Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Jó a telefon....
Jó hosszú...
Cserében van benne baki is. Ha mar nagy akksi nem fért el. :N

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#2) Juhaszatti


Juhaszatti
addikt

275 ezer. Az S10-et már több mint 3 hónapja is 210-ért vettem 2 év gyártói garanciával.

Nem mondom hogy rossz telefon ez, mert egyáltalán nem az. De egyetlen egy olyan érvet sem tudnék mondani, hogy miért ezt vegye bárki is, a többi konkurens mellett, ilyen áron.

(#3) icp1970 válasza Juhaszatti (#2) üzenetére


icp1970
senior tag

+1.Kicsit borsos lett az ára.

(#4) janeszgol


janeszgol
félisten

Nem tetszett, csak tetszetős. :)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#5) #06658560


#06658560
törölt tag

Miért ne lenne praktukis szövegolvasáshoz a 21:9?

(#6) #16514048 válasza Juhaszatti (#2) üzenetére


#16514048
törölt tag

Ez a nyitóára, S10 mennyin is kezdett?
Pár hónap múlva ezt is meg lehet venni majd olcsóbban.

(#7) kovy79 válasza #16514048 (#6) üzenetére


kovy79
őstag

20perce láttam a MM-ban a szivárvány minden színében.
Rettenetesen gnóm méret, baromi kényelmetlen használattal.
Mint egy tábla, gyártáshibás csoki...
Rám aztán nem lehet mondani, hogy nem csípem a Sonyt, de ez az irány gáz.

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#8) Riccio91 válasza Juhaszatti (#2) üzenetére


Riccio91
csendes tag

egyrészt ez nyitó ár, nyilván megy lejjebb. nekem volt egy ilyen érvem amiért emellett döntöttem, mégpedig a 80e értékű WF-1000XM3 füles amit előrendelői akcióban adtak hozzá. Egy ideje már nézegettem ilyen füleseket, így gyakorlatilag egyben letudtam azt is és az új telefont is.

(#9) janeszgol válasza #16514048 (#6) üzenetére


janeszgol
félisten

Az igazi buli az lenne, ha ezt a telefont egy SD7xx SoC-val, 4-6 giga rammal meg lehetne venni 120-140 ezer ft körül. Drágább lenne, mint más SD7xx-es telefon, de szvsz még akkor is versenyképes maradna.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#10) Juhaszatti válasza #16514048 (#6) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Igen, de gondolom nem csak pár hónap múlva szeretne eladni belőle a Sony.

(#11) doooo válasza #16514048 (#6) üzenetére


doooo
veterán

Ez az érv sántít az ilyen Sony, HTC, LG esetekben, akik mind arra törekednek, hogy túléljenek, és végre ne termeljenek veszteségeket a mobilos divízióikban... Ők nem engedhetnek meg maguknak ilyen árazásokat... ha megengedhetnék, akkor most nem itt tartanának.

(#12) #04430080 válasza doooo (#11) üzenetére


#04430080
törölt tag

Erről van szó.

(#13) Noukoum válasza #16514048 (#6) üzenetére


Noukoum
veterán

Addigra már az s11-et várjuk:)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#14) #16514048 válasza doooo (#11) üzenetére


#16514048
törölt tag

A piac majd beárazza. Nézd meg például mennyiért lehet venni most egy LG G8s-t vs milyen árat írtak még a júliusi tesztben. De már augusztus közepére is 150k körül volt.

(#10) Juhaszatti:

Mert más gyártók igen? Minden teszt alá be lehetne írni, hogy attól a telefontól mennyivel olcsóbban lehetne már venni valami mást.
Mondjuk általában be is szokták...

Akinek van esze, az soha nem közvetlenül a megjelenés után vesz telefont, hanem vár egy kicsit. Nem csak az áresés, hanem az esetleges típushibák miatt is, amikre fény derülhet.

[ Szerkesztve ]

(#15) janeszgol válasza #16514048 (#14) üzenetére


janeszgol
félisten

Ez hatványozottabb lesz. Már az S7 idején jó ajánlat volt az S5 vagy S6 jóval olcsóbban (oké, némi hiányosságokkal, de ma már kevesebb ez a hiánylista). Szóval a drága készülékek (250k felett) kevesek játszótere lesz, viszont nekik nem elég a "nem rossz kamera", de még csak a "jó kamera sem lesz". Nem elég a "ki a kijelző, de picit kékes, igaz állítható" stb. Nekik patent kell mindenből.
Ez a készülék a fura képarányával tud újat mutatni, aztán ennyi. Akinek jó ez a képarány, annak megfelelő, nem tűnik rossznak a teszt alapján sem, de üresen maradt a "miért vegyem meg ezt, mint azt, meg amazt" kérdés.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#16) joey04


joey04
titán

nem ez a modell fogja kihúzni a a sonyt a bajból.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#17) mcs


mcs
veterán

A pici akksi, a jack hiánya és a borsos ára elég ahhoz, hogy ne tudjon labdába rúgni a riválisai mellett. Kizárólag Sony fanboyként tudnám megvenni.

