Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:28:11

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Watch 4 és Watch 4 Classic Téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) nagyj74 válasza Szpisti (#600) üzenetére


nagyj74
senior tag

Két méterre volt tőlem, akkor hajlandó volt rögzíteni. Sajnos volt mit.
Aztán odarakom magam mellé kb 80 centire, azóta semmit sem mér, rögzít.

(#602) MLA válasza Madfrenky (#599) üzenetére


MLA
tag

Nem csak a Telekom, az Alza is forgalmaz LTE modellt
https://m.alza.hu/samsung-galaxy-watch-4-classic-46mm-lte-fekete-d6638220.htm

(#603) polonic válasza Madfrenky (#597) üzenetére


polonic
félisten

Szia!
Lehet, hogy nem horkolok. :D
Feleségem nem panaszkodik.

(#604) jzsolt11


jzsolt11
tag

Valaki mondja meg, hogy normális a Samsung???
Már vagy egy hete figyelem, hogy a Samsung webshopon mikor lesz elérhető a Buds2, hamár egyszer kedvező áron tudnám megvenni, ugye élnék a lehetőséggel. Eddig akárhányszor néztem az oldalukat, egyszer sem volt készleten. Sebaj, kértem készletértesítőt. Tegnap du 4-kor néztem az emailjeimet és látom, hogy hajnal kettőkor küldték a mailt, hogy érkezett, természetesen mikor megnyitottam a weboldalukat, megint csak a készletértesítőre tudtam feliratkozni. Van egy 1 hónapig tartó akció, és akkor hetekig nincs készlet? Vagy elvárják, hogy hajnal kettőkor is az emailjeit csekkolja az ember, mert máskülönben képtelenség egy darabot is rendelni? Szerintetek ez rendben van?
Sosem voltam Apple párti, de ilyen fiaskó az almánál nem fordulhatna elő. :((

Samsung Galaxy S20 / Samsung Galaxy Tab S5e / Galaxy Watch4 LTE / Asus Vivobook S15

(#605) kchris78 válasza Szpisti (#600) üzenetére


kchris78
veterán

sok esetben teljesen fölösleges méregetni minden ilyen dolgot, sok embernél beindíthat egy káros visszacsatolási folyamatot még akkor is ha amúgy semmi gondja sincs az embernek csak a) rossz mérés b) rosszabb időszakja/napja van az embernek..
én nem mértem még pl sose vérnyomást az órával, se ECG-t... utóbbi pár hónapban többször altattak, ahhoz kellett, vérnyomást meg amúgyis szoktam rendszertelen időközönként. Azzal legalább nincs semmi. Ja meg ez az alvásmonitorozás.. hasonló kör. (főleg ahogy mérik deep sleep-et a samu órái)

Mozgásmonitorozás hasonló, én nagyon hiányolom azt hogy átlagot nézzen az ember, ne pedig minden egyes nap meglegyen a lépés/aktivitás.. (pl van aki lefekvés előtt még fut egyet hogy beteljen a kör ami alvás tekintetében meg rosszabb) Pl vezettem egész nap utazás miatt, nem lehet ki a kör.. De amúgy meg sportolok szóval a mozgás megvan - nem vagyunk robotok.. Tudni kell helyén kezelni a dolgokat.

Volt egy jó cikk erről, ott a javaslat az volt hogy kérdezzük meg önmagunkat őszintén reggel: pihentető volt az alvás? Ha igen akkor kb rendben volt a dolog, ügyvezetőm horkolt ezerrel és érezte is hogy nem piheni ki magát, nem horkolásfigyelővel jött rá erre.

[ Szerkesztve ]

(#606) Szpisti válasza kchris78 (#605) üzenetére


Szpisti
addikt

Engem szimplán csak érdekelt, hogy hogyan is hangzik, mert sose hallottam még magamat. Bár tudom, hogy mindig is horkoltam... A pulzust és az alvást monitorozom csak évek óta, de nem dőlök a kardomba, ha ez se lenne, de hamár tudja az óra, akkor miért ne?

