Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) Bozek válasza BBéci (#500) üzenetére


Bozek
nagyúr

Milyen "engedélyezni a fizetést"? Erről szó sincs. Előveszem, feloldom, érintem, lezárom és elteszem. Érdekes, hogy a bankkártyás fizetésnél kihagytad azt, hogy 5000 Ft felett még pötyögheted is be a PIN-t, ami telefonos fizetés esetén nem kell, mivel az ujjlenyomatos feoldással már azonosítottad magad... Akkor melyik is az egyszerűbb?

(#502) Teringettét válasza Bozek (#501) üzenetére


Teringettét
csendes tag

Nem kell már PIN-t nyomogatni, kb. a Covid kezdete körül vezették ezt ki a bankok, hogy ennyivel is kevesebb legyen az érintkezés. Havonta 1-2 alkalommal random szokott kérni fizetésnél PIN-t, összegtől függetlenül.
A bankkártya szerintem is kényelmesebb :B

(#503) Bozek válasza Teringettét (#502) üzenetére


Bozek
nagyúr

"kb. a Covid kezdete körül vezették ezt ki a bankok"
Annyiban igazad van, hogy változott, de nem kivezették, csak megemelték az összeghatárt 15 ezerre. Fura lenne, ha összegtől függetlenül nem kérne PIN-t, mert ha ellopják a kártyád, gyorsan tudnak belőle venni valami drága cuccot... Persze neten keresztül amúgy is, de ha nincs nálam kártya, akkor nincs mit ellopni. Max. a telefont, de azt meg nem tudják feloldani, szóval fizetni se lehet vele.

(#504) #16820480 válasza Bozek (#503) üzenetére


#16820480
törölt tag

Már neten keresztül sem, mert minden új vásárlásnál kell a netbankos/sms hitelesítés is.

(#505) Bozek válasza #16820480 (#504) üzenetére


Bozek
nagyúr

Én találkoztam már olyan oldallal, ahol nem kérte. Bár lehet, hogy csak azért, mert ott már fizettem a kártyával korábban.

(#506) BBéci válasza Bozek (#501) üzenetére


BBéci
titán

Nem vagyunk egyformák, mások az igényeink, szokásaink. Szerencsére, mert unalmas, egyhangú lenne az életünk.
A telefonnal fizetés számomra irritáló, antipatikus megoldás.
Ennyi, itt lezárhatjuk a témát.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#507) kezo0


kezo0
addikt

Nektek is 2021. október 1. az utolsó biztonsági frissítés?
(Buildszám: 55.2.A.4.332)
Akkor ez ennyi volt, nem jön már több erre a mobilra?

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#508) #16820480 válasza kezo0 (#507) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igen, úgy néz ki ez ennyi.

(#509) kesztió válasza kezo0 (#507) üzenetére


kesztió
aktív tag

Igen, meg tudom erősíteni én is.

[ Szerkesztve ]

Bug és debug fia vagyok én

(#510) kesztió válasza kezo0 (#507) üzenetére


kesztió
aktív tag

Amikor először a kezembe vettem a telefont, pontosan tudtam, hogy ezt nekem képzelték el, ezt a vonalat fogom továbbvinni. Úgyhogy vigyázni fogok rá, amíg a Mark IV nem jelenik meg és nem esik az ára az elfogadható szintre.
(Egyetlen dolog nem tetszik annyira a telefonnál, a teljesen lekerekített széle, de a IV-es renderingjéből ítélve ezt megoldották, úgyhogy számomra az lesz majd a tökély.)

