Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) ollie


ollie
MODERÁTOR

Mi az a fekete fényerő a táblázatban? OLED-nek nem kéne világítania.

***

(#52) forgonati


forgonati
őstag

Rettenet elcseszett forma. Bizarr érzés fogni, és ha zsebben van mikor leülsz, akkor töri a csípődet. Ezek is ahelyett h épkézláb kameraszoftvert fejlesztenének, ilyen baromságokra használják az erőforrásaikat. Az akku meg hagyjuk. A tesztben szereplő 4-6 órát úgy kell venni hogy inkább a 4 felé tendál. Ha 50 ezerrel olcsóbb lenne sem kellene.

[ Szerkesztve ]

Keelah Se'lai!

(#53) mcs válasza Pipszi01 (#46) üzenetére


mcs
veterán

Az A50hez is ugyanilyen remekül passzol.
Majdnem egy hete van meg, és először ugyan sokkolt a mérete, most pedig a kisebb tartalék, 5,5 colos Asuson sokkal kényelmetlenebb írni. :D
Egyedül az edzett üveg cseszi az agyam, hogy ritka rá a megfelelő méretű.

[ Szerkesztve ]

(#54) mizoli válasza Szári (#29) üzenetére


mizoli
addikt

"egy ütős középkategóriát két méterben"

Már közelíti... :D

Tudom, hogy elírás, csak nem tudtam kihagyni.

(#55) K0vasz


K0vasz
aktív tag

én múltkor direkt megnéztem ezeket (akkor még az X5 nem volt kipakolva), és az X10 Plust leszámítva (ami már ránézésre is BRUTÁLIS), kézben fogva igazából nem gáz, de zsebbe már nem tudnám beszuszakolni

(#56) badacsony válasza K0vasz (#55) üzenetére


badacsony
őstag

Honnan akartad lenyúlni? :DD

iOS és Android két jó barát, kézen fogva sétafikál :D

(#57) #96302336


#96302336
törölt tag

A nagy testvért használom, ami ennél is nagyobb. És köszöni szépen a "kicsi" akku bír normál használatnál két napot, ha naponta játszom is, akkor is a nap végén, ami este 9 körüli idő, még bőven bírja. Mert ezeknél a telefonoknál foglalkoztak egy egész kicsit az optimalizációval is, és nem merül, mint a Titanic. És, ahogy nézem a kisebb felbontás is az üzemidő javára fog szolgálni, tehát még tovább bírja ,mint az 1. A 21:9 képernyő pedig pont böngészni, és tartalmat olvasni az egyik legjobb forma. Plusz, a duál képernyő is jóval használhatóbb. Az oldalérzékelőt meg ki lehet kapcsolni, És érdemes is, mert aki tokba teszi, az úgy, ahogy van elbukta. A kettő között ahogy nézem pusztán méretbeli különbség van csak. Ha ez a "kompakt" akkor legyen :) . És borítékolható lesz, hogy elég hamar meg fog jönni a Droid 10 is erre is, és az Xperia 1-re is. Ahogy szokás szerint mindig, november közepe tájékán. Az előző modelleknél ez volt a gyakorlat.
Szerencsére ennél sem követték az idióta divatot, hogy notch, lyuk, csepp bizbasz legyen. Szép egységes a kijelző.

(#58) sh4d0w válasza #96302336 (#57) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

+1

https://www.coreinfinity.tech

(#59) blagolf válasza forgonati (#52) üzenetére


blagolf
senior tag

Bizonyára rengeteg Sony telefont használtál életedben. Optimalizálásban még mindig ők a legjobbak. Lassan 1 éves XZ3-nál még mindig több mint 6 óra a képernyőidő, pedig arra is azt mondták egyesek hogy kevés az akksija. :F

Üdv, Zoli

(#60) blagolf válasza Juhaszatti (#2) üzenetére


blagolf
senior tag

Az s10 310ezerrel nyitott.

Üdv, Zoli

(#61) Juhaszatti válasza blagolf (#60) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Nem a nyitóár a kérdés, hanem amennyiért most megvásárolhatja az, aki éppen telefont szeretne venni (írtam hogy 210-ért vettem az S10-et 2 év gyártói garanciával, de nem hivatalos boltban, úgyhogy legyünk korrektek, a Samsung Experience Storeban most 260).
Mert a Sony most akarja eladni a telefonját, most akar alternatívát nyújtani.
Azt nem mondom hogy az aktuális 120-140 ezres Xiaomi flagshippel versenyeznie kéne árban, mert az képtelenség, de egy OnePlus 7 Pro is olcsóbb már.
Persze, pár hónap múlva megvehetem ezt is olcsóbban, de a legtöbb konkurens készülék addigra még olcsóbb lesz. Jó, az OP valószínűleg éppen nem.

