Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:34:24

LOGOUT.hu

Elsőnek javasolom, hogy az érintett tesztet olvasd el. Sok dolgot, melyet a cikk kitárgyal, helytakarékosság végett nem említek meg.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2101) Shyciii válasza rizso (#2089) üzenetére


Shyciii
veterán

Viszont egy másik komoly hibát észrevettem a gyári kamera alkalmazásnál. Hiába van beállítva a fehéregyensúly automatikus észlelése, nagyon nem működik, vagy hibásan ítéli meg. Ezekután végképp kíváncsi leszek, hogy mi lesz a JB rom alatt.

(#2102) Shyciii


Shyciii
veterán

Újabb custom rom jelent meg a készülékünkre: CoCore Kernel

Még a Mali GPU-t is megtweakelte a srác...Csakhát az a fránya reset counter hiányzik...

(#2103) Rx válasza Wendelke (#2100) üzenetére


Rx
aktív tag

köszi a választ!
jó lenne tudni hogy valakinek sikerült e és hogy milyen kábellel

FPse program nagyon tetszik főleg ha gamepad-al és tv-n tudnám élvezni :)

keep it simple! "Régi rendszer: Rx felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!"

(#2104) szab.tam válasza Shyciii (#2101) üzenetére


szab.tam
nagyúr

én is a fényképezésre ki vagyok hegyezve.
az auto expozíciós érték beállítás nem tetszik.

konkrét példa.
ablakkal szemben állok. ellenfény. hiába megyek el oldalra a középponttal, (ablak mellé), nem világosodik ki kellőképpen a kép. manuálisan kell feltolnom.
a se k800i-ben ez jobb volt. dinamikusabban tudtam a kamera mozgatással ezt változtatni, és a direkt, manuál funkció is ott volt dedikált gombon.
itt ez piszok körülményes.

viszont! az elkészült ellenfényesnek tűnő képen, piszkálás nélül nem annyira sötétek a falak, de az ablakon kívüli fák is láthatóak maradnak.

tehát a beállítás ugyan elég macera, de a végeredmény tetszik. :))

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#2105) Shyciii válasza szab.tam (#2104) üzenetére


Shyciii
veterán

Ha minél több manuális beállítást akarsz, akkor a gyári kamerát el kell felejteni. Ezt a progit tudom ajánlani: Camera Pro

Ha van kedvem babrálni fotózáskor a beállításokat, akkor ezt a programot szoktam használni.

Sajnos az ellenfényre jó megoldás nincs, max a HDR mód. Illetve a legjobb megoldás, hogy kerülni kell az ellenfényt :)

(#2106) szab.tam válasza Shyciii (#2105) üzenetére


szab.tam
nagyúr

jujj. nagyon az elején vagyok az ismerkedésnek... :D :R

(van valami alkalmazás, amitől + fizikális gombok kinőnek az oldalán?) :U :DDD

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#2107) gusthy válasza szab.tam (#2106) üzenetére


gusthy
veterán

Szerintem radírból kivágva ragaszthatsz rá párat :)

(#2108) zoli62


zoli62
addikt

Erre [link] valaki nem tud válaszolni?

(#2109) Pistakiss válasza Shyciii (#2105) üzenetére


Pistakiss
őstag

Háát!
Vagy közeli tárgyaknál derítés, direkt vakuzás.

"Háát-tal nem kezdünk hozzászólást", meg nem ülünk lóra sem ;) GT P7500 (VODAFONE), Motorola Defy, hTC one x, Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (SM-T311), LG G3; LG G4; LG G6, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P 40 Pro, Samsung Galaxy S 22 Ultra, Olympus E3, 14-54 és 50-200 mm-es obival, mindkettő 2,8-3,5 fényerős

(#2110) Shyciii válasza zoli62 (#2108) üzenetére


Shyciii
veterán

zoli62

Nekem ez az első Samsungom, így Kies-ről hosszútávú tapasztalatom nincsen, de egy biztos: nem szeretem a Kies-t. Szerintem inkább az Airdroid alkalmazással mentsél le mindent (nagyon hasonló a Kies-hez, csak sokkal jobb), és onnan vissza tudod menteni. De ha extra biztonságot akarsz, akkor az sms-eket külön is le tudod menteni. A Play-en erre vonatkozóan van jópár ingyenes alkalmazás.

