Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) HellGreg válasza stewe780 (#599) üzenetére


HellGreg
őstag

A Ringke Onyx véd a pofáraeséstől? Mert nekem törvényszerű hogy állandóan arcra esik a telefon, akárhogyan ejtem le :)

(#602) vlesi69 válasza stewe780 (#575) üzenetére


vlesi69
senior tag

Nekem S10 Plus volt de váltottam S10 Lite-re sokkal jobb volt, de a A72 az is nagyon jó. SD proci, sík kijelző.

(#603) osonte válasza Con Troll (#600) üzenetére


osonte
senior tag

Én ha elakadnák a szoftverrel, Odinnal oldanám meg. Fontos betartani a lépéseket és az igazi az amikor gyári alaphelyzetbe is állítja a telefont.

Gyári minőségű kábelt használsz? Nekem a telefonhoz adott alaplapnál is USB-C kábelen nem sikerült a frissítés, helyette egy jó vastag USB-C (telefon) - USB-A (PC) kábelt használtam (szkenner kábele). A hátlapi USB-t kell preferalni PC-n, vagy laptopon másik portot kipróbálni. Illetve Ryzen gépeken néha elófordul bonyodalom (ezt Xiaomi vonalon tapasztaltam).

Az Odin azért jó, mert újratelepíti az egész rendszert és onnantól kezdve jönnie kell a frissítéseknek. Nálam Júniusi a biztonsági frissítés és már lassan indul a Júliusi kiküldése. Bár én Indiai szoftverre váltottam a gyári hívásrögzítés miatt, de a magyar is szinte ugyanúgy frissül.

(#604) SlyChocolate


SlyChocolate
senior tag

Sziasztok.
Gondolkodom egy ilyen telón.
A spec nagyon tetszik ezért kérdeznélek titeket.
Van-e valami nagy hibája amit a tesztekben nem írtak le (ami később jött elő)?
Előre is köszi a válaszokat..........

(#605) nicu71 válasza SlyChocolate (#604) üzenetére


nicu71
addikt

ami negatívum lehet : igencsak vaskos ,súlyos,tokkal egyenesen emberes darab.
Ujjlenyomatolvasó lassú,pontatlan,de kezelhető.
Duplakoppos feloldást ha gyakran hordod zsebben ,nyugodtan elfelejtheted
Hardver egy kissé gyengusz ,egyelőre megfelelő , nincs gond ,de kisebb akadásokra fel lehet készülni a jövőben
A kijelző,a hang viszont kiváló, sőt, kamera egész jó, akkumulátor nemkülönben.
Nagy hibáról tehát nem tudok,talán nincs is ,ilyen apróságok akadnak amik valakit zavarnak,valakit nem :)

[ Szerkesztve ]

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#606) Lozi8


Lozi8
tag

Tökéletesen összefoglaltad, egyetértek, nálam sem volt semmi szokatlan, tesztben nem tapasztalt dolog.

(#607) stewe780 válasza HellGreg (#601) üzenetére


stewe780
őstag

Az a gond, hogy a flip gyakorlatilag csak és kizárólag a pofáraeséstől véd. Na most akkor van a telefonnak az az állapota, hogy teljesen vízszintesen esik le, kijelzővel lefelé, és van az összes többi. Saját ismeretségemben is tört már be kijelző flip tokkal. Egyszerűen a nagyobb az esélye, hogy bármely más állapotban fog leesni, mint az az egy. Amúgy ha sík járólapra ejtik akkor talán még ettől is véd az onyx, mert komolyabb pereme van, de azért nem fogom direkt kipróbálni :DDD

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#608) HellGreg válasza stewe780 (#607) üzenetére


HellGreg
őstag

Fasza, a tizenezer forintos gyári fliptokban az S10 második nap esett pofára és ment ki a kijelző felső sarka teljesen. :D
Az A72-t nem szeretném ha így járna, úgyhogy valami atombiztos tok kéne.

[ Szerkesztve ]

(#609) SlyChocolate válasza nicu71 (#605) üzenetére


SlyChocolate
senior tag

Köszi.
Jelenleg egy lg g7 van snapi 845-tel., 4gb rammal.
Szerinted lassabb lenne nekem az a72 ami viszont 6gb rammal.szerelt?
Szinte csak böngésző, youtube, viber stb.
Semmi játék vagy valami durva app nincs fenn.
Másik kérdésem az lenne mennyire sima az előlap, lehet-e rá teljesen védő üveget tenni?

