Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) #16820480 válasza Bli92 (#350) üzenetére


#16820480
törölt tag

A felső az 7mm, az alsó 4mm.
A jack kicsit zavar, ha lehetett volna választani, akkor inkább olyan változatban vettem volna, amiben van, de olyan gyakran nem használom (BT headset zenére, iphone headset átalakítóval hívásokhoz). Majd jövő nyáron veszek Xperia 5 ii-t, amiben remélhetőleg lesz megint :)

(#352) Lasy válasza Bli92 (#350) üzenetére


Lasy
veterán

Csak bt fülest használok, így nagyon nem érdekel. Közel 8 éve nem használok mást.
Na jó a sztereó Bluetooth hangfalat igen.
Abból többet is egyszerre. :DD :DD :DD

+36702778032

(#353) Bli92 válasza Lasy (#352) üzenetére


Bli92
tag

Ismét köszönöm a válaszokat!

Ma sikerült megnéznem élőben a készüléket. Az a 3 mm eltérés a kávákban nem is zavaró (csak Z5 tulajdonosként a teljes szimmetriához szoktam :D :D :D ).
A jack nekem is max a telefonáláshoz kell, mivel a zene BT-n megy, de azért jó ha van.
Szerintem én is kivárom az 5 II-t aztán meglátjuk azt hogy adják, illetve most azon gondolkodom, hogy szolgáltatón keresztül veszek hűséggel, ha úgy barátibb az ára. :)

(#354) #16820480 válasza Bli92 (#353) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk telefonáláshoz én vettem egy 1,5$-os type-c headsetet ebay-ről, arra az is jó :D Csak annyi a hátránya, hogy nem megy egyszerre a töltés és headset.

(#355) fattyu válasza #16820480 (#354) üzenetére


fattyu
veterán

marshall monitor bt.

le van tudva mindkét funkció :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#356) Bli92 válasza fattyu (#355) üzenetére


Bli92
tag

Ismét köszönöm a válaszokat :D
Igaziból időközben rájöttem, hogy nekem az a jack nagyon hiányozna és hogy szolgáltatótól viszonylag elviselhető áron megkapom az 1 II-t is. Szóval megvárom az 5 II-t aztán majd meglátjuk az milyen cédulát kap és hogy az 1 II ára mennyit változik és azok közül lesz valamelyik megvéve :D

(#357) Bozek válasza Bli92 (#350) üzenetére


Bozek
nagyúr

Alapvetően adnak hozzá átalakítót, szóval simán belemegy egy jack-es füles, bár akkor nem tudod tölteni.

Én most vettem egy Sony WI-SP510-et, úgyhogy most már tényleg nem zavar. :) Biciklizéshez meg főleg nem jó a vezetékes, mert a telefon a táskámban van, ezért is gondoltam erre.

(#358) Batu3 válasza Lasy (#352) üzenetére


Batu3
tag

Lasy kollega, látom eladó az Xperia 5-öd. Van amit megelégeltél rajta? Sony-ra váltasz vagy mi a helyzet? :)
Én csak a jövőben gondolkodom majd ebben a telóban, egyelőre az XZ1 süvít, bár mostanában többször fagy le mint kellene, ami aggaszt kicsit, de lehet csak nagyon tele a tárhely...

Sony Ericsson K310i -> K770i -> P1i -> Live with Walkman -> Sony Xperia SP -> Z2 -> Huawei P9 Lite (2017) -> ASUS Zenfone 2 Laser -> Sony Xperia XA1 --> XZ1 --> Realme GT Master Edition --> Sony Xperia 1 IV

(#359) Lasy válasza Batu3 (#358) üzenetére


Lasy
veterán

Semmi újdonság nincs benne, és ez zavar. Többi készülék már jobb. De sajnálom is eladni, de több duál simes készüléknek nem igen látom értelmét.

+36702778032

(#360) hevgab


hevgab
csendes tag

Sziasztok!
A tulajok véleménye érdekelne: láttam, hogy fényképezés teszten az előlapi téma és a háttér találkozásánál csúnya a határ elmosása, mintha a telefon nem találná, hogy mi van előtérben, mi van a háttérben. Ezt orvosolták már frissítéssel? Esetleg egy tesztfotót tudna valaki ide beilleszteni ezzel kapcsolatban?

[ Szerkesztve ]

(#361) Lasy válasza hevgab (#360) üzenetére


Lasy
veterán

Bevallom a kérdést sem értem.
Hiszen a fókusz lényege, hogy mire szeretnél fókuszálni.
Ha közelre, akkor a háttér lesz homályos, ha hátra, akkor elől.

