Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:34:24

LOGOUT.hu

Elsőnek javasolom, hogy az érintett tesztet olvasd el. Sok dolgot, melyet a cikk kitárgyal, helytakarékosság végett nem említek meg.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2701) mobal


mobal
MODERÁTOR

Valami nem kerek nekem az "új" árazással, mert az Ász 2 mérföld kövekkel drágább.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#2702) alex devil


alex devil
senior tag

Köszönöm a válaszokat :R

S23

(#2703) Marcelo


Marcelo
csendes tag

Az Ace az eddig is drágább volt. :) Bár ezt már akkor sem értettem.
Még az Lg Optimus L9-et néztem,az is 70 ezer forint körül nyitott,meg is lepődtem rajta. :Y
Amúgy köszi a tapasztalatokat. :R

[ Szerkesztve ]

(#2704) Shyciii


Shyciii
veterán

Auchan-ben 94990Ft az Advance, és gyári garis...

(#2705) leslieke válasza Shyciii (#2704) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

A Samsung magyar oldalára is felkerült a telefon: [link]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#2706) Shyciii válasza leslieke (#2705) üzenetére


Shyciii
veterán

Azaz érdekes, hogy amikor én vettem, már akkor mondogatta a Samsung, hogy nézzünk be Auchanbe. Pedig akkor nem lehetett kapni. Kicsit elkéstek...:)

(#2707) Gery15


Gery15
addikt

Semmi hír XDA-ról?

HyperX

(#2708) a man válasza Shyciii (#2704) üzenetére


a man
tag

Azt esetleg nézted, hogy NFC-e?

(#2709) cerkas


cerkas
csendes tag

Hali skacok, ma rendeltem egy ilyen telót (tré-mobil).
Ez az első androidosom, eddig symbian (5230) volt. Hol tudnék infókat szerezni - az alapoktól kezdve - a rendszerről és erről a telóról? Kérem aki tud itt v. p.ü.-ben segítsen eligazodni, egyelőre sok hsz. nekem kínai.

(#2710) dobolson válasza cerkas (#2709) üzenetére


dobolson
senior tag

Sheep kolléga linkelte az oldal tetején már, de itt van még egyszer.
Azt hiszem, hogy ez pont egy Galaxy S tulaj készítette, szóval sok a hasonlóság ezzel a telóval, de egyébként sem sok különbség van, ha a rendszer android.

[ Szerkesztve ]

(#2711) cerkas válasza dobolson (#2710) üzenetére


cerkas
csendes tag

:R

(#2712) zazumisi válasza k0c2k4 (#2689) üzenetére


zazumisi
tag

Nekem meg erről az a véleményem, hogy csak csinálják a helyet az S III mininek... :(((

(#2713) k0c2k4 válasza zazumisi (#2712) üzenetére


k0c2k4
tag

Nekem is ez volt (es meg most is) a velemenyem hogy kell okot mutasanak a nepnek hogy miert adjanak ki majdnem 100 euroval tobbet sIII kulsoert...

[ Szerkesztve ]

"Growing old is inevitable. Growing up is optional"

(#2714) gusthy válasza leslieke (#2705) üzenetére


gusthy
veterán

Vajon milyen firmware-t adnak hozzá?

(#2715) Shyciii válasza a man (#2708) üzenetére


Shyciii
veterán

a man

Azt nem írták, de az újságba nem is szoktak minden speckót beleírni. Bár nekem NFC-s van, de 2-3 évig nem látom még értelmét. Legalábbis ebben az országban.

Gery15

Konkrétan milyen hírre vagy kíváncsi?

[ Szerkesztve ]

(#2716) Signum04


Signum04
tag

Jól látom hogy ténél 47k 2 éves hűséggel, csomag hűség nélküli előfizuval,,,
Ez egy hónapja majdnem a duplája volt,,,

Ez lassan BEST BUY:) az a fránya frissítés jönne már meg rá, addig nem merem megvenni, az a biztos ami a kezemben van,,,

(#2717) Gery15 válasza Shyciii (#2715) üzenetére


Gery15
addikt

Nem tudom pontosan lehet, hogy pont te írtad a november 15.-ét.

HyperX

(#2718) Shyciii válasza Gery15 (#2717) üzenetére


Shyciii
veterán

Annyit írt egy XDA-n egy indiai srác, hogy November 15-től várható a JB. Én annyit hozzátettem, hogy szinte biztos, hogy ha tényleg jön, akkor az csak az indiaiaknak lesz, hiszen a GB-ből is csak nekik készült egy frissebb rom (amit persze bárki felrakhat Odin-nal, csak hát a flash counter...). De szerintem hagyd a naptárat, mert ha jönni is fog, akkor nekünk max decemberben, de inkább jövőre.

