Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:34:24

LOGOUT.hu

Elsőnek javasolom, hogy az érintett tesztet olvasd el. Sok dolgot, melyet a cikk kitárgyal, helytakarékosság végett nem említek meg.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3801) szabacsik


szabacsik
őstag

mondjátok, hogy root nélkül is megoldható, hogy mindent appot lementsek telóról. :F

/\____/\

(#3802) Keem1 válasza szabacsik (#3801) üzenetére


Keem1
addikt

Nem megoldható. :( Várjuk a megtorlásmentes rootot mint a messiást.
Galaxy Ace-emen egy felesleges app se volt. A rootolás kb. 1 percbe került a ki és bekapcsolással együtt. Csak úgy mint az unroot.

(#3803) Arvernia123 válasza wolf64 (#3799) üzenetére


Arvernia123
tag

jó köszönöm

(#3804) Carline válasza Arvernia123 (#3796) üzenetére


Carline
őstag

Ha most van ilyen telód először, akkor szerintem ne a romok felpakolása érdekelje elsősorban, hanem az, hogy kiismerd a telefonodat és az androidos rendszert.
Van a samsung oldalán magyar nyelvű használati útmutató, azzal már el tudsz indulni a megismerés felé vezető úton.
A kolléga fentebb írta az androidos kezdőknek szánt logout cikkét.

Szétszabható, agyonhekkelhető telóról (Blade) tértem át erre. Hát ez nem az a fajta telefon.
Csak samsung által aláírt updatet telepítő gyári recovery, recovery particio hiánya, zárt bootloader, fastboot hiánya, counter a mókolás kiszűrésére, zárt forrású cpu driver miatt sokmindenről lemondás.
De HASZNÁLNI nagyon jól lehet a telefont.
Ha pár funkciót nem tud (még) a telefon, akkor a marketen (most már play) elérhető egy csomó program, melyek használatával ez kiküszöbölhető.

Ha az első bekezdésben lévőkkel elakadsz, keress rá először a témára a fórumban, majd ha nem találod, vagy csak nem érted az ott leírtakat akkor kérdezz.

Az újonnan nyitott topikodat bezárattam. Itt van ez, ezt használd.

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#3805) szabacsik válasza Keem1 (#3802) üzenetére


szabacsik
őstag

jaaah kezdem érteni most, hogy összeraktam a memóriám. Tehát létezni fog (szépen magyarul) majd egyfajta oneclickroot szerű valami amihez nem kell majd ODIN hanem csak csatlakoztat-klikkelget-örül ?
Mert akkor inkább várok.

[ Szerkesztve ]

/\____/\

(#3806) vazzz válasza Carline (#3784) üzenetére


vazzz
őstag

Itthon vagyok már, csak lassú a feltöltésem... (15/1mbit T-s adsl) :U
T-mobilos megy fel most egyelőre, még kb 20perc.

(#3807) Axel pRo


Axel pRo
aktív tag

Sziasztok!

Várható karácsonyig további árcsökkenés? Mert ha mondjuk konvergálna a negyvenhez T-mobilnál a 47 helyett (előfizetéssel) akkor lehet h eltekintenék attól, hogy olyan mint egy SAmoled kijelzővel ellátott cipőkanál.. :U

Ha nem akkor megvárom míg az SII 80 körüli áron kapható lesz vagy alatta az még jobb lenne :C

[ Szerkesztve ]

"Cogito ergo Sum."

(#3808) Keem1 válasza Axel pRo (#3807) üzenetére


Keem1
addikt

Privát vélemény: nem hiszem... Nézd, már most is jóval olcsóbb mint az Ace 2, pedig minimum az amoled és a 8GB háttértár miatt jobb annál. Az azért viccesnek hat, hogy ezért nem adsz 47-et, de SII-ért meg 80-at is adnál :DDD Nem tudom, nekem nem érné meg azt a felárat (ezzel nem lebecsülni akarom az SII-t, hiszen tekintélyt parancsoló paraméterei vannak).

(#3809) Carline válasza vazzz (#3806) üzenetére


Carline
őstag

Mi van a csomagban?
system és cache vagy a kernel?

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#3810) Gery15 válasza vazzz (#3806) üzenetére


Gery15
addikt

A mentet addig leírhatnád. ;)

(#3811) Axel pRo v: Szerintem cipőkanálnak kicsit drága. :U Amúgy meg ne nézd akkor oldalról. ;]

[ Szerkesztve ]

HyperX

(#3811) Axel pRo válasza Keem1 (#3808) üzenetére


Axel pRo
aktív tag

Klasszisokkal jobb és telefonra hajaz. ;] Na jó az advance is csak nem tudom miért kellett belőle kiflit hajtani és miért olyan oldalról mint egy cipőkanál? :O Amúgy tényleg nagyon jó ár/érték aránnyal bír..

