Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) GTVili


GTVili
tag

Sziasztok!

Hátha tudtok segíteni.... olvastam, hogy más is járt így, talán már van rá megoldás...
Értesítések... a telefon értesítései eltűntek. Nem kapok értesítést a nem fogadott hívásokról és ez már kezd kissé kellemetlen lenni... :D
Elméletileg minden be van kapcsolva.... letiltva sincs. De pl ha bemegyek az értesítések kezelésébe, azt látom, hogy az összes értesítés aktív... de nem tudom ki-be kapcsolni...

Valakinek van valami ötlete....? Köszi...

(#452) rpap96


rpap96
csendes tag

Sziasztok!

Az elmúlt hetekben a Chrome (normál, béta és dev is) elkezdte nem normális módon meríteni az akkut, pl. 10 perc használat esetén 12-15%-kal. Járt bárki hasonlóan? Webes praktikákkal nem szűnt meg nálam a probléma, a Google fiók szinkronizálása miatt viszont szeretném továbbra is a Chrome-ot használni.

Köszönöm előre is!

(#453) #16820480 válasza rpap96 (#452) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem használok Chrome-ot, de ha ilyen hiba van, lehet, hogy javítják egy újabb kiadással. Addig meg átmenetileg feltehetsz egy másik böngészőt.

(#454) BBéci válasza #16820480 (#453) üzenetére


BBéci
titán

Sziasztok!
Tegnap este vettem egy Xperia 5-öt, vadonatúj, csak párszor volt bekapcsolva, SIM kártya nélkül. 19 órától hajnali 2-ig, majd reggel 8-tól délig folyamatosan érkeztek a frissítések, Android 10 és 11 is. Ez a negyedik Sonym, de a személyre szabással még elleszek pár napig.
Ehhez kérek némi segítséget!
Például miként tudom beállítani az erősödő csengetést?
Mindent átmásoltam a régiről, de az sms-eket nem találom. Hol keressem?
A többit majd később, egyelőre ezek a legfontosabbak.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#455) #16820480 válasza BBéci (#454) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem tudom az erősödő csengést hol lehet, de végső esetben egy hangszerkesztőben megcsinálod úgy a csnegőhangnak használt fájlt, hogy fokozatosan hangosabb legyen, az ugyanezt a hatást éri el.
SMS-eket azt hiszem a Google backup az át tudja talán vinni, bár sosem használtam igazából, mert kb csak hitelesítő kódokat kapok SMS-ben már évek óta.

(#456) BBéci válasza #16820480 (#455) üzenetére


BBéci
titán

Köszi, megoldódott, az 5 II topikban segítettek.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#457) #16820480 válasza BBéci (#456) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igen, olyat többen használnak még. Szerintem X5 mk1 az kb már senkinél nincs, hiszen két éves telefon :D

(#458) BBéci válasza #16820480 (#457) üzenetére


BBéci
titán

6 éves E4-ről váltottam, ezt legalább 4 évig szeretném használni! Sikerült megcsípni egy teljesen új, egyáltalán nem használt példányt. Sajnos, mivel demódarab, ezért nem volt hozzá Jack adapter és a töltője 8 W körüli, nem 18-as.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#459) #16820480 válasza BBéci (#458) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk azokat lehet szerezni utólag is, mivel univerzális megoldások, szóval ha amúgy rendben van a telefon, akkor szerintem jól jártál. Nekem másfél éve van meg és igazából semmi baja, nem lassabb, összesen annyi, hogy minimálisan gyengébb már az akksi (de így is legalább olyan jó, mint az S10e volt új korában, amit előtte használtam).

(#460) kezo0 válasza #16820480 (#457) üzenetére


kezo0
addikt

Hellóhellóhelló, én értem az iróniát, csak nem szeretem! :D
Nagyon jó kis telefon az még, így két évesen is, egyelőre nem is tervezem leváltani. (Hát még, ha az ujjlenyomat-szenzora is tökéletes lenne…)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#461) #16820480 válasza kezo0 (#460) üzenetére


#16820480
törölt tag

Engem is az zavar a leginkább, de amúgy vékonyabb tokban (tok nélkül pláne) egész megbízható :K . Még az szokott zavarni, hogy kamerában manuális mód csak a fő lencsére van, sem a telére sem az ultrawide-ra nincs.
És hogy kb nem lehet már rá (normális) tokot kapni, mert túl régi készülék, és fénykorában sem volt kellően elterjedt.