(#2719) leslieke válasza Shyciii (#2706) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

De legalább hivatalosan is kapható függetlenül. Már csak a JB kéne, meg egy kis árcsökkenés. :))

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#2720) dobolson válasza Shyciii (#2718) üzenetére


dobolson
senior tag

Különben, ahogy elnézem, fogunk mi még szívni a P-s készülékekkel. Már csak abból gondolom, hogy míg GB-ből van októberi rom is az NFC nélküli modellekre (igen, ez az indiai), addig a P-ből a júniusi az utolsó. Igen, ez most még rohadtul nem érdekel, de nehogy ez legyen az ICS vagy JB frissítésnél is a tendencia, mert akkor hozzávágom a falhoz a kurva NFC-s telefonom. :DDD :W

(#2721) Gery15 válasza Shyciii (#2718) üzenetére


Gery15
addikt

Jó, de azért a véleményükre kíváncsi lennék, hogy mit mondanak a JB.-ről.

HyperX

(#2722) Shyciii válasza leslieke (#2719) üzenetére


Shyciii
veterán

leslieke

Bizony. Pár hónapra rá mégiscsak kapható az Auchanban ahogy a Samsung ígérte. Nem kapkodták el...:D

dobolson

Az a rom egy javítás (nem csoda, van mit javítani ebben a Samu-s GB-ben...). A JB romot egyaránt meg fogja kapni a sima, és a P-s is, azzal nem lesz hiba. De szerintem a JB-ből nem lesz már javított változat, szal remélem, hibamentesen hegesztik össze, vagy legalábbis közel hibamentesen.

Gery15

Sajnos nem tudok indiaiul, de szerintem a JB-vel várni fognak addig míg ki nem dobják a Mini-t, majd megvárják az évvégét, hogy karácsonykor a Mini-t vegyék inkább (ha addig kijön), és utána kapjuk meg mi is a JB-t. Ha előbb kapnánk meg akkor azért valamilyen szinten konkurencia lennénk. Sajni bele kell törődnünk, hogy a Mini megjelenése rendesen alánkvágott.

(#2723) fury71 válasza Signum04 (#2716) üzenetére


fury71
aktív tag

Ez lassan BEST BUY
Ezzel az árral már az.

Az élet valójában egyszerű, csak mi ragaszkodunk hozzá, hogy bonyolulttá tegyük.

(#2724) bkiky01 válasza Signum04 (#2716) üzenetére


bkiky01
senior tag

Egyetértek veled, bár atrix 2-vel is nagyon szemezek, de ez így sokkal olcsóbb és tényleg best buy, ha lesz JB. Atrixra van ICS..

(#2725) zazumisi


zazumisi
tag

Az S2-re éppen ma "csúszott ki" egy JB ROM, hátha ide is jut valami...
Hardverileg nagyon ugyanaz, mint a mini, szóval szerintem már csak egy enterre vár a dolog...

(#2726) bkiky01


bkiky01
senior tag

Valami leírás esetleg, h cm9-vagy 10-et hogy lehet rátenni?

(#2727) dussy válasza Signum04 (#2716) üzenetére


dussy
őstag

2szer zuhant komolyat az ár magentáéknál... :)
Egy közepes csomagban (M) 20e FT körül elhozható, ez elég ütős. :K

https://hardverapro.hu/apro/apple_iphone_13_spigen_tough_armor_kek_tok/friss.html

(#2729) Bono'


Bono'
csendes tag

Sziasztok tudnátok egy picit segíteni?

http://mobilarena.hu/tema/samsung_galaxy_s_advance_samsung_galaxy_ace_2/hsz_1-200.html

(#2730) Shyciii válasza bkiky01 (#2726) üzenetére


Shyciii
veterán

Jelenleg nincsen rá sem CM9, sem CM10 rom. CM7 van rá, de az is még csak alpha státuszban.

(#2731) Rx


Rx
aktív tag

Szerintem a vásárlók nagy része (ezt már egy cikkben is olvastam) nem néz utánna alaposan a dolgoknak mielőtt telefont vásárolna.

A tv-ben leadott reklámok alapján (amik befolyásolják) választják a telefont.
Jelenleg az s3 a legjobb készülék a samsungnak és ebből csinálnak egy olcsóbb változatot.
Ezt megfűszerezik reklámokkal, és karácsonyra már megy az eladás.