Éppen ezért vannak előnyben azok a gyártók, akik év elején jönnek ki a csúcsvassal. Mire mások kijönnek a 3-4. negyedévben, a korábbiak még nem avulnak el, viszont olcsóbbak lehetnek. (Az iPhone is ebben az időszakban jön ugyan, de az más téma, aki iOS-t akar, annak nincs alternatíva).

3 dolgot tehetnének igazából azok a gyártók akik rendszeresen ilyenkor (is, mert jöhet mellette előbb is) dobják piacra a flagshipjeiket.
- Előbb hozzák ki, csak akkor közvetlenül szembe kéne nézni a konkurenciával, és könnyen lehet hogy annyit sem vennének belőle mint most
- Később, de érezhetően alacsonyabb nyitóáron hozzák ki
- Olyat nyújtanak amit a konkurencia nem tud vagy nem akar, és amire vevők az emberek

A Sony és pl az LG is az utóbbival próbálkozik/próbálkozott. Kompakt, moduláris telefon, vagy épp CinemaWide kijelző. De ez szemmel láthatóan kevés, nem harap rá eléggé a nép.
Ezért nem értem ezen gyártók árazását, a saját érdekük lenne, hogy a konkurencia alá vágjanak árban. Mert egyáltalán nem rosszak a telefonjaik, csak épp nem nyújtanak olyat számomra, és a legtöbb ember számára, ami miatt aktuális magasabb áron is alternatívát jelentene.

(#62) Fred23


Fred23
nagyúr

Talán jövőre elfelejtik a 21:9-et. Ez így szerintem a legtöbb ember számára bukta.

(#63) Noukoum válasza Fred23 (#62) üzenetére


Noukoum
veterán

Nem azzal van a baj.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#64) joey04 válasza blagolf (#60) üzenetére


joey04
titán

és?

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#65) Fred23 válasza Noukoum (#63) üzenetére


Fred23
nagyúr

Nekem leginkább azzal. Az XZ2C teljesen jó volt méretben, arányokban, azt kellett volna folytatni szerintem. Még a műanyag hátlap is jobb ott, mint itt az üveg.

(#66) aprokaroka87 válasza Noukoum (#63) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ha jól sejtem az ilyen kijelzőkőn egy 16:9-es videó majdnem olyan mintha kocka lenne.

Két oldalt levágja szépen.

(#67) #96302336 válasza Fred23 (#62) üzenetére


#96302336
törölt tag

Nem felejtik. Sőt a Samsung is azt az arányt célozza a következő telefonjaik egy részében.

(#68) #96302336 válasza aprokaroka87 (#66) üzenetére


#96302336
törölt tag

Nem.
Pont 16:9 az eredeti arány. két oldalt van fekete sáv. De ha akarod ki tudod nyújtani teljes képernyő szélesre. Hót egyszerűen "széthúzod" ujjakkal. Viszont, ha filmet nézel, mondjuk rendes mozi "szélesvásznat", akkor máris az van, hogy nincs alul-felül fekete csík.

(#69) Fred23 válasza #96302336 (#67) üzenetére


Fred23
nagyúr

Nem vagyok egyik márka fanatikusa se, ha a Samsung is elkezdi, tőle se lesz 21:9-es telóm, ilyen egyszerű.

(#70) aprokaroka87 válasza #96302336 (#68) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

nyújtani....
nem rétestészta van a kijelzőn:)

Meglehet szokni nyilván a két oldalt levágást.

(#71) #96302336 válasza aprokaroka87 (#70) üzenetére


#96302336
törölt tag

Jah. Ha nagymamámon múlna lehetne rajta akár rétestészta is, ő aztán tudta hogy kell olyant nyújtani. :D
Egyébként nem is feltűnő. Olyan mintha hirtelen megnőtt volna kicsit a telefon kávája.
Előbb-utóbb úgy is meg fog állni ez egész ez az arány tényleg a maximum. legfeljebb elmennek 2.35:1-ig. az már minimális eltérés a 21:9-hez képest, csak két század :D De elnézve az új Essentialt, lehet jönnek a távirányító alakú telefonok. :DDD

Fred23: Te az a "régi vágású" felhasználó vagy, aki többnyire fekve használja a telefont tartalom fogyasztáskor. Nektek tényleg nem jó irány ez a nyújtás.

[ Szerkesztve ]

(#72) aprokaroka87 válasza #96302336 (#71) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Nekem 2 telefonom van.
Egyiken 16:9-es a kijelző, másikon meg 18:9-es.

A 18:9 esetén két oldalt levágja a 16:9-es videók esetén a képet.

A kijelző mérete 6.3 col na így hogy levágja két oldalt kb 5.2-5.4 col a tényleges videó méret 16:9 esetén.

