Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:33

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S4 - negyedik, bővített kiadás, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58951) Doggy dog


Doggy dog
senior tag

Sikerült rootolnom és cwm is van (S4 Active 4.2.2)
Itt 1 XDA-s lista a bloatware-ekről.
Ez alapján mehet a tisztogatás?
EFS mentést az Sa managerrel csináltam. Elég az,vagy van jobb program ehhez?Mire figyeljek,mit érdemes törölni?Vagy épp nehogy letöröljem?
Back up most készül.

[ Szerkesztve ]

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#58952) FlashLed válasza Magnum_ (#58939) üzenetére


FlashLed
senior tag

Sammobile-ről letöltöd a szimpatikus romot. Letöltés közben még foglalkozhatsz is,baromi lassú.
Ha lejött kibontos. Letöltesz egy odin-t is. Ap-hez betallózod a kobontott fwt.
Telefonon gyári beállítások visszaállítasa.
Akksi legább 50 %on. Download módba usb drivereket telepít majd start.
És vársz amíg befejezi.

The Mechanic

(#58953) Lefty válasza Keem1 (#58897) üzenetére


Lefty
addikt

Pontosan mit tiltottal meg pluszban? Mert ami nem kell, az szinte mind tilthato gyarilag. Kivancsi vagyok mit talaltal meg.

(#58954) vyce21 válasza vwpolopg (#58950) üzenetére


vyce21
tag

Szia, kb fél éve követem ezt a topicot, soha nem szoktam kommentálni, de most úgy érzem muszáj. Minden kép menj be a rendőrségre, minnél hamarabb! Ugyan így jártam én is, csak én a buszon, 3 héten belül megtalálták a rendőrők. Amint használja az illető azonnal megtalálják.

(#58955) #61600768 válasza Lefty (#58953) üzenetére


#61600768
törölt tag

Erre én is kíváncsi lennék miket tud pluszban letiltani root nélkül amiket a konkurens több tíz ilyen app nem tud.

(#58956) Magnum_ válasza FlashLed (#58952) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Csak 9505-os romot talaltam. Telekomost. Nekem 9506 van. Az baj?

I humbly and respectfully decline™

(#58957) tomiivagyok válasza vwpolopg (#58940) üzenetére


tomiivagyok
aktív tag

NE ADD FEL!

Az enyémet is ellopták, bulizás közben. Nem volt lezárva, nem volt vele semmi se csinálva, be volt rajta kapcsolva GPS+mobilnet, és meglett.

Az a lényeg, hogy van egy olyan oldal, hogy Google Helyadatok (location history, vagy valami hasonló). Belépsz azzal a gmaileddel, amelyikhez a telefonod van csatolva, megnézed, hogy változott-e a telefon helyzete, ha változott, akkor bemész a rendőrségre, mondod, hogy van ilyen oldal, és ez esetleg segítséget tud nyújtani.

Az enyém így lett meg. És mivel nem tettünk feljelentést, így ezzel a módszerrel megkíméltünk egy csomó papírmunkát.

Egy próbát megér.

[ Szerkesztve ]

(#58958) Keem1 válasza Lefty (#58953) üzenetére


Keem1
addikt

Nos akkor a sztori az elejéről. Először 170 alkalmazást fagyasztottam, de valamit fölöslegesen, mert a "Beállítások" app állandóan leállt pl. wifi beállításokhoz belépéskor. Újrakezdtem, fokozatosan tiltogatok és próbálom, hogy nem okoz-e gubancot. Még nem értem a végére, van még olyan cucc, amit le fogok tiltani.

Eddig ezeket tiltottam, mindenféle gond és hiba nélkül:

com.sec.android.app.tourviewer
com.dsi.ant.server
com.dsi.ant.service.socket
com.dsi.ant.plugins.antplus
com.samsung.android.beaconmanager
com.mobeam.barcodeService
com.samsung.android.scloud.backup
com.blurb.checkout
com.android.noisefield
com.samsung.android.sdk.spenv10
com.diotek.diodict3.service
com.dropbox.android
com.sec.android.cloudagent.dropboxoobe
com.android.email
com.android.wallpaper.livepicker
com.android.exchange
com.sec.android.stub.paywithpaypal
flipboard.app
com.android.dreams.phototable
com.sec.android.widget.samsungapps
com.google.android.videos
com.google.android.apps.books
com.google.android.apps.magazines
com.google.android.apps.plus
com.samsung.groupcast
com.sec.kidsplat.installer
com.samsung.android.sconnect
com.sec.android.widgetapp.ap.hero.accuweather
com.sec.android.app.sbrowser
com.sec.android.widgetapp.dualclockdigital
com.android.printspooler
com.sec.android.app.ocr
com.sec.android.widgetapp.digitalclock2x1
com.sec.android.widgetapp.digitalclock
com.android.phasebeam
com.infraware.polarisviewer5
com.sec.android.app.translator
com.sec.android.app.shealth
com.sec.android.widgetapp.diotek.smemo
com.samsung.android.app.galaxyfinder
com.sec.android.provider.snote
com.android.calendar
com.sec.android.widgetapp.SPlannerAppWidget
com.vlingo.midas
com.osp.app.signin
com.sec.android.app.samsungapps
com.sec.android.inputmethod
com.samsung.android.scloud.auth
com.samsung.android.scloud.quota
com.sec.android.app.sns3
com.sec.pcw
com.sec.app.samsungprintservice
com.sec.android.app.billing
com.samsung.SMT
com.sec.allsharecastplayer
com.samsung.android.app.episodes
com.samsung.android.app.storyalbumwidget
com.google.android.marvin.talkback
com.tripadvisor.tripadvisor
com.samsung.android.tripwidget
com.samsung.android.service.travel
com.android.mms
tv.peel.samsung.app
com.sec.android.widgetapp.ap.yahoostock.stockclock
com.sec.android.widgetapp.ap.yahoonews

Bocs, hogy így, de sajnos csak a csomag nevével tudtam exportálni a listát. Ezenkívül fogom még tiltani az összes knox appot, meg az összes Samsung Cloud/App//Link/... appot is. Teljesen kicsontozom. A cél, hogy csak olyan app maradjon, ami tényleg kell vagy nekem, vagy a rendszer működéséhez. Aminél a legkisebb gyanú is felmerül, hogy fölösleges, tiltólistára kerül.

Tudom-tudom, ha minden samsung f*szságot tiltok, miért nem vettem nexust. :DDD Igen, közben rájöttem, hogy nekem a vegytiszta android való, szerintem jövőre a következő telefonom nexus lesz, de addig is, az S4-ből igyekszem mindent kihozni.

es4: minden appot le tud tiltani, olyat is, ami esetleg a rendszernek kéne, sikerült is és a beállítások elszállt állandóan. BÁRMIT le tud tiltani root nélkül!

[ Szerkesztve ]

(#58959) kerxy válasza tomiivagyok (#58957) üzenetére


kerxy
senior tag

Szerencséd volt. Nyilván egy profi tolvaj első dolga a kikapcs, sim kártya kuka, rendszer visszaállítás. még profibbak imei átírás stb...
De tényleg érdemes a rendőrségre bemenni. Haveromnak fél évvel később lett meg a telója, mert a csávó, aki lopta azt más miatt keresték, de megtalálták nála és végül visszakerült. Igaz, hogy fél év, de ha szerencséje van az embernek akkor tényleg hamar megkerül.

(#58960) bari012 válasza raziel01 (#58924) üzenetére


bari012
tag

#58909 - @d.beninek, a Viberre, sorry.

[ Szerkesztve ]

(#58961) chubby2o6 válasza Magnum_ (#58956) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Igen, baj. Innen válaszd ki, amelyik szimpi.:[link]

(#58962) Magnum_ válasza chubby2o6 (#58961) üzenetére


Magnum_
nagyúr

köszönöm!

programok, adatok ilyenkor törlődnek?

I humbly and respectfully decline™

(#58963) chubby2o6 válasza Magnum_ (#58962) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Igen. Már csak azért is,mert a romtelepítés előtt/után érdemes factory resetet csinálni. Ha nincs TB-s mentésed a user appokról+adatokról, akkor be kell laknod újra a telót, cserébe lesz egy tiszta rendszered.

(#58964) Foose


Foose
addikt

Sziasztok! Gyári 4.2 van a telómon,t-s készülék... Anno amikor kezdte kiadni a lollit a gyártó, erre még nem volt hivatalos lollipop. Mivel a letöltött és felrakott egyéb romokat nem lehetett rootolni, azt mondtam, nem is kell nekem... Most telón rányomtam a frissítés keresésre, és egyből elkezdett tölteni egy 1gb-os cuccot. De gőzöm sincs mit, mert nem írja. Mi lehet? I9505,T függő.