[ Szerkesztve ]

+36702778032

(#362) PsycHo88


PsycHo88
senior tag

Sziasztok !
Telefon váltás előtt állok és nagyon megtetszett a Sony Xperia 5 illetve még van egy telefon amin gondolkodom , A kérdésem az lenne hogy a Sony telefonok meddig kapnak frissítést ?
illetve mennyre bírják ezek a telefonok ? . És még egy nagyon fontos kérdésem lenne hogy az akkumulátor meddig bírja ugyanis ezért kényszerülök váltásra :S nagyon szeretem a jelenlegi telefonom de örülök ha kibír egy fél napot :S .

Válaszotokat előre is köszönöm szépen. :R :R

Amit most gondolsz, holnapi életedet formálja. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#363) Fuxosbömis válasza PsycHo88 (#362) üzenetére


Fuxosbömis
tag

Két nagy frissítés van. Az xperia 5 meg fogja kapni az android 11-et. A biztonsági frissítések havonta jönnek....kb. 3 év amíg frissül a teló.
Egy napot intenzív használat mellett is kibír.....más Sony típusokkal szerzett taPasztalataim alapján az akkuk tartósak is.

(#364) PsycHo88


PsycHo88
senior tag

Köszönöm , mindenre megkaptam a választ :D :R :R

[ Szerkesztve ]

Amit most gondolsz, holnapi életedet formálja. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#365) Silenzio


Silenzio
addikt

Sziasztok, vettem egy Xperia 5-öt használtan. Rengeteg a kérdésem:

- Használja-e valaki az mcpro24fps nevű appot? Elég brutálisan megtáltosodik tőle a videó - állítólag.
- Néha a híváselőzmények menü átmegy tablet módba, és nem hajlandó álló módban működni, ami totál hülyeség. Van erre valami orvosság?
- Az ujjlenyomatom a telefon 20-ból ha egyszer felismeri. Erre van valami orvosság? Kipróbáltam a celluxos módszert, de úgy egyáltalán nem működött az olvasó.
- Egy SIM-mel bámulatos üzemidőket értem el, 48 órás üzem 5 óra kijelzőidővel, meg ilyenek. Két SIM-mel kb. harmadolódott. Komolyan, merül, mint a disznó. Más is tapasztalt ilyesmit? Ki lehet kapcsolni a második SIM-kártyát pl. munkaidőn kívül?
- Nem értem a WiFi hotspot működését. Más telefonnál mindig egyértelmű helyen volt a jelszóbeállítás, de itt egyáltalán nem találom. Hogy kell beüzemelni ezt? :D
- Amazfit okosórám van, folyamatosan az van kiírva, hogy nem csatlakozik, mégis jönnek az értesítések. Ez mitől lehet? Más találkozott már ilyenekkel?
- Ó és még valami: hogy kapcsolom ki azt a baromságot, hogy a kamera bekapcsoljon, ha fekvő módban emelem fel?

Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#366) Fuxosbömis válasza Silenzio (#365) üzenetére


Fuxosbömis
tag

A második simet ki lehet kapcsoni. (Hálózat és internet/sim kártyák) Nekem is jobban merül 2 sim kártyával...de nem mint a disznó. Egy nap intenzív használat mellett is marad 25-30 %.
hotspot: Hálózat és internet/hotspot és internetmegosztás/hordozható csatlakozási pont/csatlakozási pont konfigurálása. Itt lehet a jelszót megváltoztatni.Írd fel pontosan a régit, mielőtt átírod az újra!!!
Kamera: kameraapplikáció/beállítások/kikapcsolod az inteligens indítást.
Kapcsolódás: soha nem volt vele problémám
Újlenyomat olvasó: Minden és ezen a telón is jól működött.

(#367) Lasy válasza Silenzio (#365) üzenetére


Lasy
veterán

Az okos órára talán azt tudom mondani, hogy a Wear OS appot próbáld ki. Nekem a Honor órám csinálta, hogy nem is akart kapcsolódni, aztán ezzel egyből. Igaz azóta sem láttam hasznát az appnak

+36702778032

(#368) fattyu válasza Silenzio (#365) üzenetére


fattyu
veterán

ujjlenyomat sajnos random.

kinek semmi baja vele kinek fos.

nekem is fos nem 20ból 1, de olyan 50% van amikor meg de facto nem.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#369) Lasy


Lasy
veterán

Pontosan. Nálam minden jó vele, de próbáltátok, hogy egy ujjlenyomatot többször vesztek fel?

+36702778032

(#370) kezo0 válasza Lasy (#369) üzenetére


kezo0
addikt

Én már mindent próbáltam. Nem segít...

