Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:05:25

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy SIII Mini [olvasd el a Téma összefoglalót!] FÜGGETLENÍTÉS / WAREZ TILOS!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10901) szunyi777 válasza ronin79 (#10899) üzenetére


szunyi777
őstag

Sorry :-)
Atnezem, és frissitem!

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#10902) Dilikutya válasza ALI_G (#10900) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ezzel kivételesen én is találkoztam. Vagy hasonlóval. Van, hogy elsőre csak egy fél hangot csörren, de szerencsére a szundinál már nincs gond.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#10903) dorika87 válasza Dilikutya (#10902) üzenetére


dorika87
őstag

Így van. Ez gyári rom hiba, mert én is tapasztaltam, illetve még ketten a családból akik szintén gyári rendszert használnak. Szóval ez típushiba lehet.

(#10904) Dilikutya válasza dorika87 (#10903) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ezt mondjuk igazán kijavíthatták volna, legalább ennyit. Más problémát nem tapasztaltam tavaly június óta, amióta a gazdája vagyok. Ha már a rendszer megállt 4.1.2-őn, pedig azért illett volna legalább 4.2-4.3-at kiadni rá, még most sincs 2 éves a modell.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#10905) dorika87 válasza Dilikutya (#10904) üzenetére


dorika87
őstag

Igen, én is így gondolom. Nagyon szerettem ezt a kis telefont, pont tegnap váltottam, de ettől függetlenül megvoltam vele elégedve, bár szerintem is javíthattak volna még a szoftverén.

(#10906) szunyi777 válasza ronin79 (#10899) üzenetére


szunyi777
őstag

Javitottam !
Nézd át légyszi, hogy jó-e úgy. Mi kell még bele, és mi nem?!
Új Kernel, modem, stb...

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#10908) attilam válasza #20749568 (#10907) üzenetére


attilam
őstag

Én a Kitkat romokból az alábbiakat ajánlanám. A pandás romokkal csak a baj volt, ezekkel tizedannyi sem:

1. SlimKAT by Android-Andi
2. Omnirom by Golden-Guy
3. VanirAOSP

(#10910) Dilikutya válasza attilam (#10908) üzenetére


Dilikutya
félisten

Mit kell ezekről tudni? Van valami hibájuk?

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#10911) attilam válasza Dilikutya (#10910) üzenetére


attilam
őstag

Mindegyikről elmondható, hogy a magyarosítás kissé hiányos, de nem vészes.

A VanirAOSP CM alapú, így témázható CM11 témákkal. Nálam stabil volt, az óra sem fagyott le egyszer sem. Ez hivatalosan támogatott tehát OTA-n keresztül is frissíthető. A CM-hez képest még van benne pár extra dolog (kb. mint a Carbon-ban), illetve bekapcsolható egy AOSP mód is, ami szinte elrejt minden extrát, és AOSP kinézetű lesz a telefon. A pandás CM-hez képest nekem megváltás volt használni.

A SlimKAT indításnál a betűk aprónak tűnnek, mert a DPI érték alapból alacsonyabb, de ezt vissza lehet állítani ha nem tetszik, vagy megszokni. Nekem tetszett, csak verőfényben nehéz olvasni, de tényleg olyan mintha valami új high-end telefonom lenne.:) Külön Gapp van hozzá, és bekapcsolható a Real-Dark-Slim mód, ahol többnyire minden fekete-fehér. Ha a hozzá kapcsolódó Gapp-ot telepíted, akkor a google alkalmazások egy jó része is fekete fehér lehet ez által. Gyors, stabil, megbízható, kis méretű, de csomó extra van benne. Nekem egyedül az óra fagyás jelentett problémát, de nem mindenkinél jelentkezett, illetve valami megoldás folyamatban van rá.

Az OmniROM-nál főleg az energiatakarékos mód tetszett (ez a SlimKAT-nél is van, de itt gyorskapcsolóval állítható). Van pl. on-the-go mód ahol átlátszó lesz a kép, és a kamerát is látod, hogy ne menj neki a falnak ha közben használod a telefont. Óra fagyás itt is jelentkezett, de elvileg találtak rá megoldást. Talán még 1 kiadást érdemes emiatt megvárni vele.

Nekem a SlimKAT tetszett ezek közül a legjobban, és ezt gyakran frissül is (hetente), ráadásul a fejlesztő is a normálisak közé tartozik. Ráadásul ha jól emlékszem itt majdnem teljes a magyarítás is.

