Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ádyka


Ádyka
őstag

Az első írásom.
Aztán csak finoman a kritikával, ugyanis önbizalom hiányban szenvedek. :B

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#2) lambeeboy


lambeeboy
csendes tag

szerintem nagyon eredeti ötlet volt ilyesmi témáról írni, én jól szórakoztam rajta :C

thx!

(#3) sh4d0w válasza Ádyka (#1) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor finom kritika: ne a kepfeltoltes.hu-t használd a képek elhelyezéséhez.

https://www.coreinfinity.tech

(#4) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Huh nagyon jó írás gratula! :C

Nekem ez a korszak sajna anno kimaradt. Haver gépével kezdtünk egy 386SX-en és jó utánna lett csak gépem, ami egy Cerka 400MHz volt :)

Milyen jó lenne ha ma is legalább ennyi cpu gyártó lenne mint akkoriban...

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#5) Ádyka válasza sh4d0w (#3) üzenetére


Ádyka
őstag

Igen ezt éreztem. Amúgy kb 2,5 év után töröltek képemet. Addig csak kibírja.

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#6) F e Z o


F e Z o
veterán

gratu az összefoglaló teszthez...melegséggel töltötte el kicsi szivem...a mist*l-os szóróanyagok pedig kicsalták a szememből könnyeket.......régi szép idők....

[ Szerkesztve ]

H2O über alles!

(#7) sz0k3e_


sz0k3e_
aktív tag

Ez nagyon durva írás, mindig is a kedvenceim voltak a Socket7 procik. Régen mindig egy 300MHz-s P1 volt az álmom, de sehogyse akart menni, a 200as és a 233MMX-em is csak 266MHz-ig ment, pedig adtam neki én is a 3,5V-ot :DDD

Amúgy annyit még hozzátennék, hogy haverom 433MHz-s celeronját ripityára verte (legalábbis játékokban) a 233MMX-em, pedig a körülmények ugyanolyanok voltak (W98, 64MB ram, Voodoo2 12MB)

Hát minden elismerés az írásért, rengeteg munka lehet benne, bárcsak régen lett volna ilyen összefoglaló:R

"What next in the parade of constant obstacles?"

(#8) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

NAgyon jó volt olvasni az írást, köszönet érte. Nekem akkoriban (98' januárban vettem az 5x86-os AMD helyett) Intel 200MMX volt, 32 MB Rammal. Ismerősök el voltak szörnyedve, minek ennyi ram, az életbe sem lesz szükség ennyire... (4-8, max 16 volt az elterjedt). Amire nagyon jól emléxem, hogy egyik ismerős ócón vett egy Cyrix MX procis gépet, az én gépemnél lényegesen olcsóbban, és hasonló órajelen ment. Tesztek ide vagy oda, mindig csodálkoztam, hogy gyorsabban betöltötte a windowst mint az én gépem, és a játékok is gyorsabban betöltődtek, futottak rajt.

mod: sz0k3e_: Megnézném én azt a 433-as Celeront, amit egy 233MMX proci megver!

zoltanz: Igen, de sajnos későn jött a K6-III, és el sem terjedt már,(Kapni sem nagyon lehetett) mert jöttek a korai Athlonok, amivel alaposan befűtött az AMD Intel bácsinak. De ez már egy másik történet... Ja, és voltak K6-II+ jelzésű procik is, nem is tudom volt-e róla szó.

[ Szerkesztve ]

(#9) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Voltak horrorárak akkoriban is, mondjuk forint stabil esését is hozzászámítjuk a mai árak igen jók :)

AMD K6-III procik (rendszerek) még ma is megállják a helyüket (nem videó és zene tömörítésre gondolok) internet kis multimédia, szövegszerkesztés, bemutató, fotó, zene szerkesztés.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#10) Sundesz


Sundesz
őstag

Gratulálok a cikkhez, jó lett! Nem kis időbe telhetett megírni... :R :C

Hörcsög Powa'

(#11) lorcsi


lorcsi
veterán

jó sok munkád van a cikkben
grat :R

[ Szerkesztve ]

(#12) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Jó kis teszt. :C

Azért azt beletettem volna még, hogy a K6-III processzorok esetében ha volt gyorsítótár az alaplapon is, akkor az már L3-ként üzemelt. Úgy emlékszem, hogy ez maximálsian 1MB lehetett.