(#610) osonte válasza SlyChocolate (#609) üzenetére


osonte
senior tag

Szia!

Poco F2 Pro-ról (Snapi 865 - 6GB) váltottam A71-re, majd A72-re. Féltem én is a sebességtől, de nem gáz. Szerencsére a Poco szoftveresen nem volt túl jól optimalizálva, előtte a Redmi Note 8 Pro gyorsabbnak tűnt... Szóval nem lassú a telefon és a 90Hz-es kijelző el is tereli a figyelmet a sebességéről. A G7-et nem ismerem, de meg tudod nyomkodni a Samsungot egy Media Markt-ban. Nem lesz érezhetően lassabb ha belakod a telefont.

Kijelzővédőből csak ilyet veszek rá (rugalmas üveg és teljesen lefedi a kijelzőt, illetve az előlapi kamera ki van vágva): [link]
Sajnos felment az ára, én még 1200 Ft-ért vettem egy pécsi számtech boltban személyes átvétellel, de már nincs nekik.

(#611) osonte


osonte
senior tag

Elkezdték kitolni a frissítéseket, ami tartalmazza többek között a kamera képminőségének javítását és nem is a beígért júliusi biztonsági szint van benne, hanem már augusztusi. Ma még csak két ország kapta meg, de gondolom hamarosan nekünk is megérkezik...

(#612) nicu71 válasza SlyChocolate (#609) üzenetére


nicu71
addikt

Szerintem amihez használnád ,ahhoz jobb választás az A72. Nagyobb , Amoled kijelző, sztereó hangszórók,nem is kérdés .
Természetesen javasolnám én is a személyes kipróbálást ,az a legjobbb ;)

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#613) erahurka válasza osonte (#611) üzenetére


erahurka
félisten

Szuper! A kamerás dologra kíváncsi vagyok nagyon. El ne felejtsek lőni egy képet frissítés előtt, hogy össze tudjam vetni.

(#614) stewe780 válasza HellGreg (#608) üzenetére


stewe780
őstag

Akkor neked az UAG scout a tuti, de ha nem akarsz annyit költeni, vagy csak nem tetszik a scout, mint nekem, akkor Ringke Onyx. Ezek rendelkeznek ejtésteszttel.

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#615) dlaj


dlaj
őstag

Sziasztok!
Ez a telefon nem tud képernyő megosztást? Nem tudom a képet kirakni tv-re?

(#616) Dayerdroid válasza dlaj (#615) üzenetére


Dayerdroid
tag

Szia! De tud. Smart view a neve a funkciónak.

(#617) HellGreg válasza stewe780 (#614) üzenetére


HellGreg
őstag

Vagy esetleg egy SUPCASE UNICORN BEETLE PRO 😁
Nincs szerencsém az ilyenekkel, ma rakattam egy fóliát rá, ami félóra alatt a zsebemben szilánkosra tört, pedig se aprópénz, se kulcs nem volt benne.

(#618) SlyChocolate válasza osonte (#610) üzenetére


SlyChocolate
senior tag

Nagyon jó az ötlet (mint mindig mm.......).

(#619) mcs


mcs
veterán

120 ezerért jó vétel egy friss, bontatlan A72?
A70ről váltanék, amit szeretek ugyan, de úgy gondolom, hogy 120ért a 72-t vétek lenne kihagynom. :)

[ Szerkesztve ]

(#620) nicu71 válasza mcs (#619) üzenetére


nicu71
addikt

A70 után úgy gondolom megéri,én 3 hónapos alig használtat vettem 100ért ,igaz én A71et cseréltem le .

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#621) osonte válasza nicu71 (#620) üzenetére


osonte
senior tag

Én is pont 3 hónaposat vettem alig használtan 105 ezerért és szintén A71-et váltott. Bőven megérte a csere, szerintem akkor méginkább A70-ről megéri.

