Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) erahurka válasza t72killer (#149) üzenetére


erahurka
félisten

Azért jóval részletesebb a zoom kép. Nézd meg a Watch Dogs dobozát, a Vigilante Edition felirat sokkal olvashatóbb rajta.

Az expó más lett, a fehér fal miatt lejjebb húzta a nagyobb látószögű képeken.

A 64 MP-s módot még tesztelgetnem kell hogy mihez kezd nehezebb körülmények közt. Most lőttem egy képet, ott nem éreztem hogy gond lenne a dinamikával.

(#152) t72killer válasza erahurka (#151) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igaz, de tényleg be kéne őket lőni azonos expóra, mert nincs kizárva, hogy árnyékban aktiválta magát valami zajszűrő algó.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#153) erahurka válasza t72killer (#152) üzenetére


erahurka
félisten

Csináltam egy szabadtéri összehasonlítást: [link]

Amennyire tudtam egyformára vettem a croppot. Nem mondom meg melyik melyik, találjátok ki ti :DDD

(#154) t72killer válasza erahurka (#153) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Lehet vaksi vagyok, nagyon kevés különbséget látok. a legfelső kicsit fakó, ez lenne a 64MP?

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#155) erahurka válasza t72killer (#154) üzenetére


erahurka
félisten

Belenagyítottál?

Amúgy ugyanaz a sorrend: 16-64-8

16 és 8-nál be volt kapcsolva a jelenetoptimalizáció, szerintem az izélte meg a képet kicsit, másképp nem tudom elképzelni hogy még színekben is a 64-es tűnjön a legjobbnak.

A 64-est meg átméreteztem 16-ra paintben és utána nagyítottam bele. Nagyon kicsi a különbség ez és a zoom kép közt. Valamennyi azért van persze.

Ami fura, hogy jobb felül a szomszéd ház gerendája és a fala (ezeket levágtam azon a képen amit feltöltöttem) részletgazdagabbnak tűnik 16 megapixelen.

Szóval viszonylag közelre talán jobb lehet a 16 MP, de távolabbra már nagyon keni a részleteket a zajszűrés és a pixel binning, oda jobb a 64 aztán az leméretezve. Jó lenne ha egyszerűbben lehetne váltani köztük, egyszerűen a fáknál lenne egy negyedik ikon azt' csá, az lenne a legjobb.

Próbáltam tegnap gcamet feltenni de folyton kifagyott, remélem később lesz működőképes is.

[ Szerkesztve ]

(#156) t72killer válasza erahurka (#155) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nagyítottam, de részletességben (pl ágak, fű) most sokkal kevesebb különbséget látok, mint az előzőn. A 64-es meglepően szép - lehet a napsütés is teszi.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#157) erahurka válasza t72killer (#156) üzenetére


erahurka
félisten

Most lőttem egy sorozatot egy fenyőről. 16 és 64 MP-n szétkeni, zoommal viszont elég jól látszanak a tüskék. Szokni kell meg kitapasztalni. Este pl. ha nagyot akar alkotni az ember, érdemes a pro módot piszkálni kicsit, az éjjeli módot nem vitték túlzásba (hogy a gyenge SOC-e az oka vagy csak szerették volna ha annyira nem ütős a csomag, az jó kérdés).

(#158) Milaraspa válasza erahurka (#157) üzenetére


Milaraspa
lelkes újonc

Akkor van értelme bármiféle összehasonlításnak, ha egyforma körülmények között készülnek a felvételek és nem rontod el azokat utómunkával, pláne különbözővel.

(#159) erahurka válasza Milaraspa (#158) üzenetére


erahurka
félisten

Nem rontottam utómunkával semmit, és egymás után lőttem a képeket.

(#160) csavi95 válasza erahurka (#108) üzenetére


csavi95
újonc

Nekem is megérkezett a csomag, a kiszállítás tényleg nagyon alja. A csomagolás csupa kosz, még a telefon dobozának a sarka is "leütődött". A telefon szerencsére nem sérült, de nem a postán múlt. Regisztráltam a budsra, arról később lesz több infó. A telefon szerintem teljesen rendben, a70-ről pár perc alatt átköltöztem.

