Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:34:24

LOGOUT.hu

Elsőnek javasolom, hogy az érintett tesztet olvasd el. Sok dolgot, melyet a cikk kitárgyal, helytakarékosság végett nem említek meg.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2601) Z.É.T. válasza k0c2k4 (#2600) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Köszi a kiegészítést/cáfolatot! :R

(#2599) evil00073: Nincs mit!

[ Szerkesztve ]

(#2602) gusthy válasza evil00073 (#2599) üzenetére


gusthy
veterán

Igazából még azok nagy része is eliminálva. Pl a szaggatás a kategóriához képest nagyon ritka jelenség, akkor is csak alig, és lehet hívószámot tiltani (bár elég kretén helyen van).

(#2603) evil00073


evil00073
csendes tag

és pl játékok menyire futnak rajta ? v menyire gyors ebbe anyira nem vagyok otthon átlagos 3d re gondoltam pl asphalt v ienek, játékokon kivüli sebesség milyen ?

(#2604) gusthy válasza evil00073 (#2603) üzenetére


gusthy
veterán

Azt nem próbáltam, de pl az assassin's creed teljesen jól megy.

(#2605) Rx válasza evil00073 (#2603) üzenetére


Rx
aktív tag

játékok terén teljesen jól muzsikál a készülék
egyedül a Batman szagatott nekem valamilyen oknál fogva

GTA III, Aphalt 7...ezek mind nagyon szépen futnak a készüléken :)

keep it simple! "Régi rendszer: Rx felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!"

(#2606) orrlyuk


orrlyuk
aktív tag

Akkor én is bekérdezek, mert lehet, hogy vásárlás lesz:

1. lezárt telefon, jelzés jön, hogy levelem van. Ebből az állapotból mennyi idő eljutni oda, hogy olvasom a szöveget? (Tudom, ez 4.0 fölött változni fog.)

2. A T-mobilban kiállított példányok színvilága furcsa, természetellenes volt, és úgy tűnt, a fényerő szobában is aránylag szerény, maxra tolva is. Ragyogó napsütésben mennyire olvasható?

Köszönöm!

No hay banda! Il n'est pas de orquestra!

(#2607) evil00073 válasza Rx (#2605) üzenetére


evil00073
csendes tag

köszönöm a válaszokat ! :D sztem napokba be is újjítok egy ilyen készülékre

(#2608) Gery15 válasza orrlyuk (#2606) üzenetére


Gery15
addikt

Én csak a kettesre tudok válaszolni neked! Szerintem nagyon szép képe van és ragyogó napsütésben is tökéletesen lehet olvasni! Nálam amúgy sincs max fényerőn és nagyon szép. A super amoled pedig ilyen, kicsit túlszaturáltak a színek, de nekem ez így tetszik!

HyperX

(#2609) szab.tam válasza orrlyuk (#2606) üzenetére


szab.tam
nagyúr

1.
4 érintés, 4 mp.
alul fizikai gomb megnyom
ujjat képernyőn végighúz - ezzel feloldva
főképernyőn üzenetek ikon, (csak ugye akkor ott kell álljon lezáráskor)
és a legfelső üzenetre ráböksz.

de ha eleve az üzeneteken állsz, amikor a telefon bezár, akkor egy lépést ki lehet hagyni.
és ha csak 1 valakivel folytatsz üzenetváltást, akkor csak feloldani kell, tehát 2 mp.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#2610) gusthy válasza orrlyuk (#2606) üzenetére


gusthy
veterán

1, kb 2-3 mp

2, teljesen jó a fényerő, napfényben is. A színvilága az OLED sajátossága, fotóknál nem igazán látszik, csak a rendszer színeinél.

(#2611) szab.tam válasza orrlyuk (#2606) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ja: mail-re gondoltál, vgy sms-re?
vagy milyen levélre, üzenetre?
(mert én most csak az sms-re gondoltam, többinél nem tudom az elérési gyorsaságot.)

(#2612) orrlyuk
igen, mindkettővel. alsóval kényelmesebb.
(én mindig le vagyok halkítva, így késő este elég ha lenyúlok, és rányomok az alsó fizikai gombra, mert akkor feloldás nélkül is már látom, van-e hívás, üzenet. az oldalsót nehezebb megnyomni, mert ellen kell tartni.
(nem tudom, samu sajátosság-e.)

