Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:34:24

LOGOUT.hu

Elsőnek javasolom, hogy az érintett tesztet olvasd el. Sok dolgot, melyet a cikk kitárgyal, helytakarékosság végett nem említek meg.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2051) gusthy válasza szab.tam (#2049) üzenetére


gusthy
veterán

A böngészőben megnyomod a menü gombot, aztán egyebek->beállítások->automatikus illesztés

a legtöbb andrlidos eszközön ez be van kapcsolva alapból.
Ha bekapcsolod, onnantól kettőt tapizva az oldalra vált a teljes és a tördelt mód között.

(#2052) gusthy válasza sheep (#2050) üzenetére


gusthy
veterán

ekkora vason nem rossz az alap böngésző se.
Amúgy a Firefox nagyon szépen muzsikál, de sajna a tapasztalat az, hogy bármilyen böngésző is legyen a gépen, tuti van olyan oldal, amit nem jelent meg jól (és meglepő módon pont a gyári browser hibázik a legkevesebb alkalommal.)
Chrome csak ICS és afelett van, és hát... Van még hova fejlődjön.

(#2053) Ance válasza gusthy (#2052) üzenetére


Ance
őstag

A Dolphin-t ajànlom kipróbálásra. Nekem az jött be eddig legjobban.

(#2054) lacibacsi


lacibacsi
addikt

Aki erre várt:

VAN FEKETE KÉSZÜLÉK A T-WEBSHOP-BAN!!

:))

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#2055) sheep válasza gusthy (#2052) üzenetére


sheep
addikt

nekem azért nem tetszik a gyári mert sok oldalnál lefagyott, vagy nem láttam amit beírtam és nem engedte kicsinyíteni az ablakot. A könyvjelző kezelése is picit macerásabb. Boat browsert használok, azzal soha semmi problémám nem volt.

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#2056) rizso


rizso
addikt

Srácok!

Tényleg videózás közben AF? Múltkor nyomkodtam T-nél, de nem találtam sehol sem opciót rá. Esetleg más kamera programmal gond nélkül működik az AF videó alatt?

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#2057) rizso válasza rizso (#2056) üzenetére


rizso
addikt

Tehát: "Tényleg nincs videózás közben AF?" :)

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#2058) Shyciii válasza rizso (#2057) üzenetére


Shyciii
veterán

Jó múltkorában kipróbáltam, hogy 3-4 méteres távolságból a tv-re irányítva elindítottam a videót. Nyilván ekkor fókuszált. Majd egyre közelebb mentem, és a tv-n levő csatorna felirata tisztán olvasható volt, majd egy könyvlaphoz mentem közvetlen közelről, és tisztán olvashatóak voltak a betűk. Ergo működnie kell az AF-nek.

[ Szerkesztve ]

(#2059) rizso válasza Shyciii (#2058) üzenetére


rizso
addikt

Akkor nem tudom mi volt a T-nél: nem ment az AF, de még "touchfókusz" se...

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#2060) Shyciii válasza rizso (#2059) üzenetére


Shyciii
veterán

Touch focus csak fényképezésnél van, vagy arra gondoltál, hogy az nem ment?

Valakit kérj meg itt a fórumon, hogy próbálja ki. Olyan kellene akinek sima I9070-ese van, mert nekem I9070P van. Elvben nem lehetne ilyesfajta különbség (csak NFC), de jobb biztosra menni.

OFF

Amúgy pont tegnap este néztem meg a Gru-t :DD

[ Szerkesztve ]

(#2061) Rx


Rx
aktív tag

Azt hallottam, hogy lehet tv-re kötni..
Igaz ez? :)

keep it simple! "Régi rendszer: Rx felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!"

(#2062) rizso válasza Shyciii (#2060) üzenetére


rizso
addikt

Igen, arra a fajta touchfocusra gondoltam (a Sensationömben is touchfocus volt videó közben, meg ha jól tudom az iphonok is azt használják, így gondoltam kipróbálom az Advance-nél is, hátha az van benne - de az sem ment). A T-s Advance-ben van NFC?

GRU bácsi pedig egy igazi figura :)

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#2063) Shyciii válasza rizso (#2062) üzenetére


Shyciii
veterán

Videófelvétel alatt nincs touchfocus nekem sem, csak fényképezés alatt. Videó alatt szerintem csak autofocus van.
Úgy tudom a T-s változatban nincsen NFC. Sőt. Anno a webshoposok sem NFC-sek voltak. Nem tom ez mennyire változott most...