Gery15: Eszembe sem jutott volna :DDD

[ Szerkesztve ]

"Cogito ergo Sum."

(#3812) Arvernia123


Arvernia123
tag

volt már adroidos telefonom egy lg gt540-venem azon simán ment minden,csak le váltottam gyorsan a telefont ,nokiára mert nekem csak nokia jön be de most ez is be jött számomra ,és nagyon tetszik ez is,és amikor volt nekem lg gt540-venem abba már ment minden rootolás meg minden csak már elfelejtettem

(#3813) k0c2k4 válasza Keem1 (#3808) üzenetére


k0c2k4
tag

Szinten privat velemeny: nekem ~10000 felarat se ert meg, pedig keret lett volna ra :)

"Growing old is inevitable. Growing up is optional"

(#3814) vazzz válasza Carline (#3809) üzenetére


vazzz
őstag

System+CSC
Fel is ment: [link]

(#3815) Gery15 válasza vazzz (#3814) üzenetére


Gery15
addikt

Menetét leírod?

HyperX

(#3816) vazzz válasza Gery15 (#3810) üzenetére


vazzz
őstag

Legyen minimum 50%-on az akksi a biztonság kedvéért.
Kellenek a Samsung driverek, ezt a KIES telepíti, kell az Odin és a rootolt firmware.
Letöltöd a file-t, kicsomagolod.
Ha meg van nyitva, illetve fut a háttérben a KIES, leállítod.
Megnyitod az Odin-t.
A PDA részbe betallózod a system_rooted.tar.md5 file-t.
A CSC részbe betallózod a csc.tar.md5 file-t.
Nagyon fontos, hogy csak az AUTO REBOOT és az F. RESET TIME legyen bepipálva, SEMMI MÁS!
Kapcsold ki a telefon,t, majd DOWNLOAD MODE-ban indítsd el (HOME+HANGERŐ LE+BEKAPCS egyszerre)
Lépj tovább a HANGERŐ FEL gombbal.
Dugd rá a telefont a gépre. Ha még nem használtad az Odin-t, várd meg, míg települ a telefon és az Odin felismeri.
Ha megvan, katt a START gombra.
Várd meg, míg kiírja, hogy PASS, de ne húzd még le a gépről.
Újraindul magától recovery módban és befejezi a telepítést, majd ismét újraindul.
A superuser elvileg rajta lesz, de az Alkalmazások/Fejlesztés menüpontban engedélyezni kell az USB hibakeresés és a Hamis helyek menüpontot.
Kész is van.
SEMMILYEN FORMÁBAN NEM VÁLLALOK FELELŐSSÉGET A FENT LEÍRTAKÉRT!
Az eredeti leírás ITT található.

(#3817) Gery15 válasza vazzz (#3816) üzenetére


Gery15
addikt

Rendben van, köszönöm! :R Mihelyst lesz időm, szerintem ez hétvége lesz. Akkor rootolom is majd. :R

HyperX

(#3818) dobolson válasza vazzz (#3816) üzenetére


dobolson
senior tag

Köszönjük a munkádat! :R És akkor elméletileg ez nem számol, és ha eztán erre a rootolt romra húzok rá egy gyári, sammobile-ról való romot, akkor sem fog nőni a számláló, igaz?

(#3819) Morris válasza K e n y a (#3491) üzenetére


Morris
veterán

Hali!

Kérhetnék segítséget navigációval kapcsolatban? :U

(#3820) vazzz válasza Gery15 (#3817) üzenetére


vazzz
őstag

Nincs mit köszönni, nem az én munkám, csak megosztottam. :)

dobolson: Gyári romnál nem nő a számláló, ezért találták ki az okosok, hogy a szétbontott gyári romot rootolják, majd visszacsomagolják és már át is van verve a számláló.

(#3821) Carline válasza vazzz (#3816) üzenetére


Carline
őstag

Annyit mindenképp tegyél hozzá, hogy a fentebb feltöltött rootolt imagek az XXLF4 firmwareval rendelkező magyar T-Mobile telefonokhoz valók.
Ehhez:

Csak azok töltsék le és tegyék fel Odinnal a készülékre.

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#3822) dobolson válasza vazzz (#3820) üzenetére


dobolson
senior tag

Oké, köszi. :)

Carline

Igen, így van. De szerencsére ahogy néztem, elég sok romnak kész van már a rootolt verizója is. A vazzz kolléga által linkelt oldalon mindenki le tudja szedni a magáét, persze, ha már kész.

