Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) dmc


dmc
aktív tag

Sziasztok!

Nekem is ugyan az a problémám mint a #99 hozzáoszolnak csak nekem 16Gb os a pendrájv és nekem is helyi lemeznek ismeri fel a WIN 7.
Van valami megoldás erre a gondra problémára?

előre is köszönöm

(#102) KaiotEch válasza dmc (#101) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Szia. Próbáltad már megformázni előtte a pendrive-ot?

(#103) dmc válasza KaiotEch (#102) üzenetére


dmc
aktív tag

Igen!
NTFS re is meg FAT 32 re is de egyik sem vált be ugyan úgy nem látta a pendriveot

(#104) chosa921


chosa921
tag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne hogy win7 x64 ultimate-vel szeretnék egy bootable usb-t csinálni, tehát hogy a pendriveomról telepitem a rendszert egy másik pendrive-ra telepitve :D nemtudom ez igy érthető-e, és a problémám az hogy a gépem felismeri mindkettő pendriveot ( ugyanolyan tipusúak sandisk extreme 32gb ) de az usb-s win7 telepitő készitő program nem találja az usb device-ket, mit lehet ilyenkor tenni? a windows saját programjával próbáltam ezt ( de emelett még kipróbáltam másik kettőt is ) leformáztam a pendriveot 3 fajta fájrendszerbe is exfat, fax32 és ntfs-be is és egyikben sem látta a program a pendriveom, mit lehet ilyenkor tenni? ha járt már valaki igy akkor kérem árulja el hol hibáztam, sokszor csináltam már igy, mindig penrdiveról telepitem ujra a rendszereimet ha szükség van rá , eddig működött most mi lehet a baj?

Üdv.:Peti

(#105) perge666


perge666
veterán

Üdv.
Tavaly gond nélkül sikerült telepítő pendriveot készítenem,most viszont sehogyan sem akar össze jönni. :(
Milyen formátumban kell hogy legyen a pendrive?
Már próbáltam külső HDD-vel is,de azt nem is látja a program!

[ Szerkesztve ]

(#106) KaiotEch válasza perge666 (#105) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Fat32, de a progi megcsinálja.

(#107) perge666 válasza KaiotEch (#106) üzenetére


perge666
veterán

Igen közbe rájöttem,de akkor sem tudom megcsinálni. :(
Majd beszerzek egy külső DVD olvasót.......

(#108) KaiotEch válasza perge666 (#107) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Lehet a pendrive nincs jó formázva, próbáld meg így.

(#109) perge666 válasza KaiotEch (#108) üzenetére


perge666
veterán

Mind1 most már nem kínlódok vele.

(#110) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Esetleg van erre a célra másik USB boot csináló program is ?
.iso file megvan, de mégse akarja csinálni... :(

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#111) MaxxDamage válasza MaxxDamage (#110) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Közbe megtaláltam a megoldást ! :B

1, Nyisd meg PowerISO-ban az iso fájlt!
2, Menj a File (Fájl)->File properties (Lemezkép tulajdonságai…) menüpontra!
3, Pipáld ki az UDF előtti négyzetet, majd Ok!
4, Mentsd el!

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#112) Angel2014


Angel2014
addikt

Sziasztok ! Kérlek segítsetek nekem pár kérdésben és hogy jól e csinálom.

windows 8.1 et szeretnék usb pendrivra rakni UEFIBEN

1 Kérdés: ez csak fat 32 használható, hogy elinduljon mert ntsf ben nem indult ?

2, amikor rendszergazdaként megcsinálom parancssorból a pendrivot akkor a végén muszáj beírni a mastert,
Bootsect.exe nt60 xxxx ét ? vagy csak elég a fat32 formázása és mehet a másolás? akkor is jó lesz?

3 És ha már ezt előkészítettem uefi bootra és pl egy barátom megkérne rakjam újra a gépét de nála legaciban van a bios akkor is indulna , vagy akkor muszáj lenne megcsinálni ntsf-re?

