Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:05:25

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy SIII Mini [olvasd el a Téma összefoglalót!] FÜGGETLENÍTÉS / WAREZ TILOS!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10551) xenom0rph válasza Szedált (#10550) üzenetére


xenom0rph
őstag

Nem a T-nél kell venni a Budaörsi madaras teszkóban... komolyan.

halahala

(#10552) Szedált válasza xenom0rph (#10551) üzenetére


Szedált
tag

Nem akartam én ott venni semmit, vártam, hogy a kollégáknak bejön-e a netről rendelt. Aztán ahogy indultunk külföldre lehalt a teló. Mázli, hogy egyáltalán lehetett kapni szombat délelőtt egy valószínűtlen helyen.

(#10553) dorika87


dorika87
őstag

Az Árkádban a Telenor üzletben valóban található samsung szervíz/átvevő hely (maxteam) Mert a samsung szervíz elérhetőségnél találtam, hogy ott is vannak.
Van valakinek ezzel tapasztalata, hogy ott milyen hamar szervízeltetik a készüléket, adnak-e cserekészüléket stb...?
Mindenképpen az Árkádba szeretném vinni, ha valóban foglalkoznak ott is a szervízeltetéssel, mivel 2 percre lakom onnan. Köszi.

(#10554) dorika87 válasza Szedált (#10548) üzenetére


dorika87
őstag

Igen van új típus kinézve, de még kicsit várok, hátha ősz környékén lejjebb megy az ára.
Mivel úgy döntöttem, hogy google referenciatelefonon gondolkodnék, ezért a Lg Nexus 5-öt néztem ki magamnak. Mondjuk nem hiszem, hogy 9000ft körül lenne egy gyári akksi,
A legolcsóbb 1500mAh-es gyári akku amit én találtam 5490,- Ft [link]
De ha tud valaki gyárit 4800-ért azt megköszönném.
De rendeltem egyébként utángyártottat ebay-ről, de nem biztos, hogy szerencsés választás volt.
Ugyan még nem kezdett el puposodni, viszont még mindig produkálja a telefon az újraindulgatásokat.
Lehet azt fogom tenni, hogy visszateszem az eredeti akksit, ami már picit púpos és beviszem a szervízbe azzal a hibajelenséggel, hogy többször újraindul a készülék, aztán meglátom mit mondanak. Ha szerencsém lenne akkor tennének bele új akksit. Igaz az akksi 12 hónapos gari ideje már lejárt, mert 18 hónapos a készülék, de a gyári garancia időn még belül vagyok, hátha tudnának valami olyat produkálni a szervízben ami mindenkinek jó lenne.

(#10555) BuricsJ válasza dorika87 (#10553) üzenetére


BuricsJ
tag

Szervizzel saját tapasztalatom nincs (szerencsére eddig :N , kopp-kopp), viszont ha be van regisztrálva a készüléked a MySamsung.hu-n, akkor igénybe lehet venni a Prémium Assistance szolgáltatást ingyenesen. Idézet a szolgáltatásból:

"Futárunk az Önnel előre egyeztetett helyen és napon javításra átveszi Öntől a készüléket.
Lehetőség szerint 1 munkanapon belül megjavítjuk a készüléket, majd az Önnel előre egyeztetett helyen és napon visszaadjuk azt.
Telefonok esetén a javítás idejére díjmentesen kölcsönkészüléket* biztosíthatunk Önnek.
"

Józsi

(#10556) ronin79 válasza BuricsJ (#10555) üzenetére


ronin79
őstag

A kölcsönkészülék gondolom nem egy S5, mert akkor gyakran igényelném a szolgáltatást és nem nagyon ragaszkodnék az 1 napon belüli javításhoz, sőt :D

(#10558) Zoja™ válasza #20749568 (#10557) üzenetére


Zoja™
őstag

Jack elosztóra gondolsz?