(#607) Badboys válasza Inikoo (#37) üzenetére


Badboys
őstag

Miért írsz negatívumot a tizen rendszerhez amikor nincs hasonlítási alapod. Tulajdonképpen te most csak egy tesztelő vagy aki fizetett azért , hogy tesztelhessen. Mint már nem egy esetben tapasztaltam lehet 1 év és azt mondja a samu ennek vége nem jött össze. Mivel jelenleg te teszteled a samu helyett és nem véletlen ír negatívumokat a PH. Majd jövő ilyenkor elmondhatod mi ajánlott vétel és mi nem. Addig teszteld a következő generáció számára. Sajnos jelenleg ilyen gusztustalan mindegyik gyártó. Csupán azért mert megtehetik amíg megveszik a kiforratlan készülékeket. Miért veszi meg a nép? Melldöngetés miatt. Nézd csak meg hány eladó van már most? Nem véletlen.

[ Szerkesztve ]

(#608) gyuri2008 válasza Szpisti (#600) üzenetére


gyuri2008
veterán

Nekem meg a nejem jelzi,és riaszt ha horkolok ;]

[ Szerkesztve ]

(#609) Szpisti válasza gyuri2008 (#608) üzenetére


Szpisti
addikt

Az enyém már nem tud aludni annélkül... :D

(#610) ollie válasza Badboys (#607) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Én 3 évig Tizenes Galaxy Watch-ot használtam, most hogy megvettem a Watch 4-et, nem láttam semmi visszalépést, vagy olyat, ami rosszul működött volna, sőt, többet ad nekem, mint az előző rendszer. Persze lehet, hogy szerencsés vagyok, hogy nem találkoztam még bugokkal, de ha úgy is lesz, majd kijavítják. Ez az első WearOS Watch a Samsungtól, ki fogja forrni ez magát elég hamar.

***

(#611) atomka78 válasza jzsolt11 (#604) üzenetére


atomka78
tag

Szerintem nem lehetetlen rendelni. Nekem sem volt készleten, jött értesítés és megvettem minden gond nélkül. Két nappal később már használtam is. Szerintem a hiba inkább benned van, elvársz valamit,de nem teszel érte semmit, én így látom. Biztos nem csak te akarsz vásárolni és van aki megveszi ha kap értesítést.....

(#612) kchris78 válasza Badboys (#607) üzenetére


kchris78
veterán

apple watchhoz hasonlítva mondhatom hogy azért nincsenek akkora visszalépések hogy béta tesztnek mondhassam a dolgot...

(#613) jzsolt11 válasza atomka78 (#611) üzenetére


jzsolt11
tag

Nem tudom azon kívül, hogy éjjel-nappal az oldalukat és a mailjeimet lesem (bocs, éjjel kettőkor amikor az éj leple alatt feltöltik a kb egy darabból álló készletüket, akkor pont nem), mit tudnék még tenni. Várom a tippeket. :F

Samsung Galaxy S20 / Samsung Galaxy Tab S5e / Galaxy Watch4 LTE / Asus Vivobook S15

(#614) Sirandrish válasza ollie (#610) üzenetére


Sirandrish
legenda

Én 2 évig használtam, szintén Galaxy Watchot. Most megvettem a 46os Classicot a 4esből, és nem látok semmiféle visszalépést :N

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#615) vinczetibor


vinczetibor
aktív tag

Sikerült felhegesztenem egy esim-et az órára. Ez egy önálló sim, aminek a száma nem egyezik meg a telefon számával.
A telepítés feltétele, hogy a telefonon ugyan annak a szolgáltatónak a sim-je kell, hogy aktív legyen, mint akitől a telepítendő esim származik. A telepítés után a sim eltávolítható a telefonból. Vészhívásra alkalmas lesz az órában lévő esim. 43 percig tudtam vele hívást fogadni, amikor a hívás megszakadt. Nem volt túlmelegedés jelzés csak megszakadt a vonal. 24.5 fok volt a helységben a hívás alatt. Ezalatt a 43 perces hívás alatt 33%-ot esett a töltöttség.

[ Szerkesztve ]

(#616) szilasz007 válasza vinczetibor (#615) üzenetére


szilasz007
aktív tag

Oh igaz, ez a sim kártyás játék így utólag dereng... 43 perc, harmad aksi meg szerintem elfogadható... elvégre ebbe picurka az aksi.