Pistakiss

Fényképezésnél aranyszabály, hogy makrózáskor nem vakuzunk, úgyhogy marad a megfelelő derítés, vagy akkor makrózunk, mikor elég fény van (már ha a szabadban történik). Akárhogy is nézzük szopás ez mobillal. Persze ha nem törekednének mindenáron halálvékony mobilt csinálni...Nah mindegy, nem puffogok :)

szab.tam

Hidd el van azaz italmennyiség, hogy azt látod van dedikált gomb az Advance oldalán ;)

[ Szerkesztve ]

(#2111) gusthy válasza zoli62 (#2108) üzenetére


gusthy
veterán

Az Android is jó, de a legegyszerűbb talán a telefonon elintézni az egészet Titanium Backuppal, az mindenféle appokat lement.

(#2112) Pistakiss válasza Shyciii (#2110) üzenetére


Pistakiss
őstag

Háát!
Ki írt makrózásról? Szerintem a közeli nem feltétlenül makrózást jelent, én kb a telefon vakujának megfelelő távolságra gondoltam, ez kb 2,5-3m, pl portrénál az ablakban. Kölönben semmilyen "aranyszabály" nem írja ezt, hogy makrózáskor nem lehet vakuzni! Akkor miért gyártanának kifejezetten makró vakukat, és beltérben mivel világítod meg a lefotózandó tárgyakat? Az én METZ vakumnál külön állítási lehetőség van erre, meg egy csomó eszközöm is, pl vakusín, derítő feltétek, körvaku feltét és még sorolhatnám
De ezen nem vitatkozunk, mert nem ez volt a téma, amire én válaszoltam.

[ Szerkesztve ]

"Háát-tal nem kezdünk hozzászólást", meg nem ülünk lóra sem ;) GT P7500 (VODAFONE), Motorola Defy, hTC one x, Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (SM-T311), LG G3; LG G4; LG G6, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P 40 Pro, Samsung Galaxy S 22 Ultra, Olympus E3, 14-54 és 50-200 mm-es obival, mindkettő 2,8-3,5 fényerős

(#2113) Shyciii válasza Pistakiss (#2112) üzenetére


Shyciii
veterán

Jah én még leragadtam a makrózásnál amit beszéltünk az Advance-nél, ileltve videózásnál. Az hogy árulnak makrózáshoz vakukat az nem jelent semmit. Árulnak direkt légszűrőt is az autókhoz, ettől még nem jelenti azt, hogy hasznos. Nekem van jópár fényképezéssel foglalkozó ismerősöm, és egyetértek a véleményükkel, hogy pár cm-ről makrózásnál a vaku lehet akármilyen, az csak ront rajta, mindig lesz olyan részlete amit "kiéget", és ha a téma mellett megfelelő távolságban nincs "semmi", akkor meg az túl fekete lesz. Az egész természetellenes , főleg ha fotós szemmel nézzük. Inkább hosszabb záridő, és alacsonyabb érzékenység mint vaku. Persze ettől függően nem árt egy állvány, ha túl hosszú záridőt állítunk. És akkor még nem lett említve, hogy teleállásban illik, fénymérés spot legyen, hogy ne átlagolva számoljon fényt a fényméréskor bla bla bla.
Nah mindegy. Ez már hosszú, és nem idevaló.

(#2114) BrTH válasza szab.tam (#2097) üzenetére


BrTH
tag

..de gondolom azok Vodások voltak és nem függetlenek

By BrTH

(#2115) szab.tam válasza BrTH (#2114) üzenetére


szab.tam
nagyúr

igen.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#2116) dobolson válasza gusthy (#2111) üzenetére


dobolson
senior tag

Ahhoz root kell, és a root ehhez a készülékhez nem annyira megoldott még. Illetve maga a root oké, de annak feltétele azzal jár, hogy a telefon számlálója ugrik egyet, így láthatóvá válik, hogy nem gyári állapotban van, szóval ugrik a gari.

(#2117) BrTH válasza szab.tam (#2115) üzenetére


BrTH
tag

Nem értem az embereket. Meghirdettem 55-ért, erre megkérdezi magyarországi gyári garancia? -Komolyan az kellett volna visszaírnom igen a T-mobil és a Vodánál van újan 145-ért magyar gyári garancia.

By BrTH

(#2118) dobolson válasza BrTH (#2117) üzenetére


dobolson
senior tag

Mit vennél egyébként ez helyett?

