Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:28:11

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Watch 4 és Watch 4 Classic Téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) Shadowbull válasza berik899 (#297) üzenetére


Shadowbull
addikt

"Másik hasznos infó azoknak akik Veszetségmentes zenét hallgatnak"

Es mindezt BTn keresztul? Milyen fulessel?

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#302) JockeyEwing válasza NextError (#295) üzenetére


JockeyEwing
aktív tag

Classic 46mm/ezüst

(#303) berik899 válasza Shadowbull (#301) üzenetére


berik899
tag

Fiio BTR5 (igaz jobb kábeles kapcsolattal, de nagyon szép minőséget ad vezeték nélkül is) LDAC kapcsolaton keresztül. Persze hozzá illő magas minőségű füles ajánlott. Én Sennheiser IE 80 S -t használok vele együtt. Tehát Fiio BTR5 + Sennheiser ie 80 s kombináció. Szimetrikus kimeneten.

[ Szerkesztve ]

(#304) szilasz007 válasza OFF (#293) üzenetére


szilasz007
aktív tag

Mondjuk Fem oraval bemenni szaunaba tud meglepetest okozni tavozaskor. Kisse forro lesz :D
(ezt fem keretes szemuveggel tapasztaltam meg miutan nekialltam hordani...)

[ Szerkesztve ]

(#305) autotaxmo válasza testify (#281) üzenetére


autotaxmo
őstag

Koszi

(#306) Varszegig válasza ollie (#287) üzenetére


Varszegig
veterán

Az 5 ATM minősítést azt nem jópofaságból írják rá, az nem sörállóságot jelent. Az bizony azt jelenti, hogy úszni úszhatsz benne.
Természetesen vannak ennek korlátai, ahogy írtad is. A sós víz mindennek az ellensége. A rozsdamentes létrát megeszi a medencében, ha valaki sóval fertőtlenít. Mit neki egy kis tömítés? Meg alu ház? (Meg ugye rozsdamentes.) A hőtágulás megint csak lehet probléma, de nem hinném, hogy pl. a 30 fokos víz probléma lehet, viszont az már igen, ha nagy a hőingadozás, felmelegszik a napon az óra, aztán csobbanás a 25 fokos balcsiba, és már kész is a baj. Ugyanezért nem vinném szaunába se. Meg mondjuk, ha beültél a jakuzziba 30 fokos vízbe, utána ne menj a szauna 10 fokos merülőjébe. De önmagában se a 10 fok, se a 30 nem árthat neki, csak a fokozatosság hiánya.
A másik a tömítések elöregedése: évtizedek óta vannak >= 5 ATM-es óráim (hagyományosak), és gyári előírás is, meg saját érdek is, hogy 1-2 évente érdemes cseréltetni benne a tömítést. Tehát aki hosszú távon úszásra tervezi használni az óráját, annak mindenképp ajánlott 2 év után szakszervizben tömítéscserét kérni.

(#307) berik899 válasza Smirty (#298) üzenetére


berik899
tag

Frissítés után érdemes újraindítani az órát

(#308) SX Wave


SX Wave
aktív tag

Ugyanilyen alapvetés a YT Music is, de azért itt vannak korlátozások. Egyrészt a jelek szerint a Samsung úgy döntött (vagy a Google?), hogy az óra hangszóróját most már nem vehetjük igénybe zenelejátszáshoz, az óráról lehet vezérelni a telefonon szóló zenét, vagy az órára már letöltött (magát a letöltést is csak töltőre rakva engedi) számokat játszhatjuk le más Bluetooth eszközön (mondjuk egy headseten, hangfalon). Ugyanezzel a korlátozással bír a Spotify is, tehát az órán nem fog szólni, hanem kvázi egy vezérlőt kapunk csupán.

A jó hír az, hogy a tesztben lévő szöveg a nem fedi le a valóságot (ezzel nem a tesztelőkket szeretném kritizálni), mert ha igaz lenne, akkor a Samsung ezt az opciót simán letilthatta volna. Szóval néhány ember álma teljesül ezzel, hogy YT Music és Spotify (nem prémium) is szólhat a Watch hangszóróján.

