Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:28:11

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Watch 4 és Watch 4 Classic Téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) szilasz007 válasza atomka78 (#196) üzenetére


szilasz007
aktív tag

Jó lenne valami hivatalos erről, amibe irnák a Wear OS is támogatott itthon. Az lenne a legszebb.
Lehet holnap gyalu ismét azt próba magyar payments profillal :DDD :DDD

(#202) thboxx válasza atomka78 (#196) üzenetére


thboxx
aktív tag

Tényleg! Denagykirályvagy! :D
Pedig szinte napi szinten nézem. Köszi! Mostmár belehúzhatna igazán az Erste is... :K

@szilasz007:
Ez tök hivatalos:

Most telepítettem play-ből. Egyből indította órára is a telepítést,ahogy felraktam a telefonra. Az óra Out of The Box... :D

[ Szerkesztve ]

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#203) G-Bali


G-Bali
senior tag

[Itt] infó

(#204) szilasz007 válasza G-Bali (#203) üzenetére


szilasz007
aktív tag

Legszebb írás :DD :C
Vártuk már egy ideje. FAQ-t még nem frissítették.
A vicc az lesz, ha majd az angolra váltott fő accountom miatt fogok szívni :p

(#205) G-Bali válasza szilasz007 (#204) üzenetére


G-Bali
senior tag

Én is csináltam vagy +3 fiókot ezért a órás mizéria miatt.valamelyik nap az órával nem tudtam fizetni,mondom jó akkor teló, és azzal se mert valami légió össze akadt vagy német vagy lengyeen maradt a beállításba, de az meg nem engedte....
Remélem törölhetjük a külföldi fiókot és a magyarral minden fasza lesz :R

(#206) G-Bali válasza szilasz007 (#204) üzenetére


G-Bali
senior tag

Egy évbe csak 1x válhatsz országot......

(#207) PeteePeti válasza G-Bali (#206) üzenetére


PeteePeti
őstag

Én az egyik fiókommal egy héten belül váltottam magyarról németre, majd UK és onnan vissza német! Mindegyik váltás sikeres volt!

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#208) tisvol válasza gyuszos (#189) üzenetére


tisvol
aktív tag

Sokszor előkerült már az órás vérnyomásmérés! Erre jelenleg egyetlen orvosok által is elismert órás módszer van ez pedig az Omron HeartGuide. Itt szíjba épített, pumpás módszerrel mérik a vérnyomást. Természetesen mérésnél a szív magasságába kell emelni a csuklót. Már réges régen vettem volna egyet, ha az USA-n kívül lenne olyan ország, ahol elérhető lenne L-es szíjjal. Mindehol csak M-es van. Nem beszélve arról, hogy (eddig) csak hivatalos omron viszonteladóknál lehetet beszerezni, de azok meg nem szállítanak csak belföldre.
Wrist Blood Pressure Monitor & Watch | HeartGuide by OMRON (omronhealthcare.com)

Üdv:T.

(#209) polonic


polonic
félisten

Reggelre egyébként nekem is eltűnt az óráról.
Nekem magyar profilom. Nem hekkeltem semmit korábban.
Bekapcsolni kellett, nem újratelepíteni és megint látszódik. Ki tudja meddig...

(#210) kmarci25 válasza gyuszos (#189) üzenetére


kmarci25
veterán

Akkor vegyél Withings-et, abban én jobban bíznék (mondom ezt úgy, hogy a GW3-mal én is mérek vérnyomást).

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#211) Anathema67


Anathema67
tag

Eddigi tapasztalataim a Google Pay-ról. Feltettem, nem volt korábban a fiókkal, régióval játék. Curve kártyát elfogadta a telefonon keresztül, Xiaomi Mi 10T Pro. Rövid időn belül eltűnt az ikon, ha Play áruházban rákerestem telepítettnek mutatta, csak be kellett kapcsolni. Bekapcsolás után elég hamar újból eltűnt az ikon.
Amíg látható volt az ikon a Kapcsolatok/NFC/Fizetés alatt "Nincs telepítve fizetési alkalmazás" szerepel.

[ Szerkesztve ]

(#212) szilasz007 válasza G-Bali (#206) üzenetére


szilasz007
aktív tag

Jaja, tudom :)
Kicsit szívtam is a fogamat, 2 napja léptem meg?
Majd lehet az angol fiokom fog piros fehér zöldet lobogtatni :)

[ Szerkesztve ]

(#213) polonic válasza Anathema67 (#211) üzenetére


polonic
félisten

Ugyanez nálam is. Igaz, még kártyát nem tudok hozzáadni. Szóval a konkrét fizetést én nem tudtam kipróbálni.
Lehet itt azért tűnik el mert a Samsung Pay bekavar. HIába hogy nem érhető el nálunk. Rendszer mélyén ott van integrálva, gondolom.

