Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:19:26

LOGOUT.hu

Hozzászólás előtt olvasd el ezt az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18051) Impressa válasza tipuka (#18046) üzenetére


Impressa
őstag

Anno már teszteltem, jópofa :D de szerintem a biológiai ébresztőórám jobb :DDD Én is azért raktam fel, mert a gyári időnként elfelejtett szólni.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#18052) tibi374 válasza AliceWake (#17979) üzenetére


tibi374
csendes tag

Rootolták és az miatt felejtette el az IMEI-számát.

(#18053) Koczó93 válasza Robi86 (#18050) üzenetére


Koczó93
őstag

Ezt nálam új kora óta csinalja de előfordul más weboldalon is. Nem tudom mi okozza már töröltem a böngésző adatokat is.

Tibi!
Rootnak semmi köze az imei számhoz. Az már más dolog ha valaki tájékozatlan éselszúrja a telefont.

(#18054) rbence válasza rbence (#18042) üzenetére


rbence
senior tag

nálam volt a hiba,az apex launcher erre (sem) képes :)
@tibi374ne ijesztgess,mert még rootolni se merem ezek után a telefont :D a fórumon olvasottak alapján repartolták a készüléket és attól szállhatott el az imei,saját tapasztalattal szerencsére nem rendelkezem ilyen téren :U

"...Life is too short to remove USB safely..."

(#18055) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Hali.
Note2-őt megyek nézni ma délután (tesómnak). Mit kell figyelni, hogy bebizonyosodjak arról, hogy nem egy minőséges kópiáról van szó? :) (mert állítólag van belőlük)
Kissé elbizonytalanodtam ezektől a szervízkódoktól, mert a haverom szolgáltatói S2-esén alapból nem dob ki semmit a *#0*# -ra, vagy a *#06# -ra :F

(#18056) MurdR válasza Robi86 (#18050) üzenetére


MurdR
veterán

Nálam is volt ilyen, cache ürítés meg ilyenek...

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#18057) oceanrush válasza Robi86 (#18050) üzenetére


oceanrush
senior tag

iPhone 5 topikban hallottam ilyenrol, meg hogy az iPad 3/4 is csinal ilyet. En meg nem tapasztaltam semmin.

tipuka: Probaltad esetleg Kies-sel restore-olni a telefont, vagy valami? Tuti valami szoftveres gubanc van vele, az enyem sose csinalt ilyet. Vagy esetleg probald ki ezt.: Alarm Clock Xtreme Free

(#18058) ronson88 válasza DeathAdder (#18055) üzenetére


ronson88
tag

Hogy kitől veszed :D

Az enyém most került eladósorba, esetleg nézz rá az apróra.

[ Szerkesztve ]

(#18059) oceanrush válasza DeathAdder (#18055) üzenetére


oceanrush
senior tag

Ha van hozza S-Pen es mukodik az AirView akkor mar nagy gond nem lehet. Azt meg nem tudjak masolni a kinaik :D

(#18060) MurdR válasza oceanrush (#18057) üzenetére


MurdR
veterán

Ez tipikus androidos finomság, nekem is csinálja. És nem a gyári ébresztőórával van szerintem baj, hanem azzal, hogy magától néha nem ébred fel a telefon.

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#18061) oceanrush válasza MurdR (#18060) üzenetére


oceanrush
senior tag

Fura, lassan 3 eve hasznalok droidot, sosem tortent ilyen velem, persze valoszinuleg csak szerencsem volt/van.

(#18062) MurdR válasza oceanrush (#18061) üzenetére


MurdR
veterán

A Defym is folyamatosan eljátszotta

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#18063) ricshard444


ricshard444
veterán

Az S2-m is bealudt sokszor, nem egyszer késtem le a buszaim :N

Vannak dolgok...

(#18064) oceanrush


oceanrush
senior tag

Termeszetesen elhiszem, csak szamomra furcsa. :)

(#18065) Markizmark válasza ronson88 (#18058) üzenetére


Markizmark
addikt

Miért adod el?

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#18066) tipuka válasza oceanrush (#18057) üzenetére


tipuka
addikt

Jó ez a Sleep as Android most köszönöm, de , ha nem válna be a te általad ajánlottat is kipróbálom :)

(#18067) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Akksiidő témakörben kérdeznék.

