Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Quattro válasza #16820480 (#197) üzenetére


Quattro
tag

Igen, ha bérletet akarsz a tok alá tenni, ami azt akarod, hogy látszódjon is akkor valóban nem jó a fekete tok. De akármilyen tokot is teszel a telefonra, mindig be fog menni alá kosz, por stb. Akármikor levettem bármelyik tokomat az aktuális telefonról, mindig tele volt kosszal, hiába volt patentosan rajta a tok. A por mindig bele fog tudni menni. Ha átlátszó tokot szeretnél akkor ezzel számolni kell majd mindig, legyen az üveg vagy bármi, csúnya lesz. Én nem erőltetném ezt a bérletes dolgot így, sztem nincs rá így ebben a formában jó megoldás, de ez csak az én véleményem.

(#202) #16820480 válasza pit stop (#200) üzenetére


#16820480
törölt tag

Bocs, kicsit hosszú lesz, de talán elfér a topikban, úgyse pörög annyira :R

Például hogy nem a közelségérzékelőt használja zseb módhoz, hanem a fényérzékelőt (kamerát?), ezért sötét szobában is rendszeresen feldobja az üzenetet, hogy húzzam odébb a lakatot, hiába oldottam fel például ujjlenyomattal a telefont, mert azt hiszi zsebben van. Mondjuk a zseb mód kikapcsolása ezt megoldja, ami amúgy sem használható arra, hogy zsebben ne oldjon fel a telefon, csomószor volt olyan, hogy előveszem a zsebemből, és a főképernyő fogad.
Vagy nem használja ugyanúgy a közelségérzékelőt az AoD kikapcsolásához, ha zsebben van a telefon, ezért az folyamatosan világít, még ha nincs is semmi értelme, akkor is (oké, a tap to show opcióval ez is megkerülhető, akkor viszont nem látni, ha értesítés jön, mert nem is villantja fel a képernyőt, neked kell időnként tapogatni).
Vagy mostanában azt csinálja, hogy random leesik a hálózatról, bár jelzi a térerőt, de nincs adatkapcsolat, csak repülő mód be-ki kapcsolásával. Vagy rosszabb esetben telefon újraindításával. Erre mondjuk azt mondták, hogy állítólag a Voda hálózata ilyen valamiért, de ebben nem vagyok biztos, mert szerintem régebben is használtam azt másik telefonnal, és nem volt ilyen.
Vagy hogy elég furán érzékel a képernyő, mintha kicsit túl érzékeny lenne (még ha ki is van kapcsolva az extra érzékenység), és például a scrollozást néha oldalra lapozásnak akarja venni, vagy fordítva, pinch zoom is néha nem akar elsőre jól működni, mert scrollozni akar, tap and hold sem magabiztos szerintem eléggé...
Az sem kimondottan jó, bár ez zavar legkevésbé talán, hogy lilás utánhúzása van a képernyőnek, ha scrollozol valami sötét tartalmat, a sötét élek szélnél ilyen lilás átmenet marad egy fél másodpercig, kicsit mintha motion blur effekt lenne.
Az ujjlenyomat olvasó is elég bizonytalan, ha kicsit is nedves/izzadt az ujjad, akkor nem érzékel semmit, de amúgy is van olyan, hogy 3-4 érintés kell neki, mire veszi, hogy most fel kéne oldani (hiába áradozik mindenki, hogy mennyire fasza meg gyors és pontos, szemben a másik két S10 képernyő alattijával). Most a hüvelykujjam kétszer is felvettem, így kicsit jobb a hatékonysága, de nem tökéletes. Ellenben csomószor volt már olyan, hogy véletlen hozzáérek, mert pont ott fogom meg a telefont, amikor zsebre vágom, és attól az érintéstől felold :U
Az üzemidő sem túl acélos, hiába írja a GSMarena, hogy kb 10%-kal jobb az OP6-nál, olyanom volt előtte, és két napot simán kibírt, ez meg jó ha másfelet. Persze ha folyamatosan nyomogatom, akkor több kijelzőidőt hoz az OP6-nál (azon ilyen 5 óra körül volt mindig, ezen 6-7 óra simán megy), de készenlétben szerintem túl sokat eszik, ezért sosincs meg a két nap vele.