Az hogy melyik android fut rajta már kevesebb embert érdekel.
De a minitől várják még az s3-on felül a nagy eladott darabszámot.
És ha ez így lesz...adnak egy frissítést hogy bizonygasság milyen jól jártak a megvételével.

Részemről az advance mint első androidos telefon nagyon megfelel.
Erős hardver, tökéletes kijelző méret, a super amoled nagyon tetszik, jól néz ki külsőre.
Együtt tudok élni az apró kis hibáival együtt. :)
Az ára ahogy nézegetem a fórumot nagyon best buy lett, bár én se panaszkodhatok mert 63k-ért jutottam hozzá a megjelenése után pár héttel.

keep it simple! "Régi rendszer: Rx felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!"

(#2732) Rx válasza Bono' (#2729) üzenetére


Rx
aktív tag

Üzemidő eltérő, valakinél bír 2-3 napot.
Nálam a helyzet a következő: reggel leveszem a töltőről és este rakhatom vissza.
Bár sokat használom (zene, játék, mobilnet, wifi...)

Napfényben is olvasható a kijelző.
Teljesen meg vagyok elégedve.

Összeszerelés:
Egy helyen ha megkopogtatom a hátlapot (bal felső sarok, ahol a kamera található) ad egy érdekes hangot.
Ezt leszámítva patent. :)

A többi kérdésre majd válaszolnak a többiek.

keep it simple! "Régi rendszer: Rx felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!"

(#2733) sheep válasza zazumisi (#2725) üzenetére


sheep
addikt

azért van egy kis eltérés a sgs2 és az advance hardver között, más a proci, a ram, nem csak annyiból áll a jb portolás hogy egy sorba más karaktert írnak :)
persze hogyha kijön akármelyik országban az jb akkor már nekiállhatnak hegeszteni, biztos hogy lesznek itt is főzött romok idővel

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#2734) dobolson válasza Bono' (#2729) üzenetére


dobolson
senior tag

Szerintem inkább ez, de elfogult vagyok nyilván kicsit. Pontosan nem ismerem az ace 2 paramétereit, de ha jól tudom, nincs benne automata fényérzékelő, ebben van és remekül működik is. NFC-t szintén nem tudom, hogy abban van-e, bár azt hiszem, hogy ez nem egy lényeges szempont még, nálam semmiképpen sem.
A samoled kijelző pedig hiába pentile elrendezésű, így is veri minőségben a tft-t. Gyönyörű, élénk színek (nem vészesen szaturált), és 99,9%-os fekete, amit egy kijelző sem nagyon közelít meg. Proci sebessége is nagyobb, ez talán kicsit gyorsabbá is teheti ezt a készüléket.
Üzemidő nálam kb 18-20 óra. De a telefon képes akár 4, 4 és fél óra kijelző használatra is, ami nem éppen rossz teljesítmény. Nálam azért ennyit megy, mert ennyi idő alatt általában meg is szokott lenni ennyi óra kijelző működés.
Ha nem igen netezel és mondjuk szándékosan spórolsz is azzal, hogy nem hagyod netkapcsolaton, azzal nagyon sokat javul az üzemidő. Simán elmegy így akár 3-4 napot is szerintem, de ez persze nagyon használatfüggő.
2 gb jut az alkalmazásoknak, ami szerintem több, mint elég, szóval nem igen lesz olyan értesítésed, hogy a belső memória megtelt. :)
3,5-ös jack bemenet van ezen is és szerintem az ace 2-őn is, szóval nem csak a saját füles jó hozzá.
Közel egy kategória a két telefon, de ez szerintem azért ráver pár kört.
Én nem tapasztalok semmilyen nyekergést vagy bármi ilyesmit, az összeszerelés tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#2735) Rx válasza dobolson (#2734) üzenetére


Rx
aktív tag

Azért a 2gb helyet nagyon kevésnek vélem.

keep it simple! "Régi rendszer: Rx felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!"