(#73) Noukoum válasza Fred23 (#65) üzenetére


Noukoum
veterán

A többségnél nem az. Ha más dobta volna ki (tudjuk kik) akkor ez lenne a legnagyobb innováció. Nem mindegy ki tálalja.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#74) VIC20


VIC20
őstag

,, kiváltképp a zoomfelvételek szaggatottak, mint a rétestészta"

Jaaaj! :O

A rétestésztát nem szaggatják, hanem nyújtják. Tehát a helyes kifejezés a nyúlik, mint a rétestészta.

(#75) mcs válasza Fred23 (#69) üzenetére


mcs
veterán

Ha 2-3 napig írkálsz 21:9en egy 6-6,5 colos kijelzőn, nem fogod visszasírni a kisebbet. :)
Az A50en, ami 19,5:9 arányú, részben én is a mérete miatt agyaltam rengeteget, hogy kell-e nekem ekkora telefon, de beláttam, hogy sokkal kényelmesebb írkálni rajta, mint a korábbi 5,2es A5 2017en, de a tartalék 5,5ös Asus Zenfone Max M1en is többet tévesztek.

[ Szerkesztve ]

(#76) #96302336 válasza VIC20 (#74) üzenetére


#96302336
törölt tag

A nokedlit szaggatják :DDD

(#77) janeszgol válasza mcs (#75) üzenetére


janeszgol
félisten

Az ilyen eseteknel elgondolkodom, hogy nem a billentyuzet a vacak? Egy 4,5 colos lumian szinte lehetetlen melleutni.

(#78) Ck.


Ck.
addikt

Angliában most ingyen PS4-el promózzák, csak vigyed.

(#79) mcs válasza janeszgol (#77) üzenetére


mcs
veterán

Azt azért hozzáteszem, hogy én sose tudtam olyan ügyesen gépelni tapipadon, mint asztali gombos billentyűzeten. Nekem határozottan kényelmesebbek a nagyobb képernyőgombok nagyobb közökkel.

(#80) janeszgol válasza mcs (#79) üzenetére


janeszgol
félisten

Nem cáfolni akartam a mondandód! Csak gondolkodtam. :)

[ Szerkesztve ]

(#81) mcs válasza janeszgol (#80) üzenetére


mcs
veterán

Elsősorban az ujjaim vackok ahhoz, hogy szélsebesen és hibamentesen tudjak gépelni a képernyőn. :D
Az A50en is megesik időnként, hogy félreütök, de kisebb képernyőn többször. :)
Azon kívül, hogy a zsebemet jobban feszíti, mint az A5, más bajom nincs ezzel a tepsiformával, csak kellene rá egy tökéletesen méretezett üvegfólia is.

[ Szerkesztve ]

(#82) pit stop


pit stop
addikt

Ma élőben megfogdostam MM-ben, hát kéne.
"Kár", hogy G8s-nek verhetetlen az ár/érték aránya, mert amúgy nagyon nehéz lenne neki ellenállni.
Nem lett tökéletes, de úgy tűnik elsőre nem fájó kompromisszumok vannak benne.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#83) GeryFlash válasza pit stop (#82) üzenetére


GeryFlash
veterán

Igen a G8S az most valami elképesztően ár/érték arány bajnok. Nem tudom mennyi haszna lehet az LG-nek így rajta, egyáltalán van-e bármi, sőt mgé azt is el tudom kézpelni ohgy veszteségesen van árulva. De azért még is csak az idei legsemmilyenebb flagshipje volt, ez meg azért eléggé egyben van.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#84) Riccio91 válasza forgonati (#52) üzenetére


Riccio91
csendes tag

Biztos neked van igazad hiszen láttad a specifikációt és elvégezted a számításokat fejben. Innentől kezdve nincs is szükség konkrét tapasztalatokra. De azért ezt itt hagyom.

És mi lenne ha rá se lennék függve a contest of champions-ra

[ Szerkesztve ]

(#85) nb.balazs


nb.balazs
újonc

már több telefon (fotós) tesztjénél észrevettem, hogy a készülékkel készített fényképek kritikán aluliak, és nem tükrözik az eszköz valódi fotós tudását. kérlek benneteket, hogy olyan ember kezébe adjátok a telefont -akár csak a fényképek készítésének erejéig-, akinek van valami érzéke a fotózáshoz, és nem csak megnyomja a gombot. ez a telefon lényegesen jobb képeket csinál.

[ Szerkesztve ]

(#86) Tyurp


Tyurp
kezdő

Már nemazért. De gyorstöltés mellett a gyenge aksi mellett érvelni... Azért már nem ott tartunk, hogy egy töltés három vagy több órába telik. Bár ettől függetlenül nem győzött meg ez a mobil.