(#462) kezo0 válasza #16820480 (#461) üzenetére


kezo0
addikt

Az enyém gyári Sony tokban van, az kb. túléli a telefont. :)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#463) BBéci válasza kezo0 (#462) üzenetére


BBéci
titán

Hol vetted a tokot? Meg tudtad tapogatni vásárlás előtt? Belepróbálnám a telefont, mielőtt döntök.
Az ujjlenyomat érzékelőt nem használom, totál feleslegesnek tartom.

#461sheratan
16 éve DSLR géppel, fotózom, a telefon kényszermegoldásnak jó, amihez nem létszükséglet, amiket hiányolsz. Szerintem.
Az E4-ben idén január végén, tehát 5 és fél év használat után cseréltettem akksit. Remélem, az Xperia 5-ben lévő is kibír legalább annyit!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#464) #16820480 válasza BBéci (#463) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nekem is van egy elég profi fényképezőm, de a telefonnal ellentétben az nincs mindig nálam, főleg nem 3 különböző látószögű obival. Igazából amúgy ha képes lenne jól belőni a telefon az expozíciót és esetleg tudna valami normálisabb HDR feldolgozást, akkor nem zavarna a manuális rész hiánya. Nem mintha bármi indokolná, hogy legyen lehetőség állítani az egyik lencsénél és nem a másiknál, ez simán csak szoftveres korlátozás.

(#465) BBéci válasza #16820480 (#464) üzenetére


BBéci
titán

A Huawei P30 Pro (és az utódai) állítólag kiváló fényképező tulajdonságokkal rendelkezik. Aki számára ez fontos, olyat érdemes vennie. Barátom lányának van, múlt héten vizsgálgattam, nálam a mérete és súlya miatt szóba sem jöhet.
Felmerült, hogy sima P30-at veszek, itt a HA-n hirdettek egyet 60-ért, ráadásul tőlem 5 km-re, de második tulajé és cserélték a töltő-csatlakozóját. Ezért mondtam le róla. Amit nagyon jó tettem, mert amire vágytam, azt vettem meg másnap, használatlan állapotban, 70000 forintért.
Rühellem a tokokat, sosem volt egyik telefonomon sem, de ez annyira csúszós, mint egy angolna. Időnként - nem állandóan - rátennék valami védelmet. Üvegfólián is gondolkozom, méghozzá IMAK Pro+ amit ajánlottak.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#466) #16820480 válasza BBéci (#465) üzenetére


#16820480
törölt tag

Huawei-t nem vennék soha, dolgoztam náluk és egy életre megutáltam a szoftverüket :D Meg a P30 Pro nekem is túl nagy és nehéz amúgy is. Egyelőre nem tudom mit nézegessek, az idei kínálatot lehet kihagyom, bár talán még a Pixel 6 jó lehet, ha értelmes áron lesz elérhető.

(#467) kezo0 válasza BBéci (#463) üzenetére


kezo0
addikt

A tokot még a Sony-tól rendeltem a neten, pusztán fotók alapján, de nem bántam meg. Úgy látom, Amazonon most is kapható: [link]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#468) BBéci válasza #16820480 (#466) üzenetére


BBéci
titán

Nagyon jók a Xiaomi-k, apósom már a másodikat nyűvi, többször volt a kezemben, tetszik. Mi9, tehát nem a legújabb, de nagyon sokat tud és a listaára 150000 volt, most 115-ért lehet kapni, sokkal olcsóbb a P30-nál, pláne az Xperia 5-nél. De mivel Sony mániás vagyok, ez a negyedik telefonom tőlük, nem szívesen váltanék más gyártó termékére.
A tanácsadó topikban ajánlgattak Pixelt, ami számomra noname, persze ezzel nem vitatom a képességeit, de szóba sem jöhet. Samsung sem. :( Szifon meg pláne nem.

