Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-27 20:18:48

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2101) kelzsoca válasza mark939 (#2092) üzenetére


kelzsoca
félisten

Egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy médiatartalmat hogyan lehet úgy megnézni rajta, hogy ne idegesítsen a teljes képernyő hiánya vagy a bevágás ottléte.

Egy gombnyomással, ha nagyon zavarna. :)

(#2087) kchris78

Előfordulhat, hogy beakad egy process, de a helyzet már nem olyan rossz mint régen volt.
A háttérben futó adathasználat kezelhető/tiltható az alkalmazásoknál.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#2102) noxon válasza Teal'C (#2100) üzenetére


noxon
őstag

Valóban, köszi. :R

We live in a simulated world...

(#2103) misi111 válasza heidrich (#2098) üzenetére


misi111
tag

????

Privátra illik válaszolni!!!!

(#2104) Teal'C válasza noxon (#2102) üzenetére


Teal'C
addikt

Azt ne kérdezd ebben mi a logika :F
Egyszer biztos ezt is rendbe teszik.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#2105) Bazs1981


Bazs1981
aktív tag

Sziasztok! Korábbi hozzászólásomban írtam hogy, cserélném az iPhone-t S10-re, de most látok olyan véleményeket, hogy az iOS azért gördülékenyebb. Elsősorban azoktól kérdeznék akik iPhone-ról vàltottak S10-re, hogy ténylegesen érezhető, hogy nem annyira fut "simán" a rendszer? Köszi: Balu

[ Szerkesztve ]

(#2106) zzola válasza Bazs1981 (#2105) üzenetére


zzola
félisten

Sima a rendszer. Nekem egy i8 a céges készülékem...

(#2107) Endr00 válasza zzola (#2106) üzenetére


Endr00
aktív tag

Nálam be tud röccenni amikor felrántom az alkalmazásokat.

Samsung Galaxy S23

(#2108) SeatZola


SeatZola
őstag

Az egyik Samsung Store tulajdonos barátom mutatott egy hihetetlen egyszerű, de tökéletes megoldást arra, ha zavarna videó nézés közben a kijelzőn kamera lyuk: úgy fordítod a telefont, hogy nem balra fent van a lyuk, hanem jobbra lent és már nem is olyan zavaró. Kicsit becsapja a szem az agyat. Kipróbáltam és igaz.

Rappi

(#2109) zzola válasza Endr00 (#2107) üzenetére


zzola
félisten

Nálam nem. :)

(#2110) SeatZola válasza Endr00 (#2107) üzenetére


SeatZola
őstag

Nálam semmi röccenés, még mikro lag sincs.

Rappi

(#2111) PeBB


PeBB
csendes tag

Áve! Valaki meg tudja mondani, hogy miéft nem ébred fel a kijelző értesítés esetén?
Másik... Az edge értesítéseknél meg csak az üzenetek és a snapchat ami felébreszti... messenger üzinél, hogy lehet beállítani?

(#2112) PeBB


PeBB
csendes tag

Btw! Van olyan aki előrendelt és már megjött neki a füles?:D

(#2113) zzola válasza PeBB (#2112) üzenetére


zzola
félisten

Nincs!

(#2114) akooos válasza PeBB (#2111) üzenetére


akooos
veterán

Ez nem iphone, nem ébred fel. Nem lehet a messengerre beállítani az edge lightningot.

(#2115) PeBB válasza akooos (#2114) üzenetére


PeBB
csendes tag

Az s7 edgem se volt iphone még is minden értesítésre felébredt ;) Ezt hiányolom ebben. Persze ez szoftveres de hát akkor is...

[ Szerkesztve ]

(#2116) PeBB válasza PeBB (#2115) üzenetére


PeBB
csendes tag

Instagramnál pedig van edge lightning amikor ébren van a kijelző de ha lockolva van akkor nem jön...

(#2117) joey04 válasza Bazs1981 (#2105) üzenetére


joey04
titán

[link]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#2118) oAcido válasza Endr00 (#2032) üzenetére


oAcido
aktív tag

Itt mi a trükk? Az angolom nem az igazi...

(#2119) Almonen


Almonen
aktív tag

S10+, 20%-ig hagytam merülni, nekem jobb a kijelző idő mint S9+.

Ettől függetlenül S9+ is jó telefon volt.

