Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:28:11

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Watch 4 és Watch 4 Classic Téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) oalex válasza adamklark (#150) üzenetére


oalex
senior tag

Feltetelezem, hogy kevesebbeknek van LTE mint BT. Illetve nem jutott eszekbe 3+ percet telefonalni az oran a teszt soran.

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#152) vinczetibor válasza adamklark (#150) üzenetére


vinczetibor
aktív tag

Akinek van a fórumon LTE verziós aktivált e-simmel, megerősíthetné vagy cáfolhatná az információt.
A videóban egyértelműen látszott, hogy az óra túlmelegszik néhány perc alatt és utána percekig nem indítható hívás róla.

(#153) szilasz007 válasza vinczetibor (#147) üzenetére


szilasz007
aktív tag

Annak a német kollégának a videóját én is láttam :)
Hát meglepett. Ennél azért többre számítottam. Viszont tudok vele élni. Azért szerelmi díszkurzust nem óráról szeretnék lefojtatni...

Az LTE verziót lehet kicsit én is mérlegelésre tartom így tapasztalatok miatt:
- Régiók miatt, fizetés beállítás nettó szopás..
- Túlmelegszik, ha hosszan beszélsz rajta.
- Értesítések órára önmagában nem jönnek, ha telefonnal nincsen NET-es kapcsolat.
- valamivel rosszabb üzemidő

Ami előny:
- net igényes alkalmazások működnek az óráról önállóan.. pl Spotify Maps...
- SOS feature teljes értékű. Önmagában is kiküldhet vészhívást.

KB, ha a SOS nem fontos és a telefon nem elérhető, akkor kb nem sok haszna van az LTE-nek. Ha azt akarod, hogy bármikor elérjenek, akkor megéri az a plusz 20-as.

Ja és tedd az LTE mellé a havi ezer extra-t a multisimért, feltételezve a T, magán előfízetést...

[ Szerkesztve ]

(#154) kakuk.tamas válasza szilasz007 (#153) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Ja és tedd az LTE mellé a havi ezer extra-t a multisimért, feltételezve a T, magán előfízetést...
Kivéve ha korlátlan netje van.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#155) testify válasza szilasz007 (#153) üzenetére


testify
csendes tag

-LTE órám van, nincs melegedés. (Kivéve, ha szaunázok vele)
-Tudok vele fizetni. Ha eltűnik az ikon, fizetés előtt bekapcsolom újra. Kb. 15 másodperces folyamat.
-Nyilván nem kapsz értesítést önálló módban, ha a Távoli Kapcsolat feltételei nem teljesülnek. Ergó a telefonnak és az órának is kapcsolódnia kell valamilyen módon a netre.
-Erről nem tudok nyilatkozni, de ha kapcsolódok bluetoothon jól bírja. Ha nem, és nem kell a net, egy gombnyomás kikapcsolni a mobilnetet.

(#156) vinczetibor válasza szilasz007 (#153) üzenetére


vinczetibor
aktív tag

Számomra éppen azért kellett volna egy LTE modell, hogy ne kelljen mindig magammal vinni a 6,9 incses telefont, ha néhány órára leugrom a strandra, vagy valamilyen sporttevékenységet űzök és valaki telefonon keres. Erre teljesen alkalmatlannak tűnik az óra, mert nem szívesen kezdenék minden beszélgetést azzal, hogy óráról telefonálok és a hívás néhány perc múlva megszakad, mert túlmelegszik a ketyere.

(#157) szilasz007 válasza vinczetibor (#156) üzenetére


szilasz007
aktív tag

Majd kipróbálom délután, hogy mennyire forr fel nálam e kellemes Hüvöskés időben.
Amúgy, igen, megértem.

(#158) adamklark válasza oalex (#151) üzenetére


adamklark
senior tag

mondjuk nekem se jutna eszembe több percen keresztül órán beszélgetni, nekem legalábbis arrs van hogy "ja szia strandon vagyok később visszahívlak", várom az LTE használók tapasztalatát.

(#159) Georghe válasza polonic (#135) üzenetére


Georghe
kezdő

Nálam ugyan ez a probléma! És nem tudom, hogy egy frissítés helyre hozza-e?!