Bug és debug fia vagyok én

(#511) BBéci válasza kesztió (#510) üzenetére


BBéci
titán

Az általam talált és nézett képeken ugyanolyannak látszik a lekerekítés, mint a korábbi Xperia 5-öké.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#512) kesztió válasza BBéci (#511) üzenetére


kesztió
aktív tag

igen, mert nincs még konkrétan kiszivárogtatott kép.
De a 10-esnek és az 1-esnek már van! És érdekes, hogy mindkettőn pont ugyanúgy néz ki az oldala:

Bug és debug fia vagyok én

(#513) kezo0 válasza kesztió (#510) üzenetére


kezo0
addikt

Árban mi az elfogadható szint? Én borzalmasan el vagyok keseredve, mert teljesen elszabadultak az árak, és fogalmam sincs, mikor fogom megvenni a jelenlegi mobilom utódját, ha tudásban nem akarok jelentősen visszalépni. Nevetséges, hogy 4-500 e Ft-ért mérik a jobb telefonokat. Ennyit egyszerűen nem ér egyik sem, főleg, hogy kb. két évig kapják a frissítéseket…

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#514) #16820480 válasza kezo0 (#513) üzenetére


#16820480
törölt tag

Sajnos szörnyen lent van a forint, és az árfolyam ingadozás miatt az itteni árakra jelentősen rá szoktak számolni a gyártók is, hogy ne naponta kelljen utána húzni gondolom. Jelenleg úgy néz ki az Apple és Samsung azok, akik normálisabb sw támogatást adnak (ígérnek), és még talán a Google, csak őket itthon nem lehet kapni rendesen. De mindezekkel együtt elég kevés opció van sajnos a piacon értelmes termékre.

(#515) giroud199


giroud199
aktív tag

Sokan szidják itt az oldalsó ujjlenyomat olvasót...három napja használom ,kétszer vettem fel egy ujjamat és kb 20/19es hatékonyság...szerintem ez nem rossz :R
Pár beállítás hiányzik ,de ennyiért nagyon jó vétel volt a készülék :C

>>iPhone14Pro&12Pro<<

(#516) BBéci válasza giroud199 (#515) üzenetére


BBéci
titán

Tegnap jutott eszembe, hogy ki kellene próbálni az ujjlenyomat olvasót. Nincs rá szükségem, pusztán kíváncsiságból.
Mikor és mennyiért vetted?

Rendeltem hozzá tokot, de a féleszűek mk III-hoz valót küldtek. :(((

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#517) giroud199 válasza BBéci (#516) üzenetére


giroud199
aktív tag

Most vettem itt nemrég csak a készüléket 50000ft ért Vadi új gyári foliasan :R

>>iPhone14Pro&12Pro<<

(#518) BBéci válasza giroud199 (#517) üzenetére


BBéci
titán

A Hardveraprón?
Az tényleg szuper vétel volt, én 70000 forintért vettem szintén vadonatújat, doboz, leírás, töltő volt hozzá, az USB-Jacj átalakító viszont nem. 50-ért azonnal megvettem volna feleségemnek.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#519) giroud199 válasza BBéci (#518) üzenetére


giroud199
aktív tag

Igen ,írtam privatot. Nagyon jó kis készülék ,de én maradok az oneplus / iPhone vonaton :R

>>iPhone14Pro&12Pro<<

(#520) jojokka


jojokka
tag

Vettem egy ilyet a feleségemnek, és eléggé irigy lettem, hogy milyen gyors, és mennyire kézreáll. Az ujjlenyomattal ugye nem én regisztráltam, de neki nem megy, abban visszasírja az XA2-t, de egyébként ez minden másban kategóriákkal jobb. Lehet, hogy az XZ premiumom is ilyenre cserélem majd le? :)
btw, az Xperia 1-nek is rossz / nehezen működik az ujjlenyomat olvasója, nem tudjátok?