Az intelligens feloldás írisz szkennerrel és az értesítő LED hiányzik

[ Szerkesztve ]

(#2120) PeteePeti


PeteePeti
őstag

Na a Pitaka nem tököl! Már küldtek is csomagkövetés számot a Aramid tokra! Remélem hét elején ide ér majd! DHL intézi!

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 6 44mm | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#2121) Teal'C válasza PeteePeti (#2120) üzenetére


Teal'C
addikt

link?
Közben kikerestem, 50$+ szállítás egy tokért emi elöl még csak ki sem lóg picit az üveg védelme érdekében? Félre ne érts de ez kiváló cucc csak épp így nem sok értelme.

[ Szerkesztve ]

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#2122) borand válasza ollie (#2066) üzenetére


borand
aktív tag

Elég gáz, ha veszel egy csúcs telót és gyakorlatilag le kell korlátoznod ennyire, hogy működjön is 5 órát a kezedben, nem?

(#2123) Viper26 válasza Bazs1981 (#2105) üzenetére


Viper26
nagyúr

Az iOS "fluidabb" UI tekintetében, plusz szerintem a multitasking is jobban van megoldva.
Itt pl. ha kiveszed az animációt, akkor a megnyitott appok között csak egyesével lehet lapozni, nincs görgetés...ezt nem is értem hogyan gondolták.

iPhone 14 | FR955

(#2124) zzola válasza Viper26 (#2123) üzenetére


zzola
félisten

iOS annyira smooth, hogy ma reggel küldtem egy sms-t és kb. 30 sec volt, mire megnyílt az üzenetek...

(#2125) Viper26 válasza zzola (#2124) üzenetére


Viper26
nagyúr

Én azt írtam le amit tapasztalok, sajnálom ha csípi a szemed, ezért felesleges köpködni, ráadásul a kérdezőnek válaszoltam, mégis valamiért megszólítva érzed magad.

iPhone 14 | FR955

(#2126) PeteePeti válasza Teal'C (#2121) üzenetére


PeteePeti
őstag

Félre ne érts, de tisztába vagyok mit vettem. S9+ is ilyenbe volt nekem. Nagyon jó megjelenést nyúlt a telefonnak. És százszor inkább ez a tok, mint mondjuk egy ormótlan UAG és társai! :)

[ Szerkesztve ]

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 6 44mm | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#2127) HarleyCustom válasza Viper26 (#2123) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Nnnnna....pedig elkondolkodtam a váltáson...:(
Ki kellene próbálnom valahol....

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#2128) Teal'C válasza PeteePeti (#2126) üzenetére


Teal'C
addikt

Gondoltam hogy nem a levegőbe beszélsz, viszont én sem sajnos saját káromon tanultam meg a leckét nem bántani akartalak.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#2129) zzola válasza Viper26 (#2125) üzenetére


zzola
félisten

Én is azt írtam le, amit tapasztaltam.
Kérlek ne te mondd meg nekem, hogy mire válaszolhatok és mire nem... :U

(#2130) PeteePeti válasza Teal'C (#2128) üzenetére


PeteePeti
őstag

Amúgy, ha "veszélyes" helyre megyek van egy Alcantara szerű belebújtatós tokom a plusz védelemre. Hála istennek, eddig nem zúztam le egyik telefonomat sem, talán ezt sem fogom. :)
Biztosítást viszont lehet kötök rá még hamar biztos ami biztos. :)

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 6 44mm | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#2131) borand válasza PeteePeti (#2126) üzenetére


borand
aktív tag

Mondjuk, aki ilyen UAG tokba rakja a telefonját az szerintem szembe köpi a design tervezőket a Samsungnál.

(#2132) SeatZola


SeatZola
őstag

Azért akadozások, mikro laggok előfordulnak mindenkinél: [link]
Legfeljebb az adott felhasználó azt nem veszi észre vagy nem zavarja. Ennyi.
Egy biztos: teljesen hibátlan, mindenkinek egyformán megfelelő telefon nincs és nem is lesz, hiszen mindenkinek más a preferenciája. Maximum jó vagy rossz döntés van, hogy azt veszed-e meg magadnak, ami a te személyes igényeidnek a legjobban megfelel.

[ Szerkesztve ]

Rappi

(#2133) ollie válasza borand (#2122) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ja, ne is vegyél szerintem.