(#160) polonic válasza Georghe (#159) üzenetére


polonic
félisten

Én most csináltam az órán egy visszaállítást. Megnézem majd úszással is, hogy alakul. Meg hétvége felé még egy kerékpározással.
Aztán az is lehet, hogy egy frissítést megvárok. Egyébként lehet, hogy csak szoftveres. Amikor így megáll a pulzusmérés, az órát levéve zölden világít a szenzor.

Milyen óra neked pontosan?

(#161) Georghe válasza polonic (#160) üzenetére


Georghe
kezdő

Én már próbáltam a visszaállítást, nem oldotta meg a problémát! :U
Egyébként 44 mm-es Watch 4

(#162) polonic válasza Georghe (#161) üzenetére


polonic
félisten

A fene. Nekem is 44-es watch 4.
Egyébként a többi funkció rendben van nálad?

(#163) jgrg


jgrg
tag

Sziasztok

Rendeltem egy 46mm-es Classicot, de nem jött meg mert közben elfogyott. Azon gondolkozom, hogy inkább rendelek helyette egy 44mm-es (eredetileg is e kettő között gondolkoztam csak a lunetta miatt döntöttem a 46mm mellett). Akinek van vagy esetleg próbálta mind a kettőt, mennyire fontos a lunetta és mennyire felesleges mert minden funkció elérhető nélküle is gond nélkül?
Előre is köszi!

Don't fight a battle if you don't gain anything by winning. - George S. Patton

(#164) PeteePeti válasza jgrg (#163) üzenetére


PeteePeti
őstag

Annyi a különbség, amit írtál! Egyiken digitális a lunetta, másikon fizikális! Minden másban ugyanaz!
Méret nem számottevő, nekem volt kezemen mindkettő, csak amiatt érződik nagyobbnak a classic, mert tudom, hogy van 2 mm difi! Amúgy észre sem lehet venni! Súlyban már van difi, a classic nehezebb, de így is könnyű mindkettő!
Anyagban van eltérés! Sima alumínium, classic rozsdamentes acél!
Valamint a szíj stílusa is más, sima sportosabb kivitel, classic meg amolyan klasszikus bújtatós!
Az, hogy melyik külső tetszik, meg szubjektív! Sima kicsit letisztultabb, classic meg olyan órás! :DD

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#165) jgrg válasza PeteePeti (#164) üzenetére


jgrg
tag

Szia

Köszi a gyors választ. Egyébként miért jobb a fizikális lunetta? Mert van, aki azt mondja, hogy a digitálist sem használja, mert elhúzással vált appot

Don't fight a battle if you don't gain anything by winning. - George S. Patton

(#166) kmarci25 válasza jgrg (#165) üzenetére


kmarci25
veterán

Pont ebben, hogy használhatóbb. Feleségemnek Active2-je van, fel sem merül benne, hogy próbálgassa a virtuális lünettát, lapozgat a képernyőn. Az enyém 3-as, lünettával és szerintem sokkal gyorsabban és egyszerűbben lehet vele navigálni a menüben. Plsuz szerintem jól si néz ki. (A 3-ason jobb, mint a 4-esen.)

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#167) testify válasza jgrg (#163) üzenetére


testify
csendes tag

Nekem most sima 44-es van, Watch, Watch 3 előtte lünettás volt. Megfogadtam, hogy bár kinézetre talán jobb, (bár ez is relatív) később csak gond van vele, ezért többet nem veszek, lünettásat. Egy idő után szó szerint "homokszem kerül a gépezetbe" , tekerése nehézkesebb, akadóbb lesz, ahogy kosz kerül alá. Bár természetesen használtam bőven víz alatt, ami könnyen lehet, hogy ezt a folyamatot gyorsítja. Na de ez az óra egyik funkciója, nem?! Bírnia kéne. Egyszóval "elvész a varázsa", arról meg nem is beszélve, hogy a sima Watch közel fele akkora tömegű, vékonyabb, sportoláshoz, öltözék alatt praktikusabb viselni. Ez az én véleményem.

(#168) adamklark válasza jgrg (#165) üzenetére


adamklark
senior tag

nekem nincs watch 4, csak active 2, de előtte volt frontier 3, őszíntén nagyon hiányzik a lünetta, gyorsabb és pontosabb mint az elhúzás vagy a digitális cucc, legalábbis nekem

(#169) ForRedGlory válasza jgrg (#165) üzenetére


ForRedGlory
félisten

A fizikális sokkal precízebb, plusz minőségibb hatása is van tőle.