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#58965) Sh4rKy válasza vwpolopg (#58940) üzenetére


Sh4rKy
senior tag

Jelentem T-nél dolgozok, hidd el van értelme a rendőrségen való bejelentésnek... elég sok telefon meglett már így..

Amúgy GPS be volt rajta kapcsolva? mert ha igen akkor ITT meg tudod kerestetni a készüléked :R

Az is lehet hogy minden kincsem csak egy másodperc töredéke...

(#58966) Foose válasza Foose (#58964) üzenetére


Foose
addikt

Sammobile-on is néztem egy fél órája, erre a CSC verzióra nincs lollipop. Akkor mit tölt??

[ Szerkesztve ]

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#58967) Keem1 válasza Foose (#58964) üzenetére


Keem1
addikt

Erősen tipp, így ne vegyél rá mérget, de szerintem a soron következő... Majd az okosabbak esetleg cáfolják :D

Úgy látom, neked lolli kell, akkor tegyél fel a típusodnak megfelelőt odinnal.

Szerk: van T-Mobile-os i9505 lolli!

Sh4rKy: remélem, nem a westendben vagy ügyintéző, mert akkor téged sem szeretlek. :DDD A hozzá nem értésüktől egyszerűen felfordul a gyomrom, pedig hányszor megfogadtam, hogy a westendbe nem megyek többé T-s ügyet intézni.

[ Szerkesztve ]

(#58968) Foose válasza Keem1 (#58967) üzenetére


Foose
addikt

Igen tudom hogy van lolli,de I9505TMHHOC1-re!! Nekem meg nem az van. Kép lentebb...Tehát emiatt erre a CSC verzióra nem tölthet lollit OTA-n keresztül... Nem,nem akarok lollit addig,amíg nem lehet rootolni,és nincs rá működő xposed... Egyébként jelenleg nem tudnám megoldani az odin-os verziót sem,mert linux van a gépemen... Szóval valaki ötlet,hogy mit tölt a telóm...?

[ Szerkesztve ]

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#58969) Sh4rKy válasza Keem1 (#58967) üzenetére


Sh4rKy
senior tag

nem, zalaegerszegi vagyok.. :R
amúgy tudom sajnos, hogy mennyi defektes van a cégnél, de ez a rendszer hibája is sok esetben... csak erre azt szoktam mondani, hogy nem engedném kiülni (egyedül) az újoncokat, vagy nagyon bénákat :U

Az is lehet hogy minden kincsem csak egy másodperc töredéke...

(#58970) Keem1 válasza Foose (#58968) üzenetére


Keem1
addikt

Azt hiszem, nem vagy tisztában a CSC fogalmával. Ami lényeges, az a Te esetedben a TMH, a többi csak alverzió, romonként eltér. Tehát az egész CSC nem egyezik meg semelyik két rom esetén se. Nézd meg a sammobile-os T-Mobile-os romokat. Mindegyiknek eltér a teljes CSC sztringje. Aminek egyeznie kell, az csak a TMH, és azt veszi figyelembe az OTA.

(#58971) Foose válasza Keem1 (#58970) üzenetére


Foose
addikt

Én azt hittem nem véletlenül van sammobile-on is feltüntetve a CSC verzió... Ergo sammobile-on is az én CSC verzióm még 4.4.2... mert ugye ott azt írja. Tehát akkor nem,lollit tölt. Akkor viszont segítsen valaki,ne kelljen több ezer hozzászólást visszaolvasnom,van-e már lollira működő xposed,és lehet-e rootolni???

Ezért gondoltam hogy nincs lolli:
Date Country/Carrier/Version PDA CSC
2015-04-01 Hungary (T-mobile) 5.0.1 I9505XXUHOB8 I9505TMHHOC1 YES
2014-09-01 Hungary (T-mobile) 4.4.2 I9505XXUGNG8 I9505TMHGNF1 Nekem ez van.