(#13) unclefucka válasza Zoli bácsi (#8) üzenetére


unclefucka
senior tag

Van róla szó, K6-2+ néven.

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#14) Zoli bácsi válasza unclefucka (#13) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Igen, köszi, láttam, csak közben lejárt a szerkesztési időm. :)

(#15) Geffry


Geffry
aktív tag

Nagyon jó írás! Grat hozzá, kemény meló lehetett ezt mind összeszedni! :R
Külön tetszik és köszönet az árakért, mindig jó visszanézni hogy akkoriban mennyibe is került az, amit tőlem most egy 500asért alig vittek :K

[ Szerkesztve ]

A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

(#16) bacsis válasza juliabrilke (#12) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Nekem van olyan lapom amin 2mb L2 van!!!
arról is fogok egy tesztet csinálni, de tömörítésen kívül egy 600ra húzott K6-III+ proci mindenben elveri a 450es P3as procit

(#17) Joci10


Joci10
őstag

A 3DMark 2003-as eredmények közül csak én hiányolom a K6-III-as procit? Mintha nem lenne a grafikonon, és még külön megemlítve sem, hogy miért nincs (pl. ha nem indult el rajta).

Egyébként nekem ezek a lépések kimaradtak az életemből. Előtte egy Cyrix 486 DX2 50-es procim volt, utána meg már egy Duron 600-as lett. (Szeretek egy-két generációt kihagyni. :) )

(#18) juliabrilke válasza bacsis (#16) üzenetére


juliabrilke
addikt

Ez kezelni is tudja rendesen?
Most néztem egyébként táblázatot és ott is 1MB L3-at írnak. Kiváncsi lennék rá azért, hogy mit tud. :))

(#19) Ádyka válasza Joci10 (#17) üzenetére


Ádyka
őstag

Kiszúrtad :)
Sajnos már visszadtam a K-6 III procit, mire eldöntöttem, hogy lefuttatok egy 2003-at is.
sry

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#20) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

Tetszik az írás grat. Nekem a favorit egy AMD K5 PR133 volt, amin végigjátszottam a Diablo II-őt.

(#21) TomBoy1986


TomBoy1986
veterán

Ez baromi jó lett, nagyon tetszik, új információt is kaptam a Rise személyében én is, na meg persze a mai - vagy éppen kevésbé mai programok - eredményei is hasznosak.

Viszont a grafikonokban valahogy az a rózsaszín a Cryrixoknál kevésbé megkülönböztethető, mint a többi. Esetleg lehetett volna kék/fehér/fekete vagy valami, ami jobban elüt.

Nekem egyébként egy 233-as intel MMX volt (386SX után) a második gépem alapja '98 júliusától és nagyon szépen, s jól is szolgált 2000 végéig egy Riva 128 kíséretében. Akkoriban már én is nekimerészkedtem a tuningnak, 266MHz-et sikerült belőle kihozni egy Tomato TX-es alaplapban.

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#22) Ádyka válasza TomBoy1986 (#21) üzenetére


Ádyka
őstag

Igen a szineket elcsesztem, egy idő után összefolyik minden. De már nagy része kész volt mire észbekaptam. Legközelebb jobban figyelek rá.

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#23) Ygg


Ygg
senior tag

Gratulálok, szép cikk!
Én ebben a korban kezdtem.
Nem keveset filóztam, mi legyen, végül is 166MMX let.
Máig megvan, és működik a gép!

(#24) John Fowler


John Fowler
tag

Igényes írás.

