Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:34:24

LOGOUT.hu

Elsőnek javasolom, hogy az érintett tesztet olvasd el. Sok dolgot, melyet a cikk kitárgyal, helytakarékosság végett nem említek meg.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2301) gusthy válasza Gery15 (#2297) üzenetére


gusthy
veterán

Hát, szerintem akkor szervizbe vele hamahama, mert ennek nem kéne így lennie (bár lehet, hogy elég lenne csak leformázni).

(#2302) Gery15 válasza gusthy (#2301) üzenetére


Gery15
addikt

Már leformáztam egyszer. Nem rég jött elő am szervizből.

[ Szerkesztve ]

HyperX

(#2303) gusthy válasza Gery15 (#2302) üzenetére


gusthy
veterán

hm.... no idea... ez akkor is fájlrendszer hiba, és ilyet még nem is láttam sose.

(#2304) Gery15 válasza gusthy (#2303) üzenetére


Gery15
addikt

Ha többször előfordul még akkor megint elküldöm szervizbe, de nem nagyon akarom ezért. Amúgy se szoktam mindig videózni, de ma jól jött. Várom mindenképpen az I.CS. vagy a J.B.-t.

[ Szerkesztve ]

HyperX

(#2305) zoli62


zoli62
addikt

Előfordul, hogy a gyári stoppert elindítva, más alkalmazást használva közben, később újra megnyitva az látszik, hogy le van nullázva. Másnál is előjön ez a hibajelenség?

(#2306) Rx


Rx
aktív tag

Sziasztok!

Amatőr kérdések jönnek :)
A telefont le tudom "nullázni" olyanra mint amikor megvettem?
Tehát a telefonon belül van ilyen opció? Gondolom ez még nem jár garancia vesztéssel csak a root...
Előre is köszi!

Üdv, Rx

keep it simple! "Régi rendszer: Rx felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!"

(#2307) Shyciii válasza Rx (#2306) üzenetére


Shyciii
veterán

Settings/Privacy alatt van a Factory data reset...

Szerintem ha egyszer van időd, akkor nézd végig az összes menüpontot. Sok érdekesség van :)

(#2308) gusthy válasza Rx (#2306) üzenetére


gusthy
veterán

Beállítások - védett adataim - gyári adatok visszaállítása

(#2309) Rx válasza Shyciii (#2307) üzenetére


Rx
aktív tag

gusthy & Shyciii
köszönöm!

egyszer végig szaladam a beállításokon, de nem ártana egy kicsit átnyálazni mivel ez az első okos androidos telefonom :)

keep it simple! "Régi rendszer: Rx felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!"

(#2310) bernadett79 válasza NoMagix (#1) üzenetére


bernadett79
tag

én ezt készüléket szeretném megvásárolni de tanácstalan vagyok hogy érdemes e megvásárolni mert nekem most sony ericson ixéria mini készülékem van aki tud kérem írjon nekem

[ Szerkesztve ]

Gaál Bernadett

(#2311) Shyciii válasza bernadett79 (#2310) üzenetére


Shyciii
veterán

Mivel nem ismerjük a pontos igényeidet, hogy mit tartasz fontosnak egy telefon esetében, így elég nehéz a kérésednek rendesen eleget tenni.

(#2312) leeka válasza bernadett79 (#2310) üzenetére


leeka
tag

Vedd meg! :D

Fear the future !

(#2313) bernadett79 válasza Shyciii (#2311) üzenetére


bernadett79
tag

én egy telefonban a zenehalgátas fotózás videofelvétel nettezés re használom a telomat és érdemes e lecserélni a sony ixpéria mini telefonom ere a telora

Gaál Bernadett

(#2314) sheep válasza bernadett79 (#2313) üzenetére


sheep
addikt

ezeken a területeken kb ugyanaz vagy egy kicsit jobb az advance
(személyes véleményem, volt xperia minim)

[ Szerkesztve ]

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#2315) bernadett79 válasza sheep (#2314) üzenetére


bernadett79
tag

ezért érdeklődőm mert hogy leszeretném cserélni ere a samsungra és hogy jobb választás e

Gaál Bernadett

(#2316) Shyciii válasza bernadett79 (#2313) üzenetére


Shyciii
veterán

Fotózás picivel jobb (tán kevésbé mossa el a képet), és internetezés mindenképp jobb, főleg a nagyobb kijelző miatt (összességében is sokkal jobb benyomást kelt a kijelző). Zenehallgatás passz. Videózás, hááát. Nálam az most igencsak kiakadt. Kéne neki egy factory reset, de egyenlőre hagyom. Remélhetőleg az ICS/JB frissítés a videófelvételen fog javítani, mert ott vannak "érdekességek"...