(#2736) dobolson válasza Rx (#2735) üzenetére


dobolson
senior tag

Nézőpont kérdése. Nekem az életben nem fog betelni. Ha 1 gb lenne, az is simán elég volna. Egy appom sincs az sd-n és így is kb 1.3 gb szabad helyem van. De mikor fent volt az asphalt 7, akkor is volt ennyi, mert az az sd-n volt. Szóval aki telerakja ilyen játékokkal, nem elképzelhetetlen, hogy nem elég. de szerintem nem is kevés. A galaxy ace-en 158 mb !! volt, na, az kevés :)

sheep
Ha volna custom JB vagy ICS, szerintem már azt is felraknám, csak lenne már. :) Mostanra úgy voltam már vele, hogy root-olom is a p*csába, de aztán rájöttem, hogy az sem fogja velem feledtetni a 4.x hiányát. :O :)
A legközelebbi telóm referencia készülék lesz, az k*rvaisten. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2737) Shyciii válasza dobolson (#2736) üzenetére


Shyciii
veterán

Hát amíg a referenciatelót nem lehet bővíteni SD kártyával, és csak tepsiméretben lesznek, addig nálam tuti felejtősek :)

(#2738) Rx válasza dobolson (#2736) üzenetére


Rx
aktív tag

Nekem sajnos kevés.
GTA3, összes angry birds, fruit ninja, és most az nfs most wanted már nem fér el sajnos....

keep it simple! "Régi rendszer: Rx felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!"

(#2739) bkiky01 válasza Shyciii (#2730) üzenetére


bkiky01
senior tag

Nem valami biztató.. Tehát ha megveszem, max 2.3.6-fog menni rajta?? Lehet jó az ára téé nél, de akkor ezek szerint/pill. a defy+ -om többet tud a rajta lévő 4.0.4-gyel..

(#2740) Bono' válasza dobolson (#2734) üzenetére


Bono'
csendes tag

azt tudom hogy 3,5 jack, de pl tesómnak Galaxy Y és abba ha nem a Sam fülest dugom nem úgy szól, kb2-3 mm ki kell húzni a fülest hogy stereóba szóljon, innen az "aggodalom" =)

(#2741) dobolson válasza bkiky01 (#2739) üzenetére


dobolson
senior tag

Hát, hogy többet tud, azt nem mondanám így ki. Vagy nem így fejezném ki magam. Nem vagyok biztos benne, hogy a defy+ sebességben annyira lenyomná az advance-t, ha lenyomja egyáltalán. Mivel gondolom az főzött ICS, lehet hogy egész jó, de ha a két telefon közül kéne választanom, akkor is ezt választanám, hiába van még ezen 2.3. Van egy pár plusz dolog, ami miatt jó lehet az a 4.0, de még így sem kéne.

shyciii
3.5-ös kijelzővel kezdtem androidos pályafutásom, ez most ugye 4-es, de már nem tartom elképzelhetetlennek, hogy nem tudnék együtt élni egy s3-hoz hasonló kijelzővel. :) Meg engem a belső memória szűkössége és a bővíthetőség hiánya sem aggaszt túlzottan. Nekem egy 16 gb-os tároló bőven elég lenne.

Rx
Hát igen, mások az igények. :)

(#2742) dobolson válasza Bono' (#2740) üzenetére


dobolson
senior tag

Az csak azért van, mert más a kiosztása. Pontosan nem tudom, mi a változás, mert mindkettő 3,5 jack, de mégis más. Nekem sem jó a samsung monte fülese, pedig samsung is meg jack is. A lényeg, hogy más fülessel is jó lesz, csak a kiosztása legyen megfelelő a dugasznak.
Logout-on olvastam egy írást erről, keresd meg és minden világos lesz. :)
De én pl egy mezei, 1500 ft-os fülest vettem hozzá, és az is tökéletesen, sztereóban szól rajta.

(#2743) krysztyan válasza dobolson (#2742) üzenetére


krysztyan
tag

Sziasztok!

Hétfőn én is megrendelem szerintem a t-nél ezt a telót. :)) Már régóta olvasgatom ezt a fórumot, észrevételek, hibák, vélemények, stb...
Hivatalosan is megerősítették, hogy lesz rá 4.x, ha jól olvastam. Az pedig, hogy most még nem azzal van nem értem, hogy miért olyan nagy gond? Szerintem az androidos telefonok nagy része még nem az. Vagy annyi új dolog van ami már csak 4.x-esen megy el? Szóval azon kívül, hogy persze, hogy jó lenne az új, meg jobb meg stb, miben korlátoz még a 2.3-as?

Kösz, üdv!

"Csak a puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot"

(#2744) zazumisi válasza sheep (#2733) üzenetére


zazumisi
tag

Tisztában vagyok vele, hogy teljesen más a két telefon, csak reményemet fejeztem ki, hogy hátha erre is kikerül előbb a JB, mivel szerintem már készen várja valahol egy szerveren a startot...