(#617) vinczetibor válasza szilasz007 (#616) üzenetére


vinczetibor
aktív tag

Ez a fajta sim használat nem a legjobb, de így nem kell előfizetésesnek lennem és nem kell minden hónapban az esim használatáért is fizetnem. Ha feltételesen át tudom irányítani a hívásokat az órára, ha a telefon nem elérhető és ez ingyenes, akkor nem sokban különbözik ez a fajta használat, a multisimtől csak olcsóbb.
Még teszek ma este vele egy próbát, hogy meddig lehet vele egyhuzamban telefonálni, mert hajnalban nem láttam, hogy kiírt volna bármilyen hibaüzenetet, amikor megszakadt a hívás. Lehet véletlen vonalszakadás is.

(#618) Madfrenky


Madfrenky
friss újonc

Köszönöm az infót🙏❤️

(#619) hadan válasza PeteePeti (#596) üzenetére


hadan
tag

Valószínűleg én csinálok valamit rosszul, mert hiába próbálom az NFC fizetést egyszerűen nem megy. Nem hiszem, hogy problémának kellene lennie annak, hogy a telefon maga nem Samsung gyártmány.
Miután beállítottam az órát a Play Store-ból leszedtem a Google Pay-t hozzáadtam a kártyáimat. Ennek ilyen egyszerűen kellene működnie. Ha az Androidos telefonomat feloldva a céges iPhone mellé teszem az iPhoneon megnyílik a Wallet. De ha az órát teszem a iPhone mellé semmi...
Katasztrófa. Adok neki pár hetet aztán ha addigra se javul meg visszaküldöm, veszek egy TicWatch-ot vagy egy Fossilt.

Samsung Galaxy S22 Ultra 512 GB | Samsung Galaxy Watch5 Pro LTE

(#620) kchris78 válasza vinczetibor (#617) üzenetére


kchris78
veterán

most csekkoltam és tényleg! egy multisim kicsörög de ha onnan indítok akkor már technikai szám jelenik meg.. így nem sok pluszt ad egy átirányításhoz képest... de dominó meg nincs esim-es. :)

(#621) Anathema67 válasza hadan (#619) üzenetére


Anathema67
tag

Milyen kártyákat tettél a Google Pay-hoz?

(#622) jzsolt11 válasza hadan (#619) üzenetére


jzsolt11
tag

Nem elég a telefonra telepíteni a GPay-t. Az órára is telepíteni kell és ott is hozzáadni a kártyákat. Fizetésnél pedig meg kell nyitni az órán a GPay-t, az nem elég ha az nfc be van kapcsolva.

Samsung Galaxy S20 / Samsung Galaxy Tab S5e / Galaxy Watch4 LTE / Asus Vivobook S15

(#623) vinczetibor válasza kchris78 (#620) üzenetére


vinczetibor
aktív tag

Angliában élek és itt sincs feltöltőkártyás (Pay as you go) esim, DE az ebay-en mégis árulnak Vodafone-os feltöltőkártyás esim-et. Vettem egyből kettőt és működik. A trükk valószínűleg az, hogy havi előfizetéses fizikai sim-et cserélnek át esim-re, majd a havi előfizetést feltöltőkártyásra és ezt követően átírják az esim-et valaki más nevére. Egy ilyen, a Vodafone szerint nem létező esim ára 10 font. Ebből van egy az órában és egyet feltettem a telefonra is.
Itt az ebay-es link:
[link]

(#624) hadan válasza jzsolt11 (#622) üzenetére


hadan
tag

@anathemaopet
Természetesen átpakoltam a kártyáimat a telóról az órára. Átraktam a Curve-öt a Revolut-ot is. Beállítottam, hogy dupla felső gomb nyomásra hozza be a Google Pay-t. Fizetéskor pedig így a felső gombot kétszer megnyomva az órát a leolvasóhoz érintettem, de semmi. Mint ha oda se érintettem volna. Annyit még megtettem, hogy az órán Fizetés a nyitott alkalmazással be legyen kapcsolva.

Samsung Galaxy S22 Ultra 512 GB | Samsung Galaxy Watch5 Pro LTE

(#625) bigdigit válasza hadan (#624) üzenetére


bigdigit
addikt

Az órára állítottál be pinkódos védelmet?Mert az is kell.

(#626) appel válasza hadan (#624) üzenetére


appel
őstag

NFC-t ugye bekapcsoltad?

(#627) hadan


hadan
tag

Midkettőtök kérdésére a válasz igen. Ami számomra az érthetetlen, hogy a Google Pay-t miért nem tudom megadni alapértelmezett fizetésnek...

