni az ára.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#238) zack válasza freemanone (#122) üzenetére


zack
nagyúr

"A másik oldala meg olyasmi, mint a HDD vs SSD pc esetében. A belső memó sebességével még egy CL10-es memkari sem versenyezhet."

13mb/s írás meg 24Mb/s olvasás mire nem elég (MicroSDHC Class 10) ? :U
Tök jók az érvek, csak éppen semmi létjogosultságuk.
Teljesen mindegy, hogy a gyorsnál van e gyorsabb, ha már a gyors is megfelel ahhoz hogy kiszolgálja a multimédiás képességeket. Arról nem beszélve hogy hiába a gyors belső tárhely, ha "éveket" kell várni amig elmenti a képet. :U

Bárki bármit mond, egy ilyen, és ehhez hasonló telefon, nem az átlag júzernek való aki azt se tudja mi a HD videófelvétel, meg 12MP, meg hogy Android.
Szóval aki nem ért hozzá, az vegyen kompakt középkategóriás digi gépet, és vegyen HD recorder-t hozzá ha erre is szüksége van.
Aki meg hülye, de okossá akar válni egy ilyen telefonnal a birtokában, mondván az okostelefon ha más nem majd okossá teszi, az megérdemli, és fizessen tanulópénzt.
Eleve a példád se jó. Nem fog venni Józsi bávsi 32Gb kártyát ha nem ért hozzá. vesz majd egy 8 max. 16Gb kártyát, mert jó az neki, bár lényegében azt se tudja mi az a Gb. Ha nem Class 6-10 kártyát választ és nem lesz jó neki a lassúsága miatt, max. pár ezer forintot fizet ki tanulópénznek.
Ezeket a dolgokat félretéve a 32Gb tárhely tényleg elég lehet mindenre egy átlag júzernek. De mit írtam fentebb? Ezek nem átlag júzernek való telefonok.
i4-nél pl. kényelmesen elfértem 32Gb tárhelyen, bár ott csak 720p videó és 5Mp volt elérhető.
Galaxy S II-nél meg tök jó a 16+32Gb tárhely, mert bőven van tartalék az 1080p/8Mp képekhez és videókhoz, és akár több 720p filmhez is. És aki még ráadásul Lossless-t is hallgat telefonon simán elvisz 5-10Gb tárhelyet az adott esetben 30-40Mb méretű számok.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#239) Dany007 válasza zack (#238) üzenetére


Dany007
veterán

Huh értem amit írsz, csak azt nem, hogy mire akarsz kilyukadni? :)

(#240) FragMaster válasza zack (#237) üzenetére


FragMaster
addikt

"Miért nem lépték meg inkább a quad core-t?"

Minek? Bár azért egy 2 magos Krait igazán elfért volna benne.

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#241) Flash86


Flash86
tag

Lehet akármennyi szupercsillivilli fícsör, 30 megapixeles kamera stb ha fél nap alatt lemerül...

"Kezdetben vala a sötétség, és ahogy nézem, az is maradt"

(#242) zack válasza FragMaster (#240) üzenetére


zack
nagyúr

Itt nem az a fontos, hogy van e értelme, hanem a többi gyártóval szemben mennyire maradnak versenyképesek.
Idén pedig nagyot villantani elsősorban egy 4 magos procival szerelt okostelónak van esélye.
Persze ettől még jó a dual core, csak a piac nem ezeket a telókat fogja "reflekorfényben" mutogatni. Ez pedig mint köztudott, az egyik legjobb reklám.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#243) Xaels válasza zack (#242) üzenetére


Xaels
félisten

Csak sajnos a 4magosok jó 30-40ezerrel magasabb áron fognak kezdeni... A magok számán kívül amúgy ennek a telefonnak semmiben sincs lemaradása, a hétköznapi használatban meg oly mindegy 2 vagy 4 mag.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#244) zack válasza Xaels (#243) üzenetére


zack
nagyúr

Ez igaz. Szerintem le fogják nyomni az árakat rendesen, ami a használt piacnak jót fog tenni.
Pl. ha beáll egy 4 magos GS3 ára olyan 130-140k-ra akkor pl. egy 1 magos Arc S-t mennyiért fognak vesztegetni? 50-60k többért biztos nem.
Szóval arra biztos jók lesznek a 4 magosok, hogy -30k olcsóbbak lesznek az utsó 1 magos 90k környékén vesztegetett modellek.

