Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Lasy válasza Bozek (#249) üzenetére


Lasy
veterán

Végülis nekem mindegy. A lényeg, hogy semmi baja a 10nek, semmi Bug.

+36702778032

(#252) laci_csk válasza kezo0 (#245) üzenetére


laci_csk
senior tag

hogy fuggetlen azt a SIM lock nal irja ha mindegyik szam nulla, ha van egy 5os a Networknal akkor zarva

Xperia XZ3

(#253) Lasy


Lasy
veterán

A cinema pro appot használta már valaki?
Mert nekem nem sikerül vele jó videót csinálni, csak a rendes kamerával

+36702778032

(#254) Fuxosbömis válasza #16820480 (#247) üzenetére


Fuxosbömis
tag

“mondjuk nem tudom apponként beállítani, hogy mi küldhessen peek notification-t“

Alkalmazások és értesítések, ott kat az appra amit beszeretnél állítani, majd kat az értesítésre. Vagy tíz különböző dolgot tudsz ott állítani. :Y

(#255) #16820480 válasza Fuxosbömis (#254) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ott csak azt lehet állítani, hogy miről küldjön értesítést az adott app, azt nem, hogy hogyan teheti. Én azt akarom kikapcsolni, hogy ilyen peek (banner) értesítéseket küldhessen bármi, ami fent egy sávban megjelenik, elfoglalva a képernyő egy részét 1-2 másodpercre. Elég nekem bőven, ha megjelenik az állapotsávon az ikonja, hogy valami történt. De nem gond, adb-vel ezt is ki lehet szerencsére kapcsolni, csak One UI alatt már van apponként állítható frontendje a beállításnak.

(#256) Fuxosbömis válasza #16820480 (#255) üzenetére


Fuxosbömis
tag

Amikor felugrik a peek rajta tartod az ujjad, fel fog ugrani egy kis ablak. Ott a kis méretre kat. :Y

(#257) #16820480 válasza Fuxosbömis (#256) üzenetére


#16820480
törölt tag

A 'minimise' nem ezt csinálja, hanem a minimalizált értesítések nem jelennek meg az állapotsávon, AoD-n meg zárképernyőn sem, csak ha lehúzod a redőnyt, akkor ott mutatja őket.
Én azt szerettem volna elérni, hogy ne dobja fel az arcomba, hanem csak tegye ki az ikont az értesítési sávra. De sikerült is, van egy ezer éve működő adb parancs hozzá: [link] (visszacsinálni ugyanez, csak a végén a számot 0-ról 1-re kell módosítani)
Annyi a különbség, hogy Samsungon ezt apponként lehet állítani az értesítéseknél a GUI-ban, hogy "sound & pop-up", "sound", "silent" legyen az app.

(#258) Bozek válasza #16820480 (#257) üzenetére


Bozek
nagyúr

Itt is lehet állítani, nem kell hozzá ADB. Az alkalmazások közt kikeresed, hogy melyiknél akarod beállítani, aztán Értesítések. Ott meg kiválasztod, hogy melyik értesítését akarod az alkalmazásnak állítani (van, amelyiknek többféle létezik) és a Viselkedés menüben tudod kiválasztani azokat, amelyeket írtál.

[ Szerkesztve ]

(#259) #16820480 válasza Bozek (#258) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hát én ilyet eskü nem látok sehol :D Ez a Viselkedés merre van?

(#260) #16820480


#16820480
törölt tag

Amúgy 40mAh különbség van az S10e-hez képest, és most ér véget a második napom Xperia 5-ön a töltés óta, és még 32% van benne :Y Samsungon ilyenkor már rég 10% alatt volt hasonló használattal...

(#261) Bozek válasza #16820480 (#259) üzenetére


Bozek
nagyúr

Itt van például a PH, ott rányomsz az Egyéb-re és a következő ablakban ott lesz.

link
link

(#262) #16820480 válasza Bozek (#261) üzenetére


#16820480
törölt tag

Bah, hogy ez külön egy almenüt rejt nem csak a checkboxot :U köszi, így már megvan :R Mondjuk jó az adb-vel is már, így tuti semmi nem fog feldobálni semmit.