(#170) szilasz007 válasza vinczetibor (#156) üzenetére


szilasz007
aktív tag

No. Az imént tettem le 11 perc után a hívást az óráról.
Semmi gond nem volt.
Persze ez kellemes őszi szobában. Sütőbe meg nem férek be :)
Szerintem ez nálunk annyira nem lesz gond.

(#171) szilasz007 válasza polonic (#135) üzenetére


szilasz007
aktív tag

Tegnapi edzés. Nálam nem szakadt meg és most hiány se volt.
Ami pl érdekes volt, hogy végén elliptikus tréneren izzasztottam magamat még egy kicsit. Ekkor ugye az óra, botot fogva, mondjuk úgy oldalirányba feküdt a csuklómon. Mért 145-150-eket, miközben a valós 134 volt.

(#172) nagyj74 válasza PeteePeti (#164) üzenetére


nagyj74
senior tag

Nekem Watch Active 2-m volt, most watch 4 44mm-es. Előttük 2x is volt Frontier. Már nem szeretnék lünettás órát.

(#173) Georghe válasza polonic (#162) üzenetére


Georghe
kezdő

Néha megszakad a Bluetooth kapcsolat a telóval és csak a az óra vissza állitásával jön helyre!

(#174) vinczetibor válasza szilasz007 (#170) üzenetére


vinczetibor
aktív tag

Köszi. Ez rossz hír, mert így kénytelen vagyok megvenni.
150 fontért beszámítják az Active 2-t, ha a Classic-ot veszem.

(#175) guriga1234


guriga1234
addikt

A nejemnek watch 4 van. Ahogy eddig is gondoltam, az órával történő vérnyomásmérés semmire sem jó. Be lett kalibrálva egy OMRON felkaros vérnyomásmérővel, az első órával történő mérésnél kis eltérés adódott a beírt adatokhoz képest, 3 óra múlva már jelentős (+20) eltérés volt az óra által mért, és újabb OMRON-os mérés között. Szemfényvesztés az egész.

(#176) TheHoff


TheHoff
csendes újonc

Ma megérkezett a Telekomtól 08.17.-én rendelt Watch 4 Classic 46 mm :R 08.30.-ra ígérték a kiszállítási dátumot, de kaptam tájékoztató SMS-t, hogy sajnos nem tudják teljesíteni a nagy érdeklődésre való tekintettel, készlet hiány miatt, csak 09.07.-től várható a kiszállítás. Ma kora délután meg is érkezett a Watch 4 Classic 46 mm eSIM verzió, az előrendelés mellé járó ajándék töltőpaddal + még a késedelemért egy Samsung SmartTag-et is küldtek ajándékba :) (oké..., nem sok mindenre tudja használni az ember :U , de szerintem ez egy szép gesztus volt a Telekom-tól! :K ) :R Olvasva a korábbi anomáliákat ez így teljesen korrekt tájékoztatás, és ügyintézés volt - legalábbis szerintem :K Alig várom már hogy kipróbálhassam! :Y (korábban semmilyen Samsung terméket nem is használtam :Y ) ja, és az óra mellett lett rendelve egy S21 Ultra készülék is, így teljesen új mobil + óra páros lett ;)

(#177) szilasz007 válasza guriga1234 (#175) üzenetére


szilasz007
aktív tag

Arra jo, hogy utana garantaltan magas legyen, mert jol felbaxx a hamis ertekevel :)

[ Szerkesztve ]

(#178) Dodeszh


Dodeszh
tag

Segítsetek, mi az oka, hogy a Huawei P20 Pro legfrissebb Androiddal nem akar együttműködni az órával?
Azt írja a Galaxy Wearable app, hogy nem lehet párosítani a GW4 eszközt a telefonnal, mert ez az óra nem támogatott ezen a telefonon.
Ez még bőben google-ös Huawei, igaz, 3 éves. Mi lehet a szűk keresztmetszet? Mit kellene máshogy csinálnom?
Nem terveztem most még telefont is venni... :W

(#179) gyuszos


gyuszos
tag

"Ahogy eddig is gondoltam, az órával történő vérnyomásmérés semmire sem jó."

