Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:28:11

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Watch 4 és Watch 4 Classic Téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) polonic válasza vinczetibor (#646) üzenetére


polonic
félisten

De ez sem az 5G mivolta miatt rosszabb. Nem tudom, milyen frekvenciák vannak a briteknél. De jellemzően az 5G-t magasabb frekvenciákon vezetik be a szolgáltatók. 3,5 3,6 GHz pl.

(#652) vinczetibor válasza ollie (#650) üzenetére


vinczetibor
aktív tag

Azt írom komolyan, hogy a te jó térerőd otthon nem biztos, hogy jobb üzemidőt fog biztosítani neked, mint a rosszabb itt nekem, azonos technológia mellett.

(#653) kchris78 válasza vinczetibor (#641) üzenetére


kchris78
veterán

többször olvastam / hallottam hogy butatelefon alkalmasabb telefonálásra de szerintem nem :). butatelefonba nem raknak akkora aksit, a hagszórója mikrofonja jobb minőségű és egy 2500-5000mAh aksi telefonálásra megy el akkor még üzemidőben is jobb feltéve ha a képernyőt névjegyzékre és tárcsázásra használjuk de ez már nagyon szőrszálhasogatás..

mindenesetre az óra: óra sem óra de telefonálni is lehet vele. Feltételezem (illetve merem remélni) hogy nem a mérnökök trehánysága miatt alakult így és azért tudott ilyen teljesítményű rádiós egység és ekkora aksi bekerülni ekkora házba mert tudták hogy melegedés várható de inkább nem korlátozták az adásteljesítményt hogy gyengébben lefedett helyeken is működjön az adatátvitel - az órának leginkább standby és minimális átvitel a feladata. Nem gondolom hogy alkalmazás telepítést is LTE-n keresztül tervezték volna. Az érzékenységet igazolni tudom, elég szarul lefedett helyen nyaraltunk és nem vesztette el a jelet. Nyaralás alatt roamingban kb 10MB átvitelt sikerült összehozni :).

(#654) vinczetibor válasza polonic (#651) üzenetére


vinczetibor
aktív tag

Az átlagfelhasználót kb. semennyire nem érdekli a technológiai részletek csak az, hogy mennyire használható az adott technológia. Érdekességként közöltem, hogy az 5G mennyire rontja az üzemidőt. Egy hónapja voltam otthon és sehol nem volt 5G, de nem is baj, mert itt is inkább a 4G-t használom. Egyelőre csalódás az 5G a jelenlegi állapotában.

(#655) Tybike81


Tybike81
őstag

Aki a Samsungtól vette az órát az kapott hozzá számlát és garanciajegyet? Nekem ma jött meg az óra se számla, se garanciapapir, se az ajándék Smartag nem volt benne a dobozban....

Samsung Galaxy S24 Ultra 512gb, SGW4 Classic 46mm

(#656) autotaxmo válasza vinczetibor (#617) üzenetére


autotaxmo
őstag

Szia,akkor barmilyen feltoltos telekomos sim kartyat beleteszek a telefonba es a telekomnal meg elofizetsz egy elofizetesre az orara? Ezt csinaltad ha jol ertelmeztem? Mennyi a havi dij neked az orara? Ha jol tudom az orat csak elofizeteses konstrukcioban lehet lte-kent hasznalni

(#657) Grande Ale válasza Tybike81 (#655) üzenetére


Grande Ale
őstag

Számla jön majd emailben. Budsot vettem, így jött.

(#658) autotaxmo


autotaxmo
őstag

Valaki hasznal még itt ugy galaxy watcj 4 lte orat hogy nem multisimkent hanem onallo szammal telekomnal? Tapasztalat?

(#659) ollie válasza Tybike81 (#655) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Benne van a Smarttag a megrendelésben 0 Forinttal? Ha nincs, akkor nem is fogsz kapni. Én is a nélkül rendeltem, mert azzal nem engedte, mivel a Smarttag nincs készleten. A számla meg elektronikus.

