Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Riccio91 válasza #96302336 (#99) üzenetére


Riccio91
csendes tag

közben ránéztem, és ez ebben a formában sajnos nem igaz :(
a fő kamera szenzor különbözik
Xperia 1-ben imx445
Xperia 5-ben imx563
ezutóbbi szimplán nem rendelkezik beépített memóriával, ergo, no 960fps :(

(#102) #96302336 válasza Riccio91 (#101) üzenetére


#96302336
törölt tag

Nohát. Ezt nem tudtam. Köszi ez az infó hasznos!

(#103) logitech1


logitech1
tag

Végre megy össze az a káva :C

Posta nem érdekel Átvétel: személyesen helyszíni próba garanciával (3 nap) - utána egyéb garancia, visszavétel nincs! Alku nincs! Nem fér bele az időmbe

(#104) blagolf


blagolf
senior tag

2 napja használom az Xperia 5-öt. Minden tök jó rajta, egy kivétellel. Az ujjlenyomat érzékelő valami hihetetlenül sz.r. XZ3-am volt előtte, annak eszméletlen jó az érzékelője. Még az is lehet hogy ezt visszaviszem, és megtartom a "régit".

Üdv, Zoli

(#105) pit stop válasza blagolf (#104) üzenetére


pit stop
addikt

Fél áron megveszem ;]

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#106) #96302336 válasza blagolf (#104) üzenetére


#96302336
törölt tag

Vedd fel többször ugyanazt az ujjadat. Az esetek legnagyobb részén segíteni szokott. Ez ráadásul minden ujjlenyomatos cuccra igaz.

(#107) Riccio91 válasza blagolf (#104) üzenetére


Riccio91
csendes tag

érdekes, nekem két hét alatt még nem nagyon kellett manuálisan feloldanom, eddig mindig elboldogult az ujjlenyomattal. próbáld meg mégegyszer felvenni ugyanazt az ujjat

(#108) blagolf válasza #96302336 (#106) üzenetére


blagolf
senior tag

Kioróbáltam, így tényleg jó. Eddig nem volt ilyen gondom egy telefonnal sem. Köszönöm a tippet!

Üdv, Zoli

(#109) blagolf válasza Riccio91 (#107) üzenetére


blagolf
senior tag

Köszönöm neked is, így már frankó!

Üdv, Zoli

(#110) blagolf


blagolf
senior tag

Ha hosszabb idő után akarom feloldani, ugyan olyan szar. Vissza viszem a p.cs.ba, ez egy jakap szar.

Üdv, Zoli

(#111) janeszgol


janeszgol
félisten

A 21:9 (pontosabban 9:21, de mindegy) képarányra: ugye már azon is elcsodálkoztak páran, hogy a Samsung is áttér erre. Hát gondoljunk bele, hogy eddig neki 18:9, 18.5:9, majd 19:9 paneljei voltak, a Galaxy A70 meg már 20:9. Szóval csak így tartható a minél nagyobb kijelző értelmes szélességgel dolog.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#112) laci_csk válasza janeszgol (#111) üzenetére


laci_csk
senior tag

igen, de a samuba nem kotunk bele, ha ok csinaljak akkor az OK ,mint az ifonosok is, de ha sony, akkor le veluk. mondjon le

[ Szerkesztve ]

Xperia XZ3

(#113) doooo válasza janeszgol (#111) üzenetére


doooo
veterán

Azért nem egészen ugyanaz a végeredmény a Sony meg a többiek esetében. A többiek egyre kevesebbet hagynak más dolgoknak a képernyőn kívül az előlapon, nyújtva a képernyőt tovább, de a készülékház keskenység-hosszúság arányát nem befolyásolva. Na a Sonynál nem csak a képernyő nyúlik, de vele együtt a készülékház is, mert van alul-felül egy rakás hely. Így az egész nyúlánk, távirányítószerű.