#467kezo0
Kinézetre jó, a célnak biztosan maximálisan megfelel, de kinyithatót keresek, ami a kijelzőt is védi, vagy vékony, csak a sarkain erősített szilikont, ami szinte láthatatlan. Azzal kiküszöbölném a hátlap rendkívüli csúszósságát.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#469) #16820480 válasza BBéci (#468) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nekem a kínaiak nem jöhetnek szóba, a szinte nulla szoftveres supportjuk miatt is többek között (plusz mert a lehető legkevésbé szeretném támogatni a kínai gazdaságot). Sony király amúgy, és az X5iii már kamerában is elég jó lenne, csak nem nagyon kapni (pedig fél éve jelentették be), és az ujjlenyomat olvasója gondolom továbbra sem túl pontos (az mk2-nek sem volt). Esetleg Pixel vagy talán Samsung még szóba jöhet, szifon meg leginkább azért nem, mert csomó számomra hasznos funkció még mindig nincs benne.
De nincs túl nagy választék, a HTC, LG teljesen eltűnt, Asus ígéretes lenne, ha lenne ott is szoftver support...

(#470) BBéci válasza #16820480 (#469) üzenetére


BBéci
titán

A legújabb 5 III ára eszement, közel 400000 Ft, akkor sem adnék érte annyit, ha milliókat keresnék havonta.
Amit a kínai cuccokról írtál, azokkal egyetértek, de sajnos kikerülhetetlenek, szinte mindent ott készítenek.
A mi telefonunk még kapható újonnan, 3-4 hete nézem az árakat, amik folyamatosan emelkednek. A Smartshopnál már 153599 Ft, két hete 8000-rel volt olcsóbb. A többi szürkeimportosnál hasonló a trend.
Nem értem, miért fontos az ujjlenyomat olvasó? Semmi szükségét nem érzem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#471) #16820480 válasza BBéci (#470) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igen, drága, mert új. Az összes X5 900$/€ körül nyitott, mint ahogy manapság majdnem minden ilyen már. Vicces, de a jelenlegi flagship mezőnyben a szifon teljesen reális árú, már-már olcsónak mondható :D
Igazából annyira nem nehéz kerülni őket. Bár sok mindent ott gyártanak, de egyre kevésbé (sok cég vándorol el onnan), és a kínai márkákat pedig viszonylag könnyű kerülni. Most itthon kb nincs is semmi kínai, csak az RF távirányító doboz, mert azt kb nem gyárt más.

Ujjlenyomat azért kell, mert gyakran oldom fel a telefont, és azzal csak egy mozdulat, nem kell kódot írni vagy mintát rajzolgatni (amik könnyen leleshetők). Mivel ezt használom céges dolgokra is, így muszáj képernyőzárat beállítani, akkor meg legyen a lehető legkényelmesebb. A gond csak az, hogy az Xperiákban nem sikerült túl jól az olvasó. Vagy túl kicsit a felülete, vagy túl könnyen koszolódik, de nem túl pontos.

(#472) BBéci válasza #16820480 (#471) üzenetére


BBéci
titán

Az Xperia 5 induló ára itthon 275000 Ft volt, ahhoz képest a III 390000 forintja nagyon durva. Ráadásul nem zászlóshajó, hanem eggyel az alatti.

Miért muszáj a kijelzőzár? (Próbálom irtani a képernyőt, mert az csak a katódsugárcsöves tévéknek volt.) Nem tartod magadnál a telefont, hanem leteszed és ott hagyod? Bár akkor sem kellene feltétlenül, hiszen csak nem nyúlnak hozzá a kollégáid, ismerőseid. Pláne rosszindulatú célzattal. 1996-óta van mobiltelefonom, soha, semelyiken nem volt lezárás és nem történt velük semmi.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#473) #16820480 válasza BBéci (#472) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igazából ez is zászlóshajó, csak kisebb, a nagy felbontású kijelzőt kivéve megkapott mindent, amit a nagytesó. De amúgy én is sokallom persze az árat érte, 390 ezer felét sem szívesen adnám telefonért (de annyit muszáj lesz biztosan, ha nem valami gyagyit akarnék).