***

(#660) vinczetibor válasza autotaxmo (#656) üzenetére


vinczetibor
aktív tag

Nem. Az esim órára való telepítéséhez a telefonba be kell rakni annak a szolgáltatónak a sim-jét, akinek az esim-jét fel akarod tölteni az órára. Magyarul, a telepítés alatt és csak a telepítés ideje alatt muszáj, hogy megegyezen a két sim szolgáltatója.
Ha tudsz szerezni feltöltőkártyás esim-et, akkor nem kell havidíjasnak lennie egyik kártyának sem.
Két feltöltőkártyás vodafonos esim-mel történt a telepítés és most a telefonban egy Lebara feltöltőkártyás sim van, még az órában egy feltöltőkártyás vodafonos esim. A telefonban lévő kártyára beállítottam a hívásátirányítást, hogy ha nem elérhető, akkor az órában lévő esim-re menjen a hívás. Azt nem tudom, hogy megéri-e az órára tenni egy havidíjas előfizetést. Nem tartom elég megbízhatónak az órát ahhoz...
Nincs előfizetési díjam, mert feltöltőkártyás csomagokat használok.
Az óra működik lte-ként nem előfizetéses konstrukcióban is, de találni kell hozzá nem előfizetéses esimet. Nekem sikerült.

(#661) gyuri2008 válasza Tybike81 (#655) üzenetére


gyuri2008
veterán

A samsung egy link cég, sajnos nekem csak rossz tapasztalatom van. :(((

(#662) vinczetibor válasza autotaxmo (#658) üzenetére


vinczetibor
aktív tag

Nem telekomos vagyok, de két nap használat után az a véleményem, hogy nem éri meg a legcsekélyebb erőfeszítést sem, hogy esim-et tegyél fel az órára. Véleményem szerint ez az óra sem telefonkét, sem lte modemként nem használható. Állandó túlhevülés miatti használhatatlanság és villámgyors merülés az eredménye az erőfeszítéseknek.
Az lte modemet ki kell kapcsolni rajta és simán bluetooth-os óraként kell elképzelni a használatát.

(#663) kchris78 válasza vinczetibor (#662) üzenetére


kchris78
veterán

SOS helyzetekben tehet jó szolgálatot. Ennyi nem több. Akkor viszont akár életet menthet.. Kérdés ez kinek mennyit ér meg.. Mivel nem lehet feltöltős esimet beletenni közvetlenül, csak kerülő megoldással (nem tudom Telekomnál lehet e ilyet trükközni), multisim itt 990Ft, nekem a cég fizeti, elveszik mint porszem a többi díj között, egyelőre itt van a kezemen aktiválva kikapcsolva aztán meglátjuk. Lehetséges hogy értesítést kell tudnom fogadni akkor is ha nincs nálam épp telefon.. De eddig még nem volt ilyen komoly helyzet :D. Illetve inkább bevállaltam a kockázatot, nem lehet mindíg az ember a digitális pórázon.
Apple watchnál is egy évig futtattam a cellulart aztán letiltottam..
Tényleg az van hogy amikor ez használható lenne akkor praktikusabb ha leteszi a telefont és egy kicsit "függetlenedik".

(#664) ollie válasza gyuri2008 (#661) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Na ne viccelj már, olyan nincs a Samsungnál, hogy nem kapod meg amit rendeltél, meg számlát sem kapsz.

***

(#665) vinczetibor válasza kchris78 (#663) üzenetére


vinczetibor
aktív tag

A 990 forint az nagyon jó ár. Annyit megérne még magánszemélyként is.
Itt 7 font, ami nem hangzik túl soknak, de 30 fontot fizetek feltöltőkártyás csomagért, ami korlátlan bel- és külföldi hívást és korlátlan 5G internetet tartalmaz. Ahhoz képest sok a 7 font a "semmiért".