4 Ha esetleg windows 7 et rakom legacy biossal ugyan így kell csinálni csak ntsf ben igaz?

Ezekben szeretném kérni a segítségeteket.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#113) scope2007 válasza Angel2014 (#112) üzenetére


scope2007
addikt

UEFI-nél fontos, hogy FAT32 legyen, már rufus programot használom így:

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#114) Colgate


Colgate
csendes tag

Üdv
Szeretnék egy kis segítséget kérni. Pendriverol való telepítéskor nekem ezt a hibát írja ki. Egy cd /dvd meghajtó szükséges eszközillesztője hiányzik.
kép

[ Szerkesztve ]

Crystal Method

(#115) MaxxDamage válasza Colgate (#114) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Szia,

Vezérlő driverrel lehet tovább menni :K
/lemezen vagy bármi máson (meghajtó vagy USB eszköz, pendrive) is lehet elérést adni neki/
Lényeg, hogy a drivert megadod és látod a meghajtót (ha minden stimm)

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#116) KaiotEch válasza Colgate (#114) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Ne USB3-ba dugd be a pendrive-ot. :N

(#117) rovalac


rovalac
csendes tag

SZIASZTOK !!!!! pendrive-rol szeretnék win 7-et telepíteni !

minden oké rufus-al sikerült is elinditani a telepítést csakhogy amikor a nyelvkiválasztáshoz érek se billentyűzet se egér nem működik.... uefiben usb eszközök bekapcsolva

mi lehet a probléma ??? HA VALAKI TUD OKOSAT ELŐRE IS KÖSZ....

(#118) KaiotEch válasza rovalac (#117) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Szia. Nem kell kiabálni! Használj PS2-es bill-t, nálam már volt olyan, hogy USB-vel sehogy sem ment, utána menni fog. Célszerű a BIOS-t is nullázni, majd újra beállítani, ha előtte volt sokat állítgatva.

(#119) korimass


korimass
csendes tag

Sziasztok!

Ugyanaz a problémám mint Colgate-nak. Nem értem ezzel a pendrive-al már sok gépet újrahúztam, de most egy Asus laptopon nekem is azt írja.
Elméletileg a laptop csak win 8-at támogat és azt is használom, de nem akar működni.

Colgate esetleg neked megoldódott? És ha igen akkor hogyan?

Üdv Korimass

By KoRiMaSs

(#120) kromatika


kromatika
veterán

Sziasztok.segítséget szeretnék kérni.Csináltam egy 16Gb Maxel usb 2 -es pendrivéből telepítőt.Működik is de én eléggé lassúnak találom.A notimon van usb-as csati is.Az lenne a kérdésem hogy gyorsabb lenne e a telepítés ha az usb 2 pendrive helyett,egy Sandisk ultra sdhc -1 clas 10-es 16GB-s mikro sd karit használnék a noti kártya olvasójában .köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

(#121) xcbiker


xcbiker
addikt

Olyan megoldás létezik, hogy fel tudok tenni 1db bootolható USB pendrivera több telepítőt amit valamiféle menüből tudok kiválasztani telepítéskor?
Pl.: w7hp.64hu , w7hp.32hu, w7p.64hu, w7hp64eng.... w8

[ Szerkesztve ]

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#122) Kabel15


Kabel15
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy Acer 7730G laptop. Életre kéne kelteni. A gond hogy nincs benne HDD. Nem is tudom hol lehetne bele találni. Elég fura csatlakozója van. Az megoldható, hogy valahogy egy külső Pendrive ról fusson a windows? Win7 vagy XP is teljesen jó lenne.

Asus P8H67 / Asus GTX 750Ti / Intel I5 2500 / Kingston fury hyper 2x4gb

(#123) fonix93


fonix93
csendes tag

Miért van az hogy amikor USB-ről elinditom a telepitest elkezd havazni a kép?

