Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) mcs válasza stewe780 (#1097) üzenetére


mcs
veterán

Stabilan tart magas fps-t vagy széles intervallumban ingázik? Mondjuk a Fornite pc-n is szeret microlagolni, bármilyen erős vas hajtja. :D

[ Szerkesztve ]

(#1102) Damage401


Damage401
senior tag

Sok erős játékot teszteltem rajta. Mivel közép kategóriás soc. Viszont brutális amit leművel. Köröket ver galaxy s10, s20 fe exynosra. Gta összes része, cod, genshi impact. Mind nagyon szépen fut. Albion online. Ezen a téren meggyőzött. :)

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#1103) mcs válasza Damage401 (#1102) üzenetére


mcs
veterán

Amióta megvan, egyszer sem játszottam rajta, de most már kezd hajtani a kíváncsiság. :D

(#1104) darthsmoke válasza eszlenyek (#1098) üzenetére


darthsmoke
Korrektor

Én Instaszart nem használok, de a Messenger valóban teljesen meghülyült. Késnek az értesítések, de van, amit többször is kézbesít, pár óránként újra és újra... :(((

I believe whatever doesn't kill you simply makes you... stranger. (The Joker)

(#1105) Potyka03


Potyka03
senior tag

Sziasztok.
Tapasztaltatok olyan problémát hogy a play árúházban lassan frissülnek az appok? Xiaomi volt elötte és ott minden nagyon gyorsan történt.... Mióta megvan a készülék ezt csinálja,de már idegesítő. Sőt,ha elalszik a kijelző akkor nem frissit,vasgy ha frissit akkor nagyon kevés appot. És van hogy 17 appot fél óra alatt tölt le és telepít. A Xiaomi meg kb. végzett 2 perc alatt,ha nem több.
Még a szeptemberi frissítés van rajta.

Köszönöm előre is a segítségeteket!

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#1106) donhellner válasza Potyka03 (#1105) üzenetére


donhellner
tag

Nálam is lassabban frissülnek az appok Play Áruházban, mint mondjuk a Galaxy Storeban. Időben nem tudnám megmondani, de látványosabban gyorsabb a Galaxy Store.

(#1107) SlyChocolate válasza Damage401 (#1102) üzenetére


SlyChocolate
senior tag

Jól értem az S20 fe-nél jobb a játék élmény?
Hogy van ez?

(#1108) Damage401 válasza SlyChocolate (#1107) üzenetére


Damage401
senior tag

Jól bizony! Snapi végett jobvan futnak a játékok!

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#1109) Sgr_A válasza SlyChocolate (#1107) üzenetére


Sgr_A
addikt

S20 fe exynosnál lehet hogy jobb de a snapis változatnál biztos nem
Sekem s20 fe snapdragon van asszonynak a72

[ Szerkesztve ]

(#1110) nicu71 válasza Potyka03 (#1105) üzenetére


nicu71
addikt

bizony,én is észrevettem hogy nem megy olyan olajozottan ,mint régebben,nem egyedi a probléma ;)

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#1111) jose999 válasza SlyChocolate (#1107) üzenetére


jose999
senior tag

Jobb. Exynos-nál. 20 FE Snapdragon-nál nem jobb.

[ Szerkesztve ]

Gránit bankos ajánlókódért keress privátban (8000 Ft jóváírás) „Oh, igen. A múlt gyakran fájhat, és elfuthatsz előle, de akár tanulhatsz is belőle.”

(#1112) stewe780 válasza mcs (#1101) üzenetére


stewe780
őstag

Fortnite stabilan tartja az fps-t, vagy állókép. Nem ingadozik, e két állapot között váltogat. A CPU elég neki, szerintem memória hiány vagy memória optimalizálás hiánya. A Call of Duty Mobile esetében például nem tapasztaltam ilyet, teljesen folyamatos a játék. Mondjuk abban lényegesen kisebb is a térkép. Az már más kérdés, hogy nekem a Fortnite jobban bejön. Azzal szoktam játszani PC-n. PC-n játszom is, mobilon max feladatokat csinálom meg, ha már annyira lusta vagyok, hogy a számítógép elé sem vagyok hajlandó odaülni... :D
Próbáld ki, szerintem ez a mobil játékra termett. Az S10-el is próbálkoztam, de nekem az a képernyő rettenetesen kicsi volt ahhoz, hogy egy fps-el járó gombmennyiséget tudjak rajta kezelni. Az A72 már határeset.