(#2317) bernadett79 válasza Shyciii (#2316) üzenetére


bernadett79
tag

háát akkor nem is tudom hogy le e merjem cserélni ha lehet nem járok jol

Gaál Bernadett

(#2318) dobolson válasza Shyciii (#2316) üzenetére


dobolson
senior tag

Zenehallgatás terén valszeg jobb lehet, mint a mini. Ezt abból gondolom, hogy tesóm xperia live-jánál, ami elvileg walkman teló, jobban és szebben szól. Magas hangerőn ez még egész tisztán üvölt, a sony ugyanott már nagyon recseg.

(#2319) bernadett79 válasza dobolson (#2318) üzenetére


bernadett79
tag

és a videózás?? az milyen az én telom nem csinál szép képet és a videói se valami jó de a samsungrol azt hallatam lefagy és nem megbízható készülékek a Sony hoz képest

Gaál Bernadett

(#2320) k0c2k4 válasza bernadett79 (#2319) üzenetére


k0c2k4
tag

Szep kepeket csinal, es a videok is jok, en meg vagyok vele elegedve. Nekem edig egyszer se fagyott le telefon, nemhogy videozas/fenykepezes kozben, de mashol sem. Szerintem barmien telefont le lehet fagyasztani, de minosegben, megbizhatosagban jobbak mint a sony telefonok

"Growing old is inevitable. Growing up is optional"

(#2321) Shyciii válasza bernadett79 (#2319) üzenetére


Shyciii
veterán

bernadett79

Videózás mobilhoz képest egész jó, leszámítva, hogy nincs autofocus (nálam egy ideig többé-kevésbé működött, most meg már sosem fókuszál...), a képek relatív szépek az 5mp-es mezőnyben. De a minihez képest mindenképp a kijelző mérete, felbontása, technológiája az igazi nagy előrelépés. Én már csak ez miatt is lecserélném. Lefagyás nekem csak 2-szer volt, de az egy letöltött program miatt volt.

dobolson

Akkor valszeg tényleg jobb lehet :)

[ Szerkesztve ]

(#2322) bernadett79 válasza Shyciii (#2321) üzenetére


bernadett79
tag

és a menü rendszere ?, az is jobb

Gaál Bernadett

(#2323) Shyciii válasza bernadett79 (#2322) üzenetére


Shyciii
veterán

Mármint a telefon menürendszere? Azok között nincs sok különbség. Gingerbread és Gingerbread között maxmium apróbb eltérések vannak, vagy annyi sem. Android, az Android. Valamit fog majd változni a menürendszer mikor megkapja az ICS-t, vagy JB-t, de az is olyan lesz, mint más telókön, amin szintén ICS, vagy JB van.

(#2324) bernadett79 válasza Shyciii (#2323) üzenetére


bernadett79
tag

igen a telefoné nagyon gondolkodom a Samsungon amúgy de a htc telefonon is de a htc nél a márkát kell megfizetni azt hallatom és hogy sok probléma volt van némejikel

Gaál Bernadett

(#2325) sheep válasza bernadett79 (#2324) üzenetére


sheep
addikt

ha tudsz próbálj ki egyet egy üzletben
lehet kicsit nagy lesz a mini után

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#2326) gusthy válasza bernadett79 (#2322) üzenetére


gusthy
veterán

Okostelefonokon ez a "menürendszer" elég értelmezhetetlen fogalom, kezelőfelületet mondanék. Amúgy az Androidok közt tud azért jelentős lenni a különbség a gyári felületek között (ebben a leginkább a HTC az, ami eltér a többitől, de a Samsung TouchWiz is kicsit más, mint az alap Android, a Sony is elég más, az LG is), de ha az egyiket megtanulod, a többivel se lesz gondod. Viszont ha nem tetszik a gyári, akkor két mozdulat lecserélni, rengeteg féle ún. launcher van a Play áruházban.

(#2327) Shyciii válasza gusthy (#2326) üzenetére


Shyciii
veterán

Nem lehet, hogy a Settings menürendszerre gondolt, és nem a launcherre?
Lehet hogy jobban jár ahogy sheep mondta, hogy próbáljon ki egyet, mert ez így...

[ Szerkesztve ]

(#2328) gusthy válasza Shyciii (#2327) üzenetére


gusthy
veterán

Ja, de lehet, de azt meg nem kell folyton matatni.