(#87) Tyurp válasza Tyurp (#86) üzenetére


Tyurp
kezdő

Depersze majd ide is kapok okoskodásokat, mint a p20 topikban. Sorry, de a piti kofogásos nyavajgások sokszor kiakasztanak. Amíg egy teló feltölt alig fél óra alatt hasraütök: 30 százalékról 80-90-ig, leszarom az aksiját. A másik, meg normális ember nem megy sehova feltöltött teló nélkül. Már bocs. Sry ha valakit érzékenyen érintett a kommenten. :)

(#88) laci_csk válasza aprokaroka87 (#66) üzenetére


laci_csk
senior tag

nem jol sejted, mert a 16/9 eleve nem kocka, ugyhogy nem tunhet annak, de trollkodasnak kituno hozzaszolas, bravo

[ Szerkesztve ]

Xperia XZ3

(#89) #06658560 válasza aprokaroka87 (#72) üzenetére


#06658560
törölt tag

Kétoldalt? He? Milyen elbaszott rendszer van azon?

(#90) aprokaroka87 válasza #06658560 (#89) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Fektetet helyzetben van két oldalt ott fekete rész.

A videó 16:9-es képarányú, a telefon képernyője meg nem az.

[ Szerkesztve ]

(#91) mcs válasza Tyurp (#87) üzenetére


mcs
veterán

Logikusan látod a dolgot, de a Sony a jó optimalizációjával simán megragadhatta volna az alkalmat egy nagyobb akksival, hogy az üzemidejével igazán ki tudjon tűnni.

(#92) ghiottone


ghiottone
nagyúr

Akinek van ilyen készüléke - camera2api támogatott? gcam megy?

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#93) GeryFlash válasza ghiottone (#92) üzenetére


GeryFlash
veterán

Elvileg [Az Xperia 1 ] támogatja, ha ez így van akkor 100% hogy az Xperia 5 is.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#94) #06658560 válasza aprokaroka87 (#90) üzenetére


#06658560
törölt tag

Akkor mégis mit vág le? Vagy ennyire nem érted?

(#95) blagolf válasza mcs (#91) üzenetére


blagolf
senior tag

Azok miatt tök felesleges, akik ezen fanyalognak, mert csak ezért írnak ezekhez a topikokhoz. "Hú kicsit jobb az üzemidő mint az átlagnak." kb ez lenne.

Üdv, Zoli

(#96) laci_csk válasza blagolf (#95) üzenetére


laci_csk
senior tag

ebben tokeletesen igazad van, ha ugyis annyit, vagy aka'r tobbet tart az akksi mint a tobbieke mi ertelme, mindenki este tolti a telojat igy is ugy is.

A legtobb ember mai napig nem erti hogy nem az akkumulator nagysaga hanem a fogyasztas a donto, de ezt mar tobb ezerszer leirtam, nehez folfogni tudom

Kopi31415 mit nem ertesz? levagja azt ami ott sincs es nem is volt, ha sony teloja lenne, tudna hogy egy koppintassal teljes kepernyore teszi a videot, ha ez faj neki de nem tudja.

[ Szerkesztve ]

Xperia XZ3

(#97) laci_csk válasza mcs (#91) üzenetére


laci_csk
senior tag

most ket vagy harom eve azzal reklamozta a sony a teloit hogy ket nap uzemido, ami meg is volt/van, es megsem ment semmire, akinek kell igy is kell akinek meg nem ugysem fog kelleni. Vagynak olyan telefonok amik nagyon sok napig birjak, napokat sot heteket, azok miert nem a legeladottab telefonok? gondolkozz ezen

[ Szerkesztve ]

Xperia XZ3

(#98) Riccio91


Riccio91
csendes tag

azt tudja valaki egyébként hogy a 960 fps slowmo miért került ki ebből a telefonból? hardveres okai vannak vagy szoftveresen tiltották le?

(#99) #96302336 válasza Riccio91 (#98) üzenetére


#96302336
törölt tag

99%, hogy szoftveres. Semmi másban nem különbözik az 1-től. sőt, a háttértár pl nagyobb.

(#100) EvilAcorn


EvilAcorn
friss újonc

Sziasztok.Azt látom itt hogy mindenki csak blamálja a Sonyt.Fogta valaki a kezében egyáltalán? Én vettem egy Xperia 1-et, és azt kell mondjam hogy egyáltalán nem nem rossz.Ilyenek,hogy kézzel épp átérhető? Sokkal keskenyebb mint a többit. Olyan kényelmes fogni hogy nagyon. Lehet kicsit magas,viszont erre is van funkció, viszont sokkal többet látok mint a többi készüléken.Eszméletlen gyors. Vannak apró hibái,de melyiknek nincs.Az hogy valaki csak Samsungos,vagy iPhoneos az elfogult ezzel kapcsolatban. Válaszolok minden kérdésre. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.