(#521) giroud199 válasza jojokka (#520) üzenetére


giroud199
aktív tag

nekem itt sem volt egy pillanatig sem problémám az ujjlenyomat olvasóval... :R

>>iPhone14Pro&12Pro<<

(#522) jojokka válasza giroud199 (#521) üzenetére


jojokka
tag

Megnéztem én is. Saját ujjlenyomat, bőven hozta a 8/10-es átlagot a nejem telefonján. Ami messze nem 10/10, ahogy az XA2-n és az én Xz Premium telómon, de használható, úgyhogy ezt az ügyet letudottnak tekintem... :) /Mondjuk röhelyes, hogy 2017-ben tudnak jó oldalsó leolvasót csinálni, 2019-re meg elfelejtenek... /

(#523) BBéci válasza jojokka (#522) üzenetére


BBéci
titán

Tokkal vagy anélkül próbálgattad?
Tavaly szeptember óta van ilyen telefonom, de még nem ujjlenyomatoztam. Annyiszor kerül szóba, hogy ki kellene próbálni, bár semmi szükségem sincs rá.
Hol vetted és mennyiért?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#524) kesztió válasza jojokka (#522) üzenetére


kesztió
aktív tag

Érdekes fejlemény az ujjlenyomat-olvasóval!
már 3 hónaposan szétkarcoltam az egész telefont, elöl-hátul. De amikor az előlap kapott egy akkorát, ami már csúnya, úgy döntöttem, veszek egy nagy lélegzetet, és a teljes előlap-hátlap-oldallap-cserét megejtettem, eredeti alkatrászekkel.
És nem hittem a szememnek, illetve az ujjamnak! A csere után az olvasó, ha nem is tökéletes még most se, de nagyságrenddel jobb a találati arány.
Lehet, hogy bizonyos szériát rosszul raktak össze a gyárban?

Bug és debug fia vagyok én

(#525) kesztió


kesztió
aktív tag

Hoppá, van egy gondom.
A legpiszokabb dolog az, ami működget ugyan, de egy kicsit gyengébben, mint ahogy elvárnád, és akkor fogalmad nincs, hogy rossz-e a telefon, vagy csak ilyen a típus, ezt kell szeretni.
A GNSS (gyengébbek kedvéért legyen GPS) vétel fasorban sincs pl. az eggyel újabb kistestvérével, az XPERIA 10 II-vel. Nyílt terepen nagy nehezen az 5-ös pontossága is eléri a pár métert a GPS Test alapján, de épületek között 20–30 (ha nem 40–50) m-es pontosságokról beszélünk, míg a 10 II ott is 4–5 métert mutat (ha nem 3-at). Ugyanaz a szolgáltató, ráadásul az AGPS infó töröve és updételve, hogy ez se befolyásolja.
Miskolc-Tapolcán például kínlódás volt, hogy valahogy el tudjon vezetni a vendéglőhöz.
Én arra gyanakszom, hogy a megkarcolt képernyő cseréjénél valami történhetett az antennával (bár nem vallana arra a szakira, aki foglalkozott vele).
Tudnátok mondani valami értelmeset, mielőtt visszavinném a fickóhoz?

Bug és debug fia vagyok én

(#526) kezo0


kezo0
addikt

Amikor kijött az új Xperia 5 IV a maga cca. 450e Ft-os árával, sűrű káromkodások közepette döntöttem el, hogy akkor nekem ilyenem sosem lesz. Mert bármit is tud, ennyit egyetlen mobiltelefon sem ér. Vagy legalábbis én nem vagyok hajlandó ennyi pénzt adni egy mobilért…

Ma láttam az emag-on BF keretében 320e-ért. Még ez is k. sok pénz, de azért ez már elgondolkodtatott, mert lassan azért le kell majd cserélni valamire a jelenlegi első generációs Xperia 5-ösömet… És ha nem akarok visszalépést, akkor egyre inkább ebben az ársávban kell majd nézelődni. Szóval szívtam a fogam, egész nap őrlődtem – aztán amikor késő estére eldöntöttem, hogy megveszem az új 5-öst, már elfogyott. :)

Szóval az égiek mégsem akarták, hogy kiadjak ennyi pénzt egy mobilért. :P De akkor mikor fogom lecserélni a régi 5-öst, és mire…?