(#124) emvy válasza fonix93 (#123) üzenetére


emvy
nagyúr

Hardverproblema.

while (!sleep) sheep++;

(#125) fonix93 válasza emvy (#124) üzenetére


fonix93
csendes tag

És csak telepitesnel jelentkezik? Egyébként lehuztam a D-sub csatlakozót visza dugtam és helyre állt.

(#126) OXODE


OXODE
újonc

mercury kob p4x400 ndsx tudja az usb boot-ot szerintetek előre is köszönöm

(#127) OXODE válasza scope2007 (#113) üzenetére


OXODE
újonc

hello mercury kob p4x400 ndsx lappal szenvedek és telepítenem kellene pendrive-rol támogatja vajon az alaplap előre is köszönöm

(#128) AliasB


AliasB
senior tag

Üdv mindenkinek.
Nekem is ezt írja ki amikor telepíteni akarok pendriveról:

A probléma csupán az, hogy nincs is optikai meghajtó a gépbe! Most akkor mi a megoldás?

Köszönöm a segítséget előre is.

Járj nyitott szemmel.

(#129) dugo_ válasza AliasB (#128) üzenetére


dugo_
veterán

A Win7-ben nincs natív USB 3.0 támogatás, ne használj 3.0-s portot a telepítéshez.

(#130) AliasB válasza dugo_ (#129) üzenetére


AliasB
senior tag

Üdv. Nem is használok, ez sima USB 2.0

[ Szerkesztve ]

Járj nyitott szemmel.

(#131) dugo_ válasza AliasB (#130) üzenetére


dugo_
veterán

Másik pendrive, másik port, Rufus vagy Windows USB/DVD Download Tool kizárólagos használata.
Ezeket próbáld még meg.

(#132) Lauda válasza AliasB (#128) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Probald meg masik usb portba dugni, en is ma telepitettem notira es ugyan ezt irta ki. Atdugtam a masik oldalra es megjavult.

(#133) AliasB válasza dugo_ (#131) üzenetére


AliasB
senior tag

Próbáltam másik portba dugni meg másik pendrivet de a helyzet ugyan ez. Rufussal csináltam a telepítőt. Az az érdekes, hogy a win10 gond nélkül felmegy rá. Viszont boot menübe a win10est az UEFI:... kezdetüvel telepítettem a win7est meg a pendrive nevével kezdődővel mert az UEFI:... kezdetünél azt írja, hogy Invalid signature detected... (stb) már próbáltam másik win7essel is de a hiba nem ott lesz.

Járj nyitott szemmel.

(#134) AliasB válasza AliasB (#133) üzenetére


AliasB
senior tag

Így engedte megcsinálni:

Bocsi nem tudom miért így teszi be ezt.

[ Szerkesztve ]

Járj nyitott szemmel.

(#135) AliasB válasza AliasB (#134) üzenetére


AliasB
senior tag

Üdv. Megoldódott a probléma és a helyzet a következő volt. Illesztőprogramot keresett a CD/DVD lemezen. Na most le kell szedni az illesztőprogram fájljait (nem exe) és azt felmásolni a másik vinyóra (kettőt használok és a rendszerét formázom telepítés előtt) aztán azokat kell betallózni de kimondottan a mappát! Haa mappán belül egy almappába van akkor nem fogja látni ugyan úgy, mint ha ott se lenne. Na és ezután lehetett telepíteni. Az alaplapom nem csak az UEFI-t tudja ezért engedte telepíteni addig és ugyan azt használtam amit a legelején is NTFS-re formázva (lásd a képen amit elforgatva tett be a rendszer). És amikor az UEFI-s telepítésre mentem persze nem engedte elindítani azt mert az csak a FAT32-t szereti az NTFS-t nem. Nagyjából ennyi lett volna a dolog.

Köszönöm a segítséget mindenkinek!

Járj nyitott szemmel.