(#2064) rizso válasza Shyciii (#2063) üzenetére


rizso
addikt

Az nem baj, ha nincs TF, csak AF legyen - ami meg valamiért nem ment a T-s készüléken...

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#2065) k0c2k4 válasza rizso (#2064) üzenetére


k0c2k4
tag

Nekem sima i9070 van, mukodik az AF video kozben(TF nem, csak a sima AF)

[ Szerkesztve ]

"Growing old is inevitable. Growing up is optional"

(#2066) rizso válasza k0c2k4 (#2065) üzenetére


rizso
addikt

Akkor nem tudom mi a picsa baja volt a kiállított darabnak. De pl ebben a videóban sem működik az AF, ha jól látom.

Meg ennél sem...

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#2067) Shyciii válasza rizso (#2066) üzenetére


Shyciii
veterán

Első videón valóban úgy tűnik, mintha nem működne az AF, mikor a virágra közelít rá. Bár ez is attól függ, hogy mennyire megy közel. Kb 10cm- távolságtól tud fókuszálni. Kisebb távolságnál már nem megy. Nem tom itt mennyire van közel.
A második videónál én nem látok problémát. Bár rikító napfényben videózik, a kép egész tűrhető, és a labdára mikor ráközelít is teljesen jól olvasható az adidas felirat, pedig a videó kezdetén max a távoli kerítésen kezdődött az AF munkája, vagyis itt dolgozik rendesen. De azért azt tudni kell, hogy az Advance nem képes olyan éles képet adni, mint mondjuk az S2. S2-ben a focus sokkal jobban működik. Tehát hiperéles képet ne várj :)

(#2068) rizso válasza Shyciii (#2067) üzenetére


rizso
addikt

Pont az a baj, hogy a labda homályos, nem fókuszál újra. Ennek a hardvernek nem okozhat gondot a normál AF működés. Már a Vivaz Pro is faszán tudta az autofókuszt, pedig a Advance közelében sincs hardvert tekintve.

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#2069) Shyciii válasza rizso (#2068) üzenetére


Shyciii
veterán

A fókusz működésének semmi köze a klasszikus hardverhez. Tök mindegy milyen proci, grafikus mag van benne. Ettől teljesen független. Ha az AF nem működne benne, akkor nem gyengén lenne homályos a labda (bár az adidas felirat jól olvasható), hanem abszolút homályos lenne. Nézd meg a videó elején levő kerítés hány méterre van. Ha annak a fókusza rögzült volna, akkor a labda esetében egy pacát látnál maximum, nem ezt.
Amúgyis rém lassú a fókuszálási sebessége fényképező alatt is, nem hogy videózás alatt. Elvben ezen segíteni fog a JB rom, de az majd kiderül...Amúgy ha a zoom képességét kihagyták ebből a készülékből, akkor én azon sem csodálkoznék, ha a kamera többi része se brillírozna. Ezt a feltevést erősíti meg az, hogy a makróképeket távolabbról kell készíteni, mint ahogy egy jobb készülék tudja, és hogy az AF is lassan működik (holott a 30eFt-os Defy-m is gyorsabban fókuszált).

(#2070) gusthy válasza Shyciii (#2069) üzenetére


gusthy
veterán

Ez fura, nekem pl az OT-995-höz képest gyorsnak tűnik az AF. (A Defy-re nem emlékszem, ki fogom próbálni ezek után :) )

(#2071) szab.tam


szab.tam
nagyúr

(#2050) sheep :R
szerintem igen, de újból megnézem.

(#2051) gusthy :R
megnézem.
de franc megette, ha több lépcsővel lejjebb eldugták a funkciót. (így kénylemetlen az ide-oda váltogatás.)

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#2072) szab.tam válasza szab.tam (#2071) üzenetére


szab.tam
nagyúr

(#2051) gusthy

figyelmetlenül olvastalak.
de.
bepipáltam. hiába.
dupla tapi, akkor vált a teljes nézet és a nagyítás között. nem tördeli be.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#2073) gusthy válasza szab.tam (#2071) üzenetére


gusthy
veterán

Nem kell váltogatni, ezt csak egyszer kell átkapcsolni, aztán duplatapival tudsz ki s be zoomolni.