(#114) sh4d0w válasza doooo (#113) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Alul kb 5-7 mm, felül centi körül, az azért nem rettenetes.

https://www.coreinfinity.tech

(#115) doooo válasza sh4d0w (#114) üzenetére


doooo
veterán

Vészes vagy sem, a végeredmény akkor is furcsa. Nem tudom, hogy ki fog még áttérni ilyen arányokra, de nehéz elképzelni, hogy máshol is ilyen lesz a készülékek oldalainak aránya (függetlenül a képernyőtől, mert hát a fentebb említett A70 is szélesebb az Xperia 1-nél, hiába 20:9 arányú a képernyője, és látszik rajta, hogy van az előlapján hely hosszabb képernyőnek, anélkül, hogy keskenyíteni kéne). Na de mindegy. Legalább vannak opciók, mindenki eldönti, hogy milyet szeretne. Nem hiszem, hogy csak és/vagy kizárólag a képernyőarány az, ami jelenleg gátolja az embereket a Sonyk vásárlásában.

(#116) Riccio91


Riccio91
csendes tag

valaki próbálta már a Játékoptimalicálót (Game enhancer)
azt mondja hogy játék közben csak rá kéne koppintani a lebegő ikonra, de az égvilágon semmi nem történik.

(#117) GeryFlash válasza laci_csk (#112) üzenetére


GeryFlash
veterán

Jaja, epét hányva szarozta eddig emiatt a Sonyt, de most a szarszung is áttér így már oké.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#118) fattyu


fattyu
veterán

hát nekem ez nagyon bejön. megvettem. végre keskeny. telefon. nem fogom eldobni.
nagyon tetszik. a hossza. hát van. nem kicsi kezem de azért kell nyújtózkodni. mondjuk engem a lesimítás miatt nem zavar mert csak a felső sáv lehúzás lenne elérhetetlen ha a tetejéről kéne.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#119) janeszgol válasza GeryFlash (#117) üzenetére


janeszgol
félisten

Én szaroztam epét hányva? Kicsit sokat ittál nem? Szokatlan volt az biztos, de epét hányva fikáztam volna?

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#120) doooo válasza janeszgol (#119) üzenetére


doooo
veterán

Aki még mindig le van ragadva annál, hogy "szarszung", ott nem kell csodálkozni ilyen kijelentéseken.

(#121) janeszgol válasza doooo (#120) üzenetére


janeszgol
félisten

Ez igaz. Ismerem a munkassagat itt, szoval lehet sokat vartam tole.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#122) #96302336


#96302336
törölt tag

Sajnos a Sony feliratba is lelőbb utóbb be kell egy "p" betűt tenni. Ahogy alakulnak a telefon eladásaik...

(#123) janeszgol válasza #96302336 (#122) üzenetére


janeszgol
félisten

Gondolkoztam egy Xperia 10-ben, de sajnos elég gyenge a hangfelvétele. Én még jó hangfelvételt nem hallottam a Sony-tól 150k alatti kategóriában, miközben a Galaxy A10 nagyon jó hangot vesz fel. Nagyon jót! (Az A20e még jobbat, de a pwm-es kijelző miatt nem kell.) Bár papíron a Galaxyk egy ideje már okésak (sztereo, 256 kbit per sec bitráta, ezt már a Galaxy Core Prime is tudta), de ugye nem elég a papír... szóval nem voltak túl jók. De a Galaxy A10 nagyon jó hangot rögzít. Anno a Honor 8a is ezért esett ki. Tragédia a hangfelvétele, tragédia.
Ezt én pl nehezményezem.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#124) GeryFlash válasza janeszgol (#119) üzenetére


GeryFlash
veterán

Bocs, benéztem, nem te voltál aki a 21:9 miatt gyakrolatilag minden második hírbe leírta hgoy ez mekkora szar :R

doooo: Nyár óta ismerősi körben 3 Samsung telefon ment tönkre. Huawei vagy Apple készülék 2019-ben egy sem (mondanám a Sonyt is, de ugye azt egykézen meg tudom számolni).
Pontosan tudom hogy mennyire nincs reprezentatív értéke ennek, de valahogy elmúlt 5 évben minden kategóriában (telefon, tv, hűtő) ez jön szembe velem, hogy ha ismerősnek tönkre megy valamije, akár rákérdezek hogy: ,,Samsung?" és az esetek meglepő hányadában igen a válasz. Szóval igen, ez a szarszungozás nekem nem ilyen divat fikázás mint amikor máso ka Xiaomit dzsunkázzák például. Ettől még el tudom fogadni, hogy másoknak remekül működik a Samsung készülékük, sajnos sehol nincs reprezentatív adat márkák meghibásodási arányáról.

