Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Oldman2


Oldman2
veterán

Köszi!
:R

A Lépésszám témához: a lépéshossz be lett állítva rendesen?

Hogy melyik app mennyi lépést mér, sok múlik ezen.
:K

(#2) zagloba válasza Oldman2 (#1) üzenetére


zagloba
aktív tag

Idáig az összes tesztben azt írták ,h pontosan mér a HB5! Árához képest. Távolság , pulzus, még ha kerekít is. Persze egy új érzékelőt azért fejlesztenek ,h pontosabban mérjen.☺️

(#3) SirRasor válasza Oldman2 (#1) üzenetére


SirRasor
őstag

Lépéshossz HB5-höz be lett állítva, a Zepp-ben nincs ilyen lehetőség.
Gondolj bele: hogy mennyi lépést teszel meg, abba nem szól bele a lépéshossz. A megfelelő erejű rázkódásból érzékeli a karkötő, hogy letettem a lábam.

zagloba az összes ilyen irányú teszt, amit láttam úgy indult, hogy a csóka teletette a kezét okosórával/karkötővel, és akkor nézzünk egy konkrét távot, amit mondjuk a térképen is megnézett. Ott pontos.
De az, hogy 1 nap mennyit mászkálok a szobában, autót vezetek vagy biciklizek, na azt már sokkal nehezebb belőni, hogy ne lépésszámnak vegye.

Make Love not war!

(#4) Oldman2 válasza SirRasor (#3) üzenetére


Oldman2
veterán

Ez is egy nézőpont, én azt olvastam valahol régebben, hogy ezek az okoseszközök nem lépést mérnek, hanem a GPS alapján "mérik" (próbálják) az elmozdulást ezáltal a távolságot és a lépés a távolság/lépéshossz alapján számolódik.

Igazából máig sem tudom mi az igazság, bízok benne itt végre megtudom.

(#5) Hieronymus válasza Oldman2 (#4) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A GPS adatok nem elegendőek. A futás közbeni megfordulás pontos érzékelés irányt nélkül eléggé bizonytalan. Zárt térben nem lehet a GPS adatokra támaszkodni. Giroszkóp és gyorsulásmérő is szokott lenni ezekben az eszközökben. A mért értékek és az idő figyelésével elég jól lehet saccolni a megtett távolságot és lépésszámot.
Van egy fórumtárs aki úszáshoz keres megfelelő eszközt. Mivel bonyolultabb és több fajta mozgásforma lehetséges még kevésbé pontos az úszás mérése.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#6) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

A sima Amazfit Bip-hez képest a Bip U miben változott?

sweetlou6.wordpress.com

(#7) SirRasor válasza Sweet Lou 6 (#6) üzenetére


SirRasor
őstag

Nagyban visszafejlődött :D
-Kiszedték a GPS-t
-lebutították a kijelzőt (nem transzflektív, csak sima IPS...de tény, hogy szépek a színei)
-Nagyítottak a kijelzőn: 1.28" -> 1.43"
-belerakták a jobb szenzort, de ennek cserébe 7 napra esett az üzemidő (folyamatos pulzusmérés esetén)

Tehát minimum a Pro-t kell belőle megvenni, ha szeretnél GPS-t.

Make Love not war!

(#8) Sweet Lou 6 válasza SirRasor (#7) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

köszi. :R

A cikkben bemutatott Zepp alkalmazás nem ugyanaz, mint a Mi Health? Most feltettem próbaképpen és nagyon hasonló, illetve rögtön firmware-t frissített. Amikor utána elindítottam a Mi Health-t akkor pedig az is :DDD Ez alapján gondolom különböző firmware verzió tartozik hozzájuk (tippre a lokalizáció más).

sweetlou6.wordpress.com

(#9) SirRasor válasza Sweet Lou 6 (#8) üzenetére


SirRasor
őstag

Azért, mert a Huami gyártja mindkettőt. Ezért is tud párosodni mind2 brand terméke mind2 alkalmazással.
Az alkalmazás is egy volt, de a Huami elkezdett szépen kiválni. Pont mint a Huawei meg a Honor telefonoknál:D

Make Love not war!

(#10) Arkennys


Arkennys
addikt

Köszönet az írásért, hasznosnak éreztem 🙂

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.