Huhhh, ezt esetleg megerősítenétek még páran, mert az egyik legfontosabb lenne amiért venném....

(#180) Dodeszh válasza Roland1975 (#142) üzenetére


Dodeszh
tag

Szíj téma:
Ma jött meg az órám (46 mm classic ezüst). Sajnos nekem a gyári szilikon pánt kicsi, az utolsó lyukba éppen hogy be tudom kapcsolni, de feszül.
Van 20 mm-es acél szíjjam (ami nem szíj, mert nem bőr, de a magyarban nincs rá jobb szó), de színben eléggé eltér az órától. Úton van két jó minőségű bőr szíj, de még az USA-ban vannak, szóval leghamarabb jövő hét lesz belőle.
Sajnos vastag csuklóval a jó minőségű szíjakról le kell mondani, a gyáriakról szintén, a gagyi kínai nem már ránézésre is undorító.
Így marad a bőrdíszműves, aki közel az óra árában csinál egyedileg szíjat vagy az a néhány webshop (jellemzően az USA-ban), aki árul extra hosszú szíjat. Választék nem igazán van ebből sem.

(#181) Dodeszh válasza gyuszos (#179) üzenetére


Dodeszh
tag

Vérnyomást felkaros vérnyomásmérővel mérünk, ha orvosilag fontos a pontos mérés.
Az óra - nem csak a GW4, bármelyik -, vagy a csuklós vérnyomásmérő nem ad korrekt értéket, ezért egészségügyi problémák feltárására, kezelésére, terápiára kontrolljára nem alkalmas!
Játszani, tájékoztató adatnak jó az óra, de nem véletlen, hogy rendszeresen kalibrálni kell egy felkaros mérővel. (Amit szintén illik legalább évente kalibráltatni.)

(#182) gyuszos válasza Dodeszh (#181) üzenetére


gyuszos
tag

"Vérnyomást felkaros vérnyomásmérővel mérünk"
Hát nem értékeled túl a másikat, az már biztos!

"egészségügyi problémák feltárására, kezelésére, terápiára kontrolljára nem alkalmas"

Egy szóval sem említettem még hasonlót sem azt hiszem. A válaszaid után viszont nem is érzem úgy, hogy kellene.

"Játszani, tájékoztató adatnak jó az óra"
Az ára és a marketing szerint ettől azért többre hivatott, ezért bátorkodtam a valóságban szerzett tapasztalatokra rákérdezni.

(#183) Szpisti válasza Dodeszh (#178) üzenetére


Szpisti
addikt

Tedd fel a Galaxy Watch4 plugin-t is, meg a Samsung Health-ot és aztán azzal párosítsd, az szépen átvezet majd a Wearable-ra és utána már működni fog az is.

(#184) Dodeszh válasza Szpisti (#183) üzenetére


Dodeszh
tag

:R
Nagyon köszönöm!!

(#185) Dodeszh válasza gyuszos (#182) üzenetére


Dodeszh
tag

Nézd, a marketing egy dolog, az orvostechnológia meg egy másik.
Lehet az órával vérnyomást mérni? Lehet.
Fals lesz az eredmény? Jó eséllyel igen.
Nem értékeltelek, kérdeztél, én pedig válaszoltam. Reméltem, hasznos. Valamint arra sem utaltam, hogy neked lenne bármilyen eü. problémád. Remélem, nincs is. A válaszom az óráról és általában az órákról szólt, olvasd vissza. Az megint egy dolog, hogy nem azt írtam, amit olvasni reméltél.
Peace!

(#186) vinczetibor válasza gyuszos (#179) üzenetére


vinczetibor
aktív tag

Nekem Active 2 van és meg vagyok elégedve a vérnyomásméréssel. Felkaros Omron EVOLV-hoz van kalibrálva és a felső érték (Sys) szinte megegyezik, míg az alsó (Dia) kb. 5-tel többet mutat az órán.
Például: óra 112/73 vérnyomásmérő 111/68
Omron M3 esetén is hasonló eltérés volt, vagyis az órán a második érték kicsit magasabb volt, mint a vérnyomásmérőn.
Nekem ez az eltérés belefér. Lehet, hogy a kalibrálásnál ezt még ki is lehetne küszöbölni.

