Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1301) razorka777 válasza erahurka (#1300) üzenetére


razorka777
veterán

Telekomosra még várni kell, de mire arra kijön nektek már lesznek tapasztalatok a frissítésről. :)

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#1302) stewe780


stewe780
őstag

A legkisebb sugárzással rendelkező modellek listáján 6. helyen a telefonunk: [link]

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#1303) silver10


silver10
aktív tag

Tényleg csak a fotós képességek miatt érte meg a márka cserét. A fő cél az is volt a multimédiás tepsi vásárlásnál. Semmi kedvem magasztalni a korábbi MI telómat, de ha ilyen pocsék lett volna a fingerprint azon, -pedig Samsung Amoled kijelzője van annak is- soha többé nem nézek a „Muhar' márkára, az biztos. Ehhez képest még jó néhány dolgot vettem belőle megelégedésemre. A frissítésekkel pedig abszolut nem javul. Asszonyé ugyanez. :(( :U

[ Szerkesztve ]

(#1304) erahurka válasza silver10 (#1303) üzenetére


erahurka
félisten

Add meg háromszor ugyanazt az ujjad, az elvileg javít rajta. Meg kapcsold be az arcfelismerést és akkor kevesebbet kell ujjal feloldani. Én már megszoktam de valóban jobb lett volna egy oldalsó vagy hátsó olvasó.

(#1305) youngboy válasza zolya1973 (#1293) üzenetére


youngboy
senior tag

Nekem ugyanez, de nem mindig. És mintha soha nem fordulna elő, ha én hívok valakit.
A virtuális közelség érzékelő egy elég gagyi megoldás.
Elég idegesítő.

(#1306) youngboy válasza erahurka (#1300) üzenetére


youngboy
senior tag

Lehrt, nem kellett volna.
:((
Android 12-vel is jött már 1-2 érdekes dolog, amit a kisebb frissítések sem oldották meg.
De ez a One UI 4.1 nagyon furcsa dolgokat csinál.
Alapból időnként döcög. De nem görgetésnél, hanem pl. alkalmazás váltásnál.
Egyébként viszonylag normális a működés, de néha gondol egyet és ledöglik. Akadozik teljesen, mintha elfogyna a memória vagy kevés lenne a vas vagy valami lezabálná az erőforrásokat. Pl nem tudtam felvenni egy hívást, mert csak csengett, de a kijelző alig kapcsolt be. Majd már bőven letették, mire összeszedte magát. Addig szinte semmit nem lehetett vele csinálni. Alig reagált valamire.

Sokszor a tanács az, hogy gyári beállítás frissítés után, de én ilyet már nem is tudom, hány éve nem csináltam mert minden OK volt frissítés után is.

Amit átállítottam, az a virtuális memória mérete. Ezt még megpróbálom visszaállítani, hátha ez a gond. Bár nem szabadna, hogy ez legyen.

(#1307) youngboy válasza silver10 (#1303) üzenetére


youngboy
senior tag

Én is el tudnék képzelni jobbat, de én nem látom azért ennyire borzasztóan.

(#1308) erahurka válasza youngboy (#1306) üzenetére


erahurka
félisten

Én semmi ilyet nem tapasztalok de elég alap szinten használom.

(#1309) silver10 válasza erahurka (#1304) üzenetére


silver10
aktív tag

:R Valamennyit javult a helyzet.

(#1310) nicu71 válasza youngboy (#1306) üzenetére


nicu71
addikt

Semmi ilyesmi.A kamera ugyanolyan lomhán indul,ha hirtelen bekapcsolva fotóznom kéne,de ez eddig is borzalmas volt,majdhogynem szégyen kategória.

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#1311) silver10 válasza nicu71 (#1310) üzenetére


silver10
aktív tag

Én is így érzem. Képek minősége renben. (Széles, main, 3x), de a reakcióidő gyatra most is.

(#1312) Arnold83 válasza nicu71 (#1310) üzenetére


Arnold83
csendes tag

Próbáld meg a memóriában tartani, talán úgy gyorsabban elindul. A legutóbbi alkalmazások felületen a program ikonjára "kattintva" válaszd az "Alkalmazás zárolása" lehetőséget. Így a RAM-ban marad gyorsítótárazott folyamatként. Egyébként egy idő után kilövi onnan és akkor valóban iszonyat lassan tölt be a fényképező.