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#371) Bozek válasza Lasy (#369) üzenetére


Bozek
nagyúr

Nekem volt olyan, hogy akkor is olvasott, amikor hozzá se értem. Aztán volt, hogy elfelejtett működni. Néha újraindítás után jó volt, de nem mindig. Aztán amikor már épp FR-re gondoltam, akkor megjavult, azóta hiba nélkül működik. Lehet, hogy megijedt? :D

(#372) Lasy


Lasy
veterán

Igazán érdekes.
Nekem csak akkor nem működik, ha el van vágva az ujjam. No akkor semmit nem olvas be. :)

+36702778032

(#373) Silenzio


Silenzio
addikt

Köszönöm a válaszokat. A legnagyobb gondot nem is említettem: ledobja a SIM kártyákat és újraindul. Másnál volt ilyen? Mit tudok tenni ez ellen?

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#374) #16820480 válasza Silenzio (#373) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nekem még sosem csinált ilyet, kb január óta használom. Esetleg megpróbálhatod kicsit kivenni a kártyákat, megtisztítani a slotot körte pumpával vagy sűrített levegővel.

[ Szerkesztve ]

(#375) Silenzio válasza #16820480 (#374) üzenetére


Silenzio
addikt

Kiváló ötlet, köszi. Sürített levegő lesz a nyerő. Ha ez megjavulna, más bajom nem lenne.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#376) PsycHo88


PsycHo88
senior tag

Jó olvasni a tapasztalataitok ! Pont most gondoltam hogy veszek egy Xperia 5-öt de így hogy olvasom ezt a fórumot hát nem biztos hogy az Xperia 5-re esik a választás :) pedig minden tud amire nekem szükségem van de én nem akarok vele vergődni :) .

Amit most gondolsz, holnapi életedet formálja. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#377) Lasy válasza PsycHo88 (#376) üzenetére


Lasy
veterán

Mi bajod vele?

+36702778032

(#378) #16820480 válasza PsycHo88 (#376) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igen, azért pörög ennyire a topik, mert rengeteg problémánk van vele :K Kb az ujjlenyomat olvasó, de hát az is mondjuk nekem jobban működik, mint az S10e előtte, pedig azt meg agyon dicsérték minden tesztben, meg a topikjában is :D

(#379) fattyu válasza PsycHo88 (#376) üzenetére


fattyu
veterán

Nézd. Az ujjlenyomat olvasóval együtt imádom. Forma faktor 10/10 nekem. 1 napot ha nem 8 óra game barmiassal kibír. Hasít stabil. Rám szólt a rendszer hogy 29 napja nem indítottak újra. Nem volt miért. Pedig megy rajta nem kevés dolog. Including citrix 2FA val játékok social fotózás yt.

Tökéletes semmi nem lesz. Ettől még én spec szeretem nagyon

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#380) Bozek válasza Silenzio (#373) üzenetére


Bozek
nagyúr

Mikori a SIM? Lehet, hogy érdemes lenne cseréltetni.

(#381) Lasy válasza PsycHo88 (#376) üzenetére


Lasy
veterán

Látom te sem voltál csak a Samsung világában. :)
De sebaj. Egyszer kell csak Sony, és utána nem akarsz mást.

Ami engem jobban zavar, hogy pl egy mate 10 pro ami egy évvel korábban jelenet meg. KB ugyan azt tudja, de nem néz ki olyan jól.

[ Szerkesztve ]

+36702778032

(#382) PsycHo88 válasza Lasy (#381) üzenetére


PsycHo88
senior tag

Samsung ? :) 2 hétig használtam egy samusng s10 plust elég is volt belőle :) anyunak adtam 10 éve Iphonet használok és ott megszoktam hogy kiveszem a dobozból és 3-4 évig nincs gondom vele , jelenleg egy ip7-esem van szeretnék már váltani mert a akku nagyon gyenge , Ezért elkezdtem keresgetni nézelődni És a Sony telefonok mindig is tetszettek szóval most gondolkodom hogy ip7-ről váltok xperia 5-re mivel ez a telefon papíron tökéletes lenne nekem kompakt elvileg jó az akku idő tetszik a formája stb ..

Amit most gondolsz, holnapi életedet formálja. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#383) Fuxosbömis válasza PsycHo88 (#382) üzenetére


Fuxosbömis
tag

Nyugodtan vedd meg. Én 8 éve csak Sony telókat veszek magamnak és a családnak és még nem volt gondunk velük. Ezért is ragaszkodunk a Sonyhoz.

(#384) PsycHo88


PsycHo88
senior tag

Köszönöm a tanácsot fontolóra veszem , néznem kell még róla videókat vagy is hogy milyen az os ;) mert soha nem használtam androidot .

Amit most gondolsz, holnapi életedet formálja. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#385) Silenzio válasza Bozek (#380) üzenetére


Silenzio
addikt

A magán kb. 5-6 éves, a céges idei. Az elmúlt egy évben kb. 12 telefonom volt iPhone 11-től Note 10-ig, egyikkel sem volt gond.

[ Szerkesztve ]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#386) Lasy


Lasy
veterán

Egy újabb frissítés érkezett.

