Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) #16820480 válasza kezo0 (#400) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nekem kb tegnap jött egy, meg előtte novemberben is volt biztonsági.

(#402) Bozek válasza kezo0 (#400) üzenetére


Bozek
nagyúr

Van, hogy kimarad 1-1 biztonsági frissítés, de nem kell aggódni, szerintem hamarosan jön a decemberi. A II-esekre is most jön, bár azok kaptak novemberit is. De 55.1.A.12.28-es build számmal érkezik hamarosan valami frissítés, az Orange szolgáltatónál (Lengyelország, Románia, stb.) már kint van.

#401 sheratan: Az nem biztonsági volt, az még ugyanúgy csak az októberit tartalmazta.

[ Szerkesztve ]

(#403) kezo0 válasza #16820480 (#401) üzenetére


kezo0
addikt

Egy “Google Play-rendszerfrissítés” jött nekem is tegnap (legyen az bármi is), de az aktuális buildszámom továbbra is 55.1.A.9.127.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#404) #16820480


#16820480
törölt tag

Jé, valóban. Látszik már meg sem nézem ezeket a kisebb frissítéseket, hogy mit raknak fel.

(#405) Batu3


Batu3
tag

Sziasztok!

Gondolkodom egy Xperia 5 (/1) -ben. Kérnék egy kis segítséget. Előre is :R

1. Van egy Sony MDR-NC31EM digitális zajszűrős headset-em, amit nagyon szeretek, amíg nem romlik el nem akarok TWS-re váltani. Érdekelne, hogy vajon a jack átalakítóval működne-e a zajszűrős része is?
2. Hogy sikerült az Android 11 frissítés, működik minden jól benne, van amit hiányoltok a 10-ből?
3. 1-2 év használat után nálatok milyen SoT jön ki?
4. XZ1-hez képest vajon mennyivel jobb a fényképezése?
5. MTP-vel próbáltátok rákötni Type-C hub-bal külső monitorra/TV-re? (Ez hiányzik nekem az XZ1-nél, de itt elvileg kéne működjön ha minden igaz.)
6. Bármi egyéb fontos tapasztalat, pro-kontra? :)

Sony Ericsson K310i -> K770i -> P1i -> Live with Walkman -> Sony Xperia SP -> Z2 -> Huawei P9 Lite (2017) -> ASUS Zenfone 2 Laser -> Sony Xperia XA1 --> XZ1 --> Realme GT Master Edition --> Sony Xperia 1 IV

(#406) #16820480 válasza Batu3 (#405) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hello,

Szerintem nem működne sima átalakítóval, mert a zajszűrős headset az több eres jack dugót használ azt hiszem. Illetve amiket láttam, azok olyanok voltak. De ki kellene próbálni.

Android 11 még nem jött meg, csak az ázsiai régióban 1-2 helyen dobták ki, amúgy azt hiszem február közepe-vége volt beígérve.

SoT változó, van amikor 6-7 óra kijön vele úgy, hogy közben majdnem 3 napot megy, de most például 3 és fél óra van benne és 37%-on áll (szóval olyan 4 és fél - 5 óra lehet majd a vége). Nagyon függ attól, hogy mire használod. Egy Tinder például megeszi reggelire, mert folyamatosan aktív olyankor a GPS (szerintem többet fogyaszt mint a navigáció).

Ami nekem nem tetszik benne, hogy az ujjlenyomat olvasó nem annyira tuti, nagyon sokat téveszt sajna (amint kicsit nedves, izzadt, poros az ujjad már nem ismeri fel, ha féloldalasan helyezed rá, akkor sem nagyon). Néha meg tök érzékeny, nem tudom mitől függ.
Ezt leszámítva szerintem amúgy szuper telefon, elég jó üzemidővel.

(#407) fattyu válasza #16820480 (#406) üzenetére


fattyu
veterán

az ujjlenyomat olvasója bosszantó.

majd lecseréled valamira aminek szintén ott az oldalán található a power gombba integrálva. és 40ből 40szer hibátlan.

akkor rájössz hogy a sony nem bosszantó hanem ezt így eladni / piacra dobni nem lett volna szabad. ég és föld.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#408) #16820480 válasza fattyu (#407) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mire váltottál, aminek szintén oldalt van és jól működik?