Bekapcsoljuk a YT Music vagy Spotifyt és rácsatlakoztatunk egy
bluetooth eszközt amin szeretnénk zenét hallgatni > Elindítjuk a zenét és háttérbe tesszük > Megnyitjuk a kártyáknál a médiavezérlőt > Katt a füles ikonra >

> És kiválásztjuk a hangkimenetet

Jó szórakozást az egér hi-fi rendszerhez :))

[ Szerkesztve ]

Nem azért nem játszol, mert megöregedtél. Azért öregedtél meg, mert elfelejtettél játszani. 5110 > 3210 > 3310 > 3330 > ME45 > 3100 > SX1 > 6233 > E51 > Wave II > XPERIA mini pro > SIII > Note 3 > Note 4 > S7 > Note 8 [Gear S3 Frontier] > Note 9 8/512GB [GW4 esim] / Tab S7+ 5G > S22 Ultra 12/512GB

(#309) guriga1234 válasza SX Wave (#308) üzenetére


guriga1234
addikt

Nem kell töltőn lennie az órának, hogy zené(ke)t másoljunk fel rá. A felmásolt zené(ke)t a hangjegy ikonnal jelzett zenelejátszóval tudjuk lejátszani akár az óra hangszóróján, akár külső BT-os eszközön.

(#310) ollie válasza Shadowbull (#288) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Bármelyik olcsó, okoskarkötő (Xiaomi, Hawei, Samsung), ráadásul nem is sajnálod annyira, ha eseteleg pár év után mégis tönkremegy.

***

(#311) ollie válasza Varszegig (#306) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az 5 ATM nem igazán elég úszáshoz.

***

(#312) adamklark válasza ollie (#311) üzenetére


adamklark
senior tag

akkor miért reklámozzák medencében úszó emberekkel az 5 ATM-s készülékeket? Amerikában már ment volna per ha nem így lenne. Ettől függetlenül nekem sose lett baja az órának űszás során, de nem is tengerben voltam

(#313) OFF válasza szilasz007 (#304) üzenetére


OFF
csendes tag

Az óra nem sütött, az akksija sült meg...

(#314) Shadowbull


Shadowbull
addikt

Van egy Gear Fit 2 Prom, de annak pl. a pulzusmerese csapnivalo, gyakorlatilag hasznalhatatlan. Ugy volt valamennyire hajlando merni hogy ha befele forditottam a csuklomon es jol raszoritottam. Normal pozicioban semmit sem mert. Gondolom az osszes olcso ilyen szar.

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#315) Varszegig válasza ollie (#311) üzenetére


Varszegig
veterán

Abban igazad van, hogy 10 ATM lenne a biztosan elég.

(#316) thboxx


thboxx
aktív tag

No srácok! Ma megjött aliról az üveg az órára. Fel is applikáltam.(2x visszaszedtem :DDD ) Szerintem nagyon jó. Ahogy néztem normál 0.3-as lehet. Nem áll ki az óra szélétől nagyon,mert mintha az órának lenne egy kis pereme is.(sima 44mm) Érintésérzékenységet nem állítottam,de így is frankón veszi az adást. Plusz így már kevésbé félek,hogy valami baja lesz... [kép] [kép] [kép]

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#317) guriga1234 válasza ollie (#311) üzenetére


guriga1234
addikt

Dehogynem.

(#318) PeteePeti


PeteePeti
őstag

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#319) pandamaci


pandamaci
tag

Kis friss infó az előző hozzászólásomhoz ([link]):

Pár napot elkezdtem a jobb karomon hordani az órát és a szíjat sem szorítottam meg olyan erősen. Érdekes módon a jobb karomon nem lett semmilyen bőrpír. Kb. 3 napig tartott míg a bal kezemen elmúlt a pirosság és az égető érzés, utána visszahelyeztem az órát, és láss csodát, azóta sincs semmi gond vele, nem kellett visszaküldjem.

Nem tudom mitől lehetett ... a túl erősen megszorított szíjtól vagy gyárilag volt valami olyan kémiai anyag az órán amire allergiás reakciót váltott ki a bőrőm ... sosem fog kiderülni.