(#666) gyuri2008 válasza ollie (#664) üzenetére


gyuri2008
veterán

Igen de már olyan előfordult többek között,hogy online rendelésnél bontott összefogdosott terméket akartak adni még jó,hogy személyesen mentem érte a boltba,meg még egyebek,de nem folytatom,régi vásárlójuk vagyok voltam,most már nem......
Régebben egy nagyon korrekt cég volt azért is vásároltam náluk.

[ Szerkesztve ]

(#667) szabessz válasza Tybike81 (#655) üzenetére


szabessz
tag

Számlát email a kapod este felé.Az már elég szerintem garanciához,főleg közvetlen Samsungtól veszed
Ha kuponnal vetted akkor nem jár Smart tag.

[ Szerkesztve ]

(#668) ollie válasza gyuri2008 (#666) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A ses.hu és sestore.hu nem a Samsung! Őket be kell panaszolni a Samsungnál és nem lesz többet ilyen.

[ Szerkesztve ]

***

(#669) Tybike81 válasza szabessz (#667) üzenetére


Tybike81
őstag

Kuponnal vettem de a rendelés folyamán végig ott volt a Smarttag. Majd miután fizettem eltűnt az összegzésből. A számlát akkor várom emailbe...

Samsung Galaxy S24 Ultra 512gb, SGW4 Classic 46mm

(#670) adamklark válasza ollie (#668) üzenetére


adamklark
senior tag

vettem már SES-nél és adtak számlát meg minden, valami nagyon furcsa itt

(#671) gyuri2008 válasza ollie (#668) üzenetére


gyuri2008
veterán

Már nem foglalkozom vele.............
adamklark bocsi de mi a furcsa neked itt?

(#672) adamklark válasza gyuri2008 (#671) üzenetére


adamklark
senior tag

az hogy nem kapott semmit a kérdező elvileg

(#673) Tybike81 válasza ollie (#659) üzenetére


Tybike81
őstag

Az elején és a pénztárnál még ott volt, de utána a végén a visszaigazolásnál már nem.....

Samsung Galaxy S24 Ultra 512gb, SGW4 Classic 46mm

(#674) Sandormaster válasza Tybike81 (#673) üzenetére


Sandormaster
aktív tag

Ha valaki használta a 35 ezres kupont annak nem jár Smarttag, én is így rendeltem én sem kaptam, telefonon megkérdeztem, ezt mondták.
Számlát utólag küldik, átvétel után, mailben :))

[ Szerkesztve ]

(#675) fzboxx válasza Sandormaster (#674) üzenetére


fzboxx
senior tag

Pontosan!
Kuponnal nincs smart tag.
A számla pár órán belül jött emailben.
:R

(#676) polonic


polonic
félisten

Ez a lezárás is egy vicc. Végig a karomon van az óra és van, amikor lezárja magát egyszer csak és lehet feloldani.
Pedig nem csak úgy lenne, hogy ha le van véve és felteszi az ember, akkor egyszer kell feloldani és ennyi?

(#677) aladarka válasza polonic (#676) üzenetére


aladarka
tag

De, felvetelenkent 1x kell csak. Nekem igy is mukodik.

(#678) ollie válasza adamklark (#670) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A SES nem Samsung oldala, ha ott veszel valamit, nem a Samsungtól veszed. Egyébként a Samsung is ad számlát (ha a Samsung store-ban vásárolsz), csak nem nyomtatottan.

[ Szerkesztve ]

***

(#679) adamklark válasza ollie (#678) üzenetére


adamklark
senior tag

tudom, azért írtam hogy SES-nél vásároltam de ott is kaptam számlát

(#680) vinczetibor


vinczetibor
aktív tag

Újabb érdekesség az óra telefonos képességeiről...
Első hívás: 10 perc 18 mp, majd kb. 20 perc pihentetés után a
második hívás: 6 perc 32 mp, azonnali újrahívásként a
harmadik hívás: 1 óra 3 perc után megszakítottam, mert időközben nemfogadott hívásom volt és vissza akartam hívni az illetőt.
A feltételek mindhárom esetben azonosak voltak. Túlmelegedést egyik esetben sem jelzett csak az első két esetben megszakadt
magától a hívás. A harmadik több, mint egy órás hívás indítása után kikapcsoltam a tevékenység felismerés jelzését és mérését, mert idegesített, hogy bejelzett. Ennyi különbség volt a három hívás között. Óriási a szórás a hívások hossza között azonosnak tűnő feltételek mellett. Nekem ez szoftveres problémának tűnik.