(#10560) Kinga.h


Kinga.h
újonc

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni, a telefonnal nem tudok hívást indítani, mert megjelent egy fülhallgató ikon a telefonon. Úgy érzékeli, hogy van csatlakoztatva fülhallgató, közben nem volt egyáltalán. Sim kártya, újraindítás mindennel próbálkoztam már... Egyedül a beállítások visszaállításával nem, ezt hol találom a menüben? Illetve tudnátok ötleteket adni a probléma megoldására? köszi

(#10561) Zoja™ válasza #20749568 (#10559) üzenetére


Zoja™
őstag

Ezt rajzold szerintem, és küldd el privátban, ha nem találok, max megcsinálom neked. ;)

(#10562) Viktor0610 válasza Kinga.h (#10560) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nézd meg, nem került-e valami idegen anyag a fülhallgató csatlakozójába. Amennyiben igen, próbáld kitakarítani.
Pont ma olvastam, hogy megoldás volt (más készüléknél) a fülhallgatót párszor bedugni-kihúzni.

Xiaomi 13T

(#10563) Kinga.h válasza Viktor0610 (#10562) üzenetére


Kinga.h
újonc

Köszi az ötleteket, sajnos nincs piszok benne. A fülhallgatót próbáltam már, az sem sikerült. Gyári visszaállításon kívül van esetleg más megoldás még? Köszi

(#10564) Viktor0610 válasza Kinga.h (#10563) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ez gyanúm szerint hardveres gond (a csatlakozó hibás), tehát hiába állítanád vissza, nem valószínű, hogy megoldaná a gondod.
Persze, kipróbálhatod, de kevés esélyt látok a sikerre. :(

Xiaomi 13T

(#10565) Kinga.h válasza Viktor0610 (#10564) üzenetére


Kinga.h
újonc

Köszi, akkor szerviz lesz

(#10566) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Az miért van, hogy nem enged telepíteni egy 20mb-os appot? A Beállítások/Tárhely 422Mb-ot ír ki szabad helynek, az Alkalmazáskezelő 704Mb-ot ír szabad eszközmemóriának. Erre hogy nem fér fel 20Mb?

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#10568) Dilikutya válasza #20749568 (#10567) üzenetére


Dilikutya
félisten

Miért nem?

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#10569) xenom0rph válasza Dilikutya (#10568) üzenetére


xenom0rph
őstag

Android bugyutaság ,gondolom kell a gyorsítótárnak.

halahala

(#10571) BuricsJ


BuricsJ
tag

Sziasztok,
Újabb készülék vásárlás előtt állok családtag részére, Samsung I8200 Galaxy S III mini VE néven látok forgalomban jelenleg készüléket, mely nem tudom, hogy mennyiben más mint a 8190 (ilyenem van és elégedett vagyok vele :C )
Samsung.com oldalon kézikönyvet találtam, letöltöttem, de paramétereket nem tartalmaz :N Samsung oldalon a termékek között még mindig a csak 8190-s típus van csak fenn mint S III mini készülék. Mind a magyar, mind az angol (brit) oldalon.
Különböző on-line boltok leírásból pluszként NFC-t találtam, 4GB ROM helyett 8 GB, 1 GHz-s proci helyett 1,2 GHz-t írnak. Ezek a különbségek tényleg és még mi? Azaz csak jobb lett? :B

Valakinek esetleg már van ilyen készüléke? 2014. tavaszán jelent meg a piacon.

[ Szerkesztve ]

Józsi

(#10572) ronin79 válasza BuricsJ (#10571) üzenetére


ronin79
őstag

Lényegében meg is találtad a főbb különbségeket, külsőre ugyanaz csak más proci ketyeg benne és gyárilag 4.2-es android úgyhogy egy fokkal jobban áll mint a 8190-es széria.