(#263) #16820480


#16820480
törölt tag

Az miért lehet amúgy, hogy hiába tiltottam le a Chrome-ot és a Duo-t, néha magától visszaengedélyezi őket :U Igazából törölném is ezeket, ha lehetne, de nem engedi a rendszer.

(#264) Bozek válasza #16820480 (#262) üzenetére


Bozek
nagyúr

Gondolj bele, hogy ez csak egy értesítés volt. A SofaScore-nál vagy 110-et lehet egyesével kapcsolgatni.:D

(#265) #16820480


#16820480
törölt tag

Van az irodában egy ilyen 6 USB kimenetes töltő dobozom, ami 5V 2,4A leadására képes max egy kábelen. Az S10e erről olyan másfél óra alatt feltöltődött, de ennél a telefonnál majdnem 2 és fél óra kell, hogy olyan 18-ról 100-ra menjen. Vajon a kábel okozhatja vagy nem ismeri fel a töltőfejet és azért tölt lassan? Mert amúgy az akksi kapacitása nem indokolná a majdnem egy órás többletidőt.

(#266) fattyu válasza #16820480 (#265) üzenetére


fattyu
veterán

nemtudom mi lehet.

Én 45wos lenovo typec töltővel töltöm éjszaka és botrány gyorsan telerakja... pedig az sem natívan felismerős szerintem

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#267) #16820480 válasza fattyu (#266) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hát, elvileg 18W-ot támogat (UPD 2.0 meg gondolom QC2.0 vagy 3.0, ha már QC chip van benne), a Samu meg 15W-ot (QC2.0? QC3.0?). A töltő ugye 12W-ot ad mindkét telefonnak, szóval nem használja ki a maximális sebességet, de attól még nem kellene ilyen lassan töltenie.

(#268) Lasy


Lasy
veterán

Ma reggel újabb frissítés érkezett.

55.1.A.3.49

+36702778032

(#269) Bozek válasza Lasy (#268) üzenetére


Bozek
nagyúr

Pont csak arra a régióra, ami neked fent van.:D

De majd idővel csak megkapjuk mi is, ha már az előző elmaradt.

(#270) kezo0 válasza Lasy (#268) üzenetére


kezo0
addikt

Nálam még mindig az 55.0.A.11.25 van. Ez akkor ment fel, amikor megvettem a telefont, vagyis nem sokkal black friday után. Azóta semmi...

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#271) Bozek válasza kezo0 (#270) üzenetére


Bozek
nagyúr

A héten már szerintem lesz EU régiós is. A múltkori frissítési hullámból kimaradt. Lasy esetében Vodafone LC Not Net Locked a régió, arra jött meg eddig egyedüliként.

(#272) Lasy válasza Bozek (#271) üzenetére


Lasy
veterán

Megint bele nyúltam a jóba

+36702778032

(#273) Bozek


Bozek
nagyúr

Alapvetően mindegy a régió, mert csak max. pár plusz alkalmazás van benne. Esetleg a VoLTE, ami érintheti a felhasználókat, de engem ez hidegen hagy.

Ha a hét végéig nem jön meg az EU verzió, akkor felrakom a UK régióst, az már ma megjelent.

Lasy: A Telefon alkalmazás melyik verzió? Mert Xperia 1-en nincs benne sötét téma, pedig elvileg ugyanaz az FW.

[ Szerkesztve ]

(#274) Lasy válasza Bozek (#273) üzenetére


Lasy
veterán

A tarcsazo, vagy a home appra gondolsz?
Mert a tárcsázó az a sima Google. :)
Az appok között a launcher-t nem látom.
De biztos már nem a megszokott Sony.