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#527) kezo0 válasza kezo0 (#526) üzenetére


kezo0
addikt

… és persze most, hogy vége az akciónak, egyből újra van raktáron, 377e-ért…

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#528) Teringettét


Teringettét
csendes tag

Én úgy látom, az Aqua most még 320-ért dobálja.

(#529) kezo0 válasza Teringettét (#528) üzenetére


kezo0
addikt

Szerintem nem még, hanem most éppen ők adják ennyiért. Legalábbis ezt tegnap még nem dobta ki nekem a keresés.
Mindenesetre igen, ma én is megláttam ezt az ajánlatot, és végül rá is mozdultam – elvileg szerda-csütörtökön vehetem át a telót. :)

Volt azért egy apró momentum az online megrendelés során, ami eléggé lelombozott, mert szerintem nem túl korrekt: amikor betettem a kosárba a mobilt, automatikusan bekerült mellé ingyenesen, ajándékként egy 70e Ft-os bluetooth-füles. Na mondom, hurrá, ezt majd elpasszolom jóárasan valakinek, és akkor annyival még kevesebbe került nekem ez a telefon. Végigmegyek a rendelésen: adatok, cím, átvétel módja, fizetés módja, mindenféle feltételek elfogadása… és amikor a legvégén végre rányomok a Megrendelés gombra, feldob egy ablakot, hogy sajnos a BT-füles elfogyott, rendeljek valami mást helyette! Hát bakker, nem én tettem a kosárba, hanem ők adnák ajándékként a mobil mellé… És most, amikor végigviszem a megrendelést, a legvégén kiveszik a kosárból, és csak a telefon marad ott. Hát OK, akkor kicsit szomorúan, de megrendelem csak a telefont magát… Amit persze enged megrendelni a rendszer (miután végigmegyek újra az összes lépésen…).
Ezek után próbaképpen beteszek a kosárba megint egy Xperia 5 IV-et – és láss csodát: megint bekerül mellé automatikusan, ingyenesen a 70 ezres fülhallgató! Csak éppen a megrendelési folyamat legvégén megint kiderülne, hogy ez nincs is… :(

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#530) BBéci válasza kezo0 (#529) üzenetére


BBéci
titán

Számomra a 320000 is akkora összeg, amit nagyon durvának tartok egy telefonért. Inkább új DELL laptopot veszek annyiért.
Az Xperia 10 IV 139990 Ft a MM-ban, azt tartom jó vételnek.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#531) kezo0 válasza BBéci (#530) üzenetére


kezo0
addikt

Hát igen, kinek mi. Nekem momentán nincs szükségem új laptopra. Nem dohányzom, nincs autóm, gyerekem. Sőt, jelenleg még barátnőm sincs. Ezek ugye mind sokba kerül(né)nek… De ne legyen félreértés: ez a telefon is nagyon sokba kerül, szerintem is.
Ami jó vétel lesz, az a régi Xperia 5-ösöm, amikor megpróbálom majd eladni… Mert lényegében tökéletes állapotban van, és talán csak annyi a „hátránya”, hogy megállt a 11-es Androidnál.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#532) BBéci válasza kezo0 (#531) üzenetére


BBéci
titán

Nem dohányzom, nincs gyerekem, barátnőm sincs, csak feleségem és nem azért nem adok 320000 forintot egy telefonért, mert nem tehetem meg. Egyszerűen csak durván irreálisnak tartom ezt az összeget.
Pontosan meghatároztad, felmérted, mennyivel tud többet a IV, mint a sima Xperia 5? Megér 250-260000 forintot?
Az enyémet vadonatúj állapotban 70000 forintért vettem, igaz, jótállás nélkül. Tavaly szeptember vége óta használom és nagyon szeretem, egyáltalán nem vágyom másikra, többet tudóra. Nincs semmiféle hiányérzetem.
Az Xperia 5 II topikban rendesen szidják az Android 12-t.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#533) Teringettét válasza BBéci (#532) üzenetére


Teringettét
csendes tag

Üzemidőben azért már jelentősen előrébb jár a IV-es.