Samsung Galaxy S22 Ultra 512 GB | Samsung Galaxy Watch5 Pro LTE

(#628) bigdigit


bigdigit
addikt

Az órát ha nem használom mire van értelme állítani minél kevésbé merüljön? Alvás,repülő vagy mi?

(#629) kchris78 válasza bigdigit (#628) üzenetére


kchris78
veterán

repülő energia takarékos :).

(#630) fzboxx válasza kchris78 (#629) üzenetére


fzboxx
senior tag

És ezt lehet valahogy időzíteni, mint Samsung mobilon a bixby routine?

(#631) kchris78 válasza fzboxx (#630) üzenetére


kchris78
veterán

nem. fentről lehúzom ha ez kell gyors két kattintás és kész. letevéskor bekattintom..

[ Szerkesztve ]

(#632) vinczetibor válasza bigdigit (#628) üzenetére


vinczetibor
aktív tag

Csak óra.

(#633) bigdigit válasza vinczetibor (#632) üzenetére


bigdigit
addikt

Mi az hogy csak óra?

(#634) fzboxx válasza kchris78 (#631) üzenetére


fzboxx
senior tag

Köszönöm

(#635) ollie válasza bigdigit (#633) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Van csak óra üzemmód, úgy radikálisan megnő az üzemidő (több hétre), de csak az órát mutatja, és kikapcsol minden kommunikációt.

***

(#636) vinczetibor válasza bigdigit (#633) üzenetére


vinczetibor
aktív tag

Beállítások - Akkumulátor - Csak óra
100%-os feltöltöttség mellett 20 nap körüli akku idő és tényleg csak óraként használható.

(#637) vinczetibor


vinczetibor
aktív tag

#615 hozzászólásom nagyon fontos kiegészítése

Hazaértem munkából és felhívtam az órámat, majd letettem az ágyra. 1 perc 43 mp után túlhevüléssel leállt. Újra próbáltam a levegőben tartva és 2 perc 4 mp után szintén leállt, mert túlmelegedett.
Rátettem a fémházas laptopomra és újra felhívtam. 20 perc után feltettem a csuklómra és összesen 42 perc hívásidő után megszakadt a hívás, majd 3 perc múlva jött az üzenet, hogy túlhevült és kb. 1 percig nem volt használható.
Tapasztalat: csak valamilyen jó hővezető felületre téve vagy csuklón lehet vele hívást kezdeményezni vagy fogadni.
Szerintem strandon még kézen is használhatatlan lehet, mert nagy melegben, tűző napsütésben kizárt, hogy huzamosabb ideig elegendő legyen a bőrön keresztüli hőelvezetés.
Nagy hőségben csak dobozos sör vagy üdítő aljára téve tudom elképzeni, hogy huzamosabb ideig telefonálni lehessen vele.

Erősen rezeg a léc, hogy megtartsam-e. Holnap kell eldöntenem, hogy melyiket az Active 2-t vagy a Watch 4-et küldjem el a Samsungnak.
Alszom rá egyet és valószínűleg a Watch 4 marad, deeee...

[ Szerkesztve ]

(#638) SX Wave válasza vinczetibor (#637) üzenetére


SX Wave
aktív tag

Azért van még egy dolog a túlhevüléssel kapcsolatban, mégpedig a térerő. Gyenge térerőnél az óra folyamatosan túlhevült, amikor próbáltam letölteni egy alkalmazást. Szóval erre is érdemes odafigyelni, mert gondolom nem csak adathasználatnál van ez, hanem beszélgetésnél is.

[ Szerkesztve ]

Nem azért nem játszol, mert megöregedtél. Azért öregedtél meg, mert elfelejtettél játszani. 5110 > 3210 > 3310 > 3330 > ME45 > 3100 > SX1 > 6233 > E51 > Wave II > XPERIA mini pro > SIII > Note 3 > Note 4 > S7 > Note 8 [Gear S3 Frontier] > Note 9 8/512GB [GW4 esim] / Tab S7+ 5G > S22 Ultra 12/512GB

(#639) kchris78 válasza vinczetibor (#637) üzenetére


kchris78
veterán

ez nem telefon, azért ezek az értékek nem tudom miben korlátoznák bármiben is a legtöbb embert.. emellett az watch4-ben sokkal több potenciál van. mindenesetre ha ekkora kommunikációs igénye van az embernek akkor tartsa magánál a telefonját :) .