Nem véletlen, hogy bár a 486-os éra (1994) óta van PC-m, de nekem is a socket7 korszak volt a kedvencem.
Én akkoriban az AMD5x86-160-omat egy Cyrix MII-300-ra váltottam le (amit 2,5x100-on hajtottam). Leszámítva a gyenge FPU-t (ami akkoriban nem bírt akkora jelentősséggel), ma is bámulattal gondolok arra a procira. Fillérekért vettem, és ha nem renderelni kellett vele, egy Tseng ET-6000-rel (hajj, régi szép idők, amikor még a videokártyák nem támogatták a hardveres 3D-t :)) agyonvert mindent a maga korában. A proci zseniális architektúrája azért megcsillant a tesztben is.

Aztán ezt a procit sajna eladtam, azóta sem tudtam ilyet szerezni, pedig évekkel később többször is megpróbáltam. Az enyém sima szürke sapkanélküli kerámia tokos volt; Cyrix (nem IBM vagy ST) márkajelzéssel.

Aztán később óriási mázlival sikerült egy 500-as AMD K6/2+ procit szereznem a sima K6/2-500 árában. A bolt ahol vettem szerintem nem volt tisztában azzal, mi is ez. 5,5x112-őn használtam nagyon sokáig, ha HD filmek és DX9-es játékok nélkül tud élni az ember, akkor a mai napig tökéletesen elég. Áldottam az eszem, hogy ezt anno nem adtam el így néha most is használom nosztalgia célokra :)

Hirtelen eszembe jutott, hogy egy modern AGP-s kártyával (van 4630-as Radeonból AGP-s?) a fenti 2 célra is jó lehetne. Ki kéne próbálni :)

''A kocsmáros ért ehez, mert itt már öltek orvost is -régi étterem'' Rejtő: Piszkos Fred, a kapitány

(#25) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Gratula!Nagyon jó írás! :R :R

...

(#26) Pukkancs


Pukkancs
tag

Ez nagyon nagy, minden elismerés :R .
Mind olyan proci, amik akkor készültek amikor én még a lego-t építgettem.

(#27) MasterDeeJay

Nagyon jó lett az írás. Legfőképpen alapos, részletes.

Nekem socket7 kimaradt, socket 5 Sis chipsetes volt még egy amd 5x86 133-al amit 160 lehetett húzni és 28mb ram. Azután egy igazi Klamath kályha 266-os 333-on hajtva 384mb 100-as rammal Chaintek lapban, de szomorúan láttam haveromnál akkoriban a 300-as celeronját 500mhz felett noname 66-os ramokkal Acorp lapban. Akkoriban (már p2-es korszak) a ramok baromi drágák voltak, de egy win98-nak és az akkori játékoknak bőven elég volt 128mb.

Utólag persze rengeteg socket 7-es cuccot szereztem be.
Volt HP Vectra config (nem Opel) 90mhz-es P1 120mhz-en gyárilag passzívban telepakolva a 8 edo ramhely összesen 128mb rammal ami baromi sok volt akkoriban.
Asus P5A Super socket7 uli chipset, rengeteg beálítási lehetőséggel, de sajna antituning k6/2 300-al.
A Titan D5TB baromi jó hűtő volt, nekem a CU5TB hűtöt egy 1833-ra húzott 2000+-os Palomino-t.
Videókarikból a szokásos dolgok Tseng asszem 4000-es szériából, Diamond Voodoo1-es és Inno Mighty3D v3 12mb-os Voodoo2, meg a szokásos S3 triók és a kedvencem S3 mirro S8 (ezzel már verekedni lehetett).

(#28) sz0k3e_ válasza Zoli bácsi (#8) üzenetére


sz0k3e_
aktív tag

Hát én nem tudom mi lehetett a baj, de mondom neki egy 433as cerkája volt, 64sdram, w98, valami S3+Vodoo2 12MB, nekem pedig 233MMX, 64sdram, w98, S3 ViRGE+Vodoo2 12MB és CS 1.5özni akartunk. Nekem ment 640*480 @15-30fps, neki 5-7fps :F
Azt hiszem még Everest (AIDA? :D) memória tesztet is néztünk, és abban is alulmaradt...