Nézd már meg miket írtam le és egy kicsit gondolkozz rajta. Semmi okostelefon funkció nincs korlátozva. Egy csomó gyártónál alapból kb így működnek a telefonok (pl xiaomi, huawei). Itt csak olyan dogokról van szó, melyekre alapból nincs szüksége a felhasználók 99%-ának. De csak tényleg át kéne gondolni a hőbörgés helyett.

Egyébként milyen korlátozásokról beszélsz? Kíváncsi vagyok, mert csak nagyon kevés pont korlátoz ott valamit.

1. itt nincs semmi korlátozás, csak éppen nyersz extra akkuidőt

2. elesel pár funkciótól a facebook és messenger appok esetén, melyek zabálják az akkut (nincs köze a telefonhoz, mindegyik telefont merítik!)

3. itt sincs semmi korlátozás, ráadásul extra funkciót kapsz a browserhez, mert a samsung pass működni foig

4. igen, itt korlátozod a játékokat, de MINDEN telefont gyorsan merítenek a játékok. Sok "flaghship" azért bírja tovább a játékokkal, mert csak eleve fHD-s a kijelzőjük! De nézz rá az iPhoneokra, azok sem bírják tovább a játékokkal, pedig azok is csak fHD-sak

5. ja, itt korlátozod a Bixby-t, amit 99%-ban amúgy sem használsz. Vagy ha igen, hagyd bekapcsolva, de kétlem, hogy az átlag magyarnak kell egy állandóan figyelő asszisztens, amihez csak angolul tud beszélni (de ha nem figyel, akkor is ott a gomb, amit ha nyomva tartasz, figyel!).

6. Állandó BT és wifi scan. Erre szükséged van? Akkor hagyd bekapcsolva. Az égvilágon semmi negatívumot nem tapasztalsz, ha kikapcsolod (azon kívül, hogy nem fogja a google tárolni méterre pontosan, hogy mikor, merre jártál, amikor nem lát rád műhold).

7. Nearby Device Scanning. Na ez aztán az iszonyat fontos funkció, amit a telefon életében legfeljebb egyszer használ az átlag felhasználó, cserébe ez is meríti egy kicsit az akkut, ha bekapcsolva hagyod. Ha szükség van rá, fél perc bekapcsolni.

8. Ezzel nincs semmi korlátozás.

9. Csak azoknál az appoknál csinálja meg mindenki, amelyiknél amúgy sem kell háttérben mobilnet, meg nem aklarja, hogy küldje az értesítéseket, meg nem akarja, hogy a háttérben fusson. Vagy te hogy gondoltad?

10. Itt az a korlátozás, hogy nem mondhatod a telefonnak bármikor, hogy hello, google. Ha kell, meghagyod a widgetet.

[ Szerkesztve ]

***

(#2134) joey04


joey04
titán

Nem tudom miért kell bármelyik oldalról bizonygatni, hogy egyik vagy másik MINDENBEN jobb, és ha valami előnyt hoznak fel, azt AZONNAL cáfolni. Az iOS fluidabb és egységesebb, de ez az előnye pont a hátrányából következik, vagyis, hogy zártabb és korlátoltabb. Akit nem zavar egy korlátozása sem, az jobban jár egy szifonnal, akit valamelyik is zavar a mindennapi használatban, az jobban jár egy droiddal (sőt, az jobban jár egy 60k-s xiaomival is, mint egy 600k-s csúcs szfonnal). Ilyen egyszerű ez, ezt kéne megérteni, és el lehetne kerülni a felesleges vallási vitákat.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#2135) Teal'C válasza joey04 (#2134) üzenetére


Teal'C
addikt

Amíg válaszra érdemesnek találjátok addig ez lesz, ha nem reagáltok abba marad. Pont ezért csinálják mert válaszoltok!!! :Y

Egyszerűen figyelmen kívül kell hagyni a dolgot :R

[ Szerkesztve ]

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#2136) HarleyCustom válasza Teal'C (#2135) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Kell mindenkinek a hsz....ki mit gyűjt... :D

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#2137) Teal'C


Teal'C
addikt

Nos bár meg nincs meg a telefonom de azért a note9 en sikerült kitesztelni az appot ami értesítési ledként működik a kamera körül.
Play áruház: AOE Always On Edge
Ezekkel a beállításokkal megy az appok beállításnál legyen bepipálva a system app. Ha minden meg van mentés és kilép majd újraindít. Brutál jól néz ki!!!