(#622) mcs


mcs
veterán

Az A70et tavaly novemberben vettem bontatlanul 75ért, de emiatt van is még rá több, mint 1 éves jótállás, és valószínűleg hozzáadom a 128as Samsung micro sd kártyámat, így nem fogok túl sokat bukni az eladásával. Már meg is vettem a 72-t, csak leghamarabb éjszaka lesz lehetőségem kipróbálni.
Áruházi mintadarabot nyomkurászva a kijelző nagyon impresszív a 90 Hz frissítésével, és küllemre is gyönyörű a teljes készülék. :)

(#623) mcs


mcs
veterán

Hogy ennek a telefonnak a fogása tok nélkül is mennyire isteni... :D
A hangerőgomb szokatlanul lötyögősebb az előző telefonjaimhoz képest, de másik csomót nem találtam a kákán. :)
A kijelző pedig magáért beszél, mert 60 Hz-et többé aligha szeretnék használni. Kisebb mikroakadásokat leszámítva szépen kúszik a rendszer.

(#624) donhellner


donhellner
tag

Függetlenre kijött a frissítés.

(#625) erahurka válasza donhellner (#624) üzenetére


erahurka
félisten

Nálam is tölthető, Telenoros vásárlás.

Fura amúgy, hogy kamera minőségről meg az automata képjavításról nincs szó, mint a külföldi screenshotokon. :F

Akkumulátortöltési algoritmus, WTF :D Már ahhoz is szoftver kell, hogy felvegye a töltést? :C

[ Szerkesztve ]

(#626) erahurka


erahurka
félisten

Picit mintha a részleteket jobban meghagyná a zajszűrés de lehet ha az előző szoftverrel lőttem volna két képet, akkor is meglett volna random ez a különbség. Elhanyagolható a javítás. Nappal legalábbis.

(#627) Damage401 válasza erahurka (#626) üzenetére


Damage401
senior tag

Szia, Lőj már légyszíves a 64mpx felbontással egy képet és tedd már fel. Nekem olyan fura. de ha 4:3 vagy 16:9 be készítek a képet akkor 100%-an jó

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#628) erahurka válasza Damage401 (#627) üzenetére


erahurka
félisten

Mi fura rajta? :F

(#629) Damage401 válasza erahurka (#628) üzenetére


Damage401
senior tag

Nem talál fókuszpontot vagy nem tudom. szélek kicsit homályosak. Viszont ha pro módban csinálom akkor nem gáz.

úgylátom, hogy a 4:3, 16:9 arányban sokkal több részlet van. Mint a 64mpx-en

[ Szerkesztve ]

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#630) mcs válasza donhellner (#624) üzenetére


mcs
veterán

Éjszaka nálam is felment, és fura módon 10%-ot esett a töltöttségi állapot a frissités után.

(#631) mcs válasza erahurka (#625) üzenetére


mcs
veterán

Tudod, ha töltőre teszed a telót, és alacsony töltöttségen is van, teljes gőzzel kezdi a töltést, fél óra eltelte után pedig fokozatosan lassítja. Gondolom ezen az algoritmuson változtattak picikét. :)

[ Szerkesztve ]

(#632) erahurka válasza mcs (#631) üzenetére


erahurka
félisten

Nálam ki van kapcsolva a gyorstöltés teljesen.

(#633) Dayerdroid


Dayerdroid
tag

Ne várjatok változást a kamerától az csak az A52-re vonatkozik annak frissítése 1290 Mega ez meg 281

(#634) mcs válasza erahurka (#632) üzenetére


mcs
veterán

Az alap töltési sebességen biztosan nem változtathatott a frissítés, mert ott nincs adaptívan gyorspumpálás.

(#635) erahurka válasza mcs (#634) üzenetére


erahurka
félisten

Ne is gyorsítson, az aksit akarom kímélni ezzel :D

(#636) mcs válasza erahurka (#635) üzenetére


mcs
veterán

Én úgy vagyok ezzel, hogy legkésőbb úgyis a 2 éves jótállás lejárta után eladom, addig pedig gyorsba nyomatom. :D
A gyári smart view flip tok mennyire sikerült jóra? Iszonyatosan esztétikus küllemre, de az ára is legalább annyira iszonyatos. :)
Utoljára A50re vettem gyárit, de az rettenet hajlékony, sérülékeny és rotyogós is volt. :U

(#637) nicu71 válasza Damage401 (#629) üzenetére


nicu71
addikt

Lehet hogy nem sikerült elkapnom a lényeget ,de mintha ez lenne a sokat emlegetett Quad-Bayer technológia lényege .A telefon tesztjében is emlegetve vagyon : " A quad-Bayer technológia miatt persze itt is az elérhető maximális felbontás negyedén lesznek a legjobbak a fotók, nem mellesleg ez is a gyári alapértelmezés "

[ Szerkesztve ]

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#638) osonte


osonte
senior tag

Frissült az óra és végre mutatja a másodperceket is. Kicsi fejlesztés, de hiányoltam a telefonból. Persze tudom, hogy ki lehetett csalni belőle, de azért ez nekem alap dolog lett volna.