Adott az én note 2-m, és egy barátom s3-ja. Miután nála napokban mért a készenlét, én meg állandóan szívok a merüléssel, ezért elkezdtük összehasonlítani az akksihasználatot.

Szerintem az én note2-mben valami nem normális. Az ő s3-ában hangsúlyozottan több napos készenlét mellett az "Android operációs rendszer" 1 óra 06 percet volt összesen aktív, azaz ennyit fogyasztott, nálam meg (délután vettem le a töltőről) 51 perc készenlét alatt 13 percet. Ez szerintem arányaiban brutál sok és nem normális.

Mi a véleményetek, mi a fene eheti ennyire az akksit.

Ami háttérinfó, hogy nála gps, wifi és bluetooth ki van kapcsolva, nálam mind a három állandóan be.
Az én note2-m gyári tmobilos, a legújabb frissítésekkel, és sajnos fent vannak a számomra felesleges tmobil appok is.

A véleményeitekre, ötleteitekre, tippjeitekre egyaránt vevő vagyok, légyszi segítsetek.

(#18068) oceanrush válasza lugosi (#18067) üzenetére


oceanrush
senior tag

"Ami háttérinfó, hogy nála gps, wifi és bluetooth ki van kapcsolva, nálam mind a három állandóan be."

Megvalaszoltad a sajat kerdesed. Amugy nekem Anno az S3 egy napot birt, ugyanolyan hasznalat mellett a Note 2 meg 2 napot.

[ Szerkesztve ]

(#18069) Markizmark válasza lugosi (#18067) üzenetére


Markizmark
addikt

Mennyi a kijelzőidő? Fényerő? Muti egy grafikont meg esetleg 1-2 gsam screen-t.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#18070) lugosi válasza oceanrush (#18068) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

De az csak durva, hogy volt egy 27 perces telefonhívásom (főleg mivel t-mobilon és hd hanggal ment), és így a következőképpen néz ki:
97% - Lemerítés
1 ó 22 p 38 mp akkumulátorhasználat
Android operációs rendszer 20%
Hanghívások 19%
gpsd 17%
Kijelző 9%
Android rendszer 8%

Szóval ebben az a fura, hogy az 1 óra 22 percből 27 perc telefonálással is az "Android operációs rendszer" átvette a vezetést akkufogyasztásban. Vagyis 1 órányi készenlét többet fogyaszt mint 27 perc beszélgetés? Ezt egyszerűen nem hiszem el hogy így van.

vebbful: pár percre rá csináltam egy képernyőmentést, kicsit mások lettek a számok (míg írtam ment a kijelző), de a dolgok nagyjából láthatóak).

Fényerő automata, és középen van a csúszka ha az számít valamit.

[ Szerkesztve ]

(#18071) kali válasza lugosi (#18070) üzenetére


kali
legenda

nehéz így viszonyítgatni az arányokat - pláne ilyen kevés használat után -, mivel egyrészt az android rendszerek alá sok folyamat/alkalamzás számláz, másrészt a telefonálás nem eszi úgy az akkumulátort, mint sok más folyamat.
az akkumulátoros statisztikában az ébrenlét feltűen több, mint például a kijelzős használat?

[ Szerkesztve ]

(#18072) imi314 válasza lugosi (#18070) üzenetére


imi314
senior tag

Csinálj egy factory resetet,a napokban nekem is elkezdett sokat fogyasztani az android rendszer,én is ezt fogom tenni

sᴧᴍsᴜɴɢ ɢᴀʟᴀxʏ s23 ULTRA

(#18073) oceanrush válasza lugosi (#18070) üzenetére


oceanrush
senior tag

Kattints mar ra az Android OS-re es rakj fel screenshotot legy szives hogy ott mit ir.

(#18074) Markizmark válasza lugosi (#18070) üzenetére


Markizmark
addikt

Ebből egyelőre sok nem látszik, azt mondom tedd föl ezt (xda-s better battery stat), tedd fullra a telót, majd használd úgy, ahogy eddig. A nap végén 5-10%-nál pedig nézd meg a partial és a kernel wakelocks-t. Az is jó, ha mindkettőről csinálsz 1-1 screenshotot és felteszed ide holnap. Nagyon fontos, hogy 100%-nál húzd le a telót és onnan ne dugd töltőre és ne is indítsd újra egyszer se. Így látni fogjuk a teljes sztorit.
A többit meg itt közösen kiokoskodjuk.
Ezzel ki lehet találni mi zabálja az akkut, pontosabban, mint bármi mással.