Van még egy ilyen hülyeség: a telefonkönyvben a kontaktok közül csak a csoportba soroltakat mutatja, a minden egyebet nem, hacsak külön be nem kapcsolod. Ami szintén érthetetlen. (Ettől függetlenül lehet kapcsolni, - helyesen, - hogy csak azt mutassa-e, amihez van telefonszám. Ennek a defaultja meg szintén logikátlanul az, hogy ne csak azt mutassa.)

(#2074) szab.tam válasza gusthy (#2073) üzenetére


szab.tam
nagyúr

de nem tördeli be. konkrétan a ph-t.
ha aph-t elindítom, akkor egy korlátozott tartalmú főoldal jön be. az oldal alján ott van, hogy telejs verzió. katt.
bejön az egész oldal, teljes méretben. vagy rázummolok, vagy hagyom teleljesben. de ha 2-t rákattintok, semmi ne történik. picit ugrik a kép, és ennyi.
ha zummolok, és utána dupla tapi, akkor visszaugrik teljes méretre.
de tördelés sehol....

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#2075) szab.tam válasza gusthy (#2073) üzenetére


szab.tam
nagyúr

de nem tördeli be. konkrétan a ph-t.
ha aph-t elindítom, akkor egy korlátozott tartalmú főoldal jön be. az oldal alján ott van, hogy telejs verzió. katt.
bejön az egész oldal, teljes méretben. vagy rázummolok, vagy hagyom teleljesben. de ha 2-t rákattintok, semmi ne történik. picit ugrik a kép, és ennyi.
ha zummolok, és utána dupla tapi, akkor visszaugrik teljes méretre.
de tördelés sehol....

asszem nem vacakaolok. megnézema chromeot és az opera mini-t. amelyik jobban tetszik,a zt használom....

thx.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#2076) adalbert1 válasza sheep (#2031) üzenetére


adalbert1
veterán

Köszönöm az infót mindkettőtöknek. Kár, mert amúgy szimpatikus a készülék, de akkor már inkább ace2 gyári garanciával, vagy Nexus boltival (vagy harmadik opcióként megvárom, hogy mik jönnek mostanában).

(#2077) dobolson válasza szab.tam (#2075) üzenetére


dobolson
senior tag

Chrome csak ics-től felfelé működik.

(#2078) szab.tam válasza dobolson (#2077) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ics - azmiaz?
(1. androidos telefonom, azaz első nálam okosabb telefonom). nekem a szakkifelejzések még kínaiak.

de asszem inkább "opera"-lok.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#2079) leslieke válasza szab.tam (#2078) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

[link]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#2080) rizso válasza Shyciii (#2069) üzenetére


rizso
addikt

Nana:) Telefonoknál olyan fél métertől/métertől mindegy milyen távolságra van valami, kb ugyanolyan éles lesz minden. Ha az Advance-ben működik az AF videó közben, akkor tökéletesen élesen kell látnod pl. egy könyv szövegét is. Pl itt látszik, hogy milyen, mikor működik az AF.

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#2081) zoli62


zoli62
addikt

Ha Kies-sel a Galaxy S-ről csinálok egy biztonsági mentést a gépre, az maradéktalanul visszatölthető Galaxy S Advance-ra? A Kies régebbi, 1.5-ös verziója van feltelepítve, mert az még tudott SMS-t is menteni, vajon az is felismeri a Galaxy S Advance-t?

(#2082) szab.tam válasza leslieke (#2079) üzenetére


szab.tam
nagyúr

megnéztem: csak 2.3.6. jájjj. micsoda szííígyen.... :U :D

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#2083) Gery15 válasza rizso (#2080) üzenetére


Gery15
addikt

Nekem bizony nem megy... nem p-s verzió T-nél vásárolt.

HyperX

(#2084) Rx


Rx
aktív tag

Valaki próbálta már a telefont tv-re kötni?

keep it simple! "Régi rendszer: Rx felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!"

(#2085) dobolson válasza szab.tam (#2082) üzenetére


dobolson
senior tag

Hát igen... De elviekben 1-2 hónap és jön a jb(legfrissebb droid verzió) vagy az ics. Vagyis nem rég kijött a 4.1.2 is, az a legújabb verza, de még az is jb.