[ Szerkesztve ]

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#2138) Viper26 válasza zzola (#2129) üzenetére


Viper26
nagyúr

Szerintem meg ne gerjessz felesleges vitát, nézd meg mégegyszer, kinek, és mire válaszoltam, ennyi.

iPhone 14 | FR955

(#2139) Viper26


Viper26
nagyúr

iPhone 14 | FR955

(#2140) Bossi válasza Viper26 (#2139) üzenetére


Bossi
őstag

Hú itt a jelenetválasztó aktív volt gondolom eléggé tuléoesített lett... és a színek is erősek.

(#2141) Quverto válasza Teal'C (#2137) üzenetére


Quverto
tag

Köszi, hogy felraktad ezt. Nagyon gondolkozom, hogy en is felrakjam az s10+ ra, csak felek par dologtol.

Ez mennyire zabalja jobban az akkut?
Kepernyobeegessel jarhat ennek az appnak a hasznalata?

Btw kepernyobeeges ellen hogy lehet vedekezni? Fenyero automatikus, szinte minden fekete tema ugyileg. (Telefon, messenger, youtube, stb kiveve a Chromeot nem tudtam feketere megcsinalni meg) de pl hatterkepet nem szoktam naponta cserelni. Bar nem is megy egesznap bekapcsolva a kijelzo.

Mi a velemenyetek errol? :( Valaszokat elore is koszi.

Aki tudja mi az élet értelme az legyen kedves megosztani velem. :)

(#2142) Xeon7 válasza PeteePeti (#2120) üzenetére


Xeon7
aktív tag

Nekem is megjött hajnali 6h-kor a mail, hogy feladták a csomagot :)
Én még rendeltem a tok mellé egy MagMount Qi-t.

[ Szerkesztve ]

(#2143) Teal'C válasza Quverto (#2141) üzenetére


Teal'C
addikt

Ha a piros jelzés alatt kb 5mm rel tartod a fényerő csúszkát akkor nem ég be sosem.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#2144) ZavaBalazs


ZavaBalazs
őstag

ma érdekes jelenségre lettem figyelmes: amikor pont balról világított a kijelzőre a nap, kicsit rózsaszínes volt a kijelző, és az ujjam által vetett árnyék igazából egy kicsit világosabb, sárgásabb felületet eredményezett. :DDD pluszba még az ujjlenyomató is kilátszott. de ha fordultam vele 20 fokot, akkor már semmi ilyen nem látszott.

kíváncsi leszek, hogy produkálja-e majd fólia nélkül is (már érik a leszedése)

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#2145) ollie válasza ZavaBalazs (#2144) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Fog látszódni az ujjlenyomat olvasó, mivel ott átlátszó az amoled (nem értem miért, mert ugye ultrahangos, de látszik a szétszedős videókban).

***

(#2146) ZavaBalazs válasza ollie (#2145) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

tudom, láttam a jerryrig videót. csak meglepő volt, hogy csak és kizárólag ebben a beeső napfényben (+full fényerőn) láttam ezeket a jelenségeket.
ja, +1 kimaradt: feleségem telójával le akartam fényképezni, a képen a kijelző úgy nézett ki, mintha le lenne kapcsolva.

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#2147) Quverto válasza Teal'C (#2143) üzenetére


Quverto
tag

Koszi a valaszod, gondolom erre a piroscsuszkara gondolsz.

A tobbi kerdesemre is tudnal valaszolni ha megkerlek?

Aki tudja mi az élet értelme az legyen kedves megosztani velem. :)

(#2148) Bossi válasza Teal'C (#2143) üzenetére


Bossi
őstag

Bocsi lehet láma vagyok, de a működéshez aktív AOD kell?

(#2149) Teal'C válasza Quverto (#2147) üzenetére


Teal'C
addikt

Nekem 2 nap alatt meg sem jelent az akku használatnál ráadásul ha csak a kamera körül van akkor kb az 1% at sem használja a képernyőnek.
Igen arra a csúszkára gondolok.
Elvileg később lesz gyárilag is az 1ik frissítésben majd.

Bossi: Nem kell aktív aod sőt az eredeti edge light is legyen kikapcsolva.

Nagyon gyorsan fejlesztik érdemes minden hibát felírni a play-re.

[ Szerkesztve ]

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#2150) Viper26 válasza Bossi (#2140) üzenetére


Viper26
nagyúr

Igen, be volt kapcsolva.

iPhone 14 | FR955

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.