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#58972) Valken válasza Keem1 (#58958) üzenetére


Valken
tag

Én az XDA-s lista alapján ugrottam neki az 5.0.1-nek a 'Package Disabler Pro'-val és bár kb. csak a felét tiltottam a listán lévő cuccoknak, de már így is fényévekkel jobbnak tűnik az akkuidő. :)

[ Szerkesztve ]

(#58973) Eclips21 válasza seger (#58923) üzenetére


Eclips21
őstag

Kiprobaltam en is a miui-t nálam is fekete képernyőn volt de az ertesitesi LED vilagitott kozben, szóval vartam vartam es csak bejött. Nagyon jo ez miui v6 most pentekit próbáltam de nem volt imei-m es a sim-et se latta. Ja es simán nem kell vissza menni 4.4re hozza max a modem miatt hogy legyen imei de azt meg simán lehet cserélni is odinbol.

[ Szerkesztve ]

(#58974) Keem1 válasza Valken (#58972) üzenetére


Keem1
addikt

Rengeteg a fölösleges app a Samsung romokban, amit egyfelől értek én, több cég (pl. Tripadvisor, Dropbox) együttműködési megállapodásban van a Samsunggal, ezzel nincs is gond, de én ezt úgy oldanám meg, hogy legyen a telón, de eltávolítható módon. Vásárló megveszi a telót, rajta vannak a marketing dolgok. De ezután, ha akarja, le tudja szedni. Akit nem érdekel a dolog mélyebben, úgyis otthagyja, aki leleményesebb, meg fogja találni a módját így is, úgy is (lásd most a Package Disabler), tehát kár a gőzért a Samsung részéről, hogy próbálja eltávolíthatatlanná tenni. Az ebbe ölt energiát inkább a romok stabilitására, és gyorsabb kiadására fordíthatná.

(#58975) szeljanos


szeljanos
tag

Sziasztok. Kicsit lehet off a dolog, de 9506-ra feltettem én is tegnap este a Lollipopot. Eddig semmi baj sincs vele, de azt valaki mondja már meg nekem legyen szíves, hogy ha sz.géppel összekötöm a telefont, akkor az eddigi MTP-s fájlátvitelt hol találom? Vagy ebben már nincs USB-n keresztüli fájlmozgatás a számítógépre? (OP: Win10)
Köszönöm.

Alcatel302►Nokia3410►SamsungSGH-E770►SamsungWave723:Bada1.0-Bada2.0►SamsungGalaxySAdvance:Android4.4.2/Slimkat/►SamsungGalaxyS4LTE+(I9506):Android5.0.1/Lollipop/-CM13/MM/►SamsungGalaxyS7(SM-G930F)-Android7.0-8.0►SamsungA71-Android12►Xiaomi12-Android12

(#58976) raziel01


raziel01
veterán

Az új lolin nalatok jo a home gomb lenyomasara az összes alkalmazas torlese? Nalam sötét képernyőt ad be pár másodpercre.

(#58977) Foose


Foose
addikt

Hogyan tudnám megkönnyíteni a lollipra frissítést úgy, hogy miután megvan, könnyen vissza tudjak tenni mindent? Oké még úgy is, ha beállítások elvesznek, játék mentés nem kell mert nincs. Csak nincs kedvem ahhoz hogy full üres rendszerre megint mindent letöltsek... Kb egy éve hogy belaktam a mostani rendszert. Elég ha a root-al meg ilyesmikkel küszködök... (nincs win gépem) vagy tisztább ha mindent megint letöltök?

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#58978) Doggy dog válasza Doggy dog (#58951) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Elég a system/app-ból törölni a nem kívánt alkalmazásokat?

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#58979) Viktor0610 válasza Foose (#58977) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Először én is mindig azzal kezdtem, hogy a csillió programot letöltöttem minden hard reset/frissítés után.
Aztán rájöttem, sokkal jobban járok, ha mindent az első alkalommal töltök le, mikor szükségem van rá. :D
Sok programot így végül nem is rakok fel, meg nem is foglalkozom annyit a belakással.

Xiaomi 13T

(#58980) Foose válasza Viktor0610 (#58979) üzenetére


Foose
addikt

Végülis ez is egy megoldás :) Csak az a gond hogy rengeteget melózok,alig vagyok itthon,és azért wifivel mégiscsak könnyebb. Most a root-ot nézem,hogy ugyanúgy mint a gyári 4.4-et,towelroot-al lehet rootolni? Mármint ha OTA-n frissítek 5.0.1-re...