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#125) janeszgol válasza GeryFlash (#124) üzenetére


janeszgol
félisten

Semmi baj. Elnezesed kerem a hangnemert. Felindulasbol irtam amit, megalapozatlanul. :R

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#126) GeryFlash válasza janeszgol (#125) üzenetére


GeryFlash
veterán

Ugyanez, csak már szerk. időn kívül voltam :DDD

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#127) blagolf válasza janeszgol (#123) üzenetére


blagolf
senior tag

Nekem eddig csak csúcs telefonjaim voltak a Sonytól, de azoknak is tragédia amit hangfalvétel alatt nyújtanak. A mély hangok legalja hiányzik, a magasat pedig úgy vágják mintha ott sem lett volna. Egyébként nekem minden más megfelel, de ez tényleg gatya.

Üdv, Zoli

(#128) laci_csk válasza blagolf (#127) üzenetére


laci_csk
senior tag

sajnos ezt tapasztalom en is az enyemmel

Xperia XZ3

(#129) Alkesz85


Alkesz85
friss újonc

Sziasztok!

Két hete használom az Xperia 5-öt, Huawei mate 10 pro-ról váltottam rá.
Sokáig volt előtte Sony-m egészen a w800-az SP-ig, de aztán egyszerűen nem találtam olyat,ami jó lett volna.
Én sokat utazom,átlag napi 3 óra minimum ingázás,és sokat filmezek,olvasok rajta,ezért érdekes nekem a jó kijelző,és az akksi.
És azt kell mondjam,végre sikerült egy igen jó készüléket lerakniuk az asztalra.
Én is tartottam tőle,hogy a mate 4000es akksija után visszalépés lesz,de nagyjából hozza ugyanazt.
Igen,van kb pár % eltérés,mire reggel beérek,filmezek,zenét hallgatok közben, másfél óra alatt a mate 100%-ról lement 83ra, a Sony pedig 81re.
A fogás a mai napig fura,de nem azért mert keskeny,hanem mert brutálisan csúszik,és tokot is külföldről kellett rendelnem,kb sehol mégcsak nem is hallottak róla...(bár lehet csak rossz helyen néztem).
Még megvan a mate 10,és már pár nap után fura volt megfogni a 16:9 es telót,szóval elég hamar hozzászoktam.
Az ujjlenyomatolvasó nem a legjobb,ezt főleg úgy mondom,hogy előtte volt Honor 8-am,és ez a mate 10 pro,és mindegyiknek villámgyors,pontos volt a leolvasója, a Sony pedig sokszor tétovázik.
A hozzá kapott bluetooth füles félelmetesen jól megy hozzá,nagyon jó a zajszűrés,de az se tökéletes,mert fura módon ,szokszor nem hallanak a másik oldalon.
semmi baj,beszélnék simán a telefonnal,de nem lehet,mert volt,hogy kikapcsoltam a bluetooth-t a telón,de még úgy is azon keresztül erőltette,konkrétan vissza kellett tennem a tokjába a fülest,és csak azután tudtam telefonálni...és ez azért ilyen árkategóriánál bosszantó.
Természetesen megértem,aki azt mondja,h kicsi az akksi,meg csak 3*12 mpxl,és fura és csak 6giga ram,és igen,megértem,hogy a one+ vagy xiaomi számszerüleg többet nyújt.
De nekem pont ez kell.
Lehet többet nyújt egy xiaomi számszerűleg,vagy jobb képeket csinál,de nekem nem adja meg azt az érzetet,amit a Sony.
Nem bántam meg,és ha nem csúszik ki a kezemből,szerintem nem is fogom még 2 évig.