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#1113) Potyka03


Potyka03
senior tag

Sziasztok.Ezt a ram növelő bigyót ki lehet kapcsolni valahol?

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#1114) stewe780 válasza Potyka03 (#1113) üzenetére


stewe780
őstag

Se be, se ki nem lehet kapcsolni. Van és kész. Ha épp úgy dönt a telefon, hogy használja, akkor fogja, ha úgy érzi, hogy jobb ha üres, akkor sem tehetünk semmit. De ha az megmyugtat, egy S21 esetében dupla dodóért ugyanezek a lehetőségek kínálkoznak :D

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#1115) Potyka03 válasza stewe780 (#1114) üzenetére


Potyka03
senior tag

Hurrá....
Akkor egy másik kérdés. Érdemes az új frissítésre lefrissíteni a telót,vagy maradjak inkább a jelenleginél?

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#1116) erahurka válasza Potyka03 (#1115) üzenetére


erahurka
félisten

Miért fáj annyira a RAM Plus? Én sem örülök hogy nem tudom kikapcsolni de ez van.

(#1117) stewe780 válasza Potyka03 (#1115) üzenetére


stewe780
őstag

Természetes, hogy érdemes lefrissíteni. Attól, hogy nem tesz csodát, azért rosszabb nem lett.

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#1118) budaize


budaize
csendes újonc

Üdv, tapasztal valaki olyat hogy a hátlap felső része a közepéig, nyomásra recseg mintha a ragasztó , feltéve hogy ragasztott , elengedte volna?

(#1119) vlesi69 válasza t.imi (#1091) üzenetére


vlesi69
senior tag

Lehet hogy megizzasztottad valamelyik játékkal. :)

(#1120) t.imi válasza vlesi69 (#1119) üzenetére


t.imi
addikt

Áhh, semmi játék. Akkor.
Azóta még 3x. Ma d.u ismét. A kisujjammal támasztom ott a telót, ezek szerint nagyon érzékeny. Előtte térd zsebemben volt.
Lehet be viszem szervizbe, még rám fogják, hogy azzal fürdök :)

(#1121) vlesi69 válasza t.imi (#1120) üzenetére


vlesi69
senior tag

Elvileg vízálló. Csak ki kell szárítani. De mitől lehet vizes? Ha meg csak úgy produkálja ezt a hibát akkor szerviz?

(#1122) osonte


osonte
senior tag

Visszajött a telefonom a Samsung szervizből, sajnos 2x kellett küldeni (elsőre visszakaptam szoftveresen ugyanazzal a hibával), de mind a két alkalommal 1 hét alatt visszakaptam. A keret lett hajszálkarcos, de az előlap és a hátlap karcmentes szerencsére, azért aggódtam. Ja és a lényeg, hogy nincsenek orosz alkalmazások, jól megcsinálták.

Viszont jó figyelni a csalókkal, mert a saját telefonomat, amit itt hirdetek a Hardveraprón, megtaláltam a Jófogáson ugyanazzal a képekkel és másolt szöveggel (még az IMEI és sorozatszám is látszik), természetesen ott 25000 Ft-tal olcsóbb. Nem hirdetni akarok itt, csak hogy megmutassam: Saját , Kamu hirdetés (esetleg ha törlik, mivel jelentettem: kép1 kép2). Gondolom ha valakit átver, akkor gazdagabb lesz 75000 Ft-tal...

Xiaomi 14

(#1123) erahurka válasza osonte (#1122) üzenetére


erahurka
félisten

Miért adod el? :Y

(#1124) osonte válasza erahurka (#1123) üzenetére


osonte
senior tag

Szeretek cserélgetni és ki akarok próbálni valami másik márkát. Általában ami nem tetszik azt 1 hónap után eladom, ez meg már kb. fél éve megvan (ez nálam hosszúnak számít). :B Mondjuk lehet kicsit kisebb/könnyebb telefonra akarok váltani, de nehéz választani. Amennyit most rászánok mindegyik kamerában erős visszalépés lesz és igazából 5 telefon pozitív tulajdonságaiból csinálnák egy telefont (gondolom ezzel sokan vagyunk így), de ilyen nem igazán létezik, illetve ha igen, akkor nem 1-el kezdődik az ára. :N Még nem tudom mi lesz helyette.