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#58981) bari012 válasza raziel01 (#58976) üzenetére


bari012
tag

Ha törlöm a futó alkalmazásokat, engem ez a kijelző fogad, mindaddig, amig meg nem nyomom ismet a home gombot... ez sem normális

(#58982) raziel01 válasza bari012 (#58981) üzenetére


raziel01
veterán

Néha engem is.
Oké. Akkor nem nálam van a hiba. :D

Mondjuk erre azért valami megoldás jó lenne bár root nélkül kétlem hogy lesz.

(#58983) palee69 válasza raziel01 (#58982) üzenetére


palee69
senior tag

Nekem is ez volt i9515-ön,a legfrissebb arab rom oldotta csak meg.

(#58984) Fall-N


Fall-N
veterán

Ezt tényleg benéztem, már tényleg van egy ideje.
Azt hittem, hogy mostanában nem fog kijönni így nem nézegettem kézzel, hogy van-e frissítés.

Amúgy nem tudom volt/van KK gyári ROM-ban HDR a gyári kamera appban de ebben az 5.0.1-es ROM-ban van?

(#58985) kerxy válasza bari012 (#58981) üzenetére


kerxy
senior tag

Én március óta használom az 5.0.1-et 9506-on és eddig akárhány (amúgy 4 db-ot) gyári romot próbáltam, egyikben sem volt jó ez az összes alkalmazás bezárása dolog.

(#58986) vwpolopg


vwpolopg
őstag

Köszi mindenkinek srácok! Voltam a rendőrségen, de mivel az ügyeletes egy inkompetens, elérhetetlen majom volt, holnap megyek újra, állítólag holnap más fog dolgozni aki ért is a munkájához... így ma nem jutottam semmire...

[ Szerkesztve ]

(#58987) Tibi86 válasza raziel01 (#58976) üzenetére


Tibi86
aktív tag

Nálam rendben van, ugyanolyan mint 4.4-en volt. (pedig simán OTA-n dobtam rá a lollit)

[ Szerkesztve ]

(#58988) FlashLed válasza FlashLed (#58949) üzenetére


FlashLed
senior tag

Köszönöm!

vwpolopg:
Nem csodálom. a Rendőrség nevű bohócok gyülekező helyén 99%-ban ilyenek dolgoznak sajnos...

[ Szerkesztve ]

The Mechanic

(#58989) balintka válasza Valken (#58972) üzenetére


balintka
addikt

Tudnád linkelni ezt az xda-s listát?

(#58990) Valken válasza balintka (#58989) üzenetére


Valken
tag

(#58991) balintka válasza Valken (#58990) üzenetére


balintka
addikt

Köszi!

(#58992) seger válasza Eclips21 (#58973) üzenetére


seger
addikt

Modemet cserélni hogyan tudok? Vagyis honnan tudok letölteni és odinba hova kell betallózni?

(#58993) seger válasza seger (#58992) üzenetére


seger
addikt

Fent a miui. eddig elmegy. de csak félig magyar.....

(#58994) Eclips21 válasza seger (#58993) üzenetére


Eclips21
őstag

Most váltottak nemrég miui v6-ra azért én nem küzdöttem vele, mert nekem sehogy se látta a SIM-et, nekem is össze vissza volt csak magyar. Neked jó? Tudsz telefonálni vele?

Modemet odinból kell feltenni, de ha müxik ne cserélj.

[ Szerkesztve ]

(#58995) seger válasza Eclips21 (#58994) üzenetére


seger
addikt

Teljesen jó. Imei is van. Minden ok, csak sok benne a kinai betű! Még akkor is ha angolra váltom a nyelvet....

(#58996) FlashLed


FlashLed
senior tag

Még mindig régi jelly bean FW keresek 9506-re aminek a modemjével még be lehet lépni a service menube.
Valaki segítség?!

The Mechanic

(#58997) hr2 válasza FlashLed (#58996) üzenetére


hr2
őstag

(#58998) seger


seger
addikt

Magyar miui nincs, vagy csak Én nem találok?

(#58999) FlashLed válasza hr2 (#58997) üzenetére


FlashLed
senior tag

Köszönöm szépen!

The Mechanic

(#59000) seger


seger
addikt

Na találtam egy miui-t ami teljesen magyar. Igaz csak V5.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.