"What next in the parade of constant obstacles?"

(#29) Incognito válasza F e Z o (#6) üzenetére


Incognito
senior tag

Én is folyton azokat böngésztem. :C
Minden elismerésem a cikkel kapcsolatban :K

(#30) bacsis válasza juliabrilke (#18) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Igen kezelni is tudja!
Átlagosan 20-30%al gyorsabb a gép játékban tömörítésben szintetikus tesztekben mint az 1mb szerelt lapoknál!
Mondom... lesz róla egy teszt :C

(#31) plömplöm


plömplöm
őstag

olyan jó lenne, ha nem kevernék az emberek a bit-et és a Byte-ot

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#32) parandroid válasza Ygg (#23) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Az első saját PC-m nekem is 166MMX-re épült, valamikor 98-ban. Előtte mindig különböző intézményektől lenyúlt gépeket nyüstöltem. :D

Ehh, de szeretem ezeket a nosztalgiacikkeket, ráadásul ez itt most különösen alaposra és átfogóra sikerült. Gratula hozzá.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#33) Male


Male
nagyúr

A kupaktalan K6-nál már azt hittem, hogy az én fotómat használtad fel... de aztán mégse :B

Apró észrevétel: "A CPU-k hő leadása" szerintem ez helyesen "hőleadása".

Grat a teszthez! Most megnézhetem, hogy jó döntés volt e amikor K6-233-at vettem a 166-os MMX helyett :D

(#34) juliabrilke válasza bacsis (#30) üzenetére


juliabrilke
addikt

Mondom... Várom! :DDD

(#35) Ádyka válasza Male (#33) üzenetére


Ádyka
őstag

Én is egybe írva éreztem jobbnak, csak a word közbeszólt.

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#36) Bitter_2


Bitter_2
csendes tag

Jó az irás! Grat!
Tesztelhetnél régi procikat is! :)
Mint pld XT, TurboXT, 286-12, 286-16 386,SX, DX.
Ha nem is a 3DMARK hanem a 3DBENCH,WINTACH,SPEEDCOM alkalmas lenne tesztelésükre.Nekem ezek számítanak réginek :)
Üdv!

(#37) Ádyka válasza Bitter_2 (#36) üzenetére


Ádyka
őstag

Meghagyom neked ezt a lehetőséget.
Minél régebbi cuccokat tesztel valaki, annál nehezebb, és több velük a szívás. Igazából már a 486 procik tesztjét sem látnám olyan érdekesnek, hiszen azok még nagyon közel teljesítettek egymáshoz.

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#38) Solten


Solten
addikt

:C volt anno Cyrix prockóm, istentudja miféle, 200 évvel ezelőtt... :DDD

[ Szerkesztve ]

Saor Alba

(#39) unclefucka válasza Bitter_2 (#36) üzenetére


unclefucka
senior tag

Nekem vannak ilyen cuccaim (csak soha nem indítottam be őket), ha akarsz tesztelni neked is adok kölcsön procit, meg alaplapot (némelyik még működik is talán), meg van 93-94 -es Bp. Piacom is (Ádykával találtuk a padláson :D )!
Én idő híjján nem állok neki tesztelni :O

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#40) Male válasza John Fowler (#24) üzenetére


Male
nagyúr

Nem fog benne működni... hacsak nem universal AGP foglalatos a lap, de nem hinném hogy olyan volt Socket7-ben.