[ Szerkesztve ]

(#2086) sheep válasza dobolson (#2077) üzenetére


sheep
addikt

akkor ezért nem találom a play-en :)

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#2087) dobolson válasza sheep (#2086) üzenetére


dobolson
senior tag

Nem is találod? Nekem megkeresi, de persze kiírja, hogy nem kompatibilis. És ennek a ginger az oka. :-)

(#2088) Shyciii válasza rizso (#2080) üzenetére


Shyciii
veterán

Ez a videó Galaxy S2-essel készült. Ugye írtam, hogy az S2 sokkal jobban fókuszál. Mellesleg ha megnézed a videót, akkor ennél is látható, hogy mikor teljesen közelre viszi a gépet a tűlevelekhez, akkor ennek sem tökéletesen éles a képe, homályos a tűlevél.

(#2089) rizso válasza Gery15 (#2083) üzenetére


rizso
addikt

Esetleg lgcamera vagy valami hasonló programmal? Ott lehet állítani, hogy milyen fókuszt használjon, hátha...

Shyciii: igen, SII-vel készítettem, de ez most tök mindegy. Ha megy az AF, akkor bizony ki kell élesítsen közelre is (ha kell tudok mutatni több saját készítésű videót, különböző telefonokkal is).
De így talán jobban látszik a különbség:

Advance AF nélkül:

SII működő autofókusszal:

(Mindkét videót 720p-re raktam, és normál képnézetben néztem, tehát ugyanolyan körülmények között készültek a képkivágások.)

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#2090) lacibacsi


lacibacsi
addikt

:DD Ha csak nem hozzák előre a világvégét, akkor holnap estére a kezemben lesz a Advance-om! :DD

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#2091) BrTH válasza lacibacsi (#2090) üzenetére


BrTH
tag

Én meg az enyém eladásán gondolkodom. Szerintetek kb 55e reális ár?

By BrTH

(#2092) sheep válasza BrTH (#2091) üzenetére


sheep
addikt

55? annál azért több sztem

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#2093) Gery15 válasza rizso (#2089) üzenetére


Gery15
addikt

Szerintem ebbe már pedig tuti, hogy nincs autofocus. A program az fasza lenne nagyon, mert még olyat is tudok beállítani, hogy erőltetett af, de ez nem csinál semmit sem. Videó előtt befókuszál faszáúl bárhova tartam, de közben már nem... :(

HyperX

(#2094) rizso válasza Gery15 (#2093) üzenetére


rizso
addikt

Fasza...

Kíváncsi vagyok, hogy ICS/JB változtat-e ezen a helyzeten. Mikor "régen" Wave-em volt, akkor ott bada1.2-nél nem volt videó közben fókuszálás, viszont a 2.0-val már lett touchfókusz.

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#2095) dobolson válasza rizso (#2094) üzenetére


dobolson
senior tag

Akár elképzelhetőnek tartom én is, hogy legyen ebből valami. Nekem a galaxy ace-nél volt hasonló: froyoval 240x320 volt a max felbontás videónál, gingerrel javították 640x480-ra.

(#2096) Gery15 válasza rizso (#2094) üzenetére


Gery15
addikt

Én is remélem.

HyperX

(#2097) szab.tam válasza BrTH (#2091) üzenetére


szab.tam
nagyúr

vodásokat az apróban ennyiért láttam. sajnos. (asszem volt már 50-ért is...)
a red-es 10/8k-s beszerzési lehetőség lenyomta az árat.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#2098) Shyciii válasza rizso (#2089) üzenetére


Shyciii
veterán

Elhiszem, hogy az első videón így néz ki AF nélkül, de nekem nem ilyen homályos. Mint mondtam nálam olvashatóak a feliratok. Ezen az első képen meg paca van.
A második képen meg hiába működik az AF, a tűlevél akkor sem éles, hanem picit homályos. Ennél nem sokkal rosszabb amit nekem csinál az Advance., pedig én este lámpafénynél próbáltam anno.

(#2099) gusthy válasza picur220 (#49) üzenetére


gusthy
veterán

Hülyeség törölve

[ Szerkesztve ]

(#2100) Wendelke válasza Rx (#2084) üzenetére


Wendelke
senior tag

"Valaki próbálta már a telefont tv-re kötni?"

Én igen, Nokia 5800 XM kábellel, amiről olyan infó volt, hogy kiadja a tv-re képet. Sajnos csak a hangot adta át, képet nem. Bár lehet, hogy más ügyesebb volt. :F

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.