(#409) fattyu válasza #16820480 (#408) üzenetére


fattyu
veterán

zenfone 7 pro

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#410) #16820480 válasza fattyu (#409) üzenetére


#16820480
törölt tag

Thx :R Az sajna nem játszik, 77mm széles :( S21-et néztem még, hogy majd idővel váltanék rá, de ott meg térerő és üzemidő problémák vannak ahogy elnézem a fórumát.

(#411) fattyu válasza #16820480 (#410) üzenetére


fattyu
veterán

ja sajna más liga méretben de szerethető

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#412) Bozek válasza #16820480 (#406) üzenetére


Bozek
nagyúr

"Android 11 még nem jött meg, csak az ázsiai régióban 1-2 helyen dobták ki"

Meg az UK-ban és az északi (NOBA) országokban is, az azért nem ázsia. :)

(#413) #16820480 válasza Bozek (#412) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem, de nem is Magyarország :D

Viszont most néztem rá, és úgy tűnik megjött a frissítés egy 926MB méretű csomagban (55.2.A.0.630), most települ.

(#414) Fuxosbömis


Fuxosbömis
tag

Nálam is megjelent a frissítés. A mérete alapján ez az android 11 lesz. :DD :C .....bár nekem a tizessel sem volt bajom. :DD

(#415) Fuxosbömis


Fuxosbömis
tag

Olyan nagy változást nem érzékeltem. :Y

(#416) #16820480 válasza Fuxosbömis (#415) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nagyot egyelőre én sem. De például a Wifi jel mellé kiteszi már azt is, hogy milyen típusú (4-5-6), ami nem rossz, bár először azt hittem rá, hogy a kis x-et tette oda, hogy nincs internet :D

(#417) Fuxosbömis válasza #16820480 (#416) üzenetére


Fuxosbömis
tag

Én is így jártam....aztán meg azt gondoltam, hogy a frekvenciát mutatja.
Tok van a telódon? Lehet hogy az zavar be az újjlenyomatolvasónak. Próbáld meg nélküle.

(#418) #16820480 válasza Fuxosbömis (#417) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem frekvencia, hanem a pontos szabvány. Wifi 4 = 802.11n, Wifi 5 = 802.11ac és Wifi 6 = 802.11ax.

Van általában tok, amikor nem itthon vagyok, és valóban kicsit rosszabb úgy, de nélküle sem igazán pontos sajna.

(#419) Bozek


Bozek
nagyúr

Na, felraktam én is a 11-est.

Eddig két újdonság van, ami számomra hasznos:
1. A képernyővideó belső hanggal. Eddig erre nem volt megoldás külső programmal, még root meglétével sem. Régebbi Android verzión igen, de az még úgy a 8-as környékén volt nagyjából.
2. A kikapcsolási képernyőre rakható vezérlők. Ugyanis már Tasker feladatot is ki lehet oda rakni. A kijelző fényerejének a változtatására Lux-ot használok, és eddig a gyorsindítási sávból kezeltem az nappali és éjjeli mód közötti váltást. Ezt már simán kirakhatom a kikapcsolási képernyőre, ami gyorsabban elérhető.

Persze ez még csak a kezdeti ismerkedés volt, bővebben is össze kell barátkoznom a rendszerrel.

(#420) kezo0


kezo0
addikt

Akiknek megjött a 11-es droid, azoktól kérdezem, hogy ti milyen régióban ill. szolgáltatónál vagytok?
Csak mert korábban azt írták, hogy hivatalosan febr. 21-től kezdik csak az Xperia 5-re kiadni (lásd #398).

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#421) Bozek válasza kezo0 (#420) üzenetére


Bozek
nagyúr

Van több régió is, ahol elérhető, de általában a Magyarországon vásárolt készülékek EU régiósak.

Itt egyébként megnézheted, hogy melyik régióban mi a legfrissebb: [link]

Igaz, hogy ez Dual, de EU régiós nincs is sima. UK-ban van, de már arra is kijött a 11.