Xiaomi 14

(#1125) erahurka válasza osonte (#1124) üzenetére


erahurka
félisten

Lehet, hogy 1-gyel kezdődik az ára, csak több számjegyből áll mint szeretnénk :D

Én is így vagyok vele amúgy, bár az A72 nálam közel tökéletes összeállítás.

(#1126) osonte válasza erahurka (#1125) üzenetére


osonte
senior tag

Igaz. :D

Nekem is közel tökéletes, lehet megbánom majd. Nehéz előrelépni, mert valamiből mindig elvesznek, pl.: az A73-ban állítólag már nem is Samsung kijelző lesz, olcsóbbat fog venni a Samsung. Én az A71-hez képest is kicsit gyengébbnek tartom a fehért, persze csak ha egymás mellett van, igaz sokkal jobb a 90Hz. Viszont kérdés, hogy egy másik gyártó kijelzője mennyivel lesz gyengébb. :F

Xiaomi 14

(#1127) erahurka válasza osonte (#1126) üzenetére


erahurka
félisten

Ezen a telefonon nincs fehér, csak világoszöld... Mindegy, ez van, igazából filmnézéskor nem zavar, képszerkesztéskor viszont nem a legjobb.

HDR hiányzik nekem picit, megnéztem volna hogy mutat AMOLED-en.

Szerintem most pont egyre jobb lesz a választék, ahogy az OIS elkezd lecsordogálni középkategóriába. Ez volt a nagy fájópont nekem kamera téren a többi hasonló árú telefonnál.

[ Szerkesztve ]

(#1128) osonte válasza erahurka (#1127) üzenetére


osonte
senior tag

Végül csak félig lettem hű ahhoz amit írtam, nem váltotok márkát. Hétfőn érkezik a Telekomtól egy S20 FE Q, kíváncsi leszek, de örülök, hogy így alakult, mert sok minden hiányozna ha nem Samsung telefonom lenne. A rendszert szeretem és a kamera is okés, meg a sztereó hangszóró is jól szól... Még nem ment el az A72, de azért elbúcsúzom, mert már nem fogom nézni ezt a topikot. Mindenkinek jó fórumozást!

További szép estét mindenkinek!

Xiaomi 14

(#1129) osonte válasza osonte (#1128) üzenetére


osonte
senior tag

Mégsem búcsúzom. Megmarad az A72, sajnos nem jött be az S20 FE, küldöm vissza holnap reggel. Több területen többet vártam tőle, de ami végül döntött, hogy annyira alacsony Hz-en villog a PWM-je, hogy masszív fejfájásom lett 1 nap alatt. Pedig nem volt bajom az A71-el sem és az A72 meg álom ezen a területen, most nyugtatom a szemem vele...

Xiaomi 14

(#1130) stewe780 válasza osonte (#1129) üzenetére


stewe780
őstag

Lövésem nincs mi az a PWM :DDD , de üdv újra itt!
Talán a kijelző frissítése? A 60Hz és a 90Hz?

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#1131) osonte válasza stewe780 (#1130) üzenetére


osonte
senior tag

Köszönöm! Nem a kijelző frissítése a gond (60Hz és 90Hz). Fordítós leírás:

A képernyő elsötétítéséhez egyes mobiltelefonok egyszerűen be- és kikapcsolják a háttérvilágítást gyors egymásutánban – ezt a módszert Pulse Width Modulation (PWM) néven hívják. Ennek a kerékpározási gyakoriságnak ideális esetben az emberi szem számára észlelhetetlennek kell lennie. Ha az említett frekvencia túl alacsony, az érzékeny szemű felhasználók megerőltetést vagy fejfájást tapasztalhatnak, vagy akár teljesen észrevehetik a villogást.

S20 FE 30% fényerő alatt 227,3 Hz-en villog. (A 227,3 Hz-es frekvencia viszonylag alacsony, így az érzékeny felhasználók valószínűleg észreveszik a villogást és a szem megerőltetését a megadott fényerő-beállításnál és az alatt.)

A72 2% fényerő alatt 367,6 Hz-en villog. (A 367,6 Hz-es frekvencia viszonylag magas, így a legtöbb PWM-re érzékeny felhasználó nem észlel semmilyen villogást.)