Sziasztok és remélem nem lett nagyon bő lére eresztve! :)

(#130) Riccio91 válasza Alkesz85 (#129) üzenetére


Riccio91
csendes tag

szervusz
üdv a klubban! ha megkérlek megnéznéd, hogy a Játékoptimalizáló neked működik-e? ha elindítasz egy játékot és rákoppintasz a lebegő ikonra, neked lenyílik?
előre is köszi

(#131) fattyu válasza Riccio91 (#130) üzenetére


fattyu
veterán

nekem le.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#132) fattyu válasza Alkesz85 (#129) üzenetére


fattyu
veterán

én is mate10pro-ról j9ttem. Nekem azért akkuban jelentősen jobban esik mint a mate de két napot az se bírt ki egyet meg ez is szóval el tudom fogadni. a fogás és kényelem nekem nagyon ott van.

Tok meg van a mobilásznál. fólia is. hét elején vettem.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#133) barmar


barmar
aktív tag

most alzában le van akciózva 209ezerre

(#134) janeszgol válasza barmar (#133) üzenetére


janeszgol
félisten

Edigital 200k volt hajnalban.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#135) barmar válasza janeszgol (#134) üzenetére


barmar
aktív tag

ahha tényleg, most is annyi de ott csak fekete van. alzában ott az összes szín

(#136) Fuxosbömis


Fuxosbömis
tag

Tegnap vettem át. Zseniális teló. Olyan filigrán. :R

(#137) laci_csk válasza Fuxosbömis (#136) üzenetére


laci_csk
senior tag

hasznald egeszseggel

Xperia XZ3

(#138) blagolf válasza Fuxosbömis (#136) üzenetére


blagolf
senior tag

Szia! Milyen az ujjlenyomat leolvasó? Mindig érzékel? Akkor is ha sokáig nem használod? (pl reggel az első érintésnél)

Üdv, Zoli

(#139) Fuxosbömis válasza blagolf (#138) üzenetére


Fuxosbömis
tag

Problémamentes.

(#140) fattyu válasza Fuxosbömis (#139) üzenetére


fattyu
veterán

bluetooth-ával ki hogy van? mi bandet is rendszeresen eldobálja és csak teló restart után, meg a kocsi fejegységgel sincs jóban.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#141) Riccio91


Riccio91
csendes tag

én az előrendelői ajándék wf-1000xm3 fülest használom. nem volt még vele problémám. se hangszóróval, se fejhallgatóval. bár az is igaz hogy mind Sony.

(#142) Bozek válasza aprokaroka87 (#72) üzenetére


Bozek
nagyúr

Matematika 1-es. :D Ha levágja a két oldalt, akkor nagyjából 5,75-re jön ki a méret.

(#143) Bozek


Bozek
nagyúr

Ma reggeltől én is egy Xperia 5 boldog tulajdonosa vagyok. Kicsit fura a 21:9-es képernyő, de még elérek a tetejéig. Egyelőre még csak ismerkedek vele, szóval túl sok véleményt nem tudok mondani, de később még lehet róla szó.

Az Xperia Transfer Mobile nem kompatibilis a telefonnal, de APKMirror-ról letöltve működik. Igaz, a Wifi Direct része nem, de ha felhőbe mentek és onnan állítok vissza, akkor jó. Áthozta az XZ1 Compact-ról a telefonkönyvet, a híváslistát, az SMS-eket és a mentett WiFi-ket is. Mást nem is akartam, mert az alkalmazásokat majd magam telepítem.

(#144) aprokaroka87 válasza Bozek (#142) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Franc se számolgatja.:)

Amúgy gratula a telefonhoz.

(#145) Bozek válasza aprokaroka87 (#144) üzenetére


Bozek
nagyúr

De amúgy ez fordítva is igaz, egy 16:9-es telefonon meg a 21:9-es filmek lennének kisebbek. Márpedig mostanában úgy jön ki a filmek 99%-a.