(#3823) Shyciii válasza vazzz (#3816) üzenetére


Shyciii
veterán

Köszönjük! :)

(#3824) sheep válasza Arvernia123 (#3796) üzenetére


sheep
addikt

nézd, ha ez az első androidos telefonod akkor azért illik először tájékozódni a neten hogy mik a leg alapabb dolgok amiket meg kell csinálni
tök egyszerű:
van egy olyan program hogy google, oda beírod hogy mit keresel (pl android alapok, android kezdőknek, stb) és annyi linket kapsz hogy 2 hétig olvashatod. Ugyanígy, ha beírod a keresőbe hogy "jelly bean galaxy advance", rengeteg találatot kapsz és kb. 3 mp kideríteni hogy mikor jön. Amennyi időt eltöltesz azzal hogy itt felteszed a kérdést annyi idő alatt simán megtalálod.
Ha erre neked nincs időd, akkor miért gondolod hogy egy szakmai fórumban azzal fognak a foglalkozni hogy az ilyen alap dolgokra válaszoljanak?
Ezek a fórumok nem erre vannak és érthető ha valaki kiakad ezen!
Tessék megtanulni a jobb felső sarokban a keresőt használni! Beírod azt amit keresel és hopp már meg is van!
Ez nem cseszegetés akar lenni, örülünk hogy itt vagy a fórumban és ilyen telefonod van, de ne süllyedjünk már le óvodás szintre pls!
köszi

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#3825) Gery15 válasza Carline (#3821) üzenetére


Gery15
addikt

Én a T-nél vettem a telefont asszem, hogy ez az xxlf4-es rom volt rajta, de azóta volt szervizben és másik szoftot húztak rá. Ettől függetlenül én feltehetem ezt ugye? És még valami hol tudom megnézni, hogy a számláló mennyin áll?

HyperX

(#3826) dobolson válasza sheep (#3824) üzenetére


dobolson
senior tag

+1

Gery15

Ha nem az a rom van már rajta, amelyiknek vazzz kolléga publikálta a rootolt verzáját, akkor ne ezt tedd fel. Nézd meg az eredeti, xda-s oldalt, és keresd meg, hogy a mostani rom verziódnak megfelelő rootolt rom fent van-e. A telefon névjegye menüpont alatt most mi van ott, milyen verzió?

[ Szerkesztve ]

(#3827) K e n y a válasza Morris (#3819) üzenetére


K e n y a
tag

Persze! Mi baj?

Nem a lényeg, se nem a részvétel, hanem a fontos!

(#3828) szabacsik


szabacsik
őstag

megvan pontosan, hogy kell screen capture-t csinálni. Nem egyszerre megnyomni a powet+home gombot mert az nálam csak 10-ből 3szor jött össze. A pontos mozdulatsor a következő.
1 Home gomb nyomvatart
2 utána mellé megnyomod a powert
3 majd elengeded a powet
4 és utána a home gombot is elengeded
mindezt persze pörgősen :)

/\____/\

(#3829) Morris válasza K e n y a (#3827) üzenetére


Morris
veterán

Annyi gondom lenne (illetve kérdésem), hogy rá lehet venni a telefont arra, hogy offline navit használjon?
Kaptam egy fórumtárstól egy IGO pakkot, de foggalmam sincs, hogy hogyan tudnám felrakni a telóra. :U

[ Szerkesztve ]

(#3830) vazzz válasza Carline (#3821) üzenetére


vazzz
őstag

Igen, ez a beszélgetés előzményében volt csak, a leírás nem tartalmazta, hogy a T-mobilos romról van szó, viszont mindegyik ilyen típusú (előre rootolt) romot így kell felrakni.

Ja, és szívesen mindenkinek! :R

[ Szerkesztve ]

(#3831) Gery15 válasza dobolson (#3826) üzenetére


Gery15
addikt

Bakker. :( XXLI1 van rajta. De ehhez még nincs fent, de ez már nem t-s rom, mert semmi t-s dolog nincs benne hála istennek, de így meg gáz. :(

HyperX

(#3832) Carvus válasza Axel pRo (#3807) üzenetére


Carvus
senior tag

kizárt, h még olcsóbb legyen, most vitték le és hát eléggé bestbuy lett, ennek megfelelően viszik is, mint a cukrot! nekem T-nél aranytárskártyával mozaik xs csomagba 40k volt csak, igaz 2 év hűségre, de utoljára 5 éve vettem telót, ezt is legalább addig szeretném megtartani!(talán nem lehetetlen:))

(#3833) K e n y a válasza Morris (#3829) üzenetére


K e n y a
tag

Írtam privátba... Ott folytassuk, ok? :)

Nem a lényeg, se nem a részvétel, hanem a fontos!