(#640) vinczetibor válasza SX Wave (#638) üzenetére


vinczetibor
aktív tag

Ez a térerő dolog is furcsa. 3G-re állítva az órát full térerőt mutat. 4G-n néha egy, de többnyire 2 pálcika van a kijelzőn. Azt várnám, hogy a jobb térerő mellett kevésbé merül az óra, de nem.
Csak 3G-re állítva 10 perc alatt 5%-ot esett a töltöttség, még automatikus választásra állítva, a gyengébb 4G térerő mellett 10 perc alatt 3%-ot.

(#641) vinczetibor válasza kchris78 (#639) üzenetére


vinczetibor
aktív tag

Az okostelefon sem telefon, a nevével ellentétben, csak telefonálni is lehet vele. Egy hagyományos buta telefon sokkal jobb telefonálásra.
Az okostelefon egyéb funcióit pl. internet, fényképezés, játék, chat stb. sokkal többet használják az emberek, mint a telefon funkciót. Ettől függetlenül elvárható, hogy telefonálni is lehessen vele és ne adja meg magát két percenként.
Mellesleg az okosórának semmi köze nincs az órához, illetve annyi, hogy órának akar látszani és mutatja az időt is, de a mikrohullámú sütőm is mutatja az időt mégsem gondolom, hogy óra.

(#642) polonic válasza vinczetibor (#640) üzenetére


polonic
félisten

Nem összehasonlítható így ezakt a 3G és 4G térerő. Két eltérő technológia. És még a frekvencia is számít, hogy melyik frekin megy a 3G és a 4G. Magasabb freki, magasabb fogyasztás eredményezhet. És lehet, hogy a 3G-nek magasabb frekvenciasáv van kiosztva.

(#643) kchris78 válasza polonic (#642) üzenetére


kchris78
veterán

és nem is csak ez.. Az hogy hány pálcikát mutat az egy dolog.. az meg egy teljesen másik hogy objektíven nézve decibellel a jelerősséget az ténylegesen mekkora. Annál a jelerősségnél hány mW adási teljesítmény szükséges, és 3G-4G esetében különféle modulációs eljárások vannak, azoknak megint más a teljesítményigényük.. Legjobb még mindig kb a 2G ilyen tekintetben.

(#644) vinczetibor válasza polonic (#642) üzenetére


vinczetibor
aktív tag

Csak ekkor megdől a térerő dolog, mert nem biztos, hogy a jobb térerő fog jobb üzemidőt eredményezni.

(#645) ollie válasza vinczetibor (#644) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

De, abban az esetben igen, ha ugyanarról a technológiáról van szó (pl csak 4G).

***

(#646) vinczetibor válasza kchris78 (#643) üzenetére


vinczetibor
aktív tag

Az 5G a legrosszabb. 1,5 órával rövidebb képernyőidőt tudok elérni vele a 4G-hez képest azonos térerő mellett a telefonon, ha mobilnetezek.

(#647) vinczetibor válasza ollie (#645) üzenetére


vinczetibor
aktív tag

Ez már szőrszálhasogatás, mert ott ahol te vagy szinte biztos, hogy más frekvencián működik a pl. a 4G, mint itt Közép-Angliában.

(#648) kchris78 válasza vinczetibor (#644) üzenetére


kchris78
veterán

igen ez kb így van... nagyon sok tényezőből alakul ki hogy akkor most mennyire is fog fogyni az aksi.

(#649) vinczetibor


vinczetibor
aktív tag

Visszatérve az órához...
Tegnap éjszaka az órán kikapcsoltam minden hálózatot (bluetooth, wifi) és csak a mobilhálózaton volt fent. A vodafonos fiókban módosítgattam a beállításokat és döbbenten tapasztaltam, hogy néhány szolgáltatói sms után az óra túlhevülésre hivatkozva leállt.
Azt követően már régen semmit sem csináltam, de az óra többször egymás után jelezte, hogy túlhevült és nem volt használható semmire. Egyszerűen felmelegedett és csak a hálózaton lógva is túl nagy hőt termelt, ahhoz hogy visszahüljön és használható maradjon.

(#650) ollie válasza vinczetibor (#647) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ezt most komolyan írod?

Kit érdekel, hogy mi a különbség 1000 kilométerre? Helyileg számít, hogy mekkora a térerő. Nem fogsz naponta ingázni Anglia és Magyarország között, hogy ez számítson.

***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.