(#10573) dorika87 válasza BuricsJ (#10555) üzenetére


dorika87
őstag

Köszönöm. Elvileg regisztráltam, miután megávásoltam a telefont. Annyi, hogy én az Árkád szomszédságában lakom és ott is van szervizük, leveleztem velük és azt mondták, hogy elvileg 2 óra alatt sw frissítést csinálnának meg akksit cserélnének, és ez két óra alatt megvan, tehát nem kéne otthagyni, ha ez megoldja a problémám. Úgyhogy egyelőre nem csinálnám meg ezt az oda-vissza futáros dolgot, főleg, hogy az Árkádban mondták is, hogy jelenleg cserekészüléket nem tudnak biztosítani.
Szerintem beviszem hozzájuk majd ha 2 óra alatt megvan, és azt mondták garanciális javításnak számítana ( jó lenne ha akku cseréért sem kérnének semmit) ezért meg is próbálkozom szerintem velük.

De köszi a tippet, mert lehet későbbiekben még az is jól jöhet.

(#10574) BuricsJ válasza ronin79 (#10572) üzenetére


BuricsJ
tag

köszönöm a megerősítést :R

Józsi

(#10575) RAMb0


RAMb0
tag

Sziasztok,
A páromnak van egy S3 minije, ami mostanság elég rakoncátlan. Olyan csodás és frusztráló jelenséget produkál, hogy sima napi használat közben egyszer csak újraindul, majd közli, hogy 1% van az akksiban, tegye fel tölteni. Majd az újraindulást követően állandóan újraindul a Telekom logót követően, mintha belefutna egy végtelen ciklusba.
Nosza rajta, etessük meg, s amint feltesszük töltőre, kapásból 50% feletti értéket mutat, vagy annyit, ahol a random újraindulást produkálta.

Az akksit megnéztem, és az egyik sarka felé púposabb, mint a többi részén, de nem durván kimagasló, úgy kell lesni, hogy észre lehessen venni. Egyelőre HR-t nem szeretnék csinálni, mivel ezek alapján én inkább az akksira gyanakszom, de hátha volt itt valakinek hasonló, csak nem vettem esetleg észre a keresés során.

Előre is nagyon köszönöm a válaszotok. :)

p.s.: mivel még garis, s Ti is az akksira gyanakodtok, megy vissza a T-be akksi cserére, vagy amire kell,de más esetben elgondolkodok a HR-en.

(#10577) RAMb0 válasza #20749568 (#10576) üzenetére


RAMb0
tag

1+1 kiterjesztett garancia van rá, az nem vonatkozna ezek szerint az akksira? E-bay-ről nem szívesen rendelek ilyesmit, sose lehet tudni mi jön a dobozban... :-/ Pláne, ha még van 1 év kiterjesztett garancia. :F

(#10579) RAMb0 válasza #20749568 (#10578) üzenetére


RAMb0
tag

Köszi, van amúgy e-bay fiókom, PayPal-om is :) , csak pont a maradék garancia és a nagy távolság miatt nem szívesen rendelek, mert lehet, hogy nem eredeti Samsung akksi lesz benne. Csak ennyi a "félelmem", bár gondolom jóval olcsóbb azért, mint itthon bármelyik Samu boltban, vagy GSM boltban/szervizben.

(#10581) RAMb0 válasza #20749568 (#10580) üzenetére


RAMb0
tag

Köszi, előtte azért egy HR-t megpróbálunk, mert az akksi statisztikát meglesve az android rendszer 51%-ot visz, most is percenként fogy az akksi %-a. :-/

Backup-ra Ti is a Titanium backup-ot javasoljátok, mint sok más témában?

(#10583) RAMb0 válasza #20749568 (#10582) üzenetére


RAMb0
tag

Most nézem, hogy root kell hozzá... A gari miatt nem szívesen bántanám. A Kies backup-ja mennyire megbízható?

(#10585) ronin79 válasza #20749568 (#10584) üzenetére


ronin79
őstag

Ipari hulladék ez jó :D A legtalálóbb kifejezés a Kiesre.
Amúgy lassan a topikot át lehet nevezni kihagyott ziccerről a naaagy akkuprobléma topikra :D

@RAMbO
Mielőtt nem volt gond előfordult, hogy az akksi lemerült teljesen vagy merítetted 15% vagy netán 5 környékére?