De 70-ért Te tényleg nagyon jó üzletet csináltál vele :K

(#534) BBéci válasza Teringettét (#533) üzenetére


BBéci
titán

Nem kell minden nap töltenem, csak amikor sok darts meccs streamet nézek.
Jófogáson hirdette egy emberke a szembeszomszédja megbízásából. Az illető a Hollandiában élő fiától kapta, egyszer bekapcsolta és nem tetszett neki. A dobozán "not for sale" felirat van, pontosan ugyanúgy, mint az előző Sonymén, amit budapesti Sony termékbemutató sajtótájékoztatón osztogattak minden résztvevőnek. Alkudoztam egy használtra a Hardveraprón, az 80000 lett volna. Ekkor került képbe a Jófogásos hirdetés. Tényleg nullkilométeres volt, órás nagyítóval vizsgáltam minden négyzetmilliméterét.
Ha ilyenek adódnak, bolond lennék 320000 forintot kiadni egy nyavalyás telefonért. :N

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#535) kezo0 válasza BBéci (#532) üzenetére


kezo0
addikt

Úgy látom, nagyon zavar, hogy más emberek máshogy rangsorolják, hogy mi mennyire fontos nekik, és miért mennyi pénzt hajlandóak kiadni. Többször leírtam, hogy nekem sem volt könnyű rávenni magam erre a vásárlásra, de végül eldöntöttem (és igen, alaposan utánanéztem előtte – amit természetesen akkor is megtettem volna, ha kevesebb pénzről lenne szó), és most már nem vagyok hajlandó szarul érezni magam csak azért, mert te nem tartod ezt jó vételnek. :P
Tudod, én meg úgy vagyok vele, hogy saját magamon kívül senkitől sem vennék használt telefont, mert kockázatosnak tartom. De örülök, hogy neked bejött, és így, utólag már persze kijelenthető, hogy 70-ért jó vétel volt.
Én meg vélhetően a saját vásárlásomat nem fogom megbánni, sőt, képzeld, még tokot és valamilyen üvegfóliát is fogok hozzá venni, de nem kizárt az sem, hogy vezetéknélküli töltőt is. És mindnek örülni fogok. :)
(Amúgy azt kifelejtetted a felsorolásból, hogy van-e autód. Mert ha igen, akkor ugye máris ott egy olyan műszaki eszköz, aminek a fenntartása, üzemeltetése helyett én bőven megvehetem ezt az új mobilt. Csak azért, mert nekem ez fontosabb.)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#536) BBéci válasza kezo0 (#535) üzenetére


BBéci
titán

Nagyon nem jól látod, mert egyáltalán nem zavar. Érthetetlen, hogyan jutottál erre a következtetésre.
A telefonomat nem használtam vettem, abszolút vadonatúj volt, egyszer bekapcsolták és annyi.
Azért nem tértem ki az autóra, mert számomra magától értetődő, hogy van. Nélkülözhetetlen használati tárgy. Bizonyára elkerülte a figyelmedet az a kijelentésem, hogy bőven meg tudnám venni az Xperia 5 IV-et, akár mindegyik zsebembe egyet, nem okozna küszöbrágást.
Tokot csak nyáron teszek a telefonomra, amikor dzsekit, kabátot hordok, nem érzem szükségét. Gyönyörű darab mindegyik Xperia, tokkal egy ronda valami lesz belőle.

Nem lennének ennyire irdatlan, pofátlan drágák a telefonok, ha nem lennének verebek, akik rájuk repülnek. Itt nem rád gondolok, hanem azokra, akik egy napot és éjszakát állnak/fekszenek sorban, egy új modell első példányaira várva.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#537) Bozek válasza BBéci (#536) üzenetére


Bozek
nagyúr

"Nem lennének ennyire irdatlan, pofátlan drágák a telefonok, ha nem lennének verebek, akik rájuk repülnek."