(#161) Milaraspa válasza erahurka (#159) üzenetére


Milaraspa
lelkes újonc

Ezt magaddal beszéld meg:
"16 és 8-nál be volt kapcsolva a jelenetoptimalizáció, szerintem az izélte meg a képet kicsit, másképp nem tudom elképzelni hogy még színekben is a 64-es tűnjön a legjobbnak.
A 64-est meg átméreteztem 16-ra paintben és utána nagyítottam bele."

Így nem lehet képeket összehasonlítani, illetve nincs értelme.

[ Szerkesztve ]

(#162) t72killer válasza erahurka (#157) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

👍. Ilyesmi infókat gyűjtök, hogy eldönsem, most vegyek-e a52 5g-t, vagy várjam meg az a72 5g-t: a kettő között a kamera lesz a fő különbség.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#163) Milaraspa válasza t72killer (#162) üzenetére


Milaraspa
lelkes újonc

Azt hittem már megvetted. Nem késted le a Budot vagy mit?

(#164) erahurka válasza Milaraspa (#163) üzenetére


erahurka
félisten

Ha eddig nem rendelte meg akkor már lekéste.

(#165) t72killer válasza Milaraspa (#163) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+#164: Nálunk ápr 27ig tart az akció :))

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#166) erahurka válasza t72killer (#165) üzenetére


erahurka
félisten

LOL nem gondoltam volna hogy még egy ilyen dologban is háttérbe vagyunk szorítva.

(#167) bostone


bostone
addikt

Nem egészen értem ezt a készüléket.
Családon belül egy S20 FE picit több forintért, mérföldekkel nagyobb előnnyel indul.
Ha nem ragaszkodunk a márkához, akkor is találni jobb ajánlatot.
Sőt...

(#168) erahurka válasza bostone (#167) üzenetére


erahurka
félisten

Előfizetéssel az SE 190, az A72 120.

(#169) bostone válasza erahurka (#168) üzenetére


bostone
addikt

Nem az előfizetéses árakat néztem.
De még így is meggondolnám, ha részletre rendelném.

(#170) vlesi69 válasza erahurka (#153) üzenetére


vlesi69
senior tag

Jók a képek! Sokat fejlődött középkategóriásokhoz képest képest, képstabilizátor, zoom, de az ára szerintem most még sok.

(#171) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Fő telefonnak gyenge, másodtelefonnak meg drága. Arra jó egy P40 Lite harmadennyiért....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#172) vlesi69 válasza philoxenia (#171) üzenetére


vlesi69
senior tag

Kinek mi az igénye és mit enged a pénztárca, de a Mi Note 9 Pro jobb szerintem, és félárba van. Nekem nem létszükség az Amoled, de lehet valakinek igen, ár érték arányban verhetetlen.

(#173) t72killer válasza bostone (#169) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Lemodható pl domino csomagban kell nézni, és aki észnél volt, már igényli a másodpiacon is 10k felett érő Buds-ot hozzá.

#171: igen, a SoC kicsit sovány, az 5g-s változatban legalább 750g lesz.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#174) FіkuszKukіsz válasza bostone (#167) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Ja, de az egy Titanic.

Romanes eunt domus

(#175) t72killer válasza FіkuszKukіsz (#174) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az 5g változat nem rossz, snapival szerelték.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#176) FіkuszKukіsz válasza t72killer (#175) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Az igen, de tudtommal hivatalosan itthon nem forgalmazzák.

Romanes eunt domus

(#177) Milaraspa válasza FіkuszKukіsz (#174) üzenetére


Milaraspa
lelkes újonc

Miért lenne Titanic?

(#178) adrus válasza Milaraspa (#177) üzenetére


adrus
csendes tag

Gondolom annyira merül. :)

(#179) bostone


bostone
addikt

Vagy elpusztíthatatlan.

Ahogy a felsőkategória árát feltolta a Samsung, úgy követte a közép és a belépőszintű modellek ára is.