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#18075) lugosi válasza kali (#18071) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Igen, az android op. rendszer, mióta csak megvan a telefon, toronymagasan a legtöbbet fogyaszt. Mindig az van az első helyen.

Azt is hozzáteszem hogy jobbára csak csodálkozok az általatok beírt akkuidőkön, mert nálam ha reggel leveszem a töltőről, akkor ha éjjel nem tudom rá, akkor a másnap reggelt olyan 30, de max 40%-kal kezdeném meg aminek nem merek nekifutni. Egyszer próbáltam meg két napot egy feltöltéssel, gyakorlatilag semmit sem csináltam két napig a telefonon (nem ez a fő telefonom, telefonálni nem ezen szoktam) és akkor második nap délután beadta a kulcsot.

(#18076) Fradipuma


Fradipuma
tag

Hm. Érdekes hírek láttak napvilágot: [link] a prémiumra kíváncsi lennék na meg az árára is.... Mondjuk az biztos h így elég nagy piaci részt lefedne a noteal a samsung.....

(#18077) oceanrush válasza Fradipuma (#18076) üzenetére


oceanrush
senior tag

Hulyeseg szerintem. Max olyan elteres lesz mint az S4 eseteben.

(#18078) rbence válasza Fradipuma (#18076) üzenetére


rbence
senior tag

Ekkora telefonnal jókora részt le lehetne fedni az egész mobilpiacból ;]
Amúgy szerintem is kevés valóságalapja,most azért,mert a Blackberry egyszer eljátszotta ezt meg ugye a samu az s4-nél,bár ott inkább a gyártókapacitással volt baj,ha jól emlékszem

"...Life is too short to remove USB safely..."

(#18079) Markizmark válasza oceanrush (#18077) üzenetére


Markizmark
addikt

Szerintem is, max a SoC lesz más. Snapdragon 800, Exynos 5 ... ilyesmire lehet számítani.

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#18080) oceanrush válasza rbence (#18078) üzenetére


oceanrush
senior tag

Az S4-nel a halozatok tamogatottsaga miatt kellettek kulonbozo modellek, anno az S3-nal is volt jopar verzio (sima Exynos, LTE Snapdragon S4, LTE Exynos 2Gb RAM-mal), az S2-rol nem is beszelve. De a kijelzo merete/tipusa/felbontasa ugyan az volt.

(#18081) rbence


rbence
senior tag

Ma is okozott meglepetést a full gyári telefon :)

@oceanrush: ezt nem tudtam,de a lényeg,hogy azért ott se voltak ilyen radikális változások,hogy 4 mpx-szel gyengébb kamera,más készülékház,stb :P

[ Szerkesztve ]

"...Life is too short to remove USB safely..."

(#18082) ricshard444 válasza rbence (#18081) üzenetére


ricshard444
veterán

Nálam is előjött, aztán gondoltam utána, hogy már mind1 moddoljunk ;]

Megjegyzendő még az utóbbi kerneles mérésemhez:

A GPU fesz csökkentése nem jár üzemidő csökkenéssel, sőt hozhat konyhára, viszont az a CPU-val akármilyen kis mértékben játszom jobban eszi az akksit :N

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#18083) rbence válasza ricshard444 (#18082) üzenetére


rbence
senior tag

Nálam egy reboot megoldotta,de nekem is ez volt az első gondolatom :DDD

"...Life is too short to remove USB safely..."

(#18084) fdisk


fdisk
őstag

Üzemidő nálam, aut. fényerővel, energitakarékos mód ki.
Ebben 100 perc toy defense 2 gama van.
Most használom ám rendesen, mert itthon fekszem műtét után. :)


[ Szerkesztve ]

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#18085) MurdR válasza fdisk (#18084) üzenetére


MurdR
veterán

Kb nekem is hasonló az akku nálam is.

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#18086) lugosi válasza fdisk (#18084) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Jobbulást!