A Xiaomi és több gyártó is alkalmaz bizonyos telefonoknál DC dimminget, ami azt jelenti, hogy nem villogással éri el az alacsonyabb fényerőt a telefon kijelzője, hanem feszültség csökkentéssel, tehát nincs PWM villogás. Sajnos a Samsung ettől teljesen elzárkózik, mert ez képminőség romlással is járhat és azt nem akarja. Mondjuk az más kérdés, hogy vásárlókat elvesztenek ezzel a külföldi fórumok szerint, mert az emberek bizonyos százalékának fáj a feje és küldi vissza a telefont.

Xiaomi 14

(#1132) stewe780 válasza osonte (#1131) üzenetére


stewe780
őstag

Egész fura probléma. Ezek szerint nem az fps sebességével villog a kijelző, hanem lényegesen magasabb frekvencián. Ránéztem, a csúcstelók közül egy s21 ultra is 250Hz-en villog. Ebből a szempontból az A72 egészen kimagasló.

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#1133) erahurka válasza stewe780 (#1132) üzenetére


erahurka
félisten

Alapvetően annyival villog mint az fps érték, bizonyos fényerő szint alatt ezen kívül elkezdi be-kikapcsolni a LED-eket, hogy érzetre sötétebb legyen a kijelző.

Ha csak simán kisebb fényerővel világítanának, az ronthat a színeken, ezért szokták alkalmazni. De van hogy ez zavaró lehet, fáraszthatja a szemet mint a régi LED izzók.

(#1134) Nekton válasza erahurka (#1133) üzenetére


Nekton
aktív tag

Nem!

A képfrissítési frekvencia (fps) és az impulzus-szélesség modulált (PWM) fényerő szabályozás frekvenciájának semmi köze egymáshoz. Ha ez egyenlő lenne, úgy vibrálna a kép, mint egy CRT monitoron, vagy TV-n. (rettenetesen! Szabad szemmel jól láthatóan.)

[ Szerkesztve ]

(#1135) erahurka válasza Nekton (#1134) üzenetére


erahurka
félisten

Hát az fps érték nem kapcsolja ki két kép közt az összes LED-et (csak színt vált), a PWM meg folyamatosan villogtatja. Így képzelem a különbséget, nem tudom mennyire butaság :F

[ Szerkesztve ]

(#1136) Nekton válasza erahurka (#1135) üzenetére


Nekton
aktív tag

Igen. Ez így van.

Az fps érték szerint változik a megjelenített képkockák száma. Ez nem kapcsolja ki a kijelző pixeleit, azok csak felveszik az új képhez tartozó fényesség értéket. Ha az fps érték kicsi, a mozgás darabos. Ha az fps érték nagy, akkor a mozgás folyamatos. Ez nem fárasztja a szemet.

A kijelző fényerő PWM szabályozása azt jelenti, hogy a kijelző háttérvilágítása, vagy AMOLED esetén a pixelei folyamatosan max fényerőn vannak, de ezt másodpercenként annyiszor kikapcsoljuk, amennyi a PWM frekvenciája (pl. 260-szor). Az, hogy milyen fényes lesz a látott kép attól fühh, hogy mennyi ideig tartanak ezek a kikapcsolások (ezt hívjuk kitöltési tényezőnek).

Így a szemedbe folyamatosan olyan fényerővel világít bele a telefonod, mintha maxra állítanád, csak ez villogtatva van. Ez sem a szemnek, sem az idegrendszernek nem túl jó. Valaki érzékenyebb erre, valaki kevésbé. Látni viszont általában nem látod a jelenséget a nagy frekvencia miatt.

(#1137) erahurka válasza Nekton (#1136) üzenetére


erahurka
félisten

Aha, hülyén fogalmaztam fentebb, már látom. :R

(#1138) oral-c válasza draco31 (#1032) üzenetére


oral-c
újonc

az enyém kb 2 hónapos, hasonló hibával. Ha elmegy rajta a mobilnet nem csatlakozik újra, csak restarttal all helyre. Talaltatok mar erre azota megoldast?

(#1139) eszlenyek válasza oral-c (#1138) üzenetére


eszlenyek
tag

Nem kell reset, elég ha a mobilhálózatoknál ki be kapcsolod a simkártyát. Egyébként ezt csak az aktív mobilnet kapcsolat mellett csinálja csak, ahogy ezt észrevettem.