Cserébe ami jó, hogy a kamerája ezerszer jobb az OP6-nál és van ultra-wide is. Kisebb és kompaktabb. Sokkal jobb a hangkimenete jack-en. BT kapcsolatot sokkal stabilabban tartja, mint OP6 (ott LDAC kodekkel gyakran akadozott a fülesem, ennél soha még). Sokkal jobb a szoftverben a jogosultságok és értesítések kezelése (OP6-on nem tudtam beállítani, hogy a Discord ne rezegjen folyton új üzenetnél, itt simán). Jobb, hogy nincs notch, ezért elférnek az értesítések rendesen, nem vágja le 3 ikon után.
Illetve csomó apróság szerintem kényelmes benne, de a fenti hibák miatt úgy döntöttem, hogy mégis megpróbálok egy Xperia 5-öt, mert ez az egyetlen telefon még a piacon, ami tetszik, és találtam egy megfizethető példányt belőle :)

Quattro: Igen, a kosz mindenképp bemegy, viszont általában az élek mentén látszik jobban, ott ül meg. És ha ott nem átlátszó a tok, akkor nem zavaró annyira. Azért szeretem alá tenni a bérletet, mert úgy biztos nem hagyom el, telefon mindig van nálam :K
Meglátom majd mennyire jön be a sima átlátszó tpu tok, amit kapok hozzá, aztán majd nézelődök, ha mégsem olyan jó :)

(#203) pit stop válasza #16820480 (#202) üzenetére


pit stop
addikt

Köszönöm szépen a választ - azért is kérdeztem itt és nem pm-ben, mert hátha másnak is hasznos lesz. Hosszú volt, de jogosan mert részletes és hasznos volt :)
Vodás kártyát olvastam topikjában, más telefonnál nem tapasztaltam ilyet, pedig az egyik kártyám mindig vodás volt, így érdekes arra fogni.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#204) #16820480 válasza pit stop (#203) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nincs mit :K

Mondjuk most hogy megrendeltem az Xperiát, azóta kb nem dobálja el a netet :DDD Valamit tud ez a telefon...

(#205) Quattro


Quattro
tag

Nektek már 10-es Android van? Automatikus értesítés jön róla ha elérhető?

(#206) Quattro


Quattro
tag

Töltésnél lehet állítani, hogy normál töltéssel töltse az akksit vagy gyorstöltéssel? Samunál lehetett ezért kérdezem csak.

(#207) #16820480 válasza Quattro (#206) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ez mondjuk Xperia 1, de szerintem ezen is kell lennie: [link]

(#208) Quattro válasza #16820480 (#207) üzenetére


Quattro
tag

Igen, köszi! Itt is benne van ez a lehetőség mint az Xperia 1-nél

(#209) fattyu válasza Quattro (#208) üzenetére


fattyu
veterán

nekem még 9. nem ajánlotta fel.
független sony szalonos.

lol

sony holnlap imei keresés: a telefonod up to date. alatta meg hogy már van 10 az xperia 5re...

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#210) Quattro válasza fattyu (#209) üzenetére


Quattro
tag

Igen, nálam is ez a helyzet. Írja, hogy van már elérhető 10-es de ennek ellenére azt mondja, hogy naprakész a 9-es és nincs újabb.
Korábbi cikkben is olvastam, hogy december végéig frissül majd többek közt az 5-ös, januárban meg a maradék Sony. Ennek ellenére még semmi hír a 10-esről.

(#211) Fuxosbömis válasza Quattro (#210) üzenetére


Fuxosbömis
tag

Ennek ellenére még semmi hír a 10-esről.“
Nyugi. Előbb vagy utóbb majd jön az értesítés, hogy letöltheted és telepítheted az új változatot. :Y

(#212) kezo0


kezo0
addikt

Nekem sem jött még a 10-es, független a készülék. A baj csak az, hogy az utolsó security patch is októberi, és azóta nem érkezett újabb. (Korábban egy XZ-m volt, az kb. két évig havonta kapta a frissítéseket.)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#213) Bozek válasza Quattro (#210) üzenetére


Bozek
nagyúr

Frissült, csak az EU-s régiók maradtak ki valamiért. Szerintem a következőt kapjuk meg, a javított verziót.