(#681) kchris78 válasza vinczetibor (#680) üzenetére


kchris78
veterán

reménykedem én is, ezek abszolút gyerekcipős optimalizálási gondoknak tűnnek...

(#682) kchris78 válasza polonic (#676) üzenetére


kchris78
veterán

nem túl laza? nekem sose csinált ilyet.

Újdonság: nekem egyszercsak elkezdett mélyalvást számolni! 39 perc volt az elmúlt napokban a maximum. Nem tudom én alszok e másképp vagy öntanuló-e a dolog... Nekem eleve alacsony a pulzusom és alváskor már szerintem nincs hova essen tovább, és állítólag ez alapján is méri ezt..

(#683) polonic válasza kchris78 (#682) üzenetére


polonic
félisten

Nem gondolnám, hogy laza. Nem lötyög a csuklómon.

(#684) bigdigit


bigdigit
addikt

Én ennek az éjszakai véroxigén mérésnek nem látom értelmét.Utána olvastam és véroxigént eleve ülő nyugodt helyzetben kellene csak mérni.Meg ugye éjszaka ki tudja épp hogy áll az ember kezén az óra mert nem mindegy. Csak azért írom mert nekem éjszaka 2x is jelezte beesett a szaturációm 85%-ra igaz csak 30 secre.

(#685) flashike


flashike
tag

Na csatlakoztam az új vásárlók táborába, azután hogy a watch active 2-őm pofára lett ejtve és betört az üveg. Most a samsung "ingyen" ad mellé egy tripla töltőt. Ajándék kóddal együtt is ott volt a végelszámolásnál.

Lenovo Legion 5 82RB00HHHV - i7 12700H, RTX 3060, 16GB DDR5, 512 SSD, IPS 144Hz

(#686) bigdigit válasza flashike (#685) üzenetére


bigdigit
addikt

Én már bereklamáltam nem kaptam smart tagot mellé holott hiába nem tették mellé mikor rendeltem és kuponos is voltam ott állt fent kerek perec a promóció és egy rohadt szó sem volt róla kupon mellé nem jár.Bár egy tripla töltő jobb lenne.Smart tagom már van S21 mellé.Egy rakás kaki a webshopjuk ez tény.

(#687) szabessz válasza flashike (#685) üzenetére


szabessz
tag

Akkor az nagyon jó ár töltővel együtt.Majd írj meg is kaptad-e.
Általában promociókat,kedvezményeket nem engedik össze vonni ahogy Buds-nál is kivették kuponál.

[ Szerkesztve ]

(#688) SX Wave válasza polonic (#683) üzenetére


SX Wave
aktív tag

Volt, hogy nálam is kérte a jelszót viselés közben. Viszont ettől szorosabbra már nem húzom, mert zavaró lenne.

Nem azért nem játszol, mert megöregedtél. Azért öregedtél meg, mert elfelejtettél játszani. 5110 > 3210 > 3310 > 3330 > ME45 > 3100 > SX1 > 6233 > E51 > Wave II > XPERIA mini pro > SIII > Note 3 > Note 4 > S7 > Note 8 [Gear S3 Frontier] > Note 9 8/512GB [GW4 esim] / Tab S7+ 5G > S22 Ultra 12/512GB

(#689) vinczetibor


vinczetibor
aktív tag

Próbált már valaki lte óráról sms-t küldeni?
Először mindenáron a telefonról küldte el őket, majd valahogy sikerült elérnem, hogy a saját simjét használja, de most az smseket saját magának küldi el bárkit is jelölök ki címzettnek. Az óra esim szolgáltatójánál látszik, hogy tényleg küldi az smseket az óra. Azért ilyen alapvető bugoknak tényleg nem szabadna lenni. Tesztelés nélkül dobták piacra az órát?