Mondjuk ennek van egy másik oka is, amivel számolni kell. A sima 5-ös 2019-ben jött ki, azóta a dollár árfolyam 100 Ft-tal nőtt. Hiába csak 200 dollárral drágább az 5 IV, mint az 5 volt akkor, ez áfával együtt nagyjából 200 ezer Ft.

(#538) BBéci válasza Bozek (#537) üzenetére


BBéci
titán

Igen, valóban sokat drágít az árfolyam változása.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#539) kezo0


kezo0
addikt

Nem tudom, mennyire passzol ebbe a topikba, ha írok pár szót az új Xperia 5 IV-ről, de hátha elférnek itt az első tapasztalataim.

Szóval megvan a kicsike, és a fenti kép abban a pár percben készült, amikor a régi Xperia 5-ről minden app, tartalom és beállítás átmászott az új Xperia 5 IV-re. Ehhez kb. negyed óra kellett – és legnagyobb meglepetésemre, immár se az Xperia Companion alkalmazásra, se a Google fiók közbeiktatására nem volt szükség, mint a korábbi telefon-cseréim alkalmával. Mindössze egy sima USB-C kábellel kellett összekötni a két mobilt – hát lehet, hogy van, akinek ez már nem újdonság, de nekem felért egy revelációval ennek a módszernek a kézenfekvő egyszerűsége.
Egyelőre nagyon tetszik, komolyabb problémát nem fedeztem fel. A bekapcsolás után nem sokkal máris jött egy frissítés az Android 12-höz – majd amikor azt végrehajtotta, az újraindítás után még egy. :)
Szokatlan, hogy itt a bekapcsoló gomb az maga az ujjlenyomat-érzékelő is egyben, de hamar megszokható. Aminek nagyon örülök, hogy az érzékelő – lekopogom, de – gyakorlatilag 100%-os biztonsággal érzékeli minden eddig kipróbált körülmény között az ujjamat, mivel e téren a régi 5-ösöm bizony komoly kihívásokkal küzdött.
Fotóztam vele párat próbaképpen, majd meg akartam nyitni a régi telefonról áttelepített Album appot, hogy megnézzem azokat. Na, ezt el lehet felejteni, mert jött az üzenet, hogy ez az app nem kompatibilis az új készülékkel… Szóval a fotók nézegetésére alapból a Google Photos áll rendelkezésre – mindenki döntse el maga, hogy ez mekkora veszteség, ha egyáltalán az.
Ami ténylegesen zavaró, hogy ha be van kapcsolva a külső környezeti fényviszonyokhoz automatikusan alkalmazkodó fényerő-beállítás, akkor ez a funkció elég erőszakosan ragaszkodik a képernyő túlzott elsötétítéséhez. Mondjuk beállítok egy nekem szimpatikus fényerőt, majd amikor sötétebb környezetbe kerülök a mobillal, akkor leveszi a fényerőt, hogy ne égesse ki a szememet – ez eddig rendben is van. Csakhogy amikor visszakerül a telefon a korábbi, világosabb környezetbe, akkor csak kicsit emeli vissza a fényerőt a kijelzőn, de nem annyira, amennyire eredetileg beállítottam. Ilyenkor mindig fel kell húznom kézzel a fényerőt, ami bosszantó. De úgy rémlik, mintha kezdetben a régi Xperia 5-ösön is lett volna gond az automatikus fényerő-állítással, aztán később már finomítottak a működésén. Remélem, most is így lesz.
Egyelőre ezek a legelső benyomásaim, igazából csak egy napja használom az új készüléket, mivel megvártam, míg megjön hozzá az üvegfólia és egy tok is.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#540) kezo0 válasza kezo0 (#539) üzenetére