(#422) kezo0 válasza Bozek (#421) üzenetére


kezo0
addikt

Köszi, de a kérdés az volt, hogy akinek megjött, az milyen régióban ill. szolgáltatónál van.
Itt vagy pl. rögtön te is, aki már feltetted. Szóval akkor úgy kérdem, hogy konkrétan a te telefonod milyen régios és melyik szolgáltatónál vagy (persze ez utóbbira az is egy válasz, hogy független a készülék).
Csak szeretném megérteni a szisztémát, ami szerint kiadják, igazán nem izgat, ha nekem csak mondjuk egy hónap múlva érkezik meg.
Az enyém egyébkent független, és Mo.-n vásároltam. Dual SIM-es.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#423) kezo0 válasza kezo0 (#422) üzenetére


kezo0
addikt

Na de mire mindezt leírtam, már be is figyelt nálam is, hm.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#424) kezo0 válasza kezo0 (#423) üzenetére


kezo0
addikt

Felment nálam is. Lehet, hogy csak placebo, de mintha fürgébb lenne a telefon. Gyári visszaállítást csináltok ilyenkor? Mert amíg nem érzem szükségét, addig én nem.
Mellesleg kiszúrtam egy komoly fejlesztést: amikor töltőre teszem a mobilt, más hangot ad, mint eddig. ;]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#425) Silenzio válasza kezo0 (#420) üzenetére


Silenzio
addikt

J9210-esem van, T-nél vett, független. Most jelzett, hogy megjött.

Redditen volt, aki írta, hogy eltűnt a Pro kamera app, és többen írták, hogy teljesen kikapcsol a fingerprint szenzor...

[ Szerkesztve ]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#426) Silenzio válasza kezo0 (#424) üzenetére


Silenzio
addikt

Nem csinálok gyári visszaállítást. Remélem, a kamerába nem nyúltak bele nagyon, vagy csak előnyére, mert a mcpro24fps nevű app fejlesztője csodát tett. Ez a telefon valami brutálisan jó képminőséget tud videóban, ami miatt vérszemet kaptam és vettem egy csomó másikat Xiaomi Note 10, Xiaomi Mi10T Pro, Samsung Note 20 Ultra, Samsung Note 10... Egyik se érte el ezt a minőséget. A 108 Mpixelesek nyilván kevésbé voltak zajosak, viszont a filmszerűség, a remek színek, a kellemes, nem túlélesített kamerakép csak ennél volt jelen, és a flat módok is itt és egyes Samsung modelleknél működnek rendesen. De egyértelműen itt a legjobb. El is kezdtem levelezni az app fejlesztőjével. Valami 6 telefonja van, és azt írta, az Xperia 5 még az Xperia 5 II-nél is jobb képminőséget ad. Sajnos - tette hozzá. Visszafelé megyünk.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#427) #16820480


#16820480
törölt tag

Na, két új funkció, ami idegesítő: notification bubbles és gesztusok :D De szerencsére mindkettő kikapcsolható.

(#428) Bozek


Bozek
nagyúr

Nekem egy idegesítő funkció jött elő, de nem biztos, hogy ez az Android 11 hibája.

Az SD-kártyán a Pictures mappában volt egy .nomedia fájl, hogy a gyári albumba azokat a képeket ne keverje bele. Na, ez a fájl eltűnt és hiába másolom vissza, egyből törlődik. Ha itt egy almappába rakom, akkor ott megmarad.

(#429) Silenzio


Silenzio
addikt

Észrevett valaki bármiféle változást (a töltési hangon kívül)? Én kb. semmit. A kamerák szerencsére ugyanolyanok. Az ujjlenyomat szenzor is ugyanolyan szar. Továbbra is csak a mutatóujjammal működik, a hüvelykujjam egyszer sem olvassa be.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#430) #16820480 válasza Silenzio (#429) üzenetére


#16820480
törölt tag

A felszínen apróságok vannak inkább. Kicsit más lett a gyorskapcsolók rész és az értesítési terület, máshogy vonja össze az üzeneteket. Van valami animáció is a háttérképpel, amikor lehúzod az állapotsávot. A screenshot UI és a megosztás UI is kicsit módosult, és a power gombot hosszan nyomva felugró menü. Az ujjlenyomat mintha lassabban oldana fel (lassabb maga az animáció, amíg felismeri az ujjat és behozza a főképernyőt), de érzésre mintha többször eltalálná nálam mint előtte (lehet csak a lassú animáció miatt önkénytelenül tovább otthagyom az ujjam az olvasón és azért).
Most így hirtelen ilyenek jutnak eszembe.