(#1313) Reaper válasza nicu71 (#1310) üzenetére


Reaper
őstag

Ez a legnagyobb gondom ezzel a telóval, de annyira idegesít, hogy már elkezdtem keresni az utódját. A másik ez a közelség érzékelő, home office, headseten telefonálok, de csak kikapcsolja a nyomorult képet, pedig már kb minden át van állítva, hogy ne tegye. Aztán amikor gyorsan le kéne vennem a mute-ot, akkor várhatok, amíg felébred. Idióta megoldás.

(#1314) t.imi


t.imi
addikt

Sziasztok!

Utóbbi időben, frissítés előtt is előfordul, hogy magától felold a képernyőzár. AOD be van kapcsolva.
Alkalmazások nyílnak, felhívok valakit. :W
Hetekig semmi, ma pl 1x alkalommal.
Ugyanaz a nadrág, s20e társaságában van.
Védelem a feloldás (?) ellen, remélem jól írom be van kapcsolva.
Alkalmazás, hívás indítás után megjelenik meg a lakat 1-10 mp-el.

(#1315) donhellner válasza t.imi (#1314) üzenetére


donhellner
tag

#452 Nicu71 hozzászólásában írt, zsebmód kikapcsolása nekem sokat segített :))

(#1316) t.imi válasza donhellner (#1315) üzenetére


t.imi
addikt

Köszönöm! :R
Erre gondolsz?

(#1317) donhellner válasza t.imi (#1316) üzenetére


donhellner
tag

Igen!
Korábban többen írták, hogy ha nem volt bekapcsolva, akkor érdekes módon nem jelentkeztek azok a tünetek, amiket Te is említettél. Én is ezt tapasztaltam, hogy ha nem volt aktív a funkció, akkor kevésbé voltak furcsa történések a zsebemben :)
Próbáld ki, hát ha beválik.

(#1318) t.imi válasza donhellner (#1317) üzenetére


t.imi
addikt

Kikapcs. Értesítés jön, SMS, messenger, ugyanúgy tárva nyitva minden. Olyan alkalmazások, nem is tudtam a létezésükről :DDD
Értesítéseket letiltom, ha nem ébreszti fel a kijelzőt talán....
Mókás ez ebben a formában. :B

(#1319) donhellner válasza t.imi (#1318) üzenetére


donhellner
tag

Ujjlenyomat vagy minta-védelem van beállítva?

(#1320) t.imi válasza donhellner (#1319) üzenetére


t.imi
addikt

Semmi. Utálom :B
Dupla kopp v oldal gomb.
Bár utóbbi időben gondoltam rá ezek miatt

(#1321) donhellner válasza t.imi (#1320) üzenetére


donhellner
tag

Nálam az ujjlenyomat is és a minta-védelem is be van állítva. Lehet ezért is jön elő kevésbé ez a zsebben felébredés.

Az ujjlenyomatot meg is értem, hogy A72-n nem használod. Borzalmasan működött nálam, alig ismerte fel pedig mindenféle trükköt kipróbáltam.
Most A52s-t használok, annál sokkal jobban működik az ujjlenyomat olvasás.

[ Szerkesztve ]

(#1322) nicu71 válasza t.imi (#1318) üzenetére


nicu71
addikt

még az is nagyon fontos,sőt a legfontosabb,hogy a kijelző ne a test felől legyen,ugyanis az "izgatja" .Amióta erre rájöttem ,azóta sosem old fel zsebben,igaz vigyázni kell ne menjünk neki lépcsőkorlátnak,padtámlának,felénk dobott gerelynek stb.

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#1323) donhellner válasza nicu71 (#1322) üzenetére


donhellner
tag

Igen, ez is tényleg fontos! Most ugrott be nekem is, hogy ha kijelzővel a combom felé van fordítva a zsebemben, akkor a combomhoz ütődve is feléled a kijelző :))

(#1324) t.imi válasza nicu71 (#1322) üzenetére


t.imi
addikt

..és valóban! Ha céges teló van előtte, ˇ~85% semmi gond.
Ezekre külön figyelni elég szánalmas ebben az árkategóriában, mondjuk belépő szinten is. Szerintem.

#1321 donhellner, ha minta + ujjlenyomat mellet is előfordul, ez majd a világvége.
Minta mellett sem érteném, de ujjlenyomatot hogyan?
Nem szoktam magára hagyni mhelyen, otthon meg nyugton van hagyva. Emiatt mellőzöm e biztonsági lehetőségeket.

(#1325) erahurka válasza t.imi (#1324) üzenetére


erahurka
félisten

Kapcsold ki a dupla koppos feloldást és nem lesz többet bajod a zsebben hordással.