Beállítások
Megjelenítés
Speciális alul
És alul lesz a sötét téma

[ Szerkesztve ]

+36702778032

(#275) Bozek válasza Lasy (#274) üzenetére


Bozek
nagyúr

A tárcsázóra. Azt tudom, hogy hol van, a kérdés arra vonatkozott, hogy benne van-e. Xperia 1-en nincs, bár azt nem tudom, melyik régiós van fenn annak, aki hiányolta. Az 5-ben meg még 9 esetén is ott volt.

(#276) Lasy


Lasy
veterán

A tárcsázón belül a beállítások között van egy sötét mód, de nem lehet kapcsolni. Alapból sötét.
De csak azért nem lehet, mert be van kapcsolva a sötét mód, ha azt kikapcsolom külön lehet a tárcsázót állítani

[ Szerkesztve ]

+36702778032

(#277) Bozek


Bozek
nagyúr

És éjjel 3/4 3-kor megérkezett a 10-es Android az EU régiós telefonokra is.

Egyelőre csak frissítek szerintem, aztán hétvégén majd felrakom 0-ról.

Szerk: XperiCheck fél 2-t ír, de nekem csak most jelzett.:D

[ Szerkesztve ]

(#278) kezo0 válasza Bozek (#277) üzenetére


kezo0
addikt

Remélem, innen kezdve nem a 10-es javításaira kell majd vég nélkül várni...:P

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#279) Bozek


Bozek
nagyúr

Bekerült a mentett WiFi hálózatok QR-kódos megosztása is, ezt más telefonoknál már láttam (és nem csak 10 alatt). Viszont ami ott nem volt meg, az az, hogy a megosztás során kiírja a hálózat jelszavát is.

(#280) Fuxosbömis


Fuxosbömis
tag

Fenn van a 10-es Android. Körbenéztem, én olyan nagy változást nem észleltem. Eddig hibátlanul működött, bízom benne hogy ezután is így fog. .....azért a frissített biztonsági csomagnak örülök. :R :C

(#281) Bozek válasza Fuxosbömis (#280) üzenetére


Bozek
nagyúr

A sötét téma elég nagy változás. Antutu-n is jött még 10 ezer pont, bár lehet, hogy egy FR után feljebb is menne, ez csak sima OTA volt.

(#282) fattyu


fattyu
veterán

csak én találom hol lehetne változtatni vagy azt hogy az összes ikon kerek lett és tiszta ios azt nyeljem le?

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#283) fattyu válasza fattyu (#282) üzenetére


fattyu
veterán

megvan. developer options

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#284) Bozek válasza fattyu (#283) üzenetére


Bozek
nagyúr

Épp írni akartam. Amúgy ott betűtípust is lehet állítani, kár, hogy sajátot nem.

(#285) fattyu


fattyu
veterán

Nagyon örülök a 10nek. Két bajom volt ezzel a teloval. Ujjlenyomat olvasó. És a btje. Kimentem hatotavbol nem nagyon akart visszacsatlakozni. Főleg a mi band4. Na az utóbbi elmúlt a frissítés utan

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#286) Fuxosbömis


Fuxosbömis
tag

Igaz, hogy még csak 2 napos a tapasztalat, de mintha nőtt volna az üzemidő. :Y

(#287) Quattro


Quattro
tag

Sziasztok!

Sötét mód beállítással szenvedek. A chrome nem nagyon akar átmenni sötétbe. Hiába állítom be a sötét módot, fehér marad a chrome. Egyedül a menü megy át feketébe de a többi marad fehér. Mi lehet a gond?
Az ujnyomat olvasóval én is szenvedek, 10-ből 8x nem ismeri fel... Meg kb ha 2x próbálkozok és nem ismeri fel azonnal kiírja, hogy túl sok volt a próbálkozás, próbálkozzak később....

[ Szerkesztve ]

(#288) Quattro


Quattro
tag

Illetve vhogy nem tudok éles, normális fotókat készíteni. Hiába próbáltam bármit is állítani, semmi nem segített. Más telónál csak előveszem, gombnyomás és használható képeket lő de itt, vhogy nem tudok értékelhető, éles fotókat csinálni. Tetszik amúgy a teló, csak ezek a bosszantó dolgok ne lennének

(#289) Fuxosbömis válasza Quattro (#288) üzenetére


Fuxosbömis
tag

A chrome nálam sem áll át sötét módra. Az ujjlenyomatolvasó és fotók király.