Szerintem ez az összeg szolgáltatónál, ajándék hejderutyutyuval is sok érte.
Nem csak a 72, hanem a többi modell is fura értéket képvisel.

Két generációval ezelőtti zászlós Samsungom van, és nem látom a fényt ebben a koreai alagútban.

(#180) t72killer válasza bostone (#179) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

infláció. szolgáltatónál is kapsz egyébként független telót 1 hónap után lemondható szerződéssel, annyira nem rossz biznisz.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#181) Noukoum válasza bostone (#179) üzenetére


Noukoum
veterán

Tavaly is kb pont ennyibe került, csak azóta reagáltak a forint gyengülésére. :)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#182) bostone válasza t72killer (#180) üzenetére


bostone
addikt

Ennyire nem nagy mértékű az infláció, ahogyan az árak felhuppantak.
Mélyítették a rést, így készüléken ként nagyobb hasznot tud termelni a cég.

Nem ismerem ezt a trükköt, de úgy gondolom a fizetést nem úszom még így sem.
Arról nem is beszélve, hogy 15 vagy lehet 20 éve vagyok előfizető.

(#183) vadorzó


vadorzó
aktív tag

Megvettem. Redmi note 5 pro-t váltott. Hogy őszinte legyek nem érzem úgy, hogy túl nagy előrelépés lenne. Kijelző szép, de egyben a vonalak valahogy darabosabbak is, játék (brawl stars) akadozik, akksi ahhoz képest, hogy 5000mAh elég gyorsan merül. A sztereó hangszóró nagyon jó, és az ip67 sem hátrány szerintem.

[ Szerkesztve ]

You can't see California without Marlon Brando's eyes

(#184) Noukoum válasza bostone (#182) üzenetére


Noukoum
veterán

Igen, csak 10%-ot romlott a forint a tavalyi "A" széria beárazása óta.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#185) bostone válasza Noukoum (#184) üzenetére


bostone
addikt

Arról nem is beszélve, hogy a készüléken ott virít a Samsung felirat.

(#186) t72killer válasza bostone (#182) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem trükk, kvázi promóció a szolgáltató részéről. Megveszed a telót havonta megújuló pl domino csomaggal, és ha tetszik a csomag, maradsz azon (olcsó), ha nem, akkor lemondod. Az ajándék hejderutyutyu bontatlanul eladva simán 10eFt feletti összeget hoz a gazdájának.

Euróban-dollárban nézd az árakat és add hozzá, hogy ezek a devizák is romlanak.

Az egyenlethez hozzátartozik még, hogy a telefonok jócskán fejlődtek gyakorlati tudás terén. Egy normálisabban összerakott középteló kamerája pl simán hozza azt a szintet, amit korábban egy kompakt kisszenzoros fényképezőgép tudott - mostanában már optikai zoom-mal, ois-el. A vízállóság is kezd becsorogni a középkategóriába, ez korábban a 7-800€ feletti telók privilégiuma volt.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#187) Noukoum válasza bostone (#185) üzenetére


Noukoum
veterán

Ebből nem jössz ki jól, ha hülyeséget írsz legalább valld be. Nincs ebből semmi gond. ;)

Érdekességképpen a Samsung Galaxy A5 (2017) 130ezren nyitott 4 éve.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#188) t72killer válasza Noukoum (#187) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A mostani A-széria főleg szolgáltatói áron igencsak bestbuy, főleg a magamfajta halogatóknak, akik kőkorszaki telókon ülnek és nem ugrottak be egy kínaira menetközben.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#189) bostone


bostone
addikt

Miből nem jövök ki jól?
Valaki sarokba akar szorítani?

Beszélgetünk, nem vádaskodunk.
Nem is értem miért kellett ezt a sértő megjegyzést beszúrni. Nem esett jól, de ha ez volt a szándékod, akkor gratulálok!

Az érveim a magánvéleményem képviselik.

Szerintem, hangsúlyozom szerintem nem ér ennyit ez a mobil. Ettől még nem vagyok hülye. Csak másként gondolkodok, mint te, mégsem állítom senkiről, hogy ütődött.

Rólad sem.