(#214) gyuszos válasza kmarci25 (#210) üzenetére


gyuszos
tag

Nem ismerem, utána olvasok, köszönöm! :R

(#215) egyikgyerek


egyikgyerek
újonc

én korábban nem próbálkoztam a homemade google pay megoldásokkal, ma reggel, mikor észrevettem hogy felkerült az app az áruházba, telepítettem. K&H kártyát adtam hozzá, coca cola automatánál teszteltem, flottul megy a fizetés. (Galaxy Watch 4, 44 mm)

[ Szerkesztve ]

(#216) PeteePeti válasza egyikgyerek (#215) üzenetére


PeteePeti
őstag

Ma reggel én is újra játszottam a Goggle Pay dolgot mókolás nélkül!
Goggle fiókot vissza állítottam magyarra, fizetési módoknál a német fizetési profilt töröltem, majd létrehoztam egy újat magyar címmel K&H kártyával!
Óra visszaállít, majd nyelv-régió magyar! Magyar régiós fiók hozzáad!
Telefonra letöltötem ezzel (magyar) a fiókkal a Goggle Pay-t! Utána órán is a Storeból telepítés! Kártya hozzáad és azóta is ott van nem tűnt el! Fizetni még nem próbáltam vele, de gyanítom jó lesz, ha nem tűnik el!
Goggle Pay appban a helyadatok most nincsenek tiltva!

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#217) Anathema67


Anathema67
tag

Na a Curve kártyát törölte magától, újból kapcsoltam, elfogadta

(#218) sharm válasza egyikgyerek (#215) üzenetére


sharm
tag

És Settings/Connections/NFC/Payments alatt mit ír?
Felvenni nekem is engedte a kártyát, de a fenti menü szerint nincs telepítve payment app.

(#219) egyikgyerek válasza sharm (#218) üzenetére


egyikgyerek
újonc


NFC bekapcsolva, beállítások a képeken. Ha bemegyek a "fizetés" menübe, nekem is azt írja hogy nincs telepítve alkalmazás, de ettől függetlenül működik, és fenn van a google pay.

[ Szerkesztve ]

(#220) PeteePeti válasza sharm (#218) üzenetére


PeteePeti
őstag

Ott eddig is hol írta a Goggle Pay-t, hol nem, de inkább nem! Fizetést viszont nem befolyásolta nálam!

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#221) Spirit


Spirit
őstag

A fizetés a gyakorlatban hogy néz ki?
Feléleszted az órát, megnyitod a Pay-t majd érintesz?
Nem kell valamilyen "feloldást" beállítani?

(#222) polonic


polonic
félisten

Engem az zavar, hogy kell a gpay-hez védelem az órára. Minta vagy pin kód akár.
Spirit: kell feloldás beállítani. Nekem azt mondja egyből, mikor az órán megnyitom a gpay-t.

[ Szerkesztve ]

(#223) sharm válasza egyikgyerek (#219) üzenetére


sharm
tag

Köszi!
Akkor tippre csak akkor működik, ha megnyitod előbb a google pay appot.
(Home gombot 2x megnyomod, az default indítja)
Gondolom, ha működne a fenti beállítás, akkor anélkül is menne.
Lehet, hogy kellene egy reset az órának, hogy észhez térjen.

(#224) egyikgyerek válasza Spirit (#221) üzenetére


egyikgyerek
újonc

Feloldókódot kell beállítani, de nekem nem zavaró, egyrészt mert alapból beállítottam, másrészt mert egy nap csak egyszer kell megadnom, mikor felveszem az órát, onnantól nem, míg le nem veszem. Én beállítottam a google payt a piros fizikai gombra, így dupla gombnyomás után előugrik a kártya és fizetek.

(#225) zee36th


zee36th
csendes tag

Google Pay úgy tűnik hivatalos lett Magyarországon.
A telefonos GPay app is elérhető már a magyar régiós Playstore-ban

https://support.google.com/pay/answer/9023773#pay-with-wear&zippy=%2Cpay-with-wear-os

(#226) nagyj74


nagyj74
senior tag

Láma kérdés, de a nem LTE-s órán működik önállóan a fizetés, vagy a teló maradjon hatótávolságon belül?

(#227) hadan


hadan
tag

Mivel én még várok az LTE-s órára német Amazon szept. 16-tól ígéri és nem nagyon találtam videót, leírást, hogy hogyan is működik az érintésnélküli fizetés az órán így megköszöném, hogyha valaki leírná ezt.
A Google Pay illetve Samsung Pay-re már néztem leírást, hogy hogyan is kellene rárakni az órára, de a konkrét fizetési folyamatra nem. Ha jól emlékszem Watch 3-ról láttamvideót, amiben fizetés előtt az illetőnek be kellett írni a PIN-t. Itt, hogy megy ez? Apple Wach esetén amikor felveszi az ember az órát, akkor be kell írnia a PIN-t és utána már authentikálva van. Watch4 esetén mi újság?