(#187) Szpisti


Szpisti
addikt

A vízállóságról mi a vélemény?
Nekem az előző órám Huawei Watch GT-m volt, az 5ATM-es, 50méterig vízálló, így nyugodtan fürödtem vele és jártam strandra is, (2 év 8 hónapot bírt) de ezzel még nem tettem ilyesmit...

(#188) ToomyC válasza Szpisti (#187) üzenetére


ToomyC
aktív tag

Előző watch-jaimmal úsztam tengerben is, birták. Persze fürdés után alapos öblítés, sózvíztelenítés.

(#189) gyuszos válasza Dodeszh (#185) üzenetére


gyuszos
tag

Sajnos van vérnyomás problémám, ami fél éve kezdődött. Elég összetett, így feleslegesen nem szaporítanám a szót, a lényeg: szeretnék egy olyan megoldást, amivel napközben ellenőrizhetem a vérnyomásom, random alapon.
Természetesen nem a klinikai pontosság a cél, de azért a saccolásnál is többre lenne szükségem.
Mivel nincs semmi tapasztalatom, és vastagon szkeptikus is vagyok a témában, így fordultam hozzátok, akiknek van és használjátok.
Ha a mért érték 3%-nál sokkal többet nem téved a "valósághoz" képest már nekem megfelel.
Van itthon M3, M7 és Evolv is, lenne mihez kalibrálni akár hetente is, ha ez kell a pontossághoz.
Köszönöm, bocs ha félreértettelek. :R

vinczetibor: ennyi számomra is bőven elfogadható lenne, sőt.... köszönöm!

(#190) kchris78 válasza vinczetibor (#147) üzenetére


kchris78
veterán

szerintem ez ugy baromság ahogy van. az s21 ultrára is szörnyűlködtek hogy így melegszik úgy melegszik.. aztán itt vagyok 30 fok napsütés, kiszállunk fotó utána navi és töltés, oké több mint meleg de semmiféleképpen sem forró és nincs letiltás.

(#191) vinczetibor válasza kchris78 (#190) üzenetére


vinczetibor
aktív tag

Ez a videó linkje: [link]
A hozzászólásokban sokkal meredekebbeket is írnak.

(#192) guriga1234 válasza Szpisti (#187) üzenetére


guriga1234
addikt

Semmi gond nincs vele. Ha pl. úszol, azt automatikusan felismeri és méri. De ezt már az eredeti Watch is tudta/tudja.

(#193) adamklark válasza kchris78 (#190) üzenetére


adamklark
senior tag

az a baj hogy nem tudjak kinek higgyek, mindig vannak akik túlozva lehúznak mindent aztán csodálkozom hogy a telefon/óra teljesen rendben van, aztán lehet hogy szerencsétleneknek gyári hibás volt és jogosán írják a negatív dolgokat

(#194) Dodeszh


Dodeszh
tag

Vajon az EKG mérés működik Samsung Galaxy Tab-on (S6) is vagy csak telefonon?

(#195) kchris78 válasza adamklark (#193) üzenetére


kchris78
veterán

vagy ténlyeg jelentkezik a probléma de irreális körülmények között pl 40 fok direkt nap, közben nem sima hanem gyorstöltés.. így minden túlmelegszik.. napon fekete dolog pillanatok alatt forró lesz.

(#196) atomka78


atomka78
tag

Letölthető a Google pay magyar régióval :)

(#197) Heyman válasza atomka78 (#196) üzenetére


Heyman
aktív tag

Letöltve, telepítve, holnap próba :C

(#198) polonic válasza atomka78 (#196) üzenetére


polonic
félisten

És tényleg. Köszi az infót.
Most már csak a bankoknak kéne beállni a sorba.

(#199) Dodeszh válasza polonic (#198) üzenetére


Dodeszh
tag

Revolut vagy Curve nekem pont elég.

(#200) atomka78


atomka78
tag

Nekem el is tünt ugyanúgy,de mondjuk rajta van a Samsung pay. Lehet az zavarja vagy mit tudom én,még nem végleges csak próba nem tudom. Samsung pay az megmarad és tökéletesen lehet vele fizetni

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.