(#136) AliasB válasza AliasB (#135) üzenetére


AliasB
senior tag

Egy kis kiegészítés annak aki látta mit össze nem szenvedtem vele egy egész napon át :)

A bottolható pendrive formázására értettem a FAT32 és az NTFS részt. Ha NTFSre van formázva a bootolható pendrive akkor ment fel a WIN7es (nem UEFIs) ha a bootolható pendrive FAT32 akkor lehet UEFIs telepítést csinálni vele.

Megnéztem mi volt abba a mappába aminek hiányolta az illesztőjét telepítésnél.
Ezek kellettek neki amik ne almappába legyenek hanem közvetlen betallózva:

és szerintem ha egy másik pendrivra vannak másolva akkor onnan is be lehet tallózni. Az egy dolog, hogy én a másik vinyóra tettem őket.

Járj nyitott szemmel.

(#137) ny.erno


ny.erno
tag

Sziasztok!
Van egy asztali gépem amiben van egy SSD (rendszer) és egy HDD (tárolás) és egyik nap elromlott a gép (ACHI DRIVE INIT üzenettel megáll a bootolás). A telepítő USB.t megcsináltam, A biosban sorba rendeztem a bootolásnál a dolgokat (1. usb, 2. SSD, 3.HDD). Sokadjára nagy nehezen elindult a telepítő USB-ről, viszont az SSD-t nem adja ki, mint lehetőséget, csak a D-t találja meg.
Már egyszer volt ilyen, de úgy voltam vele, h biztosan rosszul telepítette fel USB-ről és újraraktam. Utána csekkoltam HD Sentinellel és 100/100-ra írta az SSD-t. Ilyenkor mit lehet tenni? Rossz lehet az SSD? Corsair, 250 gb és alig volt rá írva.. Garancia már nincs, de az írás az nincs még 2-3 Terránál több..

Elég sok munkám van rajta. Most laptopról dolgozom, de a 15 coll kontra 27 az azért nem kicsi különbség és a pc-m sokkal gyorsabb, így viszonylag gyorsan szeretnék valami megoldást találni. Előre is köszönöm az időtöket!

(#138) Szeg_Tomi


Szeg_Tomi
újonc

Sziasztok! Vadi új gépemben usbről telepítenék win 7-et. boot pendrivot létrehoztam, telepítés majdnem elis indult de hibát dobott fel hogy dvd eszközillesztő szoftver hiányzik neki. ( nincs benne dvd olvasó) attól a lépéstől nem tudok továbbmenni halás lennék ha tudna valaki segíteni

(#139) Dr. Gonzο válasza Szeg_Tomi (#138) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Ha USB3 csatiba tetted, próbáld meg USB2-be beledugni.

(#140) scabi78


scabi78
senior tag

Sziasztok, van a htpc-ben egy 1,5 terrás hdd-m aminek az egyik partícióján volt a win10. Valamiért megadta magát és most a win7-et akarom vissza rakni. Megcsináltam rufussal a bootolható pendrive-ot, el is kezdte telepíteni, majd a fájlok másolásánál kék ablak jött be. Megpróbáltam ismét, szintén az előbbi történt, először x000000024, majd x000000 hiba jött ki. Most ott tartok, hogy azt írja a telepítő, hogy nem lehet erre a két partícióra telepíteni, a win 7 telepítővel megformáztam a őket, de akkor sem ment. Az egész hdd-t nem tudom leformázni, mert tele van fontos adatokkal. Tehát, nem tudom a partícióra telepíteni vagy néha azt írja ki, hogy „Hiányzó Bootmgr Újraindítás: Ctrl+Alt+Del”

Olvasgattam, hogy az uefit ki kell kapcsolni, de nem találom. A htpc alaplapja egy msi military H61I-E35 (B3)

Mit csináljak? köszi

Tiszta Windows, rendes ház!