(#2329) HaZse válasza bernadett79 (#2324) üzenetére


HaZse
őstag

Mindenképp megéri. A mondatot nagybetűvel kezdjük, az írásjelekre meg figyeljünk oda, bármennyire is telefonról írunk. Nem beszélve a helyesírásról.

Amúgy ezen az oldalon megtalálod az összehasonlítást.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#2330) dobolson válasza HaZse (#2329) üzenetére


dobolson
senior tag

+1

(#2331) gusthy válasza bernadett79 (#2324) üzenetére


gusthy
veterán

A HTC nagyon jó, csak a One eggyel lejjebb van, mint ez, az S meg eggyel feljebb.

(#2332) szab.tam


szab.tam
nagyúr

fényképezésről volt az előbb többször is szó.

próbáljatok meg telóról nem a max (5mp) felbontásban lőni, hanem csak pl 2-ben. jobb lesz a kép. (feltéve, ha a kijelző, amin visszanézitek nem nagyobb felbontású, vagy nagyméretű nyomtatás lesz belőle.)
én erre a sek800i-nél jöttem rá. ott az 1 mp-es képeknél lett a legjobb relatív képminőség.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#2333) tragabi


tragabi
tag

Sziasztok, egy olyan kérdésem lenne, hogy lehet visszaállítani alaphelyzetbe a telefont?

alul a kis resetet benyomom?

köszönöm

(#2334) lacibacsi válasza tragabi (#2333) üzenetére


lacibacsi
addikt

Nem kellene csak huszonvalahányat visszaolvasnod és ott (is) van a válasz. ;] ;]

Alul a kis resetet én nem nyomogatnám, mert az az általad hívott fél hallására káros hatással van... Nem fog hallani semmit! (az a mikrofon) :)) :)) :))

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#2335) lacibacsi


lacibacsi
addikt

Ha feloldott képernyővel teszem le a telefont az asztalra, tízből ötször bekapcsol a kamera (T-Mobil-os)! Csinálja ezt másoknak is? :F

Először azt hittem, hogy lerakás közben megnyomok valamit, de kipróbáltam úgy is, hogy semmihez nem értem, mégis bekapcsol. :F

(Közben kitettem egy képernyőzár widget-et, amivel azonnal le tudom zárni a képernyőt. Zárt képernyő esetén - talán természetesen - nem jelentkezik a probléma)

[ Szerkesztve ]

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#2336) Shyciii válasza lacibacsi (#2335) üzenetére


Shyciii
veterán

Nálam ilyet nem csinál, ellenben lehet hogy az akksim kezdi felmondani a szolgálatot. 30%-50% között van egy hirtelen esés, meg amúgyis az alsó szegmensben gyorsabban esik (ezt mondjuk még a szar Samsung optimalizációra rá tudnám fogni). Úgyhogy szerintem ma írok a szervíznek, hogy elég az akksi nekik tesztelésre, vagy kell a készülék is, és ha kell a készülék, akkor ugye nem lesz factory reset, és sofware flash, amert akkor bukom a beállításokatm, amiket ugye nem menthetek le teljeskörűen, mert root miatt meg bukok. Faxom.

(#2337) lacibacsi válasza Shyciii (#2336) üzenetére


lacibacsi
addikt

"elég az akksi nekik tesztelésre, vagy kell a készülék is, és ha kell a készülék, akkor ugye nem lesz factory reset, és sofware flash, amert akkor bukom a beállításokatm, amiket ugye nem menthetek le teljeskörűen, mert root miatt meg bukok"

A 22-es csapdája...

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#2338) Ance válasza Shyciii (#2336) üzenetére


Ance
őstag

Ehhez azért nem biztos, hogy rögtön szervíz kell. Tedd fel ezt:

Program: Battery Monitor Widget

Gyártó: 3C

Azért írom ilyen pontosan, mert sok ilyen nevű program van, de ez a jó. Ezzel mindent meg fogsz tudni az akksid állapotáról 2 nap használat után. Próbáld ki.

(#2339) Shyciii válasza Ance (#2338) üzenetére


Shyciii
veterán

Köszi, ismerem ezt a programot még Motorola Defy-s korszakomból. De az akksi eséséhez ez a program felesleges (ráadásul az akksi hardveres hibáját ez sem fogja kijelezni, csak grafikonon láthatom, hogy mikor esett, azt viszont ezen program nélkül is látom), annélkül is látszik, hogy hirtelen esett úgy, hogy nem dolgozott semmit (én meg aludtam...).
A probléma ott kezdődik, hogy rootolt telókra vannak mindenféle speckó xarok amiben lehet hinni, csak felesleges. Ellenben ahogy Defynél is volt, ez akksi hiba lesz, csak míg Defynél majdnem 1 év alatt jött elő, itt meg 2,5 hónap alatt.