kezo0
addikt

Ja, még egy apróság, ami az előző hsz-ból kimaradt: amikor a régi és az új mobilt összekötöttem az USB-kábellel, rögtön bemutatkozott az Xperia 5 IV azon képessége is, hogy tud egyfajta powerbank-ként is viselkedni. Jobban fel volt töltve az akksija, mint a régi 5-ösé, és az alatt a kb. 15 perc alatt, míg mindent átvett a régi mobilról, átadott neki kb. 10-15%-nyi töltöttséget. Nem olvastam még utána, hogy ez pontosan hogyan működik, de gondolom, ha összekötve hagytam volna őket, akkor a töltés-átadás addig folytatódott volna, amíg a két eszköz töltöttségi szintje ki nem egyenlítődik. (És persze nyilván van itt olyan, akinek mindez nem újdonság, de nekem az.)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#541) kezo0


kezo0
addikt

Vajon az csak nálam van, és a telefonhoz kötődő bug, vagy a Play Store működésével függ össze, hogy miután lefrissül az áruházból mondjuk 7-8 db app, utána a telefon még mindig azt mutatja, hogy az utolsó app-frissítés 2 nappal ezelőtt történt? És az épp imént frissült appok ilyenkor nem is jelennek meg az utoljára frissítettek listájában.
Vannak periódusok, amikor minden normálisan működik, és az aktuálisan lefrissülő appok azonnal megjelennek a listában, és ott is áll mindnél, hogy pár mp-cel ezelőtt frissültek, de aztán vannak időszakok, amikor a fent leírtak szerint történik minden.
És ez nem csak az új, hanem már a régi mobilomon is így volt, ezért azt gondolom, hogy valószínűleg inkább a Play Store furcsasága lehet, de nem lenne rossz egy megerősítés másoktól is.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#542) Teringettét válasza kezo0 (#539) üzenetére


Teringettét
csendes tag

A fényérzékelő idővel megtanulja majd a felhasználói szokásaidat és beáll rá, ahogy neked megfelelő. Az első pár hétben ez ilyen agresszíven működik (másik Sony modellnél is).

(#543) kezo0 válasza Teringettét (#542) üzenetére


kezo0
addikt

Igen, időközben annyira megtanult engem, hogy most meg már az az érzésem, hogy pl. amikor elmegyek a sötét utcán egy utcai lámpa alatt, mintha a telefon egyáltalán nem reagálna a külső fényviszonyok változására. De tény, hogy ez így jobb, mintha durván visszavenne a kijelző fényerejéből. :)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#544) kezo0


kezo0
addikt

Ééés... Nem sokáig élvezhettem az új telón az Android 12-t.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#545) Bozek válasza kezo0 (#544) üzenetére


Bozek
nagyúr

Van egyébként saját topikja is az 5 IV-nek, ez a sima, első generációs 5-ösé. :D

[link]

(#546) BBéci válasza Bozek (#545) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem tudja, de ott egy a sok közül, itt viszont villoghat a legújabb modellel, mert csak neki van olyanja. ;]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#547) kezo0 válasza Bozek (#545) üzenetére


kezo0
addikt

Köszönöm szépen, nem tudtam, már itt sem vagyok. Admin törölheti az összes hsz-omat, ami nem idevaló. Csak, hogy BBéci boldogsága is meglegyen. :P

(De azért az #541-re válaszolhatna valaki, mert az valószínűleg nem kifejezetten a konkrét modellhez köthető. Írtam, hogy a sima Xperia 5-ösön is ezt tapasztaltam.)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#548) BBéci válasza kezo0 (#547) üzenetére


BBéci
titán

Attól nem lennék boldog és cseppet sem zavartak az új telefonoddal kapcsolatos hozzászólásaid. Moderátor (admin) csak súlyos szabálytalanság és a megfelelő helyre írt kérés esetén töröl.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#549) opr


opr
veterán

Udv!
Tulajokat kerdeznem: Valahogy elo lehet varazsolni a recent apps gombot a menu es a vissza melle ezen a telon? Ez a gesztusvezerlos bohockodas valami borzalmas.
Koszonom! :R

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#550) BBéci válasza opr (#549) üzenetére


BBéci
titán

Mi az a recent apps? Próbálj magyarul írni!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.