Samsung Galaxy S22 Ultra 512 GB | Samsung Galaxy Watch5 Pro LTE

(#228) szilasz007 válasza nagyj74 (#226) üzenetére


szilasz007
aktív tag

10 vásárlásra elegendő tokent tárol az óra offline. Ez kvázi standard. Még nem számoltam le :p

(#229) doongoo válasza hadan (#227) üzenetére


doongoo
addikt

Wear OS-en (nem samsung órán!)a GPay használatához annyi kell, hogy legyen egy zár az órára beállítva (minta vagy PIN is lehet). Ez lezárja, ha leveszed a kezedről és meg kell adnod, ha újra felveszed és használni akarod. De elég akkor egyszer megadni (amíg újra nem veszed le). A fizetésnél kiválasztod a GPay lehetőséget (apk ikonjára nyomva, legördülő menüből vagy gombot nyomva - óratípustól függően bármelyik lehet) és érinted. A Samsung pay-nél a lehetőség kiválasztása után kell megadni a PIN-t a fizetéshez (legalábbis a sima Watch-on így volt).

(#230) polonic


polonic
félisten

El is tűnt megint az óráról a Gpay app engedélyezés után 2 órával kb.

(#231) szilasz007 válasza hadan (#227) üzenetére


szilasz007
aktív tag

Ennél is úgy van, mint régen volt:
Csak egyszer kellett az órát feloldani és amíg érzi, hogy a csuklódon van, nem kell újra feloldani.

Még nem próbáltam, de asszem, ha feloldás nélkül érinted, akkor kér kártya pint a terminálon (ami megegyezik a mögé tett kártya pin-ével). Különben nem. Ezt erősítse meg más aki próbálta. Én mostanában szeretném ezt is kipróbálni :p

Nekem a zárba az a zavaró, ha nem hordom az órát. Leteszem az asztalra, felkapom, hogy megnézzem mi van és még kézben tartva is többször lezárja magát azt lehet feloldogatni...

(#232) Varszegig válasza hadan (#227) üzenetére


Varszegig
veterán

"Apple Wach esetén amikor felveszi az ember az órát, akkor be kell írnia a PIN-t és utána már authentikálva van. Watch4 esetén mi újság?"

Pont így.

(#233) Smirty


Smirty
tag

Jöttem ide is olvasni

(#234) autotaxmo válasza gyuszos (#189) üzenetére


autotaxmo
őstag

Szia, sajnos en is vernyomas problemakkal kuszkodok februar ota, bar en majdnem ott hagytam a fogam :( sok gyogyszert szedek napi szinten es felkaros merovel napi 3x kell mernem, reggel delben este. Foleg gyogyszerek szedese elott. Nekem is fontos lenne egy opcio hogy barmikor ha uton vagyok es nincs nalam vernyomas mero, akkor az oraval kapjak egy valamennyire "valos kepet". Nekem gyogyszerek mellett még teszt fazisban van hogy 130/92 kornyeken van es ugye az also ertekekkel van a legtobb problemam. Ha az ora ott mondjuk 125/79-et mutat, az mar nagy elteres nekem ami az also erteket illeti. De ha mondjuk +-5 lenne az elteres az teljesen korrekt lenne.Kivancsi lennek hogy a csoportban itt van-e valaki akinek magas a vernyomasa es tenyleg az ora is jelzi ha magas.

(#235) autotaxmo


autotaxmo
őstag

Valakinek van tapasztalata, hogy itthon vasarolt LTE galaxy watch 4 oraval mokolas nelkul magyar cimmel fiokkal mukodik-e a gpay revolut kartyaval? Illetve itthon hol lehet venni lte galaxy watch 4 orat? Telekomon kivul van még más? Mindenkeppen hivatalos forrasbol.

(#236) NextError


NextError
tag

Megrendeltem végül telekomtól, alzánál és német samunál lemondtam a francba, várom vissza a pénzem... :U
Telekom péntekre ígéri a kiszállítást.

(#237) nagyj74 válasza szilasz007 (#228) üzenetére


nagyj74
senior tag

Köszönöm szépen!:R

(#238) Kékes525 válasza Roland1975 (#142) üzenetére


Kékes525
félisten

"Mert a jelenlegi akkutechnológiából ilyen hardver mellett ebben a méretben ezt lehet kihozni."

Nem, mert a jelenlegivel is sokkal többre lenne képes. Például úgy, hogy az óraszíjba építenének az akkumulátort. Vastagabb lenne a szíj, de simán megoldható lenne. Akár úgy is, hogy sok gombakkut tartalmaznának. Azok elférnének egymás mellett és sokkal nagyobb teljesítményt nyújtanának, mint az órába építettek.