(#214) Zitta válasza #16820480 (#197) üzenetére


Zitta
őstag

Spigen Liquid Crystal lesz a te tokod - ha találsz valahol. :K
Ezeket a noname szemeteket tuti nem merném ràrakni, mert nem kizárt, hogy megharapnák itt-ott. :(

iPhone 12 Pro Max, Apple Watch 7, Garmin Fenix 7X Sapphire Solar, Moto X 2nd Gen, iPad 9. 2021, MacBook Pro 16', Mazda RX8 231 LE

(#215) #16820480 válasza Zitta (#214) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ezek a márkásabb gyártók sajna nem készítenek egyáltalán tokot erre a telefonra, úgy tűnik legalábbis nekem. :U
Bár amúgy például Nilkinnel régebben több probléma volt, mint a noname cuccokkal, még Lumia 930 időkben rendre magától szétrepedt embereknél a Nilkin tok.

(#216) coyote66


coyote66
aktív tag

Tokkal kapcsolatban. Xperia 1-t használok, xpro-tól vásárolt átlátszó szilikon tokkal és kijelzővédő fóliával. Ahogy néztem 5-re is van. Nekem tökéletesen takar, és a bérlet is elfér alatta.

Én vagyok

(#217) Quattro válasza coyote66 (#216) üzenetére


Quattro
tag

Az Xpro fólia felfekszik mindenhol a telón? Én is Xpro üvegfóliát tettem rá de körben eláll a telefontól a. 2mm-rel. Elég csúnya így

(#218) coyote66 válasza Quattro (#217) üzenetére


coyote66
aktív tag

Xperia 1-ről tudok nyilatkozni. A fólia 0,3 mm-es kemény, de nem ér ki teljesen az íves részig. Így majdnem összeér a tokkal. Por még nem ment be alá, és szerintem nem is csúnya.

Én vagyok

(#219) fattyu


fattyu
veterán

Kinek milyen a ujjlenyomat? Én ma már földhöz akartam baszni

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#220) Bozek válasza fattyu (#219) üzenetére


Bozek
nagyúr

Nekem tökéletesen működik. Rendesen mozgattad az ujjad, amikor felvitted?

Mondjuk az még egy kicsit zavaró, hogy nem a bekapcsoló gombban van, és így egyből felold, ha hozzáérek. A céges telefonnál használt Z5C-nél is várom, hogy feloldjon, de nem teszi. :D

(#221) kezo0 válasza fattyu (#219) üzenetére


kezo0
addikt

Nálam eddig egyszer volt olyan, hogy bekapcsolás után nem működött az ujjlenyomat-érzékelő. Újraindítás oldotta csak meg.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#222) kezo0


kezo0
addikt

Itt valami nagyon nem stimmel...

Újabb telefonokra jött Android 10

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#223) Fuxosbömis válasza kezo0 (#222) üzenetére


Fuxosbömis
tag

“Itt valami nagyon nem stimmel...“

Nekem is úgy tűnik, hogy valami nagy árulás van. Nem jellemző a Sonyra. :W :F
Nálam az ujjlenyomat olvasó hibátlanul működik.....a szilikon tok ellenére.

(#224) Lasy


Lasy
veterán

Közel egy hónapja, ha nem több, hogy rajta van az Android 10.
Nagyon sok extra nincs benne, de az akku mintha jobban bírná.
Eddig estére volt 20% most 42% pedig ugyan így használom.

+36702778032

(#225) Quattro válasza Lasy (#224) üzenetére


Quattro
tag

Feljött automatikusan egy értesítés, hogy lehet frissíteni a 10-re és ennyi? Vagy vmit kellett manuális állítani és úgy szedte le a 10-et?