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#2612) orrlyuk válasza szab.tam (#2609) üzenetére


orrlyuk
aktív tag

Ó! Köszönöm a gyors válaszokat!

Jól értem, hogy a telefon a kijelző alatti gombbal is ébreszthető, nem csak a bekapcsoló gombbal? Ez Samsung-sajátosság, vagy csak ez a készülék?

No hay banda! Il n'est pas de orquestra!

(#2613) dobolson válasza orrlyuk (#2612) üzenetére


dobolson
senior tag

Igen, a középső gombra is feléled. Egyébként ha nem fogadott hívásod volt vagy sms-t kaptál, de megvártad, míg a képernyő kikapcsolt, akkor csak egy mozdulat az adott opcióba való belépés, mert a zárképernyőn megjelenik egy kis kör, benne egy kis ikon, és ha azt húzod el, egyből az üzenetekben vagy a hívásokban találod magad.

(#2614) szab.tam válasza dobolson (#2613) üzenetére


szab.tam
nagyúr

upsz. ezt meg én nem tudtam... :D :))

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#2615) mobal válasza orrlyuk (#2606) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

SuperAMOLED kijelző, megszokható hamar. Elsőre igen fura. Túl van szaturálva, de cserébe a színek szépek és végtelen a betekintési szög.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#2616) orrlyuk válasza mobal (#2615) üzenetére


orrlyuk
aktív tag

A mostani Mini Prom kijelzőjén is ocsmányak a színek, meg is szoktam, de attól sajnos még ocsmányak maradtak...
Persze az nem AMOLED. Az sem kizárt, hogy JB alatt normálisabban állítják be, mert amúgy szerintem is nagy jóság, direkt megnéztem apró betűvel, és nem nagyon jöttem rá, milyen szőröket kellene látnom.

Csak a fényerő aggasztott, de hiszek nektek - lehet, hogy a kiállítási darabok már nincsenek jó formában.

No hay banda! Il n'est pas de orquestra!

(#2617) Shyciii válasza mobal (#2615) üzenetére


Shyciii
veterán

Advance kijelzője még nem is annyira szaturált. Az első Galaxy S-é lett nagyon durva. Ez még vállalható.

(#2618) Rx


Rx
aktív tag

érdekes de főleg idegesítő dolog történt

telefon 75%-os töltöttség
bekapcsoltam a mobilnetet mert vártam egy levelet
kb 30perc után 15%-on volt a töltöttség

valaki mondott egy akksi trükköt amitől kicsit jobb lett, ezt le tudná írni mégegyszer? :)

keep it simple! "Régi rendszer: Rx felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!"

(#2619) sheep válasza Rx (#2618) üzenetére


sheep
addikt

én azt szoktam csinálni hogyha nagyon merül az akksi, hogy kikapcsolom a telefont pár mp-re és akkor megjavul.
Most pl. 87 órája megy a telefon és 19%-on van az akksi még
simán megvan a 4 nap mostanság (eddig 2 óra kijelzőhasználattal)

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#2620) Rx válasza sheep (#2619) üzenetére


Rx
aktív tag

kikapcsoltam a telefont pár mp-re ahogy ajánlottad
vissza is ugrott 70%-ra :C :W :F

eléggé idegesítő, ez a jelenség pedig most lépett fel először
ez amúgy kizárólag akksi probléma?
lehet hogy utána nézek egy nagyobb kapacitásúnak, mert ha így folyatatódik nem lesz jó vége...

[ Szerkesztve ]

keep it simple! "Régi rendszer: Rx felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!"

(#2621) orrlyuk válasza sheep (#2619) üzenetére


orrlyuk
aktív tag

87 óra? Nokia is van benne??? :Y

No hay banda! Il n'est pas de orquestra!

(#2622) Gery15 válasza Rx (#2620) üzenetére


Gery15
addikt

Nem aksi hiba, csak kijelzési hiba...