"Alvásfigyelés, horkolás figyelés.
Ekkora baromságot. Az ember ha reggel felkell, az első 10s alatt megállapítja magáról hogy fosúl vagy jól aludt nem ?"

Tökéletesen egyetértek. Amúgy ez a technológia teljesen alkalmatlan az alvásfigyelésre. Ez a funkció nem több, mint egy játék. A kapott érték meg sem közelíti azt az érzetet, amit érzel ébredés után. EEG-vel lehetne ezt pontosan nyomon követni, semmi mással.

Ilyet akarok venni, de az akkumulátor idő nem tetszik, nagyon nem. Apropó, mennyi ideig tölt kb. nulláról?

Másrészt vacillálok a Watch4 és a Watch4 classic között. Az aktív képernyőjük egyforma nagy a legnagyobb modeleknek?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#239) polonic válasza Kékes525 (#238) üzenetére


polonic
félisten

Az akkumulátor idő a nagyobb órával, ha nem használod intenzíven 2 napon túli lehet. Tudom, lófütyi ez... :)
Kb 2 óra alatt van teljesen feltöltve.

A watch4 44 és a watch4 classic 46 mm között csak a fizikai tekerhető lünetta és az anyaghasználat a különbség. Előbbi alumínium, utóbbi rozsdamentes acél. Semmi más különbség nincs.

(#240) Kékes525 válasza polonic (#239) üzenetére


Kékes525
félisten

Fel kellene próbálnom őket, mert így képről mindkettő egyformán tetszik.
A 2 óra elfogadható, a Fitbit Sensém is nagyon lassan tölt. Reggelente lenne időm tölteni.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#241) testify válasza autotaxmo (#235) üzenetére


testify
csendes tag

Kiválóan működik. Már nincs szükség mókolásra.

(#242) OFF válasza Kékes525 (#238) üzenetére


OFF
csendes tag

Bő két napot bír a 46mm-es Classicom.
Éjszakára repülő módba teszem így csak 5%-ot merül alvásfigyelés mellett. (Előtte 20-22%-volt)
Alvászavaraim vannak - ezért is vettem -, szerintem jól működik ez a funkció.
Szemre ua. a képernyője a két órának.

(#243) polonic válasza OFF (#242) üzenetére


polonic
félisten

Az alvás közbeni véroxigén mérés be van kapcsolva?

(#244) Ideg


Ideg
aktív tag

Hali!

46mm Classic-ot használok 2 hete és egészen 2-3 nappal ezelőttig működött a funkció, amikor sok üldögélés után szól, hogy mozogni kellene kicsit. Ilynekor ugye rezeg és mutatja a kijelzőn, hogy milyen mozgásokat lenne érdemes csinálni. Na most az történik, hogy rezeg, ránéztek az órára és csak egy piktogram van ahol a bácsi nyújtja a kezét, de nem lehet választani, hogy akkor guggolás, törzsforgatás stb hanem meg van fagyva a progi. A vissza vagy a home gombbal eltűnik ugye a sztori, de nekem tetszett hogy ki tudtam választani hogy milyen nyújtási gyakorlatot szeretnék és még számolta is miközben csináltam. Másnál működik ez a funkció?

(#245) Varszegig válasza Ideg (#244) üzenetére


Varszegig
veterán

restart nem segít?

(#246) OFF válasza polonic (#243) üzenetére


OFF
csendes tag

Kísérleti jelleggel be volt kapcsolva a horkolással együtt, aztán rájöttem elég az alváskövetés.
Jobb a követés mint Garminnál volt.

(#247) Ideg válasza Varszegig (#245) üzenetére


Ideg
aktív tag

Na azt kipróbálom. Ebédszünet aztán vissza melózni és tesztelem. :D

(#248) polonic válasza OFF (#246) üzenetére


polonic
félisten

És amikor be volt kapcsolva, akkor jobban merült az óra?

Mert nekem most véroxigénméréses alváskövetéssel úgy, hogy repülő módban van és az alvásidó mód is bekapsolva 12-13 %-ot merül.

(#249) hkarcsii


hkarcsii
csendes tag

Van olyan élő ember aki a sestore-os megrendelését már megkapta? Értem én, hogy a legnépszerűbb modellt rendeltem (Classic 46mm fekete), de azért lehetne valamit jelezni, vagy legalább e-mailre válaszolni, telefont felvenni...

(#250) autotaxmo válasza testify (#241) üzenetére


autotaxmo
őstag

Jol hangzik, akkor eleg hamar megjott magyarorszagra a google pay oras fizetes, mert eddig ugye kizarolag telefonon mukodott a gpay fizetes.hamar lereagaltak ezt. Ezt esetleg masok is meg tudjak erositeni, hogy mokolas nelkul, revolut, curve, kh kartyakkal is flottul megy magyarorszagon

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.