(#320) nagyj74 válasza pandamaci (#319) üzenetére


nagyj74
senior tag

Fémallergia. Tünetei: bőrpír, viszketés, urticaria.
Okozhatja a szoros kontakt a bőrrel. Főleg ha bepállik az óra alatt.
De előbb, vagy utóbb elmúlik.
Nekem a nyakamon volt, mikor átálltam a villanyborotvára.

[ Szerkesztve ]

(#321) Good_boy válasza pandamaci (#319) üzenetére


Good_boy
kezdő

Az izzadtság miatt volt. Nekem is volt. Segíthet a bőrszíj vagy a nato szíj. A fém is jobban szellőzik mint a gyári gumiszíj, csak a fémszíj pontatlan mérést eredményezhet ha sportolsz, mert a fémszíjat lötyögösre szokás állítani.

(#322) bigdigit


bigdigit
addikt

Jöttem olvasni hátha upgrade lesz.

(#323) Freakadude


Freakadude
csendes tag

Vettem én is egy GW4 Classic 42mm-es WiFi only órát a héten (ma jött meg) és egyedül a Google Pay miatt gondoltam, hogy váltok. Eddig egy GW1 42-es órám volt amivel amúgy teljesen meg voltam elégedve de szerettem volna GPay lehetőséget is és az ugye Tizenre soha nem lesz.
K&H-s vagyok úgyhogy szerencsére nálam a GPay aktiválása sima liba volt.

Viszont azért vannak negatív érzéseim bőven a GW1-esem után.

- Kezdve azzal, hogy a töltést kb 3x kellett megszakítani mert jött az óra, hogy túlmelegszik és így nem tud tölteni. Mindezt úgy, hogy dobozból kivéve kb 3%-on volt az óra. De azért végül csak sikerült feltölteni.

- Akksija jó kérdés, hogy fogja bírni. Láttam embereket panaszkodni, hogy naponta tölteni kell ami engem nem riaszt el mert amúgy is minden este töltőre raktam és ez engem nem zavart de azért átlagban a GW1-esem reggeltől estig általában olyan 25-35%-ot evett meg ami azért eléggé barátinak volt mondható. Ehhez képest miután a GW4-et feltöltöttem és elkezdtem rajta bütykölni és dolgokat beállítani szerintem kb 1.5 óra alatt lement a töltése 75%-ra szóval ez nem valami biztató jel.

- Kedvenc számlapomnak nincs wear Os verziója ami kicsit fáj de túlélem.

- Értesítéseknél a Gmail értesítés megjön de nem rezeg. Más értesítések (amik persze engedélyezve vannak ahogy a gmail is) meg szépen rezegnek is. Nem fasza.

- Tizen appoknak érdekes mód legtöbbnek volt valami hasznos widgetje. Itt ahogy nézem csomó appnak nincs semmilyen. Általában nem érvágás de azért ez is érdekes.

- Próbáltam letölteni storeból kettő úgy ahogy tetszetős számlapot de egyik sem jelenik meg az órán. Hosszasan keresgéltem, hogy mi a baj majd végül az órán megtaláltam a Google Store-ban hogy végtelen ciklusban Pending Download státuszban van. Megállítom és újrainditom akkor is ez van. Nem tölti le. Ahogy olvasom ez a finomság mint probléma egészen 2017 óta kisért embereket a wear os-en. Remek.

- Wifi kapcsolatot ahogy nézem nem tartja meg. Rácsatlakozom a wifire, kiírja hogy rajta van majd 2 perc múlva látom már nincs rajta. Régi GW1 stabilan tartja magát a hálón.

Szóval összességében nézve a GPay müxik ugyan (hurrá) de cserébe egy kazal kisebb nagyobb dolog sokkal szarabbúl müxik mint a Tizenen a régi GW1-esemen. Szóval eddig ez a csere nem igazán váltotta be a hozzá fűzött reményeket :(

(#324) Szpisti válasza Freakadude (#323) üzenetére


Szpisti
addikt

A wifit automatán kapcsolgatja. Ez gyári fícsőr...
Nekem az akksi teljes két napot akkor bír, ha csak 10 perces a pulzusmérés és alig nyúlok hozzá, edzés nulla, wifi off...