(#226) laci_csk válasza Lasy (#224) üzenetére


laci_csk
senior tag

A tegnapelott frisitett nekem is (XZ3) Android 10re es nekem is az az erzesem hogy jobban birja az akksi

Quattro igen jelzi a telefon hogy van frissites, de meg lehet nezni a beallitasokban is

[ Szerkesztve ]

Xperia XZ3

(#227) Quattro válasza laci_csk (#226) üzenetére


Quattro
tag

Igen, meg lehet nézni, de azt írja, hogy a legújabb szoftver fut. Nem frissti magát a 10-re, a 9-re írja azt, hogy az a leges legújabb, pedig írja, hogy a következő a 10-es lesz majd. Azt hittem vmit nyomni kell, hogy a 10 rákerüljön. Nem értem a dolgot, pedig ez a legújabb "csúcs" készüléke a Sony-nak meg írták is, hogy már decemberben meg fog történi a váltás.

(#228) kezo0 válasza Quattro (#227) üzenetére


kezo0
addikt

Nálam is ez van, nem akar megérkezni a 10-es...

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#229) #16820480 válasza Quattro (#227) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nektek amúgy szolgáltatónál vásárolt telefonotok van, vagy független? Lehet a szolgáltató miatt késik...?

(#230) Bozek válasza Quattro (#227) üzenetére


Bozek
nagyúr

Mint már párszor írtam: van 10-ea, csak nem erre a régióra. Majd lesz erre is, vagy rakj fel magad valami másik régiósat.

Én várok, elmúltak azok az idők, hogy ilyennel szórakoztam.

(#231) kezo0 válasza #16820480 (#229) üzenetére


kezo0
addikt

Az enyém független.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#232) Fuxosbömis válasza #16820480 (#229) üzenetére


Fuxosbömis
tag

Független az enyém is. Ma olvastam, hogy komoly bugok voltak a tizesben (azokban a régiókban ahol már kiadták a frissítést), véleményem szerint ezért állították le a frissítést a maradék régiókban. Majd megjön....semmi bajom a kilencessel. :Y .

(#233) Bozek válasza #16820480 (#229) üzenetére


Bozek
nagyúr

Az EU és az EU3 régió nincs még kint, ezek közül elvileg az EU van nálunk a független telefonon. 10 Dual-ra most jött ki, talán erre is megérkezik a napokban.

link

(#234) #16820480 válasza Bozek (#233) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az jó lenne, mert a napokban az én telefonom is megjön már elvileg, és nem lenne rossz, ha úgy tudnám feltenni, hogy utána tolok rá egy fr-t a belakás előtt :K

(#235) Quattro válasza Bozek (#230) üzenetére


Quattro
tag

Tudtommal én is EU-s régiós vagyok mint a többiek itt a fórumon, akik jelezték, hogy nekik már fent van a 10-es. Nem akarok én semmi más régiósat feltenni, pusztán csak kérdeztem, hogy miért nem jöhetett meg párunknak, pár embernek meg megjött.... Elnézésedet kérem, ha egy Xperia 5-ös fórumban fel mertem tenni a kérdést az Xperia 5-össel kapcsolatban. De látom, a többiek már megválaszolták konkrétan. Köszönöm szépen! Nem türelmetlenkedés csak az ember szeretné tudni a dolgokat ha már annyira be lett újságozva, hogy már javában 10-esek vannak az Xperia 5-ökön, aztán meg nem annyira. Hír meg aztán semmi, h mi lehet az oka, hogy mégsem

(#236) Bozek válasza Quattro (#235) üzenetére


Bozek
nagyúr

Nem, senki nem kapta még meg, aki EU régiós. Akik itt írták, azok vagy más forrásból szerezték be a telefont és nem EU régiós, vagy más régióst tettek fel az EU-s telefonra.

Nem azzal van baj, hogy megkérdezted. Az a problémám, hogy ezt naponta megteszi valaki, amikor már le lett írva, hogy egyelőre nincs, majd lesz. Hidd el, amint kijön az EU régiós, itt is olvashatsz majd róla.

(#237) kezo0 válasza Bozek (#236) üzenetére


kezo0
addikt

Most az a friss hír generálta az érdeklődést, miszerint már a régebbi modellekre is kezdik kitolni a 10-est.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#238) pit stop


pit stop
addikt

Inkább legyen jó és stabil, mimt hogy hamarabb egy szar - nem?

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#239) Bozek válasza kezo0 (#237) üzenetére


Bozek
nagyúr

De a régebbi telefonokon sincs még minden régióba. Sőt, én láttam már olyat, hogy valamelyik régió előbb leállt, mint a többi, már az utolsó 2-3 frissítést se kapta meg.