(#18087) fdisk válasza lugosi (#18086) üzenetére


fdisk
őstag

Köszönöm szépen! :)

Őstag lettem! :C

[ Szerkesztve ]

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#18088) oceanrush válasza fdisk (#18087) üzenetére


oceanrush
senior tag

Jobbulast es grat! :R

(#18089) ronson88 válasza Markizmark (#18065) üzenetére


ronson88
tag

S4-re váltottam :U

(#18090) AliceWake válasza ronson88 (#18089) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

De miééért :N ?
Amúgy :R csak érdeklődöm. Tényleg.

Non omnis moriar.

(#18091) nggabi válasza AliceWake (#18090) üzenetére


nggabi
nagyúr

ma én is nézegettem az s4et. kicsi, de nem sokkal... és szép a képe nagyon :K

"szenyor dzsíííí"

(#18092) DeathAdder válasza oceanrush (#18059) üzenetére


DeathAdder
veterán

Értem köszi, hát ez egyből meg is mutatkozott, mert szó szerint harapófogóval kellett kihúzni az s-Pent annyira szorult, a kijelzőről nem is beszélve :DDD

(#18058) ronson88 - Köszi, de sajna nem játszik, külföldön vagyunk jelenleg és itt kellene telót venni :)

(#18093) nggabi válasza DeathAdder (#18092) üzenetére


nggabi
nagyúr

mert az nem s-pen volt hanem antenna (eredetileg) ;]

"szenyor dzsíííí"

(#18094) ronson88 válasza AliceWake (#18090) üzenetére


ronson88
tag

Kb. ahogy nggabi is írja. A kijelző csak 0,5"-al kisebb, ez számomra egyáltalán nem zavaró, maga a telefon viszont valahogy lényegesen kisebb, mint az N2 és érezhetően könnyebb.
(Szifonos dumával élve, ahogy kézbe vettem éreztem, hogy ez "instant get" :D )
Közel 2 év után ismét nadrág zsebben hordok és (90%-ban) 1 kézzel használok egy telefont, aminek pedig 5"-os a kijelzője ;)

Viszont a Note II üzemideje verhetetlen :R

Szerk:

DeathAdder Semmi gond, csak egy ötlet volt.

[ Szerkesztve ]

(#18095) AliceWake válasza nggabi (#18091) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

Én is megtekintettem anno. Kicsi is volt, csúnya is volt (szigorúan szerintem), laggolt is... Alapvetően nem tűnt rossznak természetesen, de korántsem váltotta ki a must have érzést. Többet vártam volna. Inkább megvárom a Note 3at.
Viszont amit el tudnék viselni, az a kéz nélküli vezérlés, és a hangjegyzetes fotó. Az határozottan nem lenne rossz.

[ Szerkesztve ]

Non omnis moriar.

(#18096) ronson88 válasza AliceWake (#18095) üzenetére


ronson88
tag

Nem vagyunk egyformák, ettől színes a világ :D

[ Szerkesztve ]

(#18097) DeathAdder válasza nggabi (#18093) üzenetére


DeathAdder
veterán

De azt még mindig nem értem, hogy hogy a rákba kapott 16 ezer pontot antutuban, én hülye meg nem tudtam hogy megnézni, hogy milyen hardver van benne :N

(#18098) tgb


tgb
senior tag

Root nélkül hogy tudnám átlátszóvá tenni a statusbart,esetleg valami (használható) progit nem tudnátok ajánlani?amiket eddig próbáltam,nem voltak 100%_osak!

az irányár nem félarat jelent!

(#18099) AliceWake válasza tgb (#18098) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

Ronson88 Tökéletesen egyetértek :K

Sehogy. Legjobb tudomásom szerint. Esetleg az Apex launcherrel próbáld meg, hátha.

[ Szerkesztve ]

Non omnis moriar.

(#18100) rbence válasza tgb (#18098) üzenetére


rbence
senior tag

Root nélkül nehezen,max ha olyan launchert találsz,ami "saját" állapotsávot használ,de az is igencsak félmegoldás lesz.
viszont ha tévedek és valaki dob egy linket, hogy hogy kell, én is hálás lennék ;]

"...Life is too short to remove USB safely..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.