(#639) Attila57


Attila57
tag

Osonte, ezt hogy állítod be?

(#640) osonte válasza Attila57 (#639) üzenetére


osonte
senior tag

Nem a főképernyőn, hanem az Óra alkalmazáson belül látható a másodperc: [kép]

(#641) Watchdog válasza osonte (#640) üzenetére


Watchdog
aktív tag

Zárolt képernyőn meg rá lehet nyomni az órára, és akkor kinyomod belőle a másodpercet is, amit addig titkol... :DDD

(#642) osonte válasza Watchdog (#641) üzenetére


osonte
senior tag

Az megvolt, még A71 fórumon írta valaki, mert nem tudtam előtte. Viszont az pár másodperc után eltűnik.

(#643) dlaj válasza Dayerdroid (#616) üzenetére


dlaj
őstag

Köszönöm.
Nem tudtam, hogy ehhez külön appot kell telepíteni.

(#644) Dayerdroid válasza dlaj (#643) üzenetére


Dayerdroid
tag

Ez nem külön app. Ez egy gyári funkció amit a gyors kapcsolóknál találsz meg. [kép] Ha nincs ott akkor a gombok szerkesztésénél tudod hozzáadni.

(#645) mcs


mcs
veterán

Így pár napos nyomkodás után azt kell mondjam, hogy véleményem szerint az utóbbi évek legkiegyensúlyozottabb A5x/7x szériája egyértelműen a mostani lett. Rengeteget lépett előre a hangszórók hangzása, és a kamerák minősége is. Utóbbi még éjszakai módban is szalonképes képeket tud lőni a maga kategóriájában. Anyagminőségre ha nem is a legjobb, de fogásra ez az A72 kelti számomra a legerősebb prémiumérzetet, a 90 Hz-es kijelző pedig hab a tortán. Az árához viszonyítva gyengécske Snapdragon 720G hátranyait pedig általános felhasználási igényeket tekintve nem különösebben érzékelem. Imádom az eddigi összképet. :)

[ Szerkesztve ]

(#646) stewe780


stewe780
őstag

Sziasztok!
Nem fogadott hívás kijelzésére ki mit használ?
Pittyegés vagy a kijelzőn folyamatosan megjelenő bármi, ami nem tűnik el 10 perc után szerűségekre gondolok.

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#647) Attila57


Attila57
tag

Az AOD erre tökéletes!

(#648) dlaj válasza Dayerdroid (#644) üzenetére


dlaj
őstag

Na, ezt se tudtam! 🙃 De megvan, köszi!

(#649) V@ns


V@ns
aktív tag

Segítsetek kérlek valós tapasztalat alapján, hogy az A72-vel szemben az A52 5G-ben lévő erősebb HW a hétköznapokban tényleg megmutatkozik?
Gondolkodom egyik beszerzésén, de nem tudok dönteni. Nincs játék, csak fotó, zene, nyomorult social appok, waze, stb stb.
A szempontjaim alapján:
A72 - nagyobb akku, rendes tele kamera OIS-szel
A52 5G - 5G, erősebb HW

Félre tudom tenni az 5G-t, nem hiszem, hogy 4 év múlva az összes 4G tornyot egy gombbal kikapcsolják, számomra ez nem olyan fontos.
Gondolom a kis röccenések, hívás közbeni furcsaságok, egyéb dolgok azóta javításra kerültek vagy javítják folyamatosan.
(Nem vitát szeretnék kezdeményezni a kérdésemmel, tényleg érdekelne néhány vélemény.)

(#650) stewe780 válasza V@ns (#649) üzenetére


stewe780
őstag

Nincs tapasztalat, csak a benchmarkok alapján írom, hogy kb 5-10% a különbség. Ezt nem lehet érezni. Valami 1 másodperc alatt tölt be, vagy 1 másodperc és még 1 tized, szerintem azt a valós életben nem lehet megérezni.

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.