(#1326) youngboy válasza nicu71 (#1310) üzenetére


youngboy
senior tag

A kamera app-t én már nem is említem. Az talán a kezdetek óta (de nem biztos) gáz. Időnként elég elviselhető néha még brutálisan laggol.

(#1327) youngboy válasza nicu71 (#1322) üzenetére


youngboy
senior tag

Én nem merem így hordani zsebben, mer már többször mentem bele comb tájékon asztal sarkának elég erősen.

(#1328) youngboy válasza erahurka (#1325) üzenetére


youngboy
senior tag

Szerintem az ujjlenyomat olvasó is bekavar.

(#1329) t.imi válasza erahurka (#1325) üzenetére


t.imi
addikt

Igen, reggel az is kuka. :K
LG, xiaomi meg tudta oldani.

(#1330) erahurka válasza t.imi (#1329) üzenetére


erahurka
félisten

Hát ugye ha lenne hardveres közelség szenzor nem lenne probléma de nincs. Ezért van híváskor is hogy emeleled a füledtől és nem éled fel a kijelző.

(#1331) Aby_2014


Aby_2014
aktív tag

Tapasztalt valaki olyat az utolsó frissítés óta, hogy a legutóbbi alkalmazások lista nem frissül.
Ez valami beállítás miatt nem megy most, vagy a frissítés kavar be?

Soha ne vitatkozz idiótákkal ! Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#1332) nicu71 válasza Aby_2014 (#1331) üzenetére


nicu71
addikt

Azt,az ,amikor gesztussal felhúzom a képernyőt,es alul ikonok vannak?

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#1333) darthsmoke válasza nicu71 (#1332) üzenetére


darthsmoke
Korrektor

Igen, az.
Valóban nem frissül a OneUI 4.1 update óta, rendkívül idegesítő. :W

I believe whatever doesn't kill you simply makes you... stranger. (The Joker)

(#1334) t.imi válasza erahurka (#1330) üzenetére


t.imi
addikt

Mik vannak :B Ezek szerint létezik hardveres is. Illetve szoftveres. Fogalmam sem volt róla :DDD
Évek óta nem követem a fejlődést, működjön, és ne kelljen már 3k-t felköhögni, mert az vicc.
Kis pénz, kis foci. 20fe-be lehet már belefért.

Ezt úgy oldom meg, hogy megnyomom a lezár gombot. Ha, az a neve. Képernyő halott x idő után, pár mp beszélgetésnél még feléled.

Fogtam, és kivettem a pipát a képernyő bekapcs két érintéssel elől.
Lezárni tudom dupla koppal.
Kopkopkop eddig jó. :)

(#1335) Arnold83 válasza darthsmoke (#1333) üzenetére


Arnold83
csendes tag

Fura, nálam frissül. Az előbb néztem rá és kb. egy pillanatig látszott is, ahogy újrarendeződnek az ikonok.

(#1336) Aby_2014 válasza Arnold83 (#1335) üzenetére


Aby_2014
aktív tag

Gondolom fent van nálad is az utolsó április frissítés is a OneUI 4.1-el...

Ez érdekes, hogy van akinél működik... Beállításokon pedig nem változtattam semmit.

Lényeg, hogy jelezték a Samsung felé is (tele a samsung community oldal a hasonló hibajelzésekkel) , reméljük lesz rá megoldás.

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal ! Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#1337) Arnold83 válasza Aby_2014 (#1336) üzenetére


Arnold83
csendes tag

Igen, fent van a 4.1. Amúgy annyira nem vagyok tőle hasra esve. Egy valami tetszik, hogy a RAM plust lehet állítani. Már csak a kikapcsolásának a lehetősége hiányzik...

(#1338) stewe780


stewe780
őstag

Nem tudom volt-e már, Telekomosra is tölthető a OneUI 4.1.

Most nem tudom mi mulasztotta el, de régen a felső értesítéseket jobbra vagy balra kicsit eltolva megjelent egy fogaskerék, ahol az adott alkalmazás jelzésihez ugrottam. Nagyon jó volt, mert egyből meg is mutatta, melyik típusú jelzése aktív. Ez már egyáltalán nincs, vagy csak máshogy lehet előcsalni?

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#1339) nicu71 válasza stewe780 (#1338) üzenetére


nicu71
addikt

az értesítésekre hosszan nyomva lehet állítgatni .

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#1340) stewe780 válasza nicu71 (#1339) üzenetére


stewe780
őstag

Nagyon jó!
:R
Sosem jöttem volna rá!

