Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-27 20:18:48

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9501) nokiauser válasza KoNZoLik@ (#9500) üzenetére


nokiauser
aktív tag

Köszi!

(#9502) KoNZoLik@ válasza nokiauser (#9501) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

:R

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#9503) thedarkfox válasza KoNZoLik@ (#9498) üzenetére


thedarkfox
senior tag

Hjó de azt is vedd figyelembe, hogy fényképezesnél feljebb tolja a fényerőt is alapból a teló. Azért az így (szerintem) nem olyan rossz akkora akkuhoz képest. :R :))

(#9504) KoNZoLik@ válasza thedarkfox (#9503) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Én is azt írtam,hogy ha sima S10 akkor ez jó...

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#9505) dkovizoli válasza thedarkfox (#9503) üzenetére


dkovizoli
addikt

Valahogy így gondolom én is. Azért a leírtak alapján, még ha plusz is, ez valahol reális. Főleg mobilneten.

(#9506) thedarkfox válasza KoNZoLik@ (#9504) üzenetére


thedarkfox
senior tag

Meaculpa, félreolvastam. :R :DD

(#9507) dkovizoli


dkovizoli
addikt

Olyannal találkozott már valaki, hogy az általa beállított hangerő csak úgy megváltozik? Nálam a média felmegy max-ra, a csengőt meg majdnem minimumra veszi magától.

[ Szerkesztve ]

(#9508) KoNZoLik@ válasza dkovizoli (#9505) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Plusznál azért már neccesek lennének ezek az értékek🙄

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#9509) kekedi válasza p87 (#9496) üzenetére


kekedi
senior tag

Köszönöm szépen!

(#9510) nkmedve válasza KoNZoLik@ (#9500) üzenetére


nkmedve
őstag

"ezért vettem pluszt mivel az majdnem a dupláját hozzá üzemidőben!"

Csak a pontosság kedvéért, szerintem a különbség közelebb van 25%-hoz, sőt ha az akkuk kapacitását és a kijelző méretének eltérését vesszük figyelembe akkor felhasználástól függően lehet kissebb is.

Néhány videó amit mostanában láttam a témában:
S10 vs. S10+ Exynos: [link]
S10 vs. S10+ vs. S10e Snapdragon: [link]

S10e vs. S10+ Exynos: [link]
S10e vs. S10+ Snapdragon: [link]

[ Szerkesztve ]

(#9511) KoNZoLik@ válasza nkmedve (#9510) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Oké, én meg a mindennapi használatban hiszek nem pedig ezeknek a videóknak!
Családban van sima S10 és S10e is, és amíg ugyanazokkal a felhasználási tulajdonságokkal az S10 4 óra SOT-ot produkál addig az S10+ a dupláját, ennyi...
Az S10e még a 3 órát sem hozza sajnos!

[ Szerkesztve ]

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#9512) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

Hogy tudom megnézni hogy mely alkalmazások mennyi mobilnetet használtak el?

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#9513) akooos válasza MikeWazowski (#9512) üzenetére


akooos
veterán

Beállítások->Kapcsolatok->Adathasználat

Nincs elrejtve :))

(#9514) Sischo


Sischo
tag

Szisztok, gondolom mar volt rola szo parszor de tudnatok segiteni tok es kepernyo vedo folia/uveg temaban?
Tegnap jott meg a telo nagyon tetszik, de olyan szep hogy magamat ismerve kb felek kivinni otthonrol.Szeretnek venni toko, itt spigenbol talaltam jokat, viszont a kepernyo vedovel gondban vagyok. Ti hasznaltok? Mennyire cseszi el a leolvasot? Van olyan amit itthon is lehet kapni es megbizhato?
Koszi elore is aki tud hasznalhatot mondani

(#9515) Teal'C válasza Sischo (#9514) üzenetére


Teal'C
addikt

Nekem spigen tok és fólia van rajta. Bőven megérte az árát mindkettő, az ujlenyomattal sincs baj.

[ Szerkesztve ]

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#9516) icemad válasza dkovizoli (#9507) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Nálam van ilyen s10+-on. Passzolom, hogy mi okozza. Szerintem a Bixby rutinok.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#9517) nkmedve válasza KoNZoLik@ (#9511) üzenetére


nkmedve
őstag

Ott valami akkor mégis különbözik a felhasználási módban (vagy használtok valami appot ami a háttérben erőteljesen meríti az akkut az S10-en és az S10e-n), mert amit leírsz az szembemegy minden más tapasztalattal, a fizikáról nem beszélve (mindössze 20%-kal nagyobb az akku a +-ban az S10-hez képest).