[ Szerkesztve ]

(#10912) attilam válasza attilam (#10911) üzenetére


attilam
őstag

A linkek itt vannak ha valaki ki akarná próbálni:
Slim: [link]
Omni: [link]
Vanir: [link]

(#10913) ronin79 válasza szunyi777 (#10906) üzenetére


ronin79
őstag

:R jó lesz, benne van minden alap infó, többire meg itt a topik :)

@Aweriot
Puding próbája is az evés, max.ha nem jön be vissza rakod a gyárit vagy kipróbálsz valami nem NF verziót, pl. a tegnapi Gummy M3.

(#10914) szunyi777 válasza ronin79 (#10913) üzenetére


szunyi777
őstag

Biztos? :D
Mert akkor küldöm frissitésre.

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#10915) ronin79 válasza szunyi777 (#10914) üzenetére


ronin79
őstag

Aham, lényeg ott van, odin használat, root, recovery, xda-s link moddokra.
Esetleg a maclaw verzióknál megemlíteni az f2fs-t és a visszatérést nem NF romokra, mert ez okozhat némi gubancot.

(#10916) szunyi777 válasza ronin79 (#10915) üzenetére


szunyi777
őstag

Kifejtenéd azt bővebben, mert Én abból kimaradtam... :D
Csak ird meg ha gondolod, és beleteszem...

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#10917) ronin79 válasza szunyi777 (#10916) üzenetére


ronin79
őstag

Később ha már nem kell futkosnom írok róla pár sort.

(#10918) ronin79 válasza szunyi777 (#10916) üzenetére


ronin79
őstag

Nagyvonalakban az F2FS-ről:
A június utáni NF CM romok az eddig megszokott linux EXT4 fájlrendszer helyett áttértek az F2FS-re.
Ext4 és F2fs nem összetévesztendő az sd kártyán használt partíciókkal, ez a rendszer partíciókat érinti (system/data/cache).
F2FS-ről bővebb infó google kereső vagy NF weboldalon is található. Tiszta telepítéskor ill. frissítéskor ezzel nincs is gond, csak ha F2FS-t használó rom után a megszokott EXT4 fájrendszerűt (odinnal gyári ill. gyárin alapuló mod vagy más fejlesztők CM verziója) akarunk feltenni, mert ilyen telepítése előtt az F2FS partíciókat (system/data/cache) vissza kell konvertálni ext4-re különben bootloop vagy data partíció hibaüzit kapunk.

Szerintem összefoglalóba elég egy link a Tutorials-ról, hogy ajánlatos átolvasni a mostani NF CM verziók telepítése előtt.

(#10919) ALI_G válasza Dilikutya (#10902) üzenetére


ALI_G
veterán

Ezt hogy érted hogy a szundinál nincs gond?

(#10921) Dilikutya válasza ALI_G (#10919) üzenetére


Dilikutya
félisten

Úgy, hogy az első ébresztő csipogás ha be is sül (ritka jelenség amúgy), 5 perc múlva gond nélkül csipog (3 szundi van beállítva 5 percenként).

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#10923) attilam válasza #20749568 (#10922) üzenetére


attilam
őstag

Melyik lejátszót használod? Megnézném Slim alatt.

(#10925) Hanz


Hanz
tag

Sziasztok. Gondoltam kipróbálom az R-modot. Le is jött, de a nod32 a gépemen az usb driverre is és az acidra is virust jelzett. Nincs másik link esetleg?

(#10928) zsolt19900


zsolt19900
őstag

sziasztok

érdemes még jelenleg ilyen telefonba beruházni? defyt váltana.... gondolom ahhoz képest megváltás lenne.... szegényem felett eljárt az idő :)

ez és az lg f6 "verseng" a kövi telefon címemért

szerintetek?

berhelgetni stb. szerettem a motorolát is, így nem lenne gond a samuval sem :) látom itt is van egy két finomság amit rá lehet pakolni

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#10929) Dino69 válasza zsolt19900 (#10928) üzenetére


Dino69
aktív tag

Én is Defy-ről váltottam. Nem volt rossz döntés, ezt is lehet romolni, meg nyomkodni gazdagon :)

(#10930) Zoja™ válasza zsolt19900 (#10928) üzenetére


Zoja™
őstag

Szerintem az F6 jobb választás, anno nálam is az váltotta az S3 minit. Viszont az F6-ot nem igazán lehetett berhelni, de nem is volt rá szükség.