(#3834) Carline válasza Gery15 (#3831) üzenetére


Carline
őstag

Hát az akkor szívás.
De legalább a magentás csilivilitől megszabadítottak.
Érdekes egyébként, hogy nem a szolgáltatói romot pakolták vissza neked. :F

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#3835) dobolson válasza Gery15 (#3831) üzenetére


dobolson
senior tag

Hát igen, most én is ebben a cipőben vagyok. De ha odinnal felteszel egy olyan romot, aminek van rootolt változata, akkor meg van oldva a kérdés, ahogy korábban Carline kolléga is mondta nekem. Kérdés, hogy megér-e ennyi "macerát" a dolog, bár nem nagy feladat lenne így sem az egész.

(#3836) Gery15 válasza Carline (#3834) üzenetére


Gery15
addikt

Nem tudom miért... De jobb így a t-s dolgok nélkül.

(#3835) dobolson: Egyenlőre várok míg itt közületek megcsinálja valaki és, ha működik és a lefagyasztott cuccoktól lényegesen gyorsul a cumó akkor megbirkózok majd vele. Másik meg, hogy meg várom a JB-t és majd csak utána rootolni.

HyperX

(#3837) szabacsik


szabacsik
őstag

Hogyan tudom megnézni, hogy a számláló valóban nem ugrott tovább?

/\____/\

(#3838) Carline válasza vazzz (#3830) üzenetére


Carline
őstag

Rakj már fel egy md5 összeget a I9070XXLF4_I9070TMHLF1_TMH_ROOTED.rar fájlról.
Biztos ami biztos alapon.

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#3839) a man válasza Gery15 (#3836) üzenetére


a man
tag

Akkor te nem is a T-s JB frissítést fogod megkapni, hanem az alap Samsungosat, ami előbb lesz kint, mint a hálózatfüggős verziók. Vagy tévedek? :)

(#3840) Gery15 válasza a man (#3839) üzenetére


Gery15
addikt

Nem tudom, de én is így gondolom. ;) :P

(#3837) szabacsik: Ezt én is szeretném tudni.

HyperX

(#3841) Gery15


Gery15
addikt

Tudjátok mi a durva? Hogy az én romomra pl semmit nem dob ki se a google se a xda. XXLI1 rom mi a fene ez? :Y

(#3842) vazzz : Köszi. :R

[ Szerkesztve ]

HyperX

(#3842) vazzz válasza szabacsik (#3837) üzenetére


vazzz
őstag

Belemégy download módba (home+hangerő le+power), majd hangerő fel és ha nem látsz ott számot, mint a képen, akkor nem számolt.

(#3843) Carline válasza szabacsik (#3837) üzenetére


Carline
őstag

Kikapcsolod a telót.
Vársz egy kicsit majd nyomod a hangerő le + középső gomb + power gombot folyamatosan.
Bejön egy figyelmeztető szöveg, hogy valóban letöltés módba akarod-e tenni a telefont.
Hangerő le gombra kilép és újraindul normál módban a teló.
Hangerő fel gombra továbblép az un. download módba.
Azon a képernyőn láthatod a current binary felirat után az értékét.

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#3844) Szabie85 válasza vazzz (#3820) üzenetére


Szabie85
tag

Köszönjük! :R

Samsung Galaxy S5

(#3845) vazzz válasza Carline (#3838) üzenetére


vazzz
őstag

7005373d09898c7c99dcef3a2e61bf0f

Szabie85 Szívesen :R

[ Szerkesztve ]

(#3846) mobal válasza vazzz (#3820) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Lényegében egy partíció image, amit pre rootolsz, és flasheled, ennyi a tudománya! :)

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#3847) Gery15 válasza Gery15 (#3841) üzenetére


Gery15
addikt

Még sammobile-on sincs... xxli1-re egy Ace Duos-t dob ki.

HyperX

(#3848) vazzz válasza mobal (#3846) üzenetére


vazzz
őstag

Ennyi. Semmi különös ördöngösség nincs benne, de rohadtul nem tudtam a pre-rootolást megcsinálni még előre gyártott how to alapján se:DDD Lehet, hogy telepített Ubuntu kellett volna hozzá, én meg csak virtualboxban próbálkoztam... vagy csak egyszerűen piszkosul messze állok a linuxhoz, és halvány lila dunsztom sincs az egészről. :DDD
(Az utóbbinak nagyobb a valószínűsége)

[ Szerkesztve ]

(#3849) Szabie85 válasza vazzz (#3848) üzenetére


Szabie85
tag

:DDD

Samsung Galaxy S5

(#3850) dussy válasza a man (#3710) üzenetére


dussy
őstag

A menüje és a beállításai teljes magyarítást kaptak. Minden nagyon jól állítható.
Ha a 'Home' gombot megnyomod választhatsz a laucherek közt, ha 'kifixálod' akkor valahol a menüben lehet újra visszaállítani a tetszőlegest.

Ma produkálta a 'full térerő/adatkapcsolat' mégsem történik semmi hibát. :(

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/apple_iphone_13_spigen_tough_armor_kek_tok/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.