(#290) fattyu válasza Quattro (#288) üzenetére


fattyu
veterán

tölts már fel egyet. nappal fénynél kint. Nem egy profi gép de telefonnak tök vállalható. jobb mint amire sonytól számítttam

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#291) Quattro válasza fattyu (#290) üzenetére


Quattro
tag

Ezt a fürdőszobában csináltam. Igaz, nem nappali fény volt, de volt rendes világítás és kb 20 cm-ről fotóztam. Az élek elmosódnak, a felirat igaz elolvasható még de messze nem élesek azok sem. Pedig nem apró betűk. S9+-szal tűéles képet csinál azonnal, első gombnyomásra. Nem mondom, hogy rossz ez a kamera, lehet csak én vagyok a béna de nagyon nem tudok vele jó képeket csinálni és nem tudom mi a baj.

[ Szerkesztve ]

(#292) Bozek válasza Quattro (#287) üzenetére


Bozek
nagyúr

Mert a sötét mód nem az, hogy átírja a weboldal megjelenítését. A Chrome dolga a weboldalak megjelenítése, amik pedig nem sötét színvilággal lettek megcsinálva, ezért nem sötétek.

(#293) Quattro válasza Bozek (#292) üzenetére


Quattro
tag

Fura ez a fekete mód dolog. Pl a gmail az átment feketébe frankón, a chrome menüje is fekete tud lenni, amikor a telefon kezdőképernyőt balra húzom akkor a google feketében van, amit szeretnék is. De amikor a chrome-ba keresek ott fehér.

(#294) Bozek válasza Quattro (#293) üzenetére


Bozek
nagyúr

Viszont ha a Google alkalmazásban keresel, az megint nem sötét. Az a kezdőlap csak kvázi egy RSS-olvasó.

Mennyire lenne biztonságos szerinted, ha mondjuk egy banki oldal forrásába bele tudna nyúlni a Chrome? Mert ahhoz azt kell módosítani a letöltés közben, hogy sötét legyen.

Az se megoldás, hogy a szövegeket inverzben jelenítse meg, mert akkor meg egy alapból sötét oldal lenne világos.

[ Szerkesztve ]

(#295) Quattro válasza Bozek (#294) üzenetére


Quattro
tag

Ok, köszi az infókat. Nem erőltetem akkor ennyire a fekete módot. Annyit nem ér az egész. Ami fekete lett az fekete, ami meg nem az nem, így használom :R

(#296) Bozek


Bozek
nagyúr

Találkoztatok már 10-es Android alatt olyannal, hogy a kamera nem elérhető? Ma is volt egy olyan, hogy fotóztam, és egyszer csak elkezdett akadni a kép, majd kiírta az említett hibát. Újraindítás után jó volt természetesen, és most is működik.

(#297) kezo0 válasza Bozek (#296) üzenetére


kezo0
addikt

Nekem pont ma írta ki a kamera indításakor, hogy nem elérhető, de elég volt csak magát az appot újraindítani, és utána már működött rendesen.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#298) janeszgol


janeszgol
félisten

Látom a tipikus Sony-s betegség megvan. Ez a kamera nem elérhető a Z2-vel jött. Ilyet még egy Alcatel Pop C1-nél nem láttam. Egyszerűen nem tudok olyan gagyi telefont mondani, ahol ilyen probléma lett volna. Nyilván egy jóval drágább esetén sem.

(#299) Lasy


Lasy
veterán

Sokat használom a kamerát, és nem volt nálam ilyen gond.

+36702778032

(#300) #16820480


#16820480
törölt tag

Amúgy ha már kamera, manuális módban miért nem lehet a másik két lencsét használni, csak a középsőt?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.