(#10932) Hanz


Hanz
tag

Kiváló lett Ronin az R-Mod-v3 :C Minden elismerésem :R
Miután visszapakoltam a cuccaimat a telóra kipróbáltam a vipert. Ezután feltelepítettem az acidot hogy összehasonlítsam a kettőt. Hát ugylátszik nem szeretik egymást mert a "kigyó" nem akar müködni. Persze a zenei effektek kezelőpaneljében is kiválasztom a megfelelőt de hiába kapcsolgatok ezt-azt a progiba, semmi változás a hangzásban. Az aciddal semmi gond, teszi a dolgát. Ugytünik sokat akart a szarka, de nem birta a farka :W

(#10934) Hanz válasza #20749568 (#10933) üzenetére


Hanz
tag

Mindenki azt mondja, de nekem bejön. Lényeg hogy én elégedett vagyok :)

(#10936) OP-ToTo


OP-ToTo
tag

Sziasztok!

Rendeltem egy új aksit ebayről a készülékhez. 2300 mAh a gyári 1500hoz képest. Wifi 6:35, Mobil internet 4:55, Zenehallgatás 13 óra, Videó 7 óra 45 perc, ezt írja 100% feltöltésnél. Kb 2x annyi ideig jó az aksija mint a gyárinak 1 év után. Nem is kell naponta tölteni.

Fogok rendelni belőle pár darabot, továbbértékesítés szempontjából is. :D Nem mindenki ért az ebayhez, itthon meg 4-5 ezerért kapja meg az 1000 ftos aksit.

Aki szeretne magának az írhat. Ingyen elküldöm az ebay linkjét is.

ToTo

Chieftec GPB-500S 85+; Asus M5A97 R2.0; AMD FX-6300; Samsung 840 120GB SSD; 8gb DDR3 HyperX Fury Balck 1600Mhz Ram; Gigabyte RX560 4GB

(#10937) bobace


bobace
őstag

Sziasztok!
Párom telefonját is utolérte az akksi probléma. Most kb 1 óra kijelző időt bír és off...
Kérdezném, hogy milyen akksit ajánlottok? Az Ebayes magasabb kapacitású akksik bírnak többet, mint egy új gyári? Mit ajánlottok, ami már esetleg több hónap alatt bizonyított, és nem most két hetes?

Op-toto: te mióta használod az újat? dobsz egy linket?

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#10938) OP-ToTo válasza bobace (#10937) üzenetére


OP-ToTo
tag

1 hete használom. Az ebayes dolgok lehetnek jók és rosszak is. Tény, hogy a mobiltelefon tartozék kereskedők, használt mobilosok 90%ban innen rendelnek mindent. Aksi

Chieftec GPB-500S 85+; Asus M5A97 R2.0; AMD FX-6300; Samsung 840 120GB SSD; 8gb DDR3 HyperX Fury Balck 1600Mhz Ram; Gigabyte RX560 4GB

(#10940) donguba


donguba
csendes tag

Sziasztok mit tudok csinalni ha nem akar egyaltalan belepni download modba?
Szeretnem frissiteni a telot de nem megy be a modba...hiaba nyomom tobbszor is ahogy irva vagyon :D

(#10941) ronin79 válasza donguba (#10940) üzenetére


ronin79
őstag

Adb reboot download vagy usb jig.

(#10942) mg36


mg36
tag

Tudja valaki, hogy az s3 mini value editionban a proceeszor milyen fajta, illetve hogy ugyanannyiért jobb vétel-e a simánál?

(#10943) Dilikutya válasza mg36 (#10942) üzenetére


Dilikutya
félisten

Google a barátod, rögtön a 2. találat. Az első is az, csak az szponzorált. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#10944) mg36 válasza Dilikutya (#10943) üzenetére


mg36
tag

Megtaláltam :DD És még azt kérdezném meg, gyakorlatban mennyire melegszik? Mert angol vélményekben azt olvastam, hogy nagyon hamar felforrósodik (főleg játékoknál).

(#10945) xenom0rph válasza mg36 (#10944) üzenetére


xenom0rph
őstag

Nem vészesen, de csak erről a modellről tudok nyilatkozni.

halahala

(#10946) mg36 válasza xenom0rph (#10945) üzenetére


mg36
tag

Akkor jó, ha nem vészes, mert a Galaxy Tab 2-esem hajlamos bármitől melegedni, és engem eléggé zavar.

(#10948) xenom0rph válasza #20749568 (#10947) üzenetére


xenom0rph
őstag

Nevezhetnénk akksi gyilkos üzemmódnak is . :DDD

halahala

(#10950) Dino69


Dino69
aktív tag

Aweriot: Fönt van még a CM 10.1, vagy már leoffoltad a telóról, s ha fönt van akkor milyen? :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.