(#2119) Gery15


Gery15
addikt

Most vitte el a futár az Advancet. :O Már most hiányzik úgy hozzám nőt. :D De remélem megoldják, hogy ne kapcsoljon ki. Mihelyst van valami fejlemény róla, írok. Másnak azóta sincs ilyen gondja? XXL4-es rom, random shut down?

HyperX

(#2120) BrTH válasza dobolson (#2118) üzenetére


BrTH
tag

semmit, nem tudom. Most kell a pénz. Ha kellene választani, és előremutató akarnék lenni: Padfone 2; i9305

By BrTH

(#2121) mobal válasza Gery15 (#2119) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Nekem idáig kétszer fagyott be, de ugyanattól(!) az apptól. Egyszer nyomtam sokáig és újraindult, másik alkalommal pedig csak várni kellet. A Barcode Scanner volt a ludas.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#2122) Rx válasza Gery15 (#2119) üzenetére


Rx
aktív tag

csere készüléket kaptál amíg nem hozza vissza? :)

keep it simple! "Régi rendszer: Rx felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!"

(#2123) dobolson válasza BrTH (#2120) üzenetére


dobolson
senior tag

Hát a padfone 2-t én is szívesen elfogadnám. :K

(#2124) Gery15 válasza Rx (#2122) üzenetére


Gery15
addikt

Persze. Egy Ace-t. :D

[ Szerkesztve ]

HyperX

(#2125) dobolson válasza Gery15 (#2124) üzenetére


dobolson
senior tag

Az még egész istenes.:) Nekem volt, örülök, hogy megszabadultam tőle, de nekem a székesfehérvári samsung szervizben csak egy sima telót adtak volna, nem droidos okostelefont. Nyilván túl lehet vele élni egy-két napot, de én már nem tudnék visszaállni érintős droidról "sima" telefonra. :) Szóval örülhetsz annak az ace-nek. :)

(#2126) lacibacsi


lacibacsi
addikt

Kezemben a vadiúj Advance!

Előre is bocsánat, de hamarosan jövök a kérdéseimmel.

Először azonban fel kell töltenem az akksiját...

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#2127) TayRol


TayRol
veterán

Szevasztok!

Kinéztem ezt a telefont magamnak (az Ace2 mellett), de nem nagyon van eladó T-s, bolti garitól meg fázom.
Nincs olyan akinek nem tetszik/megunta/eladná a készülékét?:)

Ha nincs akkor marad az Ász Kettő.

(#2128) Gery15 válasza dobolson (#2125) üzenetére


Gery15
addikt

Azért ez is rohadt szar. :D Vastag, nyomja a kezem, lassú. Valljuk be az Advance jobb, és hiányzik. :U :O Am az oldalon azt írják, hogy egységesen mindenki Ace-t kap cseretelefonnak. ;)

HyperX

(#2129) k0c2k4 válasza lacibacsi (#2126) üzenetére


k0c2k4
tag

Hasznald egeszsegesen, bugmentesen :D amiben tudunk segitunk :P

"Growing old is inevitable. Growing up is optional"

(#2130) Pistakiss válasza Shyciii (#2113) üzenetére


Pistakiss
őstag

Háát!
Ne gabalyodjunk ebbe a vitába, én is fotózok, nem hallomásból tudom, amit tudok. Egy mozgó rovarnál már ne akarjunk hosszú záridővel fotózni, ott igenis kell a vaku, vagy bármilyen kiegészítő fényforrás. A kiegészítőkkel tudjuk pontosan természetes hatásúvá tenni a fény irányát és erejét, mivel a kész képen nem lesz látható mivel készült.
De visszatérve az eredeti felvetéshez, ellenfényben, vagy derítéssel, vagy vakuval tudunk fényt vinni a témánkra, én ezt javasoltam, nem makrózásról beszéltem!

"Háát-tal nem kezdünk hozzászólást", meg nem ülünk lóra sem ;) GT P7500 (VODAFONE), Motorola Defy, hTC one x, Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (SM-T311), LG G3; LG G4; LG G6, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P 40 Pro, Samsung Galaxy S 22 Ultra, Olympus E3, 14-54 és 50-200 mm-es obival, mindkettő 2,8-3,5 fényerős

(#2131) dobolson válasza Gery15 (#2128) üzenetére


dobolson
senior tag

Az nem is kérdés, hogy az advance jobb. De az ace is jobb egy sima billentyűzetes telefonnál. :)

(#2132) Gery15 válasza dobolson (#2131) üzenetére


Gery15
addikt

Persze. :)

HyperX

(#2133) gusthy válasza TayRol (#2127) üzenetére


gusthy
veterán

ha a bolti garitól fázol, a használt miért jobb?
Amúgy vannak nagy boltok, akik olyan tételben forgalmazzák, hogy kár fázni miatta, szerintem.