(#146) Fuxosbömis válasza fattyu (#140) üzenetére


Fuxosbömis
tag

Bluetooth is ok. Sony fejhallgatóhoz és a maci fejegységéhez is problémamentesen kapcsolódik.

(#147) kezo0


kezo0
addikt

Sziasztok,
pár napja én is használatba vettem egy Xperia 5-öst, eddig egy XZ-t használtam. A mérettel és formával nincs gondom, hamar megszokható.
Van viszont pár bosszantó apróság a szoftverben.
1. Egy nem fogadott hívás után rákerült egy kis 1-es számot mutató badge a telefon app ikonjára, és rohadtul nem lehet semmilyen módon eltüntetni. Ha valaki tud rá megoldást, jelezze. (Egy helyen olvastam olyat, hogy ez egy bug a Google Phone appban, és dec. elején várható javítás.)
2. A fotókat rejtő Album appban nincs cast gomb, így nem tudom a fotókat átküldeni okostévére. (Nyakatekert módon, a beállításokból indulva össze lehet hozni a képernyőtükrözést, de az nem ugyanaz.) Ugyanakkor pl. a YouTube-nál működik a cast.
3. Ez lehet, hogy összefügg az előzővel (ill. az származik ebből): nincs media server mód a Beállítások/Eszközkapcsolat/Kapcsolati beállítások menüben – az XZ-ben ott van, az 5-ösben sehol sincs...
4. Fotózáskor nem állítható be olyan mód, hogy az ujjamat a képernyőre illesztve a megérintett pontra fókuszáljon ill. mérjen fényt a kamera, és az ujjam felengedésekor exponáljon. (Ez eleinte az XZ-nél is hiányzott, aztán egy későbbi fw-frissítéskor beletették.)
Ezek mind rendesen működnek az immár több éves XZ-n, szóval most konkrétan egy kicsit visszalépés nekem az Xperia 5. Remélem, csak kezdeti bugokról ill. hiányosságokról van szó, és hamar megoldja majd egy fw-frissítés és/vagy a 10-es rendszer érkezése, mert ha nem, akkor kicsit sok pénzt adtam ki erre a visszalépésre. :P
Mondjuk annak sem örültem, hogy az Xperia Transfer nem támogatja a régebbi Xperia készülékekről váltást ezekre az új modellekre, és a Sony által javasolt Google Drive-on keresztüli migrációt kellett elvégeznem. A szinkronizálás óta a fenti status barban ott figyel jobb oldalt egy kis vekker pikto, ami egy időzített eseményt/alarmot (?) jelez (fixen vasárnap 08:12-re), és sehol sem találom, mire vonatkozik, és hol kapcsolható ki... Hurrá. Azóta már elmúlt egyszer a szóban forgó időpont, és nem tűnik úgy, mintha akkor történt volna bármi is. De az alarm pikto maradt.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#148) Bozek válasza kezo0 (#147) üzenetére


Bozek
nagyúr

4. Automatikus módban tényleg nincs is ilyen, viszont ha átváltasz Kézi-re, akkor a beállításokban ott van, hogy Érintésre módosítás. Itt lehet Tárgykövetés, Csak fókusz, Fókusz és fényerő között választani.

"az Xperia Transfer nem támogatja a régebbi Xperia készülékekről váltást ezekre az új modellekre"
Pedig 4 hozzászólással fölötted pont leírtam, hogy működik, csak APKMirror-ról kell letölteni... Simán átjöttem XZ1 Compact-ról 5-re.

(#149) Bozek


Bozek
nagyúr

Ezt azoknak, akik az akksit kicsinek tartják. :)

(#150) laci_csk válasza kezo0 (#147) üzenetére


laci_csk
senior tag

XZ 3 van nekem es tapasztalom ezt a bugot nehanyszor, bemegyek az phone appba es ott a storage aztan clear data es igy eltunik az a jelzes

Cast mar nincs a Sony telokban csak screen mirroring a google miatt

[ Szerkesztve ]

Xperia XZ3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.