Persze azért az EU esetében ez a veszély nem fenyeget.

(#240) laci_csk válasza Quattro (#227) üzenetére


laci_csk
senior tag

regiotol es szolgaltatotol is fugg, jelezni fogja a telefonod ha lehet frissiteni, ulj nyugodtan, itt sokan mahinaljak a telojukat, nem kell osszekeverni a dolgokat

[ Szerkesztve ]

Xperia XZ3

(#241) Lasy válasza Bozek (#236) üzenetére


Lasy
veterán

Itt vettem Németországban, az EU-s, így gondolom a telefon is az.
Es nem nem tettem fel másik régiót. Már nem cselezek vele ennyit.

Szerintem stabil, és az akku is jobban bírja. Pedig használom rendesen.

[ Szerkesztve ]

+36702778032

(#242) Bozek válasza Lasy (#241) üzenetére


Bozek
nagyúr

*#*#7378423#*#* a tárcsázóba, majd Service info - Software info és onnan kellene a szám a Customization Version résznél.

Az biztos, hogy nem EU vagy EU3 régiós, hiszen azokra még nem jött ki a 10-es Android.

(#243) Lasy válasza Bozek (#242) üzenetére


Lasy
veterán

[ Szerkesztve ]

+36702778032

(#244) Bozek válasza Lasy (#243) üzenetére


Bozek
nagyúr

Vodafone LC Not Net Locked

Ez a te régiód.

(#245) kezo0 válasza Bozek (#242) üzenetére


kezo0
addikt

Ebből mit olvasol ki?
Független a mobil, e-digitalos vásárlás volt.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#246) Bozek válasza kezo0 (#245) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ez EU-s. A gyári függetlenek, amelyek hivatalos úton vannak forgalmazva, azok ebbe a régióba tartoznak. Az enyém is Edigital-os.

Azért írtam oda, hogy hivatalos úton, mert a zugGSM-ekben sokszor kínai beszerzésből árulnak, úgy olcsóbb. Nekem volt Xperia V-m, ami a bekapcsolás után kicsit kínai volt. :D Jó, azt hivatalosan nem forgalmazták Magyarországon.

Egyébként az Xpericheck oldalon ott van mindegyik Customization Version a régió neve előtt.

[ Szerkesztve ]

(#247) #16820480


#16820480
törölt tag

Megjött nekem is a telefon végre :K
Eddig pozitívak a tapasztalatok, bár S10e után a beállítások lehetősége kicsit fapados, de a lényegesek megvannak azért (mondjuk nem tudom apponként beállítani, hogy mi küldhessen peek notification-t, meg ilyesmi). A kijelző szerintem jobb, eddig nem vettem észre lila utánhúzást, mint S10-en, AoD felvillantja az új értesítéseket, de csak ha nincs letakarva a közelségérzékelő. Pont így szeretem :) Tudom, apróságok, de a Samsung mégsem tudta megfelelően megoldani...
Ujjlenyomat olvasó nekem elég jól működik, van egy fél másodperces delay a feloldásban, de legalább felismeri az ujjamat, nem úgy, mint az S10e :U Ott ha felismeri, akkor azonnal felold, de néha ez csak sokadik próbálkozásra sikerül neki.

(#248) Lasy válasza Bozek (#244) üzenetére


Lasy
veterán

Pont semmi köze nincs a Vodafonhoz. O2 nél lett vásárolva.
Ez nem nyert semmit, de semmi gond.
Es természetesen gyári független, furcsa is lenne ha egy dualos telefon függő lenne

[ Szerkesztve ]

+36702778032

(#249) Bozek válasza Lasy (#248) üzenetére


Bozek
nagyúr

A régió attól függetlenül még az, amit leírtam. Ne tőlem kérdezd, hogy miért, erre én nem tudok válaszolni.

(#250) laci_csk válasza kezo0 (#245) üzenetére


laci_csk
senior tag

igen, ezek GLOBAL verzio, mind a ket kep, nem regiotol vagy szolgaltatotol fuggo

sim locked vagy nem, azt nem itt irja

[ Szerkesztve ]

Xperia XZ3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.