Hmm, hát te sem dolgoztál akkor gondolom sokat nagy cégnél :N A "csak nem nyúlnak hozzá a kollégák" sehol nem lenne elég biztonságnak. De amúgy nem is tőlük kell adott esetben félteni, hanem mondjuk ha ellopják vagy ilyesmi. De amúgy a céges Exchange elérést be sem lehet állítani képernyőzár nélkül (nem engedi a telefon, mert így van megadva a biztonsági előírásokban), akkor meg már legyen kényelmes a feloldás.

(#474) BBéci válasza #16820480 (#473) üzenetére


BBéci
titán

A hadiflottákban minden esetben csakis egy zászlóshajó van, de ezen ne vesszünk össze! :N Szerettem volna megúszni 50000-ből a telefoncserét, az előzőt sajtótájékoztatón adta a Sony a távozáskor szokásos ajándékszatyorban. A következő évben nyakpántos Bluetooth fülhallgató volt benne. Azóta semmi említésre méltó, ők is spórolósra vették a figurát.
XZ2 Compactot akartam venni a mérete miatt, egy szuper vételről lemaradtam július elején. Mauser nevű fórumtársunk 35000 forintért hirdette úgy, hogy két hét pénzvisszafizetési garanciát vállalt! Feltettem hirdetést, hogy olyat keresek, nulla eredménnyel. Aztán elkezdtem nézegetni a lehetséges alternatívákat, az Xperia 5 tetszett legjobban. Összejött. :K
Pár napig fontolgattam, hogy eszek egy szürkeimportosat, de letettem róla, nekem nem ér annyit egy nyavalyás telefon, még a 70000-et is sokalltam, de beleszerettem, hogy a fene enné meg! ;)

Dolgoztam-e nagy cégnél? Attól függ, mit nevezünk nagynak. Akármekkorát, mindenképpen nagyon régen volt, még a mobilkorszak előtt.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#475) Bozek válasza BBéci (#472) üzenetére


Bozek
nagyúr

"Miért muszáj a kijelzőzár?"

Nekem például a Simple miatt kell. Így ujjlenyomattal felold és már fizethetek is mindenféle jelszó megadása nélkül. És még a terminál se kér PIN-t (mondjuk azt akkor se elvileg, ha a Simple-fiók jelszava kell).

(#476) BBéci válasza Bozek (#475) üzenetére


BBéci
titán

Az elfogadható indok, bár én inkább a bankkártyámmal fizetek.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#477) Kroni1


Kroni1
veterán

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy találkozott-e már valaki olyan hibával, hogy 2 SIM (flottás Tkom, és lakossági Tkom) kártyával használt Xperia 5 annyira belassul, hogy bejövő hívásoknál akár 10 mp-ig fekete kép és nem reagál szinte semmire.. :F

Kényszerből okosóra lett rákötve, mert azon sokkal hamarabb megjelenik a hívás és fel is lehet venni, de aztán telefonra visszaváltáskor megint várni kell, ami agyrém azért..

(#478) BBéci válasza Kroni1 (#477) üzenetére


BBéci
titán

Két hete használom a telefont (teljesen újonnan vettem) múlt szombaton tettem a telenoros mellé egy digis kártyát és semmiféle lassulást nem tapasztaltam. Mostantól direkt figyelni fogom, ha valami hasonlót veszek észre, rögtön jelzem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#479) #16820480 válasza Kroni1 (#477) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nekem is két kártya van benne(voda és telenor), bár ebből az egyik általában kikapcsolva, de sosem volt még olyan, hogy két kártya miatt lassult volna. Nem lehet, hogy valami app, ami valahogy hozzáfér a híváshoz bekavar? Nem tettél fel mostanában ilyet vagy nem frissült valami ilyen app?
Alternatívaként SIM kártyák és esetleg foglalat tisztogatás, esetleg kártyacsere? Másik kártyával is csinálja vagy csak ezekkel?

(#480) BBéci


BBéci
titán

Úgy rémlik, valahol azt olvastam, a telefonunk tud arc-azonosítást is. Nem találom, ezért lehet, hogy tévedek.
Mit tudtok erről?