(#141) Mister X


Mister X
tag

Sziasztok. Cd-ről akarok win 7-et telepíteni egy új, linuxos laptopra. Lemez a helyén, bekapcsolás után csak ezt a két sort írja ki: start Linux, trouble shooting. Segítsetek ha tudtok mert a sötétnél is sötétebb éjszakában tapogatózok... :D amúgy a start linuxra sem csinál semmit.

" Nem eshet le a telefonod,ha repülőgép üzemmódban van... "

(#142) kromatika


kromatika
veterán

Sziasztok.Adott egy Asus noti,amit újrra kellene telepíteni.a probléma az hogy amikor be lépek a biosba,a bott option priorites menünél hiába van 1 helyre állítva az ufei mathisa dvd rom,és a másidik helyen kévő windows bott meneger letiltva,nem indul el a telepítés.Úgy is próbáltam hogy a 2.helyre engedélyeztem a boot menegert,és az elsőn a dvd maghajtó maradt de akkor sem települ ha nem vissza dob a biosba.újra indulás után.pedig a telepítő dvd hiátlan.Próbáltam pendrivéről is telepíteni de azt meg egyáltalán nem látja,pedig az is hibátlan.rufussal csináltam a tepepítöt ntfs re formázva,és más notiban tökéletes.Az ad boot opcion nál meg csak a pci1f/2 lehetőséget adja.Load bios default meg volt.gyanítom valami beállítás kellene a biosba.És ez a windows boot meneger kavar be.Légyszi segítsesek.Köszi előre is.

(#143) Robi00222


Robi00222
újonc

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni tőletek.Fel szeretném telepíteni a gépemre a Windows 7-et, de sajnos nem sikerül,
addig eljutok, hogy telepítése és aztán kidob egy üzenetet(a képen látható).
Ilyenkor mi a teendő?

Gépem: i5 7500-Gigabyte GA-B250M-D3H-8GB DDR4 2400MHz Kingston Fury-WD10EZEX(1tb)-Cooler Master Elite Power Black 600W-Gainward GTS450

Segítségeteket előre is köszönöm!

(#144) dugo_ válasza Robi00222 (#143) üzenetére


dugo_
veterán

A natív usb 3.0 drivert hiányolja, meg kell patchelni a telepítőt, vagy a telepítés idejére ps2 perifériákat kell használni, ha még van.

http://gigabytedaily.blogspot.hu/2015/09/having-trouble-installing-windows-7-by.html

http://download.gigabyte.eu/FileList/Utility/mb_utility_windowsimagetool.zip

Esetleg használhatsz a netről összeszedhető integrált telepítőt, amit már újabb rendszerek telepítésvezérlőjére építettek usb 3.0 támogatással.

Viszont telepítés után se tudsz hátradőlni, a win az első netre kerülésnél le fogja tiltani az update szolgáltatást.
Ez ellen ezzel a 3rd party megoldással tudsz védekezni:
https://github.com/zeffy/wufuc/releases

Ha pedig nem kell ennyi szívás, akkor ott a Win8.1 (ehhez csak wufuc kell) vagy a Win10.

(#145) Robi00222 válasza dugo_ (#144) üzenetére


Robi00222
újonc

Elfelejtettem odaírni, hogy a telepítést Pendriveról végzem el.

(#146) dugo_ válasza Robi00222 (#145) üzenetére


dugo_
veterán

Alapértelmezettnek vettem, én is erről beszélek.

(#147) Robi00222 válasza dugo_ (#146) üzenetére


Robi00222
újonc

Hali már onnan tovább tudtam jutni, de most meg a particiókat nem látja az miért van?
Ezt írja ki:'No Drives were found.Click Load to provide a mass storage driver for installation.'
És ugye nem lehet kiválasztani a partíciókat.

[ Szerkesztve ]

(#148) dugo_ válasza Robi00222 (#147) üzenetére


dugo_
veterán

Nem tudom, lehet ahci drivert kér.
Bios látja a meghajtókat?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.