(#431) Silenzio válasza #16820480 (#430) üzenetére


Silenzio
addikt

Üzemidő így néhány óra után? Nekem mintha rosszabb lenne. Mondjuk ma volt rendesen nyektetve, ehhez képest nem rossz, hogy a frissítés után (ami úgy 9-kor volt 99%-os akkuval) most 75%-on áll.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#432) #16820480 válasza Silenzio (#431) üzenetére


#16820480
törölt tag

Érzésre nekem is mintha jobban merülne kicsivel, de őszintén szólva így is simán meglesz a 2 napos üzemidő kb 6 órás SoT mellett, szóval nem panaszkodom egyelőre :D

(#433) Silenzio válasza #16820480 (#432) üzenetére


Silenzio
addikt

De jó neked, nekem a 26-32 óra van meg kb. 4.5 óra SoT mellett. Pedig FB sincs fent, csak a messenger lite.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#434) #16820480 válasza Silenzio (#433) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nekem van fb, meg rendes teljes messenger is, meg mellé még vagy 5 másik im app, de szokta bírni. Mondjuk nem játszok vele,illetve mostanában szinte egész nap WiFi-n lóg, így azért jobb az üzemidő.

(#435) Silenzio válasza #16820480 (#434) üzenetére


Silenzio
addikt

25%-nál dugtam töltőre, 4 és fél óra volt benne 26 óra készenléttel, 99%-ban 4G-n. Van folyamatos BT is, Xiaomi okosóra. Nem tudom, az mennyit eszik.

Csakis azért van két telefonom, mert ez nem bírná a dual simet, hiába tudja. Fél nap alatt lemerül, még az akku becslő is megkergül, huszonix óra helyett azt írja, 7 órán belül lemerül. Jó, meg azért is, mert imádom az S-Pent, ehhez meg nincs. Meg néha három is van, mert szeretek filmet forgatni telefonnal. Mint most. Videóban tényleg nincs párja ennek a telónak. Szerintem még az iPhone 12 sem éri be, de azt majd nemsokára tesztelem.

[ Szerkesztve ]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#436) Bozek válasza Silenzio (#435) üzenetére


Bozek
nagyúr

"mert ez nem bírná a dual simet, hiába tudja"

Nem régi valamelyik SIM-ed? Mert akkor szokott gyorsan merülni a telefon. Bár az is igaz, hogy én még nem próbáltam kettővel, van egy 128 GB-os SD-m benne. Mert hát a tárhely sosem elég. :D Na jó, folyamatosan költözik a telefonok között, ezért raktam bele ebbe is.

(#437) #16820480 válasza Bozek (#436) üzenetére


#16820480
törölt tag

Pont a napokban tűnt fel, meg egy 32 gigáson is elférnék, 29 foglalt összesen 😀

(#438) Garf. válasza #16820480 (#437) üzenetére


Garf.
tag

Sziasztok!
Nem tudom ki, hogy van a frissítéssel, nekem tegnap frissült estig semmi gond nem volt vele, átváltott alvás módba este töltéskor. Reggelre már nem jöttek értesítések míg fel nem ébredt és utána jöttek a gondok újra indulgat véletlenszerűen. Akár játék, böngészés. Értesítések akkor jönnek ha megnyitom a programot. Valakinek voltak ilyen problémái vagy csak nekem?

(#439) #16820480 válasza Garf. (#438) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nekem nincs semmi ilyen gond. Annyi van, ami fura, hogy pár dolog nem mindig marad az AoD-n, ha jön értesítés, például néha Whatsapp vagy Messenger felvillan aztán eltűnik onnan (értesítési sávban ott van). De sem frissítés előtt sem azóta nem fagyott, nem indult újra.

(#440) Garf. válasza #16820480 (#439) üzenetére


Garf.
tag

Nekem tegnap reggel frissült estig semmi komolyabb probléma nem volt. Ma reggel kezdődött. Vissza akarom állitani alapra, de a fájlok le mentésekor is folyamatosan újra indul, ami nehezíti a lementést. Az előző romnál nem volt ilyen.

(#441) Garf.


Garf.
tag

Valaki tudna segíteni, hogyan tudnám vissza rakni a 10es mert ott is elakadtam. :O
Az új rom meg folyamatosan összeomlik.