Én személy szerint sokkal inkább hiszek egy írányított körülmények között lefolytatott tesztnek, mint különböző emberek által használt telefonok "bemondásos" mindennapi használatának. Ez a 3-8 óra közötti ingadozás amit leírsz, nálam is simán jelentkezik egyik napról a másikra (1 db S10e-n, nem is kell 3 telefon hozzá :) ) attól függően, hogy éppen mit csinálok vagy hol vagyok (a fényerő ugy-e nagyon sokat számít, ahogy az is, hogy magasabb fényerő mellett éppen sötét vagy világos témát használ az ember).

"Az S10e még a 3 órát sem hozza sajnos!"

Folyamatos játéknál vagy verőfényes napon maximális fényerőnél lehet, nálam akkor hoz kb. 3 óra SOT-t az S10e, ott viszont erősen kétlem, hogy az S10+ is olyan sokkal többet tudna.

(#9518) Gabesz11 válasza Sischo (#9514) üzenetére


Gabesz11
tag

Spiegen tok és Whitestone Dome Glass. Nekem bevalt működik az ujjlenyomat olvasom is

(#9519) MikeWazowski válasza akooos (#9513) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Hogy nem találtam meg? :R ;]

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#9520) KoNZoLik@ válasza nkmedve (#9517) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Mindhárom típust teszteltem ugyan azokkal a beállításokkal és appokkal, nekem ezeket az értékeket hozták a telefonok...de ezen nem fogok itt most vitát nyitni🙄

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#9521) dkovizoli válasza icemad (#9516) üzenetére


dkovizoli
addikt

Nekem is az van. Lehet, hogy az, nálam is van rutin beállítva. De azért nem kellene, hogy ilyent okozzon.

(#9522) nkmedve válasza KoNZoLik@ (#9520) üzenetére


nkmedve
őstag

Elhiszem, hogy nálad ez lett az eredmény, csak azt mondom, hogy az általad leírt értékek és különbség távol állnak az átlag tapasztalatoktól. Egy átlag felhasználónál azonos körülmények és felhasználás mellett az S10+ nem igazán fog +25%-nál több SOT-t hozni egy S10/e-hez képest. Ez is persze jelentős eltérés és megérheti emiatt az S10+-t választani, de messze nem dupla üzemidő.

[ Szerkesztve ]

(#9523) Sischo válasza Teal'C (#9515) üzenetére


Sischo
tag

Koszi, es azt megkerdezhetem hogy melyik tok es folia? En kicsit elvesztem a sok lehetoseg kozott

(#9524) Teal'C válasza Sischo (#9523) üzenetére


Teal'C
addikt

[link] fólia
[link] tok

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#9525) bombibmw


bombibmw
veterán

Ma kicsit visszaolvastam, hogy bővítsem tudásomat, elsajátítsak egy-két trükköt a telóval kapcsolatban.
Az érdekelne Teal'C, hogy így miért nem ég így be a kijelző, vagy miért jobb így, mint kisebb fényerőn?[link]
Köszi a választ!

[ Szerkesztve ]

(#9526) Teal'C válasza bombibmw (#9525) üzenetére


Teal'C
addikt

Mert így nem terheli túl az amoledet. Kb úgy képzel el mintha egy szabályzott villanykörtére ráteszel egy szatyrot mondjuk 80% nál még nem olvad el a szatyor de ha feltekered akkor rövid időn belül elolvad. Persze ez nagyon durva példa! A másik részére a kérdésednek: mert így még jól látható de nem ég be persze alacsonyabb fényerőn is lehet használni.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#9527) icemad válasza dkovizoli (#9521) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Azért gondolok arra, mert nálam az automata fényerőt is birizgálja, legtöbbször kikapcsolja. A hangerő azért nem tűnt fel, mert azt hittem én nyomom el, amikor veszem ki a zsebemből. Ha viszont nálad is jelentkezik ez, akkor mégsem én állítom el.
Ma kikapcsolom a rutinokat, meglátjuk.

[ Szerkesztve ]

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#9528) bombibmw válasza Teal'C (#9526) üzenetére


bombibmw
veterán

Értem.
Akkor ha én fix 60%-on használom, szintén nem ég be, mivel nem változik a fényerő.

[ Szerkesztve ]

(#9529) guriga1234 válasza bombibmw (#9528) üzenetére


guriga1234
addikt

A beégés itt a kijelző alapszíneinek elfáradását jelenti. Minél alacsonyabb fényerőn használod, ez annál később következik be.
Ha sokáig van statikus tartalom a kijelző ugyanazon részén, akkor ott hamarabb következik be.