(#10587) RAMb0 válasza ronin79 (#10585) üzenetére


RAMb0
tag

Volt pár alkalom sajnos, amikor töltő nem volt a közelben és elérte ezeket az értékeket. De azért igyekszik a párom arra figyelni, hogy ilyen ne nagyon legyen. Azt tudom, hogy sokat nem használ ilyenkor az akksinak ez a csontig merítés.

A root-ot a fennálló készülék garancia miatt nem próbálom meg, amit lehet lementünk, névjegyek, stb. a kártyára, és úgy esek a HR-nek neki. (HTC Desire S-nél is sokat szívtam a root-tal és a visszaállítással, itt is macerásnak tűnik, de tudom, ami nem teljesen "jogtiszta", az mindig ilyen macerás) De lehet rosszul gondolkodom. :)

(#10588) RAMb0 válasza RAMb0 (#10587) üzenetére


RAMb0
tag

Nos, megvolt a HR, várjuk a csodát, talán az segít, talán az új akksi, ha továbbra is tapasztalja a párom a hirtelen merülést és végtelen újraindulást.

Köszönöm még egyszer mindenkinek a tippeket és a segítséget. :)

(#10589) Zoja™ válasza ronin79 (#10585) üzenetére


Zoja™
őstag

Ez a topic még hagyján, de ami a G2 topicban ment pár nappal ezelőtt... F.szfejezés, anyázás, oltott mindenki mindenkit. :DDD

(#10591) ronin79 válasza Zoja™ (#10589) üzenetére


ronin79
őstag

Mélyvíz vagy általános?

(#10592) Zoja™ válasza ronin79 (#10591) üzenetére


Zoja™
őstag

Moderálás után csináltak mélyvíz topicot, úgyhogy már nincs nyoma a balhénak. :W

(#10594) Zoja™ válasza #20749568 (#10593) üzenetére


Zoja™
őstag

Itt a mobilarénán egy srác foglalkozik stock moddokkal és ,,szegényt" plagiummal gyanúsították.
Annak meg elgurult a gyógyszere, elég tuskó módon reagálta le a helyzetet. Volt ott minden: f.szfejezés, vegyél vissza a pofádból, stb...
Egyrészt nevetséges volt, másrészt pedig elgondolkodtató, hogy mennyire lesüllyedt a fórum színvonala.

[ Szerkesztve ]

(#10596) Zoja™


Zoja™
őstag

Maclawék hogy állnak egyébként a CM-el?
A CM11s most elég meggyőző, source oldalról azt hiszem rendben van mostmár a CM.
Plusz elég jó témák is vannak hozzá.

(#10597) ronin79 válasza Zoja™ (#10594) üzenetére


ronin79
őstag

Ha olyan mint galaxy mini xda-n akkor dögöljön meg :DDD ha meg alaptalan a vád akkor egyszerűbb a közeljövőben nem megosztani a moddokat hálátlan népséggel ;]

[ Szerkesztve ]

(#10599) Zoja™ válasza ronin79 (#10597) üzenetére


Zoja™
őstag

Nem hiszem, hogy lopta a dolgokat, mert túl sok módosítást nem csinált. Root, deodex, zipalign, kitakarította a bloatwareket, meg televerte szeméttel. :DDD
Úgyhogy nem egy nagy eresztés a rom amit össze rakott.

(#10600) ronin79 válasza Zoja™ (#10599) üzenetére


ronin79
őstag

Legalább akkor van benne saját munka, nem mint a galaxy minis s5 style anc fiku likuban. Joel romjára feltette a témám és játszotta a kamu fejlesztőt, s2 topikban meg azt sem tudta hogy kell egy apk-t kicsomagolni, de xda-n ez a divat :D

CM11 mondható már mostanában használhatónak, akkut jobban eszi mint a stock, de legalább már megszabadult a gyerekbetegségeitől.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.