(#442) #16820480 válasza Garf. (#441) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hát, a frissítésnél kiírja, hogy nem lehet downgrade-elni, szóval gondolom max adb-vel vagy ilyesmi, de ahhoz kell egy full 10-es rom valahonnan.

Factory reset megvolt már amúgy? A fw telepítés úgyis azzal járna.

[ Szerkesztve ]

(#443) Garf. válasza #16820480 (#442) üzenetére


Garf.
tag

Igen a meg volt az is, utána is random összeomlott.

(#444) #16820480 válasza Garf. (#443) üzenetére


#16820480
törölt tag

Itt van hozzá jónak tűnő oldal, bár ez kiterjedtebb, de innen neked a platform tools kell, a fastboot drivers (bár ez nem biztos, nekem több telefonnal is már magától feltette) és az xperifirm, hogy leszedj egy firmware-t.
Bootloader unlock nem fog kelleni, mert gyári fw-t teszel fel. De amúgy ha nem csináltál még ilyet soha, akkor azért van benne kockázat, még ha elég bolondbiztos is általában a fw telepítés.

[ Szerkesztve ]

(#445) Garf. válasza #16820480 (#444) üzenetére


Garf.
tag

A Newflasher-el sikerült vissza rakni az utolsó 10-es romot. A flashtool az elején megállt mindig hibára.
Tudom tiltani a frissítést mert wifin már hozta egyből a beállításokba kikapcsoltam.
Köszi a segítséget.

(#446) kezo0


kezo0
addikt

Na, ma volt egy kis idegbaj a 11-es droid miatt. Az upgrade óta ma először akartam fotózni, és látszólag exponált is a kamera, megjelent a jobb alsó sarokban a kis miniatűr, mint máskor. Csakhogy amikor a miniatűrre kattintva meg akartam nyitni az elkészült fotót az Albumban, csak karikázott a miniatűrön, és lefagyott az egész Kamera app. Utána külön megnyitva az Albumot, nem volt ott az új fotó...
Sokáig próbálkoztam mindenfélével, és végül csak annyit értem el, hogy ha bekapcsoltam a sorozatfelvétel opciót, akkor az elkészült fotósorozat rendesen el lett mentve a belső tárhelyre (valamiért a sorozatot nem lehet SD-kártyára menteni - ez vajon miért van így?), viszont ha sima egyedi képet akartam lőni, azt nem volt hajlandó az SD-kártyára menteni, ami eredetileg be volt állítva a mentés helyének.
Na, mondom, ez a frissítés jól elqrta a kamerát, hogy fogok így fotózni a telefonnal?
Safe módban indítva a telefont is ezt csinálta, nem segített az sem.

Aztán itthon végre leültem nyugiban a gépem elé, és a Sony support oldalán rátaláltam erre a bugra, és a megoldásra is: I cannot save the photo and video after upgrade to Android 11. What can I do?
Szóval ha valaki találkozik ezzel a hibával, így megoldhatja, működik a dolog.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#447) kezo0 válasza kezo0 (#446) üzenetére


kezo0
addikt

Ja, még annyit, hogy amikor délután mindenfélével próbálkoztam, és a safe mód után újra normál módban indítottam el a telefont, kitörő örömmel észleltem, hogy az összes, korábban beállított widgetem törlődött, meg a billentyűzet-beállításaimat is elfelejtette a kis drága...
Ez normális ilyenkor?

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#448) Fuxosbömis válasza kezo0 (#447) üzenetére


Fuxosbömis
tag

Nem, ez nem normális.

(#449) Silenzio válasza Bozek (#436) üzenetére


Silenzio
addikt

Hello. Úgy 2015-ös lehet a SIM. A másik, a céges tavalyi. Nem hiszem, hogy ez lenne a gond, mert a 2015-ös van bent a telefonban. Egyszerűen egy SIM-mel 5 óra SOT-ket tudok elérni, ha nem játszok, kettővel meg úgy 3 órát. Evvan. Kellett nekem az a tetvedék céges.

Látom, sok gond van a 11-es drojddal. Nekem eddig csak némi fagyás volt. Magától magához tért úgy egy perc után. Igaz, az 10-essel is előfordult, csak mondjuk háromhavonta egyszer.

[ Szerkesztve ]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#450) Fuxosbömis


Fuxosbömis
tag

Frissítés érkezett. Februári biztonsági csomag.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.