(#9530) Attiba


Attiba
tag

Sziasztok!
Csatlakoztam én is a klubhoz tegnap este egy prizma zöld verzióval :) Euronics vétel volt (241ezer). Ott van most a legjobb ára, 2 év hivatalos garanciával. Régóta követem a fórumot, de annyi információ gyülemlett fel, hogy nem győzöm kapkodni a fejem. Jó lenne majd vmi összefoglaló féle.
Majd biztos lesz kérdésem, előre is elnézést a lámaságért :D

Iphone 13 Pro, Apple Watch Series 7, Airpods Pro 2, Samsung 55QN95B,

(#9531) TODI1111 válasza Attiba (#9530) üzenetére


TODI1111
addikt

Üdv itt. Ha tudunk segítünk.

(#9532) jano_77 válasza Sischo (#9514) üzenetére


jano_77
nagyúr

Tokban Nilkin tokot szoktam használni - ezt pl épp most találtam. jól néz ki és még a vezeték nélküli töltést is támogatja. A jelenlegi sajnos nem, le kell venni a tokot, hogy felvegye a töltést :U -, most is az van/volt. Azért volt, mert apák napjára kaptam a kicsi lányomtól (feleségemtől) egy UMAS tokot a lányom fotójával és most az van fent természetesen.
Kijelző végőben pedig a Whitestone Dome Glass-t használom. Elvileg a Samsung is fogja majd - vagy már lehet, hogy van is náluk - árulni.

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#9533) stewe780 válasza Teal'C (#9526) üzenetére


stewe780
őstag

Sziasztok!

Ez a kijelző fényerő téma engem is érdekel. (Egy Nokia1020-on nekem szépen beégett a waze két gombja, szóval ismerem a jelenséget.)
Azért az elvárható lenne, hogy napfénynél fényesebben világítana, szobában, sötétben meg alacsonyabb fényerőn. Ehhez ugye be kell kapcsolnom az adaptív fényerőt. Viszont ha azt bekapcsolom, akkor nappali fénynél egyszerűen nem hajlandó alacsonyabb fényerőn világítani, mint a maximum. Lejjebb húzom a csúszkát, erre "a jobb olvashatóság érdekében" visszatolja. Tudom én, hogy süt a nap, de sütni fog még két órát, és a waze meg menni fog, nekem pedig elegendő lenne ha kevésbé világít, az is, de ezt meg csak akkor tudom elérni, ha kikapcsolom az adaptív fényerőt. Akkor viszont meg este tologathatom a csúszkát, mert egyáltalán nem állítja.

Van esetleg erre valami jobb megoldás?

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#9534) vaguny válasza jano_77 (#9532) üzenetére


vaguny
tag

Az említett Nillkin tokot egyáltalán nem ajánlom. Tettem vele egy próbát és S10 Plus-hoz rendeltem egyet...de egyszerűen lötyög benne a telefon (legfőképp a tok oldala áll el). Folyamatosan olyan érzésem volt, mintha ki akarna esni belőle a készülék. Most küldöm vissza éppen.
Ellenben a Spigen termékekben még nem csalódtam eddig. Több előző telefonomon volt és ismét az lett befutó. Jelenleg Spigen Rugged Armor védi a telefonom. Nagyon jól illeszkedik, biztonságosnak tűnik, nem mellesleg kellemes a tapintása is.

[ Szerkesztve ]

XBOX GT/PSN ID/EA ID: xVAGUNYx ; STEAM ID: Vaguny

(#9535) jano_77 válasza vaguny (#9534) üzenetére


jano_77
nagyúr

Meglátom. Én a Nilkinnel még sosem fürödtem be, mindig rendesen passzolt a telefonjaimra. Holnap veszem át, ha esetleg tényleg gond lesz a mérettel, vissza adom, lesz rá 14 napom. :R

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#9536) vaguny válasza jano_77 (#9535) üzenetére


vaguny
tag

Kívánom, hogy Neked jó legyen! Esetleg majd oszd meg Te is a tapasztalataidat...talán másnak is segít majd a döntésben.
Egyébként nekem sem volt eddig semmi bajom a Nillkin tokokkal. Volt nekem is egy régebbi HTC telefonomon, családtagoknak több Samsung készülékén, teljesen jól illeszkedett...de ez most valahogy nem jött össze nekik, vagy én nyúltam bele egy "lazább" pédányba.

[ Szerkesztve ]

XBOX GT/PSN ID/EA ID: xVAGUNYx ; STEAM ID: Vaguny

(#9537) moco22


moco22
aktív tag

Sziasztok!
Szerettem volna fotókat letölteni pc-re a google fotókból, ami ugye a telefonnal van szinkronizálva.
Igen ám, de csak .heic formátumban tölti le őket, amit itt ezen a gépen (munkahelyi) nem tudok megnézni, csak a jpeg, jpg, stb. formátumokat ismeri. Mit tudok csinálni, hogy ne ebben a formátumban szinkronizálja a fotóimat?