[ Szerkesztve ]

(#2745) dobolson válasza krysztyan (#2743) üzenetére


dobolson
senior tag

Ezen már én is gondolkoztam, és egy kicsit igazad van.:) Alapjában véve ez egy teljesen használható, tök jó kis telefon 2.3-mal is. De azért van egy-két újítás, ami miatt várjuk a 4.x-et. Vannak kisebb problémák, optimalizációs gondok ezzel a GB-vel, de nem egetverően nagy hibák.
De azért várni lehet sebességbéli növekedést, illetve jobb akkufogyasztást is a frissítéssel. Kamera fókuszálása is lassú a többi, még gyengébb kategóriás telefonhoz képest is. Nincs autofocus videózásnál pl., meg egy két ilyen dolog még.. Szóval jöjjön csak a 4.x. :)

zazumisi
Szerintem is így lehet, ha az s3 minin már ott figyel szinte ugyanezen hardver alatt.

[ Szerkesztve ]

(#2746) krysztyan válasza dobolson (#2745) üzenetére


krysztyan
tag

Persze, hogy jöjjön én sem vagyok az újítás ellen. :DD Sőt már itt is lehet, főleg ha javít a dolgon.
De csak azért 10 ezrekkel többet adni egy telefonért, mert arra már most van frissítés, erre meg csak később lesz, nem igazán értem. De hát az ő dolguk... :U

"Csak a puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot"

(#2747) lacibacsi válasza dobolson (#2745) üzenetére


lacibacsi
addikt

"De azért van egy-két újítás, ami miatt várjuk a 4.x-et. Vannak kisebb problémák, optimalizációs gondok ezzel a GB-vel, de nem egetverően nagy hibák."

Konkrétan?

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#2748) dobolson válasza lacibacsi (#2747) üzenetére


dobolson
senior tag

Amiért én várom az pl az, hogy nálam jelentkezik a hálózat eldobós bug. Ilyenkor hívás és sms se ki, se be, persze full térerő és net (3g) működés mellett. Szóval észrevehetetlen, mikortól következik be a gebasz. Könnyen lehet, hogy ezt más GB romnál már nem tapasztalnám, de most már nem romolgatok, mikor a célegyenesben vagyunk. Nálam az értesítési sáv is sokszor befagy, mikor rányomok egy új értesítésre. Ilyenkor elkezd felkúszni a roló, de félúton beakad, és sokszor másodpercek telnek el, mire beadja az adott értesítést. Egy-két programot (néha böngésző, sms mindig) nem zár be a vissza gomb megnyomásával sem. Továbbra is fut tovább vígan, amíg a feladatkezelőben ki nem lövöm.
Együtt tudok élni ezekkel a gondokkal, de a hálózati probléma azért durva.
Amit én várok a 4.x-től az chrome böngésző, illetve apex vagy nova launcher használata, kamera focus idejének gyorsulása, videónál autofocus, meg szebb is a 4.x-es rom. JB-nél meg a project butter.
Nem elég?:)

[ Szerkesztve ]

(#2749) lacibacsi válasza dobolson (#2748) üzenetére


lacibacsi
addikt

"Nem elég?" De, mára elég... :))

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#2750) Shyciii válasza bkiky01 (#2739) üzenetére


Shyciii
veterán

bkiky01

Lesz rá hivatalos JB. Hivatalos JB után valszeg a 4.1-es romok is megjelennek.
Persze ettől még használhatsz Defy+ -t. Nekem volt Defy-m, és volt rajta CM10 (JB). Szép és jó, de jóval lassabb, mint az Advance. Mondjuk hardverben is jóval gyengébb a Defy. Egy biztos. Soha nem mennék vissza Defy-re, pedig a hibás Defy-m helyett kaptam egy vadi új Defy+ -t, de azonnal adtam is el. Anno szép és jó készülék volt, de eljárt már felette az idő, hiába támogatott az XDA-nak hála.

dobolson

Nekem a legkisebb kijelzőjű android az 3.7"-os volt. Sajnos akárhogy nézem a 4,3"-os kiviteleket, azok már túl nagyok nekem. Kivétel a Motorola Droid M (I). Az méretben kissebb mint a Galaxy S2, és mégis 4,3". Csakhát EU-ba Atom procival kapható, pedig arra valszeg lecseréltem volna az Advance-t...
Amúgy a gyári GB valóban nem olyan rossz, de a Samsungnak sikerült úgy belepiszkálnia, hogy lett benne bug rendesen, úgyhogy én duplán várom a JB-t. Remélem azt nem baxák el...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.