Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#24) John Fowler


John Fowler
tag

Igényes írás.

Nem véletlen, hogy bár a 486-os éra (1994) óta van PC-m, de nekem is a socket7 korszak volt a kedvencem.
Én akkoriban az AMD5x86-160-omat egy Cyrix MII-300-ra váltottam le (amit 2,5x100-on hajtottam). Leszámítva a gyenge FPU-t (ami akkoriban nem bírt akkora jelentősséggel), ma is bámulattal gondolok arra a procira. Fillérekért vettem, és ha nem renderelni kellett vele, egy Tseng ET-6000-rel (hajj, régi szép idők, amikor még a videokártyák nem támogatták a hardveres 3D-t :)) agyonvert mindent a maga korában. A proci zseniális architektúrája azért megcsillant a tesztben is.

Aztán ezt a procit sajna eladtam, azóta sem tudtam ilyet szerezni, pedig évekkel később többször is megpróbáltam. Az enyém sima szürke sapkanélküli kerámia tokos volt; Cyrix (nem IBM vagy ST) márkajelzéssel.

Aztán később óriási mázlival sikerült egy 500-as AMD K6/2+ procit szereznem a sima K6/2-500 árában. A bolt ahol vettem szerintem nem volt tisztában azzal, mi is ez. 5,5x112-őn használtam nagyon sokáig, ha HD filmek és DX9-es játékok nélkül tud élni az ember, akkor a mai napig tökéletesen elég. Áldottam az eszem, hogy ezt anno nem adtam el így néha most is használom nosztalgia célokra :)

Hirtelen eszembe jutott, hogy egy modern AGP-s kártyával (van 4630-as Radeonból AGP-s?) a fenti 2 célra is jó lehetne. Ki kéne próbálni :)

''A kocsmáros ért ehez, mert itt már öltek orvost is -régi étterem'' Rejtő: Piszkos Fred, a kapitány

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.