(#325) YxVs válasza Freakadude (#323) üzenetére


YxVs
senior tag

Frissítetted a firmware-t mióta kivetted a dobozból?
Az javíthat sok mindent. Az akkuidőt biztosan.

(#326) Freakadude válasza YxVs (#325) üzenetére


Freakadude
csendes tag

Persze az volt az első miután feltöltött az óra. Most nyomtam egy Factory Reset-et és ez legalább megoldotta a végtelenségbe menő óralap letöltés problémát de ahogy olvasom ez egy visszatérő probléma sajnos.

Adok a cuccnak egy pár napot, hogy hogyan viselkedik meg együtt tudok-e élni a GW1-hez képesti gixerekkel azt ha nem megy eladásra és visszaváltok.

(#327) kchris78


kchris78
veterán

ha van BT de amugyis, a wifin folyamatosan logni eleg nagy energia pazarló dolog... bt le is van hogy csak masodpercekkel kesobb riaszt annyira le van csökkentve a kommunikáció.

(#328) polonic


polonic
félisten

Melyik a normális Samsung szerviz?
Lefagy néha az óra. Legutoljára a mozgási emlékeztető fagyott rá a képernyőre.
Lehet, hogy a pulzus mérés közben is ez történik.

(#329) rebelinside


rebelinside
tag

Sziasztok! Tegnap óta nekem is van egy 44-es fekete sima 🙂 Egyelőre ismerkedek, az mondjuk kicsit gáz, hogy a facer-en kívül kb nincs elérhető számlap... Ott még kb minden fizetős, én így megvettem az előfizetést.

Az létezik, hogy az órán a Gboardra nincs magyar nyelvű szótár? Nem látom a listában. Van más keyboard az órára, ami tud swipe-ot, és van magyar nyelv?

(#330) Zamasun


Zamasun
aktív tag

Ha egy nem LTE modemes watch 4-el telefon nélkül csak úgy offline lemegyek a boltba és megpróbálok venni valamit a Gpay-el, az működni fog, vagy mindenképp kell mellé a mobilneten lógó telefon is ?

(#331) Freakadude válasza Zamasun (#330) üzenetére


Freakadude
csendes tag

Személyszerint még nem próbáltam ki de azt mondják több helyen is, hogy nem kell telefon sem nálad legyen és elvileg 10 db tranzakciót eltárol és feldolgoz az óra magától is és majd ha újra telefonhoz kapcsolódik feldolgozza ezeket.

(#332) szilasz007 válasza Freakadude (#331) üzenetére


szilasz007
aktív tag

Nem feldolgozza. Van rajta X szamu vasarlasra hasznalhato token. Ebbol elhasznal egyet. X elerese utan, nem tudsz vele vasarolni, amig valami fele internethozzaferesen keresztul nem general ujjat. X elmeletileg 10.

(#333) NextError


NextError
tag

Hajnalban jött az értesítés, átvehetem a csomagponton a telekomos rendelést, meló előtt el is hoztam :D
Ha jól érzem van rajta gyári folia, de azért erősítsetek meg.
A spigen folia tegnap jött volna meg de helyette egy 22mm-es fém szíjat küldött az Amazon.. :C :W :N

Nekem eddig bejön az óra. :))

(#334) thboxx válasza NextError (#333) üzenetére


thboxx
aktív tag

Jól néz ki a szíj!👍 Szerintem nincs rajta gyárilag fólia. Először én is azt hittem,mert érzésre olyan volt. De tegnap 2x visszaszedtem az üveget mire sikerült jól felrakni. :DDD Ha lett volna fólia szerintem feljött volna az is...

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#335) ForRedGlory válasza NextError (#333) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Nincs rajta fólia. Én egy ilyet tettem rá. Tökéletes, hülyebiztos, nagyon jó minőségű el sem lehet rontani. :DDD Még a Galaxy Watch 3-hoz vettem, de mivel kettő van benne, ezért maradt egy az GW4 Classicra is.