HyperX

(#2623) sheep válasza orrlyuk (#2621) üzenetére


sheep
addikt

:D hát lehecccséges...

[ Szerkesztve ]

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#2624) gusthy


gusthy
veterán

Hölgyekurak, valaki próbálta már a Suppressed Rom-ot, ami az XDA-n van?

(#2625) gusthy válasza gusthy (#2624) üzenetére


gusthy
veterán

Bocs, lemaradt és letelt az 5 perc:

....és/vagy a Prada romot?

(#2626) szab.tam válasza sheep (#2619) üzenetére


szab.tam
nagyúr

87 óra? nemá'! :(( :((( ( :) )

igaz, voda red-del pofázok napi kb. 1-3 órát, és minden este töltöm. 40-70%-on szokott állni addigra.
ha kis net, akármi is beugrik, akkor jobban cuppan.

87 óra. te ráteszed a képernyőre a kezed, és küldöd neki az energijját. :DDD

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#2627) sheep válasza szab.tam (#2626) üzenetére


sheep
addikt

pahancsolj: :D

[ Szerkesztve ]

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#2628) leeka


leeka
tag

Mitől tünhetnek el az appok a sd kártyárol?
Ill. Rajta van ,de csak szürke üres ikonok :/

Nemrég formáztam is...
Nem találkozott valaki hasonlóval?

Nagyon érdekelne a dolog....

[ Szerkesztve ]

Fear the future !

(#2629) Shyciii


Shyciii
veterán

Nah most már az Advance-nek is van saját XDA-s topicja.

(#2630) orrlyuk válasza Shyciii (#2629) üzenetére


orrlyuk
aktív tag

Hűha! Újabb érv a vásárlás mellett... ez aggasztó... A DAC típusát vajon nem nyomozta ki már valaki? Ha lenne voodoo támogatás...

No hay banda! Il n'est pas de orquestra!

(#2631) Robbie85


Robbie85
tag

Tudnátok ajánlani egy jó Youtube downloadert? Ami volt korábban a Playen sajnos letörölték, pedig nagyon faca volt. Ugyanúgy működött, mint a rendes Youtube, keresgéltem videokat, filmeket elindítottam majd a downloadra katt és letöltötte a galériába. Na ilyet keresnék!

(#2632) mobal


mobal
MODERÁTOR

Hoppá! Publikáltak egy új módszer a rootolásra, ami nem növeli a flash countert. Figyelem a módszer maga a garancia elvesztését eredményezi!

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#2633) Shyciii válasza mobal (#2632) üzenetére


Shyciii
veterán

Hoop, tényleg. Diego megcsinálta, pedig azt írta nemrég, hogy 15-e előtt ne számítsunk rá :)
Ahogy elnézem az én firmware-emet még nem csinálta meg, és sajni ez még nem teljesen jó nekünk.
Az remek, hogy tudunk rootolni úgy, hogy a counter-t nem növeli meg, no de mi van, ha szervízbe szeretnénk vinni? Akkor az eredeti firmware-t kellene rátenni, az viszont megnöveli a counter-t.

(#2634) mobal válasza Shyciii (#2633) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Szerintem, ha csak a kernelt flasheled - gondolom én itt a PDA az az, bár fogalmam nincs - akkor egy sima factory reset visszateszi a nem rootoltat.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#2635) dobolson válasza mobal (#2634) üzenetére


dobolson
senior tag

Szerintem a factory reset nem tünteti el a flashelt kernelt. :U

Tudná valamelyikőtök linkelni az eljárást? :R

[ Szerkesztve ]

(#2636) Shyciii válasza dobolson (#2635) üzenetére


Shyciii
veterán

dobolson

Még nincs meg az összes formware-hez a rootolt kernel, de itt a link.
Arra figyelj, hogy a jelenleg felrakott firmware-ek csak a I9070-esre jók. A I9070P-seket később rakja fel.
Én személy szerint nem fogom most rootolni, mert ha minden igaz, akkor még idén megkapjuk a JB-t, vagyis ugrik a root amit most csinálsz, mert oda meg a JB-s pre-root firmware kell.

mobal

Ez a rootolás úgy működik, hogy az eredeti firmware-t valamilyen eljárással pre-rootolja. Ezt kell Odin-al felírni. Ezt a factory reset nem fogja eltüntetni, ehhez az eredweti firmware-t kell felírni a samsung oldaláról, azzal viszont meg növekszik a counter.