[ Szerkesztve ]

(#2340) Shyciii


Shyciii
veterán

És íme egy "gyönyörű" példa az akksis programokra: Battery Capacity Upgrade
Emberi hülyeség határtalan, nyilván sokan fognak ezért a programért még fizetni is...

(#2341) BrTH


BrTH
tag

Üdv, ha valakit érdekelne tok vagy fólia akkor ránézhet erre.

Kösz

By BrTH

(#2342) gusthy válasza Shyciii (#2340) üzenetére


gusthy
veterán

Hát, eddig 1-5 letöltés, és egy értékelés, ami valószínűleg saját maga lehetett :-) szóval ennyire nyilvánvaló fake-et kevesen kajálnak be :-)

(#2343) Shyciii válasza gusthy (#2342) üzenetére


Shyciii
veterán

De friss is ez a verzió. Ráadásul ahogy nézem le volt már szedve, és nemrég lehetett visszarakva. Nah majd 2 hét múlva ránézek :D

(#2344) gusthy válasza Shyciii (#2343) üzenetére


gusthy
veterán

Azért szánalmas :-)

(#2345) Ance válasza Shyciii (#2339) üzenetére


Ance
őstag

Azt is látod mitől esett valószínűleg. De nem vitatkozom veled, hisz mindent tudsz. Vidd szervízbe...

(#2346) Shyciii válasza Ance (#2345) üzenetére


Shyciii
veterán

Battery Monitor Widget Pro nem mutatja meg mitől esik. Ha a pontos szolgáltatás (nem program, hanem service!!! Ugye ez sem mindegy...) nevére vagyok kíváncsi, akkor arra ott van a BetterBatteryStat, amit pont ezért is csináltak meg, mert más program nem tudja megmutatni, hogy pl mi ébreszti fel a telefont. Sajnálom, ha a lelkedbe gázoltam azzal, hogy a Battery Monitor program nem egy istencsászár program, de nekem azaz infó amit tud adni, az édes kevés.

És mégegyszer leírom neked, hátha másodikra megérted: nem programtól, és nem háttérben futó szolgáltatástól/folyamattól esett az akksi állapota (mellesleg nincs olyan program amitől kb 10 perc alatt 20%-ot tud esni az akkumulátor állapota), ergo hardveres (cella) probléma áll fenn.

[ Szerkesztve ]

(#2347) szab.tam


szab.tam
nagyúr

dábl. megint... :(((

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#2348) szab.tam


szab.tam
nagyúr

új kérdésem lenne....

begyűjtöttem egy 32-es memóriát.

szándékom sok adatot feltolni.
van egy elég komoly mappa és file rendszerem, word-ben szerkesztett html-lel, ami a linkeket tartalmazó lista. írtam már róla az altermnatív böngészős kérdésemnél, de ez most mellékes...

lényeg: több ezer file. (2-3k)
az andorid ezeket ugyanúgy előre indexálja, mint a win? mert akkor brutális lassulás várható. :F
vagy csak akkor keresi, amikor kedvem szottyan, és a mappába bemászok?

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#2349) gusthy válasza szab.tam (#2348) üzenetére


gusthy
veterán

hát, nem lesz kapkodós a boot :-) de ha teszel egy
.nomedia nevű fájlt a mappába, akkor nem indexeli.

[ Szerkesztve ]

(#2350) szab.tam válasza szab.tam (#2348) üzenetére


szab.tam
nagyúr

még 1:

nem talám a fényképek auto file nevének a beállítását.
szeretném, ha nem az idióta dátum lenne, :(( :((( , hanem simán 00001-től sorszámozná őket. és a tárhelyről való törlés után is onnantól folytaná a következő fényképsorozatot. (pl. 00000678-tól...)
tehát amikor a gépre áttolom, esetleg ugyanabba a mappába, amibe a téma kívánja, a sor végére kerüljön.

(#2349) gusthy
ha 1-gyel fölé teszem a gyökérben, az jó?
(mapparendszer van. nem egy mappában van 1000 file. almappákban vannak a file-ok, szétszórva.)

".nomedia "
ezek nem csak mp3-ak. rengeteg html-ben elmentett word dok is van bennük....)

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.