Lemaradás pedig van. Az pedig hogy reggel valaki elviszi, és este töltőre kell dugja nálam nem 1 nap készenléti idő. :U Inkább 14-15 óra max. Ez még elmegy, ill. kibírható, de mi lesz a 4 magosokkal?

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#245) Xaels válasza zack (#244) üzenetére


Xaels
félisten

A készenléti idő és a használati idő nem ugyanaz. Nálam a készenléti ideje a Sensationnek több nap is lehet, de amikor ráeresztem magam akkor 5-6óra és már kereshetem az áramforrást.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#246) zack válasza Xaels (#245) üzenetére


zack
nagyúr

A készenléti időt általában úgy értjük, hogy abban benne van egy napi átlagos telefonhasználat is. Persze hogy minden telefont le lehet meríteni 3-4 óra játékkal.
De ha elviszel egy telefont reggel egy munkába járós hétköznap, feltételezhetően nem az a célod hogy 4 óra alatt lemerítsd játékkal. Úgyis olyan funkciókat fogsz használni többségében ami a kommunikációval kapcsolatos. Sms, email, hívások bonyolítása, push, sync stb..
Nem azt mondom hogy nem lehet játszani, de napi 30p játéktól amit üres idődben esetleg bekapcsolsz, nem fog lemerülni.
Meg aztán mindenhol ott van hogy "átlagos használattal" meddig bírja.

Egy telefont csak úgy tudsz használni rendeltetésszerűen ha készenlétben van. Az hogy te ezt ki tudod húzni X napig az nem az átlagos használatot jelenti.
Mi van ha te ki akarod húzni vele 2-3 napig de jön 30 bejövő hívásod? :U Nem fogadod őket mert szar lesz a készenléti időd? Ezért nem is igazán értem miért nem függ össze a készenléti idő a használati idővel. :U
Ha így adnák meg az üzemidőt a tesztelők ahogy te gondolod, akkor lényegében repcsi módban is lehetne mérni. Ja hogy úgy nem elérhető az adott telefonszám? Nem baj. De az a lényeg, hogy a készenléti idő az 4 nap volt.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#247) Xaels válasza zack (#246) üzenetére


Xaels
félisten

Nem játszom telefonon :DDD Böngészés, mobilügyintézés, néha telefonálás. Az adatkapcsolat leszívja az akksit. Amint kikapcsolom a mobilnetet akkor 3-4óránként ha merül 1 százalékot. És egy egy telefonálás sem visz el 10-15%-ot max. 3-4et.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#248) zack válasza Xaels (#247) üzenetére


zack
nagyúr

Szerintem az "átlagos" használatban a mobilnet is benne van, hiszen okostelefonokról van szó.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#249) donceleger8 válasza Xaels (#247) üzenetére


donceleger8
őstag

Érdekes olvasni ezeket az érveket, vagyis egy mobiltelefon esetében a "néha telefonálás"
Kicsit olyan ez, mint a sütőt néha sütésre használni.
Ilyenkor eszembe jutnak a régi mobilok, amikkel csak telefonálni lehetett. Akkor nem volt fontos más szempont, ma meg szinte ölre megyünk az 1 mag vs. 2 mag, s most már 4 magos procik miatt.
Amúgy csak pusztán érdekességből jegyeztem meg, semmi rossz indulat nincs a szándékomban.

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

(#250) Youri válasza donceleger8 (#249) üzenetére


Youri
veterán

Valóban, érdekes...
Ilyenkor eszembe jutnak
Itt kezdődnek a bajok, hogy minden egyes mobilos topikban valakire rátör a nosztalgia... Bele kell törődni, ha nem megy, akkor még mindig ott vannak a fillére samsung mobilok, amiken tényleg nem lehet mást. Nekünk ez nem elég, ha neked igen, akkor egészségedre.
De ha már nagyon nosztalgia hangulatod van, akkor gondolj vissza azokra az időkre, amikor a mibil is csak kuriózum volt, vagy arra, amikor postagalambok röpködtek... Na ugye :(((

RTX ON

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.