[ Szerkesztve ]

(#336) NextError válasza ForRedGlory (#335) üzenetére


NextError
tag

Én is ilyet rendeltem, de helyette a szíjat kaptam :))
Lehet beugrok akkor a médiába rakatok rá csillió millióért egy clearplexet :K

(#337) jzsolt11 válasza Freakadude (#323) üzenetére


jzsolt11
tag

Nekem az a tapasztalatom, hogy az első 2-3 napban elég gyosan merült az óra, de azóta ez valahogy normalizálódott. Estére se szokott 50% alá menni úgy, hogy esim verzió és wifi bt be van kapcsolva folyamatosan, de az always-on-display ki van kapcsolva.

Samsung Galaxy S20 / Samsung Galaxy Tab S5e / Galaxy Watch4 LTE / Asus Vivobook S15

(#338) OFF


OFF
csendes tag

Javul az üzemidő. Tegnap 23 órakor vettem le a töltőről a 46mm Classicot. Alvásfigyelés, mozgás követés, több hívást fogadtam rajta és mostanáig 26%-ot merült csak.
Az ajándéktöltőn nem melegszik fel annyira mint a sajátján.
Fűnyírótraktoroztam, ezt egyéb edzésnek érzékelte...

(#339) adamklark


adamklark
senior tag

nem úgy van mint samsung telefonoknál, hogy időbe telik megtanulnia a rendszernek a pontos akkumulátor adatokat?

(#340) nylacika


nylacika
aktív tag

Üdv mindenkinek! A mai naponm szert tettem egy ilyen csodára... Kérdésem lenne, hogy ugyebár eddig a watch 3-nál a telefonon a samsung galaxy store-ban láttam az óra alkalmazásait. Na ez most nem így van, csak az órán látom az nalkalmazásokat és csak ott tudok keresni alkalmazást. Van rá mód, hogy a gear-ben vagy a galaxy store-ban telefonon tudjam ugyenezt megtenni?

Samsung Galaxy S22 Ultra 512GB Black + Samsung Galaxy Watch6 Classic LTE + Garmin Forerunner 955 Solar

(#341) ollie válasza ForRedGlory (#335) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

ÉS nem zavaró a bumpszli, batár, műanyag keres az órán? ;]

***

(#342) ForRedGlory válasza ollie (#341) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Kell a védelem. :R

(#343) Good_boy válasza ollie (#341) üzenetére


Good_boy
kezdő

Az csak a felrakási segédlet.

(#344) csoe válasza nylacika (#340) üzenetére


csoe
tag

Használd egészséggel.

A Wear alkalmazás, ha friss van fent, akkor az órát kiválasztva van egy "alkalmazások" menüpont, azon belül pedig az alkalmazáslita mutatja, hogy mi van telepítve.

Ha pedig telepítenél telefonon keresztül bármit, akkor a Playben az "üdvözli a wearOS" jelenik meg felül, ott tudsz keresni, iieltve ki tudod az újonnan választott telefonos, de órakompatibilis alkalmazásoknál jelölni, hogy csak órára / telefonra / mindkettőre települjön.

(#345) ollie


ollie
MODERÁTOR

Kaptam 35 ezer forintos kupont az órára, szóval valszeg hamarosan lecserélem az active 2-m erre. :D

***

(#346) nylacika válasza csoe (#344) üzenetére


nylacika
aktív tag

Köszönöm! Már nézem is!!! :)

Samsung Galaxy S22 Ultra 512GB Black + Samsung Galaxy Watch6 Classic LTE + Garmin Forerunner 955 Solar

(#347) szevassag válasza ollie (#345) üzenetére


szevassag
tag

Azt elvileg kapott mindenki. A baj az, hogy folyamatosan azt írja, hogy nincs készlet. Szenvedek vele már egy ideje én is.

(#348) ollie válasza szevassag (#347) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Basszus, tényleg. Akkor miért szerepel elérhetőként a kínálatban?

***

(#349) bigdigit válasza ollie (#348) üzenetére


bigdigit
addikt

Mézesmadzag.....

(#350) nylacika


nylacika
aktív tag

Van rajtam kívül olyan perverz felhasználó, aki önállóan használja az órát és hallgat online rádiót? Ha igen, melyik progit? Futáshoz kellene... :D

Samsung Galaxy S22 Ultra 512GB Black + Samsung Galaxy Watch6 Classic LTE + Garmin Forerunner 955 Solar

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.