Amióta léteznek mobiltelefonok, azóta követem a hazai piacot.
Felsorolni sem tudnám mennyi készülékem volt már.
Egy időben tényleg kellemes szolgáltatói kedvezménnyel lepték meg a vásárlókat.

Amikor a felső kategória funkciói megjelentek az alsó szegmensben, az üdvözlendő volt, mert jó áron kaptál többet a pénzedért. Ez most némileg változott.

Kínai vagy nem kínai, az ipar legjava Ázsiára tolódott. Mindenben van egy kínai alkatrész.

(#190) t72killer válasza bostone (#189) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nagyon másféle gépek már a mai telefonok, mint az akárcsak 5-6éve kaphatók voltak. Ha csak a számítási kapacitásuk (SoC+RAM) fejlődött volna, akkor a számtech ipar többi részéhez hasonlóan számíthattunk volna egy értelmes devizában mért stagnáló árra. Viszont egyszerre fejlődött a telefon agya, kamerája (sőt, ebből több is lett), kijelzője és még a háza is kapott IP-védelmet. Ennyi változás mellett nem meglepő, hogy EUR-USD-ben is emelkedtek kicsit az árak - forintra lefordításhoz meg ugye kell az árfolyam.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#195) bostone válasza t72killer (#190) üzenetére


bostone
addikt

Ez mind igaz, vagy részben igaz.
Mindazonáltal a Samsung, az iparág vezető szereplője megengedheti magának, hogy a termékeit vaskos árcímkével lássa el, mivel nem jótékonysági intézmény.

A jelenleg brand-et építő “friss belépők”, ugyanezen komponensekből összeállított darabokat olcsóbban adják.
Megjegyzés:
Az A71 nyitóára 160000ft volt, ma a piros bolt 120000ft-ért kínálja.
Egyébként érdemes elolvasni a mobilarénán megjelent tesztet. Nem idézem, de még Bog szerint is vastagon fogott a ceruza.

Én itt be is fejezem a diskurzust.
Aki megvette vagy megveszi, örüljön és használja egészséggel!

(#196) t72killer válasza bostone (#195) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Sajnos egyik gyártó sem jótékonysági intézmény, a kínaiak sem. Lehet egyik-másik olcsóbb, csak annak később, a support hiányával issza meg az ember a levét.

Az a71 459€-n nyitott, az új, vízálló a72-t 430-ért árulják most. Hogy ez HUF-ban másképp néz ki, azzal nem a gyártónál hanem a magyar kormányzatnál lehet panaszt tenni. Nem mondom, hogy olcsó, de akinek magas az ár, az figyelje és használja ki az akciókat, szolgáltatói konstrukciókat, stb. Vagy vegyen kínait, de akkor ne itt rontsa a levegőt, hogy a kínai cucca olcsóbb - perszehogy olcsóbb, egyikben nincs alap gugli, másikhoz kifelejtették a supportot és persze IP-védelemről egyik se hallott.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#197) bostone válasza t72killer (#196) üzenetére


bostone
addikt

Ezt a hozzászólást érvénytelennek nyilvánítom.
Kirekesztő és demagóg.
Pást mellől bevitt szúrás.
Nem illik sem a fórumhoz, sem hozzád.
Bocsánat!
Tényleg ennyi voltam.
Örültem, hogy valakivel értelmesen és kulturáltan elbeszélgethettem egy aktuális témáról, de ez az érv lesodort mindent az asztalról.
Tényleg köszönöm, hogy megosztottad a véleményed. Hasznos volt más szemszögből vizsgálni a fejleményeket.
Szia!

(#198) t72killer válasza bostone (#197) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#199) erahurka


erahurka
félisten

Megpróbáltam lefotózni azt a fura jelenséget a kijezőn, ami éles színváltásoknál történik. Például itt fórumon a szövegnél. Felül kicsit lilás, alul kicsit zöldes jelenség. Ez normális? :F

(#200) t72killer válasza erahurka (#199) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez erős nagyításban van, igaz? Én mintha az előző monitoromon láttam volna hasonlót (TFT, Asus swift)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.