(#18) Plug Life


Plug Life
senior tag

A design szép, de ez is egy túlárazott távirányító gyenge akkuval.

(#19) roli543 válasza Plug Life (#18) üzenetére


roli543
őstag

Ne haragudj, de a cikkben le van irva, hogy 5-6 óra sotot tud. Más telefon sem tud többet ekkora akkuval vagy akár nagyobbal. A Sonynak sosem volt gondja az üzemidővel. Nyílván lehetne nagyobb, persze, de azért ne huzzuk már le amikor a többi flagship is ennyit tud

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#20) twollah1976


twollah1976
őstag

A retesteszta nem nyulik?

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#21) Plug Life válasza roli543 (#19) üzenetére


Plug Life
senior tag

A cikkben 4–6 óra van. Én nem veszek telefont 4000mAh-snál kisebb akkuval, úgyhogy ezt a vicces kategóriába sorolom 😆

(#22) zooly


zooly
aktív tag

Hogyan jott ki a vegtelen kontrasztarany ha nem 0 a fekete fenyero? :F

[ Szerkesztve ]

https://www.ratingraph.com/

(#23) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Atyaégtejóisten

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#24) lecsokolbi


lecsokolbi
aktív tag

Remélem, hogy valaha még látok igazán Compact Sonyt :((( egy XZ1 Compactot nyúzok és szomorú, hogy jelenleg nem létezik olyan amire lecserélném.

- Mindenki hazudik! -

(#25) jUUh


jUUh
addikt

Nagyon nagyon fura érzés volt megnyomogatni. Nem hiszem, h meg tudnám szokni. 275e forintért meg nem kéne. :(

Samsung Galaxy S23+

(#26) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Azért az a 275 inkább kevesebb, az [Alza-nal 251 ezer Ft] és az [Aquában 247 ezer Ft]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#27) GeryFlash válasza Plug Life (#21) üzenetére


GeryFlash
veterán

Te egy roppant tudatos vásárló vagy, azzal egy másodpercig se is törődj hogy az optimalizációnak hála sok 4000-es akksijú telefont leve, gyakorlatilag az egyik legjobb üzemidejű flaship:

[Rangsor]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#28) Noukoum válasza GeryFlash (#27) üzenetére


Noukoum
veterán

Tényleg nem rossz, de azért a legjobbtól messze áll:)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#29) Szári


Szári
tag

Erőlködnek de minek... Szeretem a Sony termékeket de szerintem az LG-vel egyetemben sokkal többre mennének ha nem akarnának nagyot markolni, és elhibázott ötleteket erőltetni és pénzt égetni a saját rendszerükre. Ellenben évente kiadhatnának 4 db átgondolt készüléket egy ütős középkategóriát két méterben és egy felső kategóriát szintén két méretben. Szigorúan STOCK androiddal. Átgondolt árazással. Ha már a Nokia HMD Golbal nem képes megugrani a minőség/tudás/ár szentháromságot mint neves gyártó. Én itt látnék valós piaci rést. De az ilyen és ehhez hasonló készülékek pláne ennyiért csak arra jók, hogy jövőre odaadják akcióban ajándékba az 1 millás tévéikhez.

(#30) Polarstar válasza GeryFlash (#27) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Remek olvasni a használati rangsort, mint ahogy a autós teszteket is a "fogyasztásról".
Ami után az szokott kiderülni, hogy "Jééééé, ez miért fogyaszt kétszer annyit mint a katalógus adat??"
Fogalmam sincs szinte egyikről sem, hogy miként zajlott a teszt, mit használtak közben és hol volt a készülék használat közben?

Én sem hiszek a tesztekben. Viszonyítási alapnak kb. De ne vegyük már készpénznek.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#31) Fuxosbömis


Fuxosbömis
tag

A Sony flagshipek kifinomult ízlésű úriembereknek való. Meg is lepem magamat egy xperia 5-tel. ;] :DD

(#32) Enci1983


Enci1983
senior tag

Tényleg egy igazán gyönyörű készülék. Olyan mint egy ékszer. Volt szerencsém kipróbálni, el is csábultam, de csak amíg meg nem láttam az árát :Y. Pár hónap múlva viszont lehet lesz esélye ha olcsóbb lesz. Üde színfolt a mai lyukacsos és szenzorszigetes mobilok között.

[ Szerkesztve ]

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal.