(#2134) TayRol válasza gusthy (#2133) üzenetére


TayRol
veterán

szolgáltatófüggő használtra gondoltam.

de mondanál a nagy boltokra példát? mert akkor körülnézek náluk. 89 ezret nem adnék ki hogy megvegyem dominóban csak azért mert T-s.

köszi!

[ Szerkesztve ]

(#2135) mobal válasza Gery15 (#2128) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Legalább vadi új? :DDD

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#2136) gusthy válasza TayRol (#2134) üzenetére


gusthy
veterán

mobilexpressz, mobilbirodalom.
A használtakkal az van, hogy sose tudható, mikor tiltják le.

(#2137) Gery15 válasza mobal (#2135) üzenetére


Gery15
addikt

Szerintem igen. :D Egy karc nincs rajta sehol és fólia sincs rajta.:D

HyperX

(#2138) BrTH


BrTH
tag

Sziasztok, úgy néz ki elviszik a telefont. Maradt még pár db új kijelzővédő fóliám. Ha érdekel valakit szóljon. Ára: 400 Ft Ha kel akkor +120 postával.

By BrTH

(#2139) dobolson


dobolson
senior tag

OFF
Ti sem tudjátok elérni a fórumot telefonról? Nekem azt írja ki, hogy kérését nem tudtuk teljesíteni, mert a RIOS motor frissítés alatt áll. :U A Boat és a gyári böngészőn is ugyanez a helyzet.

(#2140) hanati64 válasza dobolson (#2139) üzenetére


hanati64
tag

Már el lehet érni.

(#2141) leslieke válasza dobolson (#2139) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Tegnap este nálam is ez volt.

Szerk.: most is ezt írja.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#2142) dobolson válasza hanati64 (#2140) üzenetére


dobolson
senior tag

Én még mindig nem tudom elérni...

leslike
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#2143) Shyciii válasza szab.tam (#2106) üzenetére


Shyciii
veterán

Elkúrtam, rossz programot ajánlottam, ha manuális beállításokkal akarsz babrálni fotózáskor. A helyes program a Camera FV-5

No meg addig cseszegettem a videófelvételt más programoknál (amik bele is fagytak az egészbe), hogy nekem most már sehol sem fókuszál...mindegy, hálistennek videófelvételt nemigen használom.

(#2144) Gery15


Gery15
addikt

Az előbb hívtak a szervizből, hogy megcsinálták a telót holnap megkapom. Aztán írok! ;)

HyperX

(#2145) aug15


aug15
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni ezen telefon típussal kapcsolatosan.

1. Be lehet-e állítani a névjegyzékben különböző csengőhangokat vagy csak egy csengőhangot lehet? Nokiánál különböző csengőhangokat lehet beállítani?
2.Wifi-t hogyan lehet beállítani: látni látja, mind a laptopot, mind a routert de nem tud csatlakozni? Nagyon nem értek hozzá.

Köszönöm a segítségeteket!

Üdv.

Aug15

(#2146) leslieke válasza dobolson (#2142) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Újra működik a mobilnézet.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#2147) cubEEz válasza aug15 (#2145) üzenetére


cubEEz
csendes tag

1.
névjegyzék--> az adott névjegy--> lent: egyéb, csengőhang és ott ki tudod választani.
2.
beállítások--> vezeték nélküli és hálózati--> wi-fi beállítások--> ott az adott wi-fi-hez való adatokat meglehet adni és csatlakozni.

[ Szerkesztve ]

_@/"

(#2148) dobolson válasza leslieke (#2146) üzenetére


dobolson
senior tag

Igen, látom, köszi! :-)

(#2149) mobal válasza Gery15 (#2144) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

És mondták, hogy mit csináltak vele? Vagy csak flashelték?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#2150) Gery15 válasza mobal (#2149) üzenetére


Gery15
addikt

Csak egy hölggyel beszéltem, aki közvetítő, hogy elkészült a telefonom és holnap mikorra vigye a futár. Gondolom le lesz majd írva, hogy mit csináltak vele.

HyperX

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.