+36702778032

(#387) #16820480 válasza Lasy (#386) üzenetére


#16820480
törölt tag

Újabb hónap, újabb biztonsági frissítés. Szokatlan is lehet ez, ha olyan gyártókat használt eddig az ember, mint LG vagy Oneplus :D Az alig 1 éves OP6-om kb 4 hónappal volt lemaradva biztonsági frissítésben, mielőtt eladtam (aztán jött egyben utána, csak szartak rá havonta kiadni).

(#388) Silenzio válasza Lasy (#386) üzenetére


Silenzio
addikt

Nekem ugyan nem jött semmi. Még az 52-es végű van fent.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#389) Fuxosbömis válasza Silenzio (#388) üzenetére


Fuxosbömis
tag

Nekem sem...1-2 nap és nálunk is csillingel! :)

(#390) mulli86


mulli86
tag

Hali, gondolom a 2-nek lesz új topikja, de adddig is ide írom, hogy Z5 compactot szeretném váltani. Szerettem a kicsikét, de nagyon melegszik az aksija és egy hónapja a kijelző is megnyekkent kicsit. Nem tudom lenne értelme a kijelző és aksi cserének... Én aki kompaktos voltam világ életemben (NEO, Z5C) mennyire lesz írtózatos ez a fajta kijelző méret? Abba már beletörődtem, hogy 6" alatt nem fogok telefont találni, de elég szokatlannak írják ezt a 26/9-es képarányt.

Jobb félni, mint áldozatául esni egy hirtelen Ninja támadásnak!

(#391) #16820480 válasza mulli86 (#390) üzenetére


#16820480
törölt tag

21:9 az csak :D De az biztos, hogy ennek a kijelzője is már nagyobb, mint az egész mostani telefonod. [link] Viszont legalább a kijelző szélesség nem lesz nagyobb, í]y át lehet keresztben érni.
Esetleg még Pixel 4a-t lehet érdemes megnézni, az viszonylag kisebb.

(#392) Batu3 válasza mulli86 (#390) üzenetére


Batu3
tag

Esetleg nézz használtan vagy külföldről egy XZ1 Compactot :)

Sony Ericsson K310i -> K770i -> P1i -> Live with Walkman -> Sony Xperia SP -> Z2 -> Huawei P9 Lite (2017) -> ASUS Zenfone 2 Laser -> Sony Xperia XA1 --> XZ1 --> Realme GT Master Edition --> Sony Xperia 1 IV

(#393) Lasy válasza Batu3 (#392) üzenetére


Lasy
veterán

Akkor már xz2 compact.
Az xz1 compact olyan hülyén néz ki

[ Szerkesztve ]

+36702778032

(#394) Fuxosbömis válasza mulli86 (#390) üzenetére


Fuxosbömis
tag

A képarányt két óra alatt megszerettem, számomra sokkal jobb mint a hagyományos.....pedig idegenkedtem tőle. Tok nélkül filigrán. :)

(#395) mulli86


mulli86
tag

Igazából azért maradnék a Sonynál, mert 3-4 év után még 2 évet rá tudok húzni azzal hogy flashelem és custom romot kap a teló. Majd otthon bemegyek egy GSM boltba és rákérdezek egy képernyő, meg aksi cserére. Azzal is sztem előrébb lennék. XZ2 compacttal az a bajom, hogy nem írtak róla sok jót. Xperia 5 még első széria inkább megvárnám az 5 II-t. De egyébként ez a Pixel 4a egész jónak tűnik specifikációk alapján. Egy nagyon komoly hardver egy kicsi telóban. Jó alternatíva lehet. Bár lehet én is meg tudnám szokni azt a kijelző méretet. Majd meglátom mit fog lehozni a telekom akcióba hozzá és összeségében úgy fogom eldönteni melyik legyen. De addig jöhetnek még az érvek :D

[ Szerkesztve ]

Jobb félni, mint áldozatául esni egy hirtelen Ninja támadásnak!

(#396) Fuxosbömis


Fuxosbömis
tag

Megjött a szeptemberi biztonsági csomag frissítés.
Buildszám: 55.1.A.9.101
:) :C

(#397) Volumas35


Volumas35
újonc

Meg tudná nekem mondani valaki,hogy ennél a telónál lehet-e állítani a navigation bar gombjainak sorrendjét? Köszi :R

(#398) kezo0


kezo0
addikt

Hm, ez most meglepett.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#399) Bozek válasza kezo0 (#398) üzenetére


Bozek
nagyúr

Mégis mi lepett meg ezen? Az 5-ös 9-essel indult, és általában a Sony telefonok 2 főverziót kapnak, így a 11-es várható volt még.

(#400) kezo0 válasza Bozek (#399) üzenetére


kezo0
addikt

Azt hittem, a 10-es után már nem fog új főverziót kapni. Biztonsági frissítés sem jött nekem okt. 1. óta...

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.