Más.
Ma áttöltöttem a telefonnal készített képeket a laptopomra. 15,5 colos, Full HD kijelzőn egészen jól néznek ki, az élesség rendben van, de a színhelyesség/fehéregyensúly nem. Megint felmerült a kérdés, ezzel mit lehet kezdeni? Be lehet állítani a telefonon, vagy utómunkára van szükség?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#481) Kroni1 válasza #16820480 (#479) üzenetére


Kroni1
veterán

Köszi a válaszokat! Igyekszem kideriteni a hiba okát, Fact reset már volt, szerintem egyedi dolog lesz a háttérben.. Vagy SIM hiba vagy pegazus amire gyanakszom... :)

(#482) #16820480 válasza BBéci (#480) üzenetére


#16820480
törölt tag

Tudtommal nincs benne arc-azonosítás, a stock Android nem támogatja egyelőre (vagy talán a 12 már igen?), ezért ebben sincs. Ahol van, ott a gyártó magának oldotta meg.

Milyen laptopod van? Elképzelhető, hogy annak a képernyője nem színhelyes (a legtöbb laptop ilyen szempontból nem túl jó, főleg a business class gépek). De ettől még lehet szükség utómunkára persze. A Sony általában a semlegesebb, laposabb kinézetet adja, szóval ha élénk színek kellenek, akkor valószínűleg utólag kell majd dolgozz rajta.

(#483) Bozek válasza Kroni1 (#477) üzenetére


Bozek
nagyúr

Mikoriak a SIM-kártyák? Ha valamelyik régi, akkor egy próbát megér a csere.

(#484) BBéci válasza #16820480 (#482) üzenetére


BBéci
titán

Az összes képmegjelenítőm (tv, vetítő, laptop) műszerrel van kalibrálva, ez nálam alapértelmezett. Dehogy kellenek élénk színek, a természetesség híve vagyok.
A Huawei P30 tud arcazonosítást, ezek szerint arra emlékeztem. Hasznos lenne, jobbnak tartom, mint az ujjlenyomatot.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#485) #16820480 válasza BBéci (#484) üzenetére


#16820480
törölt tag

A rendes 3D arcazonosítás tényleg jobb tud lenni, de ahhoz meg olyan hardver is kell ugye. Mondjuk nem tudom miért fontos, miután jó sokat ecsetelted, hogy nincs is képernyőzárad, mert sosem kellett :)

(#486) BBéci válasza #16820480 (#485) üzenetére


BBéci
titán

A kijelzőzár feloldása számomra macerás, az arc azonosításhoz semmi pluszt nem kellene tenni. Ha lenne, akkor sem használnám alapértelmezetten, csak néha, amikor szükségesnek tartom.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#487) Bozek válasza BBéci (#486) üzenetére


Bozek
nagyúr

Miért macerás az ujjlenyomatos feloldás? Semmi mást nem kell tenni, mint hozzáérni az olvasóhoz. Még csak meg se kell nyomni egyik gombot se.

(#488) BBéci válasza Bozek (#487) üzenetére


BBéci
titán

Azért, mert szinte mindenki panaszkodik a működésére.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#489) Bozek válasza BBéci (#488) üzenetére


Bozek
nagyúr

Nekem egyszer hülyült meg egy kis időre, de akkor is megoldódott hamar.

De ilyen alapon az arcfelismerés meg még macerásabb, mert azt éjszakára ki kell kapcsolni, vagy mindig meg kell keresni a villanykapcsolót.

(#490) BBéci válasza Bozek (#489) üzenetére


BBéci
titán

Működhet egyszerre mindkettő, az a tuti. :K

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#491) kesztió


kesztió
aktív tag

Az XPERIA 5-ösömet imádom, cuccos a dizájn, nem sérült gyárilag a képrrnyő (azaz nem fúrtak bele mindenféle lyukakat a szelfikamera kedvéért) kényelmes, elegáns, jól megy, minden elfér a képernyőn stb.
De az ujjlenyomat-olvasó megöli az életem.
Az elején még ment, ahogy ment, de mostmár állandóan újra kell regisztrálnom az ujjaimat, mert egy idő után nem tudom kioldani a telefont, ráadásul hiába törlöm le jól mikroszálas kendővel a regisztrálás előtt, a harmadik-negyedik érintésre már hisztizik, hogy koszos az érintkező, töröljem le megint.
Ez ilyen, ezt kell szeretni, vagy van valami trükk, amivel javítható? Esetleg vigyem szervizbe? Nem hiszem, hogy a Sony ne tudna ujjlenyomat-olvasót tervezni, mert az XA2-é maga volt az álom, gyakorlatilag soha nem tévedett…
Tippek?