(#1140) oral-c válasza eszlenyek (#1139) üzenetére


oral-c
újonc

nem reset, csak telo ujraindit. Bosszanto!

(#1141) oral-c


oral-c
újonc

nos, a forum olvasgatasa es a jonak igerkezo uzemido sarkallt, hogy a az oregecake a5 2017-et lecsereljem a forumunk temajara. Sajnos a kezdeti orombe kezd urom tarsulni. Egyebkent fuggetlen Euronicsban vasarolt vasrol beszelek:

- elveszti idonkent a mobilnetet es csak a telo ujrainditasaval all helyre

- gyengebb rajta a terero. Sajnos olyan helyen lakom es sok olyan helyen jarok, ahol gyengebb a lefedettseg. A5, A8, S9 siman hasznalhato, amikor onagysaga mar elnemult.

- jol lefedett helyeken is szetkapcsol beszed kozben.

van-e, volt-e barkinek hasonlo negativ tapasztalata es mi lett a vegeredmeny? Amugy tok jo, szeretem, de a fentiek megkeseritik az eletem, foleg a terero gyengesege.

ezzelvajon erdemes szervizhez fordulni? Tudnak vmit kezdeni vele vagy visszakuldik, h nem tapasztaltak, szerintuk hibatlan.

nem akarok megvalni tole hetekre feleslegesen, meg pingpongozni a szervizzel.

[ Szerkesztve ]

(#1142) nicu71 válasza oral-c (#1141) üzenetére


nicu71
addikt

Én ilyet soha nem tapasztaltam.Wifi jobb volt a régebbi Nokiámban,de még így is jó.
Sim kártya nem lehet,hogy kicsit régi?

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#1143) stewe780 válasza oral-c (#1141) üzenetére


stewe780
őstag

Én sem tapasztaltam ilyet. Nekem S10 volt korábban annál még jobb is a térerő. Balatonról hazafelé autópályán az volt, hogy eldobta a hívást, ez még sosem.

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#1144) t.imi válasza oral-c (#1141) üzenetére


t.imi
addikt

Vagy két éve vettem egy 8T-t. Adtak hozzá egy új sim kártyát. Most vettem ezt, újra cserélték.
Szolgáltatóhoz sétálj be, mondd el mi a problémád. Jó eséllyel neked is adnak egyet.
Lakásban rendszeresen megszakadt a vonal régebbi telefonokon. Ezen stabilan beszélhetek bárhol bent, semmi problémám sincs.

(#1145) oral-c válasza nicu71 (#1142) üzenetére


oral-c
újonc

2 eves sim kartya

(#1146) Speaker34


Speaker34
újonc

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne hogy az A72-ben High res audio chip van? USB audio player pro-val szeretném használni és nem tudom hogy ezzel van-e értelme használni a High res direct driver opciót és működni fog-e vele az MQA playback.

(#1147) silver10


silver10
aktív tag

Mostmár annyit használtam, hogy egyre átfogóbb képem van az A72-ről. MI9T-ről jöttem át és nem smoothabb az biztos. Inkább a másik. Laggosabb. Az utolsó frissítés óta az ujjlenyomatos feloldás gyakorlatilag használhatatlan. :(( A fotós képességei miatt választottam főkeg (OIS, Tele lencse, közismerten kiforrott képalkotó algoritmus) Mondhatnám, hogy Samsung, én így szeretlek! De van, volt bőven jó tapasztalatom is a márkával. TV, porszívó, mikró, vinyó, stb.

(#1148) stewe780 válasza silver10 (#1147) üzenetére


stewe780
őstag

Kinek mi a fontos. A nagyobb kijelző a plusz akku kapacitás és a zoom kamera miatt én ma is ezt választanám. Kár, hogy már gyakorlatilag nem lehet kapni.

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#1149) Sgr_A válasza stewe780 (#1148) üzenetére


Sgr_A
addikt

Én most már megvárnám az a73-at
Remélhetőleg kap egy sd778-at a többi maradhat

(#1150) stewe780 válasza Sgr_A (#1149) üzenetére


stewe780
őstag

Tudom, hogy nem húzhatom a végtelenig, de amíg lehet, nekem a 3,5mm jack fontos. Szóval én nem várom az új sorozatot. Az eddigi hírek szerint abban már nem lesz.

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.