Samsung S22 Ultra

(#9538) akooos válasza moco22 (#9537) üzenetére


akooos
veterán

Fényképezőgép beállításainál Mentési beállítások és ott kapcsold ki a HEIF képmentést.

A jelenlegi képeidet tudod konvertálni akár online is, de lassú. Van sok heic nézegető asztali PC-re, javaslom a letöltését.

(#9539) dkovizoli válasza icemad (#9527) üzenetére


dkovizoli
addikt

Nálam csak a hang. Más nem állítódik el. De most kikapcsolom kíváncsiságból. A rossz az, hogy csak rutinnal lehet a hétvégi ne zavarj módot másra állítani, mint a hétköznapit.

(#9540) sgeza válasza moco22 (#9537) üzenetére


sgeza
veterán

A heif képek egy jobb tömörítésű, újabb formátumok. Nehogy elkezd konvertálgatni, annak semmi értelme!

Ezt tedd fel, és tudni fogja a windowsod is:
https://www.copytrans.net/copytransheic/

Most hirtelen nem vagyok benne biztos, hogy ez az, majd még leellenőrzöm, de talán ezt tettem fel, és simán kezeli az irfanview például.
Na megnéztem, ez az! Nem külön program, hanem egy plugin. Felteszed, és tudni fogja a Windows a heif képeket.

[ Szerkesztve ]

(#9541) kekedi válasza sgeza (#9540) üzenetére


kekedi
senior tag

És melyik beállítást érdemes használni a jobb képminőség érdekében?
Ezt a heif-et vagy mást?

(#9542) sgeza válasza kekedi (#9541) üzenetére


sgeza
veterán

Én most a heif-et használom, elvileg ez jobban tömörít, és talán a kép is egy hangyányit jobb lesz, de ezt csak feltételezem az olvasottak alapján. Nem csináltam teszteket.

(#9543) icemad válasza stewe780 (#9533) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Waze-ben van aksi kímélő mód. Az automatán leveszi a fényerőt. Akkor kapcsolja vissza, ha esemény van. (trafi, dugó, vagy csak kanyarodni kell.)

Egyébként meg ne foglalkozz a beégéssel. 2 év garancia van rá. Nekem, ha beég, ha nem 2 év lejárta előtt megy a szervízbe. Kijelző, aksi csere. Úgy még 2 évet kibír. Nekem a fiaim öröklik a telefonokat.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#9544) expander


expander
senior tag

letezik olyan nagyon-nagyon vekony tok vagy folia, amit csak a telefon keretere lehet rakni ? (nem, nem bumper, az tul nagy :S)

a kijelzore es a hatoldalra is tudok foliat rakni, viszont a fem keret a sok zsebbol ki-be muvelet soran el fog kezdeni kopni (legalabbis az s8 igy tett, es nagyon csunya lett :(), ezert gondoltam ilyen megoldasra, letezik egyaltalan ?

(#9545) amzso


amzso
tag

Ti mire állítottátok be a bixbi-gombot? Semmi értelmes nem jut eszembe. A kamera jó lenne ha kikapcsolt kijelzővel is működne, meg erre amúgy is jó a dupla power gomb.

(#9546) icemad válasza amzso (#9545) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Én smart thingsre. Egyszerűbb így tv-re csatlakozni. Zseblámpa lenne nekem jó, de azt nem sikerült beállítanom. :B

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#9547) icemad válasza dkovizoli (#9521) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Nálam 100%, hogy a rutinok okozzák. Reggel 5 körül kapcsoltam ki, azóta semmilyen anomália nem volt. Próbáld ki.
Szerintem valamelyik gyári rutin kavar be, mert nekem van egy csomó. (munkahely, autó, munkába menet, otthon, iroda, találkozó, stb...)
Ezeket törölni fogom, és csinálok magamnak amilyen kell. Pedig jó lett volna, ha automatikusan működik.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#9548) stewe780 válasza icemad (#9543) üzenetére


stewe780
őstag

Nekem csak 1 éves garim van, szóval vagy tönkrevágom idén nyáron :D (télen nem ég ki az tuti) vagy kímélem.

[ Szerkesztve ]

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#9549) TODI1111 válasza icemad (#9547) üzenetére


TODI1111
addikt

A gyári rutin hogyan tudna bekavarni? Alapból egyik sincs bekapcsolva csak ajánlás. Amennyiben rákattintasz az egyikre látható is, hogy nincs mentve. Például:

(#9550) icemad válasza TODI1111 (#9549) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Úgy, hogy én bekapcsoltam. Pár darabnál még jól működik.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.