(#690) thboxx válasza vinczetibor (#689) üzenetére


thboxx
aktív tag

Én multisimmel használom,igaz. De eddig minden oda ment ahova kellett. Nem lehet,hogy a mókolt sim-megoldásodnál van a bug?

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#691) Tybike81 válasza bigdigit (#686) üzenetére


Tybike81
őstag

Mire jutottál velük? Nekem is lemaradt, jeleztem de még nem hívtak vissza tegnap óta....

Samsung Galaxy S24 Ultra 512gb, SGW4 Classic 46mm

(#692) vinczetibor válasza thboxx (#690) üzenetére


vinczetibor
aktív tag

Nem kellene, hogy probléma legyen.
Az órán engedi kiválasztani, hogy az óra vagy a telefon küldje el az sms-t, majd ki kell választani a címzettet és megírni az üzenetet. Minek lehet címzettet kiválasztani, ha utána nem annak küldi?

(#693) thboxx válasza vinczetibor (#692) üzenetére


thboxx
aktív tag

Passz. De én a helyedben kipróbálnám rendesen a telefonhoz csatolt simmel is. Ha úgy se működik rendesen, akkor az órában van a hiba...

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#694) vinczetibor válasza thboxx (#693) üzenetére


vinczetibor
aktív tag

Telefonhoz csatolt simmel jól működik.

[ Szerkesztve ]

(#695) thboxx válasza vinczetibor (#694) üzenetére


thboxx
aktív tag

Akkor szerintem nem szereti valamiért azt az ide-oda átállítgatott simet. Annyit még meg tudsz esetleg csinálni,hogy ezt a simet teszteled egy olyan telefonban,ami kezeli?

Az is lehet,hogy nem kimondottan standalone felhasználásra tervezték,ezért bugos önálló simmel...

[ Szerkesztve ]

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#696) vinczetibor válasza thboxx (#695) üzenetére


vinczetibor
aktív tag

Nem tudom átrakni más eszközbe, mert esim.
Nem a sim a hibás, hanem egy nagyon egyszerű programozási hibát követett el a google vagy samsung, ami a tesztelés elmaradása miatt nem derült ki.

(#697) thboxx válasza vinczetibor (#696) üzenetére


thboxx
aktív tag

Ha a hivatalos részét nézzük a dolognak,nem is létezik olyan esim ami neked van. Ugye? Jó hogy nem már megkérdezik az XDA-t, "mit fogtok hekkelni majd az órán? Mire teszteljük?" Kezdesz kicsit elrugaszkodni a valóságtól...

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#698) kchris78


kchris78
veterán

uszas eseteben a hosszat hol lehet beallitani? most 25m es elfelejtettem hol van :D.

(#699) vinczetibor válasza thboxx (#697) üzenetére


vinczetibor
aktív tag

Azért mert Magyarországon vagy éppen Angliában nincs feltöltőkártyás esim az egy dolog. Ez az óra egy globális termék és például Svájcban, hogy ne menjünk messzire még a legvacakabb szolgáltatónak a lebarának is van feltöltőkártyás esim-je. Ha nem hiszed keress rá a neten.
Amennyiben egy termékben elérhető egy funkció, akkor annak működnie is kell. Ebben az esetben erről van szó. A menü szépen végigvezet a szükséges lépéseken, de a végén a funkció működik, csak éppen nem helyesen.
Valószínűleg párhuzamos univerzumban élünk és ezért más a te és az én valóságom.

(#700) #34322688


#34322688
törölt tag

Sziasztok!
Szerintetek a Galaxy Watchról érdemes váltani a Watch 4-re?
Vagy nem éri meg a váltást, mivel nincs akkora nagy változás?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.