#35: Mert més értelemben meg külön kell írni. Pl "A hő leadása igan lassú folyamat." vs. "Hatalmas a hőleadása ennek a radiátornak.". Legalábbis én így tudom... a Word szerint meg egy rakás magyar szó nem is létezik :(((

(#41) enterlaci


enterlaci
senior tag

Hmmm, a Tseng ET6000, a Tomato alaplap, a 166MMX milyen sok örörmöt okozott annó nekem és a családnak(nekik főleg az AdLib aztán SB16 ;] ) Emlékszem, 8mega EDO rammal sosem volt memória problémám, igaz Bill Gates megmondta: 640K-ba minden belefér. :)

:C Jó írás és részletes, a scannelt árlistákért meg külön taps! Grat! :C

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#42) sodey


sodey
csendes tag

Nekem az első gépem egy XT volt... Aztán jött egy 386-os a képbe, ez már kemény 33Mhz-el bírt, talán 2MB RAM társaságában... Egyéb adatokat nem tudok, mivel akkor még nem igazán hatott meg a dolog... Aztán jött egy 486 DX2/66-os, ez már 66Mhz-el bírt, 8MB RAM mellett, 314MB-os HDD-vel. :D Itt egy ideig szünet volt, aztán lett egy P1, 133Mhz, 16MB RAM, 1.5GB HDD... Ezen már valamennyire játszani is lehetett... :D Aztán kicsivel később szintet léptem és 166Mhz-es processzor került bele... Folytathatnám még bőven, de túl sok lenne leírni. :DD

(#43) Yutani válasza Ádyka (#1) üzenetére


Yutani
nagyúr

Welcome to the World of Retro! ;)

Gratulálok a teszthez, kolléga! Nagyon sok munka van benne, látszik rajta!
Örülök, hogy nemes célt szolgáltak a kölcsönprocik! ;)

#tarcsad

(#44) Konflikt


Konflikt
addikt

Remek, atfogo iras, gratulalok :)
Az Amiga utan elso PC-mben K5-os 133 MHz-s AMD volt, majd par ev mulva lett cserelve 233-as MMX-re. Majd kijott a Red Alert 2. Nalam ment az MMX support miatt, az egyik haverom Cyrix PR200+ -al tolta (asszem), neki nem indult el az MMX hianya miatt :D
Ej de reg voltak mar ezek az idok

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#45) Tressy


Tressy
senior tag

Nagyon jó kis teszt, grat az irónak :R

(#46) Foglalt név


Foglalt név
addikt

Nem semmi írás :R Csak átszaladtam, de szép munka :C

(#47) perempe


perempe
addikt

Ezek a régi árak nagyon tetszettek, pláne szkennelve. :C

* Brahms: 4. szimfónia *

(#48) ollie


ollie
MODERÁTOR

Huhh, nagyon sok szabadidő lehet, gratulálok! :) Persze nem a szabadidőhöz, hanem a cikkhez. :DDD

***

(#49) littlelion21


littlelion21
addikt

Nagyon jó, sőt, pazar - gratulálok. Öröm volt olvasni.
Ilyen szinten kellene mindenkinek belemenni az adott témába! :K

(#50) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Yess, nagyon jó teszt :)
MEglepett hogy a K6-ost fel tudtad rángatni 600-ig... Jó lap az a Soltek :) Én 5ALI61-esben hajtottam K6-2+ -t, de a gyári 550-es is csak 500-on volt hajlandó működni a szar lap miatt.

Az meg a non plus ultra hogy az a lap (a Solteked) tudja a 133-as FSB-t, én nem is láttam ilyen P1 lapot (pedig megfordult nálam pár), hű de jó lett volna :) Sőt, az sem semmi hogy 512Mb RAM-ot elvisz :)
Így már tényleg nem lenne gond a 600-as K6-tal filmet nézni (VLC pl., az egy 500-as P2 Celeronon is viszi az AVI-kat, winnyóz meg Linux alatt is - főleg az utóbbin helyber forgatva :K .)

A P1-es laptopomba is került egy K6-2/350AFR, mert annak sem tudja az alaplapja gyárilag a 200MHz-nél nagyobb frekiket értelmezni... Így meg szépen ketyeg 350-en, tűzforró az alja a gépnek, de megy mint a bajnok :)

@Enterlaci : Aham, mára meg már az a poénkép sem vicces, amin a szájába adják azt a mondatot hogy ő 640Mb-ra gondolt :D (Ld. 2Gb RAM-mal szaggató krájzisz. :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.