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#1341) Kispotter


Kispotter
tag

Sziasztok!
Eddig yettel szolgáltatónál voltam most mentem át telekomhoz újra vissza, mert sokkal olcsóbban jövök ki mint bármelyikkel és itt van csak multi sim ami nekem hatalmas szempont volt. Viszont egy valaminek nem néztem utána. A telekomban nem megy a VOLTE.. nincs a telo a listában és gondolom nem is lesz.. Nagyon hiányzik nekem ez nem másért sokat beszélek és kell a net beszélgetés alatt is.. és most ügxe nincs. Van valami trükk erre, hogy menjen? :( Roppant elkeseredett lettem..

Egy férfi bemegy az óvodába, és azt mondja: -jöttem a gyerekemért. -Hogy hívják? -Nem mindeggy?! Holnap úgyis visszahozom...

(#1342) stewe780 válasza Kispotter (#1341) üzenetére


stewe780
őstag

Szolgáltatónál kérni kell. Egyedül a Telekom ilyen :(((, a többi szolgáltató alap megadja, de a Telekomnál kérni kell. Nincsen semmi plusz költsége, de akkor is meg kell rendelni. Nem értem, hogy miért, de a mai napig nem alapértelmezett. Én is futottam vele pár kört, most már működik szépen. Nem tudom milyen listában nincs a teló, nem kell megmondani milyen telefonod van, szolgáltatást kérsz és kész. Működni fog! :K

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#1343) Kispotter válasza stewe780 (#1342) üzenetére


Kispotter
tag

Egy Isten vagy. Telekom Chatbe el is intéztem. :) Azt hittem nem fogom tudni ezt elintézni, de sikerült. Igaz most nem jelenik meg a VOLTE ikon az óra mellet 20 asnál ott volt, de nem is érdekel legalább nem foglalja a helyet ott.. :D Még egy kérdés 20 asnál 4G+ volt az óra mellett telekomnál csak 4G van és lassabb is jóval. Gyanítom valami beállítás hiba lesz.. Sim profilnál vagy hol lehet állítani a netes dolgokat talán hozzáférési pontok néven fut. Nem tudsz esetleg segíteni mit, hogyan állítsak be, hogy működjön? 20 as küldött annak idején egy sms-t amiben minden benne volt és automatán beállt minden, de a telekom nem nagyon küldi.. Vagy ha van netem akkor minden stimmel és ilyen a telekom?

Egy férfi bemegy az óvodába, és azt mondja: -jöttem a gyerekemért. -Hogy hívják? -Nem mindeggy?! Holnap úgyis visszahozom...

(#1344) vamosip válasza Kispotter (#1343) üzenetére


vamosip
tag

SIM kártyán is múlik, hogy mennyire régi.

(#1345) Kispotter válasza vamosip (#1344) üzenetére


Kispotter
tag

2 napos! :D
De egyébként van 4G+ megjelent csak ott ahol a 20 assal volt a 30 al nincs, de nem baj! :)

Egy férfi bemegy az óvodába, és azt mondja: -jöttem a gyerekemért. -Hogy hívják? -Nem mindeggy?! Holnap úgyis visszahozom...

(#1346) Arnold83 válasza zolya1973 (#1298) üzenetére


Arnold83
csendes tag

A bluetooth beállításánál a "Speciális" menü alatt van lehetőség a csengőhang szinkronizálásának beállítására. Kapcsold ki és a fejegység hangján fog csörögni a kihangosító.

(#1347) nicu71


nicu71
addikt

Csajok, megjött a majusi biztonsági folt, töltsétek 😉

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#1348) zolya1973 válasza Arnold83 (#1346) üzenetére


zolya1973
aktív tag

Köszönöm, közbe megtaláltam. De most inkább hanyagolom ennek a készüléknek a használatát. Felbosszant. Az újlenyomat egy kész káosz. A közelségérzékelő ritka gagyi egy valami. Visszamentem inkább a Velvethez. Azt nem lehet beállítani, hogy ha fogadják a hívásom akkor rezdüljön egyet?

[ Szerkesztve ]

(#1349) stewe780 válasza nicu71 (#1347) üzenetére


stewe780
őstag

:DD

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#1350) zolya1973


zolya1973
aktív tag

Azt hol tudom beállítani,hogyha hívnak akkor csak a teljes képernyős hívásfogadás jelenjen meg a felugró ablak az nem.Most nekem mindkettő megjelenik egyszerre.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.