Bug és debug fia vagyok én

(#492) #16820480 válasza kesztió (#491) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hát, kb ez ilyen. Ha nem ismeri fel az ujjam, akkor az ujjhegyemet végig húzom rajta, hogy kicsit letöröljem a koszt róla, és utána általában másodikra már jó. Nem ideális, de sajnos ez van, az 5ii és 5ii-ról is azt hallani, hogy ugyanezt tudja az ujjlenyomata.

(#493) kezo0 válasza kesztió (#491) üzenetére


kezo0
addikt

Sajnos ha olyanja van, nekem is csak sokadjára szokta felismerni az ujjaimat – vagy még akkor sem. Gyűlölöm, amikor kiírja, hogy „túl sok kísérlet történt, várjon 30 mp-et”… Mert ilyenkor pötyöghetem be a PIN-t. Mindennapos történet. :(((
Ugyanakkor annyira jó a telefon minden más tekintetben, hogy az felülírja nálam ezt a bosszantó hibáját.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#494) kesztió


kesztió
aktív tag

A jobb kezem hüvelykujjára regisztrált ujllenyomat végül működik (majdnem) minden esetben. A dolgon nagyon nem segít, hogy balkezes vagyok (ez a még mindig a legjobb telefonomnak tartott XA2-nél nem volt téma, de ez az 5 mark I nagyon jobbkezeseknek van kitalálva), de legalább megvan az a biztonság, hogy ha picit kényelmetlenebb is, de az ujjlenyomat-olvasó legalább 10 esetből 9-szer nem hagy cserben. Szerintem próbáljátok ti is hüvelykujjal.

Bug és debug fia vagyok én

(#495) #16820480 válasza kesztió (#494) üzenetére


#16820480
törölt tag

Azzal használom kezdetek óta, de ilyen 6/10-nél nem nagyon volt soha jobb sajnos. Mutatóujjra kb 2-3/10 az arány.

(#496) BBéci válasza kesztió (#494) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem magától értetődő, hogy hüvelykujjat használunk erre a célra, bár még soha nem próbáltam, jó nekem a gombnyomásos bekapcsolás.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#497) Bozek válasza BBéci (#496) üzenetére


Bozek
nagyúr

Kényelmesebb fizetéskor ujjlenyomatot használni, mint PIN-t vagy mintát.

De amúgy nálam nem szokott gond lenni vele, nagyon ritkán fordul elő, hogy nem olvassa. Mondjuk én általában nem ráhelyezem az ujjam, hanem fentről lefelé lassan végighúzom.

Én amúgy hibrid balkezes vagyok, a telefont például jobb kézzel kezelem, nem is tudnám ballal.

[ Szerkesztve ]

(#498) BBéci válasza Bozek (#497) üzenetére


BBéci
titán

Elhiszem, hogy a feloldás kényelmesebb, de olyasmire nem használom a telefonomat. Annál sokkal kényelmesebb és egyszerűbb egy pici, könnyű tárgyat, a bankkártyát két ujjam közé fogva odaérinteni (közel tenni) a terminálhoz.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#499) Bozek válasza BBéci (#498) üzenetére


Bozek
nagyúr

Na de hol tartod a bankkártyád? Én pénztárcában, tehát előbb azt elő kell venni, majd abból ki kell venni a kártyát. És utána ezt visszafelé is eljátszani.

(#500) BBéci válasza Bozek (#499) üzenetére


BBéci
titán

A telefont ugyanúgy elő kell venni és eltenni, plusz közben feloldani, engedélyezni a fizetést, aztán lezárni. Számomra ez sokkal bonyolultabb és fárasztóbb.
Cirka 35 éve nincs pénztárcám.
Ha tudom azt, hogy pénzkímélő módon fogok fizetni, úgy megyek be az üzletbe, benzinkútra stb., hogy a kezem ügyében, például ingzsebben van a kártya. Onnan egy mozdulattal, két ujjal kiveszem, érintem, elteszem. Nem bohóckodom egy 170 grammos fém/üveg lappal.
Természetesen mindenki úgy élvez, ahogy tud.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.