(#2637) mobal válasza Shyciii (#2636) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Tehát talált valami exploitot! Ez esetben egy "root" mentes original fw-re lesz szükség amit hasonlóan "vissza" lehetne telepíteni.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#2638) dobolson válasza Shyciii (#2636) üzenetére


dobolson
senior tag

Köszi szépen! Hát, remélem, nem fogunk szívni a P-s verziós telefonokkal majd a JB vagy ICS frissítésnél. Szóval azt remélem, hogy egyszerre jön mindkét verzióra, ha jön. Most még én sem rootolom, pont azért, amiért te sem.

(#2639) Shyciii válasza mobal (#2637) üzenetére


Shyciii
veterán

mobal

Nem tudom, hogy pontosan mit talált, azt nem osztotta meg, de remélem az is megoldódik :)

dobolson

Egyszerre biztos nem fog jönni, mert nagyjából úgy szokás, hogy régiónként érhető el a frissítés. De szerintem a P-sek nem fognak késni, ha ugyanabban a régióban vannak, már csak azért sem, mert pl enyém P-s, és németekhez tartozik. Németek meg biztos nem a sor legvégén vannak :)

(#2640) mobal válasza Shyciii (#2639) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Szerintem nem különbözik sokban a két fw. Gondolom plusz egy drivert implementálni nem lesz fél év! :D

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#2641) Shyciii válasza mobal (#2640) üzenetére


Shyciii
veterán

Ámen! :) :)

(#2642) dobolson válasza Shyciii (#2641) üzenetére


dobolson
senior tag

Elvileg holnap lesz a nagy nap, miszerint Indiában jön a JB?:) Vagy érdemes fenntartásokkal kezelni az infót, mi?:)

(#2643) Shyciii válasza dobolson (#2642) üzenetére


Shyciii
veterán

Szerintem ne nézd a naptárt. Ha megjön a JB nekik, akkor az az idegesítő, hogy miért csak ők kapják meg, ha nem jön meg akkor meg azért idegeskedsz, hogy mi van már :D

(#2644) dobolson válasza Shyciii (#2643) üzenetére


dobolson
senior tag

:) Igen, pedig tuti, hogy kis hazánkban még várat magára ez a dolog, attól függetlenül, hogy esetleg oda megérkezik. Csak abból gondolom, hogy pl s3-ra is már kint van a JB, azt hiszem, hogy talán a lengyeleknél volt legelőször, nálunk meg még nincs kint, pedig az a csúcsmodell.

(#2645) mobal válasza dobolson (#2644) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Én bízom, hogy a Kies-ben megjelenik időben.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#2646) szaszabee válasza dobolson (#2644) üzenetére


szaszabee
aktív tag

Az új csúcsmodell már a galaxy note 2 Az én s3- on is JB van már

[ Szerkesztve ]

(#2647) dobolson válasza szaszabee (#2646) üzenetére


dobolson
senior tag

De az phablet. :DDD Akkor rosszul tudtam. És hazai, gyári rom? Melyik szolgáltatónál? Csak mert bátyám telenoros s3-án még az ICS van.
Sammobile-on nem láttam egy hazai JB-s romot sem amúgy.

[ Szerkesztve ]

(#2648) gusthy válasza mobal (#2645) üzenetére


gusthy
veterán

Arra viszonylag sokáig kell várni, mivel a Kies nem támogatja ezt a telefont, úgyhogy ide elvileg csak OTA fog megérkezni.

(#2649) szaszabee válasza dobolson (#2647) üzenetére


szaszabee
aktív tag

Független a készülék Ez van fent i9300xxdlid_xxdlj4

(#2650) dobolson válasza szaszabee (#2649) üzenetére


dobolson
senior tag

Ez elvileg román szolgáltatós, októberi JB. Szóval ez is mutatja, hogy akár a szomszédban már ott lehet a hivatalos JB, de nálunk még mindig nem elérhető.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.