(#33) mcs válasza GeryFlash (#27) üzenetére


mcs
veterán

Lehet, pont ezért kellett volna belegyömöszölni egy 4000es akksit, hogy igazán kitűnjön ezzel. :)

(#34) atis78 válasza Noukoum (#28) üzenetére


atis78
tag

Mondjuk ha az sd855 vagy hozzá teljesítményben passzoló telefonokat nézed akkor nagyjából 10%-kal tudnak jobbat más készülékek a gsma meresein. Feltéve hogy meretben is hasonlóak. Szóval azért ez abszolút nem rossz. Nagyon sok agyonhypeolt keszulek 4000mah feletti aksival is gyengébben szerepel. Persze ez nyilván nagyon függ a körülményektől de azért nem áll túl messze a valóságtól.

(#35) GeryFlash válasza mcs (#33) üzenetére


GeryFlash
veterán

Egyetértek

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#36) Pipszi01 válasza Juhaszatti (#2) üzenetére


Pipszi01
tag

Mondjuk azt, h az a retek ROM a Samsungon eszi az akksit mintha kötelező lenne + lesz*rják a frissítéseket :D
Ezen kívül tényleg nincs velük gond. /S10e, S10+, A70 tapasztalatokból kiindulva/

(#37) Juhaszatti válasza Pipszi01 (#36) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Annyira szarják le, hogy az előző telefonomat, egy S7 Edget, 3,5 évesen is a legfrissebb biztonsági frissítéssel adtam tovább júniusban. :P

(#38) Hallosz


Hallosz
senior tag

Nekem úgy tűnik, hogy a Sony elkészített egy tervet a tökéletes telefonról, majd megegyeztek abban, hogy -na ezt nem szabad megcsinálni-
És ezt szépen tartják is.

Mert lakni, muszáj.

(#39) ΞΔGLΞ válasza Enci1983 (#32) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Szerintem is teljesen frankó, kicseszett jól kinéző és durván minőségérzetet adó készülék, megfogtam >>> megfogott. Ahogy írtad, egyedi a többség unalomig lerágott csontja mellett.

(#40) laci_csk válasza #16514048 (#6) üzenetére


laci_csk
senior tag

hagyjad, kell a samu troll is

Xperia XZ3

(#41) laci_csk válasza GeryFlash (#27) üzenetére


laci_csk
senior tag

ha figyeled azert a gonoszsag a gsm arenaban is meg van, mert a samut (es nemcsak) elebe tette a 96-osok kozul, pedig a sonynal nagyobb szamok szerepelnek

Xperia XZ3

(#42) Pipszi01 válasza Juhaszatti (#37) üzenetére


Pipszi01
tag

:D :D
Érdekes, nekem 3 hónapig nem jött semmi S10e-re /október elején júliusi frissítés 😂/, bezzeg Xiaomi 2 biztonsági frissítést is küldött eközben :D
Na de mind1. Tudom biztos én voltam a béna 😂😂😂

[ Szerkesztve ]

(#43) mcs válasza Pipszi01 (#42) üzenetére


mcs
veterán

A5 2017re nekem is jöttek havonta a biztonsági frissítések, pedig csak 8as droid futott rajta. Úgy tűnik, változó náluk, hogy melyik telefonra mennyi energiát fordítanak éppen. :)

(#44) elfelejtette


elfelejtette
veterán

Nem értem a fanyalgókat a képarány miatt, a Samu A70-A80-A90 20:9-es képaránya nem zavar senkit, ez a 21:9 meg egyből sz@r?

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#45) Pipszi01 válasza mcs (#43) üzenetére


Pipszi01
tag

Nekem S10e-re tuti nem jött havonta, haver S10+-án meg tegnap előtt még tuti, h a júliusi frissítés volt :)
Pedig 2 idei csúcs készülékről beszélünk :)

[ Szerkesztve ]

(#46) Pipszi01 válasza elfelejtette (#44) üzenetére


Pipszi01
tag

A 70 képaránya elég fasza szerintem azzal az Amoleddel :)

(#47) Juhaszatti válasza Pipszi01 (#42) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Csak nem Telekom függő? :D Azokra hallottam hasonló panaszokat a 10-es szériánál. A független naprakész nálam.

(#48) SkyLine3000 válasza elfelejtette (#44) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Akkor engem meg kell, h érts! Nekem a 16:9 a tökéletes. Ami ez fölött van, az összes szar és nincs kivétel! :D

[ Szerkesztve ]

(#49) icp1970 válasza mcs (#33) üzenetére


icp1970
senior tag

+1.Nagyobb aksi nagyon hiányzik.

(#50) elfelejtette válasza SkyLine3000 (#48) üzenetére


elfelejtette
veterán

Nekem sem adott semmi pluszt a mostani telefonom 18:9-es képaránya az előző 16:9-hez képest, csak bosszúságot, hogy már egy, a 69mm-es szélességével a mai világban keskenynek számító, és egy kézzel éppenhogy átérhető telefon kijelzőjének a felső részét már nem érem el fogásváltás nélkül...

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.